Het Rienwe linisteri Eenige Boulangisten hadden een meeting georganiseerd om te protesteeren tegen het bezoek van het Fransch eskader aan Ports mouth. Boulanger schreef aan de Voix du peuple, dat bij dit als onstaatkundig afkeurde en niet wilde dat men zijn nauiu daarin zou mengen. Hij was een voorstander van dt alliantie met Rusland, maar daarom behoeft Frankrijk niet zonder reden andere natiën te kwetsenintegt ndcel het moet met alle volken op een goeden voet trachten te zijd. De meeting had niettemin plaats en een motie van afkeuring werd aangenomen. Bij het heengaan hoorde men vier schoten. Laur die juist in het rijtuig stapte, werd aau het oog gewond de koetsier kreeg een kogel in den rug. De anarchist Fontaine is, onder beschnldi ging van dezen aanslag gepleegd te hebben, gearresteerd. Blijkens het officieel orgaan van het Rus sische ministerie van financiën wordt de roggeoogst voor dit jaar geraamd op 711 millioen pud, waar tegenover staat dat de roep naar de Herv. Gem. van Zuid- Peierlan 1 door Da. P. F. van den NieuwennuizeD, predikant alhier. iiinncninnrS. Zuiderzee. Hij was vroeger leeraar aan de het strand te Zantfoort door het volgende met ingewanden van verscheidene geslacht Polytechnische school te 'Delft 60 i? öX>Tl - bekwaam ttehnicus. De Minister van Koloniën, mr. W. K. baron an bede ui, was Jul deri J f Tweede Kamer voor Hoorn sinds S.-ptem-Z00D eener aanzienlijke familie. Hij bad zich en is een!voorval: Onder degenen, die een bad in zee namen, V''j bevond zich ook een 16-jarig jongeling, de lid voorraad zoo goed als uitgeput is en voor het verbruik en den volgenden uitzaai 994 millioen pud noodig is, zoodat er 283 mil Hoen put tekort komt, in welke behoefte door mais en aardappelen zal moeten wor den voorzien. De Yang-tse-Kiang is buiten haar oevers getrden en heeft sedert eenigen tijd de om liggende velden over eene groote uitgestrekt heid overstroomd. Daar in dezen tijd de Chineesche rivieren zelden wassen, is de ramp zóó onverwacht gekomen, dat een aantal menschenlevens teloor is gegaan en veel na deel aan eigendommen werd toegebracht. De woningen langs de oevers der rivier en en honderden jonks werden door den stroom meegesleept. Tot nu toe zijn roecis ongeveer 1 weede 80 ljjken aangespoeld. lu J BEKENDMAKING. De Burgemeester van Heusden Gezien de aanschrijving van den Commissaris des Konings van den 7 no. 5 en de circulaire van Z.Exc. den Minis ter van Justitie van 28 Juli j.l.; Vestigt de aandacht van hoofden of be stuurders van bedrjjven of ondernemingen ep den inhoud van den algemeenen maat regel van bestuur, als bedoeld bij art. 4 der wet van 5 Mei 1891 (Stbl. no. 48) (arbeids wet) welke is vastgesteld bij K. B. van 15 Juli 1891 (Stbl. no. 147) en waarbij hetzij onvoorwaardelijk, hetzij voorwaardelijk, ver boden is, een persoon beneden de 16 jaren en in fabrieken en werkplaatsen eene vrouw bepaalde soorten van arbeid te doen ver richten. Hkusdkn, den 20 Aug. 1891. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Plaatselijk JNieuws». In de Langstraat WAALWIJK, de trage handel in hoornvee aanhouden, voornamelijk in kalfkoeien en dito vaarzen, die naar qual. voor f 175 a 220 van de hand gedaan werden halfafgemolken koeien f 140 a 160, vette dito naar qual. en ge wicht 65 a 70 ct. per kg., jarige kalveren f 35 a 50, nuchtere dito f 6 a 8, wei schapen f7 ii 9, vette varkens 50 a 53 ct. per kg., jonge dito f 4 a 7. Ilooi prijshoudend, zonder veel handel, daar de weersgesteldheid de aflevering zeer bemoeielijkt. De prima qual. geldt f 30 per 1000 kg.; afwijkende soort naar qual. f 22 a 26. Stroo. Daar de oude voorraad geheel is opgeruimd en er van het nieuwe gewas nog niets is .te bekomen, wordt dit artikel op levering tegen f 20 a 24 per 1000 kg. gekocht. De prijs der aardappelen in de Boven- Langstraat is in de laatste dagen stijgende, voornamelijk wegens het vele bederf in de vroegere soorten; naar qualiteit wordt f 2.50 a 3.25 per Hl. besteed. De blauwe soort wordt uit het Land van Heusden voor f 2.75 a 2.90 per Hl. aangevoerd. De pluk van snij- en stamboonen is be gonnen doch le/ert nog niet veel op wegens het voortdurend natte, koude weder. Zij zijn aanvankelijk zeer dun. AALBURG. De verdeeling der z.g. Ebs- gelden, zijnde de opbrengst van de goederen aan de inboorlingen van Aalburg toebehoo- rende, over het afgeloopen jaar, had dezer dagen alhier plaats. Aan elk gezin, waar- Tan man of vrouw in Aalburg geboren zijn, werd f 6.50 uitgekeerd. Bij de gehouden stemming werden tot Waardsmannen herbenoemd de heeren Adr. van Wijk en M. van Drunen. WIJK. De alhier gehouden collecte ter tegemoetkoming in de aangebracte schade door den hagelslag, heeft opgebracht f 70.80. Bij de Herv. gemeente alhier is be roepen, ds. C. de Hoogh te Nijehaske. DE WERKEN, 18 Aug. Als eene bijzon derheid kan worden medegedeeld dat op heden Adr. van Drunen die voor de 3e maal gehuwd is, zijn 25jarig huwelijksfeest herdenkt met Anna Dame, zijne tegenwoor dige echtgenoote, die eveneens haren 3en man bezit. ALMKERK. Aan de diaconie der Ned. Herv. Gemeente is f 500 geschonken is als volgt samengesteldVan Tienhoven. Buitenlandsc-he Zaken; Smidt. JustitieTak. Binnenlandsche Zaken; J. C. Jansen, Marine; Pierson, Financiën; St-yffardt, Oorlog; C'. Lely, Waterstaat; Van Dedem, Koloniën, De Minister van Buitfnl tndsche Zaken, m r. G. van Tien hoven, is, evenals zijn onmiddellijke ambtsvoorganger, jhr. HartseD, nimmer in da diplomatie werk zaam geweest. Hij was vroeger hoogleeraar in de rechtsgeleerdheid aan het toenmalige athenaeum te Amsterdam, en eertijds lid van den Amsterdamschen Gemeenteraad. Na zijne aftreding als hoogleeraar, koos de hoofdstad hem tot lid van de Tweede Kamer, maar niet lang na de aanvaarding van dit lidmaatschap werd hij geroepen jhr. Den Tex op te volgen als burgemeester van Amster dam, waarna bij het lidmaatschap der Tweede Kamer neerlegde om zich kort daarna het minder tijdroovende mandaat van lid der Eerste Kamer voor Noord-Hol'and te laten welgevallen. Mr. H. J. Smidt, Minister van Justitie, was ook in het Kabinet-Kappeyne met deze portefeuille belast. Tot zijn voor naamste werkzaamheden behoorden de wij ziging der wet op het notarisambt en de rrocureurswet. Aan de voorbereiding van ret nationale Wetboek van Strafrecht nam rij een ruim aandeel. Hij was vóór zijn optreden als Minister lid der Tweede Kamer voor Assen zijn woonplaats toen bi evens griffier der Provinciale Staten van Jrente was. Na zijn optreden als Minister, werd hij tot lid van den Raad van State renoemd, om vervolgens als Gouverneur van Suriname op te treden, totdat hij na de Grondwetsherziening van 1888 opgeroepen werd voor het nieuwgevormde district Emmen Kamer plaats te nemen. P. R. Tak van Poort vliet treedt voor de tweede maal als Minister op. Hij was de eerste Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid na de instelling van dit Departement. Door de af- Heer stemming van art. 1 van zijn kanalenwet, dezer diende het Ministerie, waarin T a k gezeten was, zijn ontslag in. Zooals men weet, werd het gevraagde ontslag niet verleend, maar trad het Ministerie Tak-Kappeyne eenige maanden later af, ten gevolge van de weigering des Konings om machtiging te verleenen tot de indiening van een voorstel tot Grondwetsherziening. Gepromoveerd op een lijvige dissertatie over het Recht van Amendement,werd de heer Tak als jong doctor in de rechten dadelijk benoemd tot commies-griffier van de Tweede Kumer. Na verscheidene jaren deze leerschool te hebben doorloopen, ver wisselde hij zijn plaats in het bureau der Kamer met een zetel op de groene banken, hem aangeboden door het district Middel burg, dat later de zijde der anti-liberalen koos. Hij trad daarna op voor Zutphen van Augustus 1875 tot zijn benoeming tot Minister van Waterstaat. Daarna was hij nog 4 jaar lid der Kamer voor Amsterdam en werd hij bij de anti-Kappeyniaansche strooming, die destijds door het land ging, niet herkozen. De Staten van Noord-Holland benoemden hem tot lid van de Eeiste Kamer voor die provincie, waarop Amsterdam, na de Kamerontbinding in Maart 1888, de eerste gelegenheid aangreep om den heer Tak weer naar de Tweede Kamer af te vaardigen. Mr. N. G. Pierson, de bekend Staat huishoudkundige en financier, is een man uit het practische leven, vroeger bankier, daarna directeur der Ned. bank, om zijn wetenschappelijke verdiensten tot doctor honoris causa benoemd en tot professor in Staathuishoudkunde en Statistiek aan de Amsterdamsche Universiteit. Sinds den dood van mr. W. C. Mees is de heer Pierson president-directeur de Nederlandsche Bank. Luitenant-kolonel A. L. W. Seijffardt, de nieuwe Minister van Oorlog, is, evenals generaal Bergansius, een artillerist. De artillerie-wetenschappen doceerde hij eerst als leeraar aan de Kon. Mil. Academie, daarna als leeraar aan de Krijgsschool te 's-Gravenhage. Bij zijn bevordering tot Majoor werd hij toegevoegd aan den koui- mandant in de stelling der nieuwe Hollaud- sche Waterlinie te Utrecht, welk district hem in 1888 tot lid van de Tweede Kamer koos. Bij de verkiezingen van dit jaar stelde hij zich niet herkiesbaar. Met den nieuwen Minister van Marine, den hoofdiugenieur voor scheepsbouw, J. C. J a n s e n, wordt een speciaal vak van ons zeewezen in het Kabinet vertegenwoor digd. In die technische betrekking was de heer Jansen achtereenvolgens aan verschil lende directiën der "Marine werkzaam; later werd hij als hoofdingenieur voor den alge meenen dienst beschikbaar gesteld. Sedert eenige jaren, tot aan zijn benoeming tot Minister, stond hij aan het hoofd der afdeeling materieel der zeemacht en bestuur van 's Rijks werven. Hij staat bekend als een bekwaam man, met helder oordeel, die gelegenheid had zich vaak cp de hoogte te stellen van de inrichting der Marine bij verschillende an dere Mogendheden. Hij bekleedt den rang van kapitein ter zee. De heer C. Lely, Minister van Water staat, Handel en Nijverheid, eiviel-ingenieur der Zuiderzee-Maatscbappij, belast met het 1880. Heett door een jarenlang ver in Nederl. Indië, waar hij als advo- procureur werkzaam was, Indië zijn terugkeer in. ons ber blijf caat en leeren kennen. Na land werd hij benoemd tot burgemeester van Hoorn, welke betrekking hij tot nu toe bekleedde. Ook is hij lid der Prov. Staten van Noord Holland. te ver in zee gewaagd, zoodat het hem ten laatste onmogelijk was tegen den zwaren golfslag in het strand weer te bereiken en hij steeds verder door de golven werd mee gesleept. Honderden menschen waren aan het strand getuige ran deze wanhopige worsteling tegen het gevaarlijke element, en De nieuw benoemde ministers li ebben U;ne g^hte bezielde allen: de jongen is heden 21 Augustus, des middags 12 uur m ban «Jeu van de R-gentes blijft op »üet Loo« den ambtseed of belofte le minister Lely behoort tot de Doopsgezinde gemeente) at- gelegd en de portefeuilles van hun ambts voorgangers overgenomen. De heer Tak Van Poortvliet zal in het nieuwgevormde Ministerie als minister-pre sident optreden. In dit nieuwe Kabinet hebben dus vier loden der Staten-Generaal zitting genomen, die, wegens het aanvaarden van een be zoldigd staatsambt, moeten aftreden, maar terstond herkiesbaar zijn. Nu de heeren Van Tienhoven en Pierson ministers worden, zal tevens voorzien moeteD worden in de betrekkingen van burge meester vau Amsterdam en van president der Nederlandsche Bank. Voor de eerste be trekking wordt behalve mr. Meinesz, bur gemeester van Rotterdam, ook de Amster damsche wethouder, de heer Serrurier ge noemd. Baron is, naar door IJ. Staat. Voor de eerste maal zal in de volgende onherroepelijk verloren. Dadelijk werden door een twintigtal moedige mannen, te voet en te paard, en gewapend met kurken en lijnen, pogingen aangewend om den jongeling te redden. Aanvankelijk schenen deze pogingen vruch teloos, doch eindelijk slaagde een der onver schrokken redders er in den drenkeliuc te O bereiken en te grijpen, waarna hij hem, ge holpen door zijn makkers, behouden op het droge terugbracht en naar het hotel ver voerde, waar hij door den baddokter werd behandeld, en wel met goed gevolg. Een correspondent der »Arnh. Ct.« maakt de volgende opmerking: zieke varkens, terwijl door hen ook no werden opgpgeten twee varkens, die aa vlekziekte waren gestorven. Al deze dieren bleven gezond. Op dit oogenblik zijn acht ingeente vat kens nog aan verschillende proeven ondei worpen. Daarvan zijn zeven reeds zoolan onder toezicht, dat men ook van deze bij q kan zeggen, dat ze gezond bleven. De proefnemingen worden voortgezet. De Tolkazerne te 's-Bjsch, waarin d typhus uitbrak, is door de geneeskundig! militaire overheden afgekeurd en wordt ge sloopt. Totdat de Papenbril voor een behoorlijkt kazerneering zal zija ingericht, zal een ge deelte van 't garnizoen naar Njjmegen wor den verlegd. Kantongerecht te Heusden. Zitting vac Vrijdag 14 Aug. Uitspraken in zake het O. M. tegen: C. v. O., W. N. en A. v. T., te Dussen, D. K. te Heesbeen, dronkenschap, ieder f 3 boete subs. 2 dagen hecht. P. P., woonplaats onbekend, f5 boete subs. 3 dagen hecht. P. v. D., te Dussen, H. T. te Sprang en B. P., te Woudrichem, stierenregl., ieder f 5 boete subs. 2 dagen hecht. C. d. L., te Alrn- Ik noem het een schande voor ons land, j stierenreg., WB. te Aalburg (Wijk,) onbeheerd laten loopen, beiden Mackay, minister van koloniën, de »Dordtsche Courante meldt, M. benoemd tot minister van maand II. M. de vergadering der Vertegen woordigers des Volks uit naam van Konin gin Wilhelmina openen, en dus als Regen tes tot de Natie spreken. Het tijdst waarop de beide Koninginnen naar de resi dentie zullen komen, is evenwel nog niet vastgesteld, evenmin als dat, waarop de prins van Napels zal worden ontvangen. De Konningin-Regentes geeft er de voor keur aan, in het schoone seizoen op het Loo te blijven, waar haar zooveel herinnerin gen in den geest komen en waar Zij zoo eeder zorgt voor het dierbaar Koningskind, dat Haar door onzen overleden Vorst werd nagelaten, om Het op te voeden voor de gewichtige taak, welke eenmaal op de schouders van Koningin Wilhelmina zal rusten. Alom worden in de verschillende plaatsen van ons land commissiën gevormd om den verjaardag van ons Koninginnetje feestelijk e vieren. dat er een collecte wordt gehouden, alsof er watersnood geweest was, wegens schade door hagelslag, in Noord-Brabant en Lim burg geleden. Daar zijn de maatschappijen tot verzekering tegen hagelslag voor, en de landbouwer, die zich over zulk een schade bij mij beklaagt en om een gift tot vergoeding van de geleden verliezen vraagt, zal evengoed met ledige handen van mij gaan, als de man, wiens onverzekerd boeltje verbrand is. Wat de reden van het ver zuim ook is, traagheid, zorgeloosheid of ge moedsbezwaar, ik heb er hoegenaamd geen respect voor en kan niet verklaren, dat een regeering het kwaad kan aanmoedigen door inzamelingen te gedoogen voor land bouwers, die, volgens de couranten, onge veer acht ton gouds aan verhagelde pro ducten verloren hebben door eingeu schuld. Frl. Krfiger, de jeugdige balletdanseres van Carré, die bij het spoorwegongeluk een voet verloor, heeft Zondagmiddag het ziekenhuis te Hannover, waar zij zoolang is verpleegd, verlaten. De voet is haar boven den enkel afgezet en vervangen door een kunstvoet, die haar, na eenige oefening, in staat zal stellen zich weer gewoon te bewegen. Frl. Krüger is van alle gekwetsten het langst onder behandeling gebleven. aange- Op 1 Januari 1889 waren in de 17 krank migen-gesfichten hier te lande aanwezig 5846 krankzinnigen, waaronder 2906 man nen en 2940 vrouwenin den loop van dat aar zijn opgenomen 812 mannen en 249 vrouwen, en niet hersteld ontslagen 213 mannen en 273 vrouwen. Op 1 Januari 1890 bleven dus in de ge stichten over 6058 krankzinnigen, waarvan 2954 mannen en 3104 vrouwen. Het meest bevolkt was het gesticht »Meerenberg«, waar 1172 patiënten werden verpleegd, daarna volgt »Yoorburg« te Vucht met 772, en dat te 's-Hertogeubosch met 553; de andere gestichten hebben alle minder I IJzeren Spoorweg-Maatschappij zal men Door de politie te Dordrecht is houden en vervolgens ter beschikking der justitie naar het huis van arrest overge bracht zekere W. v. A., 28 jaren, boek houder, aldaar woonachtig, die verdacht wordt zonder medeweten van zijn patroon, den handelaar in leer en schoenmakers- fournituren S. aan de Kolfstraat, bij diens klanten geld geïncasseerd en daarvoor eene quitantie afgegeven te hebben, valschelijk met den naam van zijn patroon onder teekend. In onderscheiden waggons der Hollandsche dan 500 verpleegden. De kleinste zjjn die te Maastricht met 61 en te Bochel met 93 patiënten. Te Moerdijk heeft zich een navolger van Sequab opgehouden. In de open lucht, onder den Willeuisboom,« behandelde hij achter eenvolgens 3 patiënten, maar bij zijne keuze was hij niet zeer gelukkig. Eén der patiën ten ontving een kleinigheid, om 10 dagen lang op de nuehtere maag een rauw ei te gebruiken, daar er niet veel dadelijke beter schap merkbaar was. De goedgeloovige menigte kocht een 30-tal fleschjes, die tegen 50 cent, afgepast geld en voor elk persoon slechts één, verkrijg baar werden gesteld »om reclame te maken. Nog altijd is men in Amsterdam ten op zichte van het bekende Taptoe-schandaal nog niet toe eea zuiver oordeel kunnen komen. De voornaamste schuld zal wel liggen aan de innerlijke samenstelling der politie, en dan kan 't wel niet anders of hij, die deze politie aldus samenstelde, in dit geval de hoofdcommissaris Steenkamp is de hoofd schuldige. zeker meermalen de keurige photografieëa van schoone plekjes uit ons vaderland hebben opgemerkt, die er een vrij wat smaakvoller effect tnaken dan de meestal leelijke en ver velende advertenties van cacao, enz., enz. Wat niet voor ons volk pleit: naar men zegt, heeft de maatschappij zich verplicht gezien, de verfraaiing niet verder toe te passen, omdat de photografieëa uit de waggons worden gestolen Proefnemingen betreffende inenting tegen de varkensziekte werden van regeeringswege gedaan op verzoek van de Friesche Maat schappij van Landbouw. Als plaats daar voor werd aangewezen de gemeente Hen- naarderadeel. Er werden daar ingeënt 103 varkens bij 21 veehouders. Toen nu in deze gemeente de vlekziekte begon op te treden, werd daarvan onmid dellijk gebruik gemaakt, om de ingeente varkens aan besmetting bloot te stellen en daardoor dus te zien uitgemaakt of de een aardige Het ^Politienieuws* geeft plaat van het rapport der Taptoe-commis sie te Amsterdam. Men ziet daar Steen- kauip als Daniël in den Leeuwenkuil. De woedende dieren liggen op den voet van den profeet, zonder hem eenig leed te doen. Er heerschte Zondag omstreeks 5 uur in WOUDRICHEM* Bedankt voor het be- waken van een plan tot droogmaking der den namiddag eene groote bedrijvigheid aan dieren door de inenting de vatbaarheid voor de ziekte al dan niet hadden verloren. Daartoe werden de volgende proeven ge nomen. Een ingeënt varken werd geplaatst in een vuil hok, waaruit even te voren een ziek varken was geslacht. Vijf ingeente varkens werden geplaatst in vuile hokken bij nog levende zieke var kens. Een dezer vijf had nog eerst de in gewanden van een geslacht ziek varken op gegeten. Vijf ingeente varkens werden gevoederd vee onoeneera laten loopen, beiden vrqge- I sproken. A. R. te Dussen, dronkenschap, f 5 boete subs. 3 dagen hecht. L. v. A., J. B., M. B. en P. V. te Woudrichem, loopen over griendland, ontslagen van rechtsvervolging. W. v. R. en G. V. te Veen, honden zonder muilkorf, ieder 2 maal f 1 boete subs. 2 maal 1 dag hecht. W. K., J. K., P. K. en D. 't H., te Giessen, regl. Oudland van Altena, ieder f 1 boete subs. 1 dag hecht. H. C. te Almkerk. stierenregl. art. 10, f5 boete subs. 2 dagen hecht. B. d. V. te Almkerk, visch- delict, f 1 boete subs. 1 dag hecht., met ver beurdverklaring van den aalkorf en bevel tot uitlevering daarvan of betaling der waarde van f 0,50 subs. 1 dag hechtenis. A. Th. R. en G. v. O. te Heusden, pol. verord. Heusden, ieder f 1 boete subs. 1 dag hecht. H. K. te De Werken, vischdelict, (2 maal,) twee geld boeten elk van f 10 subs. 2 maal 2 dagen hecht. P. V., C. d. K., A. v. R., en W. B. te Werkendam, nachtrumoer, ieder f 7a/s boete subs. 3 dagen hecht. E. v. D., C. v. D., G. W. D. en A. V. te Almkerk, herbergregl. Almkerk, ieder f 5 boete subs. 1 dag hecht. A. v. M. te Dussen, dronkenschap, le herh., f 10 boete subs. 3 dagen hecht. P. T. te Kaatsheuvel, paard los en onbeheerd, f 3 boete subs. 2 dagen hecht. Th. B. te Oud- heusden, droukenschap, le herh., (2 maal) en nachtrumoer (3 maal), le tot 2 maal 3 dagen hechtenis en 2e tot 3 maal f 10 boete subs. 3 maal 3 dagen hecht. A. N. te Dussen, loopen over weiland, f'1 boete subs. 1 dag hecht. C. M. Th. woonplaats onbekend, pol. verord. Rijswijk, f 1 boete subs. 1 dag hecht. G. M. Jz. te Raamsdonkveer, hond zonder muilkorf, f 1 boete subs. 1 dag hecht, A. B. te Oudheusden, dronkenschap en nachtru moer, 2 maal f'10 boete subs. 2 maal 3 dagen hecht. H. V. te Oudheusden, vee laten loopen op bezaaiden grond, f 5 boete subs. 3 dagen hecht. 13 o elcaan le on digringr. Met genoegen maken wij melding van de uitgaaf van een nieuw boekwerk en wel het Jaarboek voor de Provincie Noord- Brabant voor het tijdvak 189192; waar achter gevoegd een adresboek voor de ge meente 's-Hertogenbosch. Aangezien het eerste en voornaamste gedeelte ons in de eerste plaats aantrekt, zullen wij daarop voornamelijk de aandacht en kunnen wij volmondig zeggen dat door deze uitgave in eene groote behoefte voorzien is. Hoe menigmaal kwam het toch vroeger voor, dat we nieuwsgierig informeerden naar den naam van een of ander waterschap en de leden van zijn bestuur en geen enkele almanak kon ons daarop een voldoend ant woord geven. Hierin nu vinden we zoowel de waterschappen als de gemeenten van onze provincie met aanduiding van de meeste hunner functionarissen. Alle vereenigingen, gezelschappen, ja elke coöperatie van eenige beteekenis is vermeldzoodat wij vertrouwen dat niet alleen alle gemeente- en water schapsbesturen, maar ook een aantal parti culieren zich dit net en keurig bewerkte werkje zullon aanschaffen. Voor handelaren, die adressen verzamelen om daaraan hunne circulaires te richten, is het vooral onmis baar en voor hen kan ook het bijgevoegde adresboek van de hoofdplaats groote diensten bewijzen. Wij wenschen de heeren P. Stokvis Zn. geluk met deze onderneming en vleien ons, dat de ruime oplaag toch weldra zal blijken niet groot genoeg te zijn geraamd. 337e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 3e Klasse. Trekking van 18 Aug. Prijs van f25.000: no. 15088; f5000: no. 16342f 1500no. 17310f 1000nos. 11685 en 13510f 400nos. 2224 en 3600 f200: nos. 11680 en 15606; f 100nos. 2135, 13609, 15352, 16873 en 17687. 3e Klasse. Trekking van 19 Aug. Prijs van f2000: no. 4404; f 1000: nos. 17827 en 19510; f 100nos. 2578 en 16211. 3e Klasse. Trekking van 20 Aug. Prijs van f 100: nos. 3260 en 9500. O o O <gii i ami mmwbbht—n mitmniammxmiÊiHmjum --

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2