een onderzoek heeft ingesteld aan boord van het stoomschip Arcturus, dat daar in de haven lag, en een massa wapens in beslag genomen heeft, voor Finland bestemd en door tusschenkomst van een wapenfabrikant te Kopenhagen ver zonden. Uit Warschau komt 't bericht van een bommenaanslag. Zaterdagavond 10 uur, werden twee bommen geworpen door de ruiten van het koffiehuis, behoo- rende tot het Bristol-hotel, dat op dat oogenblik vol menschen was. Tafels en stoelen werden verbrijzeld, maar ge lukkig bleken slechts enkele menschen licht gewond te zijn. De dader van den aanslag is ontsnapt. Men zegt dat de aanslag het werk is van aanstichters van overheidswege, om een voorwend sel te geven voor de handhaving van den staat van beleg. Onder de uit Japan te Wladiwostok teruggekeerde soldaten is een toene mende beroering merkbaar; zij zijn on tevreden omdat door het zeer groote aantal hun vervoer naar het vaderland vertraagd is. Steeds komen nieuwe trans porten krijgsgevangenen uit Japan aan. Zondag heeft een soldaat uit Port-Arthur op demonstratieve wijze geweigerd een officier te groeten, dien hij met scheld woorden overlaadde. De officier stak daarop den soldaat overhoop. Om hun kameraad te wreken poog den soldaten het officiersc isino in brand te steken, waarin zich vier officieren bevonden, die van hunne revolvers ge bruik maakten. Drie officieren zijn gedood en één ge wond. Het aantal getroffen soldaten is niet bekend. Kozakken hebben de rust hersteld. Van de oproerige soldaten zijn er 47 gevangen genomen, waaronder 7 bel hamels. Maandag seinde de correspondent van de Tel. uit Moskou: Hier loopen hardnekkige geruchten, dat de tsaar afstand van den troon wil doen, ten behoeve van grootvorst Nico- lai Nicolaievitsch. De tsaar zou naar Darmstad ver trekken. Het telegraafagentschap verklaart dit gerucht echter van allen grond ontbloot. De Petersburgsche correspondent van de Times verzekert dat de oproerlingen te Sewastopol de macht geheel in han den hebben de overheid durft geen ge weld te gebruiken voordat zij over een sterke troepenmacht beschikt, wat bij de verbreking der spoorwegverbinding nog onmogelijk is. De troepen in de stad heeten de op roerlingen welgezind te zijn, terwijl de bemanning van een paar oorlogsschepen de vlag van den opstand hebben ge- heschen. Dinsdagavond is een algemeene werk staking van de telegraaf beambten in Rusland uitgebroken. Telegraafkantoren en de toestellenkamers worden door troepen bewaakt. Onder de telegrafisten heerscht groote opwinding. Uit Konstantinopel werd Zondag ge meld Aangezien er gisterenavond geen bericht was ingekomen, dat de Porte de eiscnen der mogendheden aannam, is vanmiddag om een uur een afdeeling van de internationale vloot te Mitylene geland en heeft bezit van de haven genomen. Vierhonderd man zijn ontscheept en hebben het douane- en telegraafkan toor en andere punten der stad bezet. Het Turksche garnizoen is in de ka- „U hebt gedaan wat u kon. Ik zou graag willen dat u dit onthield als een groot geluk: u heeft gedaan wat u kon. Het is een heerlijk iets een goede vrouw te zijn", liet hij er een oogenblik later op volgen. „Ik ben niet goed geweest. Ik was zwak en voor allerlei indrukken vatbaar; toen stierf zijen toen raakte mijn geld op, en toen leende ik van mijn vrienden, en toen kwam ik aan den drank en och, uit is de oude geschiedenis! Maar ik zou graag willen, dat u wist dat ik altijd wel mijn best gedaan heb goed te zijn en te doen wat zij wildedat ik iederen avond hierin gelezen en aan haar gedacht, en naar haar verlangd heb Miss Boughton aarzelde even en vroeg toen„Zoudt ge willen, dat ik u er iets uit voorlas?" „NeenDank u, dank u zeer," antwoordde hij, „ik zou het liever zelf doen, als u 't niet kwalijk neemt. Ik herinner mij zoo goed iederen toon, iedere buiging van haar stem. Ik kan haar nog duidelijk hooren. O, zij las zoo mooi voor." Wederom sloot hij de oogen en een nauw merkbaar zuchtje ontsnapte hem. Zij kon zijne lippen zien bewegen, zien prevelen, terwijl hij het bijbeltje steeds geklemd hield tegen zijn hart. Miss Boughton boog zich over hem heen en ving juist deze woorden op: „En laat mijin den hemel komen alsik sterf. Amen." Het was het einde van het avondgebedje, hem door zijne moeder geleerd, dat hij placht op te zeggen aan hare knieen ter wij 1 hij nauw hoorbaar de woorden uitte, werd zijn gezicht verheerlijkt door een glim lach, onschuldig en vertrouwend als die van een kind. Even daarna kwam de Zuster bij haar en zei zacht, vriendelijk tot haar„Gij hebt uw taak volbracht." zerne teruggetrokken, die door een Oos- tenrijksche troepenafdeeling wordt be waakt. De Neue Freie Presse maakt een telegram uit Konstantinopel openbaar, vermeldende, dat de Sultan den minis ter van buitenlandsche zaken, Tewik Pasja, naar den Oostenrijksch-Hongaar- schen gezant te Konstantinopel, baron Calice, heeft gezonden, om hem mede te deelen, dat de Porte besloten had de voorwaarden der mogendheden met ge ringe wijzingen aan te nemen. Calice verzocht dat de beslissing van de Porte hem schriftelijk zou worden medege deeld. Naar de Lokalanzeiger mededeelt, hebben in de laatste dagen soldaten van de marine en het leger te Kon stantinopel herhaaldelijk betoogingen gehouden voor het paleis van den Sul tan, wegens achterstand in de uitbeta ling der soldij, waarna hun geld is uit gereikt. De gouverneui Lindequist meldt uit Duitsch Z. W.-Afrika, dat Samuel Izaak Witbooi, diens onderaanvoerder met 17 hoofden en hun aanhang, zoomede de aanvoerder der Veldschoendragers Hans Hendrik, te zamen 74 mannen en 44 vrouwen, zich in Berseba vrij willig hebben onderworpen. Daarbij zijn 34 geweren ingeleverd. Over de voorwaarden, waarop de overgave plaats had, meldt het bericht niets. Een Amerikaansch leeraar, de heer Sargent, die den omvang der „school uitstapjes" dezen zomer reeds tot een reis door Europa uitbreidde, heeft, naar het „Schoolblad" vermeldt, thans een schoolexcursie om de wereld georgani seerd, welke reeds van huis is ver trokken en acht maanden duren zal. De route doet o.a. Hawaï, Japan, Ceylon, Arabië, Griekenland, Spanje, Marokko aan. Gedurende de reis worden gere geld schoollessen gegeven, door cur sussen van plaatselijke onderwijzers aan gevuld; een uitvoerig dakboek te hou den is verplichtend, gymnastiek en uitspanning worden niet vergeten, om kort te gaan, de paedagogiek wordt hier tot een even nuttige als tegelijk aan gename hoogte opgevoerd. Jammer, dat slechts weinigen tot die hoogte toegang zullen hebbenelk leer ling n.l., die aan dat schooluitstapje deelneemt heeft niet minder dan f 5300 te betalen, behalve wasch, bediening en de extra's! Bij een nachtelijke oefening in de baai van Kiel is er weer een Duitsche torpedoboot, de S. 121, in botsing ge komen met een kruiser. De torpedoboot werd beschadigd, zoodat ze op sleep touw genomen moest worden, maar bleef drijven, en aan boord is niemand gedeerd. Dè rampen schijnen voor Italië nog niet op te houden. Zondag zijn weer aardschokken waargenomen. In het plaatsje Apice (provincie Benevento) zijn tal van gebouwen, waaronder de kazerne, zoo ernstig beschadigd, dat zij vernieuwd moeten worden. In Ariano, provincie Avellino, wer den verschillende kerken, waaronder de kathedraal en in Grottaminada, in dezelfde provincie eveneens een aantal huizen verwoest. Uit verschillende plaatsen van Silezië worden weer sterfgevallen aan hersen- vlies-ruggemergs-ontsteking gemeld. Te Zabrze zijn zestig kinderen onderzocht die tijdens de jongste epidemie aan de ziekte geleden hebben. De dokter kwam tot de treurige bevinding dat ongeveer 20 kinderen gebrekkige stumpers waren gebleven. Enkelen zijn stom en andere doof geworden, weer anderen zien slecht. De troonrede welke keizer Wilhelm gisteren tot opening van de nieuwe zitting van den Rijksdag heeft uitge sproken, trekt de aandacht om den eenigszins ongewonen toon, die zij dit maal ten aanzien van de buitenlandsche betrekkingen aanslaat. Men is zoo ge wend geraakt aan de meestal weinig zeggende zinnetjes over de goede en vriendschappelijke betrekkingen met alle mogendheden, dat het verrassing zal wekken dat er ditmaal al dadelijk een schifting gemaakt wordt tusschen een groep van mogendheden en een andere. Men leest immers: „In de buiten landsche politiek staat het Duitsche rijk tot alle mogendheden in correcte, tot de meeste in goede en vriendschap pelijke betrekkingen." Er is dus een minderheid onder de mogendheden met wie de verhouding niet meer dan correct kan genoemd worden. Bijna alle Duitsche avondbladen vin den deze woorden bijzonder ernstig. Zelfs liberale kranten maken de opmer king dat deze toon niet alleen ter wille van de vlootwet kan aangesla ^en zijn, daar hare aanneming verzekerd is. Er moeten nog andere groote zorgen zijn. Dinsdag is te Weenen een betooging van vakvereenigingen gehouden, op touw gezet door de socialistische partij, ten gunste van de verkiezingen van leden der volksvertegenwoordiging vol gens algemeen en onmiddellijk stem recht. Het ineerendeel der handelshuizen en een groot aantal kantoren waren ge sloten. Strenge maatregelen tot hand having der orde waren genomen. De stoet, die uit 200,000 personen be stond, trok in volmaakte orde voorbij. Een afvaardiging heeft in het gebouw van den Rijksraad aan den voorzitter van den ministerraad en de voorzitters der beide Kamers een verzoekschrift overhandigd ten gunste van het alge meen stemrecht. BEkODH \Wt\U. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. ilieuws. HEUSDEN, 25 November. De Harmonie „De Eendracht" van Herpt gaf Zaterdag 1.1. haar jaarlijksche najaars uit voering in Concordia. Afgewerkt werd een program van met zorg gekozen nummers. Algemeen hoort men roemen de degelijk heid van deze harmonie. Een eere-saluut aan haar directeur, den heer Kerkhoff, hoofd der Openbare School te Herpt, die haar zoo ver bracht; ze is aan goede han den toevertrouwd. Een en ander blijkt uit de belangstelling, die o.a. werd betoond door vele leden der Wij ksche harmonie, die tot 't einde toe luisterden en leerden van hunne muzikale collega's. Frisch en krachtig werden gespeeld o.a. „Donauwel- len", de marsch ,,'t Hoedje op", „Leve Nieuwkuik" een eompositie van den heer Houet uit Kuik en dagteekenend van de laatste feesten aldaar. Nog dient genoemd te worden: fantasie uit de Opera „Maritana", een mooi brokje muziek. Opmerkelijk is 't, dat van een groote toe loop bij een uitvoering in de open lucht, nu niet veel te bespeuren was! Waar zijn nou die burgers, waar zitten ze nou Het zangerskoor der R. K. kerk alhier vierde Maandag haar Ceciliafeest in 't Wa pen van Amsterdam. Den geheelen dag bracht men samen door in gezellig samen zijn. Des morgens werd 't feest ingezet in de kerk met een plechtige H. Mis; des middags een keurig diné en des avonds een gezellige bijeenkomst, door zang, mu ziek en voordrachten afgewisseld. De heer Brugman uit Drunen, komiek, verleende hierbij zijn steun. Onderlinge vriendschap en waardeering werden zoo gesteund en in de hand gewerkt. De heer Isid. de Jongh heeft succes op zijn werk gehad. Bij bezoek van enkele ingezetenen en personen buiten de ge meente, mocht hij aanvankelijk reeds f72,10 ontvangen voor de noodlijdende Israëlieten in Rusland. Het gebeurde op een werkplaats alhier. Een jongmaatje moest eenige kachel- voorraad halen in een schuurtje. Even na dat hij weg was, kwam hij hevig ontdaan teruggesneld met den uitroep: ik ben zoo erg geschrikt daarachter; ik zag iets, dat ik nog nooit gezien heb daar zat een vogel met een menschengezicht!Bij onder zoek bleek, dat de jongen had gezien een grooten uil. (Historisch). Bij kon. besluit is benoemd in de provincie Noord-Brabant, tot lid van het dagelijksch bestuur van het waterschap De Binnen Oude Maas, J. P. De Wilt, te Herpt. Het water voor de stad is, sinds de opening van den Nieuwen Maasmond, nog niet zoo hoog geweest dan Maandag en Dinsdag. Van de vier bruggen, die als aanlegplaats dienst doen, stonden er drie geheel onder water. Wanneer er nu geen nieuwen waterweg geweest ware, zou de toestand veel erger zijn geweest en den weg naar Nederhemert geheel onder hebben gestaan. Nu brengt het water alhier geen enkele storing. WERKENDAM. Als morgenavond te 7} uur de Raad dezer gemeente vergadert, zal de begrooting over 1906 worden vast gesteld en zullen 2 aandeelen in de geld- leening worden uitgeloot, waarna zal wor den overgegaan tot de benoeming van een lid van 't Algemeen Armbestuur en het vaststellen van den tijd waarop de her bergen des Zondags moeten zijn gesloten. Maandag j.l. kon men veel hout hakkers door het dorp zien zwieren en zingen, hoewel ze er toch geen reden voor hadden, want het hooge water, dat bijna alle grienden had ondergezet, had hen een dag verlet bezorgd, die voor sommigen nog schadelijker werd door drankgebruik en vechten. ALMKERK. In de buurtschap Uppel- schendijk alhier heeft een vechtpartij plaats gehad, waarbij de zoon van V. D. zoo werd toegetakeld, dat de hulp van een genees heer moest worden ingeroepen. SLEEUWLJK. Voor het beroep naar de Ger. Kerk alhier is bedankt door ds. Aalders te Dussen. MEEUWEN. Met genoegen vermelden we dat de heer A. C. Dammers geslaagd is voor 't derde gedeelte Notariaat. De heer Dammers ontving zijn opleiding bij den heer H. C. de Jongh te Zalt-Bommel. VEEN. Maandag werd het laatste schip bieten verzonden bestemd voor de suiker fabriek Werkendam en is hiermede de campagne afgeloopen. Over 't algemeen heeft de boer geen klagen gehad ovei de opbrengst. WIJK. Bij zekere Joh. Vos, een arme petroleumkoopman, werden gisteren door een paar onbekende landloopers een paar nieuwe schoenen gestolen. Zij vroegen om eens te mogen drinken terwijl zij het oogenblik daarvoor schoon zagen, gingen ze er mee aan den haal. Uit ons Parlement. II De heer Bos scheen den Indischen toe stand iets gunstiger in te zien dan de meeste andere heeren, maar betreurde het toch eveneens, dat zooveel nuttige zaken voor Indië achterwege moesten blijven als de irrigatie-werken op Java enz. Hij richtte zich hierbij hoofdzakelijk tegen den heer Van Kol, wiens rede hij zwakheid en in consequentie verweet, omdat hij wel veel millioenen noodig achtte voor Indië, maar niet de middelen wist aan te wijzen om aan die millioenen te komen en ze zeker niet aan het Nederlandsche budget, óók aan sociale behoeften zou willen onttrekken. De heer Verhey was het evenmin erg met den heer Van Kol eens, waar het betrof tusschen deze twee voornamelijk de mili taire expedities, die de eerste in bescher ming nam als noodzakelijk voor de ont wikkeling onzer bezittingen, omdat wij ons gezag tegenover inlandsche vorsten moeten handhaven en door het brengen van stre ken onder ons rechtstreeksch bestuur vaak den toestand van land en volk kunnen verbeteren. Van deze expedities moest ech ter de heer De Stuers niet veel hebben. Deze afgevaardigde was reeds het vorig jaar heftig uitgevaren tegen het optreden van onze militaire macht in Indië, in 't bij zonder in de Gajoe- en Alas-landen en thans deed hij het nog eens dunnetjes over. De expeditie-van Gaaien moest het vooral ont gelden, waarbij, naar 's sprekers zeggen, de menschen als konijnen waren doodge schoten. Dit is het brengen van Westersche beschaving door het zwaard, waartegen de spreker opkomt. Niet door 't repeteerge weer moeten wij ons gezag staande houden, maar door den inlander vertrouwen in te boezemen door geduld, ingetogenheid en zelfbeheersching en door hem het Christen dom te brengen. Deze beschouwingen van den heer de Stuers waren een kolfje naar de hand van den socialistischen afgevaar digde Troelstra, die evenmin als zijn par tijgenoot Van Kol veel met de militaire expedities, maar ook evenmin veel met het overige beleid ten opzichte van Indië ophad. Hij verdedigde nog eens wat de heer Van Kol zooal had medegedeeld tegenover de bedenkingen van de andere heeren en viel daarbij vooral den heer Van Deventer aan, vanwien hij zoo goede verwachtingen had gehad en die hem deerlijk was tegengevallen. Hij wilde geen emigratie, omdat het in de eerste plaats toch Java niet helpen zou en in de tweede plaats meer een reddings systeem zou worden voor het werkkrachten zoekénd kapitalisme dan een hulp voor den Javaan. Maar hij zou de regeering zeg gen, wat noodig was en wel den Javaan te steunen om hem geschikt te maken voor de leiding van bedrijven, zoodat hij detus- schenpersonen, die parasieten, die thans de winsten opstrijken, kan ontberen. Thans mist, naar zijn meeniug, de Javaan nog de noodige organisatie om het kapitaal vruchtdragend te maken voor de industrie. Uit de rede van den Minister van Kolo niën, die de verschillende sprekers ging beantwoorden, bleek echter, dat Z.Exc. van des heeren Troelstra's raad niet bijster ge diend was. Hij scheen meer vertrouwen te hebben in den heer Van Deventer en veel voor emigratie te voelen naar de buiten bezittingen, waar nog rijke landouwen en bosschen, die op ontginning wachten, braak liggen. Ook de educatie, een der andere middelen, die de heer Van Deventer aan beval, vond een voorstander in hem. Maar de vraag is waar het geld voor het onder wijs vandaan te halen. Want al is de finan- ciëele toestand van Indië gunstig in ver gelijking met het vorig jaar, zij blijft zorg- eischend, maar de Minister vertrouwt, dat men langzamerhand tot een gezonder toe stand zal komen. Maar daarvoor moeten de middelen worden toegestaan die gevraagd worden. Dan kan ook voor het onderwijs gezorgd worden. Dat de militaire uitgaven hoog waren, gaf de Minister toe, maar de meesten waren noodzakelijk en er werd nu bovendien overwogen, of het mogelijk zou zijn die te verminderen. En de militaire expedities, die volstrekt niet, als de heer Van Kol beweerde, ter wille van het ka pitalisme op touw gezet werden, waren noodig ter bevestiging van ons gezag en ter verbetering van toestanden. Bij die ex pedities werd zooveel mogelijk met zacht heid opgetreden en het verbranden van kampongs, dat was voorgekomen, was te wijten geweest aan het gebruik van inland sche troepen, die niet weer gebruikt zullen worden. Van de afgevaardigden, die na den Mi nister weer het woord kregen, was de heer Pierson het met die militaire expedities nog niet goed eens. Mochten ze soms al een# voordeel brengen, dat wat er onnoo- dig aan ten koste werd gelegd, werd ook onttrokken aan de behartiging van de be langen der inlandsche bevolking. De heer Van Deventer, die over dit on derwerp beter te spreken was, las den heer Van Kol de les over zijn stokpaardje: in- dustriëele ontwikkeling en verdedigde zijn vroeger beweren tegen de aanvallen der beide socialistische sprekers. Kapitalistisch noch militaristisch was hij, maar willen wij Indië behouden en doen bloeien, dan kunnen wij niet anders. StimienSaiid. Het Handelsblad schrijft: Naar aanleiding van het bericht dat het hoofd Demang Dalem den onder luitenant Meezen, op Borneo, zou heb ben vermoord, hebben wij luitenant Christoffel om inlichtingen gevraagd. Het hoofd Demang Dalem heeft zich tot voor korten tijd steeds doen kennen als een trouw onderdaan van de Neder landsche regeering. Luitenant Christof fel deelt mede hoe hij zelfs een vijand van het gouvernement Kjai Adjir, die een vrouw van Demang Dalem geroofd had, niet vervolgd heeft en gedood zooals de bloedwraak eischte, alleen omdat hij meende dat zulk een daad niet de goedkeuring van het gouver nement zou wegdragen. Het is niet goed verklaarbaar wat de oorzaak kan zijn dat dit eertijds zoo be vriende hoofd, dat nooit eenige vijan delijkheid tegen ons heeft gepleegd, plotseling tot dezen verradelijken aan val geleid heeft. Demang Dalem heeft grooten invloed in zijn gebied en staai bekend als een moedig en vastberaden man. Het ge bied van Demang Dalem, boven Laoeng, is echter niet zeer uitgestrekt en hij zal ongeveer een 500 strijdbare mannen misschien nog iets minder, een juiste schatting is niet mogelijk bijeen kunnen brengen. Het is niet waarschijnlijk dat zijn afval eenigen invloed op andere hoof den zal hebben. In den toestand in de boven Doesoen en de Dajaklanden zal in elk goval de houding van Hemang Dajak geen verandering brengen. Men schrijft uit Driebergen: 8edert tal van jaren leefde hier eene weduwe in zonderlinge eenzaamheid. Ze bemoeide zich met niemand eo dreef zelf haar boerderijtje. De luiken der ramen waren steeds gesloten, want de ruiten waren meermalen het mikpunt van de straatjeugd. Niemand werd in de woning toegelaten, en was dit be paald noodig, dan bracht men het toch niet verder dan op de deel. Bij de vervallen omgeving paste ge heel de persoonlijkheid der weduwe. Hare kleeren waren in den regel slor dig, de gelaatstrekken waren dikwijls moeilijk van onder het vuil te voor schijn te brengen en een grijs baardje bedekte de puntige kin. Ze leefde ar moedig, al was men overtuigd dat ze het wel had. Papieren geld ontving ze niet, want dat kon men ook wel uit de courant knippen, zeide ze. Het liefst ontving ze gouden tientjes. Eenige dagen geleden bleef de deur gesloten en toen vermoedde men dat er iets met de weduwe niet in orde moest zijn. Toen de deur door de po litie geopend werd, vond men haar kreunende en klagende voor het bed liggen in een toestand van vervuiling, die zich niet laat beschrijven, doch ze was 77 jaren nog helder van geest. De dokter, die bij voorbaat ontboden was, stelde to£n voor, haar in 't wijk- huisje te doen verplegen, doch daarvan wilde ze niets weten. De oorzaak was spoedig gevonden. In een hoek der kamer stond een ijzeren kist en die wilde ze niet verlaten. Toen overeen gekomen was, dat die ook mede zou verhuizen, was ze spoedig in 't wijk- huisje opgenomen, alwaar ze liefderijk werd verzorgd. Lang zou ze echter niet van die nooit gekende verzorging genieten, daarvoor hadcjlen hare krachten blijkbaar te veel geleden. Ze stierf na enkele dagen en toen werd door notaris en familie de kist geopend. Zij bevatte bijna f 9000 aan geld, waarbij ruim f 300 aan gou den tientjes. Een viertal familieleden, die het goed kunnen gebruiken, zullen bij billijke taxeering der vaste goede ren zeker f 30,000 a f 35,000 te ver- deelen hebben. Men meldt uit Vlaardingen: O. van der Starre, die mede dezer dagen in bewusteloozen toestand in zijn schuit werd gevonden (bedwelmd door kolendamp) is in het Ziekenhuis alhier overleden. Gisterenavond is aan de Haringkade bij den Parkweg te 's-Hage een 24-ja- rig manspersoon te water gesprongen en verdronken. Hij was genaamd R., gehuwd en vader van drie kinderen, wonende in de Boegstraat te Scheve- ningen. De oorzaak voor zijn daad is, dat hij door een paar werklieden be trapt was op looddiefstal, waarvan de zen kennis gaven aan een hen ontmoe tend politiedienaar, in wiens handen hij liep, ter plaatse waar deze zich aan de Haringkade had opgesteld. De man had te voren het lood weg geworpen, toen hij zich ontdekt zag en zich bereid verklaard mede te gaan nu hij ontdekt was. Tot tweemalen toe ontrukte hy zich echter aan den poli- Burgemeester en Wethouders van Heus- den, breDgen ter openbare kennis, dat de door hen afgekondigde verordening, rege lende den verkoop van melk in deze ge meente van af heden gedurende 5 maan den ter secretarie ter visie is nedergelegd en tegen betaling van f 0.20 in afdruk ver krijgbaar is.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2