1830—1832. Wenteling staat. Groote hoeveelheden wape nen en krijgsvoorraad worden in de voor naamste steden in gereedheid gehouden. President Diaz wordt reeds de »Balmaeeda Mexicogenoemd. Ofschoon de gepleegde wreedheden zooveel mogelijk verborgen werden gehouden, moet toch reeds uitge lekt zijn, dat een twaalftal persoonlijke vijanden van den President, waaronder twee uitgevers van nieuwsbladen, in het geheim om het leven werden gebracht. Een Renter-telegram spreekt het gerucht van een opstand in Mexico tegen. Onlangs moet graaf Waldersee in een particulier gesprek hebben gezegd, dat hij spoedig zijne militaire positie verlaten zal. Is dit juist, dan is het waarschijnlijk dat hij hetzij als ambassadeur, hetzij als stad' houder van Elzas-Lotharingen optreden zal. Te Xanten (Duitschland) is een gruwe lijke moord gepleegd. Het vierjarig zoontje van den stalhouder Heckman, dat 's morgens was uitgegaan om kersen te koopen, werd dienzelfden avond te 7 uur in de schuur van den heer Klippers met afgesneden hoofd teruggevonden. Het werktuig, waarmede de moord werd gepleegd, blijkt bijzonder scherp te zijn geweest althans de kleeren aan den hals waren mede doorgesneden. Daar in de schuur geen bloedsporen ontdekt zijn, ver onderstelt men dat het lijkje na de misdaad derwaarts is gesleept. De agitatie in de gemeente is vreesel jjk allerlei veronderstellingen worden gemaakt wat tot dit gruwzaam feit aanleiding kan hebben gegeven. Reeds hebben de bladen het noodig geacht, met het oog op zekere gevolgtrekkingen, het publiek tot kalmte aan te manen. in West-Virginia wordt nader gemeld, dat de locomotief reeds veilig aan de andere zijde van de viaduct was aangekomen, toen deze instortte. De bagagewagen en twee personenwagens deden een val van 30 Eng. voeten. Het ongeluk gebeurde in de nabi heid van een telegraafkantoor, zoodat on middelijk om hulp kon worden geseind. Volgens een uit Loureneo-Marques on vangen telegram is het eerste gedeelte van den spoorweg op Transvaalsch gebied voor het verkeer geopend. Blijkens een telegram uit Washington aan de World,* staat het thans vast da de staatsminister Blaine zich geen candidaa zal stellen voor het presidentschap der Ver eenigde Staten. Zelfs acht men het twijfel achtig of de heer Blaine wel weer op zjjn post zal terugkeeren, daar zijn toestand in de laatste dagen hoogst bedenkelijk is ge worden. Aan de Universiteit van Amsterdam gers en stelde een motie voor, waarin de promoveerde tot doctor in de Rechtsweten- j burgerij werd uitgenoodigd, zooveel mogelijk schap de beer P. H. Loeff, geboren te Baard- j bij te dragen tot het ontslag van de heeren wijk, op proefschrift: »Hoofdelijke verbin- Van Tienhoven, Steenkamp en Stork. Te Weenen is vorige week zoo warm der het in het laatst geweest, dat zeven menschen krankzinnig werden door de hitte. De twee voornaamste raddraaiers bij de standjes te Eourmies, de anarchisten dr. Lafargue en Culine, zijn veroordeeld, de eerste tot 1 jaar gevangenis en 100 frs. boete, de tweede tot 6 jaren en 10 jaren verbanning. De luchtreiziger Carles Jones steeg dezer dagen in den Staat Ohio met zijn ballon op, terwijl een der helpers nog in de touwen verward zat. De ongelukkige werd tot op een hoogte van 100 voet meegevoerd en stortte toen zielloos ter aarde. Jones verloor het evenwicht, viel insgelijks uit het schuitje en bekwam ernstige verwondingen. In berichten uit Odessa wordt gemeld, dat er eene onverdraaglijke hitte, tot van 95° F., blijft heerschen, met. het gevolg dat in Zuid-Rusland alle veldgewassen ver schroeien. De regeering heeft aan de gouver neurs last gegeven om met de plaatselijke overheden maatregelen tegen dreigenden hongersnood te beramen. James Slocam, verooideeld wegens moord, is Dinsdag ochtend in de gevangenis te Sing-Sing door middel van electriciteit ter dood gebracht. Vervolgens zijn Smiler, Wood en Jugiro geëxecuteerd met hetzelfde toestel, dat voor treffelijk werkte. Te Baton Rouge (Louisiana) heeft een tornado verscheidene huizen vernield; 35 personen werden ernstig gekwetst. De woning van den gouverneur van Louisiana were van al haar schoorsteenen beroofd, terwij de muur eener gevangenis instortte, waar door 10 gevangenen gedood en 30 gewone werden. De regen viel bjj stroomen. Ook moet de Mississippi-stoomboot Smoky Citj in den storm vergaan zijn. Uit Galveston, aan de Golf van Mexico gelegen, zijn berichten ingekomen omtren een hevigen storm, die daar den 5n dezer woedde. Het zeewater werd tot in de straten der stad opgezweept en richtte veel schade aan magazijnen en de dokwerken aan. De telegraaflijnen werden vernield en de streek langs de kust was over een aanzienlijke lengte in duisternis gehuld. In Madison heeft een cycloon gewoed, waardoor verscheidene gebouwen en de tele graafdraden zijn vernield. Te Jekaterinoslaw woedde 4 uren achter een een storm, vergezeld van een stortvloed. 50 personen verdronken, 5 werden door den bliksem getroffen, stortten 50 huizen en 4 bruggen in. Zaterdag heeft station Chilimari, en alles meegenomen kon vinden. eene bende roovers het in Sardinië, overrompeld wat zjj van waarde In verscheidene deelen van Bosnië en Herzegowina heeft in den nacht van 3 op 4 Juli een buitengewoon hevige aardbeving groote materieele schade aangericht. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 10 Juli. Bjj koninklijk besluit is de heer G. J. van Soest, Rijksontvanger alhier, benoemd te Oud-Beierland. WAALWIJK. In de Langstraat ging het tot heden met de vetweiderjj niet naar wensch. De groote weiboeren hadden bij de hoeveelheid weiland op den duur behoefte aan gras en konden bij kleiner getal vee ternauwernood in buikvulling voorzien. Er kon derhalve bij het ongunstig weder geen sprake van groei of vet worden zijn, terwijl menig vetweider bij al die schaarschte er meer op uit was om koeien van de hand te doen dan bij te koopen. Sedert veertien dagen is er echter in den groei van het tenissen volgens het Nederlandsche Recht. Aan 's rijks-universiteit te Leiden is o.a. bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap de heer H. W. van Tienhoven, geboren te Werkendam, met acad. proefschr. get. >art. 70 ontwerp-wetboek van militair straf recht.* Binnenland. De Engelsche Standard verneemt, dat, volgens geruchten te Berlijn, het plan is gevormd van een huwelijk van onze jonge Koningin met den tweeden zoon van prins Albrecht van Pruisen, regent van Bruns- wjjk. Naar gemeld wordt heeft het geheele Ministerie Woensdag der Koningin zijn ont slag verzocht. De »St.-Cl.» van heden bevat de wet van 22 Juni jl., tot verlenging van den diensttjjd voor de ingelijfden bij de militie te land der lichtingen van 1885 en van 1886 en voor de ingelijfden bij de zee- Deze motie wordt met algemeene stemmen aangenomen. Door Cornelia de Vries is hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis der recht bank te Heerenveen, waarbij hg, wegens doodslag, gepleegd op Tietje Kloosterman, wed. De Haan, te Drachtster Compagnie, is veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Te Arnhem is op last van den inspecteur der postergen in hechtenis genomen een assistent der postergen, verdacht van mis bruik van vertrouwen. De Itata, het Chileensche transportschip der Congres part ij, is door de Amerikaansche Regeering in beslag genomen, die gedreigd heeft alle havens van Chili in staat van blokkade te stellen. De rechtsgeleerden zijn van oordeel, dat het prijsmaken van het schip »Itata« niet gehandhaafd mag worden. Aan boord van het te Sydney (Nieuw Zuid-Wales) liggende Engelsche oorlogsschip! gehouden en de laatste poldergast zal hier de hoop op een goed wei-jaar nog niet ge- heel in rook is opgegaan. DUSSEN, 6 Juli. De werkzaamheden aan den Nieuwen Maasmond zijn onze ge meente zoo goed als voorbij getrokken. Nog enkele maanden, en alle bedrijvigheid, door dat groote werk veroorzaak, zal hebben op »Cordelia« is een kanon uit elkaar geslagen, ten gevolge waarvan twee luitenants en vier matrozen gedood en verscheidene man schappen gewond werden. De werkstaking der dokwerkers te Dublin, neemt een ernstig karakter aan. Groepen opgewonden arbeiders bewegen zich langs de straten. Uit Warschau wordt gemeld, dat tusschen de stations Scholka en Grodno gisteren nacht, in een coupé eerste klasse van den bliksemtrein van Warschau naar St. Peters burg, de 25 jarige graaf Michael Plater, riddergoedbezitter bij Bialystok en eigenaar eener groote fabriek, geboortig uit de provincie Posen, vermoord en bestolen is. De schedel was blijkbaar met een stomp werktuig ingeslagen. De moordenaar heeft onopgemerkt kunnen ontvluchten, maar wordt door de politie met ijver opgespoord. Aan de Times* wordt uit Petersburg geseind, dat de uit Zuid-Rusland terugge keerde gedelegeerde van baron Hirsch, de heer White, een verschrikkelijke beschrijving geeft van den toestand. De slechte oogst doet voor hongersnood vreezen, terwijl ook verdere aanvallen op de Joden waarschijnlijk zijn. White gelooft, dat de Russische Re geering onvoldoende is ingelicht; daarom deelde hij den ministers, die hem vrien delijk aanhoorden, het een en ander mede. Hij adviseerde den Minister van Binnen- landsche Zaken de emigratie der Joden te bevorderen, door het instellen van emigra tie-commissies onder één hoofdcomité, ter wijl de Regeering over de geheele zaak de hoofdcontrole hebben zou. De Minister keurde in beginsel dit plan goed, behoudens zekere nadere vast te stellen bepalingen, zoodat White's zending geslaagd schijnt. Hij heeft den indruk, dat de Russische Joden degelijke landbouwers kunnen worden. Omtrent het spoorwegongeluk bij Carleston verdwenen zijn. Brachten die vroolijke luidjes hier op Zondag, en soms ook wel op Maandag, heel wat levendigheid, vooral in de herbergen, thans is van die drukte niet veel meer te bespeuren. Winkeliers, herbergiers, bakkers en andere neringdoen den hebben een schoonen tijd gehad door de aanwezigheid van verscheidene honder den werklieden in de nabijheid van het dorp, en menigeen zal in zijne affaire het afloopen der werkzaamheden gewaar worden. Voor de vacante betrekking van on derwijzer aan de openb. school in wijk B (hoofd de heer De Vlam) heeft zich tot heden slechts één sollicitant aangemeld. In de tydelijke waarneming wordt voorzien door den heer Bouwman, benoemd onderwjjzer aan de openb. school in wijk A. WOUDRICHEM. Van 28 Juni tot 2 Juli werden in het vischwater dezer ge meente gevangen en aan den afslag ver kocht: 70 zalmen, tegen f 0.50 a f 0.98 per half K.G. Nog werden aangevoerd 3 steuren, voor 27 ct. per h. K.G. SLEEUWIJK. Door het dageljjksch be stuur van den algemeenen Nederlandschen wielrjjdersbond is op verzoek van het uit voerend comité der internationale sport-ten- toonstelling o.a. benoemd tot commissielid voor de af deeling Wieler-sport,* de heer G. P. C. baron Mulert, alhier. In 1892 zal te Scheveningen eene internationale sport- tentoonstelling gehouden worden. DALEM. Ook alhier hebben stemge rechtigde lidmaten met algemeene stemmen uitgemaakt, dat het recht tot benoemen van kerkeraadsleden en beroepen van predikanten bjj den kerkeraad big ft. De heeren J. L. Kingmans en A. van de Koppel, respectievelijk burgemeester van Woudrichem en Almkerk zijn als zoodanig herbenoemd, militie der lichting van 1887. De minister van binnenlandsche zaken, overwegende dat de heer mr. W. C. I. J Cremers zijne benoeming tot lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal nie aanneemt en dat dientengevolge in hei hoofdkiesdistrict Almeloo eene nieuwe keuze voor een lid dier Kamer moet plaats hebben heeft bepaald dat eene nieuwe keuze voor een lid der Tweede Kamer van de Staten- leneraal in het hoofdkiesdistrict Almeloo zal plaats hebben op Donderdag 23 Juli e.k., en de herstemming, is die noodig, op Donderdag 6 Augustus daaraanvolgende Van sommige haringschepen is reeds be richt ontvangen, dat de visscherij buiten gewoon gunstig iser kwamen reeds vangsten voor van 70 tot 80 kantjes in één nacht. Is de Amsterdammer* goed ingelicht, dan is door eenige slachtoffers van het ruw en onbeholpen optreden der politie te Am sterdam in den avond van Woensdag 1 uli j.l. op den Dam, een aanklacht inge diend bij den officier van justitie. Ook deelde men aan dit blad mede, dat de procureur- generaal een onderzoek zal instellen. Het »Hbld.« bevat nog eenige ingezonden stukken, waarin het optreden der politie bjj gelegenheid van de taptoe besproken wordt, lier en daar doen wij een greep: »Na aan den ingang der Kalverstraat circa een half uur kalm pratende in het eerste gelid gestaan te hebben, komt plot seling een talrijke politiemacht opdagen, die order krijgt het volk terug te drjjven tot in de Kalverstraat. De wapenstokken worden op een gegeven bevel getrokken en het regent slagen op de weerlooze burgers, die met alle inspanning trachten terug te dringen. Hierdoor ontstaat een gekerm en een gegil van vrouwen en kinderen, dat niet te beschrijven is. Op dit oogenblik treedt een heer nader met een dienstlint om den hals en onder diens oogen maakten zij zich schuldig aan onvergeeflijke mis handelingen, onder den uitroep: terug,* »terug,« terwijl dat zoo onmogeljjk was, als met de hand aan den hemel te reiken. Uit het derde of vierde gelid riep een jong mensch op angstige wjjze: »Ik kan niet terugwaarop een agent hem een hevigen slag toebracht; een ander agent, dit ziende, sloeg denzelfden persoon nog een paar malen geducht op het hoofd, in zjjn angst grijpt hjj naar den stok, houdt dien vast, en toen slaan te gelijk vier of vijf agenten hem on barmhartig op het bloote hoofd, sleuren hem vervolgens tusschen de menigte uit en in een oogwenk is hij door den sterken arm als misdadiger naar de hoofdwacht gesleept. Intusschen gaan de anderen met hun beulen werk voort, totdat dit op eens nog verergerd wordt door de komst van bereden politie, die onder aanvoering van een inspecteur, de paarden met hun achterdeel naar het volk wenden, om op die manier het tot den terugtocht te dwingen.* Twee ingezonden stukken, waaronder een van den 2en luit. der inf. J. C. A. Bos Sulpke te Amersfoort, komen daarin overeen, dat de grootste kloppartjj bij de Kalverstraat is gebeurd en niet ten gevolge van 't eerste optreden der agenten daar deze met wat volksaardigheden zeer goed hunnen zin kregen, maar uitsluitend door een zeer op gewonden brigadier die alleen de schuld van dat tumult kan genoemd worden. Door de maréchaussée's is gevankelijk naar Almeloo overgebracht, ten einde ter beschikking te worden gesteld van den officier van justitie aldaar, de directeur der margarine-boterfabriek van de Gebr. Muller uit Oldenzaal, F. Troost, verdacht van valsch heid in geschrifte. Tijdens het bezoek van het Duitsche Keizerpaar hebben de zakkenrollers danig huisgehouden. In 't Politieblad worden zelfs 22 gevallen besproken allen waaruit blijkt, dat men evengoed zijn portefeuille met f 300 als zijn horloge met ketting of zijn dasspeld kwjjt kan raken. Zelfs is een persoon zijn jas ontstolen. Eergisterenavond is de sneltrein no. 43, welke ten 8.50 's avonds van Zutfen naar Rheine vertrekt, even voorbij het station Lochem bij de Berkelbrug ontspoord. De locomotief lag lings, de bagagewagen een eerste en tweede klasse- en een derde klasse-rijtuig rechts van den spoorweg, de beide eerste gedeeltelijk in het water. Onbegrijpelijk is het, dat geen der reizi gers eenig letsel bekomen heeft, daar toch de rijtuigen geheel in elkander geduwd en uit elkander geslagen zijn. Twee conduc teurs echter hebben nog al letsel bekomen. De machinist en stoker hebben niet het minst geleden. Zjj maakten dadeljjk hun werk, om het vuur in de machine te dooven. Beide conducteurs hebben ruim een kwartier in dan bagagewagen gelegen, die reeds half vol water was geloopen vóór men I alles~ en w|"twgfelen niet, of het°zal worden zjj, die worden afgewezen, zijn verplicht deü nacht in de open lucht door te brengen, hetgeen niet strekken kan om de veiligheid langs den openbaren weg te verhoogen. Toen wij dezen winter onze zaal in Rapen burg 44 tijdelijk openstelden, waren wjj ruimschoots in de gelegenheid, ons te over tuigen van den ellendigen toestand, waarin deze stiefkinderen der maatschappij ver- keeren. Meestal in lompen gehuld, aan allerlei onreinheid lijdende, uitgeput door gebrek, verzwakt naar lichaam en ziel, maakten zjj een indruk, die menig hart deed bloeden. Herhaaldeljjk zag ik bjj de vele belang stellende bezoekers, bjj het geziekt van zoo veel ellende, de tranen in de oogen opwellen. Opdat men ons goed versta, zij op den voorgrond gesteld, dat wjj het pauperisme niet in de hand willen werken door het verleenen van kostelooze hulp aan personen, die nog in staat zjjn eenigen arbeid te ver richten. Verder stellen wij ons voor, om hun, die de geschiktheid tot arbeiden verloren of nooit bezeten hebben, zooveel mogeljjk werken te leeren. Tot dat doel hebben wij een gebouw gehuurd in de Haarlemmer houttuinen 39, dat ingericht wordt, om nachtverblijf te verleenen aan 100 personen. Behalve slaap- en eetzaal, zal daar zjjn eene werkplaats, waar elkeen, die niet in het bezit is van de vier stuivers, die betaald moeten worden voor avondeten, nachtver- bljjf en ontbjjt, in de gelegenheid zal worden gesteld, die enkele stuivers door eenigen eenvoudigen arbeid te verdienen. Verder zal er zijn een badkamer en rookkamer, terwjjl een brood- en koffiehuis geopend zal zijn, waar hij, die op straat te vergeefs naar ar beid uitzag, zjjn hongerige maag tegen ar beid of voor zeer weinig geld vullen kan. Aan die inrichting zal een afzonderljjke zaal verbonden zjjn voor godsdienstoefe ningen niemand is echter gedwongen daaraan deel te nemen. Het bovenstaande plan is een praktische poging om een onderdeel van het groote maatschappelijke hervormingsplan »In Dar kest England and the Way out* van generaal Booth, dat reeds met zoo goed gevolg in Engeland en andere landen in werking is, ook op Holland toe te passen. Het Leger heeft geld noodig voor dit De Amsterdamsche sociaal-demoeraten hebben een vergadering gehouden, om te protesteeren tegen het gewelddadig optreden der politie in den avond van 1 Juli. De bjjeenkomst was druk bezocht. Van de ge pleegde »gruwelen« draagt, meende Fortuyn, de Burgemeester van Amsterdam alleen de verantwoordeljjkheid. En nu zal er een on derzoek ingesteld worden door een Burge meester, die de oorzaak is waardoor 60 ordelievende burgers gekwetst werden De volgende spreker, Max, deed vooral uitkomen dat ditmaal geen klachten over politie van sociaal-democraten waren ver nomen en raadde allen aan, als er weer feesten ter eere van Vorstelijke personen gegeven werden, liever thuis te blijven dan een paar blauwe oogen te beloopen. Colthof vond het zonderling, dat de Bur gemeester steeds de verantwoordelijkheid op zich nam als de politie op de socialen in hakt, doch nu geen verantwoordelijkheid aanvaardde voor de stokslagen op de bur hen er uit haalde. Waarom, vraagt men, moet toch een sneltrein daar ter plaatse over kromspoor passeeren? even goed toch kan de daar wachtende goederentrein op kromspoor worden gezet en de sneltrein het hoofd spoor houden. lederen avond werd op de plaats van het onheil een hevige schok ge voeld en, daar gekomen, was men steeds angstig dat geschieden zou wat eergisteren avond heeft plaats gehad. Het is te hoopen, dat de Maatschappij, door deze les geleerd, zal willen besluiten om voortaan sneltreinen over het rechte spoor te laten loopen. In de Zwet, onder de gemeente Naald- wjjk, is Dinsdag avond door den hevigen wind eene Westlandsche schuit, geladen met 500 ton aardappelen voor Engeland, gezonken. De opvarenden kwamen behouden aan wal. Bjj het ophalen van de manden, waartoe men spoedig overging, kwam van menige mand het onderste van den inhoud aan 't licht door het breken der netten, en bleek het, dat men nog steeds waar naar Engeland verzendt, welke geenszins aan de eischen voldoet. gevonden ook. Zondagavond is, op den weg van Wijchen naar haar woning te Neerboscb, de 16-jarige dienstbode Maria Dirks op gewelddadige wijze door een man en een vrouw aange rand, op den grond geworpen en van haar gouden halsketting met dito kruis, alsmede van haar portemonaie met geld beroofd, terwijl zjj haar, om haar het schreeuwen te beletten, een doek als prop in den mond staken. Op de komst van eenige jongens uit de weesinrichting te randers op de vlucht. Eergisteren avond werd per brancard door de politie te Rotterdam in het zieken huis gebracht de kellner Lucas de Haan, wien door zijn voormaligen patroon Nieuw- kerk, koffiehuishouder, van Alkemadeplein, met een mes twee levensgevaarljjke wonden aan den hals waren toegebracht. Een paar uren later is hij overleden. De dader heeft zichzelf bjj de politie aangegeven. De dader staat bekend als een oppassend man. Hjj is gehuwd en heeft 7 kinderen. In den laatsten tjjd liet de verstandhouding tusschen man en vrouw veel te wenschen over, daar hij zijn vrouw wantrouwde in den omgang met De Haan, die om deze reden uit zjjn dienst ontslagen werd. Ondanks dezen het huis was ontzegd, bezocht De Haan eergisteren avond in min of meer be schonken toestand het koffiehuis weder en bleef in het voorhuis, waar hjj geholpen werd door vrouw Nieuwkerk, terwjjl haar man zich in een achtervertrek bevond. De Haan wilde de vrouw overhalen met hem naar achteren te gaan, toen N. naar voren schoot en, door drift en jaloezie overmand, De Haan twee diepe sneden in den hals toebraeht; met welk resultaat zeiden we boven reeds. Neesbosch gingen de aan- Door een tapper zjjn bij de Amsterdam sche politie gedeponeerd20 ledige porte feuilles en portemonnaies, welke Zaterdag morgen uit zjjn privaat zjjn te voorschjjn gekomen bjj het zoeken naar de oorzaak, waarom dit verstopt was geraakt. Men be hoeft er niet aan te twjjfelen, dat dit over- bljjfselen van door zakkenrollers buitge maakte voorwerpen zjjn. Volgens bericht uit Walsoorden ontstond Maandag aan de Westzjjde van den Schar- rendam weder een afschuiving, lang onge veer 40 meter, waarvan over 30 meter de dam tot door den kruin wegviel. Deze afschuiving is gelegen eenigzins Noord waarts van die van Mei jl., die thans onge veer was voorzien en gedeelteljjk aangevuld. Het leger des Hei ls. Door het hoofddwartier van het Leger des Heils* is een circulaire verzonden, waaraan het volgende ontleend wordt. Aan de politie-bureaux, te Amsterdam, melden zich dagelijks in 4 afdeelingen ge middeld 72 personen aan voor nachtverblijf. Herhaaldeljjk gebeurt het, dat in deze laatste toevlucht voor dakloozen geen plaats is en Bjj het zwemmen in de Rjjnhaven te Rotterdam is daar een man verdronken. - Te Goorle bjj Tilburg is een klein meisje in het water gevallen en verdronken. - Te Zevenbergen viel een twee-jarig kind van den tuinier D. in een pot kokend water, met het ongelukkig gevolg, dat het aan de bekomen brandwonden is overleden. - De verdachte van den te Vlissingen gepleegden kindermoord, zekere M. d. B., 21 jaar oud, geboren te IJzendjjke, dienstbode, heeft be kend. Ten einde de geboorte te verbergen, moet zjj het kind hebben omgebracht, door het te verworgen, en daarna het ijjkje in stukken hebben gesneden. De daderes is naar het huis van bewaring te Middelburg overgebracht. Sedert Zaterdag 4 tot Dinsdag 7 Juli zgn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen: 68 zalmen van 2 tot 28 halve kilo's, prjjs per half kilo f 0,66 tot f 1,08, 1 elft a f 0,85 en 2 steuren ad f 40 en f 43. »De heer A. A. Vorsterman van Oyen te »'s-Gravenhage, heeft ook het plan gevormd »een boekdeel uit te geven van allen de »namen der Oud-strjjders die thans nog in >leven zjjn, zjj worden daarom verzocht aan »genoemden Heer schrifteljjk te willen op geven hunne juiste namen, datum van ge boorte, van in dienst-treding en der expi ratie van dienst en in welken rang of •graad dezelven verlaten is (voor zoover bem die nog niet gezonden zgn). Op rang, »of maatschappeljjke positie zal natuurljjk »voor dit doel niet gelet worden, alléén beoogt de samensteller volledigheid. »Het plan bestaat voorts, om tjjdens de >reunie-dagen in Augustus eene tentoon- »stelling in de hofstad te houden van schil bergen, portretten in olieverf, platen, boeken, alsmede andere voorwerpen in verband »met 1830—32. »Onnoodig zal het echter wel zjjn historie- »platen of in druk verschenen portretten in »te zenden, daar de hoogst merkwaardige Id den tuin van den heer C. van Wjjk te Zeist staat een rozenboom in vollen bloei, waaraan minstens 2500 tot 3000 witte rozen prjjken. De boom is ongeveer 1.80 M. hoog, is van boven gezien plat en rond en heeft eene doorsnede van 6 meter; een gezelschap van 30 tot 40 per sonen kan er zich gemakkeljjk onder be wegen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2