rl, De Fabrieksbaas. Goddank de tafel is gedekt, Ie Rail f 0,75. 2e Rani f 0,50. Aanbesteden: INZET. fls percEElsD Hootland, MM ei Water Nol» RIETRA, te Dnssen. Hotel: Het Wapen van Amsterdam, HEUSDEN. Na afloop BAT Rott CEMENTSTEENFABRIEK, Putten, Kolken, Rioolbuizen, Uit Petersburg wordt d.d. 17 dezer ▼emeld Het comité uit de werkstakers be- doot hedennacht, de staking vol te nouden totdat het algemeen recht- 'streeksch kiesrecht ingevoerd en een democratische regeering opgetreden zal zijn. De arbeiders geven de sympathie van Witte er aan. De telefoondienst is hedenmiddag gestaakt, de telegraafbeambten onder handelen nog over hunne aansluiting bij de staking. Van de spoorwegen wordt nog op de Finsche spoorwegen en het korte stuk naar Tsarskoje-Selo dienst gedaan. De bakkers willen Zondag gaan staken. Volgens gemeenlijk goed ingelichte kringen wordt de benoeming van groot vorst Nikolaas Nikolajewitsj tot dictator ernstig overwogen. De apotheken en drie der grootste electriciteits-maatschappijen staken. Op verschillende punten der stad worden op de binnenplaatsen der huizen sterke troepenafdeelingen en mitrail leurs gereed gehouden. De bevolking is ongerustallen voor zien zich van wapens. Gisterenavond hebben officieren een vergadering gehouden, waarin besloten is, het geval zich voordoende, niet op het volk te schieten. De groothertog van Luxemburg en de graaf van Vlaanderen, broeder van den koning van België zijn beiden Vrij dagmorgen overleden. Plaatselijk Nieuws. HEUSDEN, 18 November. Een Soirée Musicale, door den heer W. van Heusden ingericht, met medewerking van verscheiden artisten, lokte Woensdag avond de élite en jeuxesse dorée van ons stadje naar café Concordia, waar een ar tistiek concert hun beloonde voor de be toonde belangstelling. De zaal in stemmig grauwe, grijze, artistieke schildering, naar ik meen van de hand van onzen stadge noot de heer Luyt, die tee re, fijne, ragfijne, mineure muziek, die stilte en aandacht brachten ons in zoo'n soort Baireuther Stimmung; we genoten dan ook kunst, die juist door haar schaarschte zooveel waarde heeft we krijgen hier niet licht „des Guten zu viel!" Een bespreking der programmanummers zij kort, genoeg is 't te vermelden, dat een woord van lof niet ongepast is voor het heerlijk samenspel, dat gesteund werd door ieders keurige uitvoering. Die eenheid van samenwerking, het kenmerk van elk degelijk gezelschap, blonk vooral uit in 't laatste nummer, een heerlijk Largo uit de Messias, oratorium van Handel, toen zang, viool, orgel en Piano ons een kunst rijk geheel schonken, dat een uitvoering in een concertgebouw in onze groote steden niet veel zou verbeteren. Meermalen heb ik bedoeld Largo van Handel gehoord en telkens trof mij de heerlijke uitvoering, o.a. die der zangstem en viool, die hier en daar elkaar steunden, aanvulden en in elkaar versmelten; 't schijnt, dat mooie muziek altijd dankbaar is; een wenk aan de samenstellers van 't programma. Ook Holland, onze moedertaal was vertegen woordigd: een Lied, gedicht van Héiène Lopidath Swarth, getoonzet door Bern. Zweers, keurig gezongen door Mej. Caro Rolb, Concertzangeres uit Den Haag, die een woord van lof toekomt om haar zui verheid en duidelijkheid van toon en dic tie; de meesterlijke begeleiding door den heer Van Heusden, was een juweeltje hier scheen de componist het oor te hebben geleend aan de 6e symphonie van Beetho ven, de Pastorale: Zong daar geen vogelijn, diep in 't denne- [bosch De festiviteiten zijn thans aan de orde van den dag. Zoo zal Zondag a.s. de Ver- eeniging „de Posthoorn", alhier, hare jaar lij ksche uitvoering geven, in „het Wapen van Amsterdam." MejJ. Braams te Genderen, leerlinge van de Rijksnormaallessen alhier behaalde de vorige week de acte voor Vrije en orde oefeningen der Gymnastiek. De firma Bakker, die vroeger jaarlijks alhier de Heusdensche Kermis kwam op luisteren, stelt zich voor, nu ze toch te Gorinchem optreedt, op Woensdag a.s. eene uitvoering te geven in het Wapen van Amsterdam, bij den heer Spierenburg al hier. Wij twijfelen niet of ze zal een groot bezoek hebben: waartoe de zaal zich ook bij uitstek leent. OCDHEUSDEN. Zijn dit te vroege ofte late frambozen? We zagen bij den heer Chr. Sprengers te Oudheusden, thans nog enkele struiken met geheel rijpe frambozen. MEEUWEN. In de Donderdag alhier ge houden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap „Meeuwen", werd met 29 tegen 5 stemmen besloten op de plaats van den Hengmenschen wa termolen een stoomgemaal te stichten, dat zal dienen ter bemaling van het geheele waterschap. ANDEL. De Weleerw. Heer A. P. Lan- ting, pred. der Geref. Kerk alhier, komt voor op het tweetal te Beilen. DRONGELEN. Voor het eerst werden dit jaar hier en te Meeuwen eenige per- ceelen bieten op suikergehalte verkocht. Van de hier op buitengrond geteelde bieten bedroeg het suikergehalte 15.3 percent en van die te Meeuwen 15 percent. EETHEN. Donderdag had alhier eene stemming plaats ter benoeming van 2 no tabelen bij onze Hervormde Gemeente. De heeren W. Honcoop en A. Nieuwenhuizen werden als zoodanig herkozen. NIEUWENDIJK, 17 Nov. Uit een zeer groot aantal (men spreekt van ruim 160) is de heer C. van der Stelt Tz. alhier be noemd tot opzichter van den polder Keizers- guldenwaard, een der mooiste bouwhoeven uit de Biesbosch. Wegens groote reparatie aan de Zevenbergsche sluis ondervindt de suiker fabriek-exploitatie aldaar groote vertraging. SLEEUWTJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. VischGer. kerk, voorm. leeskerk, nam. ds. Osinga uit Werkendam. SPRANG. Een rondreizend koopman, die zijn wagen tusschen Loon-op-Zand en Kaats heuvel onbeheerd liet staan om bij een aldaar wonend persoon wat te gaan buurten kwam eenigen tijd later tot de onaange name ontdekking, dat in zijn wagen was ingebroken en kast en inhoud geroofd waren. De kast werd later, geheel stuk, teruggevonden. De maréchausée's in Tilburg en Bezooien werden van het gebeurde in kennis gesteld. ZALTBOMMEL. In de Dinsdag 1.1. ge houden raadsvergadering, nam de Burge meester, de heer De Groot van Embden, met een hartelijk woord afscheid van deze gemeente, om met 15 November zijn nieuwe functie te aanvaarden, als Burgemeester van Doetinchem. DUSSEN, 17 Nov. Voor hoofd der met het a. s. voorjaar alhier te openen Chr. school staan op de voordracht de heeren J. C. D. de Graaf, Gouda; R. Volbeda te Hoogeveen en W. v. de Zwaai te Rockanje. VEEN. Tot lid van het waterschap de polder van Veen is Donderdag gekozen de heer J. van Andel alhier. WOUDRICHEM. Verslag der Raads zitting op Woensdag 15 Nov. 1905. De voorz. opent de vergadering en spreekt zijn weemoed uit over het zoo spoedig verscheiden van den secretaris der gemeente de heer H. Hello. Inden tijd, zegt spreker, dat ik den heer Hello heb leeren kennen en met hem mogen samenwerken, heb ik hem leeren hoogachten en liefhebben. In de bijna dertig jaren dat hij de gemeente als secretaris gediend heeft, heeft hij, en dit weet de raad nog beter als ik, als een getrouw ambtenaar zijn plicht vervuld. Moge zijn assche in vrede rusten, en een maal in heerlijkheid opgewekt, in einde- looze vreugde leven. De notulen der vorige vergadejing wor den gelezen en goedgekeurd. De heer J. L. G. Kingmans, waarnemend secretaris, legt als zoodanig in handen van den voorz. de vereischte eeden af. Besloten wordt het salaris van den over ledenen secretaris te bepalen op ultimo Nov. en van den waarnemende secretaris te rekenen van af 1 Nov. Na eenige besprekingen wordt bepaald er geen oproeping zal geschieden van sol licitanten voor gemeente secretaris, wegens de nu reeds vele ontvangen brieven en de benoeming te doen geschieden half Dec. a.s. Van Ged. Staten is ingekomen een ver zoek om eene verordening op de naleving van de drankwet te doen toekomen. Op voorstel van den voorz. zal in een volgende vergadering een concept verordening aan den Raad worden voorgelegd. Hierna wordt, na een breedvoerige dis cussie, vastgesteld de begrooting over den dienst 1906, geraamd in ontvangst en uit gaaf op f 17466.15Oorspronkelijk was dit bedrag f 1500 minder, maar aangezien men zoo vele dringend noodzakelijke werken had moeten schrappen, werd de uitgaafs- post met deze som verhoogd, en de inkom sten, op hoop van zegen, eveneens verhoogd waarvoor een bijzondere subsidie van f1500 zal worden aangevraagdop grond van art. 53 der gewijzigde wet op het lager onder wijs. Hierna wordt de vergadering gesloten. Bij de Ned. Herv. kerk zijn herbe noemd tot kerkvoogd de heer B. C. Buur man en herkozen tot notabellen de heeren H. M. Kentie, S. A. Otto en M. D. van Wendel de Jode. Donderdagmiddag heeft hier ten overstaan van den notaris Kerkhoven van Werkendam, de finale verkooping plaats gehad van het landgoed „Kraaiveld", en is de generale massa koopen 1 tot en met 26 gemijnd door den heer A. Naaijen te Andel voor f 82055. Naar verluidt is het landgoed bestemd voor den heer A. den Dekker te Nieuwendijk, die de boomen, welke verkocht zijn voor f 34814, vermoe delijk wel zal naasten. lo. zorg te dragen voor eene doel matige en stevige verpakking van de ie verzenden voorwerpen, in dier voege, dat deze op afdoende wijze tegen bre ken of beschadigen verzekerd zijn 2o. zoo mogelijk de adressen op den omslag van de pakketten te schrijven en, waar opplakking of aanhechting van een adres onvermijdelijk is, dit zoodanig vast te hechten, dat voor het verloren gaan daarvan, tijdeus het ver voer, geen vrees behoeft te bestaan 3o. in de pakketten een tweede, los adres te sluiten. Men meldt uit Maastricht: Het is onzen ijverigen waarnemend commissaris van politie, den heer Rul- kens, mogen gelukken tot de speelzaal der Club de Bienfaisance door te drin gen, en daar 7 heeren en 1 dame, onder welke een „geheimer Ober-Re- gierungsrat", te verrassen met het spe len van baccarat. De directeur der club evenals de spelers werden in verhoor genomen en van een en ander proces verbaal opgemaakt. Te Arnhem zijn in de laatste dagen inbrekers druk aan het werk. Heden nacht is wederom een inbraak gepleegd. Door het indrukken van een ruit heeft men zich toegang verschaft tot de pasto rie van de St. Walburgskerk. Het zil ver dat er aanwezig was is bij elkaar gepakt, doch niet meegenomen. De brand kast is opengebroken en het daarin aanwezige geld, een bedrag van f 860, en aan effecten een bedrag van onge veer 18 èt 20,000, is gestolen. Uit 's-Hertogenbosch meldt men: Een ongeveer dertigjarige onbekende vreemdeling, vermoedelijk afkomstig uit Watervliet in Belgie, poogde Don derdag in een logement alhier zelfmoord te plegen door zich den hals af te snij den. Hij is Vrijdag in het gasthuis alhier overleden. De man was ruim van geld voorzien. De bemanning van het te Oldenburg thuis behoorende stoomschip Vianna heeft, op reis van Rotterdam naar Opor to, in de golf van Biscaye 18 man ge red van het vermoedelijk gezonkene Nederlandsche stoomschip Ariadne. De schipbreukelingen zijn te Oporto aan wal gezet. Door de graan-import eurs van Duitscli- land in het bestuur van de stakende graanmeters-wregers te Rotterdam is een overeenkomst gesloten. Deze overeen komst zou in hoofdzaak hierop neder komen, dat deze Duitschers zich ver- j binden in de eerste 6 maanden geen graan te ontvangen, door elevators ge lóst, waartegenover de meters en wegers onmiddellijk het werk zouden hervatten, onder voorwaarde, dat niemand hunner uitgesloten wordt. Inmiddels zou men een proces op touw zetten om door de rechtbank te laten uitmaken of gezag voerders van schepen het recht hebben, het wegen en overboordwerken voor ontvangersrekening, door een door hem aangewezen maatschappij te doen plaats vinden. Naar men verzekert, zal heden de wederzijdsche overeenkomst door de ver tegenwoordigers van de Duitsche graan- importeurs en het bestuur van de sta kende meters en wegers geteekend, en Maandag den arbeid hervat worden. De commissaris der Koningin in Gelderland heeft bepaald, dat de vaart op het Apeldoornsche kanaal in den aanstaanden winter verboden is tusschen 15 December 1905 en i Februari 1906, zoodra bij doorgaand vriezend weder het kanaal is toegevroren, en buiten dit tijdperk, zoodra het ijs naar het oordeel der directie van den rijkswater staat een dikte van ongeveer 3 c.M. heeft bereikt. itiimeiiliiiid. Het Haagsche correspondentieburean deelt mede: Men verwacht dat de staatscommissie voor de grondwetsherziening binnen het jaar met hare taak gereed zal kun nen zijn. Behoudens onvoorziene om standigheden, zou het rapport der com missie aan H.M. de Koningin reeds tegen September van het volgende jaar kunnen worden uitgebracht. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seinde Woensdag: Kapitein Kooij nam met de bajonet met weinig verliezen de kloofstelling in Soppeng. De vijand is verstrooid. De rijksbestierder van Loewoe is bij verzet tegen den civielen gezaghebber neergeschoten De directeur-generaal der posterijen en telegrapliie brengt ter algemeens kennis Bij gelegenheid van het aanstaande Sint-Nicolaasfeest wordt de vergunning om meerdere pakketten aan hetzelfde adres yan slechts ééne adreskaart te doen vergezeld gaan, voor den tijd van 2 tot en met 7 December ingetrokken en zal derhalve, bij elk gedurende dat tijdvak ter verzending aangeboden pak ket, een adreskaart behooren te zijn gevoegd. Voorts wordt, ter verzekering van eene goede overkomst van de pakket ten, aanbevolen: tijd in beslag zal nemen. Alzoo zal de tegenwoordige toestand, waarbij de trei nen van Zaandam voor en over de brug moeten wisselen van spdbr (met behulp van expres aangebrachte wissels) en over verkeerd spoor loopen, nog geruimen tijd duren. Te St. Odiliënberg (Limburg) speelde de 15-jarige zoon van den jager v. Reijst met een geladen buks, toen eensklaps het wapen afging en hij een kogel in het voorhoofd kreeg, waardoor de dood onmiddellijk intrad. De slachtersknecht H. kwam in de exportslachterij te Winterswijk van den heer Nijenhuis leelijk te pas. Terwijl hij bezig was met het afmaken van een varken, wilde een andere knecht het dier doorhakken, doch kwam toen te gelijkertijd met zijn bijl op den arm van H. terecht, welk lichaamsdeel groo- tendeels werd afgehakt. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is ingekomen het plan voor den bouw van een krankzinnigengesticht onder Poortugaal; de kosten zijn geraamd op f 1.270.000. De politie te Axel heeft een valsch gouden tientje in beslag genomen, dat aan den rijksontvanger ter betaling was aangeboden. In het veld bij de Knol te Ooster- wolde is het lijk gevonden van zekeren Pieterse, verpleegde aan het 2e gesticht te Veenhuizen, die sedert 20 Oct ver mist werd. P. was vermoedelijk lijdende aan een borstkwaal. Uit een verklaring, die in zijn zak zat, bleek dat hij in een ziekeninrichting kon worden op genomen. Het lijk lag in een greppel, de hand op de borst. De hond van jagers merkte het lijk op. De burge meester en de marechaussee hebben onmiddellijk een onderzoek ingesteld. Te Maassluis bestaat weer ongerust- beid over een logger. De Noordzee, M A 27, schipper Cornelis van Schie, is reeds zeven weken weg en in al dien tijd door niemand gezien. I De heiersstaking te Amsterdam is geëindigd. De stakers hebben den zes den man onder de stelling niet ge kregen, maar daarentegen verplichtten i de patroons zich tot uitbetaling van het loon vóór Zaterdagsmiddags 5 uur. Wordt het later met uitbetaling dan zal deze tijd borekend worden als over werk. Verder is het tarief voor het slaan der palen in dier voege gewijzigd, dat voor z.g. directiewerk 80 cent per paal en voor revolutiebouw 60 cent wordt betaald. Voor minderwaardige palen is voortaan het minimumloon verschuldigd. Als een curieuze bijzonderheid uit deze staking deelt men aan de Tijd mede, dat Joost Kool, een der voor- naamste stakers, zich heeft verbonden met den zoon van een aannemer. Samen hebben ze een heimachine gekocht en de nieuwe ploeg bestaande uit vijf man, is thans aan het heien voor rekening van de gemeente in den Godshuispolder. Een klein kind van den smid Nieuw- beerta te Oudedijk, gemeente Finster- wold, moet op treurige wijze om het leven zijn gekomen, 't Lag te slapen in een wagentje, toen een kat bij het kind k yam en zich daarop vleide, ze ker om ook te slapen. Toen de moe der, die druk aan 't werk was, ging kijken, was het wicht reeds een lijk. Het was gestikt. Het Haagsche gerechtshof behandelde Donderdag het hooger boroep ingesteld door het Openbaar Ministerie tegen 't vonnis der Haagsche rechtbank, waar bij de jeugdige Brouwers, wegens den moord in de Scheveningsche Boschjes op mevr. KrusemanPot, op grond van ontoerekenbaarheid van rechtsvervol ging was ontslagen met last tot plaat sing in een krankzinnigengesticht voor den tijd van één jaar. De advocaat-generaal mr. Reitsma eischte beklaagdes veroordeeling wegens moord tot vijftien jaar gevangenisstraf. De uitspraak is bepaald op 23 dezer. Te Rozendaal heeft bij den landbou wer P. L. op Hulsdonk een poging tot moord plaats gehad op de bij hem in wonende wed. D. Met een scherp voor werp, vermoedelijk een hakmes, werd de vrouw de achterschedel gespleten. Ijlings ontboden geneeskundige hulp achtte haar toestand levensgevaarlijk en deed haar direct naar het zieken- overbrengen. De schoonzoon van de verslagene, de landbouwer P. L. en zijn knecht v. S. zijn gevankelijk naar Breda gebracht. De laatste is de vermoedelijke dader, doch deze schijnt op aandrang van P. L. gehandeld te hebben. Naar men meedeelt blijkt de schade aan het vaste gedeelte van de Hembrug ernstiger te zijn dan men aanvankelijk dacht, zoodat de reparatie een geruimen Me! kvoedsel voor KinderenenZieken ltiirgerl(jke Stand. Nederhemert, van 1 tot 31 Oct. Getrouwd: Eimert Bogerd jm., 25 j. met Anna Johanna van Beek jd., 26 j. Overleden: Aagtje WilleminaSlegh, 7 weken; Hendrika van Dijk, 7 weken Adriana Bragt, 66 j., echt. van Hendrik van de Werken. Marktberichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 16 Nov. 1.00 M. boven 0. 17 1-43 Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 15 Nov. 1.70 M. 1.58 M. 4- N.A.P. 16 2.02 1.78 17 2.25 2.02 Ad verten tiën. Ondergeteekenden betuigen door deze hunnen dank. voor de deelneming bij het overlijden van hun Tante, Mejuffrouw de Wed. II. VAN (.RONDELLE geb. DE BRUIN, ondervonden. H. VAN WIJK. J. VAN WIJK geb. DE BRUIN. Heusden, 18 Nov. 1905. SLECHTS EEN ENKELE door de alom gunstig bekende Bestuur FIRMA BAKKER. OPf OERIMk van: Wereldberoemd tooneelspel in 4 bedrijven. Daarna Blijspel in 1 bedrijf. De Firma Bakker geeft het publiek de verzekering, dat niemand het gebouw on tevreden zal verlaten, maar hoogst voldaan zal zijn. Aanvang 8 uur. Plaatsen te bespreken op den dag der uitvoering a 10 cents extra. BURGEMEESTER en WETHOU- DERS der gemeente Veen zullen aldaar, in het Raadhuis, op Woensdag 2*3 Novemhcr 1905, des voormid dags ten 11 ure, in het openbaar Het doen van eenige herstellin gen aan het Raadhuis en het bouwen van een Brandspuithuis, in 2 per- ceelen. Ie. Alle arbeidsloonen en leverantie van bovengenoemde werken, met uitzonde ring van de leverantie van kap- en zol- derdeelen, panlatten en daktengels voor het Raadhuis. 2e De leverantie van bovengenoemde kap en zolderdeelen, panlatten en dakten gels De Koninkl. v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in gewapend en gewone BETOA', als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, WATERREIMGINGS- en Ü>TIJZERI\GSINRK'HTIN(«E.V Grootste voorraden ei- en cirkelvorm voor Duikers. te Meeuwen, van de failliete boedels van DRUNEN en REMMERS, zijn ingezet en verhoogd tot 900. Toeslag llaandag ÜO November 1905, n.m. 5 uur precies, bij de Gebrs. DE GRAAFF te Meeuwen. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt 'toerden de volgende prijzen besteed Tarwe f l.^ii a Haverf'b.bO a f 4, Garst ƒ5.50 a f ft per E.L; Boter f 0.75 a /<».80 per half K.G. Tieren f 2 00 a f 2.25 per 26 stuks Biggen f 6,0 a f li."!'. Konijnen f .75 a f 1.20, Kippen f 0.50 a f 0.8 per stuk HEUSDEN, 18 Nov. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.04 tot f l.i4. Eieren van 1 tot et. Granen. Tarwe f 7.70 a f 8.20, Bogge f 6.00 «ƒ6.50. Gerst f 4 8d a f 5.30, Haver f 3.80 a f 4.2'», Kool zaad f Raapkoeken f Sb a f Lijnkoeken f K' 50 a f 11.50. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 75 ets. per half kilo] en die der eieren f 2.15 de 26 stuks. LAND VAN ALTEN AAI Nov. Aardappelen. Vroege f Blauwe f 2.10 a f 2.25;Zeeuwen, f 2.2 h f :',65, Jammen af.. Hooi \e quad, f 10 h f 12.5", 2e qual. (voor de pers) f 8 a 9,50 Klavsrhooi f 11.00 a f 13.0 Wit stroo f cl f Geel dito f af Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 42 k 44 ets. zwaardere 41 a 49 et, Boter f 1.40 a 1.55 per K.G. Eieren f i.9 1 a ƒ2 10 per 26. DUSSEN. 16 Nov. De prijs der boter was heden vat* 1.17 a f 1.4 Aanvoer 173 K.G. Zetting f 1.30. Eieren f 1.90 de 26 stuks. iIS'n/IJA.V, 14 Nov. De prijs der Boter was v e 1.04 tot '1 21 t er Kiln, Aangevoerd 741 Kilo's. WAALWIJ K, 17 Nov. Op de hoornveemarkt waren aanvo r h mdel gering. Kalf koeien golden f 60 a f 220 dito, Vaarzen f UO a 195, Weilammeren f - af-. Jonge varkens aanvoerd stuks van f 6.50 a f 10.00. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 1213 K.G. van f 1 08 a f 1,10, Meren 7.90 af 7.76 per 100 stuke. Uit aller naam, Aanwijzing in loco op den dag der beste ding des voormiddags ten 10 ure door den Architect M. van Gooi te Woudrichem.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2