Uitverkoop W. VAN HELDEN, verpleging, Tentoonstelling Luik. Dr. VERLINDEN Openbare Verhuring FRUITGEWAS. publiek verkoopen Verkooping van Hout en Afbraak. ERFHUIS publiek verkoopen: ERFHUIS te HeusdëT Indien Opgepast «EVEST1CJ1» Spiegels,- Schilderijen, Staalgravures en Etsen. W. TIMMERMANS ZONSN pvestitd te Mei, Breestraat. oier Vertenfiam. publiek verkoopen: ïn leieelte van een Café-Inventaris, Verier een partij Afbraak, als: Handnaaimachien, Spieg-elmagazijn en Kunsthandel Deurwaarder FRIEDLI te Heusden, Melkvoedsel voor KinderenenZieken GÉRARD R. VAN DER VEN, CATO M. C VAN BEURDEN, eener Reusachtige Sigarenfabriek. SPOEDSPOED Bestellen eer de voor raad uitverkocht is. (voor alle gezindten), „Help u zelf op reis met Fransch", Uitgever L. J. Veerman te Heusden. is van Maandag 14 tot Zondag 20 Aug. Notaris KERKHOVEN Notaris KERKHOVEN II Notaris KERKHOVEN, Tj Jonker, W. VERMEULEN, Hoogstraat 78, Rotterdam, van Groote Markt C 450, tegenover den Heer Reukenschryver, ENCADREEREN van Plaatwerken en Vergulden. N. VAN THIJN, Groote Markt C 450, 'e-Bo.ch, Correspondenten Eerste klasse der Neoerlandsche Sank. Kassiers en Commissionairs in Effecten. bank te Haarlem den ontslagen politie agent D. V., tot vier maanden gevan genisstraf. De eisch was één jaar. Men schrijft uit Ginneken aan L. en V.: De wonderdokter, die sinds een jaar hier zijn tenten heeft opgeslagen, ont ving gisteren zijn 10,000sten patiënt. De wachtkamer en de stoel, waarop deze zieke, een oude boer, moest plaats nemen, waren met groen en bloemen versierd, en de man kreeg van den wonderdokter een kistje sigaren ten geschenke. Tal van bewonderaars en herstelde zieken hadden den wonderdokter bloe men en cadeau's gezonden. De Sjah van Perzië, met een gevolg van 60 personen, wordt in de tweede week van September in ons land ver wacht. Uit Rotterdam wordt geschreven De agent-majoor van politie H. Hoog- straate, een flinke jonge politieman, kortelings tot dien rang bevorderd, surveilleerde Zondagmiddag in de Sleu- telsteeg alhier. Hij verwijderde daar twee twistende mannen. Een dezer keerde op zijn schreden terug en deed, alsof hij op den politieman wilde toe- loopen. Hoogstrate, hem willende grij pen, struikelde en viel, waarbij hij on gelukkigerwijs zoodanig met zijn voor hoofd tegen den scherpen kant van een plank terecht kwam, dat hij tien minu ten daarna is overleden. Een ter hulp geroepen geneesheer vermoedde, dat door den val een hersenschudding was veroorzaakt. Het lijk van den man is naar de woning der weduwe, die met een 2-jarig kind achterblijft, overge bracht. Te Huissen (Geld.) is een nieuw ge bouwd, dubbel huis, dat reeds onder de kap stond, bij volkomen stil weer geheel ingestort. Een 60-jarige werkman, die met zijn zoon aan het binnenwerk bezig was, is als lijk onder het puin uitge haald. De zoon is levensgevaarlijk ge wond. De justitie te Arnhem heeft een onderzoek ingesteld. De werkman R. aan de oliefabriek te Delft, had aan den hals een puistje, krabde dit den vorigen Zondag open en legde er een pleister op, zonder een medicus te raadplegen. Toen zich daarop Maandag ongewone verschijnselen voor deden, werd de dokter gehaald. Het was echter te laat. De man is na een vreeselijk lijden aan bloedvergiftiging overleden. Hij laat een vrouw en tien kinderen achter. De directeur der gemeentewerken te 's-Gravenhage heeft aan B. en W. aldaar een rapport ingediend betreffende de trillende huizen te Scheveningen. In dat rapport wordt de volgende conclusie neergeschreven Uit de waarnemingen is met de meeste beslistheid de gevolgtrekking te maken, dat de trillingen worden veroorzaakt door de heen- en weergaande beweging van de zware bewegende massa's der horizontale gasmachines in de elec- trische centrale der E. M. S." Verder wordt gezegd: „Uit het feit, dat de trillende be weging zich slechts plaatselijk voordoet en de huizen waar zij wordt onder vonden zich alle nagenoeg op een afstand van pl. m. 240 M., of een veelvoud van dien afstand, van de electrische centrale te Scheveningen bevinden, meent de ingenieur Van den Steen van Ommeren te moeten afleiden, dat door de beweging der machines vermoedelijk in den bodem een golf beweging wordt veroorzaakt met een halve golflengte van pl.m. 240 Meter". Aan het slot van het rapport zegt de directeur „Middelen, die ter voorkoming van het bezwaar kunnen worden aangewend, zijn hoogst kostbaar en zeer moeilijk uit te voeren. Daaronder behoort mogelijk ook ver laging van den grondwaterstand, waar door de voortplantingen der trillingen door de alsdan droge zandmassa zou den worden opgeheven. In den tegenwoordigen stand van zaken kan ik niet adviseeren tot het aanwenden van eenig middel tot voor koming van het ongemak. Het schijnt mij toe, dat het kwaad niet van zoodanigen omvang is, dat gevaar voor de gebouwen te vreezen is. Aangezien in 1906 de electrisohe centrale te Scheveningen veel minder zwaar belast zal zijn, omdat zij geen stroom levert voor de electrische tram, laat het zich voorzien, dat het ver schijnsel zich dan weinig of niet zal voordoen: ook in 1904 was dit, zelfs met stroomleveririg voor lijn 9 der electrische tram, niet het geval". Uit Den Helder schrijft men aan Het Volk: Vrijdagmorgen kwam hier binnen het oorlogsschip Evertsen, waarvan op de reis een der opvarenden door een stort zee over boord werd geslagen, n.l. de kwartiermeester Prins, nalatende een vrouw met 3 kinderen. Volgens het verhaal van een der matrozen, die tot de bemanning der uitgezette redding boot behoorde, is men 2 uur bezig ge weest om te pogen den drenkeling te redden. Hij had de toegeworpen boei te pakken en de reddingboot was een maal vlak bij hem, toen een zee deze weer een heel eind omgooide. Het was nacht en er liep een hooge zee. Men kon elkaar steeds beroepen. Ook het schip voer tweemaal vlak langs hem. Een touw, hem toegeworpen, ver mocht hij door uitputting niet meer te grijpen. Een der schepelingen bood aan zich met een end langs boord te laten zakken, toen hij voorbij dreef, en hem zoo te. grijpen. De commandant verbood het echter, daar alle kans op een tweede slachtoffer had bestaan op die manier. Het laatste wat men van den dren keling hoorde was: „Maak voort, ik kan niet meer!" Alle pogingen faalden echter, en men was genoodzaakt de boot weer te hijschen en hem aan zijn lot over te laten. Het geval maakte aan boord een diepen indruk. De kwartiermeester was dien nacht onderofficier van de wacht, en moest vooruit naar een losgeslagen -kluisdek- sel kijken, toen de stortzee hem op nam en over den harbetti-toren in zee sloeg. Aan de N. R. Ct. wordt echter ge meld, dat deze onderofficier wel dege lijk door het personeel der reddings boot van het schip is opgehaald, doch dat ondanks het aanwenden van alle middelen, de levensgeesten niet meer op te wekken waren. Hij is vermoede lijk door uitputting van krachten ge storven. Het lijk is te Lerwick begraven niet alleen met de eerbewijzen van de equi page van Hr. Ms. Evertsen, doch ook onder veel deelneming van Engelsche zijde. O. a. was van het stadhuis te Lerwick de Nederlandsche vlag half- stok geheschen en een detachement I van een Engelsche kanonneerboot be geleidde de lijkbaar naar het graf, waarop door de Engelsche kameraden een krans werd gelegd. Zondagavond had een ongeval plaats met de Gooische Stoomtram, die 8.40 uit Muiderberg vertrok. Een oude juf frouw, van omstreeks 67 jaar, had ver geten den conducteur te waarschuwen, dat zij bij de halte aan het Kruitma gazijn wenschte uit te stappen, en toen de tram genoemde halte was gepasseerd, bemerkte zij eerst haar fout en sprong van de in gang zijnde tram, zoodat zij met het achterhoofd op de rails smakte. De conducteur deed onmiddelij k stop pen en nam de in haar bloed badende ongelukkige, in een der wagens op, waar men haar zoo goed mogelijk trachtte te verbinden met de aanwezige gordijn tjes. Middelerwijl had een der conduc teurs getelegrafeerd naar het station Diemen, zoodat bij aankomst aldaar reeds een dokter gereed stond, doch deze achtte het nutteloos de ongelukkige nog verder te vervoeren naar het O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam. Een enkele maal opende zij haar oogen, toen men haar ontdeed van enkele sie raden, doch sloot ze ommiddellijk, toen men haar verzekerde, dat alles in goede handen kwam. Zondagavond om ruim 11 uur zijn de herbergier Petersen op de Koorn- markt te Tiel en zijn vrouw door een zekeren Van B. zoodanig met een mes gesneden, dat dadelijk hulp van dr. Ter Braak hoog noodig was. De aan leiding moet worden gezocht in een vroegere liefdesbetrekking tusschen Van B. en de zuster van Petersen. In een gemeente in Zeeland bleek, bij de beproeving der brandspuit, dat dit instrument met wind mee pl. m. 3 M. ver spoot, terwijl er met tegen wind geen water kwam. Op de raads vergadering werd besloten het instru ment maar af te schaffenals er brand was, kwam men meestal te laat, en de meeste huizen en hofsteden waren tóch geassureerd RurgerlRke Stand. Wijk en Aalburg, over de maand Juli. Ondertrouwd A. Vos, 23 j. en A. M. Bragt, 21 j.; J. D. Bax, 28 j. en E. Sodder- land, 22 j.; D. v. Rijswijk, 21 j. en A. v. d. Velden, 19 j. Aanbestedingen. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 14 Aug. 0.58 M. beneden 0. 15 0.58 Waterhoogte Heusden- Hoog Water Laag Water. 12 Aug. 1.01 M. 0.50 M. q- N.A.P. 13 0.91 0.42 14 0,90 0.40 0 86 0.38 Adverteutfëu. Getrouwd - die, mede namens wederzijd- sche familie, hun hartelijken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Kaatsheuvel, 16 Aug. 1905. 100 stuks 2 cents sigaar. f 1.20 100 sigaren met gouden ringen 1.30 100 prachtige Panaiellas 1.20 100 mooie groote knakken 1.40 {00 Old Smookers >1.20 (tegenover het Stadhuis.) voor Heusden en omstreken. Bud- en Operatiekamer, Geneesheer ter keuze van den patient. Bezoekers van genoemde tentoonstelling zullen goed doen, zich vooraf aao te schaf fen het werkje: Servaas de Bruijn ptgs een gulden. Alom verkrggbaar en wordt oek na ont vangst van 't bedrag in postwissel franco toegezonden door den Geen enkele bezoeker zal zich de uitgaaf van dezen gulden beklagen. er verat runt, 's-BOSCH, VAN in den De werken schen- en Vervoornen- polder, onder Dewerken, van de Her vormde Kerk te Werkendam, voor 7 jaar, door te Werkendam, op Woensdag S3 Augustus 1905, des namiddags 7 uur precies, in het café WINE, aldaar. te Werkendamzal Donderdag f7 Augustus 1905, des namiddag 6 our precies, in het café KIEBOOM, te Woudri' chem, De APPELEN, PEREN en NOTEN of ander FRUITGEWAS, uit de boom gaarden behoord hebbende tot het hnis van de familie VAN EETEN te Uitwijk: den „Draaiboom", aan de Zandsteeg, onder Woudrichem; op „de Koppel", onder Almkerk; op „de Bouwe", onder Sleeuwijkde Burgt", te Werkendam do „Quint", aan den Kornschen dijk, te Almkerk; de boomgaarden achter het huis van de verkoopster, Mejuff. de Wed. J. de JongBiesheuvel, aan den Kornschen dijk, te Almkerk en aan den Dewerkenscheodijk nabij Werken dam, afkomstig van A. Pruissen, thans van den heer A. Wink. De BURGEMEESTER van Heusden zal op Zaterdag- 10 Augustus a*s«9 voormiddags 11 uur, aan het Wil* hxlminaplkin alhier, a contant Voor den heer W. A. C. van dkr Colïf Het perceel WEILAND, genaamd „de 14 hont op de Dooilagen", in den Oudenban, onder Rijswijk, kadastraal groot 1.71.40 hectare, om over het nog loopend seizoen 1905 te beweiden. Breeder bg biljet omschreven. te Werkendam, zal Donderdag f7 Augustus 1905, des vuormiddugs 10 uur te b. giunen, op den polder >DE KROON* (achterste) of >KONINGIN WILH.EL- MINA HOEVE,* onder Werkendam, we gens einde der hnur, voor den heer C. Schebders, a contant, 4 Aftandsche MERRIES, allen met Veulen en weder drachtig, 1 aftand sche RUIN. LANDBOUW en STALGEREED- SCHAP, waaronderDorschmachine met Rosmolen, Boerenwagens, Karren, Ploegen, Eggen, Rolblok, Slede, Kaf- molen, Bascule met Gewicht, Gareels, Toornen, Zadels met Lichten en het geen verder zal worden aangeboden. Beziciitiging op den dag vóór de ver kooping van des voor middags 9 tot 5 nur en op den verkoopdag des voormiddags van 8 tot 10 uur. Breeder bjj biljet omschreven. BIJ OP ROG: 17 gave Eiken Schotbalken, 6.80 X 0.25 X 0-20 M. 13 gave G reenen idem 6.80 X 0.25 X 0 20 M. 1 gave idem idem 4.60 X 0.26 X 0.18 M. 20 gtve idem idem 3.80 X 0 25 X 0 16 M. 4 gave Eiken Palen 3 M. X 0.20 X 0.20. 2 gave Vuren Palen 7.80 M. X 0 10 X 0.15. 1 beste Mallejan, 1 partgtje korte Rib betjes, zwaar 0.07 X 0.07 M., 6 oude Meerpalen, lang pl.m. 5 Meene groote partg getrokken en gegoten oud IJzer en andere Afbraak, alsmede eene partg Brand hout. Op Vrlfdag f8 Augustus 1905, des morgens 10 uur precies, zal tegen contante betaling aan de Vischmarkt bij den heer Jan Boeren: als: Tafels, eenige Stoelen, IJsbak met Flesschen, Kachels, een oud En- gelsch Biljart, een oude groote Kast, Stoopen, Kruiken, Risten. Deuren, Kozijnen, Ramen, Hout, Trappen, Ladders, een Schilders stelling, eenige Verfwaren, ledige Bussen, een partijtje Behangsel papier en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Te zien 2 uur vóór den verkoop. ge U een nieuvr RIJ WIEJL wilt aaoschaffan of hetzg ruilen, kunt ge nergens beter terecht dan bg onderstaand adres. Success.* Vitaal.* enz., enz., enz. (13 maanden garantie.) Gebruikte Rg wielen worden tegen hoogea prjjs ingeruid. Gemakkelijke betalings-conditiön. VEEM I»U Heusden. en betaal niet te veel. Voor f 22.50 een hagel nienw, hoogarm, met vliegwiel, gratis onderricht, 8 jaar garantie enz., ook op ÖO cent per week, bg HET 's BOSCH GROOTSTE SORTEER IA G IN FILIALEN gevestigd te Amsterdam, Haarlem en Lelden. Kantoor-uren op alle werkdagen van 9 tot 6 uur, en voor de Verwisselingskas uer Nederlandsche Bank van dts voorm. 9 tot des nam. 1 nur. Buitenlandsche Wissels, Coupons, Bankpapier en vreemde Mantspeciën worden steeds tot de hoogste koersen nitbetaald. Wissels en andere waarden op 't Buitenland worden ten billgkite gefourneerd. Getrouwd: J. Mans, 38 j. en A. de Kok, 36 j. Geboren: Hilbert, z. v. R. Bouman en H. Kerkwijk; Jan Hendrik, z. v. A. Vos en O. v. d. Werken; Joost, z. v. C. v.Loon en W. Noorloos; Geertruida, d. v. M. Dek kers en J. v. Wijnen; Matthijs, z. v. A. Bouman en H. Bax. OverledenCornelis Bouman, 74 j., wed. van A. Ambrosius. 10 Ang. De genie te Amsterdam, het nitbreiden en verbeteren van de artillerie-inrichtingen aan de Hembrng. Raming f 10.820, Minste inschrijver W. J. C. van Slingerlandt, voor f 10.339. WERKENDAM. De zetting der boter is deze veelt ep de marlet 65 ets., in de winkels dus 70 et', per half kilo. Eieren f 1.08 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der loter hedrsagt 70 ets. per half kilo en die der eieren f 1.15 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op ie markt f 0.65, de winkels dus f 0.70 per half kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. rOAlNtUEM. IA Ang. Op tie veemarkt waren ht- i-.n aangeveerd 428 runderen, waarvan ie prijzen war r. alt volgti Zware kalf koeien f 230 a 290, kal/vaarten f 150 200, melkkoeien f 150 a 200, vaarkoeien f —e - ander half-jarige ossen f a 90, gunste vaarten f tO a 120, pinken f 40 a 80, graskalveren f SO a 40, nuchtere kalveren f 8 a 14, lammeren J per stuk. Boter f 0.68 a 0.70 per half kilo, eieren f 1,10 /1.20 per 86 stuks, kippen f 0.10 «0,90 per stuk Aangevoerd 35 vette varkens, van 20 a 24 sent »r i j/ kilo, schapen f a 427 biggen f 9.— 13.wr stuk Op de graanmarkt besteedde men voorRittarw e 8.00 k 8.20. Roode dito f 7.40 k 7.60, Witte dito 7.50 A 7 71 Inl. rogge f 5.10 k 5.15, bnitenl. dito 5k 5.10, Gerat 4,70 k 4.80, haver 8.60 a 3.70, dnivenboonen f 7.5 A 7.60 blauwe erwten f a mais 75 pd. 6.10, A 5.15, allei naar kwaliteit en per hectoliter verhandeld. iiOlIERDAM, 14—15 Aug. Op de veemarkt waren i-den aangevoerd 682 vette runderen, 1275 magere dito 834 vette en graskalveren, 98 nuchtere kalveren, 1484 ehipen of lammeren, 564 varkens, 48 biggen, 8 bokken geiten, 35 paarden1 veulens, - stel. De prijzen waren als volgtrunderen 1 qual. 74 «nt, Se qual. 50 tent, 8* qual, tent; kalveren n /ual. 90 sent, Se qual, 66 A cent, 8; qual64 tentschapen Ie qual, 54 sent, Se qual. 48 cent, alles oer kilo; varkens 1« qual. 44 A 51 cent, Se qual. i sent, 81 qual. tent, licht soort 40 A 42 ter, illes per kilo. Zeeuwtehe eieren 3.80 A 4.00 Overmaasttht dito 4.10 A f 4.30 dt 100 stuks. Sehepkaat per 1de fA Aangevoerd - partijtie. Zoetemelkseh* kaas f A per 50 kilos. Aangevoerd - partijen. Op de botermarkt werden aangevoerd 61/8 en 87/16 ton, en 346 stukken A h. kilo prijs le qual. f 54, ie qual. f 50, 8e qual. 46, per half kilo 65 a 70 eti. R02TERDAM, 14 Aug. Tarwe. Jarige, puike f 9 25 9.75 goede en middelbare f -.a -.Nieuw De beste -.a -.goede f a -.gering' f a Eer 100 kilo f -.Canad, Tarwe f-.a Rogge De bette ƒ5,a 5.40. goede en mindere f -.a -.Gerat. Winter f 7X 0 7.49. Eer 100 kilo f a -.Zomer f 0.00 a 0 00. Eer 100 kilo f a Chevalier f a -.Haver Boonen. Bruine. De best' /ual. f a goede en mindere soort f -.Witte. De beste qual. f 00.00 a 00.00 goede nindere f -.a Erwten. Kook f 0.e 0. Aanariezaad. De beste qual. fa fminat't •nart f 15 Secretaris van Vlijmen, EN Kleinere monsters voor proef. 9et geheide pakket 500 stuks slecuts f6.30 VERKRIJGBAAR bij Bediend, door Zusters-Diaconessen. Inlichtingen en aanvraag om particuliere rerpleging bg den Directeur Ds. W. LAATSMAN, Pastorie, Potterstraat. Welcome.* >La Perle.* >Lion.* ^Simplex.* Aanbevelend, Amsterdams-GravenhageDordrecht Culemborg en Tiel

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3