Plantage-Sigaren Gemeentegrond, Openbare Verkooping Een Woonhuis Openbare Verhuring Een Woon- en Winkelhuis, EGGELEMCHELS, Publiek Verhuren: Notaris DE GIER te Heusden, Publiek te Verkoopen: mei ruimen Slal en Erf, schappg een bevel tot inhechtenisneming is uitgevaardigd, heeft hier in het Hotel Imperial* gelogeerd. Voor 8 dagen was hg alhier aangekomen tot regeling van eenige financieele zaken. Hij is hier zeer bekend bij de bankiers en reeds sedert jaren pleegt hg wegens beurszaken in de Oostenrgksche hoofdstad te komen. Het laatst was hg er nog in het begin van dezen herfst. Zoodra baron Cottu vernomen had, dat de Fransche Justitie hem zocht en zijne uitlevering zou vragen, begaf hij zich naar den Franschen ambassadeur Decrais om hem mede te deelen, dat hg er geen oogenblik aan gedacht had, zich aan den arm der gerechtigheid te ont trekken en zijn verblijf te Weenen geenszins als eene poging tot ontvluchten beschouwd moest worden. Hg verklaarde integendeel voornemens te zgn, dadelijk naar Parijs terug te keeren en zich ter beschikking te stellen van de justitie. Wegens de beschul diging van het omkoopen van personen, ten einde eene financieele operatie te doen slagen, had baron Cottu, op grond van het tusschen Oostenrijken Frankrijk gesloten uitleverings- tractaat, niet uitgeleverd knnnen worden. Wel bestaat er grond tot uitlevering in geval van frauduleus bankroet. Tot dusver schijnt de aanvrage tot uitlevering hier niet te zgn ingekomen. Uit Parijs wordt gehield: Baron Cottu is, onmiddellijk na zgn aan komst alhier, naar den prefect van politie gegaan, om zich in hechtenis te begeven. Hij is reeds door den rechter Franqueville verhoord. De Senaat van Hamburg is druk in de weer om weer om de stad van goed drink water te voorzien. Niet minder dan 141 Abessynische bronnen zgn geboord, waarvan ongeveer 100 reeds goed water geven; en waar geen Abessynische bronnen te maken waren zijn van stadswege locomobilen ge plaatst tot het koken van groote hoeveel heden water, terwijl nog gewerkt wordt aan het maken van artesische putten. Het water uit de waterleiding is dan ook nog niet te vertrouwen. Het groote bekken, aangelegd tot zuivering van het El bewater, zal in- tusschen in October 1893 gereed komen. Talrijke buizen van de waterleiding, die sedert 1842 in gebruik zijn, worden opge graven en öf schoongemaakt of afgekeurd. Te Wiener-Neuburg is een vreeselijk proces behandeld. Een boer had nl., met behulp van zijn zoon, zijn vrouw, die niet zuinig genoeg naar hun zin huis hield, ver moord. Het dochtertje van 14 jaren moet er ook van geweten hebben, maar aan den eigenljjken moord geen deel hebben ge nomen. De man en zoon zgn ter dood, het meisje, wegens het niet voorkomen van de misdaad, tot zes maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het Kolonial Blatt spreekt tegen, dat Emin Pacha vermoord is. Hij bevindt zich volgens het Berlijnsche blad bij het Victoria- meer, ontbloot van wapenen en voorraad, maar tracht den weg naar de kust te vinden. Een groote brand heeft te Liverpool ge woed in een blok van pakhuizen en ar beiderswoningen 5000 balen katoen en 15.000 zakken meel gingen verloren. Twintig gezinnen zgn van alles beroofd en zonder dak. De schade bedraagt meer dan een millioen. De influenza heerscht in Zuid-Rusland weder vrjj hevigte Kiew kwamen verleden week 56, te Odessa 49, te Cherson en Ni- colajeff 109 gevallen voor. En dat de epidemie noordwaarts optrekt, blijkt hieruit, dat te Moskou ook 76 gevallen zijn aangegeven. Opmerkelijk is het, dat de ziekte bij schier alle lijders onder de 19 en boven de 60 jaren, ernstige aandoeningen van longen en ademhalingsorganen ten gevolge heeft. Maandag is te New-York weer een mis dadiger met behulp van electriciteit ter dood gebracht. De gansche operatie duurde 12 seconden. Te Milaan zgn Maandag tengevolge van den dikken mist, zeven personen in het kanaal gevallen verdronken. De enquête-commissie, welke de uitvoering van het plan van Booth's Darkest England* onderzocht heeft, maakt een breedvoerig verslag openbaar, waarin de commissie zegt, dat zij lo. bevonden heeft dat de ontvangen bijdragen besteed zijn overeenkomstig het program en de bedoeling der gevers2o. dat het beheer degelijk, zuinig en omzichtig is 3o. dat wanbeheer in het Darkest England*- plan de eigendommen en Booth zelf zou bloot stellen aan civiele en crimineele processen, maar dat de waarborgen tegen wanbeheer onvoldoende zijn. De Times* merkt op dat het verslag der commissie de vrienden van het plan noch de bestrijders bevredigt; de laatsten wilden weten of de resultaten be antwoordden aan de enorme uitgaven, waar over echter het verslag der commissie zwijgt. Door een scherpe anti-semietische brochure is de bevolking van Malta zeer opgewonden tegen de Joodsche inwoners: zij bedreigt hen met den dood en verwoesting van hun eigendommen. De overheid treedt krachtig op om hen te beschermensterke patrouilles doorkruisen de voornamelijk door Joden bewoonde wijken. Aan de jodenvervolging in Rusland is weder een nieuwe uitbreiding gegeven door een decreet, waarbij wordt bepaald, dat handwerklieden alleen mogen wonen in plaatsen, waar men geen vaste lichamen heeft voor de bevordering der belangen van handel en bedrjjf, d. i. slechts in 10 of 15pCt. van de Russische steden. Een zonderlinge operatie heeft in het Lincoln-gasthuis plaats gehad. Men heeft er n.l. een vrouw verlost van eenscheer mes, dat zij in een vlaag van waanzin had ingeslikt en dat reeds tot in de maag was gezakt. De patiente is sedert de gevaarlgke operatie vrij wel. De treinroovers in Amerika hebben weder eens van zich doen spreken. Toen de snel trein naar Cincinnati het station Huntington in West-Virginië verliet, werden de portieren van een der waggons plotseling geopend en stegen 4 mannen uit, die zich toegang verschaften tot de plaats, waar de overige reizigers zich bevonden, wien zg gelastten hun handen in de hoogte te steken. Alle vier waren tot de tanden gewapend en hielden hun geladen revolvers gereed. Twee der reizigers waren minder genegen aan dit bevel te voldoen. Zij grepen een der roovers beet, wierpen hem op den grond en trachtten hem te ontwapenen. Een verwoede worsteling ontstond, waarbij esn der reizi gers, een Duitscher, die een huwelijksreisje maakte, doodelijk gewond werd en een ander een schot in den arm en het been bekwam. Gedurende de worsteling had een der con ducteurs gelegenheid twee revolvers machtig te worden, waarmede hg den roovers de volle laag gaf, ziende dat alle verdere tegen stand nutteloos was, namen de dieven de vlucht, wat hun dank der duisternis wonder wel gelukte, hoewel allen ernstig gewond waren. De opschudding, die in den trein heerschte, ging alle beschrijving te boven vrouwen vielen in zwijm, kinderen schreeuw den en menigeen was er, die een veilige schuilplaats zocht onder de banken. Uit Valparaiso wordt aan de Herald* gemeld, dat er te Santiago groote ongerust heid heerscht over de te verwachten uitspraak van den krijgsraad, voor welken de gewezen officieren, betrokken in de kortelings ont dekte samenzwering, terecht staan. Er wordt gevreesd, dat een deel der beschuldigden ter dood en anderen tot deportatie veroordeeld zullen werden. Volgens te Londen ontvangen telegram men uit Colorado zgn te Alamos 800 Neder- landsche kolonisten aangekomen met het voornemen aldaar eene kolonie te stichten. Zij werden daartoe verlokt door, inmiddels valsch gebleken, voorspiegelingen van eenen speculant, die beweerde eene onder bescher ming van den staat staande landmaatschappij in Colorado te vertegenwoordigen. De be doelde 800 kolonisten moeten 30,000 dollars gestort hebben voor te koopen landerijen, maar bevonden hebben dat de bedoelde land maatschappij eigendomtitels noch middelen bezit. De voornaamste burgers van Alamos, onder wie de burgemeester, hebben zich bereid verklaard, de ongelukkigen, die geen Engelsch kennen, bij te staan. Een vreeselijke moord heeft te Weenen plaats gehad in een der smerigste achter buurten op een vrouw van 38 jaren, die vroeger dienstbode was, doch welker handel en wandel thans zeer veel te wenschen over lieten. Zij was zóó leelijk, dat men haar den bijnaam had gegeven van doodskop.* Meestal hield zij zich op in herbergen, die door menschen uit de heffe des volks be zocht werden of, zwierf zij rond op straat cm het den voorbijgangers lastig te maken. Trots hare afschuwelijke eigenschappen be zat zg een minnaar, een bootsman. Vrouw Struckl woonde reeds bijna twee jaar in een huisje in de Odeongasse op de 2e verdieping. Donderdag in den vroegen morgen had men haar met een man huis waarts zien komen. Wat er in de kamer voorviel, is niet bekend, de in de aangren zende kamer slapende echtelieden Freimann hadden niets gehoord, geen schreeuw, zelfs niet eens het openen of sluiten van deuren. Toen Freimann 's morgens om 7 uur in de kamer van zgn buurvrouw keek, zag hij tot zgn groote ontsteltenis niets dan een arm op den grond liggen. Hij opende de deur. Badende in een grooten bloedplas lag het ljjk der ongelukkige onder het bed. Om den hals bevond zich een bruine smalle lederen riem. Het gelaat was verwrongen, zooals het geval altijd is bij personen, die geworgd zgn. Aan de linkerzijde van den hals waren met een mes twee en aan de rechterzijde eveneens twee diepe steken toe gebracht. Hoe of langs welken weg de moordenaar ontkwam, is onbegrijpelijk. Tot heden heeft de justitie geen spoor van hem ontdekt. Plaatselijk Nieuws. HE IJS DEN, 23 Dec. Door den districts veearts is dolheid ge constateerd bij twee honden, onder Kaats heuvel gemeente Loon-op-Zand. Dientenge volge is door den commmissaris der koningin in Noordbrabant bevolen dat gedurende 4 maanden de honden moeten gemuilkorfd zijn in de volgende gemeenten Loon-op-Zand, 's Grevelduin-Cappelle Waspik, Besogen, Dussen, Meeuwen, Vrij- hoeven-Cappel, Sprang, Waalwijk, Crom- voort, Udenhout, fiaaren, Oosterwij k, Berkel c.a., Tilburg, Hilvarenbeek, Goorle, Gilze c. a., Alphen c. a., Dongen, Oosterhout, 's Gravemoer, Drongelen, Baardwijk, Oud- heusden c. a., Drunen, Herpt c.a., Nieuw- kuik. In den vroegen morgen van Woens dag, even na middernacht, brak alhier brand uit in de werkplaats van den timmerman en aannemer K. N. van Rijswijk, die met de aangrenzende woning, in een oogenblik geheel in lichte laaie stond. De bewoners konden slechts half gekleed met hunne kinderen vluchten en moesten alles aan de vlammen overgeven. De brandweer, die in aangroeiend getal op het terrein verscheen, had de voldoening de aangrenzende woningen geheel te redden. Krachtig werd zij in den beginne bijgestaan door de hulp van alle weidenkenden. Een oogenblik toch waren aan één der spuiten de Kapellaan, twee Predikanten, de Rijks-ontvanger en twee Doctoren werkzaam. Een vreemdeling, zooals nader bleek de Heer Dorunolen uit 's-Hage, had in haast een der straalpijpen bemachtigd en was daarmede op het aangrenzende dak geklommen en weerde zich moedig onder een steeds vallende vonkenregen. Ook op verschillende andere punten werd flink en moedig gewerkt en getoond dat het perso neel van zgn plicht bewust was. De geest was dan ook over hét geheel uitmuntend. Hoe het ongeluk veroorzaakt is, is onbe grijpelijk. Ten elf ure had de eigenaar, volgens dagelijksche gewoonte, in zijne werkplaats gezien of de gas behoorlijk was gesloten, hetgeen ook later de meter aan toonde, een lampje was in de gang uit gedaan, de kachel was zonder vuur en even vóór twaalf uur begaven .de bewoners zich ter ruste. Voorbijgangers hebben om 12 uur niets bespeurd en een kwartier later was alles reddeloos verloren. De eigenaar, die wel verzekerd was, ver liest daardoor zeer veel. Een groote voor raad afgewerkte deuren, ramen en wat al meer, die voor een in aanbouw zijnd heeren huis moesten dienen en waarop eenige maanden met talrijk personeel was gearbeid, werd in minder dan geen tijd in de asch gelegd. Eene inwonende Dame, die afwezig was, verloor alles. Het personeel, verloor zgne goed voorziene gereedschapskisten. Tot Donderdagmorgen 6 uur werd nog van tijd tot tijd de brandspuit gebruikt. Nog werpt de ruïne hier en daar damp af; doch het vuur is verdwenen. We hopen dat Heusden voor tal van jaren van zulke onheilen mag verschoond blijven, die algemeen schrik en agetatie veroorzaken en, in dit geval, voor verschil lende oppassende personen, zoo zeer nadeelig werken. AALST, 20 Dec. De stoomboot Cor nelia* van L. de Beer Co. had heden morgen het ongeluk zich op de waard, nabij den strgkdam van het watergemaal van Rietschoof, vast te varen. Anders liep alles zonder verdere ongelukken af. De pogingen die in het werk gesteld werden om haar los te maken, mochten vooralsnog niet baten. UITWIJK c. a. Door stemgerechtigden bjj de Herv. gemeente zijn herbenoemd ge worden A. Nieuwenhuizen als diaken en Ant. van Herwijnen als ouderling. NEDERHEMERT. Ds. P. A. Steen bakker, predikant te Schoonhoven, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. HAARSTEEG, 22 Dec. Onze Harmonie »St. Caecilia* bracht Zondag 1.1. aan den heer H. A. de Jongh eene serenade; daar door blijk van ingenomenheid gevende met de benoeming van Z.W.Ed. tot wet houder dezer gemeente. In goed gekozen woorden gaf de Direc teur dit te kennen er bijvoegende dat de muziek-vereeniging juist dezen dag ge kozen had, nu de geachte familie feest vierde bij de herdenking van den verjaardag van zijne echtgenoote, mevrouw De Jongh. Een woord van dank van den wethouder werd door een goed onthaal van de leden der Harmonie ten zgnen huize gevolgd. ALMKERK, 19 Dec. Weder is mond en klauwzeer geconstateerd, ditmaal hg het vee van W. Schoenmakers. 21 Dec. Het mond- en klauwzeer neemt alhier toe; thans is de stal van den heer W. N. de Leeuw besmet ver klaard. Ten einde den Nederlandschen Schaatsen rijders-Bond zooveel mogelgk aan zijn doel te doen beantwoorden, acht het Bestuur het wenschelgk dat alle mogelijke bestaande IJsclubs in Nederland bekend worden. De Besturen der IJsclubs worden dan ook ver- zoeht, den naam der Club met opgave van naam en woonplaats van één der Bestuurs leden, op te geven aan den Heer mr. B. van Eethen, Aert van Nesstraat 143, te Rotterdam, 2de Secretaris van den Neder landschen Schaatsenrijders-Bond. Kantongerecht te Heusden. Zitting van Vrijdag 16 December. Uitspraken in zake het O. M. tegen H. W. en E. de W. te Heusden, straat schrobben, ontslagen van rechtsvervolging. P. B. te Sleeuwijk, pol. verord. Sleewijk; A. V. te Gorinchem, verord. Zevenbannen C. v. L. te Alrakerk, vischdelict; L. de G. onbekend, vischdelict en valschen naam op geven B. v. L>. te Dussen, wet hondsdolheid; W. K. te Haarsteeg, strooperijallen vrij gesproken. S. H., A. L. en A. H. te Dussen; P. S. en IJ. v. V. te Werkendam, wet hondsdolheid, ieder f 1 boete subs. 1 dag hecht. J. H. C. W. L., te Oudheusden M. H. te DrongelenH. R. te 's-Bosch H. K. te Wijk; H. d. D. en A. S. te WerkendamG. V. Az. en A. v. B. te Alm- kerk, dronkenschap, ieder f 3 boete subs. 2 dag. hecht. A. V. te Aalburg, dronken schap en orde verstoren, f 4 boete subs. 3 dag. hecht. J. K. te Waalwgk, hond los en onbeheerd, f 3 boete subs. 2 dag. hecht. C. v. d. H. te Vrij hoe ven-Capelle, hond met kar los en onbeheerd, ontslagen van rechtsver volging. A. W. S. en F. J. S. te Raamsdonk, jachtdelict, ieder f 3 boete subs. 2 dag. hecht. J. K. te Almkerk, pro vine. regl. wegen, f 1 boete subs. 1 dag hecht. J. de W., C. v. D., P. V., en H. de B. DussenA. V. te Drunen, nachtgerucht, ieder f 3 boete subs. 2 dag. hecht. A. v. B. te Dussen C. M. P. te Werkendam, dronkenschap le herhal. ieder f 10 boete subs. 3 dag. hecht. T. de L., te Werkendam, ijkwet overtred. f 2 boete subs. 1 dag hecht., met verbeurd verklaring der in beslag genomen maat. A. v. d. G. te Hedikhuizen, overtred. veld politie, f 3 boete subs. 1 dag hecht. A. O. onbekend, seinlicht Maas, f 3 boete subs. 1 dag hecht. C. K. te Werkendam, nacht rumoer, f 5 boete subs. 3 dag hecht. A. v. A. te Andel, dronkenschap, 3 dag. hecht. H. O. te Capelle, hond met kar los en on beheerd, f 2 boete subs. 1 dag hecht. In kisten van 500 stuks a f 1S,50. Botermarkt Heusden. Het GEMEENTE-BESTUUR van Heusden zal op Donderdag den SO December 1892, voormiddags 11 uur, ten Stadhuize 1. Den Noordelijken VESTINGWAL in 2 perceelen, als van ouds. 2. De VISSCHERIJ in de Haven. Wiel en den »Gantel<, aan den Bern- schen dijk. 3. Een perceel "BOUWLAND, nabij den Demert, zijnde het terrein der vroegere mestvaalt. VAN HEUSDEN. Mai'iitberichten. DUSSEN, 22 Dec. Aangevoerd 214 kilo boter. Prjjs f 1.00f 1.10. Markt gezet f 1.06. Eieren f 1.30 per 26 stuks. WATERHOOGTE KEULEN. 20 Dec. 3.44 M. boven 0. 21 Dec. 3.M. 22 Dec. 2.84 M. Waterhoogte Heusden. 20 Dec. (voorin. 8 uur) 3.25 M. -|- A. P. 21 Dec. 3.18 22 Dec. 3.08 Advertentiên. Zondagschool-vereeuiging „Laat de Kinderkens tot [Vlij komen". KERSTFEEST met de Kinderen der Zondagschool, Maandag 26 December e.k., nam. uur, in de Geref- Kerk te Heusden, onder leiding van Ds. J. K. VAN HAERINGEN van Genderen. Toegang op vertoon van door den Secre taris der Vereeeniging onderteekend pro gramma, dat bjj hem a 5 cents verkrgg- baar is. is voornemens op ZATERDAG 14 J ANUARL 1893, bij inzet, en op ZATERDAG 28 JANUARI daaraanvolgende bij toewij zing, beide dagen des voormiddagsten 11 ure precies, in het logement »Het Wapen van Amsterdam* van H. Mourik te Heusden krachtens art. 1223 Burgerl. Wetboek, a. Ten verzoeke van de firma H00GH- WINKEL Co., gevestigd te Dor drecht. Eerste Koop. bestaande uit: beneden 3 Kamers en Keuken met Pompen, boven: 3 Ka mers en klein Kamertje, achter: een grooten Tuin met Magazijn of Pak huis, alles staande en gelegen in de Wijk- sche straat te Heusden, kadaster sectie A, no. 1081, groot 11 Aren, behoorende tot den faillieten boedel van den heer Daniel Duijser te Heusden, zeer geschikt voor een als tot heden gedreven winkelzaak. Tweede Koop. De onver-deelde helft in een Pakhuis met Erf, staande en gelegen aan het einde der Putterstraat nabij de Wal te Heusden, kadaster sectie A, no. 143, geheel groot 1 Are 10 Centiaren, behoorende tot voormelden boedel, in huur bij het Dijkbestuur van Heusden voor f 60 per jaar. b. Ten verzoeke van den heer J. VAN IERSEL, commissionnair te Gorin chem. Derde Koop. fa staande en gelegen op den hoek van de Wijksche straat te Heusden, kadaster sectie A, no. 972, groot 1 Are 97 Centiaren, bestaande het Huis uit: beneden een Winkel, 2 Kamers en Keuken, bovendrie Kamers en een Keukentje, met aparten opgang, behoorende tot den faillieten boedel van M. J. Rooijakkers te Ileusden, zeer geschikt voor een als tot dusverre ge dreven winkelzaak. Vierde Koop. staande en gelegen in de Wijksche straat te Heusden, kadaster Sectie A, no. 972, groot 59 Centiaren, zijnde beneden stal en boven twee kamers, behoorende mede tot voormelden boedel. De aanvaarding van de koopen 1, 3 en 4 kan geschieden 1 Maart 1893, die van koop 2 na verloop van voormelde huur. De kooper van koop 2 treedt van af 1 Maart a. s. in het genot van de helft der huurpenningen. De betaling der kooppen ningen moet geschieden vóór of op 11 Maart a. s. De lasten komen van af 1 Januari 189't vonr r-kTÓpur der koop r« Koopers betalm? 'hiiti-ca 3 n na .ie toewjjzing 12 pCt. voor kosten. i urn - rMii.ira—KCTfr^'.'rsPM—wzyowsana—BBaB»-a> van te DORDRECHT, 22 Dee. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaassche f 6.a 6.50, Over maassche goede en mindere f 5.30 a 6.Nieuwe vuike Zeeuwsche, VI. en Overm. f 6.50 a 7.10, dito goede f 6.a 6.40, dito mindere en blauwe f 5.50 a 6.dito Zomer f 5.50 a 5.80, dito Canada f 5.a 5.50. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 5.00 a 5.80. Gerst. Winter Zws. en VI. Zakmaal f 4.50 a 4.80, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaal f 4.00 a 4.30. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 4.a 4.30, Overm. en Flakkeesch Zakmaat f 3.80 a 4.00. Haver. Voeder f 2.50 a 3.20. Dikke f 3.80 f 4.10. Boonen. Witte f 7.a 7.50. Bruine f 6.50 a 8.Erwten. Blauwe Kook f 7.a 7.70, Voeder a 6.a 6.80. Koolzaad. Nieuw f a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op fper 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel fdito Koningsberger fen Peters burger op fanaar deugd gehoudenRaap koeken. Harde f 80 a 85 de 1040 stuks. Lijnkoeken, Harde f a de 1040 stuks. ROTTERDAM, 20 Dec. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 1177 runderen, 269 vette en gras kalveren, 72 nuchtere kalveren, schapen of lamme ren, 5 varkens, 95 biggen, bokken oj geiten, 63 paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le quad. 74 cent, 2e qual. 68 cent, 'ie qual. 62 cent; kalveren le qual. 97 cent, 2e qual. 82 a 87 cent, 3e qual. - cent; schapen le qual. cent, 2e qual. cent, alles per kilo; varkens le qual. a cent, 2e qual. a cent, 3e qual. cent, licht soort a cent alles per half kilo. Melkkoeien f 150 a 225, kalf koeien ƒ150 a 225, stieren f 70 a 170, graskalveren f 20 a 50, pinken fa vaarzen f 70 a 160, alles mager vee; paarden f 30 a 75. Op de botermarkt werden aangevoerd 51/8 en 91/16 ton, en 854 stukken a 1/2 kilo; prijs le qual. f 68, 2e qual. f 64, 3e qual. 60, per half kilo 60 a 70 ets. Namens het Bestuur, D. OCHTMAN, Secretaris,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1892 | | pagina 2