vergadering van Duitsche handelaren en indnstrieelen ter behandeling der tentoon- stelling8-qaae8tie is thans te Berlijn ge houden. Er is besloten, onmiddellijk de noodige stappen te doen om binnen de jaren 18951897 te Berlijn eene groote tentoon stelling te houden, waarop alle takken van handel, nijverheid, bedrijf en kunst ver tegenwoordigd zullen zijn. Tevens is aan het bestuur opgedragen, inzonderheid ten spoe digste een waarborgfonds daarvoor bijeen te brengen, en nu reeds dadelijk van dit een en ander kennis te geven aan het gemeente bestuur. Er loopen geruchten, dat de koning van Saksen zich, in overeenstemming met den koning van Wurtemberg en den groothertog van Baden, moeite geeft om tusschen den keizer en Bismarck eene verzoening tot stand te brengen en aan de bedenkingen van verscheidene bondsvorsten tegen de nieuwe legerontwerpen ingang te doen vinden. De koning van Saksen vertoeft met dit doel ook tegenwoordig te Berlijn. Keizer Wilhelm was de eenige Europeesche souverein het wordt met een bij zonder pluimpje in de Amerikaansche bladen gecon stateerd die ter gelegenheid van de in wijdingsfeesten van het Columbus-jubileum, aan den President der Vereenigde Staten een telegram van gelukwensching zond. De overleden burgemeester van Antwerpen, De Wael, zal op kosten der stad een graf monument krjjgen en een algemeene in schrijving is geopend, om een gedenkteeken voor hem op te richten op een van de pleinen der stad. Te Luik is Zaterdagavond Jules Tressart, een bankier en groot industrieel, het slacht offer geworden van een lafhartigen moord aanslag door een sigarenmaker, die zijn woning met valsche sleutels binnenkwam en den 70-jarigen grijsaard met hamerslagen ernstig verwondde. De dader, zekere Petit, werd gevat. Hp blufte er op anarchist te zjjn en verklaarde dat hij Tressart wilde dooden om hem te bestelen, doch niet met een politiek doel. Men meldt uit Berlijn dat de Turksche Regeering in de fabriek-Mauser eenige millioenen patronen besteld heeft voor een bedrag van 12 millioen francs, en bij Krupp zware stukken geschut voor de verdediging der Dardanellen. Een onbeduidend voorval heeft aanlei ding gegeven tot een diplomatiek vertoog. Op een Zwitsersch officierenfeest te Genève verscheen de Zwitsersche generale staf met de bondsvaan en alle divisiechefs. De buf fethouder van het spoorstation, alwaar de genoodigden aankwamen, is een Fransch- man en had eene Fransche vlag uitgestoken, naar hij zeide doordien hp op dat oogenblik geene Zwitsersche vlag had. De heer Bernoud, burger van Genève, inspecteur bij den Fran- schen spoorweg waartoe het station behoort, maakte daarop de aanmerking, dat het niet paste, op een uitsluitend Zwitsersch militair feest eene Fransche vlag uit te hangen en dientengevolge werd de Fransche driekleur door eene Zwitsersche vlag vervangen. Het gevolg was, dat de heer Bernoud in Fransche bladen met scheldwoorden werd overladen en door den Franschen minister van open maar niet alleen; aan zijn borst geleund staat Lucy. >Heden is het een jaar,« sprak de jonge echtgenoot, »dat ik hier stond, ten einde raad, nadat vader mij hier in den nacht een schuld beleden heeft, welke hij nimmer beeft begaau. De vervolgingswaanzin, welke zich bij hem ontwikkelde, bad het idée-fixe van verduistering in zijn brein doen ont kiemen, terwijl zich alles in de beste orde bevond. Nu is het een jaar geleden, dat wij ons allen in de grootste spanning bevonden, en hoofdzakelijk wij beiden, mijn lief wijfje; maar speciaal wil ik den dag herdenken, waarop ik ontdekte, dat de opgaven mijns vaders aangaande de verduisteringen, oogen- schijnlijk door hem gepleegd, niets als het gevolg zijner hersenverzwakking waren. Wat hebt gij geledenzeide Lucy lief devol; »en waarom heeft u de Hemel zoo vreeselijk op de proef gesteld »Ik weet het niet«, zeide Emil en kuste zijn gade, »ik weet alleen, dat ieder ster veling in dit aardsche tranendal tegen lief en leed bestand moet zijn. Laat ons bet noodlot danken, dat op dien tijd van storm en dwang een nieuwen en beteren tijd liet volgen, een tijd, die ons het waar geluk deelachtig doet worden. Uit wanhoop en smart is vreugd en voorspoed voortge sproten.* »En zijt gij dan nu werkelijk gelukkig?* vroeg zij met vochtige oogen, »zult gij het nimmer berouwen, mij, arm. onbeduidend mekje tot vrouw genomen te hebben?* >0, gij vrouwen!* lachte hij, »in het ongeluk zoo heldhaftig! En in het geluk zoo kleingeestig! Wat hadden wij zonder u en uw liefde!* bare werken werd afgezet. De Zwitsersche bondsregeering heeft van het geval kennis genomen en aan haren gezant te Parijs op gedragen, aan den minister van buitenland- sche zaken aldaar mede te deelen, dat de afzetting van den inspecteur haar pijnlijk had getroffen. Zij vond het zeer betreurens waardig, dat door zulk een maatregel, die voor het gevoel der Zwitsersche bevolking zooveel onaangenaams heeft, aan een onbe duidend voorval van zuiver particulieren aard een officieel karakter is gegeven, waarbij de wederzijdsche landskieuren in een ongun- stigen zin tegenover elkaar werden gesteld. Zij acht zich derhalve verplicht, aan de Fransche regeering te herinneren, dat wan neer op Zwitserschen bodem eene Fransche vlag voor eene Zwitsersche moet wijken, daarin geene vernedering is gelegen. Een der voornaamste Fransche dagbladen bevat de volgende mededeeling: Zaterdag is een voorloopig tractaat onder teekend, waarbjj een Fransch-Russisch ver bond wordt aangegaan. Er zijn eenige kleine wijzingen en enkele supplementaire be palingen door het Russisch gouvernement aan toegevoegd.* Op grond der verklaring van krankzin nigen-artsen, dat de giftmenger Neill hoe genaamd niet aan verstandsverbijstering lijdt, heeft de Britsche minister van binnen- landsche zaken bepaald dat diens doodvonnis door middel van den strop zal voltrokken worden. Een der kruitmolens van de buskruit fabriek te Roslin, Mid Lothain, Schotland, is in de lucht gevlogen. De ontploffing werd mijlen ver gehoord en verwekte groote onrust in den omtrek. Gelukkig blijkt echter niemand omgekomen of gekwetst te zijn. De ontploffing vond plaats in een afgelegen molen, waar op dat oogenblik niemand werkzaam was. Aanmerkelijke schade werd aangericht aan de andere molens en aan de boomen aan de oevers van het riviertje Esk. De Noordpool-reiziger Fridjof Nansen houdt thans lezingen over den in 1893 voor genomen Noordpool-tocht, waarvan de Noorsche regeering twee derden der kosten betaalt. Nansen vertrekt in Juni naar Nova- Zembla en verder naar de Karazee, tot den mond der Lena, om in den omtrek der Nieuw-Siberische eilanden te overwinteren. Hij neemt voor vijf jaren leeftocht mee en hoopt binnen dien tijd de Noordpool te be reiken, door zijn vaartuig met het drjjfijs vrjjeljjk te laten ronddrijven. Deskundigen betwijfelen de uitvoerbaarheid van deze rond- drijfmethodemaar het Aardrijkskundig Ge nootschap subsidieert mede den pooltocht. Een vreemd arrest is door het gereoht te Neuruppin uitgesproken. Een werkman, die zijn twee kinderen vermoord en de lijkjes wreedaardig verminkt heeft, werd n.I. tot de straffe des doods veroordeeld, te onder gaan nadat hij 14 jaren in dwangarbeid zal hebben doorgebracht. Een dergelijke uitspraak is in de strafrechtpleging zeker zonder voorbeeld. Volgens bericht uit New-York zal het havenbestuur onverbiddelijk eene twintig- daagsche quarantaine voor alle Europeesche aankomelingen handhaven. Te Sydney is een echtpaar, Makuia, aan gehouden, dat zich aan het vermoorden van kinderen, blijkbaar op groote schaal, bezig hield. In een vroegere woning van 't echt paar te Redfern, zijn vier, in de laatste woning, te Macdonald Town, zeven kinder lijkjes gevonden. Egypte is een schatkamer van kostbare oudheden. Thans zijn daar weder door Fransche oudheidkundigen in een graf eenige handschriften ontdekt, welke van groote beteekenis zijn voor de kennis van het Nieuwe Testament. Het eerste is een ^Openbaring van Petrus,een werk dat veel overeenkomst heeft met die van Johannes en door Clemens van Alexandrië in de tweede eeuw onzer jaartelling onder de heilige geschriften werd genoemd. Sedert was het echter verloren gegaan. Het tweede is het zoogenaamd ^Evangelie van Petrus«, dat vooral bij de oude gemeenten in Syrië gebruikt werd, maar later als kettersch werd verworpen. Beide geschriften, die aan den apostel Petrus werden toegeschreven, zijn nu grootendeels teruggevonden. Het derde handschrift bevat belangrijke gedeelten uit het boek Henoch een profetisch werk dat bij de eerste Christenen in hoog aanzien stond en waarvan langen tijd slechts enkele aanhalingen bekend waren. In de vorige eeuw werden in Ethiopië eenige exemplaren ontdekt. Thans heeft de Fransehe archeologische commissie, welke nasporingen in Egypte doet, een groot ge deelte van een ander handschrift ontdekt en met de Iwer genoemde bekend gemaakt, zonder echter de beteekenis er van in te zien. Prof. Harnack heeft echter aangetoond dat die vondsten van groot gewicht zijn voor de kennis van het ontstaan des Nieuwen Testaments. Het zuiden van Bessarabië wordt door misgewas geteisterd. De boeren hebben geen graan en geen voedsel voor hunne paarden. IrMsxiitselijli JNTeuws. HEUSDEN, 15 Nor. De heer A. N. Schouten, onderwijzer alhier, slaagde dezer dagen te Nijmegen voor het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. Ook mejuffrouw H. J. Peiflfer, onder wijzeres alhier, slaagde te Breda voor het examen in de vrije- en orde-oefeningen der gymnastiek. WAALWIJK. De jongste jaarmarkt werd zeer druk bezocht, handel over 't algemeen ferm. Bij een aanvoer van ongeveer 600 stuks hoornvee, was de handel tamelijk vlug, vooral voor vaarbeesten en prima qualiteit kalfkoeien. Ook jong vee ging vlug van de hand. Vet vee daarentegen bij veel aanvoer wederom lager in prijs. De slagers behoorden dientengevolge de vleeschprijzeD te verminderen. Kalfkoeien golden f 120 a f 270. Dito vaarzen f 105 a f 165. Jonge varkens f7 a f 15,50 per stuk. Ter botermarkt aangevoerd 712 K.G., van f 1,09 a f 1,28 per K.G. Kippeneieren f 6,00 a f7,00 per 100 stuks. Granen voor de bakkerij met tamelijk veel handel aan vorige prijzen. Erwten en boonen en ander voedergoed met kooplust iets hooger gehouden. BESOIJEN, 14 Nov. De liefhebberij- tooneelclub Vondel*, onder de zinspreuk »Nut en Genoegen*, na verscheidene jaren in diepen slaap verzonken te hebben gelegen, gaf gisteren avond bij W. Brokken haar eerste winter-uitvoering. Het programma luidde: »Pierre de Galeiboef* of »De on schuldig veroordeelde* en »Een half uurtje in doodsangst«, kluchtspel met zang in één bedrijf. Over 't geheel werd den toehoorders een flink genot bereid. De heer Ant. Brokken vooral, die den valschen rol van Bichon ver vulde, speelde voortreffelijk èn in woorden èn in gebaren. Aan hem en ook aan Franken en Arn. van Os hebben wij veel genoegen te danken gehad. Johs. v. d. Kamp, die voor Pierre speelde, had ook dikwijls goede oogen- blikken, vooral aan het eindeover 't geheel echter had ik van hem ietwat natuurlijker opvatting verwacht. Overigens werden de heeren comedianten herhaaldelijk warm toe gejuicht, en vooral het bovengenoemde kluchtspel veroorzaakte veel gelach en pret. Mogen wij dezen winter meer zulke avonden genieten HERPT. Als eene bizonderheid kan van hier worden medegedeeld, dat bij de Wed. A. van Grevenboek alhier thans een abrikozenboom in vollen bloei staat. DRUNEN, 11 Nov. In de heden gehouden openbare raadsvergadering is met 5 van de 6 stemmen tot wethouder, in plaats van wijlen den heer P. Smits, benoemd de heer J. J. van Loon. Verder heeft de heer A. van den Bosch, lid van den raad, schriftelijk kennis gegeven, dat hij als zoodanig zijn ontslag neemt, en de heer E. F. Romeling. gemeente-geneesheer alhier, dat hij met 10 November 1892 die betrekking heeft nedergelegd. TIEL, 12 Nov. Op de Paardenmarkt van gister waren aangevoerd 667 stuks. Er werden de volgende prijzen besteed Luxe-paarden van f 600 tot f 800. Werk paarden van f 250 tot f 400. 1 lj2 jarige paarden van f 160 tot f 230. Handel gedrukt. WOUDRICHEM. Van 1 tot 7 dezer zijn in het vischwater dezer gemeente ge vangen en aan den afslag gebracht 4 zalmen, die voor f 1.35 a f 1.75 per half K.G. ver kocht werden, en 1500 houtingen voor 8Y2 a I2Y2 cent per stuk. Ter oorzake van de zeer zware mist, welke den ganschen dag over de rivier hing, had er Dinsdag 1.1. een aanvaring plaats tusschen een der booten van de reederij De Beer en de stoomboot »Neutraal.« De eerst genoemde ondervond de nadeelige gevolgen en bekwam nog al schade, andere ongelukken kwamen gelukkig niet voor. DE WERKEN bn SLEEUWIJK. Tot groot genoegen kunnen we melden dat de heer Léonard J. W. Struik, secretaris der ge meente De Werken en Sleeuwijk, in de raadsvergadering van 11 Nov. 11. is be noemd tot ontvanger dier gemeente. WERKENDAM. Aan de suikerfabriek onder deze gemeente had een werkman, bezig met het lossen van suikerbieten, het ongeluk te vallen, Bij onderzoek bleek, dat hij twee ribben had gebroken. De toevoer van suikerbieten is thans zeer groot. Het gebeurde zelfs, dat men op het Steurgat 50 geladen schepen telde. De fabriek is dan ook in volle werking. (Biesbosch). Met de zaluivisscherij op de Nieuwe Merwede gaat het niet naar wensch. Wel zijn voor het eerst door de drijvers eenige winterzalmen gevangen, maar de groote visscherij is nog niet in werking, daar de waarschijnlijke opbrengst de kosten zeker niet zou dekken. De visschers, die met schokkers door middel van ankerkuilen naar paling visschen en die door het wasschend water hun werk hadden moeten staken, zijn opnieuw be gonnen. De resultaten zijn nog gering. De prikvisscherij is in vollefl gangde vangst is vrjj goed, maar de prijs is laag, CAPELLE. Alhier is in de openbare school in 't dorp door den heer Brunt, rijks veearts, een cursus geopend in hoefbeslag. Niet minder dan acht personen, smidsknechts, enz. uit verschillende gemeenten nemen er aan deel. GORINCHEM. Dat de gymnastiek zeer nuttig is, doch teleurstellingen daarbij zeer onaangenaam zijn, werd dezen nacht onder vonden. Een heer die een bovenkwartier in huur heeft en wat laat zijn bed ging opzoekeD, kwam, onder geleide van een vriend, op de stoep zijner woning aan. Daar bij den huissleutel niet bjj zich had en hjj zijn huisheer niet uit de armen van Morpheus wilde wegrukken, trok hij zijn schoenen uit en klom als een kat tegen de winkelpui op, met het doel om door het raam naar binnen te gaan. Zijn schoenen bleven op stoep onder behoorljjk toezicht van zijn vriend. Doch, wat spijt, de ramen weigerden hunnen dienst, daar zij van binnen gesloten waren. Zoodoende bleef er niets anders over dan dat de vriend aan het bellen ging en den verschrikten huisheer bij het openen der huisdeur, toevoegde: Mijnheer, hier zjjn de schoenen van Mijnheer van boven, hij zelf zit daar op den rand van de pui. Dat Mijnheer spoedig werd binnengeloodst spreekt van zelf en heeft hij zich voorgenomen, nimmer meer zonder een huissleutel uit te gaan. DALEM. Vroeger dan andere jaren zijn de rietsnijders met hun werk begonnen, daar de behoefte, vooral aan matriet, ge durig toeneemt. Ofschoon de kwantiteit niet zoo goed is als in 1S91 behoeft de kwaliteit van het riet toch niet onder te doen, daar het vooral om zijn kleur weer vlug wordt verkocht. ilinnenlancl. De Minister van Binnenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat volgens de bjj hem ingekomen ambtsberichten, in de afgeloopen week als aan Aziatische cholera overleden, zijn aangegeven: in Noord-Brabant: te Breda 3, te Steen bergen 1, te Terheijden 2 personen; in Gelderlandte Huissen 1 persoon in Zuid-Holland: te Bodegraven 1, te 's-Gravenzande 1 (behoorende tot de be manning van een te Hoek van Holland in quarantaine gelegen hebbend visschers- vaartuig); te Hazerswoude 1, te Numans- dorp 1, te Woerden 3, te Woubrugge 1 persoon in Utrecht: te Loosdrecht, 3; te IJssel- stein 2 personen; in Frieslandte Leeuwarden, 2 personen. Hoewel reeds eenige afdeelingen der Tweede Kamer Vrjjdag met het onderzoek der beroeps- of bedrijfsbelasting waren ge reed gekomen, is de overweging der kies wet heden in de sectiën eerst begonnen. De verkiezing van een lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal in het hoofd kiesdistrict Zevenbergen (in de plaats van den Heer Van Nunen) zal plaats hebben op Dinsdag 6 December De herstemming, zoo noodig, op Dinsdag 20 December daaraanvolgende. Uit Den Haag meldt men aan de »N. R. Ct.« Een geacht ingezetene, die veel nut stichtte, de heer D. Sarluis, werd dezer dagen dood op zijne kamer gevonden, blijkbaar ge storven tengevolge van verstikking door gas. Ook zjjn trouwe hond lag dood aan zijne voeten. In de lage venen in Friesland wordt bitter geklaagd over den geringen aftrek, dien de turf dit jaar vindt. Sedert jaren is de handel in deze brandstof niet zoo slap geweest en de hoop, dat de vraag bjj het naderen van den winter zou toenemen, schijnt niet ver wezenlijkt te zullen worden. Inzonderheid voor de kleine veenbazen, die geen kapitaal beschikbaar hebben, is dit eene leelijke zaakdoch ook voor de arbeiders, daar het zich laat aanzien, dat er in het volgende jaar veel minder turf dan gewoonlijk zal worden gemaakt. Te Maastricht zijn valsche kwartjes in omloop, met de beeltenis van koningin Wilhelmina en het jaartal 1892. Zij werden door een bekend persoon uitgegeven. De beroepshardrijder Maarten Kingma van Grouw en de amateurrijders A. Van Wely te Leeuwarden en J. Eden te Haarlem zullen over 14 dagen naar Hamar, in Noorwegen, vertrekken, om zich voor de a. s. wedstrijden te trainen. Zij gaan voor rekening van den Ned. Schaatsenrijdersbond( De amateurrijder jhr. H. Van Sminia td Oudkerk (Fr.), die dezen winter ook denk|; uit te komen, gaat voor eigen rekening mede naar Hamar, om zich, speciaal onder leiding van Kingma, te oefenen in het snel- rijden over groote afstanden. In de administratie van den gearresteerd 3>i brievengaarder K., te Eelde (Dr.), heerscht de grootste verwarring. Een bedrag ran f 1500 is verduisterd, en dagelpks komen er nog fraudes aan het licht. De borg stelling bedraagt slechts f 250, zoodat het Rijk aanzienlijke schade ljjdt. Een commies der posterijen neemt den dienst tjjdelijk waar. Omtrent den treurigen toestand, waarin de bewoners van het eiland Urk verkeeren, meldt men het volgende In Februari dezes jaars kwam het eerste typhusgeval voor. Spoedig echter werden verschillende personen door die ziekte aan getast en tot heden bedroeg het aantal lijders ruim 180. Meer dan 40 personen stierven, de overige ljjders herstelden, doch blijven tot op dit oogenblik zeer zwak. In ééne familie bedroeg het aantal sterf gevallen ruim twintig; meermalen kwam het voor, dat de predikant van het eiland in eene betrekkelijk kleine kamer een 5 a 6tal lijders aantrof, waarvan somtijds de ïelft lag te jjlen. Tot tweemaal toe kwam iet voor, dat uit één huis 3 dooden tege lijk werden uitgedragen. Sommige woningen zijn bovendien zóó dein, dat nog voor enkele dagen het lijk van een man op de straat in de kist moest gelegd worden, wijl deze niet in de woning ion. Wanneer men nu bedenkt dat Urk voor het grootste deel bestaat uit eene visschers- levolking, die, ten koste vaak van zoovele menschenlevens, met hare kleine »schokkers« diep de Noordzee in moet om een schamel stuk brood te verdienen, en dat de visscherjj dit jaar zoo goed als niets opleverde, dan zal ieder begrjjpen, dat de nood, waarin die arme bevolking verkeert, zorgwekkend ïoog klom. Urk gaat thans een winter tegemoet als in zijne geschiedenis onbekend. Noodig is iet daarom dat alle man helpe, spoedig lelpe. De commissie, welke zich te Urk heeft gevormd tot het verleenen van hulp aan arme typhusljjders, bestaat uit 8 personen. Voorzitter is de heer H. Kagei, burge meester secretaris de heer F. de Boerv. d. Ley, raadslid en opzichter van den water staat; penningmeester de heer W. T. de Vries, raadslid. De nadere bepalingen, bjj kon. besluit vastgesteld, tot bescherming van diersoorten, nuttig voor landbouw of houtteelt, zjjn de volgende Art. 1. Te allen tijde worden geacht voor landbouw of houtteelt nuttig te zjjn: A. De volgende insecten-etende zoog dieren 1. de egel; de gewone veldspitsmuis of molmuis; 3. alle soorten van vleermuizen. B. De koekoek. C. Alle zwaluwvogels, namelijk: 1. de boerenzwaluw of het zwaalfje; 2. de huiszwa luw of het melkstaartje; 3. de oeverzwaluw of aard-, tuin-, zand- of waterzwaluw, 4. de gierzwaluw of steen- of torenzwaluw, haker, steenkrjjter, scheer; 5. de nacht zwaluw, geitemelker, dagslaper, vliegende pad, vliegende kikvorsch, nachtratel, ratelaar. D. De klauter vogels, namelijk: 1. het boomkruipertje, klampvogeltje; 2. de boom- klever, blauwspecht, het brabantertje. E. De volgende spitsbekkige zangvogels I. het winterkoninkje, kleinduimpje; 2. de zwartkop; 3. de tuinfluiter, groote hof zanger, kersenpikker; 4. de grasmusch, het erwtenprikkertje of koewachtertje; 5. de braamsluiper, het babbelaartje, garendiefje, brummeldiefje, de kersenpikker; 6 de fluiter; 7. de fitis of kleine gele hofzanger; 8. de tjiftjalf of tierentjjn; 9. de spotvogel, het geelborstje, geelbuikje of citroentje, de groote of gele hofzanger; 10. het roodstaartje, de gekraagde roodstaart of muurnachtegaal; II. het zwarte roodstaartje; 12. het rood borstje; 13. de graspieper of piepleeuwerik; 14. de boompieper; 15. de gele kwikstaart, het koevinkje of gele akkermannetje; 16. de witte kwikstaarthet akkermannetje, bouwmeestertje, paardenwachtertje; 17. de bastaardnachtegaalwinterzanger. boeren- nachtegaaldoornkruiper; 18. de goud haantjes. F. De meezen, namelijk: 1. de koolmees, bij mees, plakker, het blokvinkje; 2. de pimpel- of nlauwmees 3. de zwartkopmees, het ossekopje, het korstjekaas; 4. de kuif- mees; 5. de zwarte mees; 6 de staartmees, het langstaartje, het pijlstaarfje of doods- hoofdje, de ijsbeer. Art. 2. Behoudens de uitzondering in het tweede lid van dit artikel worden mede te allen tijde geacht voor landbouw of hout teelt nuttig te zijn: 1. de kokmeeuw, kap- meeuw, lachmeeuw, kob; 2. de zilvermeeuw, kaap of kobbe 3. de mantelmeeuw of zee kaag; 4. de kleine zeemeeuw, stormmeeuw of wintermeeuw; 5. de kleine mantelmeeuw. Ten aanzien van deze vogels kan over- Slot,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2