Huis, Erf eu Berm Verhuring van Bouwland Vardbeienplanten, Openbare Verkooping Huizen eu Land. Uit <le! Speelkaarten v ik i.i i: te Heusden, op Donderdag 14 September 1903. Voor Zangverenigingen en Zangscholen Steenfabriek *,Mazeiiburg" Boxmeer, - Metselsteenen en Klinkers, - Tweede Dienstbode A. VAN DEN BERGE, HET OUDE MAASJE", publiek verkoopen: W. VERMEULEN, AUG. SMULDERS Lzn., RIETRA, Notaris. Meuw! Nieuw! Handnaaim achine, L. J. VEERMAN le Heusden. SZAIXTGBUTVTOEIjS groote beerton stond. Eensklaps gleed de ton van den wagen af en een der kinderen, een meisje van omstreeks 5 jaar, geraakte er onder, waardoor het hoofdje verpletterd werd. De dood trad bijna onmiddellijk in. Het dochtertje van schipper Linkvis te Scheemda (Gr.), sedert meer dat 11/B jaar lijdende aan Nona of slaapziekte, is na langdurig verblijf in het acade misch ziekenhuis te Groningen, daaruit geheel hersteld ontslagen en bij hare ouders teruggekeerd. Te Miste (gemeente Winterswijk) werd de landbouwer Te Brinke dood in zijn woning gevonden, met een spij ker in de slapen, terwijl een geladen geweer naast hem lag. De marechaussée heeft de zaak in onderzoek. De politie te Amersfoort heeft pro ces-verbaal opgemaakt tegen 17 werk lieden bij de H. IJ. S. M., onder wie ploegbazen met 20- en 25-jarigen dienst, wegens diefstal in vereeniging en in dienstbaarheid, van oud ijzer. Voor welk luttel bedrag deze men- schen hun positie waagden, mag hier uit afgeleid, dat de verkoop der twee partijtjes ijzer hun eens 15 cent en de andere keer 5 cent per hoofd opbracht. De zaak wordt zoo ernstig vervolgd, omdat in den laatsten tijd telkens dief stallen werden geconstateerd, zoo van materiaal als van aan de Mij. ter ver zending toevertrouwde goederen. De weduwe Schreude, moeder van den kastelein in wiens café te Hille- gom Donderdagavond door den Italiaan Simminia revolverschoten werden ge lost, is aan de gevolgen van het schot, dat haar in den buik trof, overleden. r' Ondanks de tallooze waarschuwende voorbeelden is mej. S. aan den Singel te Dordrecht de dupe geworden van een bijzonder sluwen oplichter. Vrijdag avond kwam een Duitscher in een her berg in die buurt met de vraag of daar gelegenheid tot kost en inwoning voor hem was. Dit was niet het geval, maar een paar bezoekers waren van oordeel, dat juffrouw S. hem gaarne zou huis vesten, zoodat zij den vreemdeling op zijn verzoek daar brachten. Omstreeks 11 uur kwam hij daar aan en al spoe dig was hij het met de juffrouw eens, dat hij voor ongeveer zes weken intrek bij haar zou nemen. Na nog even te zijn heengegaan om met zijne geleiders een glas bier te drinken, keerde onze Duitscher in zijn kosthuis terug en werd hij boven gelaten, waar allereerst de voorwaarden geregeld werden. Hij zou voor zichzelf f 2 daags betalen en voor 2 of 3 knechten, die onder hem werkzaam moesten zijn, f 1.25 per hoofd. Vervolgens werd nog het een en ander gebruikt en begaf hij zich ter ruste. Zaterdagochtend vertelde de vreem deling nog dat hij daar ter stede werk zaam was als monteur bij den heer K. Tevens verzocht hij aan de juffrouw, hem een banknoot van 50 mark te wis selen, daar hij een zijner knechten, die plotseling naar huis moest met het oog op de bevalling zijner vrouw, aan reis geld moest helpen. Aan dat verzoek kon de juffrouw echter niet voldoen, waarop de Duitscher haar eenig Hol- landsch geld te leen vroeg totdat hij elders de banknoot zou hebben gewis seld. Zij gaf hem eerst een rijksdaalder, maar dat was niet genoeg, waarop zij hem den ganschen inhoud harer beurs, ruim f10 verstrekte; zij zou het immers terstond terugkrijgen. Bovendien wilde de vreemdeling haar zijn geld en pa pieren in bewaring geven, maar de heer S. die thans ook was thuisgekomen, vond het veiliger dat de kostganger d&t zelf wegsloot in een blikken trom- /fhel, die hij hem daarvoor leende. Na ontbeten te hebben vertrok de Duitscher omstreeks 11 uur, voorzien van de beste parapluie van den heer S., welke de juffrouw hem geleend had omdat het zoo regende en hij zijn goede pak aanhad. Tegen 12 uur zou hij terugkomen. Op het afgesproken uur was de kost ganger echter niet terug, zoodat juffrouw S. toen argwaan begon te koesteren en eens bij de Dordtsche Bank ging infor- meeren of daar de Duitscher bekend was, die haar een brief had laten zien, waarin aan die instelling werd opge dragen haar het kostgeld uit te betalen, maar men wist daar van niets. Ver schrikt keerde de juffrouw toen huis waarts, opende de haar in bewaring ge geven trommel, en kwam toen tot de ervaring dat die niets anders bevatte dan een brief en een drukwerk, maar geen geld. Thans was er geen twijfel meer of zij was opgelicht en de dader had zich met het geleende geld uit de voeten gemaakt. De hulp der politie werd in geroepen, die natuurlijk terstond een onderzoek opende, maar waarschijnlijk zal de juffrouw haar geld en parapluie wel nooit meer terug zien. Een ernstig misdrijf heeft Zaterdag avond omstreeks half twaalf in de Jan Blankenstraat, den Haag, plaats gehad. De kastelein O. W. heeft in zijn koffie huis een der bezoekers, zekeren Van Leeuwen, door een revolverschot van het leven beroofd. Omtrent de toedracht van het ge beurde verneemt men de volgende bij zonderheden Karei van Leeuwen, de verslagene, bij de politie bekend als een gewelde naar en „de schrik van alle kasteleins", was een neef van de ecbtgenoote van den kastelein W. Van Leeuwen kwam nooit in het koffiehuis vóór den bewusten Zaterdag avond. Hij ging biljarten en begon al spoedig andere bezoekers te hinderen, te plagen en te beleedigen. De kastelein W., een zenuwachtig man, zich niet in de ruzie willende mengen, ging naar de keuken in het achterhuis, waar hij het gezicht op de gelagkamer had. Hij hield zich slapende, toen van Leeuwen plotseling naar de keuken kwam om gebruik te maken van het privaat, dat zich daar ten ge- bruike van het gezin bevindt. W. zei niets, maar kreeg eensklaps van Van Leeuwen, die van het privaat kwam, een klap in het gelaat. Daarbij was tegenwoordig een zwager van den kas telein, zekeren Van Weers, die van Van Leeuwen uitlegging vroeg van zijn daad, waartoe W. niet de minste aan leiding had gegeven. Daarmee scheen de twist geëindigd en W. bleef in de keuken, terwijl hij zijp zwager Van "Weers verzocht kalm te blijven. Van Leeuwen, inmiddels naar de ge lagkamer teruggekeerd, begon opnieuw zijn plagerijen. De vrouw van W. en van Weers pro beerden hem toen kalm weg te krijgen, maar plotseling wierp Van Leeuwen zich op hen en allen vielen op den grond. Van Leeuwen greep, onder het uiten van dreigementen, juffrouw W. bij de keel, waarop de vrouw om hulp begon te schreeuwen. W. begaf zich toen naar zijn slaap kamer, haalde een geladen revolver en loste in de gelagkamer gekomen een schot in de lucht, om Van Leeuwen schrik aan te jagen. Deze liet de vrouw echter niet los. Toen loste W. opnieuw een schot; Van Leeuwen werd in het achterhoofd ge troffen en viel onmiddellijk dood neer. W. heeft verklaard volstrekt niet ge mikt te hebben en was na het plegen van de daad zeer ontdaanvooral om dat hij niet de zekerheid had dat hij niet zijne vrouw of zijn zwager geraakt had. Hij is naar 't huis van bewaring overgebracht. schele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, St. Vitus dans. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabiüé, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Advertentlën. Burgerlijke Stand. Heusden, van 29 Aug. tot 5 Sept. Andel, over de maand Augustus. Giessen, over de maand Augustus. Nederhemert, van 1 tot 31 Aug. Aanbestedingen. Allooi» Aanbestedingen. SLUIT VREDE MET UW MAAG. Dc PINK PILLEN zullen deze vrede bekdinen. Verklaring van een schoenmaker. Het is tijd dat gij vrede met Uw maag sluit. Als de tweedracht voort duurt zullen er zich de grootste onaangenaamheden voor doen; zonder te spreken over het lijden dat gij zult te doorstaan hebben, zullen uwe zaken er erg door lijden. Als gij niet eet, of als gij weinig eet, zult gij niet wer ken, gij zult slecht gestemd zijn, gij zult niet meer zoo vol lust zijn als wel nood zakelijk is voor het doen uwer zaken, deze helderheid van geest die U tot op het oogenblik dat gij ziek kwaamt te vallen U de beste zaken deden ontdekken. De ruïne van Uw maag zal de ruïne van Uwe gezondheid en van Uw beurs zijn. Eenige doozen Pink Pillen voor bleeke personen, genomen zooveel mogelijk overeenkomstig de kostbare aanwijzingen welke den pros pectus bevat die elke doos omhult, zuilen U terstond vrede met Uwe maag doen slui ten. Bij de particulieren gelijk bij de vol keren zijn de vrede-perioden perioden vaa voorspoed. Wij geven nimmer verklaringen zonder terstond het bewijs te leveren van wat wij voorgeven. Wij zeggen dat de Pink Pilllen genezen en wij geven steeds bewijzen van genezing. Wij geven u heden de waardeering van den heer A. J. van Breda, schoenmaker te Hien, gem. Doodewaard, prov. Gelder land. Ik verklaar, zoo schrijft hij ons, dat ik sedert een jaar aan eene hevige maag aandoening heb geleden, het geringste voed sel kon ik niet verdragen, ik had geen eetlust meer, had slechte spijsvertering, was benauwd, akelige droomen stoorden mijn nachtrust, en bovendien had ik van tijd tot tijd zenuwpijnen, meestal koude han- j den en voeten. Wat ik er voor had aan gewend niets mocht baten en ten slotte was ik niet in staat mijn werk te verrich- j ten zoo zwak was ik geworden. Deze ziekte had zich verklaard nadat ik de influenza had gehad. Op zekeren dag raadde men mij aan de Pink Pillen te gebruiken, dat heb ik gedaan, en thans ben ik dezelfde niet meer, want zij hebben mij bepaald genezen; en ik werk thans met opgeruimd heid. Wat veroorzaakt uwe maagkwalen, uwe slechte spijsvertering? De zwakte der orga nen van de maag en de ingewand. Wat is de oorzaak dezer zwakte? De armte van het bloed. De Pink Pillen voor bleeke per sonen genezen door hunne werking op het bloed, de bloedarmoede, de bleekzucht, de algemeene zwakte, rheumatiek, onregelma tigheden. Door hunne werking op het zenuwgestel, genezen, zij: neurasthenie, zenuwzwakte PER TELEGRAAF. Marktberichten Waterhoogte Maastricht (brug). 4 Sept. 0.30 M. beneden 0. 5 0.39 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 Sept. 1.45 M. 0.93 M. -f N.A.P. 3 1.62 1.03 4 1.67 1.04 Mevrouw Dr. SCHMITZ te Veen (bij Heusden) verlangt, liefst spoedig, eene die tevens huiswerk wil verrichten. Brieven of aanmelding aan bovenstaand adres. P. G gevraagd door 't Hoofd der School te Babiloniëabroek. Aanb. Spoedig. te BH 8 SEN. H 475 en 476, groot 4.01 a., is inge vet op slechts f 150, Toeslag 14 September 1905, v.m. 11 u. precies, te Dussen bij VAN BEURDEN. Notaris KFRK^OV^N te Werkendam, zal Ar ({dag 8 Sep tember 1905, des namiddags 9 uur precies, in het Café KIEBOOM te Woudri- chem, verburen: Voor 9 Jaren, onder Woudrichem, De „Hofjes op even buiten" in 14 perceelen. Inlichtingen bij H. OTTEVANGER to Woudrichem. Het is nu tijd om te planten. Tot einde September aangeboden onderstaande soorten franco als postpakket f 3, per JLOO. Bij groote hoeveelheden vermindering van prijs. No. 1. Keizer Nicolaas, zeer vroeg. 2. Leader, 3. Hohenzollern, 4. Mad. Lafeber, Deze zijn de meest aanbevelenswaardige soortenverder nog 12 verschillende soor ten voorhanden, welke op aanvraag zijn te bekomen. Vruchten- en Boonkweekerij Bussen (N.-Br.) Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal Woensdag 13 September 1905 bij INZET en W oensdag2© dierzelfde maand, bij AFSLAG telkens des namiddags B uur precies, in de herberg van ZWETS- RIJKERS, aan den Sasdijk, te Dewerken, voor de Weduwe en Erven J. W. Rijkers, zonder beraad, WERKENDAM. lo. Het door de Weduwe J. W. Rijkers bewoonde HUIS, no. 199, met ERF en TUIN, op Zevenhuizen, sectie A, 763 en 1023, groot 4 a. 73 c. 2o. Het perceel GRÓND, aan de haven op Zevenhuizen, sectie A, 498, groot 75 c., tusschen de eigendommen van C. Bakker en J. H. Potters. 3o. De onverdeelde V» in het HUIS of drie Woningen onder één dak, aan de Kade, nummers 61b, 61a en 61c.a., sectie A, 1179,1180 en 1181, groot 1 a. 82 c. en de tegenover liggende perceeltjes DIJKKAVE- LING c.a. in den Vervoornenpolder, sectie A, 382 en 385, groot 6 a. 78 c. Het geheel is verhuurd h f 3, per week. ALMKERK. 4o. 1 h. 49 a 40 c. WEILAND met KADE, in Oud-Ippel, tusschen de Ippelsche- en Zandwijksche Vlieten, sectie A, 236 en 237. Breeder bij biljet omschreven. verschillende landen komen vragen om de echte Winsclmanu verhei erde Staal-Naaimachine, Voor 22 gulden een hagelnieuw hoog- arm met fijne luxe kast, 8 jaar garantie, ook op 50 ct. per week, bij Hoogs trant 98, Botterdam, voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van zijn onmisbaar de volgende van HERMAN BENDER, als: LIEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liederen f 0.40. II, 50 tweestemmige 0.50. III, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige 0.80. CONCORDIA, 106 Liederen voor Mannenkoor 1. CAECILIA, 130 Gemengd koor 1. M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Koren, voor vier Mannen stemmen, ten dienste van JongeliDgs-Vereenigingen en Chr. Zanggezelachappen. le stukje (30 Liederen en Kooren) f 0.60; 2e stukje (23 Liederen en Kooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te Heusden] worden geleverd door en zijn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. levert alle soorten van (in Waalformaat.) van biiondere prachtkleur, met metaalklank en zeer mes kantig. Ligging der Fabriek: aan de Maas. Ondertrouwd Gerardus Arnoldus van Steenoven, jm., 26 j. en Catharina Maria Bruijstens, jd. 23 j. Geboren Hendrika Pieternella, d. v. Fre- drika P. Vos. Geboren Cornells, z. v. G. Crielaard en A. v. d. Vliet; Alida, d. v. A. v. Rijswijk en G. Schouten; Cornelia Johanna, d. v. P. de Fijter en M. v. Andel; Gerrit, z. v. A. Verwijs en P. Clemente Cornelis, z. v. J. de Kluijver en J. Kaptijn; Willemijntje, d. v. W. Pieterse en A. Naaijen. Getrouwd: Barend Verzijl, 37 j. enHui- bertje Verhoeven, 32 j. Geboren: Dirk, z. v. G. Verhoeven en M. A. Westerlaken; Willem, z. v. L. Wes- i terlaken en P. Melsen; Johannis Gijsbertus, i z. v. N. G. J. Schouten en A. M. Bouman. Overleden: Anton van Eeten, 8 m. Getrouwd: Cornelis de Weerd, jm., 22 j. met Cornelia Hermina Struijk, jd., 19j.; Pieter Brouwers, jm., 29 j. met Maria Gijs- bertha van der Kolk, jd., 32 j. Geboren: Cornelis Adrianus, z. v. Jan van den Oever en Jenneke Brienen; Wil- helmina Cornelia, d. v. Eliza Oomen en Teuntje Adriana van Ooijen; Aagtje Wille- mina, d. v. Jacob Slegh en Adriana Hen drika van der Zalm; Hendrika, d. v. Wil lem van Dijk en Lijntje Lobregt. Overleden Antonie Diederik Smits, 11 m. 20 Sept. Min. ran Waterstaat enz., het makea ran werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeenten Appeltern en Megen. Raming 41.000. 21 Sept. lo. Prov. bestuur van Neordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noord- hollandsch kanaal. Raming f 10.000. 2o. Het herstellen van stormschade aan de duinen op het eiland Terschelling. Raming f 2270. i Schaft U dus van af heden de Pink Pil len voor bleeke personen aan, en neemt ze nog heden in. Gij zult alsdan vanaf heden vrede met Uw maag sluiten. De uit werking der Pink Pillen voor bleeke per sonen is onmiddellijk, omdat zij met iedere dosis bloed geven. 6 Sept. Min. van Waterstaat enz., het maken ran een veerdam met sloot, twee veerstoepen met een sprit, alsmede het aanbrengen van eene verharding, met be komende werken, onder de gemeenten Arnhem ea Hnissen, ten behoeve van de doorsnijding van den Veer- polder bij Malbargen. Raming f 21500. Minste inschrijver O. Kamsteeg, Bolnes, voor f 22.341. 90. qr as kalveren f 25 «16, lammeren WERKENDAM. De zelting der boter ie deze week op de markt 6> ets., in de winkels dus 70 et', per half kilo. Eieren f 1/0 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 7° ets. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.65, in de winkels dus f 0.70 per half kilo. Eieren f 1.0 1 per 26 stuks GORINCHE ff 4 Sept. Met bestemmiug voor de exvortslachterij te Nieuwerkerk a. d. IJsel, Oseh of klissingen werden heden hier 1'2 en te Leerdam 43 varkens geleverd, tegen 18 a 19 cent per halve K.G. GORINLU&M 4 Sept. Op -ie veemarkt waren he* i'n aangevoerd 395 mndervn. waarvan de prijzen war-r a's volgti Zware kalfkoeien f 180 a 280, kal/vaarzen f 150 a 220, melkkoeien ƒ140 a 210. vaarkoeien -' - ander half-jarige ossen f 8') 100, gaiste vaaix^n f 93 a 120, pinken 40 a 50, nuchtere kalveren f 8 per stuk. Boter f 0.70 u 0.72 per half kilo, eieren 1 05 1.15 per 26 stuks, kippen f 0.80 a 1,20 per stuk. Aangevoerd 48 vette varkens, van 20 25 sent r <urlf ku'o, schapen f a 603 biggen f 8.— 13 oer stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Riatarwe f 8,00 4 8.25. Roode dito f 7.60 4 7.70, Witte dito 7.65 4 7 85 Inl. rogge 5.10 4 5.20, bnitenl. dito 54 5.10, Gerat 4.75 4 4.85, haver S 70 3.80, dnivenboonen f 7.5 4 7.60 blanwe erwten f 4 mui» 75 pd. f 5.10, 4 5.15, alles naar kwaliteit en per beetoliter verhandeld. ROl'liRüAht45 Sept. Up de veemarkt waren keien aangevoerd 885 vette runderen, 1087 magers dito 1028 vette en graskalveren, 100 nuchtere kalveren, 19 J1 schapen of lammeren564 varkens, 128 bi/gen, 2 bokken tf geiten, 25 paarden, - veulens, - ezel. Dt prijzen waren als volgt i runderen le qual. 72 smt 2<r qual. 50 sent, 8e quel, tent; kalveren t iual 85 tent, Se qual. 70 i tent, 8e qual: 66 sent; schapen ls qual. 56 sent, Se qual. 48 tent, ailet eer kilovarkens 1« qual. 44 d 52 cent. Se qual. - tent, 8e qual. ttni, licht soort 88 i 45 ten. Ales per kilo. Zeeuwsthe eieren f 4.00 d 4.20 Ovtrmkassehs dito f 4.40 d 4,60 ds 100 stuks. Schip kaas per As/e d -.Aangevoerd - partijtje. Zostemslkseku kaas f—,dper 50 kilos. Aangevoerd - partijen. Op de botermarkt werden aangevoerd 79/8 en 42/1.6 ton, en 380 stukken 4 h. kilo prijs le queU. f 58 Se qual. f 54, 8e qual, 50, per Kalf kilo 70 a 75 ets, ROITERDAM, 4 Sept. Tarwe. Jarige, puike ƒ8 25 9.10 goede en middelbars f a Nieuw De beste -.a goede f -.a gering, f a -.Per 100 kilo f -.Canaa rarwe f a Rogge De beste ƒ5,— a 5.80. goede en mindert f a Gerat. Winter 7.( 0 7.60. Per 100 kilo f a Zomer f 0.00 0.00. Per 100 kilo ƒ-.— a -.Chevalier ƒ-.— -.Haver 6.75 a 7.25, Boonen. Bruine. De beste qual. f -.a goeds tn minders soort f t -.Witte. Dt beste qual. f 00.00 00.00 goede en mindert f -.a Erwten. Kook f 0.a f 0.— (Canariezaad. De bests qual. f a f minden taart f a 5 1.29 0.75 77 77 9 71 77 79 71 9 n Voor den Heer H. A. Muller: De „7-Hont" of achterste gedeelte van de Lange Weide en de „Spie" in 5 perceelen. Voor Mevrouw Hanegraaffvan der Col ff van Lith: 99 VAN Amsterdams-GravenhageDordrecht Culemborg en Tiel. MI i.i --.minr- i -| n«w——r Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst Als Specialiteit: Gevelsteenen met zand nerf,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3