beroep bad ontvangen. Yeel leden der ge-en het Zuidelgk deel van het Land van BRUG 151.1 HEUSDEN. plaatselijke autoriteiten daartegen bijzondere maatregelen nemen moet. Het hondenvleesch wordt door de Italianen te München gaarne gegeten en ook veel bij de worstfabricage gebezigd. Op het kerkhof te Weisskriehlicz, bij Praag, heeft men een tienjarig meisje dood gevonden op het graf harer moeder, üe arme kleine kwam daar sinds den dood harer moeder eenige weken geleden iederen dag bidden, en Zaterdag sliep zij, door de koude bevangen, in, om niet weder te ontwaken. De »Figaro« deelt het plan der concen tratie der Purtsche troepen mede, zooals door de mogendheden van het drievoudig verbond overeengekomen is bij het uit barsten van een oorlog. Duitschland zal drie legers, samengesteld uit negen leger corpsen en der garde, uit twee Beiersche legercorpsen en de Wartembergsche divisie aan de westelijke grenzen bijeentrekken. Zeven legercorpsen, vijf dirisiën cavalerie en vier reserve legercorpsen zullen vereenigd worden aan de Russische grenzen. Dit alles met uitvoerige aanduiding van plaats in genoemd blad. Voorts wordt gezegd, dat naar het vroegere plan door maarschalk Moltke ontworpen, de Pruisische garde rechtstreeks van Berlijn naar Coblentz, van Coblentz naar Trier en van daar naar Metz zou oprukken. Doch dit plan is in overleg met de beide andere mogendheden van het verbond gewjjzigd. De Figaroverklaart op categorischen toon, dat zijne mededeelingen strikt juist zijn. Indien de officiettse Duitsche drukpers treinen in de sneeuw big ven steken en on derscheidene menschen zijn er doodgevroren. De thermometer daalde hier en daar tot 60° F. Langs den Canadian Pacific-Spoorweg heerscht dringende steenkolennood, daar er geen vrachttreinen rijdenvele fabrieken staan stil. Uit St. Louis wordt gemeld, dat er, ter wijl het kind van het echtpaar O'Rourke ten doop gehouden werd en de gasten zich verzamelden, wachtende op de feestelgk- heden, die komen zouden, plotseling een hevige twist onder de talrijke genoodigden ontstond, waarschijnlijk tengevolge van het overmatig gebruik van sterken drank. De meesten grepen terstond zooals een echt Amerikaan betaamt naar de revolvers en de mossen, die zij bij zich dragen en maakten zulk een goed gebruik van de wapens, dat in een oogenblik 6 dooden en 16 gewonden den grond bedekten. O'Rourke zelf, de vader van het kind, moest bij de vechtpartij het leven Jaten. Bij een geweldigen brand te Madrid, in de calle Arenal werden verscheidene per sonen gewond en gingen een aantal bank biljetten verloren. De schade wordt op 1 millioen pesetas geschat. Tien dorpen in Guatemale zijn door overstrooming ver woest; honderde menschen kwamen om. Verschillende dorpen in Hongarije zijn nog door den Douau overstroomd. Te Bogyislo zijn o. a. 200 huizen ingestort; 40.000 joch land staan onder water. Bij Little Rock, in Arkansas, zijn Woensdag bij een spoorwegongeluk 20 personen ge- op bevel ook maar de minste logenstraffing kwetst of omgekomen. Bij het te water er tegenover mocht stellen, hetgeen echter j ittten vau een schoener, op het Michihan niet waarschijnlijk is, dan zullen nadereMeer, stak een hevige storm op, waardoor bijzonderheden volgen. 25 personen, die 't schouwspel op een Opnieuw zijn hevige schokken van aard-'schip gadesloegen, van boord slingerden 15 beving waargenomen op het eiland Zante.hunner verdronkenvan 9 zijn de lijken Bij kaap Khieri werd een groot aantal Pas gevonden. Ie Saigon is een lucht- barakken, die daar in de nabijheid der reiziger, Victor Valazie, door 't weigeren naphtabronnen waren geplaatst, vernield.j vaü ZÜU parachute om zich te openen, van Een ware paniek heeft zich van de be-2000 voet hoogte neergestort en op een dak volking meester gemaakt, die nog gebukt pletter gevallen. gaat onder de gevolgen der eerste aard- j BEKEND M A kTn <J beving. I Burgemeester en Wethouders van Heusden; Sommige bladen komen nog terug op de Gezieu de circulaire van den Heer Com- geschenken in geld, door den Paus ter ge- missaris der Koningin, d.d. 25 Februari jl., legenheid van zjjn jubileum ontvangen, en (provinciaal bijblad no. 21). schatten het totaal op minstens 9 millioen, Brengen ter kennis van de ingezetenen, j ii-iu dat, bij missieve van den Minister van Oor waarvan een goed deel vermoedelijk be- T, .rTr log van den 7 Februari jl., vlle Afd. stemd za. zgn voor de congregatie der n(K 75 bepaald, dat voor hot vervolg de propaganda, die in den laatsten tijd aan- vergunning tot uitoefeuiug der buitenland- zienljjke verliezen heeft geleden. sche zeevaart, bedoeld in art. 129 der De keizer van Oostenrijk moet persoon-1 militwwet, kan verleend worden, wanneer vi 1 aa aaa r i i 1,1 rj aan slechts één der beide vereischten, die luk 190,000 frs. geschonken hebben. Het r, r de wet stelt, voldaan is. Zoo is die toe- meest vorstelijke gescoenk werd ec ,ter aan stemming in het vervolg te verleenen aan Leo XIII vereerd door den hertog van Jotelingen bij de militie te land ingelijfd, die Norfolk, die den Paus een gesloten enveloppe reeds over hunne inljjving bij de militie aanbood, inhoudende een cheque ten bedrage hun beroep van de buitenlandsche zeevaart ja aaa j j. 1 v. 1 -v, -maakten en eveneens aan hen, die zich van 40,000 pd. st. met dit onderschrift:: 1EA 1 f. (overeenkomstig art. 150 voor de zeemilitie »Aan den Heiligen Vader hulde van een bebben aangeboden, doch daarbij niet hebben Engel8chen katholiek.(kunnen worden aangenomen. Heusden, 6 Maart 1893. Omtrent alle mogendheden welke er oorlogschepen op na houden, zullen aan de groote marine betooging, torgelegenheid van de wereld-tentoonstelling te New-York, deel nemen. Uit Algiers wordt gemeld, dat de hon gersnood onder de inboorlingen van het Cbilf-dal nog toeneemt en dat er niet genoeg hulpmiddelen zgn om dien toestand te ver beteren. Voor enkele dagen heeft de Russische Regeering tot de gouverneurs der provin ciën een circulaire gericht, waarin wordt medegedeeld, dat de nieuwe vervolgings- wetten tegen de Joden uiet toepasselijk zijn p de secte der KaruïVn, een groep, die Ion talmud verwerpt en alleen aan den bijbel vasthoudt. De circulaire is uitgev aardigd op aandrang vau deu President Ier Heilige Synode en heeft ten doel de orthodoxe Joden, diezich eenvoudig vau ten talmud losmaken en zich Karaïcen noemen, te vergunnen in het- land te blijven. Men heeft in werkelijkheid slechts weinig varaïtenzij wonen meerendeels in de Krim, spreken Tartuarsch en dragen de Tartaarsche kleederen, zoodat zg uiterlijk niet terstond als Joden zijn te herkenneu. In de tiende eeuw ging de stam, met Koning Bolan aan het hoofd, tot den Joodschen godsdienst over. Het is niet on mogelijk dat door hes nu aangegrepen middel de groote ami-semitische beweging voor een goed deel zal worden gestuit. In Amerika is de winter opnieuw be gonnen. Hét L er hevig koud. De scheep vaart wordt o.a. in de haven van New-York niet weinig bemoeieliikt door groote massa's Jrgfijs. lü Canada heerscht een verschrikkelijke Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. van Eggklen. Honcoop. I'lïiatselïii» Nieuws. HEUSDEN, 7 Maart. Bij de Zaterdag 1.1. alhier gehouden ver huring van de z.g. Kerkeweiden, onder Hedikhuizen gelegen, was de opbrengst iets minder dan het vorig jaar. Voor ruim IN1/* Hectare werd f 1007 gemaakt, in tegen stelling van het vorig jaar f 1698. Ook bij de daags te voren gehouden ver pachting door de gemeente Herpt, waren de prijzen lager dan het vorig jaar. DRONGELEN. Voor de familie van den werkman, die op het werk van den Nieuwen Maasmond onder Waalwijk dezer dagen op jammerlijke wijze het leven ver- luor, nalatende eene vrouw en 5 kinderen, circuleert alhier een lijst ter inteekening. Heeds voor circa f 150 is ingeteekendhet geen zeker te apprilieeren is, zoowel van de zijde der gevers, als van hen, die zich voor het inzamelen beschikbaar stellen. Wat be duidt echter zulk eeu som nog weinig, als tegemoetkoming voor het geleden verlies. Om zoo'n vrouw in den beginne onder stand te verschaffen en haar daarna aan een klein zaakje te helpen is de som nog niet groot genoeg. Zon uwe Redactie zich niet willen belasten mot de ontvangst van j meerdere giften, om die aan de gevormde commissie at' te dragen? Menigeen zou I gaarne die diep bedroefde weduwe willen j steunen, indien hij of zij daarop slechts op merkzaam gemaakt werden. Ook andere bladen zullen eene weldaad bewijzen, door voor een en ander zich be schikbaar te stellen. v olgaarne zullen wij bedoelde giften ontvangen en die, met aanduiding van de inzenders, aan de Commissie af dragen. De Redactie. DUSSEN. Verleden Zonday; maakte onze leeraar aan onze gremeente bekend d*i meente hopen, dat Z.Eerw. vrijheid vinden j mogen voor die aanbieding te bedanken en dat hij nog lang met zegen bij ons werk zaam zal zgn. BESOIJEN. De heer W. A. W. Moll, vroeger onderwijzer te Sprang, thans on derwijzer met hoofdacte te Amsterdam, heeft van den Minister van KoJoniën eene kennis geving ontvangen, waarin hem wordt ge meld, dat bij de Regeering het voornemen bestaat, genoemden heer Moll, bij genees kundige goedkeuring, als onderwijzer uit te zenden naar Ned.-Indië. Wat de toestand van het water aangaat, kan van hier worden gemeld, dat de Buitenpolder zoo goed als droog en dus de passage naar DroDgelen weer hersteld is. In den binneopolder loopt of zakt het water ook langzamerhand weg, hoewel het nog wel een paar weken kan aa nloopen eer de werkzaamheden van den landman voor goed kunnen worden voortgezet. Het tuinieren komt, ook al wegens het hooge water, dit jaar bijzonder laat aan. SLEEUW IJK. Dat men bij het op wekken der levensgeesten van drenkelingen, niet te spoedig den moed moet opgeven, werd dezer dagen alhier bewezen. De kleine vijf jarige v. A. speelde in de nabijheid van een sloot en geraakte te water. De nog kleinere zus ging eindelijk naar huis om moeder te roepen. Doodelijk verschrikt kwam deze toe snellen; spoedig bracht zij den drenkeling op het droge. Lang scheen het evenwel alsof de levensgeesten geweken warende kleine bleef bewusteloos en verroerde zich niet. Eindeljjk werd de hulp ingeroepen van dr. Gegtenbeek uit Woudricheiu en hem gelakte het met veel moeite de kleine weder bij te brengen. ALMKERK, 4 Maart. De Heer C. Kroeske, onderwijzer te De Wilp, gemeente Maruru (Groningen) werd den 26 Novem ber 1892 door den raad der gemeente Alm- kerk (N.- Br.) uit meerdere sollicitanten be noemd tot ouderwijzer aan eene openbare school in di» gemeente. Van deze benoeming werd hem onmiddellijk kennis gegeven, met verzoek, zoo mogelijk, deu 15 Januari 1893 in functie te treden. Kroeske antwoordde hierop, dat bij de benoeming aannam, maar niet zeker wist of hij reeds den 15 Januari de betrekking te A. kon aanvaarden. Den 4 Jan. meldde hij den burgemeester van A. dat hij eerst in 't begin van Maart kon komen, omdat het gemeentebestuur van Marum, ten einde (naar hg meende) zoolang mogelijk van het salaris van f 400.te kunnen profiteeren. zich aan den uitersten termijn had gehouden en hem eerst tegen 3 Maart had ontslagen. In A. nam men hiermede genoegen en verwachtte men den heer K. begin Maart. Edoch, in plaats van genoemden heer verschgnt op 24 Fe bruari, dus bijna 3 maanden na zijne be noeming en aanneming, een brief van hem, meldende dat hg voor de betrekking te A. bedankt, omdatMarum hem nu het zelfde salaris geeft en hij daar een trek pleister (sic) heeft. Commentaar overbodig. Een ieder wachte zich voor schade Tengevolge van het overlijden van den heer Govert van der Beek is door het Waterschapsbestuur van »den Duil« de volgende voordracht ter benoeming van een Secretaris-Penningmeester opgemaakt 1. Gerrit de Leeuw; 2. Willem Nico'aas de Leeuw3. Aart Groeneveld. De Heer Cornelis Dekker Tan. is benoemd tot waarnemend Secretaris-Penningmeester. N EDERHEMERT. De heer Ds. J. M. Conradi, predikant te De Lier, heeft voor het beroep naar deze gemeente bedankt. WAALWIJK. Bij Kon. besluit is de heer L. van Everdingen benoemd tot ont vanger der registratie en domeinen, thans ais zoodanig te Texel werkzaam. HEESBEEN. Zaterdag j.l. vertrok alhier H. Verdoorn met zijn gezin, bestaande uit tien personen, naar Iowa in Noord-Amerika. In Alei van het vori je jaar ging reeds een zijner zoons derwaarts en het scbyut vooral op aandringen van dezen te zijn, dat thans zgne familieleden volgen. Wij wenschen hun eene behouden aankomst. WOUDRICHEM. Van 20 tot 27 Febr. zijn ia het visch water dezer gemeente Heusden scheiden zal van het Noordelijk deel. Behalve de wegen, loopende over den hoogen Maasdijk bij Heusden en over den zeedijk bij Doeveren, worden ook de gemeen schapswegen tusschen deze beide plaatsen en Genderen verbroken. Wil men dus voorkomen, dat het Noord westelijk deel van Noord-Brabant door den nieuwen toestand zoo min wat waterlossiug als wat communicatie betreft, in minder gonstigen toestand geraakt, en door een gemeenschap over de nieuwe rivier zooveel mogelgk terug geven wat aan het verkeer te land wordt ontnomen, dan is een over brugging daartoe het aangewezen middel. De Minister verdedigt voorts de keus der plaats van de brug boven het daarvoor kiezen van Keizersveer, ook omdat voor den rivierovergang aldaar sedert 15 October 1890 een stoompont is in dienst gesteld, waarmede dat veer, zooal niet aan alle wenschen, dan toch aan de redelijke be hoeften van het verkeer voldoet. De belangen der militaire verdediging verzetten zich ook niet tegen de plaats en de inrichting der brog. Met de gekapitaliseerde onderhoudskosten wordt de raaiing voor het bouwen der brug op 1.000.000 begroot. IJinnenland. In de gewijzigde bedrijfsbelasting zal, naar wij vernemen, niet voorgesteld worden baar 1 Aug. in te voeren, maar 1 Mei van 't volgend jaar. De Belgische Regeering zal den vee-invoer uit ons land weer toelaten langs Terneuzen, alwaar het vee eenige dageu quarantaine zal moeten houden. De minister van oorlog heeft bepaald, dat de Roomsch-Katholieke militairen op hunne erkende feestdagen dezelfde vrijstel lingen van dienst zullen genieten, als den Israëlieten tijdens hunne godsdienstfeesten wordt verleend. Or^er Kastrikuin is aan het strand ge vonden het lijk van iemand, die 25 jaren geleden zijne vrouw en kinderen heeft ver laten en thans terugkeerende, haar gehuwd met een ander terugzag O O In de Lange Kranestraat te 's-Graven- hage is een alleen wonend 70-jarig man dood te bed gevonden, gestikt ten gevolge van kolendamp. Te Tiel heerscht de diphteritisreeds moest dientengevolge de bewaarschool der R. K. zusters gesloten worden. Ook op de openbare scholen doen zich eenige gevallen voor. Door de politie te Zwolle zijn Jan van Slooten en zijn zoon Gerrit Jan, oud 24 jaar, mattenkoopers, wenende te Hasselt (O.), aangehouden die te Zwolle trachtten valsche guldens uit te geven. Daar zij in het bezit waren van nog meer valsch geld, werd te Hasselt bij hen huiszoeking ge houden en vond uien niet alleen eenig ge maakt Hollandsch tn Duitsch valsch geld, maar ook de vormen en werktuigen enz. waarmede die waren vervaardigd. Zij hebben reeds bekend. De beide val&che munters zijn naar de gevangenis te Zwolle overgebracht. gevangen en aan den afslag gebracht 190 zalmen, die voor f 0.65 a f 0.90 per half kilo werden verkocht. DALEM. Bij beschikking van den Hoofd directeur der Posterijen, van 15 Febr. 1.1. no, 353, is bepaal i, dat voor het afhalen van brieven, couranten en andere stukken van de hulpkantoren, daar waar dit verlangd wordt, geen recht is verschuldigd en dus kosteloos aan daartoe strekkende verzoeken moet worden voldaan. Het kohier der plaatselijke belasting op de inkomsten der gemeente Goriuchem, over 1893, bevat 1059 aaugeslagenen ad 2 pCfi. van het belastbaar inkomen, tot eene gezamenlijke opbrengst van f 30000. De hoogste aanslag bedraagt f49000, de laagste f 100, als belastbaar jaarlijksch inkomen. De tentoonstelling van pluimgedierte, door de vereeniging »Avicultura« uitgeschreven en Vrijdag, Zaterdag en Zondag in Kunst min te Dordrecht gehouden, uiag zeer wel geslaagd genoemd worden. Er waren zeer fraaie exemplaren, voornamelijk hoender#, eenden, ganzen en fazanten, te zienook vele voedersoorten, hokken en kooien ver dienden de aandachtjammer dat de ver eeniging niet meer publiciteit aan deze waarlijk nuttige en schoone tentoonstelling gegeven heeft; in de aaugrenzende ge meenten bleet zij bijna onbekend, 't welk van grooten invloed op de belangstelling moet geweest zijn van hen, die het vakblad van deze vereeniging niet lezen. De noodzakelijkheid van den bouw van een brug over den Kieuwen Maasmond bij Heusden wordt door den Minister van Waterstaat nader aangetoond in de Memorie van Antwoord, door hem bij de Tweede Kamer ingezonden op hst Voor!00pig Ver stag nopens het wetsontwerp tot wijziging en verbooging b-giiiutii.;. v De nieuwe de '.-n om Hoofdstuk IX der Staats- 1*92 Men meldt uit Westdougeradeel l e dam tusschen Ameland en onzen vasten wal heeft wel niet belangrijk, maar toch wel iets door den jongsten ijsgang ge leden. Aan de oostzijde zijn hier en daar bazaltsteenen uit den dam gebroken en door ijsschollen medegevoerd. De aanslibbing gaat steeds merkbaar vooruit. Wel gaat er de golf over heen, doch bij gewoon getij staat er weinig water in de beschutte bochten en des zomers levert de zeekraal er het bewijs, dat een nieuw land ontstaat. De ongunstige fiaaucieele toestand der be trokken maatschappij maakt het intusschen ondoeniyk, iets van belang te doen tot ver binding van Amelami aan den vaslen wal. Men is reeds tevreden, ais uien het meest noodigo onderbond kan doeu. Gelijk men evenwel we .t, is eenige uiaan ion op den aanhoudenden aan- regeerincf om mede te werken onderneming, bg het welslagen waarvan verscheidene daizende hectaren vruchtbaar land zouden te voorschijn komen, een ant woord ontvangen, dat eenige hoop voor de toekomst geeft. Het reeds verbruikte kapitaal van bijna een millioen gulden zou dan niet zgn verloren. -Ht ecl» tsciiLen. Tegen Adr. Willeuise, beklaagd van moord op vrouw an der Kaay, op oudejaars avond onder de gemeente Ter Aar gepleegd, eischte het O. M. gisteren levenslaüge ge vangenisstraf. Tegen den halte-chef, welke op 9 Nov. 11. aan de Beurs te Rotterdam dienst deed, is een gevangenisstraf van 2 maanden ge- eischt, als zijnde een vrouw op gemelden datum door zijne schuld door een aan komenden goederentrein overreden en ge dood. Het O. M. bij de arrond.-rechtbank te Amsterdam heeft tegen den stu lent Trissat, beschuldigd van opzettelijke beleediging van een pikenr in het circus Carré, die sedert overleden is, één maand gevangenisstraf geëischt. Uitspraak 10 dezer. iNeêrlantlsoh Lndië. Uit Batavia wordt d.d. 4 Febr. gemeld De Atjehers in Tamiang. Het stoom schip >Anna«, dat eergisteren uit Seroeway te Belawan terugkeerde, is zoowel op zijne reis derwaarts als terug op de Tamiang- rivier door troepjes Atjehers van 10 a 12 man beschoten, die op de verschillende tand- jongs post hadden gevat. Het totaal aantal Atjehers dat aan die beschieting deelnam wordt door den commandant van het dek- kings-detacbement aan boord van dat vaar tuig op 50 a 60 man geschat. De »Annac werd door een twintig-tal kogels getroffen, waarvan een paar door den schoorsteen, andere door de watervaten, en een enkele door de romp vloog, zonder iemand der op varenden te deren. De vijand zou ook nog getracht hebben het, jacht te doen kantelen door dwars over den stroom gelegde touwen van bamboe, maar die poging mislukte, want bet vaar tuig stoomde daar met glans doorheen. Den 2en zijn de resident en de geweste lijke mil. commandant aan de Belawan ge weest en hebben de »Anna« geïnspecteerd. Vermoedelijk vertrekt zij Maandag weder naar Tamiang. De Tanah Djawa quaestie. Ten ver volge op de vroeger meegedeelde berichten uit Batoe Buhra vernamen wij dezer dagen uit goede bron, dat het hoofd van Dolok Periboean door radja Maligan is aangevallen en totaal verslagen, zoodat hij de vlucht nam naar Siberna in de Raya-landen. Dolok Periboean is thans bezet door lieden van Tanah Djawa en de zoon van het vorige hoofd door radja Maligas tot hoofd aangesteld. Aan de karadjaiiu van Dolok Periboean onderwierpen zich aan den overwinnaar, die den tot nu gevangen ge houden oppasser naar Batoe Bahra bracht. NXit «"lx tberich ten. HEUSDEN, 4 Maart. Op de boteruiyn waren heden aangevoerd 241 kilo. De prijs varieerde van f 0.89 tot f 1.22. 's-HERTOGENBOSCH, 6 Maart. Op de heden alhier gehouden kalveren- en var- kensmarkt waren aangevoerd 182 vette kalveren en 3 vette varkens. Men besteedde voor vette kalveren le kw. 52 a 56 ct., 2e kw. 48 a 52 ct., 3e kw. 44 a 48 ct. per kilo. De vette varkens golden 46 a 48 ct. per k.g. Den 6 Maart was de prijs der boter f 1.10 tot f 1.30. ROTTERDAM, 6 Maart. Tarwe. Jarige,puike ƒ-. a goede en middelbare, f a Nieuwe, De beste J -.a -.goede f a -.geringe f a -.Per 100 kilo f -.a Canada Tarwe faRogge. De beste f 4.50 a 5.30, goede en mindere f a Gerst. Winter f 3.40 a 4.50. Per 100 kilo f 6.75 a 6.60. Zomer f 3.40 a 4.Per 100 kilo f 6.a 6.50. Chevalier f 4.20 a 5.40. Haver, 2.a 3.75. Bonnen. Bruine. Üe beste qual. f 5.25 a 7.75, goede en mindere soort f -. Witte. De beste qual. J' 6.50 a 8.goede en mindere f -.a Erwten. Kook f 6.a ƒ7.50. Kanariezaad. De beste qual. f 15.a 18.mindere soort f -.a -.Per 100 kilo f a ROTTERDAM, 6 Maart. Op de veemurkt war in ht- aangevoerd 364 runderen, 76 vette en gras- ralveren, nuchtere kalveren, 116 schapen of lamme ren, 338 varkens, biggen, bokken of geiten, gaarden., - veulens, ezels. De prijzen waren als volgt: runderen le qual. 64 cent, 2e quad. 56 cent, Se qual. 50 cent; kalveren le qual. 000 cent, 2e qual. 87 d 92 cent, Se qual. - cent; schapen le qual. 55 cent, ïe qual. 50 cent, alles per kilovarkens le qual. 28 a, cent, 2e qual. 27 a cent, Se qual. 26 cent, licht soort 25 ct 26 cent alles per half kilo, Zeeuwsche eieren f 3.25 a 3.50. Overmaassche dito 3,50 d ƒ3.75 de 100 stuks. Schepkaas per 50 kilo Ja Aangevoerd partijtje. Zoetemelksche kaas a per 50 kilo. Aangevoerd - partijtjes. winter. I:i d. westeigkr; Staten zijn vele hij van Uaulerwgk (Fr.) toezegging van soaou iieujuw* w» Doe oren Zat uuoieuquvu tut net weüer opvatten der zoo belangrgke W A T EU HOOGTE KEULE N. 4 Mrt. 3.89 M. boven 0. 5 Mrt. 3.83 M. 6 Mrt. 3.81 M. Waterhoogte Heusden. 4 Mrt. (voorm. 8 uur) 4.34 M. -j- A. P, 5 Mrt. 4.36 6 Mrt. 4.38

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1893 | | pagina 2