Oproeping. Aan hen die gaarne lezen openen, FRANCOIS VAN ENGELEN, Heusden. van alle Staatsbelastingen, voortvloeiende uit bronnen, die voor het gemeentelijk be lastingstelsel zijn aangewezenvoorts een vermogensbelasting en eindeljjk een wets ontwerp tot juister verdeeling der gemeen telijke lasten. Bij deze ontwerpen staat geen verhooging van lasten op den voorgrond, maar aanvulling van de 102 millioen werke lijke Rijksbelastingen, die de Staat prijsgeeft. Rechtzaken. Uoekaankondiging. Marktberichten. Burgerlijke Stand. den ernst der beslissing, die de volks vertegenwoordiging staat te nemen, en met een beroep op aller medewerking. De troonrede werd in diepe stilte aange hoord en door geen teekenen van goed- of afkeuring onderbroken. Toen de koninklijke familie vertrok, juichten alle aanwezigen haar toe; van de banken der uiterste linker zijde weerklonk echter ook de kreet: »Leve het algemeen stemrecht.* Eenige personen die van de openbare tribune de bekende strooibiljetten wierpen, werden in hechtenis genomen. Bij het terugkeeren van den stoet naar het koninklijk paleis was de opgewonden heid onder het publiek nog grooter dan op den weg naar het Kamergebouw. Ook de burgerwacht manifesteerde herhaaldelijk, en er hadden eenige onbeteekenende botsingen plaats. Twee personen, die weg met den koning!* riepen, zijn in hechtenis gehouden. Na afloop der Kamerzitting is door een aantal afgevaardigden een groep gevormd, waarin alle voorstanders van het algemeen stemrecht, hoe zij ook denken o /er de bijzon derheden dier regeling, opgenomen kunnen worden. 9 November. Er is heden avond eene monster-meeting door de Association libérale bijeengeroepen. 3500 personen, onder welke verscheidene senatoren en afgevaardigden, woonden haar bij. Fournemont, lid van den gemeenteraad, verklaarde, dat hoe krachtiger het volk protesteerde, hoe meer het zal kunnen rekenen op de radicale leiders. Op de uittartingen zullen wij antwoorden met eene wettige propaganda; maar wij zijn be reid; zoo noodig, ons bloed te vergieten. De afgevaardigde Janson verklaarde dat de troonrede kleurloos is. Het parlement, dat aan België een nieuwe kieswet wil geven, is voortgekomen uit een vervallen verklaard verkiezingscorps. Men heeft een valstrik gespannen, om den koninklijken stoet te laten voorbijtrekken en het leger is gebruikt, niet om den souverein te be schermen, maar om hem te beletten de volksstem te hooren. Het volk heett zich niettemin doen hooren. Indien gij geen laf aards zijt (geroep: »Neen!« gevolgd door eene langdurige ovatie), zult gij uwen plicht begrijpen. De electorale quaestie staat boven de partijen. In een vrij land moeten alle burgers hunne burgerschapsrechten kunnen uitoefenen. Ik bid den Koning en der Kamer aan het volk zjjne rechten niet te onthouden. Ik zou niet aanraden eene revolutie te inaken. De spreker eindigde met uit naam der afgevaardigden van de uiterste linkerzijde en de radicale afgevaardigden te verklaren, dat zij al het mogelijke zouden doen om de verjonging van het Belgische vaderland tot stand te brengen. (Een langdurige ovatie volgde.) Met eenparige stemmen is een voorstel aangenomen, waarbij geprotesteerd wordt tegen de handelwjjze der commissie voor de herziening. Toen de meeting geëindigd was, werd eene monster manifestatie in de straten voorbereid. Een troep van 2500 personen trok van het Theatre Alhambra, waar de meeting gehouden was, met de roode vlag voorop, naar het paleis des konings en naar de Rue de la Montagne. De gendarmerie te paard voerde eene charge uit en verscheidene vrouwen raakten onder den voet en werden getrapt. Eene batterij artillerie is opgesteld voor het koninklgk paleis en de ministeriën. De cavalerie rijdt in galop over de Place du Palais en de garde civique is in allerijl ont boden. De bezetting dezer stad is in de kazerne geconsigneerd. De wachtposten zijn ver dubbeld. Ter versterking der politie zijn 60 gen darmen uit de provincie aangekomen. 10 Nov. Er is tegen aanstaanden Dinsdag eene dringende vergadering van den werkliedenbond belegd, ten einde de noodige maatregelen te nemen om de socialistische beweging een scherper ge- teekend karakter te doen aannemen. In de Ploegstraat te Antwerpen is zekeren Rombouts door 4 onbekende personen, aan gehouden en beroofd van eene zwart lederen reistasch, inhoudende 4 biljetten van 1000 francs en van eene hoeveelheid geslepen diamanten ter waarde van 30 a 40,000 frs., alsmede van zijn gouden horloge met ketting. D« aanhouding van die straatroovers wordt verzocht. arbeid was veroordeeld en zich sedert ver borgen hield. Te Rijssel werden in een afgelegen woning eenige anarchisten gevat, vijl mannen en vier vrouwen. In de woning werden vele gestolen voorwerpen gevonden. Een aantal anarchisten van Parijs zond den Min. Loubet een brief, waarin zjj zich beklagen over de ongegronde vervolgingen waaraan zij blootstaan. Zij verklaren, dat zij op gemakkelijke wijze hun theorieën zullen ontwikkelen in de mijndistricten, maar verlangen daarbij niet te worden lastig gevallenindien men hen tot het uiterste drijft, staan zij voor niets in. Dinsdagmorgen, 11 uren, vond de con cierge van de kantoren der Mijnmaat- schappjj van Carmaux, Avenue de l'Opera, voor de deur een pak liggen, dat hem ver dacht voorkwam en dat vijf a zes kilo zwaar bleek te zijnhet bevatte een half bolvor- migen pot, 40 centimeter ongeveer breed met een handvat er aan. Voorzichtig ge worden door de vorige dynamiet-aanslagen en misschien ook wel door de dreigbrieven, welke de Maatschappij tijdens de werksta king te Carmaux had ontvangen (de laatste acht dagen geleden, geteekend door twee vroegere werklieden van Decazeville, waarin gedreigd werd, dat men den zetel der Maat schappij in de lucht zou doen springen, indien de veroordeelde werklieden niet binnen een week den arbeid hadden hervat,) liet de man onmiddellijk de politie waarschuwen, welke weldra ter plaatse was en het ver dachte voorwerp medenam naar het com missariaat van politie in de »rue des Bons- Enfants.* De inspecteur Troutot nam het pak in ontvangstde onder-brigadier Fau- morin die het pak had gebracht met den bediende der Mijn maatschappij, den twee- en-dertig jarigen Emile Garin, dacht, dat het wel een bom kon zijn; hij wilde den pot onderzoeken waarop een vreeselijke ont ploffing volgde, de vloeren stortten in menschelijke overblijfselen werden naar alle kanten geslingerd. De lichamen der ge- dooden werden geheel ontkleed terugge vonden, zij waren onherkenkaar en nage noeg geheel verbrijzeld. Er zijn vijf slacht offers bekendde secretaris Pousset, de brigadier 2e klasse Taumorin, de agent Réaux, Garin, een loopjongen van de Car- maux-maatschappij, en de inspecteur Trouot. Van het perceel bleef zoo goed als niets over en 50 meter in den omtrek is geen glasruit heel gebleven. De concierge van het gebouw, avenue de l'Opéra, waarin, behalve de kantoren der Mijnmaatschappij, nog eenige particulieren woonden, verzekert, dat hij geen verdachte personen had opgemerkt. Volgens een lezing, aan Dalziel medegedeeld en die door de Temps van heden wordt bevestigd, werd het verdachte pak gevonden op het portaal der eerste verdieping van de kantoren der Mijnmaatschappij. Even over 11 uur had iemand, die den secretaris moest spreken, nog niets bespeurd. Vijf minuten later ver trekkend, vond hij op het portaal het pak en een chef de bureau waarschuwde toen de politie. Het is niet onmogelijk, dat onder het puin nog meer lijken worden gevonden. De politie denkt, dat de bom uit Carmaux naar Parijs werd gebracht en te Carmaux zal dan ook een onderzoek worden ingesteld. De heer Gérard, chef van stedelijk labo ratorium, heeft onmiddellijk een onderzoek ingesteld, dat echter nog niets heeft opge leverd. Vermoedelijk was het een bom van een bijzonder systeem, die eerst ontploft wanneer men haar omkeert. Dit laatste schijnt op het politiebureau gebeurd te zijn. Een Duitsch anarchist, genaamd Raube, geboren bij Leipzig, is gevangen genomen ter zake van de ontploffing in het commis sariaat van politie. In een confrontatie- verhoor heeft men hem echter niet herkend. Nog worden wetsvoordrachten betreffende het kiesrecht, tot het aanwenden van de verhoogde opbrengst der inkomstenbelasting tot onderwijsdoeleinden en tot verdere uit breiding van het Staatsspoorwegnet in het vooruitzicht gesteld. Over de buitenlandsche staatkunde be waart de Pruisische Troonrede het stil zwijgen. Het crimineel gerechtshof te Moscou heeft dezer dagen een vreeselijke zaak behandeld 11 personen uit Snamenskoë stonden tereeht wegens het op gruwelijke wjjze vermoorden van een 75-jarig vrouwtje, dat verdacht werd van hekserij, wijl een andere vrouw, bij wie zij had gebedeld en die daarna een paar aanvallen van epilepsie had gekregen, haar als de booze geest had aangewezen. Onder de moordenaars behoorde de oudste wethouder en de secretaris der gemeente. Vijf der beschuldigden werden tot vier jaren dwangarbeid en verlies van hun burgerrecht veroordeeld, de overigen tot twee maanden gevangenisstraf. JrMnjxtselijlï Nieuws. De anarchist Meunier verklaart in Gil Bias, dat hij alleen schuldig is aan de ont ploffing bij Véry en dat Frant/ais daar ge heel buiten stond. Te Marseille is een gevaarlijk anarchist aangehouden, die tot twintig jaar dwang- j Uit Berlijn wordt gemeldIn de Troon rede wordt gezegd, dat de rekeningen over 1891 en 1892 een tekort aanwijzen van 42 millioen Mark, ontstaan door de ver hoogde uitgaven van spoorwegen, die in- tusschen door leeniug zullen worden gedekt. Ook voor het loopend dienstjaar is geen gunstiger uitkomst te voorzienofschoon de fioancieele toestand niet zoi'gwekkend is, gebiedt hij de grootste spaarzaamheid en dientengevolge is een algemeene verhooging van do bezoldigingen der Staatsbeambten nog verschoven. Verder kondigt de Troonrede belasting hervormingen aan, die in hoofdzaak op de reeds bekende grondslagen berusten. Daar onder behoort een wetsontwerp tot afschaffing HEUSDEN, 11 Nov. Deze week begon alhier met een treurig nieuws. Eerst nog gefluisterd, werd later meer in het openbaar besproken, dat de Secretaris-Penningmeester van den Hoogen Maasdijk eene som, aan het Dijkbestuur toebehoorende, niet kon verantwoorden. De politie nam van een en ander kennis en bracht de heer D. over naar 's-Bosch, ter beschikking van den Heer Officier van Justite. Door het Dijkbestuur is de heer D., in zijne hoedanigheid als Secretaris-Pen ningmeester, geschorst en is tijdelijk aan gesteld, tot waarneming dezer betrekking, de heer H. J. van Eggelen, Gemeente-Secre taris alhier. ANDEL. Ds. Rappard, predikant bij deze Herv. Gem., heeft bedankt voor de beroepen naar Nieuw-Vennep en Zuid- Beierland. BRAKEL. Het herhalingsonderwijs, dat gedurende de wintermaanden aan de openb. lagere school alhier gegeven wordt, is deze maand aangevangen met 27 leerlingen. Hoort men wel eens hier en daar de klacht, dat dit onderwijs zoo weinig belangstelling ondervindt, hier bestaat gelukkig in dat opzicht geene reden tot klagen. BAARDWIJK, 8 Nov. Gisteren avond hield de Heer Van Hoek eene voordracht over bemesting. Voor een talrijk opgekomen publiek verklaarde hij op bevattelijke wijze welke wijze van bemesting de geschiktste is. HERPT. Door den Raad dezer gemeente is in zijne jongste vergadering besloten de jaarwedde van het Hoofd der school met f100 te verhoogen. WAALWIJK. Bij matigen aanvoer was de handel in hoornvee in de Langstraat sedert de vorige noteering minder levendig. De prijzen waren als volgt: kalfkoeien f 130 a 250, hokkelingen en jarige kalveren f 50 a 70, nuchtere dito f 12 a 13, slacht vee le qual. 70 a 73 ct., 2e qual. 59 a 64 ct., mestkalveren 85 a 95 ct., vette varkens 60 a 62 ct. (schoon) per K.G., biggen f9.— a 12.—. Hooi. In dit artikel blijft de handel levendig, prijs f21 a 22 per 500 K.G. Aardappelen worden in de Boven-Lang- straat nog druk afgeleverdde prijzen zijn veranderlijk en wisselen thans naar soort tussehen f 1.en f 2.per H.L., roode en witte kool geldt thans 7 a 10 ct. per stuk. De remont commissie, bestaande uit de heeren: majoor Ramaer, kapitein Wagner, luiten. De Veer en majoor paardenarts Schi öder, is in deze streek werkzaam en heeft tot dusverre gekocht 7 paarden. Zondagavond was het nog al aardig rumoerig; aan de Hoek heeft men smaak zoo nu en dan de ruiten in te werpen ter wijl in den nacht een paar personen in be waring werden gesteld, die door hun groot lawaai de orde verstoorden en naar geen aanmaning der politie wilden luisteren. EETHEN c.a., 10 Nov. De gemeente raad heeft in zijne vergadering van gisteren benoemd tot Hoofd der School in het dorp Heesbeen de beer De Roon, onderwijzer aan de openbare school te 's-Grevelduin- Capelle. DRONGELEN. De zoogenaamde veer- weg is zoodanig veranderd, dat hij thans leidt over de brug van het Noorder-Uit wateringskanaal, waardoor de toestand, die in den laatsten tijd alles behalve goed was, veel is verbeterd. WERKENDAM. Onlangs deelden wij reeds mede, dat by de herstemming voor een lid van den gemeenteraad 138 geldige stemmen werden uitgebracht. Op den heer H. Gap waren 69 stemmen en op den heer C. Blok eveneens 69 stemmen uitgebracht zoodat laatstgenoemde als oudste in iaren feitelijk gekozen was. Het stembureau besliste evenwel in anderen zin. Er was namelijk, zooals men weet één brief gevonden met den naam C. Blok in gevuld, maar dat briefje was oorspronkelijk bestemd voor eene verkiezing van leden van de Provinciale Staten. Ofschoon nu de bedoeling van den kiezer, die dat briefje invulde, duidelijk genoeg was, besloot het stembureau na eenige discussie genoemd biljet ongeldig en dus den heer H. Gag gekozen te verklaren. Diensvolgens ontving de heer Gag de wettelijk vereisehte geloofsbrieven. Bij onderzoek bleek echter dat bedoeld briefje geldig en de heer Blok verkozen was. Ook Gedep. Staten erkenden de geldigheid van het stembriefje; doch het stembureau mag slechts éénmaal geloofsbrieven uitreiken en nu moet er eene nieuwe vrije verkiezing plaats vinden. De heer Blok heeft er echter blijkbaar genoeg van en wenscht niet meer in aan merking te komen. GORINCHEM. Eenige heeren hier ter stede zijn door aankoop eigenaars geworden van een gebouw ten noorden der Groote Kerk. Door herbouw hebben zij dit inge richt tot een gebouw voor Christelijke be langen en den naam van »Obadja« gegeven. Gisteravond werd dit op plechtige wijze ingewijd. De heer Stufkens Sn. opende de bijeenkomst met een toepasselgk woord. De avond werd afgewisseld door het fanfarecorps van de christelijke zangvereeniging, die alzoo op instrumentaal en vocaal gebied de talrijk opgekomenen vergastte. De heer ds. van Goor wees op het daarstellen van uit ge bouw, daar de vergaderingen, vroeger in de Korenbeurs gehouden, aldaar door den ver bouw tot Ambachtsschool niet meer konden plaats hebben en sloot bij het einde de plechtigheid. DALEM. Mej. G. W. Enserinck, on derwijzeres aan de openb. school te Vuren, slaagde Maandag j.l. te Dordrecht voor het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrgdag 4 November. Uitspraken in zake het O. M. tegen: A. V., te Werkendam, pol.-verord. Wer kendam, ontslagen van rechtsvervolging. E. v. B., te Aalburg, vee laten grazen op eens anders grond, vrijgesproken. H. W., te Aal burg, overtred. voer wezen. 3 maal f 1 boete subs. 3 maal 1 dag hecht, le J. H. B. en 2e M. H. B., te Almkerk, jachtdelict, de le f 2 boete en de 2e f 1 boete subs. 1 dag hecht, voor ieder. C. M. M., te Heusden, overtred. veldpolitie, 3 maal f3 boete subs. 3 maal 1 dag hecht. G. v. W., te Aalburg, hond met kar los en onbeheerd, f 1 boete subs. 1 dag hecht. J. M., te Herpt, en P. d. W., te Heusden, rgden zonder licht, ieder f 1 boete subs. 1 dag hecht. M. K., te Drongeleu, en D. H., te Almkerk, wet hondsdolheid, ieder f 1 boete subs. 1 dag hecht. P. B., te Dussen, overtred. veldpolitie, 3 maal f 3 boete subs. 3 maal 1 dag hecht. P. B., te Sleeuwijk, nachtgerucht, 2 maal f 5 boete subs. 2 maal 3 dag. hecht. E. V., te Heesbeen, overtred. veldpolitie, f 5 boete subs. 2 dag. hecht. J. v. B. en R. S., te Hedikhuizen, vischdelict, ieder 2 maal f 2 boete subs. 2 maal 1 dag hecht., met ver beurdverklaring der in beslag genomen aal- schaar. T. O., te Oss, G. K., te Aalburg, T. de R., te Meeuwen, en J. V., te Aalburg, dronkenschap, ieder f 3 boete subs. 2 dag. hecht. P. v. R., te Dussen, en J. v. d. B., te Heusden, dronkenschap, ieder 3 weken hecht. P. S., te Woudrichem, en A. v. B., te Dussen, dronkenschap, ieder f 5 boete subs. 3 dag. hecht. A. A. O., te Dewerken, pol.-verord. Dewerken en Sleeuwijk, vrijgesproken. J. v. R., te Lage-Zwaluw, vischdelict, f 5 boete subs. 2 dag. hecht. J. B., te Heusden, nacht gerucht, f 2 boete subs. 1 dag hecht. G. v. d. S. en B. V., te Dewerken, vischdelict, ieder f 5 boete subs. 3 dag. hecht. A. H., te Hill, jachtdelict, f 3 boete subs. 2 dag. hecht. H. G., te Dewerken, jachtdelict, 2 maal f 8 boete subs. 2 maal 4 dag. hecht., met verbeurdver klaring van het geweer en de patrijs en bevel tot uitlevering daarvan of betaling van f 20 voor het geweer subs. 10 dag. hecht, en van f 1 voor de patrijs subs. 1 dag hecht. Maria van Halteren; Jacobus Johannes van Heeswijk, 33 j., echtg. van Antonia van der Piuijm, (overleden te Raamsdonk); Johanna Dekker, 8 j. Bij de firma P. Stokvis Zn. te 's-Bosch verscheen dezer dagen den 22sten jaargang van het Jaarboek voor de provincie Noord- Brabant; waaraan tevens is toegevoegd een adresboek van 's-Hertogenbosch. Met de meeste nauwkeurigheid heeft de bewerker getracht voor de provincie Noord- Brabant een gids saam te stellen, die voor bijna alle hem te stellen vragen een volledig antwoord gereed heeft. Rechterlijke Macht, Onderwijs, Belasting, Geestelijkheid, Gemeentebesturen, Veeart senij, Waterschappen en wat al niet meer, wordt er in vermeld. Vooral de opnoeming der Waterschappen geeft aan dit jaarboek eene zoo groote waardeomdat dit, naar wij meenen, de eenige opgaaf is die daarvan in druk verschijnt. Zoowel gemeente- als waterschapsbesturen, de handelaar en de particulier, zulien bg nadere kennismaking moeten erkennen, dat met de uitgaaf van dit adresboek in eene werkelijk bestaande behoefte is voorzien. DUSSEN, 10 Nov. Aangevoerd 128 kilo boter. Prijs f 1.26f 1.38. Markt gezet f 1.34. Eieren f 1.70 per 26 stuks. ROTTERDAM, 8 Nov. Op de veemarkt waren hr- den aangevoerd 1390 runderen314 vette en gras kalveren, 16 nuchtere kalveren, - schapen of lamme ren, - varkens, 336 biggen, - bokken of geiten, 31 paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgtrunderen le qual. 73 cent, 2e qual. 66 cent, Se qual. 60 cent; kalveren le qual. 95 cent, 2e qual. 80 4 85 cent, 3e qual. - centschapen le qual. cent, 2e qual. cent, alles per kilovarkens le qual. a cent, 2e qual. d cent, 3e qual. cent, licht soort k cent alles per half kilo. Melkkoeien ƒ160 a 250, kalfkoeien ƒ180 a 280, stieren f TO a 150, graskalveren 18 a 40, pinken f a vaarzen ƒ110 a 140, alles mager vee; paarden 30 a 75. Op de botermarkt werden aangevoerd 59/8 en 62/16 ton, en 784 stukken a 1/2 kiloprijs le qual. f 58, 2e qual. f 54, 3e qual. 50, per half kilo 60 a 70 ets. DORDRECHT, 10 Nov. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche f 6.40 a 6.90, Over- maassche goede en mindere f 5.50 k 6.Nieuwe vuike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 7.10 a 7.50, dito goede f 6.20 d 7.dito mindere en blauwe f 5.50 k 6.dito Zomer f 5.50 k 6.20, dito Canada f 5.k 5.70. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 5.30 a 5.80. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaal f 4.50 a 5.Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat f 4.20 k 4.50. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 4.20 a 4.50, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 4. a 4.20. Haver. Voeder f 3.a 3.80. Dikke f 4. 4.50. Boonen. Witte f 8.a 8.80. Bruine f 8.50 a 9.20. Erwten. Blauwe Kook f 8.60 k 9.60, Voeder k 6.50 a 7.50. Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Peters burger op fanaar deugd gehouden- Raap koeken. Harde f 82 k 85 de 1040 stuks. Lijnkoeken. Harde fade 1040 stuks. WATERHOOGTE KEULEN. 8 Nov. 2.64 M. boven 0. 9 Nov. 2.53 M. 10 Nov. 2.47 M. Waterhoogte Heusden. 8 Nov. (voorm. 8 uur) 1.72 M. -f- A. P, 9 Nov. 1.62 10 Nov. 1.62 ..A tl tien- Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER: Mevrouw VAN PELT— Van Hombracht. Veen, 10 Nov. '92. Allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan wijlen HU1BERT FAMERIS, gewoond hebbende te Wijk, en aldaar overleden 3 November 1892, alsmede zij, ten wier behoeve HUIBERT FAMERIS zich als borg verbonden heeft, worden ver zocht daarvan zoo spoedig mogeljjk kennis te geven aan IN otaris V A. IV MEERTEN te Andel. Heusden, van 3 tot 10 Nov. Geboren: Hendrika, d. v. W. Heijhans en H. Wijts; Antonie Pieter, z. v. G. van Dussen en J. van GeffenGijsbertus, z. v. J. Wilschut en A. Brand. Dussen. Over de maand October. Ondertrouwd: Leonardus Meijers; jm., 28 j., en Maria Sagt, jd., 23 j.; Christiaan Rijke, jm., 28 j., en Helena de Wit, jd., 24 j. Geboren: Nolbertus Augustinus, z. v. M. Verbunt en A. van OoijenCornelia, d. v. W. Rjjken en J. van Dijk; Theodora, d. v. S. vaD Tilborg en L. RijkeAntonetta, d. v. J. van der Mast en G. van EerselWilhel- mina, d. v. A. Raams en M. Pruijsen; Justinus, z. v. J. Dekkers en C. N. de Graaf; Adriana Johanna, d. v. A. van Dinteren en J. M. van der Pluijin; Cornelia Catharina, d. v. A. van de Wiel en P. C. van Boxel; Johannes Peter, z. v. B. Peterse en M. van Deursen. Overleden Johanna Maria vau Mechelen, 4 m.; Martinus Hendriks, 71 j., echtg. van Ondergeteekende zal binnen enkele dagen eene Bierbsttelarlj geheel naar den eisch des tjjds ingericht. wordt bij deze bericht, door het bestuur der Chr. Volks- Bibliotheek dat deze inrichting, die door omstandigheden eenigen tijd moest gesloten "blijven, a.s. Zaterdagavond ten zeven ure wordt heropend. Nu de lange winteravonden gekomen zijn en bijna ieder weder tijd en gelegenheid heeft lectnar ter hand te nemen, meende de Kerkeraad der Geref. Kerk alhier niet langer te mogen wachten, aan de vele aanvragen te voldoen, en besloot dns de boeken weder als vroeger ter lezing te geven. Dit besiuit zal zeker aan velen, die gaarne een goed boek lezen, hoogst welkom zijn. De geringe huurprijs van één cent per week voor elk boek zal niemand behoeven af te schrikken. Voor verdere inlichtingen vrage men inzage van het reglement. Namens het Bestuur, H. HANSEN, Bibliothecaris Heusden, 11 Nov. '92,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2