ONTVANGEN: Behangselpapier Verfwaren en Vernissen. PORTRETTEN naar elke photographie Attentie MAVRÖÏÏAI'HÉ Cornelis Malingré, SCHOENWERK. J. SCHUMAKCR, Schoorsteenmantels, PlioenixBieren W. HOSTER t® 1 Kunsttanden van f 1.50. Geheele Gebitten 35.00. 1 Randen, Schoorsteenstnlken, Beïailioieo, F. LUIJT, Boekhandel L. VEERMAN, Prijs f 7,50. Morgenwijn. Wijnhandelaar - Distillateur - Likeirstoker Specialiteit Tan Eipnpaakt Werk 11. Louis de Jongh, (Mikt voor dit Seizoen. STAATSLOTERIJ. W. A. HUISMAN, L. VEERMAN te Heusden. Venster- en Spiegelglas enz. enz. te Heusden. (Bakkerij d'ABRAHAM), Vuchterstraat G 48, 's-Bosch. (w. g.) Dr. P. WOLTERING. Fraaie WANDELSCHOENTJES, P. J. BOEREN, Vuchterstraat G 6, 's-Bosch. alleenverkooper voor Ne derland en Koloniën. HeusdenEindhoven, M. J. EBELING, handen te krijgen en voorloopig onschadelijk te maken. Aanbestedingen. Ailoop Aan bestedingen. rVeêrlandseh Xndië. Gemengd en .Allerlei. Advertentiën. Mark tberichten. Vloerzijl, Loopers en Wasdoek. DKOOGE E\ BEREIDE fijn bewerkt, goed gelijkend, on veranderlijk en onuitwischbaar. „Minerva". „Mignon". Ileparatie spoedig en billijk. 340e XEDERLAXDSCHE L. VEERMAN te Heusden. Vuchterdijk I 18, 's-Bosch. MAMEREN "Voor wende men zich aan Heeren Dassen en Overhemden. JE O E Japonstoffen, Katoenen, BUSKINS, Z0MERDRILS en aanverwante Artikelen. OQ CORSETTEN. Leopoldstraat, TURNHOUT, is eiken Vrijdag- van U/s tot 4y3 HOTEL VAN 00STERWIJK Een ieder zij dus op zijne hoede. Omtrent de vergiftiging van een gezin te Maastricht wordt nader gemeld, dat die niet werd veroorzaakt door het gebruik van soep, die met het glazuar van den ketel vermengd was, zooals men aanvanke lijk meende, maar wel, doordien de soep was verontreinigd met bacteriën, die zich door het lang ongedekt laten der spijze in de, door het talrgk gezin bewoonde kamer, daarin hadden verzameld. In die kamer werd, zooals trouwens bij vele arbeiders gezinnen het geval is, gekookt, gewasschen en geslapen, waardoor het ontbindingsproces spoediger intreedt. Hoewel vroeger reeds werd gemeld dat de schrijver der brieven, waarin gezinspeeld werd op verborgen schatten, in Spanje ge arresteerd was, blgkt thans uit het volgende dat dit schrijven weder doorgezet wordt. De heer Frans Yisser te Schiedam, ont ving n.l. Vrijdag een schrijven van zekeren Predo Bufarull, gedetineerd in de militaire gevangenis te Madrid, waarin deze hem een geheim, openbaart aangaande een in de nabijheid van Schiedam verborgen schat ten bedrage van vier inillioen franken. De schrijver deelt uitvoerig mede hoe hij in het bezit is gekomen van die aanzienlijke som gelds en eindelijk door verraad en achtervolging genoodzaakt werd haar onder den grond te begraven, waarna hij, in Spanje teruggekeerd, herkend en gevangen gezet werd, terwijl middelerwijl zijne vrouw en zijne dochter gestorven zijn. Daar nu Bufarull wegens zijne gevangen schap niet in staat is het begravene weder op te delven en hij het aanzienlijk bedrag niet voorgoed verloren wil doen zijn, stelt hg den heer Visser voor met hem over deze zaak verder te correspondeeren, voor welke correspondentie hij een adres in Madrid geeft, daar brieven aan hem in de gevangenis geadresseerd, door den direc teur worden geopend en hem, tegen betaling van eene zekere som, nader in te lichten. Te Deventer en omstreken is de hooioogst (lesnede) grootendeels mislukt. De opbrengst bedraagt nog niet het y3 gedeelte van ge wone jaren. Naar »De Kampioen* verneemt, is in het heemraadschap Nieuwer-Amstel en Amstel de bepaling ingevoerd, dat ook wielrijders in het vervolg tol zullen moeten betalen, welke bepaling reeds van kracht is. Het tolgeld bedraagt 2y2 cent. Het Haagsche krankzinnigengesticht Naar men aan de H. Ct. meldt, moet bij de instructie van de krankzinnigenzaken in Den Haag, die nog altijd wordt voortgezet, ook gebleken zijn van vermoedelijke ver duistering van een geldsom, die een ont slagen patient ten behoeve van het per soneel had geschonken. Een 15-jarige jongen is te Rotterdam in de St. Jansstraat uit het kozijn van een raam der eerste verdieping gevallen en met het hoofd op de steenen van een plaatsje neergekomen. De knaap kreeg een hersen schudding. - De 20-jarige zoon van de wed. Nieuwenhuis en de 14-jarige Van der Velde te Purmerend gingen naar Edam om visch te halen. Bij den Purmerenderdijk gekomen is het schuitje door een rukwind omgeslagen. Van der Velde is door spoedig verleende hulp gered kunnen worden, doch Nieuwen- huis is een paar uren daarna levenloos opgehaald. - Te Tie.l is een hooischuur uit gebrand. Twee geiten kwamen in de vlammen om. - Uit de Spoorhaven te 's-Hertogenbosch is het lijk van een huzaar opgehaald. Hij was den avond van te voren met eenige makkers en een paar meiden gaan roeien en was daarna wat gaan zwemmen, waarbij hij verdronk. Aan het ministerie van waterstaat, handel en nijverheid zal worden aanbesteed 13 Juli. Het ophoogen tot 7,90 M. boven A.P. van den beteugelingsdijk der Heerewaar- densche overlaten tusschen den Huischendijk en de Langstraat en het aanbrengen van voorzieningen van den beteugelingsdijk onder Heere waarden. Raming f 118000. Aanw. 6 Juli. 13 Juli. Het opruimen van twee zich in de rivier den IJssel, onder de gemeente Westervoort bevindende gsbrekers. Aanw. 6 Juli. 20 Juli. De uitvoering van bagger- werk in het vaarwater der rivier de IJssel, boven en beneden de bruggen te Zutphen. j Raming f 0,32 per M8. Aanw. 13 Juli. 20 Juli. Het maken van een stalen reserve stoompont ten behoeve van het Keizersveer onder de gemeente Raamsdonk. 20 Jnli. Het verhoogen van den ver- bindingsdam met de Elft aan den rechter oever van de Amer onder Made en Drimmelen. Raming f 8970. Aanw. 13 Juli. 20 Juli. Het maken van verdediging aan het nieuwe riviervak Dongemond Heleind, behoorende tot de werken der Maas mond verlegging. Raming f 11900. 27 Juli. De uitvoering van werken tot voortzetting der normaliseering van de Neder Rgn en Lek, onder Maurik, Beusichem en Wijk-bg-Dunrstede. Raming f 58500. Aanw. 20 Juli. 3 Aug. Het maken van werken tot verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeente Heerwaarden en Alem. Raming f 29000. Aanw. 27 Juli. Aan het Ministerie van Justitie is Don derdag aanbesteed Het bouwen van een eet- en verblijfzaal en daarmede verband houdende werken, ten behoeve van het Rijksopvoedingsgesticht voor jongens »De Kruisberg* te Doetin- chem. Minste inschrijver was de heer J. Bossman te Amsterdam, voor f13.787. Aan het Provinciaal Bestuur van Zuid- Holland is Maandag aanbesteed Het uitdiepen van een gedeelte van den Hollandschen IJsel, onder de gemeenten Moordrecht en Gouderak. Minste inschrijver G. van Hoeven te Vreeswijk, voor f2000. Vrijdagmiddag heeft ten raadhuize te Rotterdam de openbare aanbesteding plaats gehad van het maken van een rijzen dam langs de noordzijde van het Boerengat, met bijbehoorende werken. Ingekomen waren de volgende biljettenG. A. van Hattum f 30.725, A. Volker Lzn. f 33,600, A. Prins Th.zn. f 37.380, allen te Sliedrecht; G. Beenhakker te aldaar, f 37,444W. L. Schram Kzn, te Sliedrecht, f 38,000 J. Volker Jzn. te Jutfaas, 1 38,750; F. Kleijn te Dordrecht, f 43.550. Aan het verslag der voornaamste ge beurtenissen in het gouvernement Atjeh en Onderhoorigheden, loopende van 9 tot en met 23 Mei, wordt het volgende ontleend Groot-Atjeh. Gedurende den ver- slagtijd werden de posten zoo goed als niet beschoten. Op den 9den werd bericht ont vangen, dat eenige volgelingen van het bendehoofd T. Nja Makam uit de XXVI Moekims naar Poeloe-Weh waren overge stoken, met het doel om aldaar onrust te verwekken, en dat bedoeld hoofd zelf later met meer lieden zou volgen. Om dit laatste te voorkomen, werd de pantserdekkorvet »Sumatra« onmiddellijk vóór Koeala Gigieng gestationneerd, terwgl Hr. Ms. »Bali« in middels naar Poeloe-Weh zich begaf om door het vernielen van hunne prauwen Nja Makam's bende afbreuk te doen, en de adsistent-resident van Groot-Atjeh te Balohan met de betrokken hoofden de noodige maat regelen beraamde om die bende zoo spoedig mogelijk Poeloe-Weh te doen verlaten. Ten gevolge van deze maatregelen zijn de rust verstoorders thans bijna allen naar de XXVI Moekims teruggekeerd, en is de orde op Poe- loe-Weh hersteld, zoodat Hr. Ms. »Sumatra« naar haar station kon terugkeeren. Onderhoorigheden. Noord kust. Onze post te Segli werd matig be schoten enkele granaatworpen, waardoor volgens ingekomen berichten 2 mannen en 1 vrouw werden gedood, waren voldoende om het vuur tot zwijgen te brengen. De in het Pedirsche geheerscht hebbende buikziekte schijnt te zijn geweken. Oostkust. De peperpluk vorderde slechts langzaam. Westkust. Onze versterking en de pasar te Melaboeh werden slechts een paar malen beschoten, terwijl het vuur var. weinig beteekenis was. Daarentegen pleegden de lieden van Roending in den loop van den verslagtijd tweemalen zeeroof. De gezondheidstoestand was over het alge meen stationnair. Het sterftecijfer was hooger. Een aardig geval van slaapwandelen is te Utrecht voorgekomen. Een schipper verliet zgne sponde, liep zooals hg daar was, over het touw naar den wal, maar kon, toen hg daar goed en wel wakker geworden was, met geen mogelijkheid dat kunststuk her halen. Er moest toen een meer soliede brug voor hem geslagen worden om weer aan boord te kunnen komen. De zelfmoord van eene solodanseres uit den circus Renz te Berlijn doet veel van zich spreken. Daarover wordt het volgende medegedeeld Mejuffrouw Martha Chmelicke, genaamd Herzog, die op 25 Januari 1869 te Dres den is geboren, werd op 15 Jauuari van dit jaar aan de eircus Renz verbonden. In de Russische hoofdstad had de beeldschoone danseres den secretaris-generaal Valentini van Vorst van Galitzin leeren kennen en beide vatten eene diepe genegenheid voor elkander op. Valentini verloofde zich openlijk met juf frouw Herzog; hij stelde echter tot voor waarde dat zij hare kunstenaarsloopbaan zoude vaarwel zeggen. Het contract met Renz werd opgekondigd en de danseres verliet op den I5n Juni 11. den circus, die te Breslau toen voorstellingen gaf. Nauwelijks was het contract verbroken, toen een brief van eene vriendin uit Petersburg aankwam, waarin de trouweloosheid van Valetini werd gemeld. Hg zou met een andere dame ver loofd zijn, zoodat van een huwelijk niets kon komen. Sedert dit oogenblik verviel juffrouw Herzog tot wanhoop en smeekte hare pleeg moeder herhaalde malen om gezamenlijk den dood te zoeken. Mevrouw Herzog wist haar echter gerust te stellen en bracht haar er toe om een brief aan haar verloofde te Petersburg te schrijven en om opheldering te verzoeken. De twee vrouwen begaven zich daarna naar Berlijn en namen hun intrek bij familie in de Gartenstraat 174. Zij verwachten daar met vurig verlangen antwoord op hun brief, die laatstens Zondag moest aankomen. Toen Valentini echter Vrijdag namiddag om 4 uren nog niets van zich had laten hooren, werd de danseres geheel moedeloos. Zij wist hare moeder te bewegen haar in hare kamer alleen te laten, daar zij een weinig wilde rusten. Dezen tijd maakte zij zich ten nutte, om zich door middel van een touw van eene reismand aan de deur op te hangen. De vijf-jarige dochter der gastvrije familie riep een half uur later tegen de moeder: Tante heeft zich aan de deur vastgebon den,* en toen de moeder toesnelde vond zij de ongelukkige danseres als lijk. Nauwelijks had men de doode op de de sopha gelegd, toen een brief van Valen tine aankwam, waarin hij zijne huwelijks belofte gestand hield en zgne bruid te Petersburg verwachtte. Tegen dronkenschap. Een nieuw en gemakkelijk geneesmiddel tegen de drank zucht heeft men onlangs uitgevonden in het gebruik van appels. Een Engelsch genees kundige had opgemerkt, dat dronkaards zeer weinig appels aten en daaruit leidde hij af, dat hg deze vrucht wel tot genezing van dergelijke personen zou kunnen gebruiken. Hij schreef dronkaards voor bij het middag maal zooveel mogelijk appels te eten, doch ook tusschentijds tusschen ontbijt en mid dagmaal en tusschen dit laatste en het avond maal. Op deze wjjze verkreeg hij vrij wat gunstiger resultaten dan met een van al de andere aangeprezen geneesmiddelen. WATERHOOGTE KEULEN. 2 Juli 3.10 M. boven 0. 3 Juli 3.00 M. 4 Juli 2.95 M. Waterhoogte Heusden. 2 Juli (voorm. 8 uur) 1.58 M. -f- A. P. 3 Juli 1.48 4 Juli 1.55 Vet vlakken uit een boek te kunnen krijgen, is geen klein voordeel. Hoe licht komt er iets aan het papier. En als gg het boek ter leen hebt, is het dubbel onaan genaam. Welnu, vet kan in den regel weg gemaakt worden, wanneer gij het besmette blad tusschen twee vellen schoon vloeipapier legt en daar zachtjes een heet strijkijzer over laat gaan. Als de omslagen van boeken door vet of olie zijn bezoedeld, dan moet gij er wat krijt op afschrappen en het met een warm, geen heet, ijzer bestrijken. HEUSDEN, 2 Juli. Op de botermijn waren heden aangevoerd 168 kilo. De prijs varieerde van f 1.11 tot f 1.29. 's-HERTOGENBOSCH, 4 Juli. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 172 vette kalveren en 1 vette varken. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 46 a 50 ct., 2e kw. 42 a 46 ct., 3e kw. 38 a 42 ct. per kilo. De vette varkens golden 57 a 58 ct. per k.g. Den 4 Juli was de prijs der boter f 1.20 tot f 1.36. GORINCHEM, 4 Juli. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 86 runderen, waarvan de prijzen waren als volgt: Zware kalfkoeien f 200 a 260, kalfvaarzen f 100 a 160, melkkoeien f 160 a 200, vaarkoeien fa anderhalf-jarige ossen f 100 a 120, guiste vaarzen f 100 a 120, pinken f 80 a 100, graskalveren 30 a 60, 14 nuchtere kalveren f 6 a 12, $0 lammeren f 8 a 10 per stuk Aangevoerd 2 vette varkens, van 18 «23 cent per half kilo, schapen f a 246 biggen f 7,00 a 14.00 per stuk. Boter f 0.70 a 0.75 per half kilo, eieren f 0.90 a 1.90 per 26 stuks, kippen f 0.70 a 0,90 per stuk. ROTTERDAM, 4 Juli. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 133 runderen, 195 vette en gras kalveren- nuchtere kalveren, 780 schapen of lamme ren, 537 varkens,biggen, - bokken of geiten, paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le qual. 74 cent, 2e qual. 66 cent, 3e qual. 62 cent; kalveren 1# qual. 87 cent, 2e qual. 75 a 70 cent, 3e qual. - cent; schapen le qual. 60 cent, 2e qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual23 a cent, 2e qual. 22 a cent, 3e qual. 2l cent, licht soort 22 a 23 cent alles per half kilo. Zeeuwsche eieren, f 3.50 a 3.80. Overmaassche dito f 3.70 d f 4.de 100 stuksSchepkaas per 50 kilo f -.a Aangevoerd - partijtje. Zoetemelksche kaas f 23.50 a 28.per 50 kilo. Aangevoerd 35 partijtjes. ROTTERDAM, 4 Juli. Tarwe. Jarige, puike f -. a goede en middelbare f -.a -.Nieuwe. De beste J 8.60 a 8.80, goede f 8.a 6.80, geringe f 6.75 a 4.75. Per 100 kilo ƒ7.60 a 10.Canada Tarwe f 5.50 a 6.75. Rogge. De beste f 5.25 a 7.20, goede en mindere f a -.Gerst. Winter f 3.40 4.30. Per 100 kilo f -.a -.Zomer f 3.40 a 4.30. Per 100 kilo f -.a -.Chevalier f 4.50 a 5.50. Haver, f 2.50 a 4.Boonen. Bruine. De beste qual. f 6.00 a 10.goede en mindere soort f -. Witte. De beste qual. f 6.a 7.75 goede en mindere f -.a-.Erwten. Kook f 9.50 a f 0.00 kanariezaad. De beste qual. f 6.50 a 8.00, mindere soort a -.Per 100 kilo f a door alle werkgevers bij te houden voor personen, beneden den leeftijd van ÏO jaar*, die arbeid verrichten. N(Circulaire v. d. Minister v. Justitie, dato 2 Juni 1892.) Verkrijgbaar a ÏO cents, bij den Boekhandelaar een ruime keuze vanaf 10 Cent per rol en hooger; met Goud vanaf 30 Cent en hooger. VOORTS Wijksche straatHeusden. Levensgroate Wordt steeds met succes als medici nale wijn door H.H. Doctoren aan zieken en zwakken aanbevolen. Verkrijgbaar bij te HEUSJDJEUV. Tafelbeschuit De ondergeteekende verklaart, dat de monsters BESCHUIT, door hem op wille keurige tijden in de Zaak van den Heer L. U SMITS-SALTERS gekocht, door onderzoek gebleken zijn be schouwd te moeten worden als een zuiver fabrikaat, alle aanbeveling waardig. VAN voor gevoelige voeten. ONTVANGEN De eerste trekking van de EERSTE KLASSE der 340ste STAATS-LO- TERIJ vangt aan op 18 JULI 1892. Geheele en gedeelten van Loten zijn steeds voorradig bij den Gedelegeerde 2e klasse der Staats-Loterg, Bericht de ontvangst van een ruime keuze in alle stijlen en kleurenaan scherp concurreerende prijzen. I 03 O CO -o c ca □C O) Lm O a> co CD cd Q Voorradig bij eene Ruime Sorteering Zotoer-Artikelei als 03 w O 0 O p O p tri t— O p ca O Agent voor Heusden en omstreken de Heer GERARD MALINGRÉ. Kunsttandenmaker, ure te raadplegen of schriftelijk te ontbieden bij deu Heer HorlogemakerKerkstraat A 7O te 's-BOSCH en elke Eersten en Derden Dinsdag van elke maand van tot 12 uur in het te GORINCHEM, uitsluitend voor het plaatsen van Kunst tanden en Grebitten, volgens de nieuwste stelsels, zonder afknippen der wortels of uittrekken der slechte tanden. Alle gebrekkige mondstukken, ook die door Tandmeesters gemaakt zgn, worden door mg hersteld.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 3