dorosfee wijzen van hun stukken land ni*t "krijgen. Zij eischen nu het geld, d.'it zij al betaald hebben, terug, maar de Vlexicaansche regeering weigert dat en dreigt het land in beslag te nemen. N iar het heet, willen zij zich nu in Texas gaan vestigen of zoo mog'elijk naar Zuid-Afrika terugkeeren. In het proces tot echtscheiding van prins Filips van Koburg tegen zijn echtgenoot prinses Louise van België heeft de prinses het voorstel van haar man, om ter vermijding van een schan daalproces de zaak in der minne te «cbikken aangenomen. De prins heeft zich bereid verklastd om dan 120,000 kronen te betalen tot delging van de onkosten, veroorzaakt door de vlucht uit het krankzinnigengesticht, en tevens een jaargeld van 72,000 kronen uit te keeren. Met het indienen van de aan klacht b°doelde de prins hoofdzakelijk om door een rechterlijk vonnis een einde te maken aan den tegenwoordigen onregelmatigen toestand, niet om zich aan finantieele verplichtingen te ont trekken. Het proces zal nu wel achter wege blijven. In de memorie van toelichting, welke de begrooting voor de Bondsspoorwegen vergezelt, deelt de Bondsre/eering mede, dat er, volgens de laatste berichten, van voltooiing van den Simplon-tunnel op 1 Januari a.s. geen sprake meer kan zijn. Naar aan de Zwitsersche bladen wordt gemeld, werken aan de zuidelijke helft van den tunnel nog 1800 arbeiders. De warme bronnen geven nog altijd veel te stellen. lib'U HEUSDEN, 21 October. De winter is in aantocht met zij n winter- genot en zijne schaduwzijden. De laatsten behoeven we echter niet op te zoeken, die komen van zelf; doch het eerste hebben we voor het grijpen en, er dan ook van geprofiteerd. Woensdag a.s. zal op de zaal Concordia eene Grande Soirée Amusante et Musicale gegeven worden. Een programma, vol va riatie is reeds verspreid en dat men wat bizonders mag verwachten, durven we met grond voorspellen. We hebben voor ons een serie van recensies, zooals de Prov. N.-Brab. Ct., de Limburger Koerier, de Bredasche Courant, enz., die op verschillende tijden en uit verschillende plaatsen gaf en allen hebben een uiterst gunstig oordeel over den bekroonden karakter-humorist, de heer A. Cornelisse, die (evenals we dit van den heer Lueien zagen) met een eigen repertoire optreedt. We krijgen düs bepaald iets nieuws te hoor en en te zien in de nieuwe gedeco reerde zaal van den heer Van den Berg. Voor verdere inlichtingen leze men achter staande advertentie. De houting wordt weder alhier gevan gen. Sinds de opening van den Nieuwen Maasmond vertoont deze blanke visch zich weder op de Maas. Voor liefhebbers is houting eene delicatesse. De prijs is 10 12 cent. WERKENDAM. Morgenavond te 6 uur hoopt de bijbelcolporteur Smallegange in de Ned. Herv. kerk alhier eenige mede- deelingen te doen omtrent zijn werkkring. De Unie-collecte heeft dit jaar op gebracht f 245.70. SLEEUW1JK. Door den Raad dezer gemeente is de gemeente-rekening over 1904 goedgekeurd. De ontva gsten bedroegen f i 4426.486 en de uitgaven f 14074.37 al- zoo een batig slot van f 352.11. De begroo ting over 1905 is vastgesteld op f 16400.59 in ontvangst en uitgaaf. Predikbeurten op a.s. ZondagNed. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch; Ger. kerk (voor- en nam.) lezing. MEEUWEN. Bij de Herv. gemeente al hier is tot predikant beroepen de Weleerw. heer ds. M. Lindenborn te Babiloniënbroek. BABILONIËNBROEK: Naar wij tot ons genoegen vernemen, zal met ingang van 1 November e.k. de post ook hier twee maal per dag worden besteld, HERWIJNEN. Door den Raad alhier is bepaald, dat na 1 Mei a.s. de herbergen op Zondag des voormiddags van 912 en des namiddags van 5£8 uur zullen moe ten gesloten zijn. Tevens is benoemd tot gemeente-genees heer de eenige sollicitant, de héér J. F. Gerhard te Harderwijk. ZALTBOMMEL. De najaarsveèmarkten namen Dinsdag een aanvangin tegen stelling met andere jaren was de eerste aanvoer reeds vrij aanzienlijk, wat zeker zijn oorzaak vindt in de langdurige regens der laatste weken waardoor verschillende veehouders reeds verplicht waren, het vee uit .de drassige weiden binnen te halen. Aangevoerd waren 204 runderen, 23 kal veren en 151 biggen. De handel kon niet vlug genoemd worden. Een 40 stuks werden door Brabanteche slagers opgekocht. Besteed werden de vólgende prijzen: 1$- en 2-jarige ossen f 70' f 140, pink- hokkelingen f 70 f120, kalfvaarzen f 120 a f 180, kalveren f 40 a f 60, biggen f 7 f 11.50. HEDIKHUIZEN. Of een hond krenten lust? Door de drukte op Zaterdagavond na de loting, was de trekhond van den herbergier v. d. W. naar den zolder ge vlucht. En daar heeft hij zich zoo te goed gedaan aan de krenten, dat hij een paar dagen later gestorven is. De hond was circa f 30 waard. WIJK. De persoon, verdacht van inbraak in den nacht van Zaterdag op Zondag, is weder op vrije voeten gesteld, bij gebrek aan bewijs. Reeds terstond achtten vele ingezetenen het voor onmogelijk, dat de verdachte de dader kon zijn. Het isintus. sehen jammer dat de werkelijke dader niet te vinden is. Naar wij vernemen, is in verband met den gepleegden inbraak alhier ook gearresteerd zekere M., vroeger alhier woon achtig, doch die gedurende eenigen tijd als liedjeszanger een zwervend leven leidde. Het nut van de veeverzekering „On derlinge Steun" alhier, heeft zich deze week weer duidelijk geopenbaard. De landbouwer B. alhier had het ongeluk, dat hij in ééne week zijn beide melkkoeien door ziekte verloor en het verzekerde bedrag werd tot den laatsten cent toe uitbetaald, terwijl het B. anders hoogst moeilijk geweest zou zijn ander vee aan te schaffen. WOUDRICHEM. Gemeenteraadszitting van Woensdag 8 Oct. Voorzitter de heer P. Verhagen. Een vacature. De voorz. opende de vergadering, waarna de secretaris de notulen der vorige ver gadering voorlas, welke werden goedge keurd. Allereerst kwam nu ter tafel een inge komen stuk, inhoudende een verzoek van Woudrichems Mannenkoor om een lokaal der le Openbare School te mogen gebruiken voor hunne wekelijksche repetitiën. Op voor stel van B. en W. werd op het verzoek goed gunstig beschikt. Hierna kwam in behandeling een schrij ven van 23 leden der zangvereeniging „Ex celsior" op den Oudendijk, welke aan den Raad mededeelden, dat zij eene nieuwe zangvereeniging wenschten op te richten en verzochten voor het houden van repeti tiën een lokaal van school 2 te mogen ge bruiken. De voorzitter deelt mede, dat het verzoek bij B. en W. is besproken en aan gezien het verzoek niet is van een bestaande vereeniging, dóch van. een zeker getal per sonen, verzoekt hij den Raad zoo mogelijk meerdere inlichtingen. De heer Kole heeft gehoord, dat er een tweede vereeniging is opgericht en vindt geen bezwaar het verzoek toe te staan. De heer Daim zegtde heer Kole is niet goed ingelicht, het oude bestuur heeft ont slag genomen en, waar de onderteekenaars van het verzoek meerendeels nog lid zijn van de bestaande ver., vind ik het verzoek zeer tegenstrijdig. De heer Kole merkt op dat de verzoekers van beide ver. lid kunnen zijn om den zang te beoefenen. De heer Wierckx vindt het getal der verzoekers meer dan voldoende om het adres toe te staan en inconsequent om dat af te wijzen. De voorz. betuigt zeer zijn leedwezen dat op de ver. Excelsior oneenigheid is ontstaan en wil het verzoek aanhouden tot een vol gende verg. tot er meer licht is ontstoken over de ontstane kwestie, en verklaart zich gaarne bereid middelen te willen beramen om de splijtzwalm uit den weg te ruimen en waarschuwt ten zeerste voor de oprich ting eener tweede vereeniging, die nu reeds in verschillende huisgezinnen oneenigheid verwekt. De heer Kole appresieert zeer de pogin gen van den voorzitter om de Ver. bij elkander te houden, en wil, aangezien de verzoekers van het adres grootendeels de zelfde zijn als die het verzoek van Excel sior vroeger hebben ingediend, vooreerst aan beide het lokaal onthouden. Zonder stemming wordt nu bepaald de repetitien na Vrijdag 20 Oct, zullen moeten geschorst worden en den voorzitter opge dragen te trachten het conflict uit den weg te ruimen. j De voorz. deelt nu mede dat hij van den Rij kstuinbouwiéeraar van N. Brabant en Limburg eenigen tijd geleden een verzoek heeft ontvangen om een gemeente lokaal disponibel te stellen voor een tuinbouw cursus. Aangezien er een langen tijd ver liep eer de Raad vergaderde, kon op het verzoek toen niet guns tig beschikt worden en verzoekt nu machtiging van den Raad om een event, dergelij k verzoek toe te staan. De machtiging wordt zonder aanmer kingen verleend. Voor kennisgeving wordt aangenomen de mededcieling dat er, buiten bezwaar der gemeente-kas, een publieke telephoon spreekcel op het postkantoor zal worden aangebracht. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de bergplaats onder den toren niet meer te verhuren en te houden voor berging van gemeentelijke materialen. Besloten wordt eenig onbruikbaar mate rieel te verkoopen. Ter tafel komt nu een verzoek van het bestuur der ambachtschool te Gorinchem om als voorheen weder f 25 subsidie toe te staan. De voorz. herinnert aan een vroe ger besluit- van den Raad waarin deze sub sidie tot wederopzegging is toegestaan. Eervol ontslag wordt verleend aan Dr. A. W. van Toornenbergen als gem. geneesh. tegen 1 Nov. a.s. Hierna wordt de instructie vastgesteld voor de nieuwe gem. geneesh. Dr. Gieberts. Ten slotte wordt nog besproken de be grooting der gemeente, geschat op een ont vangst en uitgaaf van f 15966.15^ De uit gaaf moes'fc noodzakelijk hooger zijn wegens dringend uit te voeren werken, doch mocht die der inkomsten niet overtreffen. Bespro ken wordt nu een buitengewone subsidie aan te vmgen waar uit dan de noodzake lijke werki jn verricht konden worden. Niets meer te 1 «handelen zijnde wordt de ver gadering g esloten. VEEN. Dat ouderwetsche klokken nog flinke waa rd e kunnen bezitten, mag dienen, dat aan een eigenaar alhier, voor zulk een meubel f 250,werd geboden. Niettegenstaande dezen hoogen prijs wilde de eigenaar het- voorwerp nog niet afstaan. Donderdag herdachten C. Harrewijn en zijn echtgeiuoo te onder veel blijken van belangstelling kux me 40-jarige Echtvereeni- 'ng- DRUNEN.. Ma andagavond werd alhier in het koffiehuis v. an A. Hamers eene ver gadering gehouden tot oprichting van een bond, welke ten dot heeft het Zwitsersche geitenras in te voere n en tevens een onder linge verzekering tot stand te bréngen. Hedenmorgen ia de roomboterfabriek in werking gestelde D e prijs der boter regel zjch naar de markt te Waalwijk, terwijl de prijs der melk op 2$ ets. per L. gesteld is. NTEUWKUIK. De uitslag der loting is: No. 3 J. v. Beijnen, 4 A. Boelen, 2 M. Brok, 7 P. J. Havinga. 6 A. v. d. Lee, 5 G. v. Oort, 1 T. v. Zou. BOMMELERWAARD. De laatste dagen komt er meer leven in den hooihandel. Waren de meeste hooi bouwers bij den aan- vangprij6 van f 15 per 1000 pond minder genegen tot verkoop, zoodat nog weinig werd oggeruimd, thans bij het stijgen der markt verkoopen verschillende hun voor raden, waaronder van 30- tot 40 duizend kilogram. Door een hooihandelaar werd eergisteren onder meer te Driel een ge- heele scheepslading aangekocht voor f 16 per 500 kilogram, levering boord. Over het algemeen is het hooi goed gewonnen, mooi van kleur en deugdelijk van kwaliteit. EMnnenlaiid. De correspondent te Batavia van het „Hbld." seinde Vrijdag: Bij een conferentie tusschen den heer Kroesen en den vorst van Gowa is een nieuw contract geteekend. De heer Kroesen eischte inlevering der vuurwapens binnen het etmaal. Gisteravond werd een spoedbericht uit het hoofdkwartier te Makassar ont vangen, meldende dat de vorst gevlucht was. Een aanval op het bivak en Makas sar werd verwacht. De correspondent van het Hbl. te Batavia seint: De vorst van Gowa heeft na zijn aanvankelijke weigering om zich te verantwoorden over zijn houding, zich goedschiks onderworpen bij de komst der troepen. Alsnog wordt tegenstand verwacht van den rijksbestierder en zijn aanhang. Blijkens bij het departement van koloniën ontvangen telegrammen van den gouverneur-generaal van Neder- landsch-Indië, zijn de zoon van den ons sedert 1878 vijandig gezinnen Singa Mangaradja eenige aan hem verwante hoofden en bondgenooten bij eene actie in de Tobalatideu gearresteerd en wordt de vervolging van den priestervorst zelf voortgezet. Aan de Maccluergolf (West-Nieuw- Guinea), alwaar blijkens de Staatscou rant van 15 September j.l. een politie post door Alfoeren werd aangevallen en verbrand is de rust hersteld. De Provinciale Staten van Gelderland hebben gekozen tot lid der Eerste Ka mer den kolonel der artillerie C. M. E. van Löben Seis, (antir.), oud-lid der Tweede Kamer, met 34 van de 55 stem men. Jhr. G. A. van Nispen (lib.) had 18 stemmen, de heer van Hoytema 2 stemmen, terwijl er één stem in blanco werd uitgebracht. Wij vernemen, dat bij de regeering in voorbereiding zijn wettelijke maat regelen ter bevordering van de zoetwa- tervisscherijen. De minister van Oorlog heeft het plan bijwijze van proef, bij enkele ba taljons der infanterie de miliciens van het blijvend gedeelte der lichting 1905 gedurende dezen winter niet onder de wapenen te doen blijven, ten einde na te gaan welke bezwaren dit voor den dienst oplevert. Uit Den Haag wordt aan de N. R. Ct. gemeld Door de politie? is op last van de justitie in beslag genomen het lijk van een kindje van rüim 4 maanden, dat in het Kinderziekenhuis alhier in het laatst der vorige week is overleden. Bedoeld kind, dat in 'die inrichting verpleegd werd als lijdende aan inge wandsziekte, was eerst herstellende, doch korten tijd daarna werd den te Rijswijk wonende ouders verwittigd dat het kind stervende was. De kleine is den volgenden dag over leden. Later, toen het lijkje, dat geheel ge kleed was, in het bezit der ouders was gekomen, bleek dat een der voetjes vrij ernstig verwond was. Volgens beweren zou deze verwon ding veroorzaakt zijn doordien het voetje 's nachts tengevolge van het woelen van de kleine in aanraking was gekomen, met een warmwaterkruik, welke omwikkeld in het bedje zou zijn gelegd. Een onderzoek wordt ingesteld in hoeverre de verwonding de dood kan hebben veroorzaakt. Het kinderlijkje is in het Gemeente ziekenhuis geschouwd geworden. Een later bericht luidt: De schouwing van het kinderlijkje in het gemeente-ziekenhuis heeft tot resultaat gehad, dat de oorzaak van den dood van het kind was eene aandoe ning in de' ingewandjes en dat er geen het minste verband bestond tusschen het overlijden en het brandwondje, dat zoo goed als genezen was en niets be- teekende. Tegen den bierhuishouder Westerhof, die in zijn bierhuis, in de Jan Blanken straat te 's-Gravenhage, de persoon Van Leeuwen doodschoot, toen deze zijn bierhuis niet wilde verlaten, en met Westerhofs vrouw worstelde, eischte het openbaar ministerie bij de Haagsche rechtbank twee jaar gevangenisstraf. De in Juli te Middelburg gearres teerde Belg P. J. Nijs, verdacht van den schilderijen-diefstal in het Maurits- buis te 's-Gravenhage, die naar Den Haag werd overgebracht en daar sedert in voorloopige hechtenis werd gehouden is; naar de Midd. Ct. verneemt, dezer dagen aan de Belgische justitie uitge leverd, wijl hij in België terecht moet staan, wegens oplichting. Er schijnen dus geen termen te zijn gevonden, om hem wegens den diefstal in het Mauritshuis te vervolgen. Eergisterenmorgen half vijf werd door voorbijgangers langs den dijk te Capelle a. d. IJsel in bewusteloozen toestand ge vonden de 30-jarige kaashandelaar W. A. de J., wonende te Ouderkerk a. d. IJsel. De man bleek door een revolver schot aan het hoofd verwond. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis te Rotterdam overgebracht, waarhij des avonds is overleden. Naar de N. R. Ct. verneemt heeft een consortium van eenige heeren het plan opgevat een kanaal te graven van den Hollander Graven naar de Bruine- haar (gem. Vriezenveen), bestemd voor den afvoer van turf. Bij een vechtpartij op den Haaks- gerweg te Enschedé is de 13-jarige M. F. uit Haaksbergen door zekeren K. uit Lonneker levensgevaarlijk in de borst gestoken. De dader is gearresteerd en de verwonde in het ziekenhuis Zie kenzorg opgenomen. De hoefijzer-correspondent van het Algem. H.bld. meldt: Vermoedelijk zal zoowel de uitzetting van den heer Domela Nieuwenhuis uit Duitschland als die van onzen corres pondent Catz van Aalten in de Twee de Kamer worden besproken bij de be handeling van de begrooting voor bui- tenlandsche zaken. In de afdeelingen althans zijn inlichtingen aan de regee ring verzocht over beide gevallen. Naar aanleiding der circuleerende geruchten over de al of niet deelname van den H. Stoel aan de eerstkomende Haagsche Vredesconferentie, schrijft de Romeinsche correspondent van het Cen trum, dat dienaangaande nog niets hoe genaamd met zekerheid te zeggen valt. Wèl mag als vaststaande worden aan genomen, dat Z. H. de Paus, evenals de andere hoofden van staat, een offi- cieele kennisgeving van den Czaar heeft ontvangen, dat de conferentie eerlang zal plaats hebben, met verzoek om zijn moreelen steun en hooge belangstelling. Blijkens het verslag van den toestand der provincie Zeeland over 1904, is er in die provincie nog één gemeente, waar geen hoofdelijke omslag wordt geheven, nl. de gemeente Aardenburg. Men schrijft uit Muiderberg aan de Gooi en Eemlander: De vorige week had onze brieven gaarder vacantie en die was hem van harte gegund, want die ijverige post beambte heeft het in den zomer meer dan druk. Maar nu konden in die week geen telegrammen verzonden worden. Zou dat in Amsterdam ook zoo zijn, als de postdirecteur uit is? Op de kermis te Putte aan de Bel gische grens hebben eenige personen den Belgischen gendarme Mous met messen zoodanig toegetakeld dat men voor zijn leven vreest. Acht messneden werden hem aan het hoofd toegebracht. De hoofddader is een Belgisch deser teur, die de wijk naar Nederland heeft genomen. Men meldt uit Almelo Reeds sedert vier maanden is men bezig met de verbetering der Almelosche waterenhet werk dat de volgende maand moet opgeleverd worden, is echter nog lang niet klaar. Ten behoeve van deze werken is de Hagen hij het badhuis afgedamd. Door de geweldige regens is het water in de laatste dagen zoo gewassen, dat men met alle macht heeft moeten werken om dien dam te houden. Het water moet nu gedeeltelijk door de Weezebeek zuidwaarts en door de Loolee noordwaarts van Almeloo weg- stroomen. Tal van landerijen langs de Loolee, vooral in den Achterhoek, N. O. van Almelo, zijn nu door het vloed water overstroomd, zoodat verschillende boe ren, die hun aardappelen nog niet ge rooid hadden, vrij wat schade lijden. En nog steeds is het water wassende. Se dert Maandag is het 1 meter geklommen. De verbittering der belanghebbenden tegen den aannemer van het werk is groot. Men wijt hem toch, dat hij de oorzaak is van dezen toestand, omdat hij niet van den gunstigen zomertijd geprofiteerd en gezorgd heeft dat het werk op tijd klaar was. Bij den dam wordt dag en nacht ge« waakt, om te voorkomen dat deze door gestoken wordt. Volgens later bericht is de dam, na- een bezoek van den provincialen inge nieur, op last van het hoofdbestuur van het waterschap De Regge, doorgestoken. De aannemer van bovengenoemde werken kan nu echter niet met het werk doorgaan. Hij zal eerst lagere wa terstanden moeten afwachten. Onder het garnizoen te Bergen-op- Zoom zijn eenige gevallen van typhus voorgekomen, terwijl de ziekte zich schijnt uit te breiden. De lijders zijn in het militair hospitaal opgenomen. Door den geneeskundigen dienst zijn de noodige voorzorgsmaatregelen ge nomen. Toen de horlogermaker H. Dinsdag namiddag een der gemeente-uurwerken te Geldermalsen zou inspecteeien, werd hij, een eind in den toren geklommen zijnde, onverhoeds door een grooten uil aangevallen. Het woedende dier vloog hem herhaaldelijk in het gelaat, en kon niet dan met groote moeite afgewend worden. De heer H. bleef overwinnaar, doordien hij het dier met een bos sleu tels een slag kon geven, die het tegen den grond deed tuimelen. Doch nu werd de toestand nog erger! Een tweede uil, misschien wel het mannetje van de verslagene, kwam nu opdagen. Nog woe dender dan de eerste maal werd de heer H. aangevallen. Al zwaaiende en langs de trappen retireerende, wist de aan gevallene zich te redden en een groot toeval mag het heeten, dat de heer H. er geen oog bij ingeschoten is, want de nijdige dieren hadden het hoofdzake lijk op zijn gezicht gemunt. In den laatsten tijd waren herhaal delijk brieven, waarin zich geldswaarde bevond, zoek geraakt tusschen Enschedé en Zwolle. Omdat men den conducteur der brievenmalen J. M. uit Enschedé verdacht daarin de hand te hebben, werd van het postkantoor te Enschedé een brief, waarin een bankbiljet van f 10 was gesloten, verzonden aan een gefingeerd adres te Harderwijk, met den posttrein waarop J. M. dienst had. Bij aankomst van den trein uit Al melo te Zwolle bleek, dat de brief ver dwenen was, terwijl vast stond, dat niemand anders dan de verdachte in den postwagen had vertoefd. De mede werking der politie werd ingeroepen. Door den commissaris van politie werd, in 't bijzijn van eenige postautoriteiten, de verdachte gefouilleerd, maar er werd niets op hem bevonden. Bij een onder zoek van den postwagen evenwel, werd het vooraf gemerkte biljet gevonden, zeer kort saamgevouwen, verstopt in een hoekje van een der bovenste lo ketten. J. Mdie bekende, is naar het huis van bewaring overgebracht. Het ongerief over de tijdkwestie te Putten is opgeheven. Partijen hebben een accoord getroffen. Het tijdbedek- kend plakkaat is van de klok aan het postkantoor verdwenen en een plaat onder de klok vertelt nu der burgerij, dat deze den plaatselijken tijdvermeid. Het bord, waarop de uren van bus lichting enz. staan aangekondigd, wordt nu in dien zin gewijzigd, dat plaatse lijke tijd en spoortijd er vredig naast elkaar een plaatsje zullen krijgen. De sneltrein die Dinsdagvoormiddag 11.14 het station Goes binnenkwam, heeft te Krabbendijke belangrijke schade beloopen. Aan de noordzijde van het emplace ment stond een geladen bietentrein op een inloopende lijn te dicht aan de rails voor den sneltrein. Deze liep er in volle vaart schurend langs, zoodat aan de noordzijde van den trein alle krukken, treeplanken en dergelijke wer den afgerukt en vele ruiten stuk sloegen De passagiers waren natuurlijk doo- delijk verschrikt, doch daar bleef het bij. Het was een geluk, beweren de vakmannen, dat de aangereden trein geladen stond, want ledige wagens zou den van de rails gewipt zijn en door het dan vermoedelijk kanteren ervan zou het onheil niet te overzien ge weest zijn. Men schrijft ons uit Monster: Werd de vorige week bij het beproe ven van de reddingsboot in het nabu rige Terheyde eene familie in rouw gedompeld, Dinsdag verspreidde zich de tijding door het dorp, dat de zee opnieuw voor een tweetal gezinnen aldaar ellende had veroorzaakt. De gebroeders Willem en Bertus Storm toch zijn bij het vergaan van een Maassluisschen logger, waarop zij voeren, beiden verdronken. De een laat eene weduwe met 11 kinderen achter, waarvan er gelukkig een paar verdien sten hebben, terwijl de andere weduwe met 9 kinderen achterblijft, waarvan de oudste nog ter school gaat. Woensdagnacht om twaalf uur ont stond er in de gelagkamer van Jeruël in de Jan van Loonslaan te Rotterdam onder eenige aldaar verblijvende per sonen twist over een meisje. De zeeman J. J. H. R., die eerst woorden had met den broodbakkersknecht H. van H., kreeg het daarna om dezelfde reden te kwaad met den loswerkman A. E. S. Terwijl nu R. met dezen aan het twis ten was, naderde de bakkersknecht, die een soort dolkmes getrokken had, hem van achteren en gaf hem met dat mes een diepen steek in den linker bovenarm, die zoo aankwam, dat er

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2