GRIND. publiek verkoopen: HOOILAND, BOUWLAND Bouw- on Weiland Kost en Inwoning L. Veerman SCHOONMAAK ZWARTE VERNIS ENAMEL 25 ct. per kar, Vernis-Enamelverwen. STAATS-LOTERIJ. De Notaris VAN MEE 0.84.90 Hectare A. 0.81.60 Hectare B. 1.03.50 Hectare voor Kachels, Haarden Zwarte Vernis-Enamel. UITMUNTENDHEID!!! Uit Hongkong wordt gemeld: Een vreesdij ke typhoon heeft over het Zuidelijke deel van Japan gewoed. Te Nagassaki werd groote schade veroorzaakt. Geen huis dat daar onbeschadigd bleef en onder de kleine vaartuigen werd groote ver woesting aangericht. Het van Xew-Chioang binnenkomend Eng. barkschip »Archos« kwam even buiten de haven op strand en sloeg onruiddelgk in siukken. De equipage werd gerei. Te Simonoseki werden meer dan 2000 jongen naar de zee gedreven en vernield, waardoor vele menschen het leven verloren. De stoomschepen »Hishkoshima« en »Onida« gingen van de ankers op drift en kwamen met elkander in aanvaring, waardoor eerstgenoemde zonk. Te Kobé woei het vreeselijk, doch de veroorzaakte schade was niet groot. Een liefdes-drama. Mejuffrouw Leboeff, een gouvernante te Nogent-sur-Marne, bij Parijs, was door haar minnaar, een amb tenaar van Financiën, verlaten, omdat hij een »goed huwelijk» kon doen. Eenige dagen voor de bruiloft verzocht mej. L. den heer D. om een onderhoud. Hij kwan, zij dineerden samen en hij bleef op haar kamer. Tegen den ochtend hoorde men een schot, de concierge snelde naar boven en vond mej. L. staande naast haar bed met een revolver in de hand. Zjj riep den man toe»Ik heb mjjn minnaar, die mjj wilde verlaten ver moord. Roep de politie». Toen de concierge eenige oogenblikken later met de politie agenten boven kwam, had de jonge gouvernante zich een kogel door het hoofd gejaagd. Zjj lag naast den ontrouwe, zjjn handen in de hare. De minister van buitenl. zaken, de heer van Tienhoven, is eergisteren avond in de residentie teruggekeerd uit Parijs, waarheen hij voor eenige dagen vertrokken was, naar men wil, met het oog op de tusschen Frankrjjk en Nederland geopende onder handelingen over een handelstractaat. De beri-beri-commissie, die haar taak nooit heeft aanvaard, kan, volgens den minister van koloniën, geacht worden niet meer te bestaan. De minister rekent 't onnoodig haar formeel te ontbinden. Met den gouverneur-generaal van Nederl. Indië is de minister van koloniën van mee ning, dat de dwangmaatregel, tegenover een deel der kust van Atjeh toegepast, krachtig behoort te worden gehandhaafd, totdat hij doel zal hebben getroffen. De minister wil, als de afsluiting kan ophouden, eene selieep- vaartregeling, die den algemeenen handel beperkt tot enkele plaatsen, waar wij de middelen onderhouden om hem te bescher men. Daarin acht hij het beste middel ge legen om tot rust en orde in Atjeh te ge raken. Plannen tot het in werking brengen te zijner tijd van den maatregel, zijn in Indië in behandeling. De gouverneur-gene raal heeft inmiddels den gouverneur van Atjeh eerst mondeling en daarna nog eens telegrafisch aangespoord, alles te vermjjden wat tot verzwakking van den sluitingsmaat regel zou kunnen leiden, en met het geven van licentiën niet verder te gaan dan het laten vervoeren van rijst van Edi naar Kerti en Telok Semawé, ter voorziening in den nood in de Paseistreek, en zulks alleen als uitzonderingsmaatregel. In Indië wordt overwogen of uitbreiding van den sluitingsmaatregel tot de Oostkust van Atjeh aanbeveling verdient. Bljjkens een zeer recent rapport van den tegenwoordigen commandant der zeemacht is de in Indië aanwezige marine volstrekt niet uitgeput, en zal zjj nog geruimen tjjd in staat zijn om den sluitingsmaatregel vol te houden. Inmiddels wordt voor aanvulling zorg gedragen van de buiten dienst rakende schepen. Met het oog daarop is de aan bouw van twee nieuwe schepen voorgesteld. Het Hbl. bevat het bericht, dat te Lu- langa (Congo) de Ned. vlag, die daar boven onze factory wapperde, op bevel van den nieuwen gouverneur, den Belgisehen majoor Wahis, verwjjderd werd en vertangen door de vlag van den Congo-Staat, een hande ling, strijdig met de Berljjnsehe akte en met die, tusschen ons land en de Association Intern. Africaine gesloten. Het blad hoopt, dat de Minister Yan Tienhoven onze landgenooten aan den Congo voldoening zal verschaffen en onze rechten aldaar zal handhaven. Te Renkum is door de politie gearresteerd de dienstbode van den heer A. H., die be kend heeft te zjjnen huize uit een gesloten kast de som van f 1200 ontvreemd te hebben. Verder heeft zij bekend het geld Ran haar vader te Opheusden te hebben ter hand gesteld. De politie is naar die plaats vertrokken om de gelden op te sporen. Met 18 van de 34 stemmen is bet voor stel door leden van de afdeeling Heeren veen van den Soc.-Dem. Bond, om zich weder aan te sluiten bij de Friesche Volks partij, verworpen. De schade, welke veroorzaakt is door het verbranden der twee pakhuizen te Amster dam, wordt op 1 millioen geschat. Naar men zegt, is alles op beurspolis verzekerd. Op een aanvraag, welke den 15en Octo ber gedaan is aan de suikerfabrikanten in Nedeiland omtrent de uitkomsten der loopende suikercampagne, hebben de van 29 hier te lande bestaande fabrieken 19 geantwoord. Door deze 19 fabrieken zjjn dit jaar 20,205 Hectaren met beetwortelen beteeld. Gemiddeld verkrjjgt men dit jaar 18,400 K.G. per Hectare tegen 23,800 K.G. in 1890. Het suikergehalte dit jaar bedraagt gemiddeld 13,94 pCt. tegen 13,63 pCt. in 1890. De akkeropbrengt bedraagt dit jaar 22,94 pCt. minder, terwijl het suikergehalte 0.74 meer bedraagt dan in 1890. Sequah is te Alkmaar en werkt daar. Niettegenstaande de dringende waarschuwing van het Maandblad tegen de Kwakzalverij» en eene advertentie van die vereeniging ge plaatst in de Alkmaarsche couranten, stroomt het volk naar hem. De entrée, welke op 10 en 5 cent bepaald is, is bestemd voor de armen in Alkmaar, en Maandag-avond werd eene som van t 170 verdeeld tusschen de diaconie der herv. gemeente en de com missie voor spjjsuitdeeling aan armen ge durende de wintermaanden. Om een staaltje mede te deelen hoezeer Sequah het volk op zijne hand heeft, diene, dat gisteren bjj ge legenheid der koemarkt, toen een paar marskramers met ^onfeilbare middelen» voor kiespjjn hunne waar aanprezen met de kennisgeving >dat hunne waar geen kwak zalversmiddelen warengelijk die van Sequah», het volk partij koos voor den Engelschman, en hun een ongemakkeljjk pak slaag toediende, hunne fleschjes met olie stuk sloeg en hen van de markt ver dreef dit alles onder het aanheffen van een liedje dat ter eere van Sequah was gecom poneerd. Te Leeuwarden had een allertreurigst voorval plaats. De landbouwer v. d. K. reed met een zjjner arbeiders in een met twee paarden wagen van huis, toen de paarden, verschrikt door het blaffen van een hondje, op hol gingen. De wagen kwam in een sloot terecht en de genoemde land bouwer kwam met het hoofd met zooveel geweld tegen een boom, dat de dood bijna onmiddelljjk volgde. De arbeider werd van den wagen in de sloot geslingerd, doch kwam er slechts met eenige kwetsuren af. De paarden, van de wagen bevrjjd, draaf den inmiddels voort tot een land onder het dorp Wirdum, van waar hooi zoo worden gehaald, en kwamen daar tot staan. De overledene was pas 30 jaar oud en laat een weduwe en een kind achter. - Onder Uithuizermeeden is een groote boerenplaats afgebrand. Het vee, op drie koeien na, is gereddoch van het graan geborgen in twee schuren, is niets gespaard. Een en ander was verzekerd. - Te Rotterdam is een jongen van 9 jaar op den Nieuwen Binnenweg gevallen, juist toen een stoom tram aankwam, die hem den rechtervoet verbrjjzelde. - In de Maas is gevonden het lijk van een schippersjongen, die bjj Rotter dam van een Rjjnschip gevallen en ver dronken was. - Nabjj Wieringen is een ljjk opgevischt, vermoedeljjk dat van den onlangs verdronken knecht van een beurtschipper op Dokkum. - Te Sneek werd f 540 ge stolen en de dader is gevonden. Het is zekere S. A., die, terwjjl zjjn zwager was gaan melken, de achterdeur openbrak en den diefstal pleegde. A. is een oude be kende der justitie. - Te Kapelle a/d IJsel is een man van een wagen gevallen en kort daarna overleden. - In een modderpoel op het terrein achter de suikerfabriek van den heer W. A. Scholten te Groningen is Zondagochtend het ljjk gevonden van een 40-jarige vrouw. Zjj was voorover gevallen en gestikt. - Te Rotterdam aan den Croos- wjjkschen weg is een werkman van een stelling gevallen en zwaar gekneusd naar zjjn huis overgebracht. HEUSDEN, 5 Nov. Op de heden gehouden veemarkt waren aangevoerd 128 beesten. Uitgeloofd de navolgende premiën: f 10 J. Millenaar, te Drongelen, voor de beste kalfkoe; f 10 D. van Bavel, te Besopen, voor de beste kalfvaars; f 10 A. Nieuwkoop, te Oudheusden, voor den besten vetten os; f 10 G. J. Branderhorst, te Genderen, voor de beste vette koe. Getrokken de navolgende premiën Van f 2.50 doorH. van Honk, te Dron gelenJ. Millenaar, Drongelen; C. Vugts, Kaatsheuvel; J. v. d. Mooren, Heesbeen, en J. C. Branderhorst, Genderen. Verder van f 1 door: A. v. d. Kolk, Doeveren (2); P. Pullens, Baardwjjk; A. Bax, OudheusdenC. Vugts, Kaatsheuvel W. v. d. Mooren, Genderen J. v. d. Mooren, HeesbeenJ. Fitters, NieuwkuikA. v. d. Beek, B.-BroekA. H. J. Verhoeven, Hensden (3)C. van Kessel, Drunen (2) J. P. Brouwers, Heesbeen (2)P. van Geffen, Hedikbuizen; J. de Wilt, tUiprP. Vugts, Haarsteeg, en L. Bugs, Herpt. Bjj kon. besluit is benoemd de heer J. Oerlemans, tot heemraad van het water- sctap de Hooge Maasdjjk van Stad en Laude van Heusden, vereenigd met den Oudheu3- denschen, Doeverenschen en Drongelenschen zeedjjk, prov. Noordbrabant. Bij het te 's-Bosch gehouden examen in de vrjje en orde-oefeningen der gymnastiek, slaagde o.m. de heeren M. G. Otten onder- wjjzer alhier, J. B. C. van Gooi te Baardwjjk, A. G. van Heesbeen te Haarsteeg en Mejuffr. J. E. A. Scholten thans te Leerdam. WAALWIJK. De handel in kalf koeien in de Langstraat was sedert de vorige noteering iets minder geanimeerd, zonder dat er noemenswaardige prijsvermindering plaats had. Slachtvee minder gewild en de le qual. 56 a 62 ct., 2e qual. 50 a 54 ct. per K.G. Stalvee, vare of muntige koeien f 100 af 150, hokkelingen f 50 a 60, gras kalveren f25 a f 30, nuchtere dito f 15 a f 18, vette varkens 48 a 50 ct. per K.G. schoonbiggen f4 a f7. Hooi. Hoewel er sedert de vorige week groote partgen voor de persen werden afge leverd, gold dit slechts wat op levering was gekocht en stond de handel voor het oogen- blik meer stil. De beste qual. is voor f13 per 500 K.G. te bekomen. Het schraal hooi wordt uit de heidestreken voor f 12 a f 14 aangevoerd. Tusschen de le qual. en het schraal hooi ligt de eenigszins miskleurde soort, die f 15 a f 17 geldt. Stroo. Naar dit artikel blijft veel vraag bestaan, de groote veeboeren besteden f 11 a f 18 per 500 K.G. voor de beste qualiteit roggestroo. Daar er echter nog weinig rogge gedorscht is, wordt er veel op levering ge kocht. BRAKEL. Het herhalingsonderwjjs aan de openb. lag. school is begonnen met 21 leerlingen. Verleden jaar telde dit onderwijs bjj den aanvang ruim 30 leerlingen. Deze vermindering moet hoofdzakeljjk toege schreven worden aan den veldarbeid, die nog allerwege in ons dorp moet verricht worden. VEEN. Bedankt voor het beroep naar de N. H. Gem. alhier Ds. Van Linschoten te Oud-Vosmeer. EET HEN. De schoorsteen was op tjjd geveegd en de kachelpijp kon nog niet vuil zijnen toch wilde de kachel in het ge heel niet trekkenmaar zette, telkens als zjj aangemaakt zou worden, de geheele Con sistoriekamer in een dikken rook. Wat kan hiervan de oorzaak zijn, vroegen kerkvoogden zich af? De oorzaak was zeker niet alle- daagsch. Toen de smid de pijp uit elkaar nam, kwam er een grooten kerkuil te voor- schjjn, die waarschijnlijk een of ander diertje tot in de pjjp van den kachel had vervolgd, waaruit hij zich later niet meer kon opheffen. DALEM, 4 Nov. Op Zondag 8 Nov. a.s. zal de te Gorinchem beroepen predikant E. C. Gravemejjer, des avonds ten half 6 uur zijn heilig dienstwerk in de gemeente aan vaarden, na des voormiddags in deze bedie ning bevestigd te zijn door zjjn vriend, ds. J. G. Verhoeff te Bodegraven, aan wien, op ver zoek, ds. De Pecker het werk der bevestiging welwillend heeft afgestaan. Heusden, van 29 Oct. tot 5 Nov. Drongelen, van 1 Oct. tot 1 Nov. Veen, van 30 Sept. tot 1 Nov. Meeuwen c.a., van 1 Oct. tot 1 Nov. Eethen c.a., van 1 Oct. tot .1 Nov. WATERHOOGTE KEULEN. 3 Nov. 1.65 M. boven 0. 4 Nov. 1.60 M. 5 Nov. 1.55 M. Waterhoogte Heusden. 3 Nov. (voorna. 8 uur) 1.20 M. -j- A. P 4 Nov. 1.16 5 Nov. 1.13 INGEZONDEN. Ook een Ingeland. Aldus onderteekend heb ik in het nummer dezer courant van 31 October jongstleden een ingezonden stuk gelezen, dat kennelijk moet dienen om mijn scbriiven over de ontzenuwen. RECLAME. 31 a rktberich ten. Aangevoerd f 1.50. 173 DUSSEN, 5 Nov. kilo boter. Prijs f 1.30- Markt gezet f 1.40. Eieren f 1.60 per 26 stuks. grevi*a&gfcl door een jongmensch, P. G., tegen vergoeding van f 20 a f 25 's maands. Brieven fr., lett. V\. L., bureau dezer conrant. Bjj baas H. v. STEEN BRUGGEN te Genderen, is te bekomen tegen goede, uit een weg gehakte :t:18e SI E 1> E It L XV S C11 E De eerste trekking van de EERSTE KLASSE der 338ste STAATS-LO TERIJ vangt aan op 16 NOV. e.k. Geheele en gedeelten van Loten zijn steeds voorradig bij den Gedelegeerde 2e klasse der Staats-Loterij, TE HEUSDEN'. te Andel, zal I. Op DONDERDAGEN 12 en 26 NO VEMBER 1891, telkens des voormid dags Elf ure, in het Hotel »De Engel», bg Murray te Engelen: Drie vjjfde gedeelten, gemeen en on verdeeld, in te Engelen, op de Woert, sectie E, nummer 482. te Zuilichem, genaamd »de Bruil», sectie C, nummers 134 en 135. te Aalst, genaamd »de Vjjze», sectie C, nummers 52 en 53. Breeder bij biljetten omschreven. Nadere inlichtingen geeft genoemde No taris. in 30 en 60 cents bussen, enz., enz enz., enz. fg ongemeen uitstekend Kin nenlaïi el- Plaatselijk Nieuws. 4 Nov. Heden is door Gedeputeerde Staten dezer provincie goedgekeurd het be sluit van den Raad dezer gemeente, waarbjj tot Gemeente-Ontvanger is benoemd de heer H. J. van Eggelen. «■taifcWKiTwiwnwiii» aurweam—p—PMB——«g———Mfc Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Hendrik van Kraanen, 25 j., en Gerardina Hermina Janna van der Ros, 25 j. Geboren: Marinus, z. v. Godefridus Jo hannes van Hooft en Margaritha Straver. Overleden Elisabeth Gerdina van Laar hoven, 2 m.; Wilhelmus Petrus Cornelis van Kraanen, 23 j. Geboren Angenita, d. v. J. Millenaar en A. Lankhaar. Overleden: Wilhemina Sins, 4 m.; Fran- cjjntje de Wind, 6 w. Geboren: Elizabeth, d. v. Jan Hagoort en Janske Peterke den Dekker; Cornelia Clazina, d. v. Cornelis Honcoop en Clazina Lankhaar; levenl. kind van Nelis Verbeek en Willemke van Wijk. Geboren: Wilhelmina Cornelia, d. v. Johannes Godefridus van Dijk en Wilhel mina van Dinteren Corstiaan, z. v. Jacobus de Roojj en Geertrui in 'tVeld; Josina Catharina, d. v. Hendrikus Pruijssen en Neeltje Josina Verheul.. Overleden Geertruida, 7 w., d. v. Adr. de Brugn en Jacoba Vastenouw; Arnoldus Henricus Overman, 59 j., ongeh.; Govert Jacobus, 8 m., z. v. Pieter Lankhaar en Elisabeth van de Nieuwegiessen. Geboren: Autonie Frederik, z. v. W. Aal en C. W. HoebenSuzanna, d. v. W. S. I. Moojjekiud en M. C. Merx; Willem, z. v. A. van Grondel en S. A. Naijen; Wouter, z. v. J. Paans en M. Uijthoven Antonie Lambert, z. v. A. L. van der Beek en M. A. vau WijkWilhelmina Cl&sina Maria Hedwigis, d. v. F. J. Wiegerink en Ft J. Felet. Overleden: Auke Hoekstra, 4 j.; Simon de Koning. 20 d.; Jenneke Coljjn, 31 j., echtg. van W. Lankhaar; Lina Stochart 7 m.; Cornelia Combee, 66 j., wed. van C, Com bee. <t 9.— a 10.Koolzaad. Nieuw 00 00 a 00.00 en jarig f a per hectoliter en puik Odessa, op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair 1femel fdito Koningsberger fen Peters- burger op fa naar deugd gehouden. Raap koeken. Hard; f 90 a 95 de 1040 stuki. Lijnkoeken, Harde f 125.00 a 135.00 de 1040 sluks. De aanhef van het stuk laat lik geheel aan ile beoor deeling der lezers over. Wie na de vader is van het voorstel tot aflossing der schnld, doet in hoofdzaak niets af. Schrijver wil den lof, dien ik aan het bestuur toezwaaide, op den heer Arie Straver Jz. zien overgebracht en hij heeft gelijk. Wie de haver verdient, moet haar hebben. De heer Straver is bij de Ingelanden bekend als iemand die geen voorstel zal doen, waardoor de belangen der Ingelanden niet worden gebaat. Over het voorstel zelf heeft schrijver zijn gevoelen niet medegedeeld. Ik had liever gezien dat hij mijne zienswijze over de aflossing der schuld had bestreden, met aanvoering van de redenen die hem daartoe noopten. Nu dat echter niet het geval is, zal ik hem toch, zooveel mogelijk, op den voet volgen. Hij zegt: «Niet van overname van schuld door de «Waterschappen is er ooit sprake geweest en zal er ooit «sprake kannen zijn. Niet de schuldplichtige Waterschappen «znllen te beslissen hebben over de al of niet aflossing «van al de schnlden. maar de vergadering van sterage- «rechtigde Ingelanden van het Waterschap de Hooge «Maasdijk.» Hij is, mijns inziens, hier niet gelukkig geweest in de weerlegging van hetgeen ik schreef. Het spreekt toch van zelf dat de Waterschappen, welke daartoe van de zijde van het dijkbestuur eene aanschrijving hebben gehad, in eigen boezem moeten besluiten of zij al dan niet hun aandeel in de schuld aan het Waterschap van den Hoogen Maasdijk willen afbetalen. Van daar dan ook, dat o.a. de Voorzitter van het Waterschap van Oudheusden en Elshout een vergadering van stemge rechtigde Ingelanden heeft belegd op Donderdag den 12 November eerstkomende ter behandeling der navolgende onderwerpen »lo. Beraadslaging met Ingelanden in hoeverre het «naar hunne meening, in het belang van het Waterschap «zou kunnen zijn, om de schuld aan het Waterschap «voor den Hoogen Maasdijk, ten bedrage van 22379.43, «af te betalen.» »2o. Voorstel tot het aangaan eener geldleening voor «bovengenoemd bedrag, in het geval Ingelanden van den «Hoogen Maasdijk besluiten de schulden af te lossen.» Als de Polders besluiten de schold over te nemen, dan kannen de Ingelanden van het Waterschap van den Hoogen Maasdijk besluiten tot de aflossing der schuld. Met hetgeen ontvangen wordt van de Polders doet het Waterschap v. d. H. M. zijne schuld af. Men ziet dus dat de Polders tot de uitvoering van het voorstel, als het zal zijn aangenomen, moeten mede werken. «Bij aanneming van het voorstel moet de begrooting «gewijzigd worden.» Zeer waar! «Aan de verschillende waterschappen blijft het over- «gelaten om dien buitengewonen omslag in eens op «Ingelanden te verhalen of daarvoor eene leening te ssluiten.» Dit is ook zeer waar; ik heb met andere woorden hetzelfde gezegd. De Ingelanden, die zelf daarover beslissen, zullen de schuld wel niet in eens afbetalen, maar eene geldleening aangaan en de aflossing daarvan over een langen termijn stellen, waardoor zij in staat zijn de lasten, die, zooals ik in mijn vorig stuk schreef, voor velen drukkend zijn te verminderen. Nog een paar woorden over de min juiste opvattingen, zooals schrijver beweert. De schrijver verplaatst zich een heel eind verder in de toekomst dan ik. Hij ziet de nieuwe rivier reeds tusschen hare dijken atroomen en noemt daarom de ont eigende gronden «buitendijks gelegen gronden.» Wij zijn immers nog zoover niet? Ik schreef dan ook «als de dijken zullen doorgetrokken «zijn» en niet «als de nieuwe rivier geopend zal zijn.» Zoolang de nieuwe Maasmond niet wordt geopend, beschermt de Staat door zijne dijken den door hem onteigenden grond, voor zoover die niet is weggegraven. Voor de beantwoording der andere vragen, waaronder enkele aangeduid door één of meer vraagteeken9, wil ik geen plaatsruimte innemen, die zal ieder der lezers wel voor zich beantwoorden. Ik wil echter van deze gelegenheid gebruik makes om de Ingelanden nogmaals te zeggen, dat het voor hen van het grootste belang is, dat het voorstel tot schuld aflossing wordt aangenomen en zij te zorgen zullen hebben, dat ook in hunne poldervergaderingen tot afbetaling der schuld aan het Waterschap van den Hoogen Maasdijk wordt besloten. EEN BELANGSTELLEND INGELAND. Belangrijk is het geluksaankondiging van JOSEPH HECKSCHER in Hamburg, welke zich in het huidig nommer van ons courant bevindt. Dit hHis heeft zich door zijn prompt en stilzwijgend uitbetaling der hier in den omtrek gewonnen bijdragen eene zoo goede faam verworven, dat wij al onze lezers aanbevelen te zijn huidig advertentie acht te geven. ROTTERDAM, 3 Nov. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1689 runderen, 500 vette en gras kalveren, 14 nuchtere kalveren, 11 schapen of lamme ren, - varkens213 biggen, 4 bokken ogeiten, 59 paarden, - veulens, - ezels. He prijzen waren als volgt; runderen le qual. 72 cent, 2e qual. 64 cent, 3e qual. 60 cent; kalveren li» qual. 97 cent, 2e qual. ct cent, 3e qual. - centschapen le qual. cent, 2e qual. cent, alles per kilovarkens le qual. a 00 cent, 2e qual. a cent, 3e qual. cent, licht soort a cent, alles per half kilo. Melkkoeien ƒ180 a 315, kalf koeien ƒ170 a 290, stieren f 150 a 200, graskalveren ƒ25 a 70, pinken f a vaarzen 80 a 150, alles mager vee; paarden f 45 a 75. Op de botermarkt werden aangevoerd 89/8 en 56/16 ton, en 1042 stukken a I/3 kiloprijs le qual. f 66. 2e qual. f 62, 3e qual. 58, per half kilo 55 a 75 ets. DORDRECHT, 5 Nov. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche ƒ9.50 a 10.30, Over- maassche goede en mindere f 8.50 a 9.20. Nieuwe ouike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 9.a 10.dito goede f7.50 a 8.50, dito mindere en blauwe ƒ7.a 7.50, dito Zomer f 7.50 a 8.50, dito Canada f 8.a 8.50. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 7.50 a 8.30. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaat f 5.20 a 5.80, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 5.20 a 5.40. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 5.20 a 5.50, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f -. a -.Haver. Voeder ƒ3.30 a 4.30. Dikke f 4.30 4.80. Boonen. Witte f 11.a 13. Bruine f 12.50 a 14.50. Erwten. Blauwe Kook f 12.a 13.50, Voeder Advertentiën. II. Op VRIJDAGEN 13 en 27 NOVEM BER 1891, telkens des voormiddags Elf ure, in het Veerhuis, bij Jan Vos te Veen. SUPERFIJN Wie gebruikt niet nu en dan voor kleine zaken een weinig glEUZeild. zwart, allen, in het grootste en kleinste gezin, doch het was te bruin of ta dof, of te dun of te dik, het droogde niet of het was niet zwart dekkend. Men neme een proef met ZWARTE VERNIS-ENAMEL en men zal ver- versteld staan, omdat daarop niets te bemerken valt dan: Waarom Omdat de drooging, glans, hardheid als marmer diep zwarte tint, stand houding, enz., enz., enz., eenvoudig wasmet de zekerheid dat het niet bersten zal. en dit geldt naar waarheid voor allen de Alom verkrijgbaar. Depót houdersHemden: P. Engelen. Veen: Gebrs. Verbeek. Dussen:C. Simonis. Almkerk: H. den Hollander. Nieuwendijk: L. den Hollander. Sprang: F. den Hollan der. Waalwijk: Th. van Wijck. Besoijen: J. van Loon. Capelle: J. Gij ben. Waspik: A. van Velthoven. Vrijhoeven-CapelleJ. den Hollander. Kaatsheuvel: G.J.Smit. GeertruidenbergC. A. Wierckx.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1891 | | pagina 2