gemaakt, seint het koloniaal bestuur, dat de voorstelling van het blad erg overdreven is. Een ionge Boer had aan de politie medegedeeld, dat eenige bui tenlanders uit de Kaapkolonie, werk zaam bij den militairen verkeersdienst, afgesproken zouden hebben de vracht wagens en de proviandcolonnes te over vallen, het vee te stelen en met de op brengst der rooverijen in de nabijheid, niet ver van Cababis, over de Engelsche grens te trekken. Vier raddraaiers zijn door het gerecht gevangen genomen. Voor de meening dat eenig opstoken van de inlanders of zelfs een overrom peling van Windhoek in het plan zou hebben gelegen, ontbraken den gou verneur tot nu de gegevens. lit iiwii, HEUSDEN, 11 October. Naar men ons mededeelt, is het bericht dat de heer Lugten alhier benoemd is tot opzichter bij de Maasmondwerken te Heus- den, niet juist. De heer Lugten is opzichter van den rijkswaterstaat vooc het riviergedeelte bo ven Hedel. Zoolang echter in de plaats van wijlen den adjunct-opzichter Theuns te Heusden niet is voorzien, is den heer Lugten ook de dienst te Heusden opgedragen. In de Maandag j.l. gehouden ver gadering van den gemeenteraad, werd door Burg. en Weth. aangeboden de gemeente- begrooting over het dienstjaar 1906, slui tende in ontvangsten en uitgaven met een gelijk bedrag van f 17836.16. De raad benoemde eene commissie van onderzoek en advies over de begrooting, waartoe werden aangewezen de heeren Van Everdingen, Van der Heijden enMosterman. Op voorstel van B. en W. bepaalde de raad de jaarwedde van den gemeente-op zichter, tot dusverre met inbegrip van eene jaarlijksche gratificatie van f 50, bedragende f 250, op een vast bedrag van f300, zulks vooral met het oog op de voor dien amb tenaar toegenomen werkzaamheden, ten gevolge van het in werking treden der woningverordening. Het derde punt op de agenda was een voorstel van B. en Weth. tot vaststelling van nieuwe verordeningen, regelende de heffing van aanleggeld voor stoombooten en schepen, welke regeling noodzakelijk blijkt sedert de overname door de gemeente van het Rijk van de nieuwe aanlegplaatsen. Het ter tafel gebrachte ontwerp-besluit werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Van de Gezondheidscommissie was inge komen een ontwerp-verordening regelende den verkoop van melk in deze gemeente. Op advies van het Dagelijksch Bestuur werd besloten die verordening vast te stellen. In deze regeling is o. a. bepaald, dat de melk een zeker gehalte moet hebben, zoo dat vervalsching strafbaar wordt gesteld. Voorts is daarin opgenomen een verbod om van uit perceelen, waarin een besmet telijke ziekte heerscht, melk te verkoopen of rond te venten; terwijl de verordening verschillende voorschriften bevat in het belang van reinheid, zoo opzichtens het vaatwerk als de localen, waar de melk wordt bewaard. De raad besloot verder, dat op het Wil- helminaplein een nette afrastering zal wor den aangebracht. Aan de Gebrs. Boeren en K. A. van Rijs wijk werd op hun verzoek tot wederopzeg ging vergunning verleend tot het maken eener stoep ter breedte van 0.90 M. vóór de in aanbouw zijnde woningen aan het Wilhelminaplein. Nadat nog was besloten tot verhooging van enkele punten der begrooting voor 1905, die bleken te laag geraamd te zijn, werd mededeeling gedaan van enkele inge komen stukken als: lo. Een besluit van Ged. Staten houdende definitieve vaststelling der gemeente-reke ning voor 1904. 2o. Een schrijven van den heer M. C. van der Ven, waarin kennis wordt gegeven van de opheffing van den teekencursus. 3o. Het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvanger, waaruit blijkt, dat alles in goede orde is bevonden. 4o. Een besluit van Ged. Staten, waar bij wordt goedgekeurd het raadsbesluit tot verkoop van gemeentegrond aan L. L. Merkx- Al deze «tukken werden voor kennisge ving aangenomen. WERKENDAM. Zaterdagmiddag geraak te een werkman aan de suikerfabriek al hier, beklemd tusschen een paar pulpwa- gens, waardoor hij een zijner beenen zeer ernstig bezeerde. Met genoegen vernemen we, dat de heer D. B. Jochems Jr. aangesteld is tot, adspirant-officier van gezondheid. Hedenavond te 7 uur hoopt in de Bewaarschool op te treden, dte weleerw. heer Geer3, predikant te Scheveningen. Evenals het vorige jaar zal ook de zen winter, en wel van 15 October tot 15 Maart door het departement „Werkendam" van de Maatsch. tot Nut van 't Algemeen een teekencursus worden gehouden, onder leiding van den heer L. De Graaf te Sleeu- wijk. Zij, die dozen cursus wenschen te vol gen, kunnen zich daartoe aanmelden a.s. Zaterdag, 14 October, 's avonds te 8 uur, in de Nutszaal. De vereischte leeftijd is 15 jaar, terwijl het leergeld slechts f0.50 per maand bedraagt. GIESSEN, 9 Oct. Terwijl de hoefsmid N. G. Garstman alhier in de afgeloopen week bezig was het paard van den land bouwer J. Rochat van nieuwe ijzers te voorzien, maakte zich de viervoeter zoo angstig, dat hij onmiddellijk dood neerviel. Voorzeker is dit voor R. groote schade. Persoonlijke ongelukken hadden er gelukkig niet bij plaats. De handel in fruit is alhier in de laatste dagen zeer levendig, terwijl de prijzen steeds stijgen. Men besteedt thans voor zure belfleur f 6 a f 6.25, voor goudreinetten f 6 Èt f 6.75 en voor de beste soorten zoete appelen f 4 f 5 per mud. In de meeste boomgaarden kan men over de kwantiteit wel tevreden zijn, zoodat de opbrengst zeer groot is. WIJK. De gewone jaarlij ksche collecte ten behoeve der Ned. Herv. Kerk heeft dit jaar f255,55 opgebracht. Heden herdachten de echtelieden J. van Doveren van Andel en B. Uithoven onder vele blijken van belangstelling hun zilveren huwelijksfeest. Moge het den ju bilarissen gegeven zijn ook eenmaal hun gouden te vieren. DUSSEN (polder), 10 Oct. Een koopman uit Raamsdonk kwam, terwijl hij zijn kar, geladen met glas- en aardewerk, onbeheerd bij de electrische centrale liet staan, van een slechte reis thuis. De honden gingen er van door en geraakten te water, terwijl de ontstelde koopman nog juist bij tijds kwam om heel de zaak in den boezem te zien drijven. De eene hond zwom wat hij kon, doch de andere was, toen men er in slaagde alles op 't drooge te werken, dood, terwijl de borden en schalen naar den bodem van den boezem waren verhuisd. Ofschoon er nog al wat naar boven werd gehaald, had de koopman veel schade. LAND VAN ALTENA. De suikerbieten- oogst heeft in deze streek tot dusverre een treurig verloop. Door den hoogen stand van het polderwater ondervindt het steken en vervoer der bieten groote vertraging, zoodat ieder, die bij de bietencampagne betrokken is, schade lijdt. Vele verbouwers toch hadden gerekend op 75 cent extra per 1000 K.G. voor vroege levering, doch de meesten zullen niet eens de 50 cents premie ontvangen, daar alles tegen loopt. ZALT-BOMMEL. Zaterdag 1.1. had alhier de Rijkskeuring plaats van dekhengsten. Ingeschreven waren 21 stuks. Opgekomen waren 18 hengsten. Goedgekeurd werden: 1. Due, bruin, moorkop, Belgisch, eige naar A. Maas te Aalst, gem. Poederoyen. 2. Donar, donkerbruin, gekr. Geldersch, eigenaren Gebr. De Kruijff te Neerijnen, gem. Waardenburg. 3. Imperator, donkerroodbruin, gekr. Gel dersch, eigenares wed. M. van Eeuwijk, geb. De Cocq van Dellwijnen, te Velddriel. 4. Prins Willem, bruin-schimmel, geki. Geldersch, eigenaren Gebr. De Kruijff te Neerijnen, gem. Waardenburg. 5. Jupiter, zwart Percheron, eigenaar O. van de Werken te Nederhemert. 6. Indianer, zwart, Oldenburgsch, eige naren Gebr. Van der Kaaij te Rossum. 7. Caesar, bruin, gekr. Geldersch, eigenaar A. Maas te Aalst, gem. Poederoyen. 8. Eduard, donkerroodbruin, gekr. Gel dersch, eigenaar A. C. T. van Daalen te Brakel. 9. Congo LI, donkerbruin, gekr. Geldersch, eigenaar Mi. Walraven te Vuren. 10. Frid tjof, donkerbruin, gekr. Geldersch, eigenaar C. J. Donker te Heilouw, gem. Haaften. 11. Sultan, donker-vos, gekr. Geldersch, eigenares wed. H. van Willigen Mzn. te Haaften. 12. Ma- rtin, kersbruin, Oost-Friesch, eige naar O. van de Werken te Nederhemert. 13. Pio bbert, donkerbruin, gekr. Geldersch, eigen-aa'r G. J. Pool te Zalt-Bommel. 14.. E legant's Zoon, bruin, gekr. Geldersch, eigenaar M. A. de Geus te Gameren. 15. Monargue, rood-vos-bles, Belgisch, eigenaar D. Raaij makers te Steenbergen oord-Brabant) HEDEL, 9 Oct. Heden wordt de schip- I brug weder op hare bestemde plaats gelegd zeer ten grieve van het publiek, daar de overtocht over de Maas per schipbrug vlug ger geschiedt dan met pont en roeiboot. AAjLST. Tot directeur van het fanfare corps aJihier is benoemd T. Jonker te Veen. Circus-W ilke. Zooals men uit verschillende adverten- tiën en aanplakbiljetten reeds heeft kun nen zien vangt het circus-Wilke, dat te Waalwijk Zaterdagmorgen met een extra- trein ten ongeveer 8 uur ariveert, des avonds zijn reeks voorstellingen aan. In één dag tijds dus wordt de groote tent, die n iim 3000 personen kan bevatten, a la Barna, m en Bailey opgeslagen, terwijl ook de voon stellingen veel doen verwachten. De Zoom tc Bergen-op-Zoom, waar het circus dezer 'agen voorstellingen gaf, schrijft over deze het volgende „De openingsvoorstelling van het circus Wilke had gisteren avond plaats. Het circus werd eerst gisteren morgen op de groote Markt opgeslagen, nadat het den vorigen avond nog te Goes had ge speeld, toch was de tent, die bijna het geheele Marktplein beslaat, flink saamge- steld. De aan het circus grenzende stallen, waarin de paarden en andere dieren zich bevinden, trokken dra ieders aandacht zoo dat tegen het uur der opening, het publiek van alle rangen doch vooral van de eerste rangen, de plaatsen geheel vulde. Ook van elders waren velen gekomen, en wij ver trouwen dat het met hen zal zijn gegaan als met ons, n.l., dat zij geheel tevreden zijn huiswaarts gekeerd, vrienden en belang stellende mededeelende, dat het werkelijk de moeite waard is een bezoek aan dit circus te brengen. Wat wij dan ook te zien kregen over trof onze stoutste verwachtingen. In de eerste plaats de paardendressuur. Deze was éénig. Het geschoolde paard was prachtig, beter zagen wij het tot heden niet. De heer Wilke blijft zijn roeping getrouw, het moet een paardenspel blijven en niet een variété. Natuurlijk moeten er nummers tot afwis seling zijn, als gymnasten, die uitstekend werkten, clowns die de lachspieren in be weging brengen tijdens de pauzes, die er ontstaan, en zoo deze personen komieken zijn als deze heeren Morelli, Joseph en Euler, dan valt dit terdege ook in den smaak van het groote publiek. Voegt hier bij toeren op de 'vélocipés in een z.g. doods- ring, waarin drie vélocipédisten zich met gemak en vaardigheid bewegen, die ieders bewondering wekken, dan kunnen wij ge rust zeggen, dat dit circus, in hoofdzaak ten doel hebbende al wat er op het gebied der paardendressuur te zien is, de bezoe kers aangenaam weet bezig te houden ge durende enkele uren, want een pauze tus schen elk nummer bestaat er niet, alleen is de uitvoering onderbroken met uur om den bezoeker nog in de gelegenheid te stellen de prachtige collectie paarden in de stallen te bezichtigen, wat dan ook de moeite waard is. Voor afwisseling heeft de directie zorg gedragen, zoodat iederen avond een geheel nieuw program wordt opgevoerd waardoor de aantrekkelijkheid voor de bezoekers eener voorstelling gaande wordt gehouden voor een volgend bezoek. Na al het bovenstaande is het onnoodig onzen lezers aan te sporen er heen te gaan om van al het merkwaardige daar te ge nieten. Wij voorspellen dan ook de directie telkens eene uitverkochte tent gedurende hun verblijf alhier. Sfciii iicnltiiifl. Uit Arnhem bericht men: Naar wij vernemen, heeft JE. baron Mackay zijn benoeming tot lid van de Eerste Kamer voor Gelderland niet aan genomen. De Provinciale Staten van Zuid-Hol land hebben tot lid van de Gedeputeer den benoemd den heer H. J. Versteeg, burgemeester van Schiedam, met 66 van de 73 stemmen. Naar het „Vad." verneemt, zal de naam van het ministerie van water staat, handel en nijverheid gewijzigd worden inministerie van waterstaat en verkeerswezen. Nu sommige bladen in de laatste dagen de troonopvolging hier te lande heb ben ter sprake gebracht en de autori teit van mr. Farncombe Sanders daar bij is ingeroepen, moge hier herinnerd worden aan wat de heer Sanders bij de behandeling der Grondwetsherziening van 1887 in de Tweede Kamer, met instemming van den minister Heems kerk, constateerde omtrent de orde, waartoe volgens de Grondwet de ver schillende geroepenen tot den troon ge roepen zullen worden „In de eerste plaats, Prinses Wilhel- mina, dochter des Konings, tenzij haar een broeder mocht geboren worden. In de tweede plaats, de zusters die haar mochten geboren worden naar recht van eerstgeboorte. „Vervolgens wanneer die rechte lijn mocht ophouden, de Prinses Sophia, Groothertogin van Saxen-Eisenach, en de drie uit haar bestaande lijnen, die van haren zoon en die van hare beide dochters, mede naar recht van eerstge boorte. „Daarna de drie lijnen uit wijlen Prin ses Marianne: lo. Prins Albert van Pruisen en zijne lijn, 2o. de lijnen uit de vooroverleden Prinses Charlotte en 3o. de Prinses Alexandrine en hare lijn. „Vervolgens de lijnen van de beide dochters van wijlen Prins Frederik, de eene lijn uit wijlen Prinses Louise, Koningin van Zweden, de tweede de lijn uit Prinses Marie van Wied". In De Vrije Socialist wordt de aan klacht meegedeeld die de heer F. Do- mela Nieuwenhuis heeft verzonden aan den Pruisischen minister van binnen- landsche zaken. Hij klaagt hierbij den politie-president te Keulen aan wegens onwettige en onrechtvaardige vrijheids- berooving, en 9ischt van de Pruisische regeering schadevergoeding. De Kölnische Ztg. bevat de volgende ambtelijke mededeeling: Terwijl hinderlijke vreemdelingen in het algemeen door politie-maatregelen, onder bedreiging met dwang, genoopt worden het land te verlaten, is het in overeenstemming met de tegenwoordige gebruiken, welke ten deele op bijzon dere afspraken, ten deele op het solidai- riteitsgevoel van alle beschaafde volken berusten, dat anarchisten met toepas sing van rechtstreeksche dwangmidde len naar de grens van hun vaderland gevoerd worden. Daar Nieuwenhuis een bekend anarchist is, was zoodoende zijne gedwongen overbrenging naar de Neder landsche grens noodig. Voor de uitvoe ring van dezen maatregel stond echter alleen de diplomatieke weg open. Welis waar is in het vestigingstractaat dat ten vorigen jare tusschen de Duitsche en Nederlandsche regeeringen is geslo ten, een vereenvoudigde en rechtstreek sche overneming tusschen de grens- autoriteiten aan weerskanten voorzien. Deze methode kon echt r bij Nieuwen huis nog niet toegepast worden, omdat het tractaat nog niet door de parlemen ten van beide landen goed is gekeurd. Als men de overbrenging had uitge voerd zonder zich vooraf op eeniger- lei wijze met de Nederlandsche regee ring te verstaan, zou men een inbreuk gemaakt hebben op de algemeen erkende internationale gebruiken. Dank zij de tegemoetkoming van de Nederlandsche regeering, is overigens in dit geval de diplomatieke actie, waarbij aan den kant van Pruisen geen uur tijds verloren werd, bijzonder snel in haar werk kun nen gaan. De vaak verkondigde bewe ring dat Nieuwenhuis dadelijk na zijne inhechtenisneming voor den rechter had gebracht moeten worden, is niet juist. Nieuwenhuis is niet om strafrech telijk vervolgd te worden, maar alleen tot verzekering van zijn uitzetting van politiewege in hechtenis gezet. Eerst later bleek dat hij reeds vroeger uit Pruisen gezet was en zich daarom door den ongeoorloofden terugkeer aan een strafbare handeling schuldig had ge maakt. Zoodra dit feit aan de politie bekend werd, heeft zij Nieuwenhuis on verwijld voor den kantonrechter ge bracht en daarmee voldaan aan art. 128 van de verordening op het straf proces. Dat hij, na afdoening van de strafzaak, nog eens in hechtenis werd genomen, was niet te vermijden, omdat toen nog niet de verklaring van over neming van de Nederlandsche regeering ontvangen was. Dadelijk nadat dit het geval was, heeft de politie-president te Keulen Nieuwenhu s in vrijheid gesteld en hem toegestaan zonder politiegeleide naar zijn vaderland terug te keeren. Alleen heeft men toegezien dat hij wer kelijk naar Nederland vertrok. Men meldt uit Amsterdam: De heiwerkersvereeniging „Broeder schap" ontving Dinsdag van de grond werkerspatroonsorganisatie een schrij ven, waarin wordt medegedeeld, dat verdere onderhandeling als tijdverspil ling kan worden beschouwd, zoolang niet de werklieden hun eisch van den zesden man laten vallen. Hierop is door de heiwerkersvereeni ging geantwoord, dat zij hierin een nieuwe uitvlucht zien, wijl immers deze eisch ook was begrepen onder de voorwaar den, waarover de onderhandelingen zijn geopend. Naar een gerucht wil, zullen de koet siers ingevolge een besluit van hunne organisatie, binnenkort weigeren de z. g. onderkruipers van en naar het werk te brengen. Zaterdagochtend bezweek nabij Die- men de dijk of kade van den Venser- polder tegenover het stoomgemaal van de Bijlmermeer over een lengte van 60 M. Het water uit de Bijlmer ring vaart stroomde den polder in, zoodat enkele boeren in allerijl hun vee uit de weiden moesten halen om het in een anderen polder in veiligheid te brengen. Spoedig werden maatregelen genomen om het gat te stoppen, maar daar dit niet ging, heeft het polder bestuur bij twee bruggen, een in de Oost-Bulmer en een aan het Weesper- zandpad, de ringvaart laten afdammen met eenige voeren hooi en ander ma terieel, zoodat er niet meer water in den polder kan stroomen, dan dit ge deelte ringvaart bevat. Ook bij deze gelegenheid bleek weer dat over 't al gemeen de polderkaden te licht zijn aangelegd, wel hoog genoeg, maar niet voldoende breech Uit Delfzijl meldt men Achter Uithuizen is een lijk komen aandrijven op een scheepsluik. Volgens het zeggen van den dokter was de dood een paar dagen geleden ingetreden. De kleeren waren gemerkt O. K. Men ver zocht hier om inlichtingen, die niet konden worden gegeven. Vermoedelijk is het een slachtoffer van den storm van j.l. Vrijdag. Tengevolge van een overmatig ge bruik van sterken drank is een bewoon ster van de Gansstraat te Utrecht een geheel etmaal buiten kennis geweest. Zaterdagavond kwam zij in zwaar be nevelden toestand thuis. Wat ook ge daan werd, het wilde Zondag maar niet gelukken haar weer bij haar positieven te brengen. En het was reeds avond, toen er nog geen verandering kwam. Op medisch advies is zij daarop naar het ziekenhuis overgebracht. Men meldt uit Amsterdam: Maandag was het 10 weken geleden dat de heiwerkers den arbeid neerleg den, en drie weken dat de metselaars en opperlieden werden uitgesloten. En nog steeds is er geene verandering ten goede in den toestand merkbaar. Nadat de commissie van onderzoek uit de grondwerkerspatroons en hunne werk lieden was saamgekomen, is ze onver- richterzake uiteengegaan, en nu kan men het niet eens worden over de we- dersamenstelling. Het is te vreezen dat het getal slacht offers daardoor aanmerkelijk grooter zal worden, want de iijd kan niet ver meer zijn dat ook de timmerlieden in het conflict worden betrokken. Ook loopt het gerucht, dat de gezamelijke handelaren in bouwmaterialen hier ter stede hunne werklieden zouden hebben uitgesloten. De waarheid is dat een 17-tal dezer patroons besloten hebben geen waren meer aan hunne afnemers te leveren. Zij sluiten dus hunne zaken, maar het personeel blijft voorloopig in hun dien st Het hoofdbestuur van de „Vereeni- ging van Christelijke Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche bezittingen" heeft besloten, alle besturen van Christelijke Scholen in ons land te verzoeken een gedeelte van de verhoogde rijksbijdrage te ge bruiken voor de verhooging van sala rissen van het onderwijzend personeel. Het hoofdbestuur acht dit billijk, daar de onderwijzers voortaan 2 procent van hun salaris moeten betalen voor eigen pensioen en 5 procent voor het pensioen van weduwen en weezen. Door den hevigen wind en het hooge water sloeg op den Amer bij Hooge Zwaluwe een schip, zwaar geladen met suikerbieten, vol water en zonk. De schipper en zijne vrouw en vier kin deren werden gered. De twee oudste kinderen verdronken in de kajuit. Zondagavond, ruim elf uur, werden de bewoners van den N. Haagdijk te Breda opgeschrikt door een harden knal. Velen liepen naar buiten om te zien wat er was gebeurd. De paardentram der Zuid-Nederland- sche Stoomtramweg Mij. was ter hoogte van den winkel van den heer V. over eene blikken bus gereden en dit ver oorzaakte den hevigen knal. Volgens een ooggetuige kwam bij het overrijden der blikken bus een vrij groote vlam te voorschijn en meende men, dat zich in de bus eene ontplofbare stof had bevonden. Onmiddellijk stroomde eene groote volksmenigte samen waaronder menschen waren, die aan den Sluis singel en op den Haagdijk ter hoogte van de Dieststraat den knal hadden gehoord. De overblijfselen van de bus werden door een agent van politie in beslag genomen. Men schrijft uit Amstenrade, dd. 7 Oct., aan de „N. L. K.": Voor eenige dagen heeft men op den boortoren te Marebuschke, op eene diepte van 1057 M. een laag kolen aan geboord, ter dikte van 3.15 M. De boring zal worden voortgezet tot een diepte van 1200 M. Een nieuwe boortoren wordt binnen een paar weken geplaatst te Heister- berg, onder de gemeente Hoensbroek. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd te 's-Gravenhage de hulp van een paar politieagenten ingeroepen door twee vrouwen moeder en dochter aan wie door den man en vader de toegang tot de gemeenschappelijke wo ning aan de Hoefkade was ontzegd. De agenten gingen met de vrouwen mede naar bedoelde woning, maar de bewoner bleef weigerachtig om vrouw en dochter binnen te laten. De dochter wist echter raad, zij nam een bijl en sloeg daarmede een paneel van de straat deur in. Dit was voor den verdediger van de bedreigde vesting het sein om meer offensief op te treden. Hij kwam aan de straatdeur en opende een bombar dement. Als eerste projectiel wierp hij een brandende petroleumlamp naar de agenten en de beide vrouwen. De politie mannen bleven toen ook niet werkeloos. Zij trokken de sabel en verwondden den man, die zich daarop in zijne stel ling terugtrok, om uit het venster, meer gedekt, het bombardement voort te zetten, door met bloempotten en andere voorwerpen te gooien. De agenten trokken af, aan de vrou wen werd nachtverblijf verleend en de man bleef overwinnaar, maar zal zijn systeem van verdediging toch met een procesverbaal moeten boeten. Door den adjudant van het kinder huis van het Leger des Heils te Naar- den is voor het bekende vervuilde ge zin een woning gehuurd, zoodat de kindertjes thans niet meer van de koude en het gure, natte weder behoeven te lijden. Op de zindelijkheid van het ge zin zal nu door het Leger des Heils voortdurend toezicht worden gehouden. Uit Enkhuizen meldt men Naar de schipper van den logger Enkhuizen 235 mededeelt, is een on bekend gebleven Engelsche stoomtraw ler moedwillig door zijn vleet gevaren, waardoor 90 netten met boeien, breels,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2