vrijgelaten ataat aan. Beide Kamers van den Rijksdag keurden het wets ontwerp betreffende de verwijdering van het unieteeken uit de Zweedsche vlag en de vervanging daarvan door een blauw veld goed. De vleugeladjudant, grootvorst Cyril 1, is door den tsaar uit de ranglijst van officieren bij het Russische leger ge schrapt. Vermoedelijk houdt dit verband met een vroeger vermeld bericht, volgens hetwelk grootvorst Oyrill zonder toe stemming van den ts«ar in het huwe lijk is getreden, met de gescheiden vrouw van den broeder van de tsarina üieuws, HEUSDEN, 18 October. In zake den aanstaanden verkoop van de historische stukken, toebehoorende aan de Schutters van den Hand- en Voetboog van St. Joris, is door ingezetenen van Heusden, waaronder verschillende leden van den gemeenteraad en burgers van allerlei rang en stand, het volgende adres verzonden. Geven met den meest verschuldigden eerbied te kennen: Wij ondergeteekenden, allen inwoners der gemeente Heusden, Provincie Noord- Brabant. dat wij tot ons diep, diep leedwezen en met groote verontwaardiging hebben ver nomen, dat de aanzienlijke schenking door Hertogin Johanna van Brabant, in het jaar 1356 aan de Schutters te Heusden, ten eeuwigen dage, voor bewezen diensten, en nog te bewijzen diensten, geschonken, door vijf der rijkste en aanzienlijkste heeren onzer stad successievelijk zijn verkocht en verdeeld geworden en dat, niettegenstaande de volgende voorwaarden en beloften, hun nerzijds bij de teruggave in 1828 aan Z. M. Koning Willem I gedaan; dat een deel der zuivere inkomsten door de schutters zou worden afgezonderd om behoeftige natuur- genooten te ondersteunen, door uitdeeling van brood en brandstoffen in het barre winterseizoen en ook stedelijke lasten en rampen, zooals in 1814 geschied is, zouden worden gedragen en gelenigd, dat de laat ste historische merkwaardigheden van de voornoemde schutters van den voetboog aan de St. Jorisgilde toebehoorende, reeds aan de firma Frederik Muller en Co. te Amsterdam ten verkoop zijn toegezonden, alles nader in de hierbijgaande Nieuwe Rotterdamsche Courant van Zondag d.d. 8 October, onder de rubriek „Letteren en Kunst", breedvoerig beschreven, dat wij Heusdenaren, waaronder vele nakomelingen der oude schutters, dit met leede oogen moeten aanzien en ons allen, vooral onze armen en behoeftigen, zeer pijnlijk aandoet en smartvol valt, laat zich begrijpen. Redenen, waarom wij tot U komen Mevrouw, met een nederig en onderdanig verzoek, dat het Uwe Majesteit goedgunstig behagen moge, den verkoop te willen ver hinderen, op dat ten minste deze histori sche preciosa voor ons stadje mogen be waard en teruggebracht worden, om als eene aangename en eeuwige herinnering aan de edele en milde geefster, vrouwe Johanna van Brabant, in een der zalen van ons prachtig stadhuis te worden bewaard. 't Welk doende, Door twee personen is in den nacht van Zaterdag op Zondag te Wijk bij den smid De Bruin braak met inklimming, dief stal en mishandeling van diens zuster ge pleegd. Door de Brigade Maréchaussee uit Heus den is een onderzoek ingesteld en een per soon J. K. uit Wijk werd zwaar geboeid medegebracht; de tweede zal wel spoedig volgen. MEEUWEN. In de maand Juni hield de vereeniging „Gelre" hare jaarlijksche nu de achtste vergadering te Zalt- Bommel. Deze vereeniging stelt zich ten doel de beoefening van Geldersche geschie denis, oudheidkunde en recht. Ter gelegen heid van die vergadering was een tentoon stelling georganiseerd van oudheden, be trekking hebbende op de Bommelerwaard en Bommel. Naar 't oordeel zoo van deskundigen als van andere belangstellenden mag die ten toonstelling in alle opzichten geslaagd wor den genoemd. Dit bracht de tentoonstellings commissie op het denkbeeld eene oudheid kamer op te richten een plan dat in een dezer dagen gehouden vergadering is verwezenlijkt. Het bestuur dier Kamer is opgedragen aan de h.h. Beckering Vinckers Voorz., Mr. Th. Thooft te Gorcum, Vice-Voorz., H. C. de Jong, Secr., W. C. Pleyte, Pen- ningm., Dr. E. Epkema, C. Th. Kolfschoten te Kerkdriel en Van Dam van Brakel te Brakel. Van verschillende zijden werden reeds vele blijken van sympathie ondervonden, zoodat de bloei der jeugdige vereeniging zoo goed als zeker is. Reeds mócht zij de eer genieten dat door de Hoog Welgeb. Vrouwe Baronesse van Nagell van Nederhemert welwillend werd voldaan aan een met algemeene stemmen gedaan verzoek als Beschermvrouw te willen optreden, terwijl tevens de Hoog Edel Gestr. heer H. O. van Os, Lid van Gedep. Staten van Gelderland, even welwillend het eere voorzitterschap aanvaardde. Wij van onzen kant bevelen Gelre in aller belangstelling aan. DUSSEN. Tot hoofdmachinist bij de electrische centrale en bemaling alhier, is met ingang van 1 Nov. benoemd de heer J. E. Kool, machinist aan het Stoomveer te Velzen. SLEEUWIJK, 15 Oct. In de namid- daggodsdienstoefening van dezen dag her- dacht Ds. Visch naar aanleiding der woor den uit Psalm 84 vers 10 met (1q gemeente en eenige genoodigden het heugelijke feit van de herstelling van het kerkgebouw der N. H. G. alhier. Als gasten waren tegen woordig: de Ambachtsheer dezer gemeente, de oud-Burgemeester A. Verschoor van Sleeuwijk, thans woonachtig te Gorinchem, de praeses van het Classicaal Bestuur van Heusden, als afgevaardigde van dat College, Ds. Tjalma van Veen, de architect, de heer M. v. Gooi uit Woudrichem, e. a. Nadat de geschiedenis van het ontstaan der bur gerlijke en kerkelijke gemeente, voor zoo ver die uit oude overleveringen is op te sporen, was geschetst, uit een en ander bleek, dat we hier hoogstwaarschijnlijk te doen hebben met een gebouw, dat reeds tijdens de St. Elizabethsvloed heeft bestaan, doch daarmee met de bewoners grooten- deels is verdwenen en verwoest werd een woord van bij zonderen dank gebracht aan bijzondere personen en colleges, die door ruime bedragen het mogelijk maakten tet de restauratie te kunnen overgaan. Bij zonder werden herdacht: de Synode, die eene groote toelage schonk uit de Generale kas, de familie Verschoor, die als altijd, door een milde gift van hare groote belang stelling in het bestaan der kerk blijk gaf, een tiental rijke kerkvoogdijen, die ieder eene flinke bijdrage schonken, het Provin ciaal Subsidie- en Reservefonds in N.-B. en de gemeentenaren, die elk voor zich een steentje bijdroegen in't grootsche werk, dat ondernomen werd. Maar boven alles komt zeker een woord van dank toe aan den Weledelgestr. Heer Hulzebos, destijds lid van de Synode, op wiens initiatief de Rijks-architect voor de monumenten van Geschiedenis en Kunst de heer Adolph Mulder het plan ontwierp, waarna het gebouw als het ware opnieuw werd opge trokken in een stijl, die het oorspronkelijk moet gehad hebben. Uitwendig is het ge bouw zeker een sieraad voor de gemeente dat het nu ook spoedig inwendig der mate moge verbeterd worden, dat 't geheel als een der schoonste kerken uit den om trek kan geroemd worden. DOEVEREN, 15 Oct. Na in de voor middaggodsdienstoefening door Ds. Steins van Stavenisse op treffende wijze bevestigd te zijn met een rede ontleend aan 1 Jo hannes 1 vers 14, deed Ds. P. J. Hage uit Vrouwenpolder overgekomen naar deze gemeente, 's namiddags 2 ure, zijn intrede. Tot tekst zijner boeiende rede had hij ge kozen alleen deze woorden uit Rigteren 8 vers 20: „Ik heb een woord Gods aan U". In aanmerking genomen het buitengewone slechte weder was het kerkgebouw tamelijk goed gevuld. HERPT. Zooals meermalen de ge woonte is bij het aardappelrooien, laat men de gerooide aardappelen op het land liggen totdat het de moeite waard is ze met de kar te halen. Zaterdag wilden een paar landbouwers hunne aardappelen gaan halen, maar jawel, men was hun voor geweest. Bij gebr. v. d. G. had men 2 en bij de wed. v. G. 6 H. L. weggehaald. Zoo iets is hier in lang niet voorgekomen. Het is meteen een waarschuwing voor anderen die hun gerooide aardappels 's nachts op het veld laten liggen. Uitslag; Lotins Mat. llilitie. HEDIKHUIZEN. No. 5 G. van Bok hoven, 31 K. C. van Bommel, 7 N. N. Bran ten, 32 J. Bruijsters, 18 W. v. d. Brand, 14 A. van Bijnen, 17 A. Ph. Couwenberg, 23 M. P. van Gestel, 4 A. M. v. d. Griendt, 28 A. v. d. Griendt, 6 H. L. v. d. Heijden, 30 M. A. A. van Hooff, 9 A. M. van Ingen, 24 J. Koks, 10 G. J. de Kort, 1 M. A. v. d. Lee, 27 A. v. d. Loo, 25 H. P. J. Prinsen, 3 H. Pulles, 20 M. Siegers, 15 N. Tim mermans, 16 N. J. v. d. Water, 12 L. W. v. d. Wiel. OUDHEUSDEN. No. 2 F. Bergmans, 11 L. Bergmans, 26 J. de Krieger, 13 H. van Logten, 29 M. Lommers, 19 J. Telders, 8 J. Vermeulen. HERPT. No. 22 A. J. van Korven, 21 J. Kraneveld. VLIJMEN. No. 19 H. van Bokhoven, 34 H. J. van Bokhoven, 30 A. C. v. d. Bosch, 25 M. v. d. Bosch, 24 A. v. d. Brand, 12 L. Buurmijn, 2 L. Elsdonk, 10 H. J. van Gaal, 8 J. E. van Helvoirt, 4 J. v. d. Heuvel, 3 A. v. d. Hout, 27 H. A. Kivits, 5 C. J. Klerx, 29 A. J. Klomp, 21 Joh. Koks, 7 H. Kuijs, 26 Joh. Kuijs, 32 Joh. Kuijs, 28 M. Kuijs, 22 W. de Laat, 18 L. v. d. Lee, 11 M. A. A. Libregts, 16 A. Meesters, 6 N. Meesters, 1 C. Musch, 23 G. Musch, 38 L. van Overdijk, 9 H. P. de Roos, 14 W. v. d. Ven, 17 Joh. Verschuren, 31 Cor. H. v. d. Wiel, 20 H. G. v. d. Wiel, 15 M. J. v. d. Wiel, 13 C. Zeeuwen. slechte tijdingen mede omtrent een log-' ger van Maassluis MA. 80 schipper P. de Her. Het schip zou door een stort zee over den kop geworpen en met hare bemanning gebleven zijn. Andere sche pen zouden door de scheepsgoederen van dezen logger heengekomen zijn. Te Putten op de Veluwe is voor kor ten tijd een nieuw postkantoor gebouwd en voorzien van een flinke klok om de dorpsgenooten voortdurend op de hoogte te houden van den juisten tijd, omdat het torenuurwerk niet uitmuntte door soliditeit. Het geheel is ingericht door de spaar- en bewaarbauk te Putten en aan het rijk verhuurd. Nu heeft de directeur van het post kantoor de stoutigheid gehad de klok in overeenstemming te brengen met de opgaven van opening en sluiting van het kantoor en de buslichting. De klok, die tot heden plaatselijken tijd wees, werd 20 minuten teruggezet. En nu? Op bevel van het bestuur van de Puttensche spaar- en bewaarbank is er een flink stuk papier over de klok ge plakt, zoodat men in het dorp het zon der tij daan wijzer doen moet. Zekere J. v. D., die Zaterdag te Tiel uit den trein stapte, ontsnapte door tegenwoordigheid van geest aan het gevaar van overreden te worden. Bij het overloopen van het perron liep hij namelijk gevaar onder een goederen trein te geraken, die juist op dat oogen- blik vertrok. Hij wierp zich plat tus- schen de rails en stond, nadat de trein over hem heengegaan was, ongedeerd op. Men schrijft uit Venlo: In tegenstelling van andere jaren gingen de kermisdagen van 8 tot en met 11 dezer in het naburige Blerick voorbij, zonder dat het mes dienst had gedaan. Doch men had te vroeg ge roepen „'t Is er gelukkig kalm afge- loopen", want de kermissen in Limburg hebben in den regel een nastaartje, in den vorm van nakermis-Zondag. Het slechte weer leende er zich uitstekend toe om binnen te blijven, resp. in de café's het noodige te drinken, waarvan het gevolg maar al te dikwijls is, dat er ruzie ontstaat. Dit was hier ook het geval. Eerst haddipn eenige personen twist in een café, waarbij het gemunt was op zekeren H. B. Het bleef even wel bij woorden. H. B. bleef in 't café zitten en de anderen trokken af. Toen het uur van sluiten daar was moest H. B. echter ook weg een zekere Langs, uit Venlo, ging met hem mede. Nau welijks waren ze eenige passen verder gegaan, of Langs kreeg van een persoon, genaamd M., die zich verdekt had op gesteld, met een geopend mes een slag of een steek in den schouder, zoodat hij neerviel. Dit was voor dezen genoeg, die zou hem niet meer hinderen. De andere, H. B., kwam er evenwel niet zoo goed langs. Een worstelpartij ontstond, waarbij M. aan H. B. een 8-tal steken, waarbij twee vrij diep, in den rug toegebracht met een scherp zakmes. Bijna bewusteloos werd B. op genomen en naar zijn woning gebracht, waar later bleek, dat de toestand hoogst ernstig was. Men meldt uit Leiden: De zeventien huzaren, die uit de Doelen-kazerne zijn weggeloopen, zijn allen weder terecht. De meesten kwa men weer te Leiden zelf aan. Een voor- loopig onderzoek heeft reeds geleerd, dat zij niet schuldig staan aan de dief- stallen met braak die de laatste twee nachten uit omliggende gemeenten wer den bericht. zijn door de heeren mr. G. ter Kuile, advocaat-procureur te Almelo en H. J. Hommels, wethouder te Oldenzaal, een aantal Germaansche heuvels onderzocht. In een dier heuvels is een prachtige vondst gedaantwee zeer mooi bewerkte Germaansche vazen. Men vond ze op een diepte van 75 c.M. In één der va zen lagen een aantal bewerkte, scherpe vuursteenen, die blijkbaar als messen dienst hebben gedaan. Van het geheel werd, zooals men het in den grond vond, een goed gelukte fotografie geno men. Verder vond men in enkele heuvels nog overblijfselen, half vergaan, half verbrand, van menschelijke lichamen, benevens een paar urnen. Naar we vernemen zullen de opgra vingen in onze omstreken worden voort gezet en zal het gevondene een plaats krijgen in de eerstdaags op te richten Twentsche oudheidkamer te Enschede. Voor de oprichting en installatie is reeds een belangrijke som bijeengebracht, terwijl verscheidene voorwerpen ur nen, wapenen uit voorhistorischen tijd reeds voor de kamer zijn toegezegd. Een vergadering zal spoedig worden bijeengeroepen. Een kleine tentoonstel ling van een aantal reeds verkregen voorwerpen zal daaraan worden ver bonden. den om gras te snijden, is men naar hem gaan zoeken en vond men hem bij den motor, zittende op de knieën, doch i het was te laat om de reeds gevloden levensgeesten op te wekken. fltiiiiienland. Te Breda zijn officieel als candidaat voor de Tweede Kamer gesteld de hee ren: W. H. Boogaardt, redacteur van de Javapost te Batavia (kath.), mr. W. Ingenhousz (kath.) en dr. Jan van den Brink (s.-d.), te Breda. Aan den minister Veegens is namens het Centraal Bestuur van het Nederl. Werkliedenverbond het verzoek gericht, een onderzoek in te stellen naar de keeten, en dan maatregelen te nemen tot verbetering daarvan. Aan de leden van de Tweede Kamer, de heeren De Klerk en Nolting, is mede reeds vroeger een zelfde verzoek ge richt, met het doel dat zij dan naar bevinding van zaken zullen handelen. Uit Scheveningen wordt gemeld: De binnengekomen visschers brengen Op Jeruzalem, te Velp, is de 60-jarige wed. S. in haar woning van de kelder trap gevallen en aan de bekomen ver wondingen in het ziekenhuis overleden. Daar er later bemerkt werd, dat uit de woning van de weduwe, die des morgens door het personeel van haar wasscherij bewusteloos werd gevonden, eenige zaken van waarde waren ont vreemd, als een zilveren horloge en een bedrag aan geld, rees bij de politie het vermoeden dat er misdaad in het spel was. De justitie met een en ander in kennis gesteld, heeft het lijk gerech telijk laten schouwen, terwijl de justitie een onderzoek instelde, hetgeen ten gevolge had, dat zekere J. B., gepen- sionneerd O.-I. militair en kostganger van de weduwe S., in een logement te Arnhem aangehouden en naar het huis van bewaring gebracht is. Over dezen vermoedelijken moord valt nog het volgende mede te deelen De kostganger ontkent den moord gepleegd te hebben en blijft bij het verhaal, dat hij en de dochter des hui zes bij hun zoeken, toen zij de moeder vermisten, deze in bewustelcozen toe stand beneden aan de keldertrap ge vonden hebben. De onbezoldigde rijksveldwachter Al berts verklaarde Zondagavond omstreeks 11 uur, voorbij de woning van S. ko mende, geschreeuw gehoord te hebben, waarboven uit een vrouwestem klonk, roepende: „moeder, moeder". Hij had daarop door het raam gekeken, doch toen alleen de dochter en den kost ganger gezien. De bom Sch i94, schipper L. Keus, van den reeder A. de Niet, is Zondag nacht bij het binnenkomen in den Nieu wen Waterweg bij vliegend stormweer door een uitgaande stoomboot aange varen en zwaar aan den boeg beschadigd, zoodat de bom weldra hulpeloos in zin kenden toestand kwam en de beman ning dreigde om te komen. De logger Sch 326, schipper A. Grootveld, pas seerde rakelings de in nood verkeeren- de bom, doch kon geen hulp bieden. Door seinen werd het reddingsstation aan den Hoek bericht gegeven, waarna het der stoomreddingboot van daar met veel moeite en zeemanschap gelukte de in levensgevaar verkeeronde bemanning te hulp te komen, over te nemen en te redden. De bom met lading zal ver moedelijk verloren zijn. Zaterdagochtend is de ongeveer 70 jarige zuster van een der bewoners van de Oude Kamp te Utrecht, den heer O., ten gevolge van gasverstikking dood in haar bed gevonden. Spoedig werd de hulp van een dokter ingeroepen, die daarop zuurstofinspuitingen toepaste zonder baat evenwel. Het leven was reeds gevloden. De arme vrouw logeerde bij haar fa milie en heeft zonder erg de gaslamp te veel omlaag getrokken, waardoor het gas ontsnappen kon. Ook voor de beide dochters van den heer O. was geneeskundige hulp noodig. Deze meisjes waren bijna het slachtoffer geworden. Hun tante sliep in een vertrek, dat grensde aan het hunne, terwijl de deur open stond. Tegen den morgen werd eeu der meisjes wakker, wekte toen haar vader en viel daarop bewusteloos neer. Het andere meisje was reeds bui ten kennis. Het mocht echter, in den loop van den morgen, gelukken de levensgeesten der zusters wederom op te wekken. Men schrijft aan de N. R. Ct.: In trein 82, Donderdagavond 8.23 van Rozendaal vertrekkend, stapten 5 beschonken zeelieden. Een hunner verkeerde in zoo'n kennelijken staat dat hij in den coupé gedragen moest worden. Hoewel de medereizigers pro testeerden, werd het vijftal toch mee genomen. Tusschen Rozendaal en Ze venbergen kregen zij ruzie, zóó hoog, dat zij elkaar bij de keel grepen en de messen voor den dag werden gehaald. Hoewel de medereizigers tot kalmte aanspoorden, mocht dit niet helpen, waarop van de noodrem werd gebruik gemaakt en de trein dus weldra tot staan werd gebracht. Hierdoor onstond eenige vertraging, zoodat de trein te laat te Rotterdam aankwam. Men schrijft uit Oldenzaal Niet ver van de Galgenbuit alhier De heer J. V., rijksklerk op het kan toor van den rijksontvanger te Sappe- meer, is sedert 3 October spoorloos ver dwenen. Er moet een tekort in de kas zijn. De zaak is in handen der justitie. Uit Maas en Waal komen berichten over de toenemende onveiligheid in die streek. Ten nadeele van J. E., te Maas bommel werden twee vette varkens gestolen, te Macharen 60 pond paling. Alsmede werden dienzelfden nacht on der Osch een koe en twee schapen in de weide geslacht en geruchten spreken nog van vijf koeien uit weiden aan den Maaskant ontvreemd. Men meent, dat uit vrees voor de bedrijvers vele diefstallen verborgen blijven. Een 13-jarige knaap, S. Speelman Lz. te Hoogvliet, is ongelukkig om het leven gekomen. In het land van den landbouwer Eenhoorn aldaar staat een Amerikaansche windmotor. Waarschijn lijk heeft de knaap daarvan de vang- ketting losgemaakt, die zich daarna om het lichaam van den ongelukkige heeft geslingerd en hem heeft geworgd. Toen hij wat lang uitbleef, hij was uitgezon- W at «Ie l*iiik Pillen voor een «loen zullen w\\ vooruiten doen. De Pink Pillen worden door de per sonen aangeraden die zij genezen heb ben. De dagbladen publiceeren eiken dag attesten van personen, die door de Pink genezen zijn geworden, De naam en het adres der genezende personen worden steeds met het attest vermeld. Indien deze attesten, die dikwijls door de verslaggevers der grootste dagbladen gecontroleerd worden, niet zuiver echt waren, zouden die dagbladen ze sedert lang niet mees publiceeren. De attesten der genezingen door de Pink Pillen worden dagelijks sedert tien jaren ge publiceerd. Ik geloof wat men mij bewijst, zegt het publiek. De attesten geteekend door de personen, die door de Pink Pillen genezen zijn bewijzen mij dat deze pil len genezen, ik zal bij voorkeur de Pink Pillen gebruiken. Ik zei niet in waarom zij voor mij niets zouden doen. wat zij voor anderen gedaan hebben. Mejuffrouuw C. Wielemaker, Jeroni- mustraat M. 80-30 te Middelburg schrijft en heeft aan onzen verslaggever beves tigd. Ik kan eerlijk verklaren, dat mijne dochter langen tijd gesukkeld heeft en ik wist niet meer wat voor haar te doen en zij was nog zoo jong, slechts 17 jaren oud. Zij kon nimmer in haar plaats blijven, het werken viel haar te zwaar. De geneesheer verklaarde mij dat het bloedarmoede was en zij ver minderde bij den dag. Gelukkiger wijze kregen wij den raad de Pink Pillen eens te probeeren en naar waarheid moet ik zeggen, dat er na het gebruik van de eerste twee doozen reeds ver betering kwam. Toen zijn wij voortgegaan, zij is ge heel en al opgesterkt en flink gewor den en kan weer alles doen. Wij blij ven U ten zeerste dankbaar en U moogt deze verklaren gerust publiceeren. De Pink Pillen zijn goed voor alle lichaamsgestellen en genezen alle ziek ten voortkomende uit de armte van het bloed, zwakte der zenuwen d. w. z. bloed armoede, zenuwzwakte, bleekzucht, neu rasthenie, algemeene zwakte, maagkwa len, rheumatiek, schele hoofdpijn, ze nuwpij neu, heupjicht, hartkloppingen, onregelmatigheden en St. Vitus dans enz. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Burgerlijke Stand. Heusden, van 10 tot 17 Oct. Geboren Johanna Maria, d. v. A. A. van Mersbergen en T. van der Beek. Werkendam, van 6 tot 13 Oct. Getrouwd: Marinus de GraafF, jm., 24 j. met Anna Francijna Hakkers, jd 21 j.; Coenraad Cornelis Schadde- lee, jm., 27 j. met Maria Pieternella Vos, jd., 22 j. Aanbestedingen. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Aan Hare Majesteit de Koningin! Mevrouw Mevrouw Uwe U zeer onderdanige, dienstwillige onderdanen. 24 Oct. Mij. tot expl. van Staatsspoorwegen te Utrecht, het maken van grondwerken, het wijzigen en nitbreiden van sporen en wissels, enz. ten behoeve van de verbin ding van het rangeerstation IJsselmonde met de sporen in de richting van Maas- en Rijnhaven. 25 Oct. Min. van Waterstaat enz., het maken van eene bewaar- en herstellingsplaats voor slnisdenren, be westen de schipbrnghaven te Empel. Raming f5800. 25 Oct. Prov. bestuur van Zeeland, het onderhond van het havenkanaal van Philippine, enz., gedirende 3 jaren. Raming f 2800 per jaar. 28 Oct. Prov. bestnnr van Noordholland, lo. het verdiepen van het Noordzeekanaal tusschen Velsen en zjjkanaal B. Raming f 83.000. 2o. Het herstellen van stormschade en verbetering van het wierhoufd op Wieringen. Raming f 5150. 3o. De voorziening der boorden van het Noord- hollandsch kanaal, in drie perc. Raming perc. 1 f 1500, perc. 2 f 9000, perc. f 3 f 31.'00. 80 Oct. De H IJ. Spoorwegmaatsch., lo. het maken, leveren, opstellen en afwerken van de ijzeren perron overkapping op het station Haarlem. Raming f 504.000. 2o. Het maken van een aanlegsteiger voor den douanedienst met wachthuis, vier due d'alven enz op het stations-emplacement Hoek van Holland. Raming f 23.800. 80 Oct. Prov. bestuur van Zuid-holland, het onderhoud van den straatweg van den Haag over Loosduinen naar Monster, gednrende 1908. Raming f 11.500. 2 Nov. De Zuidholl. Electrische Spoorwegmaatsch. te 's-Gravenhage, het maken van de grond- en kunst werken bij de Ceintuurbaan te Rotterdam, het leggen van wissels enz. en het leveren en verwerken van grind- ballast enz. Raming f 936.000. 16 Oct. Het Min. van Binnenl. Zaken van het gebouw van het prov. bestnur, het maken van den onderbouw voor een gebouw voor werktuigbouwkundige enz., op een terrein tusschen de Nieuwe Laan en Ezelveldslaan te Delft. Raming f 177.600. Minste inschrijver J. J. Hornstra te j'a-Gravenhage voor f 159.537. 18 Oct. Min. van Waterstaat enz., het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gem. Overasselt en Grave. Raming f 7 60. Minste inschrijver G. W. van Hazewjjk te Nijmegen, voor f 6680.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2