STATEN-GENERAAL. r Landbouw-Feesfen te Waalwijk. Kadere officieele berichten nit Consuegra, een der zwaarst geteisterde steden bij de overstrooming van Zaterdag in Spanje, melden, dat van de rnim 7000 inwoners 1600 gedood zijn, terwijl nog honderden vermist worden. Yan de 1000 huizen zijn 400 geheel vernietigd, 300 gedeeltelijk ver woest en de overige, op 50 na, alle zwaar beschadigd. Ook Almeria heeft vreeselijk ge leden 400 huizen zijn geheel verwoest en raim 4000 menschen hebben alles verloren Iemand* die in dagelijkschen omgang verkeert met koning Leopold, zou zich, volgens Dalziel, als volgt hebben uitgelaten over Stanley's voorgenomen bezoek aan Ostende: Wees niet verwonderd als gij eerst daags verneemt dat Stanley een nieuwe expeditie naar Afrika organiseert voor rekening van koning Leopold. Over dat plan zal te Ostende worden beraadslaagd. Het is zelfs zeer goed mogelijk dat Stanley geen uitvoering geeft aan zijn voornemen, in Australië een reeks van lezingen te houden; I Noorderdiep der Oude Merwede onder deze De behandeling van het voorstel tot a OUDHEUSDEX. Bij de op heden ge houden inschrijving voor een geldleenin groot f 18.000aan te gaan door het Waterschap Oudheusden en Elshout, wert ingeschreven tot een bedrag van f 24.500 jen wel voor: f 4000 tegen eene rente van f 3.63 's jaars f 18000 f3,74 f 2500 f3.75 Yoor den eersten inschrijver werd he geheele bedrag, voor den volgenden f14001 goedgekeurd, terwijl de derde inschrijver alsnu vervalt. BAARDWIJK, 15 Sept. Bij gelegen heid der kermis gaf de liedartafol alhier een concert, dat zeer goed van stapel liep Onder de vele verdienstelijk gezongen stuk ken behoort niet 't minste »Neerlands taal Stille, dat bij deze gelegenheid voor de eerste maal werd opgevoerd. WERKENDAM. In de nacht van 11 op 12 dezer is door de brigadiers der rijksveld- wacht Hendriksen en Yan Esch op he maar hieromtrent is nog niets bepaald, alles hangt af van de besluiten, die door onzen koning en den grooten reiziger genomen zullen worden. Russische rechtspraak. De Russische ingenieur Iowan Iowanowitch Ilnitzky, die de vorige week te Kopenhagen den czaar, op diens tocht naar de kerk, een verzoek schrift overhandigde, is niet, zooals hij hoopte, tot audiëntie toegelaten, maar op bevel der politie over de grenzen gezet. De Parijsche correspondent van de Times verneemt uit vertrouwbare bron, dat eerst sedert de jongste manoeuvres in Hongarjje de casus belli* voor het drievoudig ver bond tusschen de Keizers van Oostenrijk en Duitschland vastgesteld zijn. De Keizer van Oostenrijk heeft de volgende drie gevallen als »casus belli« voorgesteld: lo. als Frank- rjjk Italië, 2o. als Frankrijk Duitschland, en 3o. als Rusland Oostenrijk-Hongarije aanvalt. Dezelfde conrespondent zegt vernomen te hebben, dat de Czaar aan de Porte een be langrijke vermindering der nog verschuldigde oorlogskosten heeft toegestaan. Nabij Messina is een in aanbouw zijnde spoorwegtunnel ingestort. Een groot aantal werklieden zjjn door de neervallende massa bedolven. Omtrent de aardbevingen in San Salvador wordt gemeld, dat de verwoesting grooter is dan men in 't eerst dacht. In de stad San Salvador alleen werden veertig per sonen gedood en zestig gewond. De schok begon met een lichte trilling en werd steeds heviger, gepaard gaande met een geweldig onderaards gerommel. In een gevangenis zijn 3 personen door de vallende muren gedood, in een hospitaal twee. Men gelooft dat op den 21n by de dag- en nachtevening de beving zich nog sterker zal herhalen. Het water van het meer Illopengo is veel warmer geworden en de oppervlakte be weegt zich op en neer. Yolgens latere berichten uit New-York bljjven de aardbevingen in San Salvador bij tusschenpoozen voortduren. Ook te Valpa raiso zjjn op Zondag j.l. aardschokken waargenomen. Uit Valparaiso wordt gemeld, dat Bal- maceda aan boord van het Amerikaansch admiraalschip ia opgenomen en naar Oallao gemeente eene belangrjjke bekeuring ge daan. Vier visschers uit Gorinchem waren aldaar aan het visschen met een zegen, die bi onderzoek door gemelde ambtenaren te klein van mazen bleek te zijn en alzoo als ver boden vischtuig in deze provincie gebezigc werd. Niettegenstaande het in het holst van den nacht was boden deze visschers, door het beleidvol optreden dezer poütie-dienaren, geen verzet bij het in beslag nemen van den zegen. Proces-verbaal is van deze over treding opgemaakt. Door dezelfde ambtenaren werden in de afgeloopen week nog drie bekeuringen ge daan van strooperijen in den Biesbosch. Voor stroopers is de Biesbosch een uitge strekt terrein, zoodat de politie handen vol werk heeft om in deze groote uitgestrekt heid zoodanig toezicht te houden, dat het eenig resultaat heeft. DALEM. Ds. V. Maanen alhier heeft voor het beroep naar Vierlingsbeek bedankt - De collecte, gehouden ten behoeve van de Maatschappij van Weldadigheid, heeft opgebracht: Te Brakel f 2.75, te Gameren f 9.85, te Haaften f 2.50, te Herwijnen f 7, te Poe derooien f 6.28, te Vuren f 4.43, te Waar denburg f20, te Zalt-Bommel f57.15, te Zuilichem f 8.90. De heer J. Steenbeek, sedert meer dan 40 jaar hoofd der openbare school te Herwijnen, denkt zijne betrekking eerlang neder te leggen. De hooihandel is deze week te Vuren en Dalem zeer levendig. Verschillende partijen nieuw hooi zijn afgeleverd ad f15 de 1000 halve K.G.; voor eene partij oud hooi werd echter aan den Braadaal te vergeefs f 19 geboden. zou worden gebracht. Om aan zijn vijanden te ontkomen had hij met hulp van den admiraal zich als Amerikaansch matroos vermomd. De toestand in Britsch-Indië is over het algemeen zeer bedenkelijk. Er is wel regen gevallen in sommige streken, maar niet voldoende. In het Presidentschap Madras neemt de sterfte onder het vee toe en de prijzen der levensmiddelen zijn overal stjjgend. Chili. De Junta heeft thans besloten de 27 millioen papieren dollars, door Bal- maceda uitgegeven, te erkennen. De Regeering van Canada heeft aan de stoombootmaatschappijen nota's gezonden, waarbjj deze aansprakelijk gesteld worden voor het onderhoud van Russische Joden, die zjj zonder eenig vermogen of middel van bestaan in Canada aan land zetten. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 16 Sept. Bjj de op heden gehouden vergadering van den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden, werd ten gevolge eener ont stane vacature als Heemraad, door het ge nomen ontslag van den Heer Arie Straver Jz., gesteld tot le candidaat de Heer J. Oerle- mans te Drongelen (78 stemmen); 2e can didaat de Heer R. Pullen te Wijk (24 stem men); 3e candidaat de Heer J. Straver Wz. te Babyloniënbroek (15 stemmen). Hoe angstvallig men vóór enkele weken ook het tijdstip der Tentoonstelling ver beidde, met de vrees, dat het dagelijks onaangename weder de beste bedoelingen der regelings-commissie met een ongunstigen uitslag zou bekroonen, de werkelijkheid heeft al die zwaartillendheid beschaamd. Alle dagen prachtig weder op een keurig terrein, maakt dat honderden bezoekers aan het geheel een nog vriende lijker aanzien geven. Een bezoeker uit de Meijerij hoorden wij Dinsdag zeggen, dat hij zelden zulk flink vee en zulke schoone paarden te zien kreeg en alleen daarom het bezoek voor hem reeds zooveel waarde had. Nu, Waalwijk ligt dan ook in de goede streek om uit de omgeving een keurigen aanvoer te verkrijgen. Niet alleen paarden, runderen en andere diersoorten, maar ook tal van landbouw producten en verschillende zaken en werk tuigen voor het edel landbouwbedrijf zijn hier in overvloed te vinden. Ook de inzenders kunnen tevreden zijn, zoowel over de goede regeling als over het talrjjk bezoek. Dinsdagmorgen werd grootendeels door de Noord-Brabautsche Maatschappij van Landbouw in beslag genomen, die in Musus Sacrum hare algemeene vergadering hield. Wij zullen dit niet op den voet volgen, maar al datgene, wat ons het meeste be lang inboezemde, mededeelen, dat door de Maatschappij stappen zullen worden gedaan tot het in het leven roepen eener Maat schappij tot verzekering tegen hagelschade en verder, dat de algemeene vergadering (met tentoonstelling) het volgend jaar te Oosterhout zal gehouden worden. Wat de bekrooningen betreft vernamen wjj uit onze streek (voor zoover dit medailles betreft) het volgende: vroeger, le pr. gr. gouden medaille Gebr. med. A. Maas, Hagoort, Dussen, 2e pr. g Aalst. Id. buitenl. ras geb. in 1888 of vroeger, le pr. gr. gouden med van Heusden en Altena. Id. onversch. welk ras geb. in 1889, le pr. g. med. Gebr. de Bruijn, Babyloniën broek, 2e pr. verg. zilv. med. J. J. van Tienhoven van den Bogaard, Werkendam ld. onversch. welk ras geb. in 1890 le pr. g. med. Arie Straver, Babiloniën broek, 2e pr. verg. zilv. med. J. Straver Wz. Babiloniën broek. Id. geb. in 1888, le pr. g. med. Straver Wz., Babyloniënbroek, 2e pr. gr verg. zilv. med. A. de Kort, Hedikhuizen ld. geb. in 1889, le pr. g. med. Adr Straver Wz., Babyloniënbroek, 2e pr. gr zil. med. B. Branderhorst, Meeuwen. Id. geb. in 1889, (landbouwpaard,) le pr verg. zilv. med. Gebr. Oerlemans, Dron gelen, 2e pr. zilv. med. Wed. Gov. de Rooij Dussen. Id. (merrie,) gr. zilv. med. C. Straver, Babyloniënbroek Uitgeloofd door Nederl. Paardenstamboek. Id. 4 6 jaren, le pr. g. med. G. Ver meulen Wz., Cappelle, 2e pr. verg. zilv. med. P. C. de Roon, Cappelle* ld. geb. in 1890, le pr. verg. zilv. med. 3. A. v. d. Hoeven, 's-Grevelduin-Capelle. Id. met meer dan 2 breede tanden, 3e pr. zilv. med. D. van Campen, Sleeuwijk. Ned. Rundvee Stamboek. Voor melkkoeien, 2e pr. f 35 Joh. Bran- erhorst Gz., Genderen. Melkkoeien uit zandstreken, 2e pr. verg. zilv. med. A. van Huiten, Waalwijk. Beste vette kalf, le pr. gr. zilv. med. J. v. aarhoven, Waalwijk, 2e pr. zilv. med. C. van Loon, Waalwijk. Id. lammeren, zilv. med. Gebr. Oerlemans, Drongelen. de blokkade der Associatie nit Land toonden zich, óok waar kust van Atjeh meer dan gewone inspanning van de zeemacht vordert, voor haar taak be rekend. De geldmiddelen des rijks eischen wegens antwoord door de Kamér liet adres van samengesteld, luidt aldus: Mevrouw! Dankbaar waardeerde de Eerste Kamer roorrecht 1 we Majesteit in het midden reeds vroeger bevolen mtgaven versterking. der vertegenwoordiging te zien, tot opening, Honnol on cnnAPnirnorf hroinnn n\c*h mr i. XT 1 ff in naam der Koningin, van de gewone zit- Uiririenlancl. Vereenigde Zitting der beide Kamers op Dinsdag den 15den September 1891 tot opening van de gewone vergadering der Staten-Generaal. De heer mr. A. van Naamen van Eemnes, ie den voorzittersstoel bekleed, opent, nadat leden der beide Kamers zich in de zaal, lestemd voor de zittingen der Tweede Kamer, vereenigd hebben, tegen halfeen uur de zit- ing, en laat door den griffier der Eerste vamer voorlezen een Koninklijk besluit van en 2den September j.l. no. 62, houdende zijn benoeming tot Voorzitter der Eerste ■Tamer gedurende het aanstaande zittingjaar. De Voorzitter, wien derhalve, overeen- romstig het voorschrift van artikel 108 der Grondwet, de leiding der Vergadering is opgedragen, benoemt een commissie, die 3are Majesteit de Koningin-Regentes, bij ïoogstderzelver aankomst in het gebouw der Staten-Generaal, zal ontvangen en uit geleide doen. De Ministers, hoofden van Ministeriëele Departementen, en de leden van den Raad van State vervoegen zich ten één ure mede in de Vergaderzaal. Hare Majesteit de Ko ningin-Regentes, die zich op de in het pro gramma voor de opening omschreven wijze naar het gebouw der Staten-Generaal begeven ïeeft, wordt, na een kort tijdsverloop aldaar aangekomen, in de vergaderzaal binnen geleid. Hare Majesteit de Koningin-Regentes loudt de volgende openingsrede: Mijne Heeren! Met dankbaarheid zie Ik de Staten-Gene raal rondom Mij vereenigd, gereed om hun arbeid te hervatten. De algemeene toestand van land en volk stemt in menig opzicht tot tevredenheid. De betrekkingen tot alle buitenlandsehe Mogendheden zijn van den meest vriend chappelijken aard. Zee- en landmacht gaan op loffelijke wijze voort haar plicht te betrachten. Beiden De voorzitter der Eerste Kamer, de heer Van Naamen van Eemnes, aanvaardde Dinsdag na het uitspreken der Troonrede door H. M. de Regentes het presidium met eene rede, waarin hij zeide, dat het ver trouwen van H. M. onze hooggeachte Koningin-Regentes hem opnieuw roept deze vergadering te leiden. Deze opdracht brengt wederom in herinnering het groote verlies dat ons land door het overlijden van den geëerbiedigden Koning Willem III geleden heeft. De rouw over dat verlies wordt ge lenigd door de wetenschap dat de eeuwen oude band van liefde en trouw die Neder land en Oranje bijeenhoudt, onbreekbaar is, en door de goede verwachting die onze be minnelijke jeugdige Koningin, opgevoed en geleid door hare voortreffelijke moeder, voor de toekomst van ons land geeft. Wij mogen vertrouwen dat de eendrachtige samenwerking van beide Kamers der Staten- Generaal daaraan bevorderlijk zijn zal en moge strekken tot heil van het dierbaar vaderland. Moge de Almachtige daaraan zijn onmisbaren zegen geven. Na mededeeling van ingekomen stukken is besloten de troonrede met een adres te beantwoorden. Handel en scheepvaart breiden zich uit; de uitkomsten der volksnijverheid zijn nie onbevredigendde oogst heeft door de on gunstige weersgesteldheid geleden, maar de toestand van den veestapel is gunstig Duidelijk is bij de laatste verkiezingen op nieuw de wenschelijkheid gebleken, dat op ordelijke wijze, zonder langere vertraging in wetgeving en Staatsbestuur de hervor mingen worden tot stand gebracht waarvan de noodzakelijkheid is erkend en waartoe de Grondwetsherziening den weg heeft geopend. Daarheen zal Mijn streven zijn gericht. De indiening van eeu wetsontwerp tot regeling van het kitsrecht, deze noodzakelijke voorwaarde van blijvende verbetering, wordt voorbereid. Herziening der provinciale en gemeente wetten zal hierop moeten volgen. In afwach ting daarvan kunnen tijdelijke maatregelen getroffen worden tot ondersteuning van te zwaar belaste gemeenten. Verbetering van het Rijksbelastingstelsel is een dringende eisch der rechtvaardigheid. Wetsontwerpen, om hieraan te voldoen, zullen U spoedig bereiken. Tot een organisatie der landmacht en tot vorming der levende strijdkrachten, welke, zonder te groote persoonlijke en geldelijke offers, de weerbaarheid van ons volk kunnen verzekeren, worden voorstellen in gereedheid gebracht. Inmiddels zal U een voordracht worden gedaan tot tijdelijke versterking der nationale militie. Het materieel der zeemacht eischt verbe tering. Maatregelen worden beraamd om daarin te voorzien. Een wettelijke regeling der administra tieve rechtspraak zal met ernst worden voor- jereid. De indiening van het ontwerp van een wetboek van militair strafrecht mag in deze Zitting worden tegemoet gezien. Van andere deelen onzer wetgeving zal een herziening worden ter hand genomen. Wettelijke bepalingen omtrent den leer dicht, zullen U worden voorgedragen. Het vakonderwijs ten behoeve van handel en zeevaart, nijverheid en landbouw kan rekenen op Mijn steun. Aan verbetering van onze maatschappe lijke toestanden, ook in verband met de eischen van handel en nijverheid, blijf Ik Mijn aandacht wijden. Maatregelen in het belang van de veilig heid en gezondheid in fabrieken en werk plaatsen en tot verzekering van het lot van oude of verminkte werklieden zullen, naar mate het door den wetgever bevolen onder zoek vordert, worden ontworpen. Het welzijn van onze overzeesche bezit tingen gaat Mij grootelijks ter harte. Het bestuur van Nederlandsch-Indië te doen beantwoorden aan de eischen des tijds door onbekrompen aanleg van daartoe noo- dige werken de ontwikkeling te bevorderen belemmeringen van den vooruitgang op te heffen; en door toenemende welvaart der ingezetenen aan de Indische financiën een vasten grondslag te geven, zal Mijn ernstig streven zijn. De maatregelen van bedwang op Noord- Sumatra zullen, zoolang noodig, met kracht worden gehandhaafd, opdat alle verzet worde gekeerd, rust en orde verzekerd. In Suriname verwacht Ik van eendrach tige samenwerking met de Koloniale Staten goede vruchten voor de welvaart en den vooruitgang dier kolonie. Veelomvattend en ernstig is de taak, waar voor Ik, tot verzekering der stoffelijke en zedelijke welvaart van het Nederlandsche volk, met vertrouwen de medewerking inroep der Staten-Generaal. Moge Uw arbeid, Mijne Heeren, onder Gods zegen strekken tot blijvend welzijn van het dierbaar Vaderland. In naam der Koningin verklaar Ik de gewone Zitting der Staten-Generaal te zijn geopend. Hare Majesteit de Koningin-Regentes ver laat, na het uitspreken dezer rede, begeleid door de Commissie, de vergaderzaal, om zieh op de bepaalde wijze naar het konink lijk paleis terug te begeven. De Voorzitter sluit, nadat de Commissie is teruggekeerd, de vereenigde Zitting. ting der Staten-Generaal. »Wij zijn erkentelijk voor de mededee ling omtrent den algemeenen toestand van land en volk. Met voldoening vernamen wij, dat de betrekkingen tot alle buiten landsehe mogendheden van den meest vriend- schappelijken aard zijn en dat zee- en land macht, op loffelijke wijze voortgaande haren plicht te betrachten, zich, ook waar meer dan gewone inspanning van de zeemacht gevorderd wordt, voor hare taak berekend toonden. >Wij verbeiden met belangstelling de voorstellen omtrent wetgeving en staatsbe stuur, waarop Uwe Majesteit het uitzicht heeft gegeven. »De veel omvattende en ernstige taak, waarvoor Uwe Majesteit tot verzekering der stoffelijke en ze lelijke welvaart van Nederland en zijne koloniën onze mede werking, inroept, wordt met opgewektheid d)or ons aanvaard. »Van harte beamen wij den wensch van Uwe Majesteit, dat onze arbeid onder Gods zegen strekken moge tot blijvend welzijn van het dierbaar Vaderland.* Hierop heeft het H. M. behaagd, aan de Commissie het volgende te antwoorden Mijne Heeren! Met welgevallen ontving Ik de verzekering der opgewektheid van de Eerste Kamer, tot aanvaarding van haar taak. Van harte hoop ik dat Gods zegen op dien arbeid moge rusten. Ik verzoek U aan de Eerste Kamer der Staten-Generaal Mijn dank te willen over brengen voor haar adres van antwoord en voor de betuiging, dat zij instemt met Mijnen wensch, dat ook hare medewerking moge strekken tot big vend welzijn van het dierbaar Vaderland. Bij koninklijk besluit van 17 September 891 no. 41 is mr. J. G. Gleichman be noemd tot voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, gedurende het tijdperk der tegenwoordige zitting. Naar de »St.-Ct.« van heden mededeelt is de heer mr. S. A. Vening Meinesz, burge meester van Rotterdam, met ingang van 15 October a.s. benoemd tot burgemeester Amsterdam. van Naar de »N. R. Ct.« verneemt, is in de eergisteren gehouden vergadering tot voor zitter der liberale Kamerclub gekozen YV. van der Kaaij, en zijn tot leden het bestuur benoemd de heeren mr. W. H. de Beaufort en mr. S. van Houten. mr. van Tot lid der Prov. St. van Noord-Holland gekozen in plaats van Mr. Van Tien- hoven de heer Mr. E. N. Rahuizen. is Blijkens zooeven ontvangen bericht is de Parakan Salak Thee, in speciale verpakking, bekroond met het eere-diploma (de hoogste onderscheiding) op de internationale ten toonstelling voor hygiëne en sport te Spa. De heer Julius Barnett te Paramaribo heeft, naar aanleiding der inlichtingen op zijn vorig adres door den Minister Mackay verstrekt, opnieuw een adres aan de Tweede Kamer ingediend, waarin hij zijn klachten over de onwettige handelingen van den Gouverneur Lohmann volhoudt. Aan het H.blad wordt geschreven Reeds sedert geruimen tijd gingen er ge ruchten, dat een scheuring tusschen de socialisten in Friesland en de »Friesche Volkspartij(de partij voor algemeen kiek en stemrecht) aanstaande was. Van de zijde der Volkspartij werd op verwijdering van de revolutionair-gezinden aangedrongen en de heer Mansholt drong op een zuiveringsproces aan, ook in de provincie Groningen, waar hij woonachtig is. De afdeeling »Witmarsum« van den Soc.- Dem. Bond heeft nu haar lidmaatschap van de Volkspartij aan het Friesch comité op gezegd en meer zullen volgen. Zij die zich aan het examen ter ver krijging van akten van bekwaamheid voor huis- en schoolonderwijs in de vrije en orde oefeningen der gymnastiek, hetwelk op 5 October e. k. een aanvang zal nemen, ver langen te onderwerpen moeten zich vóór 26 September e. k. aanmelden bij den voor zitter der commissie voor welke zij wenschen te verschijnen. Voor nadere bijzonderheden zie men de »St-Ct. van heden. Te Heivoort (N. B.) is door de ijverige nasporigen der brigade marechaussee de hand gelegd op het 9-jarig zoontje van zekeren V., als dader van den ten huize zijns vaders gestichten brand. Hij bekende den loop van dit jaar te Heivoort nog malen brand te hebben gesticht met lucifers en stroo, omdat hij zoo graag een vuurtje zag in eenige j lossing der geldleening werd aangehouden I tot eene volgende' vergadering. Hondenzilveren medaille H. Dollekens, Heusden en C. J. B. du Croo, Gorinchem. Groenten: gouden med. C. H. Klaassen, Vlijmen, verg. zilv. med. H. de Laat, Haar steeg. Bloemen en planten: gr. zilv. med. J. de Vaan, Vlijmen. Houtgewas: gr. zilv. med. Van den Broek, Nieuwkuik. Hoefbeslag: verg. zilv. med. J. van der Mee, Baardwijk. Tuigen: gr. zilv. med. F. H. Lathouwers, 's-Bosch. Pluimgedierte: zilv. med. Aloys Verbunt, Waalwijk en J. H. Jansen, Drunen. Hengsten: inlandsch ras geb. in 1888 of Merriën: 46 jaar, le pr. gr. g. med Arie Straver, Babyloniënbroek, 2e pr. gr verg. zilv. med. H. W. Loeff, Doeveren. Veulens: (hengst,) gr. zilv. med. J. M de Graaff, Meeuwen. Merriën met veulen: le pr. f 40 J. H Stael, Dussen, 2e pr. f 25 P. Verschoor, Dussen. Drachtige merriën: le pr. f 35 W. Bran derhorst Jz., Genderen, 2e pr. f 20 B. Snoek, Almkerk. Volbloed afstammel.: le pr. f 20 A. Straver, Babyloniënbroek, 2e pr. f 10 Gebr. Oerlemans, Drongelen. Ruins: geb. in 1888 en 1889, le pr. g med. N. Oerlemans, Loon-op-Zand, 2e pr verg. zilv. med. B. Timmermans Wz., Waal wijk. Stieren: met twee breede tanden, 2e pr. verg. zilv. med. H. v. d. Heuvel, Baardwijk. Melkkoeienle pr. gr. g. med. D. Vermeu- en, Capelle, 3e pr. verg. zilv. med. L. Tijken, Sprang, 4e pr. gr. zilv. med. J. VI. de GraafF, Meeuwen. Dragende kalfkoeien: le pr. gr. g. med. M. J. Rijken, Capelle, 2e pr. g. med. P. Verschoor, Dussen, 3e pr. verg. zilv. med. VI. Vermeulen, Loon-op-Zand, 4e pr. gr. zilv. med. B. Timmermans, Waalwijk. Dragende vaarzen: le pr. g. med. L. Buijs, lerpt, 3e pr. gr. zilv. med. D. van Bavel, desoijen. Vet vee: (geen spoelingvee), beste vette koe, 2e pr. gr. zilv. med. J. de Kort, Baard wijk. Wolvee: (rammen,) gr. zilv. med. A. van e Koppel, Almkerk. Varkens: gr. zilv. med. H. Roza, Veen. Werktuigen: bestuursprijs J. van Laar- üoven, Heusden, koperen melkgereedscbap- pen, diploma C. Verhoeven, Meeuwen, beste loeg voor kleigrond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2