Motel „B£ ZWAAN", W. J. HEESSELS ii> F Avan der Mooren Zonen, koffiehuis en Stalling de Goed sn a 60 cent per pond. hoek Wijksche Straat, Heusden. Keuring van Hengsten en Merriën. Plaatselijk Nieuws. de veertien dagen een geregelde dienst RotterdamNew-York vice versa door de North-American Transportline, vertegen woordigers firma Ruys Co., geopend. G. SCHERMERS, geboren Johanna van de Graaf, Winketiers genieten rabat In de vergadering van het Engelsche Lagerhuis heeft Gladstone zijn homernle- ontwerp voor Ierland ingediend. Zoodra hij opstond ooi het woord te neuien, werd hij zoo luide toegejuicht, dat hij enkele minuten moest wachten alvorens te kunnen beginnen. Met krachtige, heldere stem lichtte hij zijn ontwerp toe. Hij begon met te herin peren dat in 1886 het Huis moest kiezen tus8chen twee wegenzelfbestuur of dwang- wetten, en dat het de laatsten koos, zoodat Ierland daaronder sedert 1886 zuchtte. Met dwangwetten is het echter nooit mogelijk samenwerking en eene goede regeering te verkrjjgen. Toen er sprake van was de vereeniging met Ierland tot stand te brengen, werden aan dat land dezelfde wetten toe gezegd als Engeland genoot, als vergoeding voor de afschaffing van zijn Parlement en de opheffing van zijn nationaal bestaan, al behoefde dit laatste ook geen zelfstandig, afgescheiden bestaan te zijn. Maar die be lofte werd niet nagekomen. Ierland is geen vereenigd land, maar al ware het dat, dan zouden zij, die het thans zoo verschrikkelijk voorstellen, het nog verschrikkelijker maken en de oppositie van het Lagerhuis tegen homerule zou onmiddellijk verdwijnen. Spr. wil niet trachten de numerieke kracht der minderheid in Ierland te metenalleen wil hij, tegenover de besluiten van Ulster, ten aanzien van homerule, verklaren dat het regeeringsplan voor die provincie geen be dreiging is. Vervolgens ging hij over tot de uiteen zetting van het ontwerp. Evenals dat van 1886 berust het op de beginselen: instelling van een wetgevend lichaam te Dublin, be last met de leiding en wetgeving in Ier land, voor zoover die niet tot de algemeene aangelegenheden des rijks behooren; be handeling van Ierland op gelijken voet met Engeland; billijke verdeeling der rjjkslasten; practische maatregelen tot bescherming der minderheden, en verdere afdoende regeling van alle aangelegenheden op den grondslag van het homerule-ontwerp. Bestonden er vóór de vereeniging met Ierland twee souvereiniteiten, de Koning, de lords en de gemeenten in Engeland, en de Koning, de lords en de gemeenten in Ierland, het tegenwoordig ontwerp geeft aan dat Iersche parlement alle gezag in zaken uitsluitend Ierland betreffende. De onderkoning van Ierland zal voor zes jaren benoemd worden, maar steeds afzet baar zijn. Zijn gezag zal bovendien niet meer het tegenwoordig regeeringskarakter dragen; hij zal buiten de partijen staan, terwijl tot dusver elk nieuw kabinet een nieuwen onderkoning benoemde. Zijne ge loofsbelijdenis zal niet meer van invloed zijn op zijne verkiezing. Hjj zal worden ter zijde gestaan door een comité buiten den geheimen raad voor Ierland, die hem in zekeren zin als kabinet zal dienen, en het recht van stem zal hebben over de adviezen van eerstbedoeld comité, maar zelf steeds, ten aanzien van welke wet ook, rekening zal moeten houden met het oordeel der rijksregeering. Er zal een wetgevende raad worden in gesteld, bij verkiezing te benoemen, be staande uit 48 leden, verkozen voor den tijd van 8 jaren. Kiesgerechtigd zal zijn ieder die minstens 20 pd. st. huur 's jaars betaalt, zoodat het aantal kiezers 170,000 zal bedragen. Daarnevens zal bestaan eene volksver tegenwoordiging, bestaande uit 103 leden, verkozen voor den tjjd van 5 jaren. In sommige gevallen zullen de wetgevende raad en de volksvertegenwoordiging in ver- eenigde zitting bunnen vergaderen om eene eindbeslissing te nemen over onderwerpen, waarover men het niet is kunnen eens worden. Hooger beroep is toegestaan op het rechts kundig comité van den geheimen raad, niet op dien raad zelf of op het Hoogerhuis. De rechters zullen onafzetbaar zijn. Ierland behoudt voor zijn eigen beheer de directe belastingen, welke daar geheven wor den. Uit de opbrengst der invoerrechten zal het zijn aandeel in de uitgaven des Rijks betalen. Een nieuw politie-corps zal worden inge steld, met geleidelijke opheffing van het bestaande. De heer Gladstone besloot zijne rede, welke 2 uren en 20 minuten had geduurd, met het dringend verzoek aan het Huis dit ontwerp aan te nemen. Op eene vraag van den heer Clarke ant woordde hij nog, dat het vraagstuk van het grondbezit gedurende nog drie jaren aan de beslissing ran het Rijks-parlement blijft over gelaten. De Daily Chronicle* zegt, dat de rede voering, welke Gladstone gisteren heeft ge houden, den man en de zaak, die hij be handelt, waardig is. De »Times« acht het home-rule-voorstel noch practisch noch uitvoerbaar en noemt het in strijd met de grondwet des rijks. Hen, die Gladstone niet heeft kunnen over tuigen in 1886, zal hij ook niet kunnen overtuigen in 1893. De Standard* noemt Gladstone's home rule-ontwerp onuitvoerbaar en onmogelijk. Ten platte lande is de ontvangst van het ontwerp tamelijk koel. Een werkjongen van 15 jaren te Berlijn heeft de vrouw van zijn baas en diens kindje van enkele weken, vermoord. Met hetgrootste cynisme verhaalde hg hoe bij het had aan gelegd; zijn doel was de vrouw te bestelen en 't kind had bij van kant gemaakt, omdat nét zot. schreeuwde. Te Baesrode zijn ernstige wanordelijk heden voorgekomen bij gelegenheid dat de politie twee personen, die de rust verstoorden, wilde arresteeren. Het gepeupel viel de agenten met knuppels aan en ontwapende er eenen. Toen er versterking aankwam, werd de volkshoop door eene charge van de bereden politie verstrooid. Verscheidene in dividuen werden gewond, twee doodelijk, en twee agenten licht. De orde is hersteld. Eenige Russische bladen melden als ge rucht, dat Milan regent en opperbevel hebber van het Servische leger zou worden. Bijna de geheele bevolking van IJsland schijnt zich op te maken tot verhuizing naar Canada. Tweeduizend IJslanders gaan een kolonie in Manitoba stichten; de Regeering houdt landerijen voor hen beschikbaar. Het wantrouwen in de Fransche spaar banken, dat sommige bladen, niets liever wenschende dan beroering in de republiek, getracht hebben op te wekken, is niet zonder uitwerking gebleven. In de maand Januari heeft de som, die bij de gezamenlijke banken opgevorderd is, de nieuwe inlagen met 2873 millioen overtroffen. Van 1 tot 10 Februari ging de opgevorderde som de nieuwe stortin gen met 23 Yj millioen te boven. Er werd namelijk opgeëiseht ruim 27Y2 millioen, en slechts ingebracht circa 4 millioen. De Minister van Binnenlandsche Zaken in Rusland heeft nu de Gouverneurs in de provinciën aangeschreven alle Joden, die niet voldaan hebben aan zekere vroeger tegen hen uitgevaardigde wetten en wier verblijf niet om bijzondere redenen is toe gestaan, binnen vier maanden, of, in zekere omstandigheden, vóór 1 November e.k. te doen vertrekken. In het Zuidwesten van Rusland heeft men een zeer buitengewoon verschijnsel waarge nomen. De muizen zijn er niet alleen uit het veld maar ook uit de steden en dorpen ver dwenen. De »Kiew-Slowo« vermeldt, dat in het voorjaar van verleden jaar zulk eene overgroote hoeveelheid muizen in die streken voorkwam, dat de boeren ze onmogelijk konden uitroeien, en er eene belangrijke schade aan den oogst door werd toegebracht. Blijkbaar kwamen die muizen van elders; want aan eene plotselinge buitengewone vruchtbaarheid zonder reden kan niet ge dacht worden. In dit voorjaar hebben deze knagers zieh weder verder begeven, en die streken verlaten; de talrijke gaten, die zij in velden en tuinen gemaakt hebben, leveren alleen nog het bewijs, dat zjj daar doorheen- getrokken zijn. Uit Berlijn wordt gemeld De commissie van rapporteurs over het legerplan heeft het voorstel-Bebel, om voor alle troepen een tweejarigen diensttijd in de wet vast te stellen, verworpen. Vervolgens werd verworpen het voorstel-Rickert om een tweejarigen diensttijd voor de troepen te voet in de wet vast te stellen. Voorts werd ook verworpen het voorstel-Bennigsen, het welk ten doel badin de wet den tweejarigen diensttijd voor de troepen te voet vast te stellen, doch slechts voor zoolang de leger- sterkte (op voet van vrede) niet veranderd zou worden. Ten slotte werd, met alle stemmen tegen die der conservatieven en vrije conservatieven nog verworpen de tweede alinea van art. 1 van het legerplan (in welke alinea wordt aangegeven, dat het in de bedoeling ligt, de manschappen der troepen te voet over 't algemeen tot een slechts tweejarigen dienst onder de wapenen te houden). Behalve de Noorweegsche en de Amerik. Noordpool-expeditie wordt er ook een En gelsche op touw gezet. Onder bevel van Frederick Jackson zou deze expeditie in den aanst. zomer vertrekken en wel in de richting van Frans Jozef-land. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders der ge meente Heusden brengen ter kennis van belanghebbenden dat: de Keuring en Wedstrijd, bedoeld in art. 2 van het Reglement op het houden van Hengsten en Merriën in de provincie Noord- Brabant voor zooveel deze gemeente betreft, in dit jaar zal plaats hebben op Maandag en Dinsdag den 27 en 28 Februari a.s., te Heusden. Afgekondigd te Heusden den 16 Febr. 1893. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggelen. Honcoop. HEUSDEN, 17 Februari. De werkzaamheden aan den Maasmond zijn thans tot voor de stad genaderd. Eene kangename afleiding voor de wandelaars is het, om die bedrijvigheid van af de wal waar te nemen. Ter hoogte van het begin van het Heusden's kanaal liggen een drietal stoombaggermolens voor de aannemers-firma Volker te werken. Alhier, vóór het bastion >Hollandia,« ligt eveneens een baggermolen van de firma Bos, te Gorinchem, die ook de kracht bezit om, wanneer dit noodig mocht zijn, alsexcavateur te worden gebezigd. In een minimum van tijd vult deze machine eene daarnaast ge legen baggerschuit met opgehaalden grond, die dan door een schroef bootje naar de be stemming wordt gebracht. Aldaar opent ze den bodem, laat de baggergrond schieten en sluit zich van zelf, om weder zijn plaats naast de baggermachine in te nemen. Het materiëel ziet er overal even goed onderhouden uit. Bij de werkzaamheden schijnt goede orde te heerschen. Weinig be velen hoort men uitvaardigen ieder schijnt zijn aangewezen plaats te begrijpen. Behalve de bedrijvigheid, zal dit werk ook aan den handel te dezer plaatse ten goede komenwaarvan zich ieder op zijne beurt zeker al illusies zal gemaakt hebben. Naar wij vernemen heeft eene af- deeling van het Leger des Heils de zaal van den heer Mourik alhier, afgehuurd, om daarin op Donderdag 23 dezer eene voiksbijeen- komst te houden. DALEM. De begrooting der gemeente Vuren, voor den dienst van 1893, bedraagt in ontvangsten uitgaaf de som van f7113.16. WOUDRICHEM. Van 6 tot 11 Febr. zijn ia het vischwater dezer gemeente gevangen en aan den afslag gebracht 230 zalmen, die voor f 0.80 a f 1.30 per half kilo werden verkocht. NEDERHEMERT. Tot predikant bij de Herv. gemeente alhier, is beroepen Ds. J. M. Conradi te Lier bij Delft. WAALWIJK, 15 Febr. De handel in de Langstraat in 5-jarige paarden was zeer levendig. Verscheidene werden door Fran sche kooplieden aangekocht. De prijs be droeg f 350 a 450. WERKENDAM. Voor de arme visscher3, voornamelijk de drijvers, is het een buiten gewoon goede tijd. Is het vangen van een' zalm voor hen vaak een buitenkansje, thans is het regel. Soms worden er in ééne dreef 3 of 4 dezer kostbare beestjes buit gemaakt. De markt te Hardioxveld moet dan ook in den laatsten tijd een eigen aardig gezicht opgeleverd hebbenin zoo grooten overvloed was de koning der vis- schen er vertegenwoordigd. Gisteren 13 Febr. is de zegenvisscherij weder begonnen. Aan de zuidzijde leverde die nog iets op, maar aan de noordzijde niets; er schijuen door de veranderingen tengevolge van den ijsgang talrijke haften in het vischwater te zijn. De prijs van den zalm blijft, den over vloed in aanmerking genomen hoog. De prikvisschers beginnen hunne vis- scherjj, die vóór de vorst beste resultaten gaf, eveneens op nieuw. De Biesbosch is, zooals wij verwachtten, geheel vrij van ijs, zoodat ook daar weer alles leven en beweging is. Moge het zoo blijven GORINCHEM. Het mond- en klauwzeer schijnt zich in deze gemeente niet uit te breidenhet blijft beperkt bij de runderen /an den veehouder P. S., wiens stal volgens het bij de wet voorgeschrevene ontsmet is. Men doet nu stappen om de wekelijksche veemarkt weder geregeld toe te laten. liinnenlarsd Van goeder hand verneemt men, dat de heer Oppedijk, lid der Staten-Generaal voor het district Harlingen, weder een aanval van beroerte heeft gehad, en dat de genees- heeren hem thans bepaald hebben aange raden om voor die betrekking te bedanken, zoodat men diens volgens binnenkort ook in het district Harliögen een verkiezing mag tegemoet zien. In het Kon. Instituut van Ingenieurs ont wikkelde de heer A. Huet zijn plan voor een open doorgraving van Amsterdam naar zee. Het kanaal is door hem op 300 meter breedte geprojecteerd en zou van IJinuiden naar Buitenhuizen 25 millioen kosten. Het gedeelte van Buitenhuizen naar de Petroleum haven zou een verbreeding van het Noord zeekanaal zijn, en de nieuwe havenwerken te Amsterdam zouden een geheel afgesloten vrijhaven vormen, tc exploiteeren met winst als commercieele onderneming. Het kanaal moet vrij zijn van sluizen en bruggen, zoo dat alle spoorwegen afgesneden en sommige omgelegd zullen moeten worden. Het plan past in de droogmaking van de Zuiderzee. Te Barendrecht hadden eenige kinderen in de schuur van den landbouwer L. zich vermaakt met eenen schommel. Een aldaar werkzame jongen ongeveer 15 jaar werd daarna vermist en door den stalknecht zoo danig in het touw verward gevonden, dat de ontboden geneeskundige slechts den dood van den knaap kon constateeren. Het meisje te Houtrijk en Polanen, dat onlangs op zulk eene lage wjjze werd mis handeld, is thans geheel hersteld en is dooi de justitie te Haarlem gehoord. Naar het Ilbd. verneemt, wordt, te be ginnen met 15 Maart, des Woensdags om Ook zal er wellicht binnenkort een be langrijke versnelling van het verkeer met Engeland worden verkregen. De Great Eastern-Spoorweg-Maatschappij is nl. voor nemens snelvarende booten in de vaart te brengen tusschen Harwich en den Hoek van Holland. Vandaar zouden dan de reizigers door de Holl. Spoor onmiddellijk naar Am sterdam worden vervoerd, waar zij, na om streeks 8 uur den vorigen avond ait Londen te zijn vertrokken, reeds vóór negen uur des morgens zouden aankomeu. Lord Hamilton, voorzitter der Maat schappij, vertoeft thans te Amsterdam om de noodige onderhandelingen met de be trokken Spoorweg-Maatschappij te voeren. Terwijl de echtgenoote van den boom- kweeker P. Z. te Rozendaal (N.-B.) op een partijtje was, heeft een dief eene kast in het huis opengebroken en daaruit voor eene groote waarde gouden en zilveren voor werpen ontvreemd. Van den dief is nog geen spoor ontdekt. Zondag had te Kuinre een ergerlijk op stootje plaats. Voor de woning van den burgemeester schoolden eenige personen samen, en toen deze, de heer Van Eek, buiten kwam, werd hij door drie visschers, de beide gebr. Buisman en Roelof v. d. Werf, aangevallen, geschopt en geslagen. De oorzaak van deze vijandige houding tegen het hoofd der gemeente moet gelegen zjjn in een in de »Steenwijker Ct.« opge nomen bericht uit Kuinre, waarin werd medegedeeld, dat de spieringvisscherij aldaar tegenwoordig zeer goede resultaten opleverde. Men hield den burgemeester voor den in zender van dit bericht en vreesde, dat dit concurrentie zou opwekken. Op last van de justitie te Heerenveen is de brigade maréchaussées te Steenwijk en de rijks veld wacht van Oldemarkt naar Kuinre vertrokken, die de drie schuldigen gevanke lijk naar Heerenveen brachten. Bjj een brand, die de schuur van den landbouwer P. Breure te Kats (Z.) geheel in den asch legde, zijn 14 paarden, benevens 42 stuks hoornvee, een bok en vele hoenders in de vlammen omgekomen. Een nieuwe soort van oplichterij is dezer dagen te Rotterdam en te 's-Graven- hage weder met goed gevolg beproefd. Een als heer gekleed persoon vervoegde zich in een boekwinkel en verzocht voor f5. postzegelsdaar hij ze per post moest verzenden stak hij deze in een en velop en plakte daar een postzegel op, waarna hij dien in den binnenzak van zijn jas verborg. Toen het op betalen aankwam bemerkte de heer dat hjj geen geld bij zich had, waarna hij de envelop weer terug gaf en zeide dien te halen wanneer hij zijn geld, 't welk bij thuis had laten liggen, gehaald had. Toen hij echter niet terug kwam, maakte men den brief open en bemerkte men dat hij niets inhield, waaruit bleek dat de slimme oplichter twee enveloppen bij zich had en die onderling verwisselde. Men zij dus op zijn hoede. Oekeloen, wiens veroordeeliug wegens doodslag, gepleegd op een politieagent te Rotterdam, door het Hof' te 's Hage is be vestigd, zoodat zijn straf op tien jaren blijft bepaald, heeft in die uitspraak berust. Engelsche paardenkoopers reizen Fries land af om tuigpaarden te koopen. Ze bieden f 400 a f 500, doch zijn zeer kieskeurig. Te Leur heeft een afschuwelijke moord plaats gehad. De koopman K. uit Breda kreeg in een herberg twist met eenige door drank verhitte jonge kerels, die hem, toen hij de herberg verlaten had, achtervolgden en verraderlijk met een rues in den buik staken, zoodat de dood onmiddellijk intrad. De dader, zekere P. J., heeft bekend den doodeljjken steek aan den verslagens te u O hebben toegebracht. 5rgei'iyJïv» SHxsoni. Heusden, van 9 tot 16 Febr. Geboren: Martinus, z. v. H. v. Her waarden en M. W. v. d. Werken. Overleden: Pieternella Nuijten 11 mnd; Johanna de Graaf, wed. v. G. Schermer 87 jaren. A i'soop Aonbesifcdingen. Bij de Dinsdag van wege het gemeente bestuur van Wassenaar gehouden aanbe- stö'iiug van het graven van een haven met toevoeikansal en bijkomende werken waren de minste inschrijvers: Bestek No. 1. D. van Tilburg te Leiden, f 6140. Bestek No. 2 perceel 1. G. Stek Bz. te Heukelum, f 14,987, perceel 2 D. C. Brons te Sliedrecht, f 5800, perceel 3 C. de Rniter te Zoeterwonde, f6425, massa 1, 2, 3 C. de Ruiter, f28,250. Dinsdag had aan het Centraalbureau der Exploitatie-maatschappij te Utrecht de aan besteding plaats van Restek No. 595. Het maken van gebouwen en inrichtingen en daarmede in verband staande werken op het station 's-Bosch. Begrooting f235,000. In gekomen zijn 33 aanbiedingen, waarvan de minste was die van A. A. Hillen te Roer mond, voor f 192,500, en van bestek no. 596. het uiaken van een reservoirgebouw met waterleiding en eenige diverse werken op net station Utrecht. Begrooting f 25,840. Ingekomen zijn 19 aanbiedingen, waarvan de minste was die van denzelfde voor f 21,990. INGEZONDEN. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Menheer Al hoewel het mijn gewente niet is om in de krante te schrijve kan ik nou on mogelijk verzwijge wat me op het hart lijt. Als altijd ging ik ook gistere naar de kerk en al heb ik geen fijn verstandt van de meziek toch vond ik dat den urgel zoo elendig slecht speulde. Het voorspul van den kasten psalm, het was het achtiende van den 119den, ging net of er veul katten aan den gang ware, 't lij ook niet aan den urgelist, dat weet ik zeker, maar aan den urgel zeivers. Wat er an mekeert weet ik niet, want ik zeg nog eens, daar heb ik geen verstandt vanmaar dat weet ik wel, het bedierf de mooije preek van den domenie, die het had over den rijke jongeling, ja ik heb hem nog nooit zoo mooi hoore preeka als gistere. Wat ik nou zegge wou, nou dat is dat de kerkvoogde van de kerk is een urgel- maker bestelle moeste otn is na den urgel to kom me kijke, musschien is het met een kleine reperacie te verhelpe, want zoo kan het toch niet blijve en den domenie heet er ook last van, dat kan de zien, dat het hem hindert as ie weer begint te preeke 'T is al gebeurt dat ie moest op houwe, zoo as 't ding na- piepte. Nou breek ik af en teeken. Uwen Vrind Veen15 Februarij 1893. Marfitberichten. DUSSEN, 16 Febr. Aangevoeru 156 kilo boter. Prijs f J .04f 1.28. Markt gezet f 1.16. Eieren f 0.85 per 26 stuks. DORDRECHT, 16 Febr. Tarwe. Jarige, puike Zeeuw- sche Vlaamsche en Overmaas,iche f 6.a 6.30, Over- maassche goede en mindere 5.30 a 6.Nieuwe vuike Zeeuwsche, VI. en Overm. 6.50 d 7.dito goede f 6.d 6.40, dito mindere en blauwe 5.30 d 6dito Zomer f 5.50 a 6.dito Canada f 5.u 5.50. Rogge. Zeeuwsche, Vlaamsche en Overmaassche f 5.00 a 5.20. Gerst. IVint er Zws. en VI. Zakmaat 4.40 d 4.70, Overmaasch en Flakkeesch Zakmaat 4.00 a 4.30. Zomer Zws. en Vlaamsch Zakmaat f 4.d 4.20, Overm. en Flakkeesch Zakmaat 3.70 d 4.00. Haver. Voeder 2.70 d 3.30. Dikke f 3.80 ƒ4.10. Boonen. Witte ƒ7.d 8.Bruine ƒ7. d 8.20. Erwten. Blauwe Kook ƒ7.d 7.60, Voeder d 6.d 6.50. Koolzaad. Nieuw a en jarig f a per hectoliter en puik Odessa op per 240 kilo gehouden. Lijnzaad. Ordinair Memel dito Koningsberger en Peters- burger op dnaar deugd gehouden. Raap koeken. Harde f 78 a 82 de 1040 stuks. Lijnkoeken. Harde f dde 1040 stuks. I—n.rwiwi i ininw«fiirMur«i riui naf» WATERHOOGTE KEULEN. 14 Feb. 6.32 M. boven 0. 15 Feb. 6.13 M. 16 Feb. 5.80 M. Waterhoogte Heusden. 14 Feb. (voorm. 8 nur) 3.92 M. -f- A. P. 15 Feb. 4.25 16 Feb. t> 4.41 s> A tl ei-teïi tiëxa. li Heden morgen overleed iu haren Heer en Heiland onze geliefde Moeder Behuwd- en Grootmoeder, de Weduwe in den ouderdom van ruim 87 jaren. Uit aller naam G. SCHERMERS. Heusóen, 11 Febr. 1893. Het hernieuwd en doelmatig ingericht 'koffii met van te -OYJSS-EIV (over de R.-K. Kerk en het Raadhuisj wordt het reizend publiek beleefd aanbe- bevolen. ^r«o-JW1I lil I jpü;Na de verhoogde Koffieprijzen is toch Verkrijgbaar bij

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1893 | | pagina 2