De Nieuwe Postwet. Buitenland. l'lnntselijb Nieuws. »met de Branderburgers samen te zijn. Bij hen vind ik waardeering voor mijn streven. Want ongelukkig wordt tegenwoordig alles gehekeld wat de Regeering doet. Den lieden wordt alle levenslast ontnomen en bij menigeen de "gedachte gewekt dat Daitseb- land het ongelukkigste en slechtst bestuurde land der wereld is. liet ware beter, dat die ontevredenen het stof van de voeten schudden en zich aan onze ellende, onzen jamrner- vollen toestand onttrokken. Zij zei ven zouden daarmee geholpen zijn en ons deden ze een groot genoegen.* Dit nu zijn hoogst onvoorz'chtige woorden en deze redevoering zal een van die muisjes worden die men zegt dat staartjes hebben. V\'aiit 't zij men Keizer Wilhelm onder de oude of onder de nieuwe bedeeling plaatst, zijn woorden zijn moeilijk te verontschul digen. Een vader, die stoute kinderen moet op voeden een onderwijzer, die onwillige leer lingen leiden moet, mag zich vandiepatiëuteu niet afmaken door te zeggen ruk maar in, wanneer 't u hier niet aanstaatEen Koning, bij de gratie Gods gezet over millioenen oninondigen, mag zich deze niet van den hals schuiven en als verworpenen de deur wijzen, want 't is ook over deze verdoolden en vooral over hen, dat de Hemel hem tot leidsman gesteld heeft. En plaatst men Wilhelm op den troon eens grondwettigen vorst, waarop hij wer kelijk zit, maar waarop hij zich nog niet geheel thuis gevoelt, dan verbazen zijn woorden nog meer. Wat is er te wachten van 't gemeen overleg, wanneer de vorst ieder die 't niet met hem eens is uitnoodigt landverhuizer te worden? Waar ter wereld vindt bij een hoekje gronds, laat het een Hectare zijn, waar iedereen geheel eensgezind met hem is? De tijden zijn voorbij, dat de volken eer biedig knielden voor den troon huns aardsehen konings en zjjn wil voor wet aannamendat er in het koninkrijk één was, die 't wist en anderen die niet wisten, dat er maar ééne geschiedenis belangrijk was, die der vorsten n.l. Wilhelm kan zich nog niet geheel vinden in de positie der tegenwoordige Koningen. Hij gelooft niet in zijn volk, alleen in zichzelven. Hoort maar het verdere deel zijner rede: »De tegenwoordige onrustige tijden zullen door kalmer da en gevolgd worden, indien ons volk slechts ernstig vertrouwt op God en op het eerlijke, zorgzame streven van den uit het Stamhuis geboren heerscber. Ik heb bet vaste vertrouwen dat de Godde lijke Voorzienigheid, onze oude bondgenoot van Rossbach met Brandenburg en rnjjn Huis is. Wjj zijn nog tot groote dingen bestemd. Heerlijke dagen voer ik u te ge- moet. Mijn koers is de juiste en daarin zal ik ook verder sturen en moet gij mij helpen. Zijn koers is de juiste. Hij voert zijn volk betere dagen tegemoet. Als men maar vertrouwt op God en op hem, dea Keizer. Men merkt het, aan hooghartigheid geen gebrek en wanneer ge meent dat dit ver trouwen op God hem in uw oogen ver heft, laat u dan geen zand in de oogen strooien. Wanneer A en B elkaar te lijf gaan en ten bloede slaap, totdat A bezwijkt en B er 't leven afbrengt, koe zoudt ge 't dan vinden dat B zich beroemde op den bijstand des Allerboogsten Van dienzelfden aard nu is 't vertrouwen van den Duitschen Vorst. Bij Ros-.bach hebben in 1757 de Franschen den slag verloren tegen de Pruisen en derhalve heet God »onze oude bondge noot van Rossbach.'t Ware dunkt ons beter Gods naam niet in één adem met den gruwel des oorlogs uit te spreken. Welk een denkbeeld moet zoo'n man zich wel maken von zijn persoonlijken invloed En hoe moet 't hem bedroeven dien in vloed in werkelijkheid zoo klein te zien. Van de millioenen ontevredenen toch heeft nog geen enkele aan 's Keizers welgemeende uitnood:ging om in te rukken gevolg ge geven alles blijft steevast en 's vorsten woord galmt over de hoofden heen. Wat meer is en dat schijnt een man als hij moeilijk te vatten, 't ontevreden volk zul 't langer uithouden dan hij. Lang nadat hij uitgerukt* zal zijn, merkt en strjjdt dat volk nog met denzelfden ijver als in deze dagen. Vorsten en heerschappijen sterven. Of schoon ze zich voor werkelijkheid houden, ze zijn een verschijnsel des tijds, geboren om te sterven. Het rollen en wentelen van nieuwe geslachten gaat over hen heen en zij hooren het niet meer. Zoo zegt de groote Carlyle van de Fran- sche Koningshuizen en ook de Hohenzollerns kunnen het zich voor gezegd houden. BEKENDMAKING. De Burgemeester der gemeente Heusden brengt bij deze ter algemeene kennisse, dat het 3e kwartaals-Kohier vau de provinciale belasting op de Paarden en andere Trek dieren, dienst 1891/92, door Gedeputeerde Staten dezer provincie den 18 Februari j.l. invorderbaar is verklaard en dat bedoeld Kohier van af heden gedurende acht dagen op de Secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd. Heusden, 26 Februari 1892. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Naar men uit Antwerpen meldt, is Cor- villain, in verband met de schrikkelijke ont ploffing van oude geweerpatronen aldaar wel bekend, voorwaardelijk op vrije voeten gesteld. Het ministerie is thans voor gGed samen gesteld. Minister-president eu van binnen- landscbe zak^n is Loubet; minister van justitie en eerediensten Ricard, van open bare werken Yieite, van marine Cavaignac- De Freycinet, Ribot, Rouvier, Bourgeois, Develle en Roche behouden hunne porte feuilles. De Berlijnsche werkloozen ziju onverwachts begonnen zich te roeren. 2 a 3000 hunner, meerendeels tot de bouwvakken behoorende, hielden eene vergadering in de brouwerij Friedrichsbain, iu het noorden der hoofd stad, waar heftige toespraken werden ge houden, den eisch inhoudende, dat voor openbare werken uitsluitend gebruik zal worden gemaakt van Berlijnsche werklieden en niet zal worden toegestaan dat de aan nemers goedkooper werkkrachten van buiten aanvoeren. Besloten werd zich met dien eisch te wenden tot den burgemeester, den minister van arbeid of den Rijksdag, terwijl een der sprekers, onder luiden bijvul, den werkloozen aanried geen stappen bij de overheid te doen, omdat van deze toch niets te wachten is, maar liever geen belasting meer te betalen wanneer hun geen werk verschaft wordt. Zooals van zelf spreekt, maakten de sociaal-democraten van deze gelegenheid, om hun haat tegen de overheid te luchten, druk gebruik. Spoedig was dan ook het besluit genomen in optocht door de hoofdstraten naar het keizerljjk paleis te trekken en daar brood of werk te vragen. Tijdens dien optocht groeide de menigte, die meest socialistische liederen zong steeds aan, maar de politie had in allerijl hare maatregelen genomen, zoodat de menigte, nog voor zij bij het paleis aankwam op eene sterke politiemacht stuitte, die haar met de sabel uiteendreef en een aantal bel hamels gevangen nam. Des avonds kwam het meer bepaald tot ongeregeldheden, welke aanvingen met een vechtpartij tusschen twee partijen werkloozen nabij de Branden burgerpoort, om spoedig daarna over te slaan tot een strooptocht door verschillende winkel buurten, waar eenige bakkers- en slagers winkels geplunderd en ook galanterie-winkels vernield werden. De politie, die in vollen getale was opgeroepen, bleef echter overal meester van het terrein en herstelde, na tal van vechtpartijen, waarin menige be bloede kop werd opgeloopen en een aantal personen werden in hechtenis genomen, de orde. Van verschillende zijden wordt het vermoeden uitgesproken, dat de dezer dagen reeds flauw voorspelde gestrengere maat regelen tegen de sociaal-democraten zich thans niet lang meer kunnen laten wachten. Te Lissabon zijn drie Spaansche werk lieden gearresteerd, in dienst bij de haven werken, die in het bezit werden gevonden van dynamietbomnien. Men gelooft dat zij medeplichtig zijn aan den aanslag op het Spaansche consulaat te Lissabon. Uit Kaiserslautern wordt gemeld, dat de tunnel van Heiligenberg is ingestort, nadat een sneltrein daar was overgegaan. Men gelooft dat 7 werklieden daarbij zijn om gekomen. Bergwerkers uit Noord-Engeland, het centrum van het land en uit Schotland hebben bijna gelijktijdig aan de eigenaars der groeven medegedeeld, dat zij den arbeid staakten, overeenkomstig het besluit van 12 dezer, te Manchester genomen. Eene tijdelijke staking van alle bedrijf schijnt tegen 12 Maart onvermijdelijk. Daarbij zouden 250,000 arbeiders betrokken kunnen zijn. Men hoopt dat door het werk nu te staken de tegenwoordige kolen voorraad in eene week zal verbruikt zijn, zoodat de prijzen zullen stijgen en eene vermindering van het loon onmogelijk wordt, wat noch- thans betwjjfeld wordt. De prijs der steenkool is op de Londensche markt reeds met 1 sh. per ton gestegen, uithoofde der vermindering van den voor raad, en de groothandelaren vergelijken de tegenwoordige crisis bij die van 187172. Toen stegen de prijzen op ééu dag met 8 sh. per ton, terwijl men thans verwacht, dat heden de prijzen 3 a 4 sh. kooger zullen gaan. Daarbij komt. dat de mijneigenaars nu reeds de prijzen zooveel mogelijk op drijven, om zich eenigermate schadeloos te stellen voor den te verwachten stilstand. De speelduivel eischt te Berlijn, naar aan de Rundschau wordt gemeld, steeds meer offers. In verscheidene restauraties zijn speel holen ingerichtelectrisehe schellen zijn aangebracht om de spelers te waarschuwen voor ongewenschte bezoeken. Voor een spel kaarten moet 150 Mark worden betaald. Een jongnienscb. wiens vader in een paar avonden 300.000 M. heeft verspeeld, moet de zaak ia handen van de justitie hebben gesteld. Men meldt uit Konstantinopel, dat een aanslag gepleegd is op het leven van den Bulgaarscaen agent Yulkovitch. Een tot O O heden onbekend gebleven man sprong op Yulkovitch toe en gaf hem een messteek in de zijde. De gewonde kan geen inlichtingen geven omtrent zgn aanvaller en de beweeg reden tot de misdaad is evenmin bekend. Een nader bericht meldt: De Bnlgaarsche zaakgelastigde te Kon stantinopel Vuikowitcn, die Woensdagavond door een tot dusver onbekend persoon met een mes in de zijde werd gestoken, is aan de gevolgen eener heelkundige operatie, door inwendige kwetsaren noodig geworden, bezweken. De Spaansche anarchisten gaan voort met het aanplakken in verschillende plaatsen van biljetten, waarin de burgerij met den dood wordt bedreigd, als wraak over de terechstelliug der anarchisten te Xeres. Het tweede anarchisten proces te Xeres is voor het gerechtshof aangevangen. De Raad van Petersburg heeft een motie van afkeuring aangenomen tegen de stads raden Niemann en JabloVvski, die het meel kochten, dat meer zand dan graan bevatte. De heeren zgn niet in handen der justitie gekomen, omdat zij het geld, voor die slechte waar uitgegeven, hebben terugbetaald. De graanhandelaar, die het meel leverde, Puchert, zit gevangen, in afwachting van het ge rechtelijk onderzoek. De schoorsteen van de fabriek van Weslex Barraclaugh te Cleckheaton, York, zakte in en viel op de gebouwen, die voor een groot deel werden vernield. Yan de 60 mannen en vrouwen, die in de fabriek werkzaam waren, zijn vele omgekomen. Reeds werden 8 lijken opgegraven, terwijl nog 5 menschen worden vermist. Negen personen werden ernstig gewond. Blijkens bericht uit Sofia wordt van den moord op den Bulgaarschen agent dr. Vul- covitch te Konstantinopel verdacht de Rus Ivanoff, in dienst van generaal Kaulbars, toen deze in Bulgarije aan het intrigeeren was. Ivanoff zou reeds voor eenigen tijd te Konstantinopel hebben gezegd, dat Vul- covitcb, die Bulgarije bij de Porte met veel talent vertegenwoordigde, zou worden ver moord. HEUSDEN, 1 Maart. Op het drietal voor predikant bjj de Herv. Gemeente te Brielle komen de navolgende predikanten voor Dr. J. A. Cramer te Nederhemert. Ds. C. J. Six Dijkstra te Dussen. Ds. II. J. Baarslag te Abcoude. NEDERHEMERT, 29 Febr. >Bij gebrek aan brood, eet men korstjes van pasterjen.* Aldus dacht er ook een vlucht kraaien over, die in het bosch alhier in de toppen der boomen overlegden hoe lang het nog zou moeten duren eer ze op kosten van den land bouwer zouden kunnen leven. Daar springt een haas op en tei stond maken ze jacht op hem. Hg zoekt zijn heil in de vlucht, maar een groot aantal kraaien houden gelijke vlucht met hem, tot hij zich eindelijk op een afgelegen punt moet overgeven. Op wreedaardige wijze wordt hij aangevallen, gedood en vervolgens verslonden. De toe vallige beschouwer zoekt eenige uren later dezelfde plek nog eens op en vindt niets, dan een aantal haren. Dat was vermoedelijk het eenige, dat de hongerige kraaienmaag niet wilde accepteeren. OUDHEUSDEN, 29 Febr. Eene bizon- derheid in de vogelenwereld valt hier te aanschouwen. In een der boomen op het kerkhof alhier ziet men geregeld een ekster met een zwarte kraai aan het vuren, d. w. z. dat zjj eendrachtig samenwerken tot het bouwen van een nest of echtelijke woning. Nu en dan komt een andere ekster zjjne bevreemding over dat niet alledaagsche tooneel te kennen gevendoch wordt dan terstond door het verliefde paar geweerd. Hetzelfde geschiedt, wanneer kraaien zich in de zaak willen mengen. Met belangstelling ziet men uit of deze paring van duur zal zgn en welk bastaardras hiervan het gevolg zal ziju. WAALWIJK. De handel in kalfkoeien was deze week in de Langstraat opnieuw weinig geanimeerd, voor België werd weinig gekocht, doch de veeboeren vonden enkele afnemers voor particuliere rekening. De prijzen zijn voor de le kwaliteit zware kalfkoeien f 25 a 50 lager dan voor 3 a 4 weken en bedragen thans f 225 a 260, 2e kwal. f 175 a 200. WeikoAen werden mede weinig begeerd, hoofdzakelijk met het oog op de duurte van het hooi. Slachtvee was williger en ging voor dadelijke behoefte naar kwal. voor 60 a 66 ct. per kg. schoon. Vette kalveren ruim prijshoudend f 6. a 6.50 per week zuiver mestgeld. Nuchtere dito f8 a 11. Jarige dito en hokkeÜDgen met weinig kooplust f 35 a 45. Vette varkens met willigen handel 52 a 55 ct. per Kg. schoon. Jonge dito zeer willig en met klimmende prijzen f 8 a 12, berekend tegen f 1.80 a 2.per week. Looi. Bjj niet zeer grooten voorraad en veel vraag bljjven de prijzen hoog. Voor de beste kwaliteit wordt f 40 per 1000 kg. betaald, terwijl thans nog partijen van 't gewas 1889 en 1890 voor den dag korneo die nu f 38 a 40 en toen slechts f 24 a 25 konden afdoen. Wegens den geringen voor raad van koeienhooi betalen de veeboeren daarvoor bij kleine partgen f 45 a 48. Stroo. Dit artikel geldt thans naar soort en kwal. f 22 a 26 per 1000 kg. Brachten de houtverkoopingen, die hier in de buurt dezer dagen gehouden werden, voor de verkoopers veel op, nu er zich vreemde kooplieden opdoen en zelfs voor België uit de hand veel masthout ge kocht wordt? stijgen de prijzen nog meer. Voor opleggers wordt 35 a 45 ct. per stuk betaald, dunnere soorten 20 a 30 ct. hein- en gerief hout 15 a 20 ct; ongave 10 a 20 ct. Boonstaken f 2 a 3 per 100 stuks. CAPPELLE (N.-B.), 26 Febr. Twee ernstige ougevallen hadden hier deze week plaats. Dinsdag had een geacht ingezetene het ongeluk, dut een ladder, waarop hij stond uitgleed en hg dientengevolge het been aau de heup en den arm aan den elleboog brak. Ofschoon de pijn den eersten dag zeer hevig was, schijnt de toestand thans iets gunstiger. Heden morgen had een werkman het ongeluk, terwjjl hg aan het hout hakken was, staande op eene ladder, te vallen, waarbjj de bijl hem zeer diep in het been drong. Onder veel bloedverlies werd hg naar zjjne woning gedragen. WOUDRICHEM. Van 18 tot 22 Febr. werden in het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag aangevoerd 6 zalmen, die voor f 1.05 a f 1.15 per half K.G. werden verkocht. UITWIJK. Vrjjdag 1.1. had P. S. het ongeluk, tegenwoordig zijnde bij de han deling met een paard, een slag te ontvan gen, tengevolge waarvan spoedig genees kundige hulp moest worden ingeroepen. HAARSTEEG, 29 Febr. Donderdag j.l. waren wjj weder in de gelegenheid, eene tooneelvoorstelling, ten huize van Mej. de Wed. P. Eekels, bij te wonen. Twee stukken werden opgevoerd: no. 1. »Jau zonder kop, Burgemeester van Dorn- melburg*, blijspel in 3 bedrijven, en no. 2. »Weg met de emancipatie* of »zonder vrouwen is bet geen leven*, eveneens blg spel. De rederjjkers, leden van bet schutters- gezelschap Oefening en Vermaak,* en der Harmonie Cecilia*, hebben weder hun oude roem gehandhaafd en bljjken gegeven van goede studie en juiste opvatting. Toch was het de heer J. Brott uit Waspik een oud bekende, die het glanspunt van den avond uitmaakte. Boven alles muntte uit: het Wassen beelden spel, en een paar Semmel-quartet- ten. Een en ander werd door muziek af gewisseld. Op stormachtige wjjze werden de lachspieren der hoorders in beweging ge bracht. Ook de Harmonie had weder een werk zaam deel aan het goed slagen dezer uit voering. De zaal was eivol en iedereen keerde hoogst voldaan huiswaarts in de hoop nog meer van dergeljjke uitvoeringen te kunnen profiteeren. WERKENDAM. Een drietal jongens, uit school komende, begaven zich op het ijs der gracht nabjj hunne school gelegen. Een hunner, Markus van Driel, zakte er spoedig door. Zijn makker Jan van Oort, wilde hem helpen, doch ook hjj ging er door. De derde, een zoontje van Gerrit Visser, onderging, daar ook deze wilde helpen, hetzelfde lot. Gtlukkig dat volwassen personen in de na bijheid waren, die meer afdoende hulp konden aanbieden. l_ti n nen land. Zooals is gemeld, zal de Postwet met 1 April a.s. in werking treden. Hare voornaamste bepalingen zjjn de vol gende Het port der brieven bedraagt, bjj voor uitbetaling, voor elke briefkaart 21/a cent; voor eiken anderen briefvan een gewicht van niet meer dan 15 gram 5 cent; boven 15 tot en met 200 gram 10 cent; boven 200 tot en met 500 gram 15 cent, en voorts voor elk meerder gewicht van 500 gram of een gedeelte van 500 gram 5 cent daar boven. Bjj bestelling echter van een brief van een gewicht van niet meer dan 200 gram binnen den kring van het post- en hulp kantoor, waar die ter post is bezorgd, be draagt het port voor eiken briefvan een gewicht van niet meer dan 15 gram 3 cent, boven 15 tot en met 200 gram 5 cent. Het port der gedrukte stukken bedraagt voor een gewicht ranniet meer dan 25 gram 1 centboven 25 tot en met 50 gram 2 cent; boven 50 tot en met 75 gram 3 cent; boven 75 tot en met 100 gram 4 cent; boven 100 tot en met 150 gram 5 cent; boven 150 tot en met 250 gram 71/, cent; boven 250 tot en met 500 gram 10 cent; boven 500 tot en met 750 gram 12ys cent; boven 750 tot en met 1000 gram 15 cent, en voorts voor elk gewicht van 100Ö gram of gedeelte van 1000 gram 21/, cent daarboven. De berekening van het port geschiedt naar het gezamenljjk gewicht van elke ver zending onder een afzonderlijk adres, de omslagen en alles wat verder dient tot be veiliging van den inhoud daaronder be grepen. Het port van nieuwsbladen met of zonder bijvoegsel, bedraagt per nommer of exem plaar voor een gewicht vanniet meer dan 40 gram V, cent; boven 40 gram tot en met 150 gram 1 cent, en voorts voor elk meerder gewicht van 50 gram of van een gedeelte van 50 gram cent daarboven.. Hetzelfde port in verhouding tot het ge wicht is van toepassing op de bg voegsels bij afzonderlijke verzending. De heffing van het bovenvermelde port kan, op te bepalen wijze, mede bjj abonne ment geschieden. De frankeering van nieuwsbladen: kan echter ook geschieden naar het tarief voor de gedrukte stukken bepaald. Het port der monsters bedraagt 21/, cent per 75 gram of gedeelte van 75 gram. Bg aanteekening is verschuldigd boven- het gewone porteen vast recht van 10 centbij aangifte van geldswaarde een op klimmend recht niet hooger dan 2*/9 cent voor elke 100 gulden of gedeelte van 100 gulden. Bij postwissels zal niet meer mogen worden geheven dan 5 cent voor een be drag van f 12.50, of gedeelte van f 12.50, met dien verstande echter, dat voor be dragen tot f 5.geen hooger recht kan worden geheven dan van 21/i cent. Uit een staat der verschillende onge vallen, op de spoorwegen in 1890 in Nederland voorgekomen, bljjkt, dat, behalve de materiëele schade aan weg en materieel, ook vele persoonlijke ongelukken zjjn te betreuren geweest27 personen werden on middellijk gedood, 5 stierven kort na de ongevallen, waarbjj zjj verwond werden, 46 werden veelal ernstig gekwetst. De notaris S. M. te St. Jacobi Paroche heeft volmacht gegeven om bjj de recht bank te Leeuwarden te verzoeken hem te verklaren in staat van kenneljjk onver mogen of om in der minne zjjnen boedel te liqnideeren en de crediteuren pondponds- gewjjze uit te betalen. In een der beruchtste buurten van Dord recht de Riedjjk heelt het Leger des Heils ondershands gekocht het logement »Het witte Paard*, voor den som van f 15.000. Dit ruime gebouw zal worden ingericht tot huisvesting van dakloozen. In verband met het vorige bericht uit Oldenzaal wordt nader gemeld, dat de directeur van Yan Gend Loos aldaar, de heer J. R., ten volle aan zgn verplichtingen heeft voldaan. In de wjjk Stokhoek te Sint Michiel- Gestel is dezer dagen door een landbouwer een pot opgegraven, die bleek in te houden ongeveer 250 zilveren munten, meerendeels uit de tweede helft der zeventiende eeuw, waarvan vele met het opschrift: »Concor- dia res parvae crescunt.* Uit Haarlem wordt gemeld: Vrjjdagavond beeft hier ter stede een dubbele moord plaats gehad. Aan den Raamsingel no. 10 werden twee oude vrouwen, 82 en 84 jaar oud, vermoord ge vonden, waarschgnljjk door bjjlslagen ver oorzaakt. Na den moord schjjnt de dader brand gesticht te hebben, waardoor iemand, die te 9 uren voorbjjkwam en rook uit het huisje zag slaan, alaim maakte. Diefstal schijnt de aanleiding tot de misdaad te zgn geweest, daar alle laden waren opengetrokken. De justitie was spoedig ter plaatse. De namen van de verslagenen zgnwed. Stokman en wed. Bekker, zusters; de laatste was niet onbemiddeld. Door de politie is een bjjl, waarop bloed sporen aanwezig waren in beslag genomen. De lijken zgn naar het gasthuis overgebracht, alwaar is gebleken, dat de verwondingen op de hoofden zgn toegebracht. Verschil lende familieleden zgn reads in verhoor ge nomen, hetgeen echter tot niets heeft ge leid, ter wjj 1 het vrij zeker is, dat de dader tot een hunner bekenden behoorde. Ook staat het vast, dat er werkeljjk diefstal ge pleegd is, vermoedeljjk slechts van eenige guldens, waarvan zjj den vorigen dag nog in het bezit waren. Er is eene photographie genomen van den toestand der kamer en de ljjken. De wed. Stokman is vermoord op haar stoel gevonden met het naaiwerk op haar schoot, op dezelfde plaats waar zij zat, toen de werkster te half acht uur de woning

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2