Chemisch Microscopisch Plantage-Sigaren Geertruidenberg' - Bordeaux. Chateau de Monbadon. Waar schuwing. I! F. David Laboratorium Onderzoek. Chemische Wasscherij a Fotografische Kunstinrichting Brabant F otograliën. A. A. HENDRIKS, HAARDEN, KACHELS enz. WEEKBLAD voor FONDSEN ADVERTENTIEN ABONNEMENTEN Elixir de Venise. COGNAC (E'GEN Vuchterstraat H 4, 's-Bosch, Heeren- en Dames-Kleedingslukken. Wollen en Molton Dekens, Kneipp's Linnen en Handdoeken J. CASTELIJNS-VAN NUENEN, KERKSTRAAT A 131, 's-BOSCH. Huis- en Sieraadschilder, 's-Bosch, Breede Haven B 213t 's-Bosch. Speciale inrichting voor het VERLAKKEN van in het Yuur, zoowel gewoon zwart als in alle kleuren, bronsen etc. Johannes Antonius de Wilt Lz. Petronella Pullen. Vracht-, Bestelgoed en Pakketten M. A. VAN DEB M00REN, VAN EGGELEN-MCIIELS, X f Gesorteerde MAADJES. er er de zeer Fijne Likeur [per i2 ti. f 13,-1 Champagne. |Per 24 ti. f 35.- I UI lUI I No. 5, >0.-; den Hoek van Holland (afstand 18 K.M.) of'pagnie genie-troopen, sterk 3 officieren en omgekeerd gebraeht. Bij den Hoek worden zjj laDgs een zachte helling op of van rol wagens geladen, zoodat zij zon Ier veel moeite uit of in het water knnnen komen. Te Achtkarspelen is op voorstel van den burgemeester door den Gemeenteraad be sloten, om van gemeentewege heidegronden te doen omspitten en deze gronden in het voorjaar aan de meest oppassende arbeiders, tegen geringe vergoeding, voor esnige jaren in gebruik af te staan. Naar men verneemt, wordt te Scheve- ningen een reusachtige onderneming op het getouw gezet, nl. een sport- terrein. Op een vlakte van ongeveer 20 H.A. zouden wieier-paarden -tennis- criket- enz. banen aangelegd worden, met diverse gebouwen er bij. De wielerbaan zou ll/3 Eng. mijl in omtrek worden en bij de finish 12 Meter breed de rechte einden van cement en de bochten van geribt caoutchouc of ge perste knrk. Het benoodigde kapitaal voor den aanleg, ten bedrage van ongeveer f 50,000, zou geheel door den heer J. P. Rademaker, den bekenden chocoladefabri kant, verschaft worden. De onderneming zou door een commissie van Haagsche sportmen beheerd worden, waaronder ook de heeren Simonis en Couvée genoemd worden. Reeds herhaaldelijk werd bij den Rotter- damschen Gemeenteraad aangedrongen op afschaffing der kermis, doch steeds werd daarop afwijzend beschikt. Toen zich het vorig jaar bij de gewone kermisschandalen ook nog de moord op den politie-agent Van den Berg voegde, vond men daarin aanlei ding met verdubbelden aandrang op afschaf fing der kermis aan te dringen. Het regende* in één woord adressen. Ook thans is het nog zeer twijfelachtig of de Raad daarop een gunstige beslissing zal nemen. Wel luidt het praeadvie3 van B. en W. weder afwijzend, maar het blijkt toch, dat dit college onderling verdeeld is. De min derheid wil thans de kermis als verouderde instelling afgeschaft zien, doch de meerder heid is van oordeel, dat de meerderheid der ingezetenen de kermis wil behouden. Schaft men haar officieel af, men zou toch het volk andere gelegenheid moeten geven, om enkele dagen in het jaar feest te vieren en boven dien zouden veler stoffelijke belangen ernstig worden bedreigd en menig gezin zijn middel van bestaan worden ontnomen. Voorts herinneren B. en W. aan de reeds vroeger door hen aangevoerde gronden, welke tegen de afschaffing pleiten en welke ook nu nog bestaan. Ten einde te voorkomen dat het school gebouw vergroot en een tweede onderwijzer aangesteld worde, heeft men te Born (L.) het volgende middel te baat genomen. Een vjjftiental schoolkinderen verklaarden aan het hoofd der school, dat hun broertje of hun zusje niet meer naar school zou komen. Een onderzoek naar de reden bracht aan het licht, dat eenige ouders besloten hadden, de grootere kinderen alleen des winters, de kleinere alleen des zomers ter school te sturen; anderen verklaarden, dat hunne kinderen terug zouden komen na opmaking en inzending der schoolstatistiek. En dit alles om jaarlijks een paar honderd gulden te winnen 120 onderofficieren en manschappen, onder bevel van den kapitein R. Scheffer, naar Utrecht teruggekeerd. Op 1 Januari waren bij de Ned. Herv. Kerk 377 predikantsplaatsen vacant, als in Gelderland 36, Zuid-Holland 61, Noord- Holland 44, Zeeland 42, Utrecht 15, Fries land 68, Overijsel 20, Groningen 51, Noord- Brabant 19, Limburg 6 en Drenthe 15. Voor al deze vacaturen zijn nog slechts 6 candidaten beroepbaar, en wel de heeren P. A. Steenbakker Morilyon Loysen, te SchoonhovenA. Lauts, te OttolandJ. Q. Callenbaeh, te Nijkerk a/d Veluwe; A. J. Montijn, te Groningen; N. de Jager Mezenbroek en H. D. Hellema te Leiden. De vier laatstgenoemden hebben zich nog niet beroepbaar gesteld. Bij de Doopsgezinde gemeenten waren op 1 Januari jl. 28 predikantsplaatsen vacant, als: in Friesland 10, Groningen 5, Noord-Holland 8, Overijsel 2 en Zeeland 3. In Gelderland en Zuid-HollaDd bestaan geen vacaturen. Te Hees, onder Nijmegen, is Elisabeth Geurts, weduwe van J. Otten, die op 4 Aug. j.l. nog in welstand haar 102n verjaardag vierde, overleden. Zij was de oudste ingezetene daar in den omtrek. Luitjes (Travailleur) is uit Sappemeer vertrokken. Zijn huis, de drukkerij van »De arbeider,* de woning van een der knechten van deze drukkerjj en de volksbierhalle zijn door militairen en politie doorzocht, doch er is niets verdachts gevonden. Er liepen geruchten, dat er dynamiet aanwezig was. Te Uithoorn is door de politie een per soon aangehouden, A. Willemse genaamd, die verdacht wordt een moord gepleegd te hebben onder Langeraar, gem. Teraar, op eene vrouw met wie hij buiten huwelijk leefde. Het lijk dezer vrouw werd op den nieuwjaarsdag aan den Woudschendjjk ge vonden, geheel bebloed en vooral aan het hoofd vreeselijk verminkt. Zij schijnt zoo lang op het hoofd getrapt te zijn, dat zij is bezweken. Nog den vorigen dag is zij in gezelschap van den gearresteerde gezien, die haar dikwgls mishandelde. Ofschoon hij on schuldig beweert te zijn, is hij gevankelijk naar Leiden gevoerd. In het afgeloopen jaar werden ongeveer 4200 vreemdelingen zonder middel van be staan uit het land verwijderd. Aan de Christelijke scholen in ons land zijn nog ruim 300 onderwijzersplaatsen te bezetten, zal iedere school het minimum aantal onderwjjzers, hetwelk vereischt wordt, bezitten. In de nabijheid der Belgische grenzen werd een bekend zoutsmokkelaar, J. van E. uit Nederweert, door de rijksambtenaren uit Hunsel aangehouden met een hoeveelheid zout, die hij uit België trachtte in te voeren. v. E. verzette zich tegen de ambtenaren, zoodat een dezer zijn revolver trok en een schot op den smokkelaar loste, die in de rechterzjjde getroffen werd. De wond is levensgevaarlijk. Naar wij vernemen zijn door het ge meentebestuur der stad Gent de stoombooten >Generaal van der Heijden,* toebehoorende aan de firma Gebr. Broekman te Hardinx- veld, en »Mars« in dienst genomen om het kanaal tusschen Gent en Terneuzen alsmede de dokken te Gent open te breken en voor de scheepvaart open te houden. Dit is met groot succes geschied, zoodat alle binnen- lSudscbe vaartuigen dadeljjk naar een veilige ligplaats gesleept konden worden. Hierdoor doet de beroemde ijsbreker >Generaal van der Heijden* weer met veel lof van zich spreken, en blijkt het dat zijn goede werking tot zelfs in het buitenland op hoogen prys wordt gesteld. De »Mars,« die zoowel voor sleepboot als voor gsbreker is gebouwd, wordt mede zeer geroemd. (D. N.) Gisteren namiddag is de te Leeuwarden sedert 29 December gestationeerde com-; konden Den politieagenten te Amsterdam is op gedragen, om voortaan vrouwen van ver dachte zeden op hoeken van straten of stegen, op stoepen, voor ruiten, onverschillig op welke wijze zij de aandacht van het publiek tot zich trekken, te verjagen. Aan dit bevel een uitvloeisel van de besprekingen in de laatste raadsverga dering zal streng de hand worden ge houden. In de Loggerstraat te Scheveningen is een vrouw bevallen van twee dochters en een zoon, allen welgeschapen. Woensdagavond is in de meeste plaatsen van ons land een pracbtigen vuurbol van verschillende kleuren waargenomen. Op sommige plaatsen werd de avond in een helder daglicht herschapen. De vuurbol bewoog zich van Zuidwest naar Noordoost. In de Johan Melchior Kemperstraat te Amsterdam viel, bij het wegruimen van sneeuw, een timmerman uit een dakgoot. Toen men hem naar het Binnengasthuis vervoerde, bleek hg reeds overleden te zjjn. - Onder Maarsen is een rijtuig met 5 per sonen op een overweg door een trein aan gereden. Het paard werd zwaar verwond en het rijtuig gedeeltelijk vernield. De per sonen kwamen er met den schrik af. - De Amsterdammer, die zich op oudejaar daar schuld g maakte aan onzedelijke handelingen met een meisje van 14 jaar en voor wiens huis volksoploopjes plaats vonden, heeft zich doodgeschoten. IJSBERICHTEY. Omtrent het ijs wordt d.d. 9 Jan. gemeld: Op de rivier voor Rotterdam zeer weinig licht drijfijs dut de buitenlandsche scheep vaart niet hindert. Aan het rgksveer tusschen Nieuw-Beier- land en Hekelingen had het ijs gisteren genoegzame sterkte, dat de loopplanken worden uitgelegd om de rivier te voet te passeerên. Heden geschiedde de overtocht ook door karren met honden be spannen. Voor paarden en rijtuigen big ft de gemeenschap tusschen genoemde plaatsen nog gestremd. In den toestand voor de rivier vóór Do-drecht is eene belangrijke verandering gekomen. Het open vak bij het Papendrecht- sche Veer strekt zich nu uit tut den mond van den Noord. De stoomboot >Jason< is door het ijs voor de stad heengebroken om de »Thor V«, een boot van de onder neming Arie Smit naar Alblasserdam te sleepen. Deze doet nu met de >Thor VI«, dienst tusscben Alblasserdam en Rotterdam. De overtocht naar Zwijndrecht geschiedt per schouw. De Kil is beneden 's-Gravendeel geheel vrjj van ijs; ook het Hollandsch Diep en de Nieuwe Merwede. De Oude Maas zit nog vast. Aan het pont veer te Zalk wordt de rivier de IJsel reeds gedurende eenige dagen met paard en wagen gepasseerd. Op de Westerschelde is langs den Zuid wal tamelijk veel drgfijs. Het kanaal is nog voor stoombooten goed bevaarbaar. Uit Ruhrort wordt van 9 Januari gemeld In den Rijn drijft sterk ijs en is over het grootste gedeelte bedekt. Wisten wij reeds, dat de gewone losse Melksuiker niet altijd te vertrouwen is, dezer dagen werden ons de nadere bijzonderheden medegedeeld van een geval, waar men een mengsel van magnesia met suiker als Melk suiker verkocht heeft. Geen wonder, dat dergelijk product slechte resultaten heeft. Men wachte zich dus voor losse Melksuiker. Gegarandeerd zuiver en onder de bekende Amsterdamsche controle is alléén de Aan leden van het Geneesk. Staatstoezicht zal de Fabriek op wensch gaarne de zonderheden mededeelen. VOOR Dl P. WOLTERING. 's-BOSCH. 's-BOSCH. Burgerlijke Stand. Meeuwen c.a., van 1 tot 31 Dec. Marktberichten. 's-HERTOGENBOSCH9 Jan. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 193 vette kalveren en 15 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette varkens golden 52 a 53 ct. per k.g. Den 9 Jan. was de prijs der boter f 1. tot f 1.10. WATERHOOGTE K E U L E N. 7 Jan. 0.93 M. boven 0. 8 Jan. 0.95 M. 9 Jan. 0.97 M. Waterhoogte Heusden. 7 Jan. (voorm. 8 uur) 2.25 M. -f- A. P. 8 Jan. 2.28 9 Jan. 2.27 JH JL SPECIALITEIT in het Wasschen en voor nieuw Opmaken van Pique Gebreide en Gestikte Spreijen. Alles zonder* weerga!! in ruime keuze, eigen fabrikaat, MarktTilburg. Vervaardigen alle soorten die niet geregeld in Officiëele Beursnoteeringen voorkomen, met opgaven van UITLOTINGEN, VERGADERINGEN, EMISSIEN, enz. Verschynt eiken Zaterdag. Ondertrouwd EN J 7 Jan. 1893. lb Gedurende de gestremde vaart kunnen dagelijks zendingen naar alle plaatsen gelegen aan den spoor weg, worden verzonden. Nadere inlichtingen te bekomen ten kan tore van waar de goederen in ontvangst worden genomen. In kisten van 500 stuks a f 13,50. Botermarkt Heusden. Export naar Indië. Levert steeds de in Novem ber en December aangeboden Prijsnoteering op aanvrage gratis. Ieder kan een mandje naar eigen keuze samenstellen, waar van op verzoek Prijsopgave ge zonden wordt. Prachtig, vol en belegen. Speciaal merk onzer Firma. Per anker. 37.j franco a con- Per Y9 Okshoofd - T'S.tant zonder Per Okshoofd - 140.korting. Per 6 flacons 10. Per 12 18.— Per 24 s> 35. a contant. 1 CARTE liEANCHE. I Franco. Per 6 flesschen f 6.50 12 12. MERK. J 24 23.— Per Fust van 60 Liter f 70.per 100 Liter ƒ105.(zonder fust.) No. 1, per 6 flesschen 9.per 12 flesschen f 17.501 a—I No. 2, 8. LI ||A L No. 3, 7.50; ll IllPn No. 4, 6.50; Citroen 7.50; Arac NI-A.X>E3ifc.A. per 6 fl. f 4.50; per 12 fl. 8.50; 12 12 12 12 12 12 15.I 14.- 12.— 11.— 14.— 14.— per 24 fl f 16. 21. Uitgebreide Prijscourant op aanvrage GRATIS en FRANCO Waar de Firma niet vertegenwoordigd is worden degrelijke AGrENTEN gevraagd, ook voor Lndië. l IIIMMt—r— in bussen a l/s Kilo netto a 90 cents, uit de Nederl. Albumine-Fabriek, Leiden. van Ondertrouwd: B. de Graaf, 22 j., jm. en C. J. van der Stelt, 22 j., jd. Geboren Govert Jakobus, z. v. P. Lank- haar en E. van de NieuwegiessenBastiana Willemina, d. v. C. Straver en M. Burghout. GOR1NCHEM, 9 Jan. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 18 runderenwaarvan de prijzen waren als volgt: Zware kalfkoeien f 200 a 240, kalfvaarzen f 120 a 170, melkkoeien f 160 a 200, vaarkoeien fa ander half-jarige ossen f 80 a 100, guiste vaarten 80 a 100, pinken ƒ60 a 80, graskalveren f 30 a 50, 4 nuchtere kalveren f 6 a 12, lammeren f - a per stuk Aangevoerd 0 vette varkensvan a cent per half kilo- schapen f a biggen f -,00 a .00 per stuk. Boter f 0.75 a 0.80 per half kiloeieren f 1.10 a 1.80 per 26 stuks, kippen ƒ0.70 a 0,90 per stuk. ROTTERDAM, 9 Jan. Op de veemarkt waren he den aangevoerd 230 runderen114 vette en gras kalveren, 0 nuchtere kalveren, 307 schapen of lamme ren, 421 varkens, biggen, bokken oj geiten, paarden, - veulens, - ezels. De prijzen waren als volgt i runderen le qual. 72 cent, 2e qual. 68 cent, 3e qual. 60 cent; kalveren le qual. 105 cent, 2e qual. 87 4 92 cent, 3e qual. - cent; schapen le qual. 60 cent, 2e qual. 50 cent, alles per kilo; varkens le qual. 24 a cent, 2e qual. 23 a cent, 3e qual. 22 cent, licht soort 22 a 23 cent alles per half kilo. Nette afwerking. Billijke prijzen. d 20 Cents per regel, en a 75 Cents per 3 maanden, franco per post, worden aangenomen door den Boekhandelaar JLjVEILiHJMA-IN te HEUSDEN Firma IA Advertentiën. Herpt, Luttelherpt, gem. Hedikhuizen, Eenige kennisgeving. Reusden, 2 Januari 1893. OPORTO 611.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1893 | | pagina 3