CIRCUS r Groote Voorstelling: Gouden en Zilveren Werken C. J. DE JONGH, Nog maar Koninkl. Voorstellingen. Nederl, te 's-Her togen boscli, VRIJDAG 15 MEI en volgende avonden te 8 uur, Circus onder Water, BADSEIZOEN NI E U W STRAAT, HEUSDEN of Leven en Bedrijf te Wa ter en te Land, groote origineele Pantomine, met Groepeeringen en Dansen, in twee bedrijven, door den Groothertogeljjk Hessischen Hof-Balletmeester A. Sikms, In scèue gezet en met schitterende pracht ge monteerd door den Directeur Oscar Carré. J SI 1\MU|J ©JJ mm wmSmÊKm wam geweren op hem. Zijn lichaam werd door de kogels uit elkaar gescheurd. Inmiddels was de slag verloren en zette de cavalerie de vluchtende troepen na, waarvan slechts een klein gedeelte als krijgs gevangenen werd meegevoerd. Het over groot gedeelte van de Presidentstroepen bleef op het slagveld, of werd op de vlucht gedood. Inmiddels werd de stad door de overwinnaars geplunderd, die stomdronken onder elkaar aan het vechten giugen. De straten waren bezaaid met lijken en voor de deuren der huizen lagen de lijken, waar onder vele van vrouwen en kinderen, op gehoopt. De Siècle verzekert, dat de vredesonder handelingen niet zijn afgebroken en dat Frankrijk, Brazilië en de Ver. Staten goede hoop houden als arbiters den strijd te be slissen. Volgens berichten uit Mexico houden daar de geruchten aan, dat er een gevecht heeft plaats gehad tusschen het Ameri- kaansche oorlogsschip Charleston* en de »Itata« van Chili, waarbij het laatste schip vernield moet zijn. Te Washington heeft men geen enkele bevestiging van dit ge rucht ontvangen. Plaatselijk JVieuws. HEUSDEN, 15 Mei. Op Maandag 18 Mei 1891 zal, bij ge legenheid eener groote gala-voorstelling in het »Kon. Nederl. circus Oscar Carré,* te 's-Hertogenboscb, een extra-trein loopen van Geertruidenberg naar 's-Bosch en terug, stoppende aan alle tusschenstations, op welken avond ook de met zoo groot succes 75-maaUachter elkander te Amsterdam ge geven pantomime: circus onder water, zal plaats hebben. Op dezen dag worden door de stations uitgegeven speciale retourkaarten der drie klassen naar 's-Hertogenbosch tegen de enkele reisvrucht, geldig voor één dag en alleen op de treinen, vertrekkende van Geer truidenberg v.m. 11.57, van Waalwjjk 12.22; van 's-Bosch 's avonds half twaalf. (Zie verder advertentie). Naar wij uit goede bron vernemen, heeft zich alhier eene commissie gevormd tot exploitatie van een paardentram van Heusden naar het station Drunen vice versa, die op alle aankomende treinen zal rijden. De voorloopige lijst der hoogst aan- geslagenen in de provincie Noord-Brabant, welke verkiesbaar zijn tot leden der Eerste Kamer voor 1891, bevat 339 namen. De hoogst aangeslagene is de heer E. P. A. van Loon, te Rosendaal, f 2897,835, de minst aangeslagene de heer J. J. Fens, te Eindhoven, f 298,90. Uit onze omstreken vinden wij verder vermeld: de heeren C. J. van Andel, te Andel, f364,11; M. M. van Baasbank, te De Werken, f 394,09sA. Blankers, te Veen, f 541,09; G. Branderhorst Jzn., te Heesbeen, f 320,86; A. den Dekker, te Almkerk, f 1580,80'; D. den Dekker, te Almkerk, f530,595; 14. Donker, te Almkerk, f323,44; P. H. van Dusseldorp, te Werken dam, f 608,20W. J. van der Eist, te Wer kendam, f621,30; M. de Fijter, te Andel, f 335,475; Mr. G. J. II. Heere, te Itaams- donk, f 2831,84; P. L. Honcoop, te Heusden, f 424,24; H. A. de Jongh, te Hedikhuizen, f 349,91 A. van de Koppel, te Almkerk, f 396,C. M. Malingré, te Heusden, f 319,01D. Middelkoop Dzn., te Dussen, f 551,185A. F. Mommersteeg, te Vlijmen, f480,09; A. Naaijen, te Andel, f 681,55 C. A. Boomer Czn., te Heusden, f 406,03 C. de Boon Mzn., te Capelle, f 674,555 B. Snoek, te Almkerk, f 342,84J. H. Stael, te Dussen, f 302,67A. B. van Tienhoven, te Werkendam, f 856,37J. A. van Tien hoven, te Werkendam, f 1105,43; J. J. van Tienhoven van den Bogaard, te Werken dam, f 1180,92; J. B. Timmermans Wz., te Waalwijk, f419,72; J. Timmermans Wz., te Waalwijk, f 408,08; S. Verhagen, te Heusden, f 375,70A. II. J. Verhoeven, te Heusden, f 754,685; A. Versluijs, te Werken dam, t 569,28 H. Vos, te Wijk, f 724,845. HEES WIJK. Naar wij vernemen hebben H.II. M.M. de Koningin-Begentes en Ko ningin Wilhelmina het voornemen opgevat eerlang het kasteel Heeswijk met een bezoek te vereeren. BAABDWIJK, 14 Mei. 'De geldleening a 37, groot f 8500, ten laste dezer ge meente is gegund aan den heer Le Blans te Waalwijk, die ingeschreven had f3500 a 99 o/0 en f5000 a 98 NIEUWKUIK, 14 Mei. Op het middel punt dezer gemeente waren heden morgen verschillende brigade-commandanten der Koninkl. Maréchaussees vereenigd om tegen woordig te zijn bij de plechtige uitreiking van de militaire bronzen médaille voor twaalfjarigen trouwen dienst, aan den heer G. K. Mens, brigadier-commandt. van ge noemd wapen te Heusden. De uitreiking geschiedde met een vleiende toespraak door den len luitenant districts commandant te 's-Hertogenboscb. CAPELLE, 13 Mei. Heden nacht omstreeks 12 ure is het huis van A. van Peer, in de Heijstraat, geheel en al afgebrand, terwijl er nagenoeg niets van den inboedel, noch van leer, schoenen enz. is kunnen worden gered. De huisgenooten hebben allen zonder Ideederen hunne legersteden moeten verlaten Alles was verzekerd, doch tot zeer lagen prijs. De oorzaak is onbekend. BESOIJEN. Beroepen bij de herv. ge meente alhier, de heer C. D. MouIjd, can- didaat te Nijmegen. WOUDBICHEM. Aan alle visscherjjen wordt weder met de zegennetten gevischt, hetgeen te danken is aan den gunstigen stand van het water der rivier. Tusschen l'iel en deze plaats werden in de afgeloopen week gevangen: 6 zalmen, 1168 elften en 230 vinten. DALEM. Als voorbehoed- en genees middel tegen aardappelziekte wordt tegen woordig in den handel gebracht en gunstig aanbevolen kopervitriool-speksteen.* De toepassing is uiterst gemakkelijk en geheel onschadelijk voor de werklieden. GOBINCHEM. Door het centraal bestuur der liberale kiesvereenigingen in het hoofd kiesdistrict Gorinchem is Zaterdag j.l. een drietal candidaten opgemaakt, waaruit de plaatselijke kiesvereenigingen deze week eene definitieve keuze moeten doen. Dit drietal bestaat alphabetiseh uit de heerenmr. J. A. van Gilse te Botterdam, W. F. Tak te Schiedam en mr W. A. Viruly Verbrugge te Botterdam. Die candidaat, die het grootst aantal stemmen in de kiesvereenigingen op zich vereenigt, is de definitieve candidaat. de sleephelling te Papendrecht, alzoo aan'den rechter-commissaris bekend, dat hij de 19451 en 20994; f400: no. 19018; f200: het boven- en benedeneinde van de lste 73-jarige T. Kloosterman, weduwe De Haan, no. 1Ö192 f 100 nos 4636, 5284, 8332, AB rmnnr.1 Wft 101f2' 10214' 11040,11340, 11538,12032, 12580, 16162, 18682, 19377 en 19704. Binnenland. TWEEDE KAMER. In de zittiDg van Dinsdag is het nieawbenoemde lid voor Tilburg, de heer Diepen, beëedigd. De motie van Houten, om het verder debat over de legerwet te verdagen, werd door hem toegelicht als dieneode om de volgende Kamer niet te binden. De heer Schaepman steunde deze motie wegens de onmogelijkheid der afdoening van de wet vóór de ver kiezingen. De heer Schimmelpenninck van der Oije bestreed de motie evenals de heer Kenchenius, -op grond dat de regeering voortzetting der beraadslaging wenscht. Na bestrijding der motie door de heeren Goeman Bor- gesius, Rutgers van Rozenburg, van der Kaaij en ver dediging door den heer Reekers, verklaarde de minister van oorlog bereid te zijn om voort te gaan en zich in staat daartoe te achten. De heer Schaepman noemde het een smaad voor het Parlement, dat de heer Rutgers van Rozenburg de voor standers der motie als een samenraapsel qualificeerde. De motie van den heer van Houten werd hierna ver worpen met 51 tegen 44 stemmen. De stemming over de motie-van Honten was gemengd. Het debat over de artikelen is verdaagd tot morgen. Na art. 5 zal de voorzitter een ommekeer in de behan deling der artikelen voorstellen. Met 82 tegen 6 stemmen werd besloten weer om 11 uur te beginnen en op den gewonen tijd te eindigen. Woensdag ving de beraadslaging over de artikelen van de Legerwet aan. Art. 1, bepalende dat er zal zijn een actieve zeemacht en een zeeweer, werd aangenomen met 59 tegen 19 stemmen, terwijl de artt. 2 en 8 zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. Bij art. 4 is door den heer Viruly een amendement voorgesteld, strekkende om het beginsel der organisatie van leger en vloot in de wet op te nemen. De regeering achtte dit echter voor het oogenblik niet wenschelijk en deed de toezegging om bieef zij aan het bestuur een wetsvoorstel te doen tot organi satie van leger en vloot binnen niet te enge grenzen. Ten slotte verklaarden de ministers van oorlog en marine zich zeer beslist tegen aanneming van het amen dement. In stemming gebracht werd het amendement-Viruly verworpen met 49 tegen 43 stemmen. Art. 5 werd goedgekeurd. Aangenemen werd met 57 tegen 38 stemmen het voorstel van den Voorzitter, om de oefening der aan- vullingsreserve en landweer en van het contingent en den dienstthd vooraf te doen gaan aan de verdere arti kelen. Op art. 261 (geen dienstverplichting voor de man schappen der aan vullingsreserve dan in oorlogstijd, oor logsgevaar of buitengewone omstandigheden) is een amen dement van de commissie van voorbereiding voorgesteld om te bepalen, dat nader bij de wet zal geregeld worden de oefingsplicht der aanvullingsreserve. Dit amendement, sterk bestreden door den minister van oorlog, die meende dat deze oefeningsplicht ounoodigen last veroorzaakt en daarin zag eene poging om de depöttroepen te schrappen, verworpen met 52 tegen 45 stemmen, waarna art. 261 (aanvullings-reserve) is verworpen met 52 tegen 45 stemmen. Het debat over de artikelen der Legerwet werd Don derdag voortgezet en wel over het amendement op art. 226 (oefeningen voor de landweer eenmaal in de 14 dagen, indien ze raadzaam geacht worden) van de Com missie van voorbereiding, om die oefeningen impétatief voor te schrijven, voor hoogstens 30 dagen gedurende de eerste vier dienstjaren. Vóórdat over dit amendement beslist was, werd een amendement van den heer van Vlijmen, om eerst te beslissen over den duur van den diensttijd, verworpen met 53 tegen 30 stemmen. De heer Bahlmann trok zijn amendement in. De heer Rooseboom stelde een amendement voor om vrijheid te laten de oefeningen der landweer van 14 dagen niet op eenmaal te doen plaats hebben, hetwelk ver worpen werdt met 57 tegen 35 stemmen. Het amendement der Commissie van voorbereiding werd verworpen met 51 tegen 41 stemmen. Art. 226 werd daarop onveranderd aangenomen met 53 tegen 37 stemmen. Vervolgens ving het debat aan over de artt. 23 en 26 (regelende het contingent en den diensttijd) met tal van ameudementen tot vermindering van het cijfer van het contingent. De heer A. van Dedera verklaarde, ook namens andere antirevolutionairen, het amendement-Kolkman, tot ver mindering van het contingent, te steunen. De Burgemeester van Botterdam was Woensdag op Het Loo, daar H. M. de Koningin-Begentes hem wenschte te raad plegen over de komst van H. M. de Koningin- Begentes en H. M. de Koningin daar ter stede. Aan het Paleis te Amsterdam is het be richt ontvangen van het bezoek van den Keizer van Duitschland aan de Hoofdstad in de laatste dagen van Juni. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat van den 15 Mei: lo. de groen geverfde boeien, die aan duiden de snijpunten der grenslijnen van de ankerplaatsen, vermeld in het Reglement op het ankeren op de rivieren de Beneden- Merwede en de Oude Maas, van de kerk te Papendrecht tot het veer van Zwijndreeht op Dordrecht, zullen worden opgenomen, met uitzondering van de noordelijke boei van de 4e en de noordelijkste boei van de 5de ankerplaats; 2o. op het riviereinde van de dwars- kribben bij de kerk te Papendrecht en aan ankerplaats, en op een van de daartasschen vermoord heeft, liggende dwarskribben, waarschuwborden zullen geplaatst zijn; 3o. de grenzen aan het boven- en be nedeneinde van de ankerplaatsen 4 en 5 en aan het boveneinde voor de ankerplaats 2 zullen aangewezen worden door op den wal geplaatste, afwisselend wit en zwart ge verfde ankerbaken, aan de bovenzijde te voorzien van een cijfer, dat aangeeft tot welke ankerplaats de baak behoort. Aan Te Ambt-Almelo hebben zich eenige ge vallen van pokken vertoond. De burge meester heeft ieder die nog Diet gevacci- het Vaderland* wordt uit Para maribo geseind Het gepeupel treedt oproerig tegen de burgerij op. Eenige personen zijn al verwond. Door de oneenigheid tusschen de heeren Lohman en KalfF wordt de hand having der orde bemoeilijkt. Er heerscht eene algemeene paniek. Het bal der Stateo en verdere feesten zijn daarom afgezegd. De toestand is zorgvol. Een later telegram uit Paramaribo aan het »Vad.« meldt: De toestand is hier zeer verergerd. Er zijn meerdere personen verwond. De Staten zenden een telegrafisch adres aan den Mi nister, met het verzoek, den Gouverneur per telegram te gelasten den heer Kalff in het beteugelen der oproertjes de vrije hand te laten. Zooals men zich wellicht herinnert zou 12 Mei het 25-jarig bestaan der Staten feestelijk gevierd worden. Waarschijnlijk heeft dit tot de botsingen aanleiding ge geven. Volgens een te 's-Hage uit Paramaribo ontvangen telegram, is per telegraaf door de Staten het volgende aan den Minister gemeld en verzocht! Na een ovatie van de negers aan den Gouverneur, is heden de oproerige beweging van gisteren ernstiger voortgezet. Winkels en kantoren zijn gesloten. Politie-agenten zijn gewond en machteloos. De toestand is bedenkelijk. Wij verzoeken u den Gou verneur per telegram te gelasten den Procureur-Generaal niet verder te verhin deren in de handhaving van orde en in de beveiliging van personen en goederen en den Procureur-Generaal te machtigen de hulp der militaire macht in te roepen. Men deelt aan de »N. R. Ct.« mede, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken, jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman, een pa£.r weken vóórdat de legerwet bij de Tweede Kamer in behandeling werd genomen, naar verschillende garnizoenen is geweest, om zich op de hoogte te stellen van het kazerne leven en den toestand der kazernes. Het resultaat van dat onderzoek is, dat zich onder de miliciens der lichting van 1891, die de vorige week bij het leger zijn ingetreden en dus de kazerne voor korten tijd tot hun verblijf hebben, bevindt een zoon van dezen Minister (dezelfde jonkman, die indertijd te Amsterdam een der oprichters was van de Vereeniging van jongelieden, die zich verbonden om persoonlijk hun dienst plicht te vervullen). Het blijkt dus, dat ook de Minister Lohman er geen bezwaar inziet, om zijn zoon toe te vertrouwen aan de kazerne, ondanks al het kwaad, dat er in de Tweede Kamer en daarbuiten van het kazerneleven gesproken wordt. Te Dodewaard is op de stoomsteenfabriek »de Ilooge Waard* door alle arbeiders het werk gestaakt. De eisch is loonsverhooging. Die nog genegen waren te werken, werden door de anderen gedreigd en gedwongen mede te staken. Men schrijft uit Diepenveen: Sedert langen tijd dwalen in deze gemeente wilde varkens rond. Reeds vroeg in het voorjaar is er door verscheidene jagers jacht op gemaakt, doch met ongunstig ge volg. Die dieren verplaatsen zich zoo snel, dat zij spoedig uit het oog verdwenen zijn. De landbouwers verlangen zeer, dat er nog eens wat jachtliefhebbers op uitgaan, om hen van die lastige dieren te bevrjjden. De schade, die zij veroorzaken, is groot, omdat ze de akkers omwroeten in gezelschap van eenige jongen, die hen later, wanneer ze groot geworden zijn, wel ijverig zullen bij staan om de verwoestingen nog grooter te maken. Men meldt uit Heerlen (L.), dat tusschen de >Financieele Maatschappij voor Nijver heids-ondernemingen,* te Amsterdam, en de heeren Gebrs. C. en F. Honigman en H. L. C. Sarolea eene combinatie is tot stand gekomen, waaruit weldra eene maatschappij tot ontginning van de Limburgsche kolen velden zal voortkomen. C. de Vries van Drachterscompagnie heeft, naar uit Heerenveen bericht wordt, voor 5e Klasse. Trekking van 14 Mei. Prijs van f15.000: no. 1551; f 10.000; no. 14571; f 1000: nos. 3369 en 13172; neerd mocht zijn of na wiens vaccinatie f 400: nos. 6884, 10704 en 14921; f200: meer dan zes jaar verloopen zijn, aange- no8- 1698, 4062 en 20590; flOO: nos. raden zich zoo .noedio IJó. dÓLn '730, 9942, 11224, 18448 en 19981. inenten of herinenten. rVoêrlnndsch lndiê. Uit Curasao wordt dd. 18 April geschreven: Hoewel deze maand gerekend wordt tot den zoogenaamden koelen tijd te behooren, Zooals men zich zal herinneren, bepleitten wij eenigen tijd geleden de belangen van den gedecoreerden oud-fuseher van het Indisch leger Bups, en gaven we ons leedwezen te hebben we hier tegenwoordig een verschrik- kennen, dat andere, minder verdienstelijke mannen, boven hem voorgetrokken werden bij bet geven van burgerlijke Rijksbedienin gen. Naar wij vernemen, is Buijs thans benoemd tot portier bjj het Departement van Koloniën, zoodat hij aan bezoldiging, gagement en riddersoldij een inkomen krjjgt, dat hem in staat stelt op voldoende wijze in zijn onderhoud te voorzien. De meeste vruchtboomen in de Betuwe staan in vollen bloei. Vooral de kerseboom gaarden beloven veel en lijken wel reus achtige bloemruikers. De lucht is vervuld van de heerlijkste geuren. Ook de pruimen dragen gansche rijen van bloemknoppen. Abrikozen, welke bjjna uitgebloeid hebben, hebben veel geleden van de koude noorden en oostenwinden en zullen vrjj algemeen in opbrengst tegenvallen. Perziken hebben zelden zoo gebloeid en beloven een meer dan overvloedigen oogst. Volgt er nu veel warm weder, dan kan het voor de Betuwe een der beste fruitjaren worden. Te Riel bjj Tilburg is het 6-jarig kind van den molenaar v. R. door een der molen wieken getroffen en aan de gevolgen over leden. - Te Helder is Zaterdag aangehouden en naar Roermond overgebracht de dienst knecht H. K, verdacht van valschheid in geschrift, ten nadeele van zijn meester, den koopman P. J. - Onder Nieuwenhoorn is de koopman D. O. te water geraakt en verdronken. - Te Sneek brandde een hoog verzekerd winkelhuis af. De eigenaars zjjn op vermoeden van brandstichting gevangen genomen. - Bij het sehjjfschieten te Den Helder is een met 8 K.G. kruit gevulde ïardoeskoker gesprongen. De kanonnier Klasquin werd ernstig gewond en met brand wonden overdekt in het garnizoens-hospitaal opgenomen. - Op Fejjenoord is uit het water opgehaald het in vergevorderden staat van ontbinding verkeerende lijk van een jonge vrouw, die werd herkend als dat van een 22-jarig meisje, sedert 1 Maart j.l. vermist. - Aen de Jan Kuitenbrug te Rotterdam is opgevischt het lijk van een ongekend man naar gissing 30 jaren oud. De kleeding, voor zoover die nog aan het lijk was, bestond uit een stuk van een kamgaren vest, eeD stuk van een halfhemd en een zwart dasje. Het lijk heeft naar gissing drie maanden in het water gelegen. - Onder Akkrum is een boerenplaats door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. De kinderen werden met moeite gered. Achttien koeien en .11 kalveren en een paard kwamen in de vlammen om. Sedert Zaterdag 9 tot Dinsdag 12 Mei zijn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen22 zalmen van 10 tot 24 halve kilo's, prjjs per half f 1,02 tot f 1,25 en 2382 elften en vinten, prijs per stuk f 0,14 tot f 1,07. Burgrerlijlie {Stand. Heusden, van 7 tot 24 Mei. Ondertrouwd: Pieter Goutier, 25 j., met Geertje Antema, 28 j. Geboren Adriana Maria, d. v. Andries Mallant en Adriana van Riet. Overleden: Alphonsus Maria Versteijnen, 28 j,Laurens Lucas Koot, z. v. Jan en Laurina van Bavel, 21 m.; Marina Jacoba Hodde, d. v. Hendrik Cornelis en Neeltje van Splunder. 336e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 5e Klasse. Trekking van 12 Mei. Prjjs van f 1000: no. 14935; f400: nos. 13489, 14668 en 18279 f 200 no. 11573; f 100nos. 2827, 5322, 9373, 10033, 10104, 12355, 12540, 13826, 14517 en 20873. 5e klasse Trekking van 13 Mei. Prijs van f1000: nos. 10373, 18514, kelijke hitte, eene hitte zóó drukkend, dat de Hollandsche hondsdagen er nog frisch bjj zouden schijnen. En dan stof, waarvan men zich in het vaderland moeilijk een denk beeld kan vormenIn 3 a 4 maanden is er geen regen van eenige beteekenis ge vallen, zoodat alleen zij, die wel eens eene Afrikaansohe woestjjn bezocht hebben, zich eene voorstelling kunnen maken, hoe het er hier thans op sommige plaatsen uitziet. In de Oostdivisie van dit eiland, waar de droogte zich het meest doet gevoelen, begint er reeds vee, wegens gebrek aan voedsel, te sterven. De bodem van verscheidene regenbakken in de stad wordt al zichtbaar, en de verkoopers van water hebben den prjjs daarvan reeds verhoogd. Geen wonder dus dat door de geheele bevolking sterk naar regen verlangd wordt. Op de tot deze kolonie behoorende boven- winds-eilanden St. Martin, St. Eustatius en Saba heerscht eene ongekende droogte want die eilanden worden in den regel veel meer met regen gezegend dan Cura5ao. Vooral St. Eustatius heeft het zwaar te verantwoorden. De bevolking aldaarJjjdt gebrek. Onlangs zijn van gouvernements- wege een aantal vaten meel en andere levens middelen er naar toe gezonden, ten einde die aldaar onder de arme bewoners te ver- deelen. Afloop Aanbestedingen. Aan het ministerie van waterstaat, handel en njjverheid werd Woensdag aanbesteed Het uitvoeren van werken tot normali seering van de rivier de Oude Maas, tus schen kilometerraaien 122 en 123 onder de gemeente Dubbeldam, behoorende tot de werken der Dordtsche waterwegen. Minste inschrjjver was de heer W. Vol- ker, te Sliedrecht, voor f 10.000. WATERHOOGTE KEULEN. 12 Mei 3 05 M. boven 0. 13 Mei 3.48 M. 14 Mei 3.53 M. Waterhoogte Heusden. 12 Mei (voorin. 8 uur) 1.75 M. -j- A. P. 13 Mei 1.75 14 Mei 1.90 Advertentiën. Door Gods goedheid voorspoedig Be vallen van een ZO( N: Mevr. C. G. B. J. C. RAPPARD— Prillevitz. Andel, 10 Mei 1891. GROOTE MARKT Voor de 9e maal: Rjjden en Voorstellen der best gedres seerde School- en Vrijheidspaarden. Extratreinen zullen in den tjjd mjjns ver- bljjfs in 's-Hertogenbosch loopen, en wel der drie klassen, tegen de enkele reis vracht heen en terug, stoppende aan alle tusschenstations. Op Zaterdag 16 Mei van Nijmegen naar 's-Bosch. Maandag 18 Geertruidenberg Dinsdag 19 Helmond Eind hoven Zie verder de Biljetten. HANDEL ITS VAN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2