Uit Wiesbaden wordt geseindDe com missie van schnldeischers, welke thans he Rheinhotel bestuurt, heeft Donderdag aan dr. Mezger ee? formeele opzegging gezon den. Vermits geene schikking is tot stanc gekomen, zal dr. Mezger aanstaanden Zater dag het Rheinhotel verlaten, tot 15 Augustus de praktijk in zijne woning alhier voort zetten en dan tot 15 September den vacan tietijd in Nederland gaan doorbrengen. In dat tijdsverloop denkt hij een besluit te nemen ten opzichte van de hem gedane aanbiedingen. Naar hetgeen uit Athene aan de »Standarc wordt gemeld, is men op Kreta weder be gonnen met moord en andere misdaden ten gevolge waarvan er te Athene weder eene niet geringe opgewondenheid heerscht De Fransche Minister Constans, Treille en EtieBne van het Ministerie van Kolo niën, kregen elk over de post een boek, dat er verdacht uitzag en dat een helsche machine bleek te bevatten. Gelukkig werd een ontploffing voorkomen, daar Constans, toen hij het pak opende, witte korrels uit het boek zag rollen en argwaan kreeg. De dader is vermoedelijk een ontslagen scheeps dokter te Toulon, die reeds dreigbrieven had geschreven. Het boek was, op een twintigtal blad zijden na, hol en in het holle gedeelte be vond zich een eaidinedoos; deze bevatte 120 200 gram fulminant van kwikzilver vermengd met korrels lood; door twee gaten in de doos was een lont gestoken, die van boven aan den band van het boek was vastgemaakt. Op een der eerste blad zijden van het boek was geschreven >Ik heb u verwittigd dat ik mij wreken zou«. Het onderzoek betreffende dezen aanslag wordt voortgezet. De directie der post kan geen inlichtingen geven zij gelooft dat de schuldige niet te Toulon woont. In het ar senaal wordt onderzocht, of de machine daar is vervaardigd. Steeds verontrustender worden de be richten over de cholera in Arabië. De Oosten- rijkschè Regeèring heeft besloten de pel grims- uit Bosnië, die van Mekka terug- keeren, te Djeddah op Oosténrijkscheschepen op te nemen, en in een ziekenhuis bij Triëst te plaatsen voor hun terugreis naar hun woonplaatsen. Uit Konstantinopel wordt geseind, dat de Sultan den gezondheidsraad heeft bijeen geroepen in buitengewone zitting wegens de verojifousjieode tijdingen over de cholera. Het hantal sterfgevallen te Mekka steeg tot 400, perdag en ook te Djeddah is de Athanatius en de. rooverbende van den spoorweg-aanval bij Adrianopel, is, volgens een bericht uit Konstantinopel, aan de Aziatische kust van de Bosphorus door troepen verrast en omsingeld; versterking is gezonden. In Boston heeft men proeven genomen met electriciteit, ter vervanging van den smidsoven om het ijzer gloeiend te maken, en daarbij is gebleken, dat deze manier van verwarming verre de voorkeur verdient boven de tot dusverre gevolgde wijze. Het ijzer wordt spoediger- en meer gelijkmatig heet, waardoor het smeden niet zooveel tijd vordert als anders. Terwijl er uit Silezië wordt geklaagd over hoog water, tengevolge van veel regen, wordt uit Leipzig onder dagteekening van 25 dezer melding gemaakt van zware on- weders met wolkbreuk en hagel, waardoor in de omstreken der stad groote schade is aangericht. Nabij Nötha en in den omtrek van Rosswein zijn de te veld staande granen grootendeels vernield. Hier en daar heeft het water een meter hoog in de huizen ge staan. laatstbedoelde vaartuig zonk onmiddelijk.gevonden, die de ïedders wezenloos ae.n- Men gelooft dat de equipage door de Flan dre opgenomen en te Ostende aan wal ge bracht is. Uit Odessa wordt gémeld dat verschei dene doopsgezinden te Kiew plotseling gevat en verwezen zijn tot 5-jarige ver banning naar Transkaukasië, wegens he- deelnemen aan verboden godsdienstoefe ningen. Maandag a. s. worden zij overge bracht. De menschen kregen zelfs geen vergunning om van hunne huisgezinnen afscheid te nemen. Naar men uit Nicaragua meldt, zijn er goudmijnen te Prinzapolka ontdekt tenge volge van eene vulkanische uitbarsting, waardoor het in de diepte verholen metaal gesmolten aan de oppervlakte werd gebracht. Een soldaat van Nitaravua heeft een stuk gevonden van 8 kilogram, waarvoor hem 14,000 fres. betaald werd. Op de St. Laurence viel een bootje me 9 kinderen om7 hunner verdronken. - Te Szalatina, Hongarjje, zakte een in aanbouw zijnde kerk in; 16 werklieden werden onder de puinhoopen begravende meeste hunner werden gedood, de anderen zwaar gewond. Een vreeselijk ongeval heeft in de ijzer gieterij van Schefzik te Weenen (in Favoriten) plaats gehad; door 't struikelen van een arbeider, bij het overbrengen van een ketel gesmolten ijzer, kwam de gloeiende massa op 9 werklieden neereen was terstond ver- coold, vier werden zwaar en vier lichter gekwetst. - Bij Middletown is, blykens be richt uit Cincinnati, een pleiziertrein met onge menschen in botsing gekomen met een goederentrein7 personen zijn gedood en 22 zwaar gewond. De ongeregeldheden in China, welke zich voornamelijk openbaren in aanvallen op de vreemdelingen, schijnen uit te gaan van verschillende geheime genootschappen, die zich ten doel stellen de regeerende dynastie verdrjjven en de Mings weer op den roon te brengen in de oude Keizerstad Nangking. Het zoogenaamde Kolao genoot schap heeft de meeste werkzaamheid ont wikkeld en op acht verschillende punten aanvallen georganiseerd op het leven en de eigendommen der vreemdelingen. Het doel is daarbij de Regeering in moeilijkheden te irengen met de buitenlandsche Mogend- leden en dan van die gelegenheid gebruik maken om de vaan van den opstand te ontrollen. Volgens de laatst ontvangen be richten zou het geheele zuiden van het uit gestrekte Iiemelsehe Rijk in een staat van oproerige beweging tegen de buitenlanders verkeerer,. Wet en orde heerschen niet meer; gewapende benden van plunderaars maken ïandel en verkeer zoo goed als onmogelijk, n den omtrek van Shangaï verkeerde men nog altijd in groote onrust ten gevolge der opstootjes die er plaats vonden, en de mitenlanders verwachtten nog elk oogenblik worden aangevallen. De belhamel der oproerige tooneelen te Woehoe werd in Shangai gevangen genomen en aan de autoriteiten overgeleverd. De bende Chinee- sche zeeroovers, die de provincie Hanoï on veilig maakte, is bjjna door de Franschen uitgeroeid, maar hun straf schijnt niet veel indruk öp anderen te maken, daar aan- aanvallen op dë dorpen nog gedurig voor romen. De onderkoning van Nanking heeft lij proclamatie doen bekend maken, dat alle personen, die bevonden worden leden van het Kolao-Genootschap te zijn, een- oudig zullen onthoofd worden. Spoorwegramp bij St. Mande'. Maandagoeh- Een zware mist heerschte tend,, in het.. Kanaal. Een te Dover ont vangen -telegram meldt dat de mailboot naar Ostende in botsing zou zijn gekomen met een nog onbekend schip. Schade nog niet bekend maar de botsing moet hevig zijn geweest. Later wordt-bericht: De reeds gemelde aanvaring had by Good win Sands tusscHen "dê paketb'oot La Fran- dre en. een onbekend schip plaats. Het!was, ward een persoon onder de banken De ramp, welke bij het station St. Mandé Frankrijk) 27 Juli plaats had, is grooter an men eerst had gedacht. Het eerste be richt luidt Een buitengewone trein, van Joinville jomende, reed in een goederenwagen en in drie volle personenwagens. De wagens werden op een gestapeld en een, die met gas was verlicht, geraakte in brand. Het kermen en gillen was vreeselijk. Dadelijk werd hulp verleend. De brandweer bluschte den brand, terwyl de spoorwegbeambten de gekwetsten te voorschijn haalden. Later bericht men hieromtrent uitvoeriger De spoorwegramp van St. Mandé was verschrikkelijk. De locomotief reed boven op de drie laatste wagens (twee van de 2e en een van de le klasse.) De stookplaats en de ketel barstten. Het vuur verspreidde zich over de wagens, die dadelijk in brand vlogen. De lichamen der omgekomen reizi gers zijn meest verkoold. Yan vele ge kwetsten zijn de beenen verbrijzeld. Er zijn 49 personen gedood en ongeveer 100 gewond, van welke 6 reeds zijn bezwekenmen vreest dat een groot aantal niet zal herstellen. Hartverscheurende scènes vielen voor: Eene vrouw, tusschen twee waggons ge klemd, smeekte dat men haar zou dooden wegens de vreeselyke pijnen die zij doorstond. Het duurde twee uur, voordat zij was vrij- gewerkt. In eed rijtuig, dat gaaf gebleven staarde, een noodk eet uitte ;n stierf an schrik. Vee moeder: jammerei bij de lyl jes harer kinc.eren. Eei jonge mai houdt si ik kend van smart zijne jeugdige vrouw in de armen, wier borst opengescheurd is door een stuk hout; hij wil zijn doode niet af staan een ander staat wezenloos met zijn gedood tienjarig zoontje aan de borst. De weg is geheel door bloed gedrenkt stukken menschenvleesch liggen allerwegen verspreid. De aanblik is verschrikkelijk Duizenden stroomen uit Parijs naar de plaats des onheilseen sterke politiemach heeft het station afgezet. De zwaar gewon den, die vervoerd kunnen worden, werden overgebracht naar het hospitaal St. Antoine, 's Nachts vier uur was de weg gedeeltelijk weder vrij. Geheele families worden vermistvan anderen, die uit vyf of zes personen be stonden, is slechts een overgebleven. De meeste reizigers waren werklieden of handels reizigers, die van een uitstapje terugkwamen. Tot gister nacht 2 ure werden de lijken e voorschijn gehaald. Heden is de weg vrij Het is nog onbekend, wie de schuld ïèeft van den ramp. Verschillende lezingen zijn in omloop. De waarschijnlijkste is, dat de eerste trein langer dan den bepaalden ijd in het station is gebleven en dat de weede trein, die slechts 5 minuten later uit Joinville was vertrokken, het station linnen kwam, omdat het sein bij ongeluk op veilig* was blijven staan. De ramp veroorzaakt algemeene ontroering. Heden meldt men Het ongeluk wordt geweten aan den stationschef, die op het oogenblik van de aanrijding stond te praten met een passa gier eerste klasse en die vergeten had den onveilig te laten zetten. Heden nacht werd hij gearresteerdmen zegt, dat hij krankzinnig is geworden. XUfiatselijk: IVieixws. HEUSDEN, 28 Juli. Tot tijdelijke waarneming van de va- ceerende betrekking van gemeente-ontvanger is aangewezen de heer H. J. van Eggelen, gemeen te-secretaris. De functie van Rentmeester der Gods huizen, wordt tijdelijk waargenomen door den heer S. van Beest, voorzitter van ge noemd college. MEEUWEN, 25 Juli. Door het Bestuur van den Polder van Meeuwen werd heden in het Gemeentehuis aanbesteedhet bouwen van een verlaat en het herstellen van met selwerk by den Hengmengschen Water molen. Er werden ingeleverd 8 inschrijvingsbil- etten als Van C. Haspels te Dussen, voor f593, C. van Hoven te Meeuwen, voor f571, J. van Tuuren te Meeuwen, voor f 502, Abr. ïaspels te Babiloniënbroek, voor f 499, B. Ken tie te Woudrichem, voor f 480, J. laspels te Babiloniënbroek, voor f 470, H. van Wijk te Wyk, voor f 425, G. Remmers Meeuwen, voor f 382.50. Het werk is gegund aan den laagsten nschrijver. De begrooting was f467.91. DRONGELEN c.a. HerkozenH. W. oeff met 24, G. Millenaar Az. met 23 en Millenaar Nz. met 19 van de 25 uitge dachte geldige stemmen. EETHEN c.a. Herkozen: P. Bax met 36 en M. A. Boll met 35 van de 39 uit gebrachte geldige stemmen. WAALWIJK. Met genoegen kunnen wy mededeelen, dat bij het Uitvoerend Bestuur der Landbouw-tentoonstelling nog zijn in gekomen Van den heer A. J. Bink alhier, de groote gouden medaille; van den heer A. van Iersel alhier, de groote gouden medaille; van den leer C. A. Witlox alhier, de gouden medaille van N. N. te Sprang, de verguld zilveren medaille; van den heer J. H. Stael te Dussen, de groote zilveren medaille; van den heer darend Snoek te Almkerk, de groote zil veren medaillevan N. N. alhier, voor het leste tuig voor rijtuigpaard, de groote zil veren medaillevan N. N. te Cappelle, de groote zilveren medaille. Wij vertrouwen, dat nog een aantal rijzen zullen inkomen, die wij dan suc cessively zullen mededeelen. De handel in hoornvee in de Lang straat was sedert de vorige noteering ge animeerd. Zware kalfkoeien f 230 a 250, 2e qualiteit f IgO a 210, dito vaarzen naar qual. f 160 a 180, melkkoeien f150 a 180, weikoeien f 140 a 175, vette dito 60 a 70 cent per K.G., vette kalveren 75 a 80 cent per K.G., nuchtere dito f 6 a 8, vette var kens 48 a 50 cent per K.G., biggen f 4 a 7 berekend tegen 75 a 90 cent per week. Hooi. Van het nieuwe gewas werden enkele partytjes a f 15 per 500 K.G. ver kocht oua uit de landerijen ingescheept te worden. Daar het aanbod echter de vraag overtreft, en de hooiboeren niet gaarne de te koop geplaatste mijten huiswaarts ver voeren, verwacht men eenige daling in den prijs. Jarig hooi lusteloos. Do prijs der aardappelen in de Boven- Langstraat wordt gaandeweg minder en wisselt thans tusschen f 2.50 a 2.80 per H.L, Land van Hen eden worden ze bij gr ote party >n aan ge v >erd en Uit l et dageli ks bij de kleine m tat verkoe ht tegen '3 a 15 cent er 5 L. De qual. i. zeer vers: billend en kan alleen van booge goed genoemd worden. WOUDRICHEM. Op de markt van 25 dezer was de aanvoer van paarden niet be neden de verwachting, welke men er van koesterdeook waren er nog al jonge paar den aangevoerd. De handel in aftandsche was vrij levendig, de prijzen liepen van f 60 tot ruim f 100. Ds. P. F. van den Nieuwenhuizen alhier, heeft een beroep ontvangen bij de Ned. Herv. Gem. te Zuid-Beierland. GORINCHEM. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier, ds. J. G. Steenhoek te Weesp Aangenomen bet beroep bij de herv. gera. alhier (toez door dr. E. C. Grave' meijer, te Oldeboorn. df'or hagelslag grootendeels vernielde veld- v achten. Hierop is gunstig besïhikt. Voor omgeploegd, landen .vordt de grondbelas ting geheel voor ancere stukken, al naar de geleden schade, van 50 tot 90 procent vergoed. Een adjunct-controleur van Gro ningen is met de zetters bezig de restitutie vast te stellen. Door de tegenwoordigheid van geest van den machinist op den trein Groningen Nieuweschans is te Zuidbroek een groote ramp voorkomen. Niettegenstaande het sein op veilig stond, was de brug toch afge draaid. De machinist bemerkte dit en wist door krachtig remmen te bewerken dat de trein niet in het kanaal terechtkwam. Binnenland. Uit Den Haag wordt gemeld: Men verzekert, dat de heer Van Tien hoven, burgemeester van Amsterdam, eene opdracht tot samenstelling van een ministerie heeft aangenomen en zich daarmede bezig houdt. Het is niet waarschijnlijk, dat de heer Van Tienhoven zelf in het Kabinet zitting zal nemen. De Regeering heeft goedgevonden aan de door Gedeputeerde Staten van Limburg lenoemde commissie, ter tegemoetkoming in den nood der slachtoffers van den hagel slag die omstreeks 1 Juli in die provincie leeft gewoed, machtiging te verleenen tot iet houden eener collecte in het geheele lijk, gedurende de maanden Augustus en September. (Stct.) Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben lepaald dat de opening der jacht op klein wild, vermeld in de 2e zinsnede van art. 17 der wet van 13 Juni 1857, voor dit ir in de provincie Zuid-Holland is vast gesteld op Zaterdag 5 September a. s. met zonsopgang, met uitzondering van de jacht op fazanten, waarvan de opening is vast gesteld op Donderdag 1 October a. s. Van die opening is voorts uitgezonderd de uit oefening van het jachtbedrijf, vermeld in art. 15, lett. e, der bovengenoemde wet. Je korte jacht mag dagelijks en de lange acht slechts drie malen 's weeks en wel des Woensdags, Vrijdags en Zaterdags worden uitgeoefend. De raad van toezicht op de spoorweg diensten heeft, in verband met het gebeurde e Lochem, de spoorweg-maatschappijen in overweging gegeven, in het vervolg alle reinen op de stations, waar geen kruising ilaats heeft, het hoofdspoor te doen be rijden. Voorts heeft de raad bezwaren ingebracht omtrent het bewaken en bedienen van over wegen door vrouwen op baanvakken, waarop veel treinen loopen, vooral als zij groote gezinnen hebben en wanneer hare woningen ver van de overwegen gelegen zijn. Dezer dagen is een vijfjarig knaapje, dat op de zg. witte plek kinderspeel plaats in de Seheveningsche boschjes in het zand speelde, voorover in de een door hem gegraven kuil gevallen. Het zand zette zich in beweging en sloot zich rond het arme kind, dat op die wijze een vreeselijken dood stierf. Men schrijft uit Zuid-Afrika aan het Utrechtsch Dagblad* Naar aanleiding der vele klachten, die in Zuid-Afrika gerezen zijn over de telkens lerhaalde beboeting der brieven, kan ik u iet volgende mededeelen. De postmeester, een zeer bereidwillig man, wien ik reeds eenige malen gevraagd had naar de reden van de beboeting der brieven, eelde mij mede, dat de fout te Kaapstad ag. En dit schynt werkelijk het geval e zijn. De postmeester-generaal van de Kaap kolonie heeft geantwoord, dat de brieven uit Holland belast moeten zyn met 7 (zeven) stuivers. En dat in weerwil van de aankondiging in de Holl. bladen, dat 25 cent de vracht zal zijn voor brieven naar Zuid-Afrika. Hier wordt algemeen de aandacht op die zaken gevestigd. En terecht. Het is niet aangenaam, telkens boete te betalen, zooals schrijver dezer nu reeds 18-maal deed: 18 maal 4 stuivers. Maar bovendien komt het weinig overeen met de waardigheid van een O O land, als van Staatswege in Nederland ge publiceerd wordt, dat het brievenport 25 cent zal bedragen, en een postmeester te Kaapstad zegt: neen, het is niet zoo, maar 35 cent, en dan alle brieven beboet. Hier staat een land tegenover een persoon, ergo: een iets tegenover een niets. Een ieder zy intusschen gewaarschuwd in Holland en be vrachtte zijnen brief met 35 cent Onderscheidene boeren uit de gemeente Baflo (Groningen) hebben vermindering van grondbelasting gevraagd voor hunne Uit de Hoeksche Waard wordt bericht dat het bederf onder de vroege aardappelen steeds toeneemt, zoodat op sommige akkers de knol reeds voor de helft aangetast blijkt te zijn. In de Tolbrugkazerne, te 's-Hertogen- bosch, zijn in de laatste dagen verschillende gevallen van typheuse koortsen voorgekomen. Op last van de militaire overheden wordt die kazerne nu ontruimd en geheel ontsmet. Uit Nijmegen schrijft men De oogst van boschbessen is in deze om streken weer in vollen gang. Dagelyks kan men geheele karavanen van Groesbekers, bestaande uit mannen, vrouwen,.en kinderen, allen meestal barrevoets, zwaar belast en beladen, naar de stad zien optrekken om bessen af te leveren voor de Engelsche markt. De bessen zyn intusschen ook al slecht gelukt en vinden daarbij nog maar flauwen aftrek, zoodat men slechts 12 of 15 ct. per tonnetje van 4 of 5 liter kon bedingen, hetgeen voor Groesbeeks bevol king, die zich met den pluk er van hoofd zakelijk bezig houdt, eene groote tegen valler is. In de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden waren op 1 Juli jl. 239 ge vangenen (onder welke 10 levenslang ver oordeelden), zijnde 37 minder dan op Januari van dit jaar. 1 Voor de Rechtbank te Winschoten heeft terecht gestaan, het echtpaar Muller, hij 29, zij Grietje Koning 31 jaar oud, beschuldigd te Vlachwedde, den 70 jarigen J. C. L. Koning, vader van de vrouw, ver moord te hebben. Tegen ieder hunner werd 15 jaar gevangenisstraf geëischt. Uitspraak Vrijdag. In een schrijven uit Merced aan de »Haarl. Ct.« wordt gemeld dat zoowel daar als te Fresno de jonge aanplantingen ge ducht van de sprinkhanenplaag hebben te lijden, zoodat de, meerendeels Nederlandsche landverhuizers, die zich daar hebben geves tigd, in de hoop er de vruchtbare gronden te vinden, welke door hun agenten en direc teuren van zoogenaamd philantropische maat schappijen waren voorgespiegeld, de vruchten van maandenlangen zwaren arbeid opeens zien vernietigd en zoowel moreel als finan- ciëel te gronde gaan. Een matroos, te Hellevoetsluis op schild wacht staande, is, door slaap bevangen, van een aanzienlijke hoogte in hot droge dok gevallen. Inwendig gekneusd, is hij naar de maritieme ziekeninrichting overgebracht. - In den loop der vorige week is onder Echt een boerenmeid aangerand Door de maré chaussees is dientengevolge de landbouwer B. H., uit die gemeente, aangehouden, als verdacht zich daaraan te hebben schuldig gemaakt. Hij is naar de gevangenis te Roer mond overgebracht. - Te Deventer viel een 16-jarige dienstbode, terwyl zij bezig was de glazen van een venster der tweede ver dieping te wasschen, uit het raam. Eerst kwam zij met het hoofd op een vensterbank neer, daarna viel zij op straat. Zij werd ter verpleging naar het ziekenhuis gebracht. - Te Sneek is een 5-jarige jóngen, die een scheepje liet varen, in het water geraakt en verdronken. - Onder Nederweert is de 79- jarige turfsteker H. H., bij ongeluk in een waterpoel geraakt en daarin omgekomen. Sedert Woensdag 22 tot Vrjjdag 24 Juli zyn aan de vischmarkt te Gorinchem afge slagen: 62 zalmen van 3 tot 18 halve kilo's, prys per half kilo f 0,61 tot f 0,75. ziekte uitgebroken.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2