MUZIEK, Te Koop: DAKPANNEN, DANIEL DUIJSER, op Zondag aanstaande, een partij nieuwe, blauwe WATERSCHAP Te Londen is een lager postambtenaar gearresteerd,' die twee brieven met eenige gjldswaarde had verduisterd. Men vond meer dan 2000 geopende brieven in zijne woning. Men zegt, dat Sarah Bernhardt van plan is met haar gezelschap een reis om de wereld te maken met een eigen schip; de kosten zouden 5000 frs. per dag bedragen. Een bergmassa van ongeveer 200.000 kabieke meter is in het Puster-dal, tusschen Tual en Lienz, gestort, waardoor de loop der Drau gedeeltelijk versperd is en de rivier zoozeer is gezwollen, dat zij op som mige plaatsen een meer gelijkt. Men vreest dat de Drau een nieuwe bedding zou kunnen zoeken en daardoor de steden in het dal bedreigd zouden kunnen worden. Nog dagelijks hoort men van nieuwe rooverjjen in Turkije. De eenmaal beruchte roover Pehlivan, die door de autoriteiten was geëngageerd om Athanasius, den ge- vreesden rooverhoofdman, die den Ooster- schen trein aanhield, op te sporen, is daarin nog niet geslaagd. Thans schijnt 't plan te bestaan, om langs de Rumenische spoorlijn drie of vier sterke militaire patrouilles uit te zetten. De dagbladen der Croatische hoofdstad Agram hebben bekend gemaakt, dat zij voortaan geen verslag meer zullen geven van de vergaderingen van den Gemeente raad. Bij een onlangs door de stad gegeven feestmaal werden de vertegenwoordigers der pers niet genoodigd, maar zij ontvingen een circulaire van den burgemeester, waarin deze hun berichtte, dat zij op een galerij als toeschouwers het feestmaal mochten bij wonen. Hierover waren de mannen van de pers verontwaardigd en zij besloten het ge meentebestuur te boycotten. Vjjf-en-twintig personen zijn in den nacht van 27 Augustus verdronken in de golf van Port Philipp bjj een botsing tusschen de Engelsche schepen »Easby« en »Gam- bier.« De »Gambier« werd door de »Easby« in 't midden aangevaren en zij zonk binnen zeven minuten. De verwarring was groot, en hoewel de meeste passagiers gered werden door de »Easby,« kwamen er toch nog 25 om 't leven. Alexander Jacques, die te Londen een 50-daagscheuithongerings-voorstellinggeeft, is nu de vjjfde week van zijn vrijwillige vasten ingegaan en bevindt zich zeer wel. Hij heeft 20 pond en 6 ons aan gewicht verloren; verleden jaar, toen hij 42 dagen vastte, had hij omtrent hetzelfde tijdstip van zjjn proefneming 3 pond 13 ons meer ver loren. Hij gebruikt ongeveer 32 onsen water per etmaal, rookt een aantal cigaretten en slaapt van 7 tot 9 uur per nacht. Betreffende de ongeregeldheden, die wegens den uitvoer van rogge te Witebsk plaats vonden, wordt uit Petersburg bericht, dat het volk de troepen aanviel en dwong terug te trekken. Toen daarop de troepen versterkt werden, vuurden zjj, ten einde het volk te noodzaken het spoorwegstation te verlaten, waar men het inladen van koren wilde ver hinderen. Twee mannen werden gedood. Ook de spoorwegbeambten werden aange vallen, de graanhandelaars werden mishan deld en hun huizen geplunderd. Met veel moeite werd de orde hersteld. De Times zegt, dat een geheime wijziging der tractaten met betrekking tot de Dar- danellen ten gunste van Rusland ten gevolge zou hebben, dat de ontruiming van Egypte onbepaald zou worden uitgesteld. In Derbyshire en Noord-Wales zijn demonstraties gehouden door meer dan 60.000 mijnarbeiders. De meetings namen moties aan vóór de wet op den 8 uur werkdag. Uit Petersburg wordt gemeld, dat de Russische regeering het verbod tot uitvoer van rogge eerstdaags zal uitbreiden tot de Witte Zee, daar eenige handelaars voor nemens schijnen, ook ondanks de weten schap dat die zee doorgaans van September tot Juni door het ijs afgesloten is, te trachten het verbod te ontduiken door rogge over Archangel uit te voeren. De stoker Caron en de onderstationchef van Yincennes Deguérois zullen den 21n Sept. terechtstaanze zijn beschuldigd van door hun verzuim de ramp te Saint- Mandé te hebben veroorzaakt. boot en een Indische bark zonken. In het geheel schat men het aantal dooden op ongeveer 250. Ook op de kust richtte de orkaan veel schade aan. In een der dorpen in de nabijheid van Kobe, werden 45 per sonen gedood door het instorten van ver scheidene woningen. De regenmakers in Texas hebben nog verder succes gehad. In drie weken hebben zij het nu door hunne ontploffingen in de lucht negenmaal laten regenen op vlakten, waar soms in drie jaren bijna geen regen valt en waar landbouw onmogjeljjk is wegens de droogte. De toestand in Chili is thans kalmer. De volgelingen van Balmaceda gaan over het algemeen tot de congrespartij over. Baquedans is erkend als President ad interim. De oor logsschepen >Imperial« en »Oondell,c welke nog steeds in het bezit der Balmacedisten zijn, hebben Zaterdag j.lj Coquimbo ver laten en zjjn in noordelijke richting opge- stoomd. Zij worden door eenige schepen der congrespartij achtervolgd. Een aantal per sonen, beschuldigd van het ophitsen van de bevolking tot opstand, zijn gefusilleerd, terwijl verscheidene hoofdambtenaren van Balmaceda's regeering hetzelfde lot zullen ondergaan. De congrespartij heeft aan de Amerikaansche en Duitsche admiralen ver zocht de ministers van Balmaceda uit te leveren die zich aan boord van hunne schepen bevinden. De admiralen weigeren dit, tenzij er zekerheid worde gegeven dat aan de be doelde ministers een rechtvaardig burgerlijk proces niet onthouden zal worden. De Fransche admiraal heeft geweigerd aan vluchtelingen eene wijkplaats te verschaffen. De geëmployeerden der Zuid- en Noord tram way in Frankrijk zijn het met de directies hunner maatschappijen niet eens kunnen worden, zoodat men van daag of morgen wel weer van een algemeene werkstaking hooren zal. De maatschappijen zjjn er nu echter op bedacht, en zorgen er reeds voor, dat de dienst dan toch niet zal worden gestoord. Bjj een vreeseljjken brand in het Oosten- rjjksche dorp Vultschau zijn tien boeren en een soldaat in de vlammen omgekomen. Het Hongaarsche dorp Kleinwarsein is geheel door brand vernield. De Figaro bevat een artikel van Zola, die juist Sedan bezocht, als voorstudie voor zjjn nieuwen roman, en over den oorlog van 1870 eenige bespiegelingen geeft. Hjj zegt dat de nederlaag overmjjdeljjk was en verdedigt het leger van Chalons, dat hjj een »armée martyre* noemt. Ten slotte betoogt Zola, dat een oorlog vroeger of later onvermijdelijk isdat Frankrjjk voor taan niets meer te vreezen heeft, terwijl in Duitschland reeds een dof gekraak schijnt te worden vernomen. De mannen der over winning verdwjjnen een voor een en slechts één is nog gebleven: een grijsaard in on genade. De grootvader ligt gebalsemd in zjjn roem, de zoon werd door ziekte af gemaakt, de kleinzoon sehjjnt tegeljjk de ziekte en de Kroon te hebben geërfd. In de haven van Kobe (Japan) heeft op den 16den dezer een hevige storm gewoed. Alle in de havens liggende schepen werden van hunne ankers weggeslagen, terwijl een groot aantal schepen der inlanders op het strand werd gezet, waarbij vele men- schenlevens verloren gingen. Een Duitsch koopvaardijschip, een Engelsche kanonneer- noemd raadslid. HEUSDEN, 4 Sept. De Associatie tot veredeling van het paardenras in het Land van Heusden en Altena heeft, zooals we reeds gemeld hebben, een hengst van Normandisch ras aangekocht. De commissie van aankoop bestond uit de heeren B. Snoek te Almkerk, kapitein Krom hout te Breda en F. van Baal-te Waalwjjk. De aankoop geschiedde te Parijs bjj den paardenhandelaar Le Roy, tegen den prijs van 5000 gulden. Het prachtige dier, drie jaar oud, hoog 1.64 M., heeft een prachtig donkerbruine kleur en op den kop een snep en witte achterbeenenhet is voorloopig gestald bjj den heer Arie Straver te Baby- loniënbroek. Naar wij vernemen is deze prachtige hengst ook ingeschreven voor de landbouw tentoonstelling te Waalwjjk. Woensdagavond werden op het werk voor den Maasmond, nabjj deze gemeente, proeven genomen met electrische verlichting. Aanvankelijk zjjn slechts 3 electrische lampen ontstoken, welk getal echter spoedig door meerdere zal gevolgd worden. Naar wjj vernemen bestaat het voornemen op deze wjjze de werkuren tot des avonds 8 uur te bljjven voortzetten. ALMKERK, 1 Sept. Tot wethouder is benoemd de heer J. den Boer in plaats van den heer Z. Middelkoop, die, volgens den rooster, moest aftreden. Herhaalde malen werd onder deze gemeente diefstal gepleegd van afgemaaid gras. Thans is het eindeljjk den rijksveld wachter L. Donkersloot, gestationneerd alhier, mogen gelukken in den nacht van 30 op 31 Augustus j.l. twee personen, genaamd J. It- en W. R., wonende te Giessen, op heeter- daad te betrappen en daarvan tegen hen proces-verbaal op te maken. WOUDRICHEM. Yan 24 tot 30 Aug. werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag verkocht 25 zalmen, tegen f 0.50 a 0.75 per half K.G. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende, hulpkantoren werd gedurende de maand Aug. ingelegd f3059,27, terugbetaald f880,77. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het num mer 713. UITWIJK. De Eerw. heer E. Bosman, cand. tot den H. D. te Hoogeveen, heeft het beroep naar de Chr. Ger. Gemeente van Uitwjjk en Waardhuizen aangenomen. NEDERHEMERT, 1 Sept. In den raad van heden werd tot onderwijzeres benoemd, Mej. Van Gent van Pernis, die de eenige sollicitante was. DUSSEN, 2 Sept. Bij de heden ge houden keuring van l1/, jarige hengsten, uitgeschreven door de afd. Almkerk van de N. Br. M. v. Landbouw, waren opgekomen vijf stuks. Hiervan werden bekroond met den eersten prijs (f 60) de hengst van den heer B. van de Koppell en met den tweeden prjjs (f 4(1 die van den heer J. de Both. Den 1 dezer hebben de nieuw ge kozen of herkozen leden van den gemeente raad, na de gevorderde beëediging, zitting genomen en is tot wethouder en ambtenaar van den Burgerlijken Stand herbenoemd de heer P. Verschoor, afgetreden en herbe- Den 2 dezer arriveerde in onze haven de schroefstoomboot »Prins Alexander,* on dernemer de beurtschipper L. A. Schoen makers, bestemd voor de vaart van hier op Dordrecht en Rotterdam. WAGENINGEN, 31 Aug. Heden werd hier de verjaardag der jeugdige Koningin met geestdrift en op eigenaardige wijze ge vierd. Nadat te elf uur zich in de raadkamer op het Stadhuis het gemeentebestuur en verscheidene ingezetenen hadden verzameld werd vanwege het dagelijksch bestuur en den Secretaris het portret van hare Majesteit aan de Gemeente ten geschenke gegeven onder eene gevoelvolle toespraak van den Burgemeester. ZEd.Achtb. herinnerdedaarbjj hoe de buste van den zoo zeer betreurden Vorst jaren lang eene plaats in deze zaal had gevonden, en hoe het beeld van de jonge Vorstin als vertegenwoordigend het roemvol geslacht een ieder moest aansporen om zich aan de belangen der gemeente en dus ook aan die van het Vaderland te wjjden, en om zich in nood en gevaar man moedig voor den troon te scharen. Het raadslid, de baron Rengers, bracht, ook namens de gemeente, den dank voor het zoo gewaardeerd geschenk en drukte den wensch uit dat het geliefde Stamhuis tot heil van 't land steeds moge bloeien en dat het ZEd.Achtb. gegeven mocht worden nog lang aan het hoofd dezer gemeente te staan. Te 12 uur hield het stedelijk muziekkorps een optocht door de stad vergezeld van een ontelbare menigte. Te 2 uur orgelconcert door den heer Tierie in de Hervormde Kerk, afgewisseld met vioolspel en zang door de dames Denys en Lutkeman. 't Was alles schoon en ge notvol, doch het zingen der »Messias« van Handel, der »Pfingscantate« van Bach en der »Schöpfung« van Haydn was over heerlijk. Te half acht concert der Arnhemsche Kapel in Juna'shof en tevens feestelijke bij eenkomst der Werklieden-Vereeniging »Nut en Genoegen* in het Café Bisschop, ter uit voering van »Vier nieuwe Pakken* oor spronkelijk Bljjspel»Noble lui ontmoeten elkaar te Water en te Lande* Komisch Duet, »Die was Komiek* of »Zoo werd een Schoonpapa gefopt. Te 10 uur werd door de gemeente aan de ingezetenen een prachtig vuurwerk aan geboden en een en ander met een bal be sloten. DALEM. Tot Wethouder der gemeente Vuren is herkozen de heer Mr. M. Viruly van Vuren en Dalem. De prijs der aardappelen is in de Tielerwaard stijgende. De »blauwkes« wor den van daag te Vuren geleverd ad f 2.75, de Jammen ad f 3.40 per H.L. Wanneer de eerstgenoemde soort voor puik kan door gaan, maakt men zelfs t 3 a 3.10 per H.L. Binnenland. dags De St.-Ct. bevat het volgende besluit In naam van Hare Majesteit W i 1 h e 1- mina, bjj de gratie Gods, Konningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz. WijEmma, Koningin-Weduwe, Regen tes van het Koninkrijk; Op de voordracht van den Raad van Minis ters van 31 Augustus 1891, no. 151, Kabinet Gelet op art. 103 der Grondwet; Art. 1. De tegenwoordige zitting van de Staten-Generaal zal worden gesloten op Zaterdag 12 September 1891, des namid- te drie uren. Art. 2. De Minister van Binnenlandsche Zaken wordt gemachtigd zich op het in art. 1 vermelde tijdstip te begeven naar de vergadering der Staten-Generaal, ten einde in een vereenigde vergadering der beide Kamers de zitting in naam der Koningin te sluiten. Onze Minister van Binnenlandsche Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, waarvan afschrift zal worden gezonden aan ieder der Voorzitters van de Kamers der Staten-Generaal, aan den Raad van Minis ters en aan de Algemeene Rekenkamer. Het Loo, den In Sept. 1891. EMMA. De Minister van Binnenlandsch Zaken. Tak van Poortvliet. Tot ondersteuning van haar verzoek ver meldt de commissie, dat de voorloopig ge raamde schade ruim f 300,000 bedraagt, terwijl in de provincie nog slechts onge veer f 16,000 is bijeengebracht. Met het oog op het dit jaar veelvuldig voorkomen van moederkoren in de granen, vooral in de rogge, heeft de Commissaris der Koningin in Gelderland de burgemeesters uitgenoodigd daarop de ingezetenen en vooral de landbouwers opmerkzaam te maken, en hun verzocht om, zooveel in hun vermogen is, maatregelen te nemen, opdat de bedoelde en bij langdurig gebruik voor de gezondheid zeer schadelijke zelfstandig heid uit het voor de concumptie bestemde meel worde geweerd. Men bericht ons uit Amsterdam Burgemeester Van Tienhoven heeft Dins dag in een korten, hartelg ken brief afscheid van de raadsleden genomen, met de belofte in trouwe herinnering te zullen bewaren, het vele goede in den gemeenteraad en in Amsterdam genoten. De waarnemend voorzitter, de heer Van Lennep en het oudste raadslid de heer Luden, huldigden herhaalde malen met aandoening in de stem de groote talenten en de be minnelijke hoedanigheden en den onver poosden ijver van Van Tienhoven, die veel deed voor kunst en wetenschap en de eer en den bloei der hoofdstad steeds hoog hield. Het grootste deel der burgerij zou Van Tienhoven nimmer vergeten. De gemeenteraad van Rotterdam heeft besloten om ter voorziening in de behoeften der gemeentekas over te gaan tot de uit gifte van de derde serie ad f 1,000,000 der 31/i pCt. leening van 1891 en zulks naar gelang van de behoefte en, onderhands, doch tot den koers van minstens 99 pCt. Als een voorbeeld, hoe voorzichtig de landbouwers dienen te zijn bij den aankoop der voedingsstoffen voor hun vee, kan worden gemeld, dat voor eenige dagen een landbouwer uit de Over-Betuwe 2 lijnkoeken van verschillende fabrikanten ter onder zoeking aan 's Rijks-Proefstation, te Wage- ningen, inzond. Het rapport luidde: lekoek, gehalte eiwit 33,8 pet., vetachtige stoffen 10,6 pet, minerale bestanddeelen 5.3 pet., zuiverheid voldoende; 2e koek, eiwit 29,7 pet., vetachtige stoffen 8,1 pet., minerale bestandeelen 9,2 pet., zuiverheid onvol doende, zeer veel koolzaad aanwezig, ook het aschgehalte te hoog. Opmerking verdient daarenboven, dat de le koek, dus de beste, goedkooper in prijs was dan de tweede. Bur£rerUjke Stand. De Koningin zal de opening van de Kamers door de Regentes op 15 Sept. niet bijwonen. De Haagsche corr. van de »Zutph. Ct.,« er op wijzende dat de nieuwe minister van binnenl. zaken gedacht heeft aan de nood lijdende gemeenten, verneemt uit goede bron, dat hij evenzeer schieljjk zal toonen een groot voorstander te zijn van vakonderwjjs en de invoering van leerplicht noodig te achten. Wat de regeling van sociale belangen betreft, zoo verneemt de schrijver, dat voort aan niet meer, zooals vroeger, het depar tement van justitie voor zich het leeuwen aandeel zal nemen van de sociale quaestiën. De voorbereiding van maatregelen, die niet van een streng juridischen aard zijn, zal voor groot deel van het departement van waterstaat, handel en nijverheid geschieden. Naar de >N. R. Ct.« verneemt, moet de minister van financiën ook zijn opgetreden met het ernstige voornemen om eene comp tabiliteitswet voor Nederland tot stand te brengen. De Noordbrabantsche commissie tot leni ging van de hagelramp heeft bij adres aan de regentes machtiging gevraagd tot het doen houden eener algemeene inzameling van gelden in Nederland. Heusden, van 21 Aug. tot -1 Sept. GiTSorffD Nieolaas Johanna Dieltjes, 29 j. en Adriana van Boekhoven, 26 j.; Johannes Petrus Talmon, 24 j. en Isabella Heijkans, 25 j- INGEZONDEN. In uwe courant van 1.1. Zaterdag wordt uw correspondent beschuldigd, alsof hij het publiek had willen misleiden, door te be richten, dat er eene beslissing moest worden genomen tusschen eene brug te Heusden en te Waalwijk (Drongelen). Ik vertrouw M. H. de Red., dat de onbekende iozender genoeg kan lezen om te weten, dat dit nLt zoo is. Wat toch schreef ik? *De beslis sing is te nemen tusschen twee overgangen, t. w. nabij Heusden of Drongelen, met bij voeging, dat de vordering der werken thans eene beslissing aangaande een vasten over gang noodig maakt, enz.« Niets is minder waar, schrijft de inzender. De Minister zegt. dat er nog eene beslissing moet worden ge nomen in twee overgangen, namelijk in den overgaDg nabij Heusden en in dien nabij Waalwijk (Drongelen), terwijl de vordering der werken thans eene beslissing in zake eerstgenoemden overgang noodig maakt. Nu vraag ik op mijn beurt, waaris er bij mg sprake van eene brug te Drongelen? Daar toch zijn de werken nog niet zoover gevor derd, dat eene beslissing nu reeds noodig zou zijn. Moest dus mijn schrjjven niet op de Heusdensche overbrugging doelen? En hiermede neem ik afscheid van mijn onbe kenden schuldiger. Den beleedigenden aan hef van zijn stuk laat ik geheel voor zijne rekening. Zoolang men uw' correspondent niet van onwaarheid beticht, zal hij op verder geschrijf over deze zaak niet ant woorden. Met den individueelen indruk, dien een bericht maakt, heeft een corres pondent niets te makenmits hjj slechts waarheid schrijft. Hoogachtend, Mijnh. de Red. Uw correspondent. DUSSEN, 3 Sept. Aangevoerd 133 kilo boter. Prijs f 1.06f 1.15. Markt gezet f 1.12. Eieren f 0.95 per 26 stuks. Als een bijdrage tot de Sequah-vergoding te Rotterdam kan dienen, dat een persoon, die zich dezer dagen onder zijn gehoor be vond, zich op de tribune begaf om uit drukking te geven aan zijn wensch, dat Sequah aldaar ten behoeve van de lijdende menschheid een groot Ziekenhuis mocht op richten. Tevens deelde hij mede, dat een adres ter teekening gelegd zou worden om H. M. de Koningin-Regentes voor Sequah ver gunning te vragen zelf zijn geneesmiddelen te mogen verkoopen. De boerenzoon uit Haule, verdacht van een meisje te hebben doodgestoken, is wegens gebrek aan bewijs vrijgelaten. Naar wij vernemen, is in de legerplaats te Oldenbroek een geval van typhus voor komen. Te Utrecht kregen Maandagavond twee vrouwen, die met haar kinderen naar het vuurwerk stonden te kijken, dat in Tivoli werd afgestoken, om eene kleinigheid zulk een hevigen twist, dat zjj elkander zeer zeker in de haren zouden zijn gevlogen, indien niet een der omstanders dit had belet. Over deze inmenging maakte een der twistende dames zich echter zoo driftig, dat zjj eensklaps ineen zakte en het bewust- zjjn verloor. Niet zonder veel moeite weer bjj kennis gebracht, kon zjj geen enkel woord spreken, welke moeite zjj zich daartoe ook gaf, zoodat de hulp vau een geneeskundige werd ingeroepen. Gelukkig voor de vrouw be staat er alle kans, dat zij haar spraakver mogen wel weder zal terugkomen, hoewel daarmede toch altijd nog eenigen tjjd kan verloopen. De Rotterdamsche politie verzoekt op sporing en aanhouding van Mathijs van fielden, 25 jaar, looper van het kantoor der Staatsspoorwegen, die zich met een be drag van f 3944.38 ten nadeele van zjjn patroon uit de voeten heeft gemaakt. Hjj is vermoedelijk vergezeld van Joh. Hendrik van Delden, 40 jaren, geboren te Utrecht, die verdacht wordt van heling. Bjj ontdekking wordt onmiddelljjk draadbericht verzocht. 337e STAATSLOTERIJ. Prijzen van f 100 en daarboven. 4e Klasse. Trekking van 1 Sept. Prjjs van f 1500: no. 11713; f 1000: nos. 5861, 9266 en 17285; f 400: nos. 2492, 3568,16356,17360 en 17505;f 200: nos. 2315 en 12535; f 100: nos. 2665, 6685, 9140 en 10773. 4e Klasse. Trekking van 2 Sept. Prjjs van f 25.000: no. 15688; f2000: no. 4397 f 1500no. 20903f 1000nos. 6723 en 15835; f200: no. 13227; f100 nos. 7394, 9601, 14129, 18962 en 19810 4e Klasse. Trekking van 3 Sept. Prijs van f 200: no. 13455. WATERHOOGTE KEULEN. 1 Sept. 2.54 M. boven 0. 2 Sept. 2.77 M. 3 Sept. 2.69 M. Waterhoogte Heusden. 1 Sept. (voorm. 8 uur) 1.74 M. -f- A. P 2 Sept. 2.00 3 Sept. 1.86 Advertentiën. HARMONIE „DE EENDRACHT," van Herpt. BIJ Heusden. „De Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden" vereenigd met den Oudheusdenschen, Doe- verenschen en Drongelenschen Zeedijk. De DIJKGRAAF van opgemeld Waterschap MAAKT BEKEND: dat door hem eene vergadering van Stem gerechtigde Ingelanden van het Waterschap is belegd, te houden op WOENSDAG den 16 SEPTEMBER 1891, aan te vangen des voormiddags ten 10 ure, ter gewone ver gaderzaal nabjj de Waterpoort te Heusden tot welker bjj woning genoemde Ingelanden bij deze worden opgeroepen. Te behandelen onderwerpen; lo. Ingekomen Stukken. 2o. Het aflossen van al de schulden op het Waterschap rustende; de daar voor benoodigde gelden te vinden door quota's gewijzen omslag. 3o. Verkiezing van personen die ge plaatst zullen worden op de voor dracht tot benoeming van een Heemraad in het Bestuur van het Waterschap. Ir'latitselijlt Nieuws. Grbobex Cornelis Johannes Josephus, z. v. Cornelis Josephes Johannes van Eg- o-elen en Catharina Maria Kusters; Elizabeth Gordina, d. v. Gerardus Lucas van Laar hoven en Johanna Adriana van Oudheusden. Overleden* Martina Gerdina, d. v. Willem van Diesen en Anna van Biezen. Droxgklen, 31 Aug. '91. Mijnheer de Redacteur! Wegens plaatsgebrek zijn wij genoodzaakt eenige advertentiën uit te stellen. DOOR DE BIJ DEN HEER J. BUIJS TE HERPT, des namiddags ten half zes ure. De Dijkgraaf. HONCOOP. Heusdenden 27 Aug. '91.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2