Onderwijzefspensioenen Weduwenwet voor de Onderwijzers Marmer- en Steenhouwery, Jolr. Cat Heupen Dienstbode op WOENSDAG 15 NOVEMBER 1905, Notaris RIETRA te Dnssen, publiek verkoopen 54 kap eo zware Maandag 13 November, The New Edison Bioscope Cinematograph Ooij. a** Zie Aanplak- e» Strooibiljetten. Ontvanjen een pote sorteerii fijne llii in es- Hinderhoeden Nonveantés voor iet Winterseizoen. 11. ",TB™ 's-HERTOGENBOSöH. Niet Goed! Copieer-persen St. JORIS-MAARm Boekhandel van L. J. EEIOIAV, Pracht Programma Kerkstraat A 119, Handiiaaim achine, W. VERMEULEN, Prijs per serie van 8 stuks f "to Heusden. j. BOLSIUS. Ortheneinde C 400, ^s-Bosoh. Specialiteit in: te hebben gevuld. Toen 's morgens de broer van P. hem kwam bezoeken vond hij de kamer vol rook en het echtpaar levenloos te bed liggen. Een te hulp geroepen dokter kon slechts den dood door kolendamp constateeren. Een gezin in de Hugo de Grootstraat in den Haag, is gisterenochtend ternau wernood aan den dood ontsnapt. Door een toeval ontwakende, vond de vrouw des huizes de slaapkamer ge heel gevuld door een dikken roetwalm, ontstaan door het te hoog branden van de pit van een petroleumkacheltje. De damp was zóó dicht, dat het vertrek geheel in het duister was gebuid. De man was reeds half bewusteloos. De vrouw had de tegenwoordigheid van geest terstond een raam te openen, waardoor het gevaar voor verstikking werd afgewend. Zondagmiddag zijn ter beschikking van de justitie te Groningen gesteld de fietshandelaar en ijzersmid W. J., te Appingedam, en diens knecht W. D., van Briltil, die verdacht worden van brandstichting. Naar wij vernemen heeft laatstgenoemde aan de politie te kennen gegeven, dat hij na voorafspraak met zijn patroon en onder toezegging van een som gelds, diens schuur Za terdagavond in brand heeft gestoken, doch de werkgever ontkent zulks. Uit Rotterdam wordt over de werk staking gemeld: Op de rivier en in de havens ligt op het oogenblik het werk op 30 met graan geladen stoomschepen stil. Op de erts- en kolenbooten en op die met stukgoederen geladen wordt als gewoonlijk gewerkt, zoodat voor het oogenblik de staking der meters wegers uitsluitend op het graanbedrijf van invloed is. Op de rivier en in de havens, waar het merkbaar stiller is dan gewoonlijk, is het politietoezicht verscherpt. Verschillende wegers- en meterscor- poratiën hebben hun beëedigden meters wegers schriftelijk of mondeling doen aanzeggen dat zij hebben in te leveren hun band-insigne en weegboekje, en dat zij vóór zij het werk zouden willen hervatten, zich eerst op de kantoren van hun corporatiën hebben te melden. Men meldt uit Velsen Het was Zondagmiddag al weer mis met de pont. Toen om 2.14 de tram uit Beverswijk daarover moest vervoerd worden, kon men de rails van brug en pont niet tegenover elkander krijgep. Er werd gewerkt met de bekende radertjes, met de vangarmen en met de pinnen, doch niets baatte, en na een gewurm van 17 minuten gaf de pontcommandant den brugwachter last om de brug dicht te draaien en aan den trammachinist order over de brug te gaan. De tram had daardoor een half uur vertraging. Met het oog op mogelijk minder aan gename ervaring, met de stoompont op te doen, heeft de directie der stoom trammaatschappij eenige rijtuigen over gebracht naar de Velserzijde van het kanaal. heeft van 130 meter, terwijl de breedte 40 a 50 meter bedraagt. Door peilingen zal men natuurlijk moeten onderzoeken in hoeverre deze grondopruiming gevaar voor den pol der kan opleveren. Naar L. en V. vernee nt, zal de staats commissie voor grondwetsherziening, binnenkort, misschien reeds op het eind van deze week worden geïnstalleerd. De minister van binnenlandsche za ken zal bij die gelegenheid een rede houden, die meer licht zal geven om trent den omvang van de aan de staats commissie toegedachte taak. Men meldt aan de „N. R. Ct. In het te Gouda verschijnende anti revolutionaire blaadje De Nieuwe Cou rant kwam onlangs in eene correspon dentie voor dat de onderwijzer C. de Nooijer te Moordrecht tegen een min der volgzamen schooljongen zou heb- i ben gezegd: „Dat komt van die ver vloekte Zondagschool van de fijnen, ze moest afbranden" enz. Naar aanleiding van dit bericht is een onderzoek ingesteld, ook door het hoofd der betrokken school, en is ge bleken, dat bovengenoemd bericht ge heel op onwaarheid berust. Namens den onderwijzer C. de Nooijer, de afdeeling Gouda van den Bond van Ned. Onderwijzers en het hoofdbestuur van dien bond, is thans aan den offi cier van justitie te Rotterdam verzocht, tegen den uitgever van de Nieuwe Cou rant of tegen den schrijver van genoemd bericht een vervolging wegens smaad in te stellen. Men meldt uit Amsterdam: Betreffende de crisis in de bouwvak ken kan gemeld worden, dat alle uit gestotenen, uitgezonderd één ploeg, Za terdag den arbeid hebben hervat. De staking aan de westelijke viaduct is geëindigd. De caissonarbeiders heb ben, nadat hun door de directie een termijn was gesteld, op de oude voor waarden het werk hervat. Men meldt uit den Haag: Zondag wilde de oppasser A. A., die den dag doorbracht ten huize van zijn meisje, de 22-jarige G. de K, in de Vinkensteijnstraat alhier, zijn revolver schoonmaken. Ongelukkigerwijze ging een schot af en trof het meisje aan de slaap, zoo dat ze doodelijk gewond nederstortte en een oogenblik later den geest gaf. De ongelukkige jongeman is rade loos van smart. Maandagmorgen is in een dennebosch van den heer van Heek onder Lonne- ker het lijk gevonden van een onbe kend manspersoon. Het verkeerde reeds in een toestand van verregaande ont binding; het hoofd was van de romp gescheiden. Geen enkele aanwijzing is op het lijk gevonden, waardoor de identiteit van den persoon kan worden vastge steld. Volgens een later bericht is 't ge bleken het lijk te zijn van Th. S., een Duitscher, 56 jaar oud, uit Enschede, die sinds 2 maanden werd vermist. Een nader onderzoek zal moeten uitmaken hoe het lijk daar is gekomen en of men hier met moord dan wel met zelf moord te doen heeft. Uit Cats wordt aan de M. C. gemeld In de slikken voor den oever van den polder Al te klein is Zondag jl. eene afschuiring ontstaan die eene lengte Toen de logementhouder C. B. in De Posthoorn te Rheden zich Donderdag avond omstreeks 11 uur naar bed be gaf, miste hij een blikken trommeltje, inhoudende een bankbiljet van f 300, 1 van f 100, 1 van f 60, 1 van f 40, eenig klein geld en geldswaardige pa pieren, hetgeen in een alcoof achter de gelagkamer op een plank boven het ledikant had gestaan en waaruit hij 's avonds om zes uur nog geld had ge wisseld. De dieven schijnen binnenge slopen te zijn, want sporen van braak waren niet te bespeuren; achter het huis op het land echter kon men dui delijk voetsporen zien van twee perso nen, die naast elkander haastig het bosch waren ingeloopen. In het bosch achter de woning is het trommeltje onder een hoop heide te ruggevonden. De geldswaardige papieren waren nog aanwezig, maar het bedrag in geld, ruim f 500, was verdwenen. In verband met het schorsen van den brievengaarder N., te Makkinga, meldt men, dat de ingezetenen van het dorp pogingen in het werk stellen, o. m. door het opzenden van vier adressen aan verschillende autoriteiten, dat hun brievengaarder niet worde ontslagen. N. heeft de betrekking als brievengaar der reeds 18 jaren vervuld. De schor sing tegen N. moet gegrond zijn op een slordigheid in de administratie. Het Dagbl. v. Nbr. meldt: Heden kwam ons een geval van ver giftiging, bij twee kinderen die ijswa- feltjes hadden gegeten, ter oore, dat we zelf niet zouden kunnen gelooven, indien 't ons niet door de moeder der kinderen zelve was medegedeeld. Zondagmiddag toen de heer Loomans, wonende in de Schorsmolenstraat te Breda, zich naar de repetitie van Breda's Mannenkoor begaf, gingen zijn beide zoontjes een eind met hem mee. Op de Markt gekomen gaf L. zijn beide zoontjes ieder een cent, waarvoor ze wat koopen mochten en zei hen dan naar huis te gaan. De jongetjes liepen met hun cent over de markt en hoe wel ze van hun moeder nooit aan een wagentje ijs mochten koopen, maakten ze ditmaal van de gelegenheid gebruik en kochten ieder een wafeltje met zoo genaamd „roomijs". Toen de oudste der beide jongetjes een deel van het wafeltje had opgegeten, gevoelde hij dat 't hem slecht bekwam. Hij luste het overschietende deel niet meer en gaf het aan zijn jonger broertje, die 't oppeuzelde. De gevolgen bleven niet lang uit, na enkele minuten bevonden de arme kinderen zich beiden onwel. Ze hadden 't vreeselijk benauwd, en gevoelden pijn in de maag. Zoo erg was 't met hen gesteld dat ze op het Kerkplein niet ver van de urinoir gingen zitten. Vooral de jongste bevond zich in een erbarmelijken toestand. Toen beiden daar een beetje gezeten hadden, begonnen ze te braken en ver toonden zich bij beiden ernstig aan vallen van diarrhee. In dien toestand hebben de kinderen daar op 't Kerk plein bijna twee uren gelegen, ziek, tot stervens toe. Ten slotte bekwam de oudste een beetje en wist hij met veel moeite zijn jonger broertje naar huis te brengen. De toestand der beide kin deren is op het oogenblik bevredigend. Alleen de jongste klaagt nog over loom heid en duizeligheid en pijn in de maag. Riirsei'llilié Statui. Heusden, van 31 Oct. tot 7 Nov. Woudrichem, over de maand October. Wijk en Aalburg, over de maand Oct. Giessen, over de maand October. ianbestedingen. Atloog» Aanbestedingen. Har kt bericht en. Waterhoogte Maastricht (brug). 6 Nov. 0.12 M. boven 0. 7 1.40 beneden Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 4 Nov. 1.30 M. 1.08 M. N.A.P. 5 1.21 1.00 6 1.37 1.14 8 1.34 1.04 Advertentie». Heden overleed onze innig geliefde Echtgenoote, Moeder, Zuster, Behuwd zuster, Geb. v. d. MEULEN, in den ouderdom van bijna 46 jaar. In een net gezin te 's-fltosch wordt gevraagd een flinke van goede getuigen voorzien. Brieven onder letter A, aan het bureau van dit Blad. 1905. M. L.. REUAECAIIP, Hardinxveld, B. D. K. BUSÉ. ingericht door: den heer W. van Heu§deil (Piano), met welwillende medewerking van: Mej. C.4RÜ hOLR (Zang), VGrarenhage, en de Heeren II. HIJMANS (Viool), Gorinchcm, K. VAN DEN BERG (Orgel), des avonds ten 8 ure, in de zaal CONCORDIA" te HEUSDEN. zal aldaar bij HEESSELS, op Donder dag 23 November 1905, n.m. 3 ure precies, staande te Russen, op de Notenwei. bij het Kasteel, in partijen en in massa. Betaaldag 1 Juni 1906, mits borgstelling. des avonds ten 8 ure, in de zaal van de K00 BEURS te H US0EN VAN EEN DOOR AND TOEGANG: f O.oO le Rang. f 0.25 2e Rang. EN en verdere geld terug. Voor f 22.te koop, een hagel splinternieuw met vliegwiel, 8 jaar garantie, ook op 50 cent per week, bij Hoogstraat 98, Rotterdam, in rui m keuze uit de fabriek HENRI DE BEAUMONT te Maas tricht, voorradig bij den spceialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar Teekeningen met prijsopgaven, van 14 modellen worden op aanvraag toegezonden. per serie va» 8 stuks; bevattende: St. Jons-Schutters en Jonge Colveniers (uit de verschillende tijd vakken), Hand- en Voetbogenhet portret der Hertogin Johanna van Brabant, het historische kastje met den giftbrief enz., enz. Grafmonumenten, Marmeren Altaren, Doopvonten en Schoorsteenmantels, Plafond- en Gevelversieringen. VLOER- en WANDTEGELS in alle voorkomende soorten. FHaVsI UD DAkLUILN enz. Ruime keuze. Ciroote voorraad. Vraagt teekeningen, prijzen en monsters. Van Altaren en Doopvonten in alle stijlen, worden gaarne teekeningen verstrek t. Overleden Anna Maria Catharina Snij ders, 21 j. Getrouwd: Jan Moerkerke, 37 j., wedn. van Teuntje Verheul, en Johanna Helena Adriana de Joode, 26 j., wed. van IJmert de Joode; Adrianus Baks, 30 j. en Anna Maas, 28 j. Geboren: Peter, z. v. M. Smits en D. Smits; Leentje, d. v. R. Viveen en C. J. KrielaartMaria, d. v. H. van Stigt en A. M. van Vugt; Bastiana, d. v. A. van der Stelt en A. van AndelJohannes, z. v. G. Krielaart en A. BaksAnna, d. v. F. Bak ker en A. MaasHuibert, z. v. A. Borg en N. Viveen. Overleden: Hendrik Schaap, 11 m. Geboren Maria Arida, d. v. K. v. d. Moo- ren en G. v. d. Pol; Pieternella Janna, d. v. C. Vos en J. Bax; Lauwrens Cornelis, z. v. W. C. van Kuyk en A. BoumanDirk, z. v. D. v. Helden; Anna Maria, d. v. R. v. Kuyk en D. v. „d. Steenhoven; Woute- rina Johanna, d. v. W. Bouman en J. de Koning; Andries, z. v. G. Versteeg en H. Nieuwkoop; Gerrit, z. v. C. Donkersloot en B. v. Wijk; Dingena, d. v. N. v. Helden en A. Bouman; Jan, z. v. J. Bouman en J. J. v. d. Wetering; Johanna, d. v. S. Kerkwijk; Dirk, z. v. D. v. d. Steenhoven en G. Garstmaneen levenloos geboren kind van B. Krop en E. Versfeit en een levenl. geb. kind van A. Treffers en G. v. Veen. Gehuwd: E. Muilwijk, 29 j., en K. v. Kuyk, 20 j. Overleden: Arnoldus, 4 mnd., z. v. H. Verbeek en M. T. Hooft; Willem, 2 j., z. v. C. Treffers en A. Bouman. Geboren: Gerrit, z. v. G. Tameris en T. van Drunen. Overleden: Jan van Dijk, wed. van Teuntje Westerlaken, 85 j. 9 Nov. lo. Prov. bestuur van Zeeland, het onderhond van de Rijkswaterleidingen, bewesten en beoosten het kanaal van Ter Neuzen, gedurende 1906, 1907 en 1908. Raming 5976 per jaar. 2o. Het onderhoud van de tramweghaven aan het Zijpe (Zeeland), ged. 190^-1908. Raming f 60 )0 per jaar. 20 Nov. Prov. best. van Utrecht, het 3-jarig onderhoud van den Holl. IJssel. Raming f 9650 per jaar. 22 Nov. lo. Min. van Waterstaat enz., het onderhond van de Noord, Oude Maas, Mallegat, Dordtsche Kil, Spui met het Beerengat en de Benniugen, van 1 Jan. 1906 tot en met 31 Dec. 1908. Raming f 15.785 per jaar. 2o. Het verbeteren van het Drongelsche veer over de verlegde rivier de Maas, onder Besoijen. Raming f 4200. 23 Nov. Prov. best. van Overijssel, het 3-jarig onder houd van het Meppelerdiep. Raming f 79 0 per jaar. 27 Nov. Prov. best. van Zuidholland, het 3-jarig on derhoud van de oeverwerken op het eiland De Tien Gemeten. Raming f 2800 pér jaar. 30 Nov. lo. Prov. bestuur van Noordholland, het onderhoud der zee- en havenwerken op het eiland Vlieland, gedurende 190S-1908. Raming f 27000 per jaar. 2o. Het onderhoud van de Keulsche vaart in Noordhollaud, gedurende 1906-1908. Kaming f 320 per jaar. bb— De H IJ. Spoorwegmaatschappij, lo. het maken, leveren, opstellen en afwerken van de ijzeren perron overkapping op het station Haarlem. Raming f 504.000. Minste inschrijver de Ned. Pabriek van Werktuigen en spoorwegmaterieel, Amsterdam, f 508.850. 2o. Het maken van een aanlegsteiger voor den douanedienst met wachthuis, vier due d'alven enz ep het stations emplacement Hoek van Holland. Raming f 23.800. Minste inschrijver C. H. van Haarlem te Vianen, voor f 22.479. 2 Nov. Prov. begtnnr van Noordholland, het onderhond der Rjjkahavenwerken te Medemblik, gedurende de jaren 19 6-1908. Kaming f 1450 per jaar. Minste inschrijver P. Laan te Medemblik, voor f 1 80 per jaar. 4 Nov. De Rotterdamscbe Tramweg-maatschappij te Rotterdam, het maken van de aardebaan, het leveren en verwerken van ballast, het leggen van sporen en wissels, het bonwen van eene remise, watervoorzieting, kolen- loods en het uitvoeren van bijkomende werken, ten behoeve van den stoomtramweg Spijkenisse-Oostvoorne. De volgende biljetten kwamen in oplevering 15 Juli a.s C. de Rnijter te Leiden, f 284.600; C. de Jonglzn. te Hardinxveld, f 289.600; J. van der Plas te Hardinxveld, f 290.500W. P. Weijers te Tilburg, f 94.->0 en Ph. Kleyn te Dordrecht en L. van Houwelingen te Har dinxveld f 295.880 Oplevering 15 September as.: J. van Ardenne te Utrecht, f 274.' 00; C. de Rnijter te Leiden, f 275.600; P. Boks te Amersfoort, f 976.8 oW. H. Swets te Hardinxveld en A. Smit te 's-Hertogenbosch, f 277.950; C. de Jong Jz. te Hardinxveld f 280.600 en C. Zasne Hzn. te Ammerstol, f 234.000. WERKENDAM. De setting der boter is dete week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 ct'. per half kilo. Eieren ƒ2.05 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt 0.70, in de winkels dus f 0.7-5 per half kilo. Eieren 2.00 per 26 stuks. QORlNuB&M, 6 Non. Op ets veemarkt waren hi- isn aangevoerd 48 runderen, waarvan de prijzen war tv als volgt: Zware kalfkocim ƒ160 a 210, kal/vaarzen ƒ140 a 180, melkkoeien ƒ150 a 210, vaarkoeien - ander half-jarige ossen 80 110, gviste vaatten f 90 a 120, pinken f 60 a 90, graskalveren f 30 a 60, nuchtere kalveren f 8 a 14 lammeren f ver stuk. Boter f 0.78 0.75 per halt kilo, tieren 2 15 2.20 per 26 stuks, kippen 0.60 a 0,80 per stuk. Aangevoerd 2 vette varkens, van 24 a 25 tent ?er kalf kilo, - schapen f a 368 biggen f 8,s 11.ver stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ristarwe 8.10 4 8.25. Roode dito 7.60 4 7.70, Witte dito 7.75 4 7,85 lal. rogge 5.15 4 5.80, buitenl. dito 5.10 4 5.20, Gerat 4.75 4 4.85, haver 3 75 i 8.85, dnirenboonen 7.5 4 7.60 blanwe erwten 4 mais 75 pd. 5.10, 4 5.20, alles naar kwaliteit en per hectoliter verhandeld. ROTTERDAM, 6 Nov Tarwe Jarige, puike f 9 00 9.75 goede en middelbare f -.a -.Nieuw- Dr beste -.a -.goede f a -.gering- f -.a -.F er 100 kilo f -.c -.Canard Tarwe a -iRogge De e-.stc ƒ6,00 a 6.50. goede en mindere a Gerit. Winter ƒ8,25 9.—. F er 100 hlo fa Zomer 0.00 e 0.00. Per 100 kilo f -.a -.Chevalier f -. Haver /8.00 8.65. Boonen. Bruine, Be i"t tual. f 10.00 a 1' .75, goede tn mznder. zoort f - a Witte. De beste qual, f 11.00 c 14.50 goede mindert f Erwten. Kook f 0.— a 0.— Kaaarieiéad. De bette qsud. f a mine snort ƒ-.— a -. ROT 1 ERFAkt 4—7 Nov. Op de v-em-xrkt sen - ten aangevoerd 764 vette -Hndereu, 1488 neeue- 628 rette en gr at kalveren 107 ckt—t 'al* r- 1448 ■rhopen of lammeren 451 •xarkesu 207 bxggen, bos geiten, 84 vaarden - veulens, - ezel. De prijzen staree, als volgtrunderen la qsuu. ''4 '-ut 2e qual. 50 tent, 8a qual. tentkalveren stal. 100 tent, ie qsial. 70 4 vent, 8a qual-, tent; tehapen la qual. 60 tentie qual. 52 tent, olim er kilovarkens la qual 46 4 56 tent, ie qual. 4 «ent, 8a qual. cent, licht soort 44 k 48 ten. alles per kilo. Zee-aosche eieren f 6.20 4 6.60 Overmaassehe ditt 6.80 4 7.00 de 100 stuksSchepkaas per kul- f 4 -.Aangevoerd - party tic. Zoetemelk uk, kaas t4 per 50 kilos. Aangevoerd - partreu Op de botermarkt werden aangevo<r-a 40 -* 36 ton, en 298 stukken a k. kilo pryis D qsuu 60 n-vl 58 -el 52 tnlf H/y 7" 75 Uit aller naam, B. HENGEVELD. Babylonïénbroek, 5 Nov. 1905. en (Tekst der Wetsartikelen met aanteekeningen, voornamelijk ontleend aan de schriftelijke en mondelinge gedachtenwisseling tusschen de Regeering en de Staten-Generaal) door Adjunct-Commies der tweede klasse ter Provin ciale Griffie van Friesland. Prijs: 50 cent. Bij iederen Boekhandelaar te bestellen of bij den Uitgever tegen toezending van postwissel. Toegangsbewijzen verkrijgbaar bij den Heer H. ff UIJSTER h 0.75 en f 0.50. v Aanbevelend- Va: ,.W. Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg. en Tiel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 3