Men berekent dat, indien het ontwerp- Pobedonostzeff in al zijn strengheid wordt toegepast, 1.450.000 Joden nit de dorpen en uit de grensstreek, de meesten zonder geld of goed, binnen het Joodsche gebied zullen worden gedrongen, waar hun natuur lijk gebrek, ziekten en dood wachten. In- tusschen werd, zooals men weet, de uitdrijving der Joden uit Moskou, waartoe het bevel reeds was gegeven, plotseling afgelast. Tijde lijk of voorgoed? Dat is de vraag. Algemeen is de overtuiging, dat de Czaar van niets afweet, zegt de correspondent, maar dit is al zeer onwaarschijnlijk, naar het ons voorkomt. En zoo hij niets weet, dan behoorde hjj te weten hoe er met eenige millioenen zjjner onderdanen geleefd wordt en wat men tegen hen in het schild voert. Het werk in de Belgische mijnstreken wordt langzamerhand bijna algemeen hervat. Al de tengevolge van de werkstakingen in België verplaatste garnizoenen zuUen naar hunne garnizoenen terugkeeren. Met die troepenbeweging is reeds een begin gemaakt. De soldaten van twee lichtingen, die opgeroepen waren, zullen binnen eenige dagen naar hunne haardsteden terugkeeren. De koetsiers en conducteurs der Parjjsscbe omnibus-maatschappij hebben Zondagavond eene bijeenkomst gehouden, die door 4000 huDner werd bijgewoond. Met eenparige stemmen is besloten Maandag de werkstaking te beginnen. Naar aanleiding van de weigering der Fransche regeering om haar toestemming te geven tot de bijzetting van prins Jeröme Napoleon's lijk op Fransch grondgebied, heeft, naar de Gaulois meldt, koning Humbert van Italië thans bevolen, dat de grafkelder te La Superga, waarin 's prinsen assche thans rust, moet worden gesloten. De sterfte-statistiek wijst aan, dat in de vorige week te Londen 266 personen ge storven zjjn aan influenza, dat is het dub bele van het hoogste cijfer in 1890. Boven dien worden 51 sterfgevallen toegeschreven aan gevolgen van de influenza. Volgens sommige dagbladen zouden Duitschland, Oostenrijk en Italië het thans eens zijn geworden over eene verlenging van het Drievoudig Verbond op den ouden grondslag, echter gewijzigd in dien zin, dat de verplichtingen van Italië, ingeval van een oorlog tusschen Duitschland en Frankrijk worden verlicht, en dat Oosten rijk zich verbindt eventueel zekere eischen van Italië, betreffende het evenwicht in de Middellandsche Zee te steunen. werden als gevangenen door de wreedaar dige handelaars medegevoerd. In een te Petersburg verspreide brochure wordt de aandacht gevestigd op een streek in het N.-W. van Arabië aan de kust der Roode Zee, waar ongeveer een half millioen Joden een bestaan zouden kunnen vinden door de groote vruchtbaarheid van den bodem. De streek staat onder Egyptische jurisdictie en wordt slechts door nomadische stammen ezocht. Dit voorstel is, naar men zegt, in invloedrijke kringen met ingenomenheid be groet, en reeds zou de zaak bij de Egyptische Regeering aanhangig zijn gemaakt. Uit Algerië komen nog immer zeer ver ontrustende berichten over de sprinkhanen plaag. Deze insekten komen in zulke onge kende groote en dichte zwermen voor, dat zij dikwijls het zonlicht verduisteren. Men heeft er waargenomen, die 1000 meter breed en 2 a 3 kilometer lang waren. De wind, die hen uit de Sahara naar het noorden drjjft, is helaas niet sterk genoeg om hen, zooals dikwijls geschiedt, in de zee te jagen. Waar zij neervallen is alles verloren en hun getal is zoo groot, dat men bij de gewone voorzorgsmaatregelen geen baat vindt. Volgens een te Washington verschenen officieel verslag, heeft Europa sedert 1820 aan de Vereenigde Staten 15,000,000 land verhuizers toegezonden, en wel 6,000,000 uit Engeland, 4,500,000 uit Duitschland en 3,500,000 uit Ierland. Sedert het begin dezer eeuw is het aantal Engelsch-spreken- den op de wereld aangegroeid van 21 tot 25 millioen. Een zware ramp heeft een in de nabij- leid van Mexico gelegen dorp getroffen. Een hevige wervelwind trok over het plaatsje ïeen, waardoor vele huizen instortten en 7 personen werden gedood, althans dat eelt de »New-York Herald* mede. De wervelwind trok over een grooten afstand voort, maar woedde in het gebied usschen het Alleghani gebergte en de Mis souri minder hevig. De verwoestingen moeten zich over 40 mijl in de lengte en 2 in de xreedte uitstrekken. Daar de telegrafische gemeenschap echter verbroken is, ontbreken nadere bijzonder- ïeden nog. De brieven van Von Moltke aan zijn neef en gewezen adjudant Von Burt zijn door Jozef Kürschner voor de Deutsche Ver- lagsanstalt* te Stuttgart gekocht. De brieven, welke beginnen met het jaar 1838, moeten zeer veel belangrijks over den menseh en den veldheer Moltke bevatten. Zij zullen, door den heer Von Burt persklaar gemaakt, eerst in het weekblad »Ueber Land und Meer* en daarna in boekvorm in verschillende talen verschijnen. Volgens de Rundschau zal het thans te Weenen vergaderde Internationaal Postcon- gres beslissen over de volgende punten het maximum-bedrag voor de verzending van internationale postwissels van 500 tot 1000 frs. te verhoogen briefkaarten met antwoord betaald voor alle landen van de post-unie in te voeren; het maximum-be drag voor aangeteekende brieven, thans 10.000 frs. bedragende, onbeperkt te maken; het maximum gewicht der postpaketten van 3 op 4 kilogram te brengen en den maximum-omvang van die pakketten van 60 centimeter tot l meter te verhoogen Rustig is en blijft 't in de Servische hoofd stad, en men is zoo weinig beducht voor vechtpartijen om Nathalie, dat alle buiten gewone maatregelen zijn opgeheven en de politie weer gewoon dienst doet. Zulke vrouwen leeren nooit, anders zou Nathalie nu wel begrijpen, dat zjj zich een beetje vergist heeft in den aard der beweging en het bg het spektakel minder om haar dan om de politiek te doen was. Dank zjj de genomen voorzorgsmaatregelen is te Belgrado de rust niet verder gestoord al big kt ook duidelijk dat de opgewonden heid voortduurt. De ministers ontvangen nog immer dreigbrieven, zoodat zij op straat steeds door gendarmes gevolgd worden Een bankier uit München, die in ééne week vier en een halve ton aan de speelbank te Monto Carlo verloor, heeft door ophan ging een einde aan zijn leven gemaakt. De Times* weet mede te deelen, da door Arabische slavenhandelaars een land' ■treek aan het Tanganyikameer met 1000 inwoners door moord en brand geheel is ontvolkt. Zjj, die den dans ontsprongen ]Pln,Ett!««4BliïLr Nieuws. HEUSDEN, 26 Mei. Met de zomerdienstregeling der staats spoorwegen, ingaande 1 Juni a.s., komen de reizigers, die via het station Drunen Heusden vertrekken, in eene meer gunstige toestand. Niet alleen zijn de uren van ver rek met enkelen vermeerderd, maar ook de aansluiting met andere lijnen is beter ge regeld. Men oordeele: DrunenHeusden: vertrek 7.10, 8.27, 10.48, 1.23, 2.01, 4.42, 9.10; 's-Bosch: aankomst 7.25, 8.53, 11.03, 1.47, 2.15, 5.06, 6.24. 's-Bosch: vertrek6.16,10.05, 12.00, 1.27, 5.30, 8.12; DrunenHeusden: aankomst 6.32, 10.29, 12.28, 1.43, 5.54, 8.28; Lage- Zwaluwe: aankomst 7.29, 11.48 2.43, 7.20, 9.16. Bij het j.l. Donderdag te 's-Bosch ge houden concours hippique is de eerste prijs voor het schoonste tweespan, waarbij het reheel beoordeeld is, toegekend aan den heer P. L. Honcoop alhier, met 2 vierjarige zwarte merries. Bij heden gehouden stemming, door stemgerechtigde leden der Hervormde Ge meente, is voor de eerst volgende 10 jaren, de beroeping van Predikanten en de be noeming van Ouderlingen en Diakenen op den ouden voet, aan den Kerkeraad opge dragen. WIJK. Bij de Ned. Herv. Gem. alhier, is thans tot predikant beroepen, de WelEerw. ZeerGel. Heer C. Bouthoorn te Dirksland. De alhier gehouden collecte voor het fonds van weldadigheid heeft opgebracht f 10.14s. ALMKERK, 23 Mei. In de plaats van wijlen den Heer W. van Eeten is op heden tot wethouder benoemd de Heer Z. Middel koop. BRAKEL, 20 Mei. Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier is, ter aan vulling der vaceerende predikantsplaats, het volgende tweetal opgemaakt: le J. Koek, cand. te Utrecht, en W. Timmer mans Paquy, cand. te Utrecht. Het tweetal wordt nu den Ambachtsheer ter collatie aangeboden. WAALWIJK. De handel in vee in de Langstraat bepaalde zich sedert de vorige noteering bijna uitsluitend tot verkoopen aan buitenlandsche kooplieden of tot de vee boeren onderling. De daling der prijzen bleef voortduren, le soort kalf koeien en vaarzen f 200 a 230, 2e qual. f 160 a 190, weikoeien werden weinig begeerd f 100 i 140, vette dito 66 a 68 ct. per Kg. Wei lammeren f 4 a 4,50, vette varkens 43 a 44 ct. per Kg., jonge dito 75 a 90 ct. per week; grasboter f 1,05 a f 1,15 per Kg. Eieren f 2.50 a f 3 per 100 stuks. Hooi De handel was gedurende de laatste veertien dagen bijzonder levendig, naar qual. werd er zeer veel verkocht tegen prijzen van f 8 a f 14 per 500 KG. De prjjzen der aardappelen in de Boven- Langstraat wisselen thans tusschen f 3 en 4.50 per Hl. Uit het land van Hensden worden ze naar qualiteit van f 3.50 a f 5 aangevoerd. De vroege aardappelen hebben hier en daar door de nachtvorsten geleden. De kapitein Wagner, van het 3e reg. veld art. zal de vergaderingen ter gelegen heid van de landbouwtentoonstelling te Waalwijk op 14, 15 en 16 Sept. a.s. aldaar bg wonen, tot het geren van inlichtingen aangaande de remonteering van paarden voor het leger. Men schrgft van hier dat de heer W. Mutsaers eene candidatuur tegenover den heer Vos de Wael in dat district niet zal aannemen. Hij wenscht weder voor Eind hoven op te treden. (N. B. Ct.) RAAMSDONK. Beroepen by de Ned. Herv. gem. te Hemmen W. Timmermans Paquy cand. te Utrecht. BESOIJEN, 24 Mei. De onlangs alhier beroepen candidaat, de WelEerw. heer C. D. Moolin te Ngmegen, heeft heden voor dat beroep bedankt. Gisteren had alhier een treurig on geluk plaats. De heer L. v. d. H. n.l. had het ongeluk uit de tweede verdieping zijner leerlooierij naar buiten te vallen. Ernstig gekwetst aan schouder, lendenen en rugge- graat en met een aan den hiel gebroken been, is hij direct onder behandeling gesteld van Dr. van Gils te Waalwijk. UITWIJK. Bij een der ingezetenen heeft eene kip onder zeer bizondere om standigheden 10 flinke kuikens gebroed. De hen bleef gedurende de eerste 17 dagen ge regeld om den anderen dag een ei leggen en kwam des daags niet anders, dan om te leggen, op het nest; des nachts bezat zjj de eieren. Toch was er na verloop van 8 dagen reeds een begin van kuiken in 1 ei zichtbaar. Vervolgens begon ze meer ge regeld te blijven zitten en had na 4 weken broeitijd, dus eene week langer dan de ge wone, haar werk volbracht. WOUDRICHEM. Van 18 tot 22 Mei werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag verkocht: 3 winterzalmen, tegen f 1.02 a f 1.15 per half K.G. Nog werden aangevoerd 35 elften, voor f 0.77 a f 1.38 per stuk 300 vinten voor 15 a 18 cent per stuk. DALEM. De heer W. F. Tak te Schie dam, door de liberalen candidaat gesteld in het kiesdistrict Gorinchem, zal op Don derdag 28 Mei a.s. te Woudrichem eene politieke lezing houden, waarbij gelegenheid tot debat gegeven zal worden. Sneeuw in Engeland, sterke vorst in Frankrijk, regen en wolkbreuken in Duitschland en onweer met storm in ons land zijn de resultaten van de laatste weer berichten. In weerwil daarvan voorspellen de weerprofeten een vruchtbaren en warmen zomer. Wij zullen maar hopen! Op Dinsdag 2 Juni a.s. zal in de verschillende dorpspolders van het polder district Tielerwaard verkiezing gehouden worden voor een hoofdgeërfde, in plaats van den heer C. B. Beijerman, te Waar denburg. GORINCHEM. Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente alhier, door ds. B. J. van Heijningen te Kesteren. De minister van binnenlandsche zaken brengt in de >Staatscourant< ter algemeene kennis, dat de pokken in de gemeenten Stad-Almeloo en Amt-Alineloo epidemisch verbreid zijn. De stoomboot-reederij Fop Smit Co., wier salonboot »Merwede I* HH. MM. de Koninginnen van den Hoek van Holland naar Rotterdam zal voere n, heeft twee harer raderstoombooten ter beschikking gesteld van de wees- en godshuizen aldaar, te Delftshaven en te Charlois-Katendrecht, om de hooge bezoeksters tegemoet te varen. Ruim 800 kinderen ran verschillende ge zindten met hunne geleiders zullen van van deze welwillende aanbieding gebruik maken en te 10 uren 30 m. van het ter rein Station Maas vertrekken. Een derde raderboot dezer reederij zal met genoodigden de genoemde booten ver gezellen. Officieel wordt thans gemeld, dat de Keizer en de Keizerin van Duitschland voor nemens zijn een der laatste dagen van Juni of den eersten Juli een bezoek te brengen aan H. M. de Koningin-regentes, en dat L M. de Koningin-regentes bepaald heeft dat Hoogstdezelve Hunne Keizerlijke Majes- eiten te Amsterdam wenscht te ontvangen. Jet verblijf zal vermoedelijk twee of drie dagen duren. Naar men verneemt, zal Z. M. de Keizer van Duitschland, bij zijn bezoek aan Am sterdam ia het laatst der volgende maand, vergezeld worden door zijne gemalin. Het ceizerlijk echtpaar zal intrek nemen in het toninklijk paleis. Het Handelsblad* is van meening, dat de verandering van bestuur in Suriname ongetwijfeld slechts ten goede werken zal. Wat de reden moge geweest zijn, bij wie de schuld moge liggen, zeker is het, dat de heer Lohmau in Suriname niet op zijn flaats was. Zijn opvolger de heer Yan Asch van Wijck, is bekend als een vrien delijk, hupsch man, en het zal hem, als lij met eenigen tact weet op te treden, niet veel moeite kosten zich bemind te maken in de kolonie. Bmnenland. TWEEDE KAMER. De minister van oorlog heeft bepaald dat de miliciens van de lichting 1890, die na Juli a.s. voor het verblijvend gedeelte onder de wapenen worden gehouden, den 11 September a.s. in het genot van onbe paald verlof moeten worden gesteld. In andere jaren geschiedde dit op 30 September, Het hoofdbestuur der Hollandscbe Maat schappij van Landbouw heeft zich in een adres aan de Ministers van Waterstaat, Financiën en Koloniën beklaagd, dat in de commissie voor advies in zake de handels politiek, bij de nieuwe tractaten te volgen, slechts één landbouwer is opgenomen. Deze is voorstander van beschermende rechten het hoofdbestuur maakt opmerkzaam, dat ook eene andere strooming onder de land bouwers is, verreweg de grootste, welke geen beschermende rechten wenscht. Deze groote meerderheid nu kan zich niet in de commissie doen hooren. Het hoofdbestuur verzoekt daarom de commissie in dien zin aan te vullen. In Zes-Gehuchten (N.-Br.) zijn, tijdens een hevig on weder, de beide broeders v. Stekelenbux-g en een 12-jarig zoontje, die op eene heide aan het werken waren en voor het onweder in eene hut wilden gaan schuilen, op weg daarheen door den blik sem ter aarde geworpen. De beide broeders kregen geen letsel, doch het kind was door den bliksem gedood. Wij vernemen, dat met den ln Juni de van de afsluiting der perrons stations der Staatsspoorwegen zal ingevoerd. De maatregel zal alge meen zijn en gelden voor alle stations, met uitzondering van slechts zeer weinige. Aan het »N. v. d. D.« wordt nader ge- meldt, dat de notaris G. te Berlikum wel belangrijke posten had uitstaan, maar dat de noodige fondsen ter dekking op het kantoor aanwezig zijn. maatregel op de worden gemeester fouilleering, doch op geen van beiden werd geld gevonden. Deze personen waren Smeding en Hazen berg, twee zwervers, van welke de laatste Maandag j.l., des morgens te 7 uur, uit de gevangenis te Leeuwarden ontslagen en in de richting van Heerenveen vertrokken was. Smeding zeide, dat hij met een stoom boot van Groningen gekomen was, doch de rijks veld wachter De Boer kon hem dade lijk op een leugen betrappen, daar hij de beide personen Woensdagmorgen ontmoet had. Overigens merkte de politie dat de beide verdachten ver van waarheid spraken, zij werden geboeid en dadelijk naar Heeren veen verroerd, waar zij des nachts te on geveer 3 uur in voorloopige hechtenis ge steld werden. Des morgens te 10 uur werdtn zij door den rechter van instructie, mr. Westra, gehoord, evenals de veldwachter De Boer. Of de justitie nu de daders van het ver schrikkelijke drama in handen heeft? De tijd zal het leeren. Ook op twee kennissen van de gearresteerden, die de markt te Oude- schoot bezochten, is de aandacht der justitie gevestigd. Misschien heeft men hier te doen met een complot van de laaghartigste wezens. Twijfelachtige districten! In de meeste van de 84 kiesdistricten is het verschil in stemmental in Maart 1888 voor de Tweede Kamer-verkiezingen zóó aanzienlijk geweest, dat vermoedelijk daar geen verandering zal komen in de richting, die de meerderheid bij de eerstvolgende Juni-verkiezingen erlangt. Met namen in de provinciën Noord-Brabant en Limburg, waar de Katholieken verreweg de overhand heb ben. Verder in een aantal Geldersche en Zuid-Hollandsche districten, waar de anti revolutionairen, in de Nuord-Hollandsche Groningsche en Drentsche, waar de liberalen de groote meerderheid hebben. Het meest trekkende twijfelachtige districten de aandacht, waar de stemmen slechts eenige honderdtallen en nog minder verschilden en waar nu kans bestaat, dat de schaal naar de andere zijde zal over slaan. Het Handelsblad* geeft het volgend over zicht van die twijfelachtige districten, met opgaaf van de uitgebrachte stemmen, en wel eerst de 17 districten, waar reeds bij de eerste stemming op 6 Maart 1888 een jeslissing viel. De moord te NieuweschootOnver moeid bij dag en nacht zijn justitie en politie in de weer de daders of den dader op te sporen. Zoo was de gemeente-veld wachter te St. Johannesga op tournee, toen verschillende boeren kwamen klagen over de brutaliteit van twee personen, die op dringende wijze geld hadden gevraagd, om des avonds met de nachtboot van Lemmer naar Amsterdam te vertrekken. De ge meente-veldwachter zette dadelijk de mannen na en ontmoette den rijksveldwachter De Boer, van Echten. Daar men te voet niet meer vóór het vertrek der nachtboot te Lemintr kon zijn, werd in allerijl een wagen ingespannen en kwamen de beide veld wachters nog op tijd te Lemmer. In de nachtboot vond men de beide landloopers niet, op aanwijzing der Lemster gemeente politie werden de personen spoedig opge zocht en dadelijk in het cachot gebracht. Daarop volgde in het bijzijn van den bur Districten. Liberaal. Anti-Liberaal. Bergum 1232 1374 fBrielle 1629 1380 Delft 1247 1403 Dokkum 1328 1419 fEnschedé 939 919 Gorinchem 1423 1674 Gouda 1240 1329 Harliagen 1407 1756 f Leiden 1102 1014 Lochem 1394 1459 Ridderkerk 1032 1252 Sliedrecht 1237 1584 Steenwgk 1199 1302 -j-Tiel 1416 1131 f Utrecht 2040 1694 Zutfen 1431 1733 Zwolle 1184 1536 in 25 districten moest worden herstemd op 20 Maart. Daaronder waren 14, waar het verschil tusschen de liberalen en anti liberalen gering was. Wij laten die hier volgen: Districten. Liberaal. Anti-Liberaal. f Beverwijk 1763 1592 Bodegrave 1745 2017 fBreukelen 1726 1696 Deutichem 1528 1755 f Dordrecht. 1413 1286 j-Franeker 1896 1521 Middelburg 1895 1985 Oostburg 1341 1432 fSchiedam 1328 1103 Schoterland 1035 1161 Winschoten 1423 1129 Wolvega 1008 1115 Wijkbij Duurstede 1359 1563 fZuidhorn 1670 1300 Van deze 31 twijfelachtige districten waren er dus 12 (aangeduid door f), waar 13 liberalen werden gekozen (Utrecht is een dubbel-district); de 19 overigen vaardigden af 16 anti-revolutionairen, twee Katholieken (de heeren Scbaepman en Bevers) en 1 sociaal-democraat. De anti-revolutionairen hebben dus het meest te verliezen. Hun herkiezing hangt in schier al die districten geheel af van den steun der Katholieke kiezers. Uit de Rijnhaven te Rotterdam is opge haald het lijk van een 2 jarig kind, dat verleden week daar over boord viel en ver dronk. - Een jongen werd daar stomdron ken op straat gevonden. Bg onderzoek bleek, dat hij zich meer dan te goed had ge daan aan aalbessen-jenever, waarvan eenige vaatjes aan de Boompjes hadden gelegen. - Een 1-jarig meisje te Zutphen had het on geluk van een trap te vallen. Het werd deerlijk aan het hoofd verwond, en over leed eenige oogenblikken later. - Te Veenen- daal bekwam W. T. bg het springen uit een ry tuig, waarvan de paarden op hol schenen te gaan, zulk zwaar lichamelijk letsel, dat hij, nadat hem eerst een der beenen was afgezet, is overleden. - Twee Iu de zitting van Vrijdag is de behandeling der Leger wet voortgezet. De heer Goeman Borgesius, zijn instemming betuigende met de hoofdpunten der wet, vond het contingent der regeering te hoog, in verhouding tot de finantiëele draag kracht de3 volks en ondersteunde het amendement-Kolkman tot verlaging van het contingent, behoudens tegemoet koming aan de bezwaren der regeering. Een nieuwe Kamer zou zeker geen hooger contingent toestaan. De heer Seijffardt was tegen elke contingents-vermin- dering, als zullende het veldleger verzwakken; insgelijks de heer Schimmelpenninck van der Oije. De heer van Karnebeek verdedigde het regeeringsstelsel, t. a. van het contingent dat onveranderd moet behouden blijven in het belang van het bexit van een goed leger Beter ware het dan om het bestaande contingent te behouden, indien men het door den minister gevraagde niet toestond. Hij was tegen alle amendementen. J)e heeren Kolkman c. s, wijzigden hun amendement aldus: 11,800 volledig en 1900 korter geoefenden. De heer Haffmans wilde geen man meer geven, ten einde aan het veldleger te ontkomen. De heer A. van Dedem pleitte voor het amendement- Kolkman, daar hij anders tegen de wet zou stemmen. De regeering kon zich dan beraden om een ander contingent aan de nieuwe Kamer voor te stellen. Hij en zijne mede-voorstellers wenschten nu een vaste lichting van 12,200 volledig en 1900 kort geoefenden. De heer van der Kaaij waarschuwde de Kamer de legerwet niet om een klein verschil over het contingent te doen mislukken. De minister van oorlog heeft zijn percentsgewijs con tingent met nadruk verdedigd, doch het amendement van Dedem niet onaannemelijk verklaard. De heer Rutgers kwam tegen die houding op. Het amendement der commissie van voorbereiding is aangenomen met 52 tegen 45 stemmen. Dat van den heer Kolkman is verworpen met 55 tegen 42 stemmen Het gewijzigd art. 23 (contingent) werd daarop aan genomen met 60 tagen 37 stemmen. Artt. 22, 23, 26 (contingent en diensttijd) zijn allen afgedaan. In art. 6 is de organieke sterkte op 106,000 man gebracht. Art. 8 heeft de regeering gewijzigd, zoodat de districts commissarissen en de adjudanten, zoowel nit als buiten 't leger, kunnen worden aangewezen. Het amendement der commissie van voorbereiding op art. 12, om de dienstplichtige zeevarenden niet bij het leger te doen dienen als zij zich bij de marine-reserve verbinden, is, na sterke bestrijding door den minister van marine, verworpen met 47 tegen 44 stemmen. Besloten werd na het derde hoofdstuk de legerwet te verdagen en dan nog eenige zaken, o.a. het Congo-tractaat, af te doen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2