tegen muiterij onder de troepen, men vreest dat het daartoe komen zal. De mariniers hier ter stede zijn nu geheel op de hand van de revolutionairen; alle wapens zijn hun afgenomen. Deze troepen zijn bijna niet meer in bedwang te houden. In een samenkomst van garde-officieren te Tsarskoje Selo is besloten, niet te schieten op het volk, bij ongeregeldheden. Men zegt dat snel vuurkanonnen op de kazerne van de garde-ruiterij gericht zijn. Al wie het land verlaten kan, haast zich, dat te doen, want ieder oogenblik verwacht men het uitbreken van de spoorweg staking. In handelskringen acht men de crisis gekomen. Te Petersburg heerscht op straat de grootste bandeloosheid. Vrijdagmiddag om vier uur werd in Wassili-Ostrof op den openbaren weg een jong meisje naakt uitgekleedhet arme kind werd ziek naar 't hospitaal gebracht. Iedereen was bang voor de messen der choeli- gani, die met de kleeren wegliepen. Zaterdag overkwam een jongen koop man hetzelfde op de Sadowaje, midden in de stad. Aanrandingen geschieden dag en nacht. Alle schouwburgen spelen ondanks de vreeselijke toestanden door en het bezoek is bevredigend. In de variétés knallen de champagneflesschen als ge woonlijk. Hoe is 't mogelijk in zulke tijden Eerst heden tenminste tot op dit oogenblik Woensdagmorgen voelt men goed de gevolgen der staking van het telegraafpersoneel. Er is geen en kel telegram aangekomen. In afwachting van een dreigende nieu we spoorwegstaking liep het gisteren te Petersburg storm op de treinen naar het buitenland. Op alle perrons ston den schildwachten met de bajonet op 't geweer om de machinisten te bescher men. Sedert Donderdag zijn geen brieven ontvangen. De materieele verliezen door de stakingen veroorzaakt, moeten in de millioenen loopen. Men dringt bij de regeering op een vergelijk met de sta kers aan, maar verwacht, dat Witte's positie daardoor nog erger zou worden gescnokt. Er heerscht wel een merk waardige eenstemmigheid onder de dag bladcorrespondenten te Petersburg over Witte's netelige stelling. Volgens een bericht uit Constant!- nopel, heeft de raad van ministers voorgesteld, de controle goed te keuren, met wijziging van de benoemingen en enkele zaken, die men zich voorbehoudt. Een gunstige oplossing wordt weldra verwacht. Uit Londen werd Dinsdagavond ge meld: Een verschrikkelijke ramp is hedenmiddag voorgevallen op het Cha ring Cross-station van de Zuidooster- spoor, waar het reusachtige glazen dak eenige herstellingen moest ondergaan. Plotseling stortte het hooge muurge deelte waarop dat dak rust in en viel naar de zijde van de Theemskade, me desleepend de ijzeren dakgebinten over een lengte van 20 meters. Brokstukken van den muur, en een groote hoeveel heid glas stortten met donderend ge weid naar beneden, eu kwamen terecht zoowel binnen als buiten het stations gebouw, alwaar zeven treinen gereed stonden aan de perrons; er waren vele reizigers, die in afwachting van het uur van vertrek reeds ingestapt waren, terwijl een driehonderd personen de perrons vulden. Vele wagens der treinen werden ver brijzeld, gelukkig was het meerendeel leeg, anders zou het getal dooden veel grooter geweest zijn. Onder de dooden bevindt zich een groot aantal omlaag gestorte werklieden, die bezig waren met het herstellen van het dak, alsmede anderen, die werk zaam waren aan den verbouwd worden den Avenue-schouwburg. Hoevelen onmiddelijk gedood werden was hedenavond nog niet bekend, om dat een groot aantal vermoedelijk onder het puin bedolven ligt. Een veertigtal gekwetsten werd ach tereenvolgens naar het Charing-Cross- hospitaal overgebracht. Sommigen wa ren zoo ernstig gewond, dat zij niet vervoerd konden worden. Twee gewon den zijn reeds bezweken. Het getal dooden werd hedennamid- dag laat op tien geschat. Binnen het stationsgebouw heerschte er uiteraard een onbeschrijfelijke paniek die nog verergerd werd door de duister nis, waarin het station werd gehuld, daar de hoofdkraan der gasleiding uit vrees voor brandgevaar spoedig moest worden toegedraaid. De brandweer kwam spoedig aange sneld, evenals een groote politiemacht, die de toegangen tot het station afsloot en niemand toeliet. De Zuidoostspoorwegmaatschappij heeft den dienst van het station Charing Cross geschorst, wordende de treinendienst tijdelijk overgebracht naar de Cannon- straat. Ook de Villierstraat werd afgezet, zoodat het station Charing Cross van de ondergrondspoor van de zijde van het Strand niet te bereiken was; dit geschiedde uit vrees voor nog meer on gelukken. Het puin viel voor een deel ook op eeu stalhouderij in de Villierstraat, ver brijzelde eenige rijtuigen en doodde twee aangespannen rijtuigpaarden. De juist aankomende vastelandtrein", is ternauwernood ontkomen, en wel door dat hij vóór den ingang van het sta tion werd gestopt totdat een perron be schikbaar zou komen. IMiintNeliik Mlouwi. *HEUSDEN, 3 December. Tot ons genoegen vernemen wij, dat de opbrengst voor de Russische Joden en slachtoffers, door den heer Isid. de Jongh ingezameld, na onvermijdelijke onkosten een totaal van f 90.10 bedraagt. 4 Nov. Bij de op heden te 's-Herto- genbosch gehouden aanbesteding van druk werken, enz. was voor het 2e perceel: a. Secretarie; 6. Verkiezingen; c. Militie enz.; d. Belastingen; minste inschrijver de heer L. J. Veerman te Heusden, tot een bedrag van f 412, De opvolgende sommen, voor hetzelfde perceel, waren f 462,65, f 500,40, f 532,45, f 570,90, f 619,75 en f 720,81. WERKENDAM. Tot bestuurslid van het „Oudeliedenfonds" alhier, dat behalve kleederen, geld, 50 H.L. aardappelen en 200 H.L. steenkolen uitdeelde en dat aller steun, voorzoover men tot de Ned. Herv. Kerk behoort, ten volle waardig is, is her kozen de heer F. Kramer C. Dz. DE WERKEN. Bij den landbouwer H. P. was de uitkomst der aardappelen zeer slecht. Hij liet een partij land onaangeroerd; 't was toch de moeite niet, de opbrengst van den arbeid niet eens waard. Nu echter ploegen ze 't land om, en daarbij worden de aardappelen uit de voor opgeraapt. WELL. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. te Well en Ammerzoden ds. J. A. ten Bokkel Huinink te Sifhons- haven c.a. ZALTBOMMEL. Donderdagavond kwam een reiswoonwagen in het donker aan den overkant aan het veer. De voerman, hier niet bekend, zag de schuine helling voor een stoep van den dijk aan. Toen hij be merkte, dat zijn paard te water liep, wist hij den wagen, waarin een vrouw met 4 kinderen, te houden, door een plank van de aanlegplaats der pont tusschen de wie len te steken. Met behulp van de veerlie den werd later de wagen op de pont ge holpen. AALST, 2 Dec. Heden morgen had al hier een voorval plaats, dat ernstige onge lukken had kunnen veroorzaken. Reeds vroeg in den morgen wilde de arbeider van J. O. alhier, met paard en wagen het erf oprijden. Doordat de strengen het lichaam van het paard raakten, sloeg het op hol met den wagen, waarin de arbeider en een zoontje van O. zaten, achter zich. De arbeider wist spoedig van den wagen te springen. Onder het rijden viel ook het kind er af, eenige lichte kneuzingen bekomende. Plotseling bleef de wagen stil staan, zoodat men het paard, nu alleen voorthollende, eindelijk op een weide kon vangen. Onze dorpsgenoot, v. d. L. de be ruchte brandstichter, vóór eenigen tij d door de rechtbank te Tiel tot 5 jaar gevange nisstraf veroordeeld, was in hooger beroep te Arnhem gegaan en nu gisteren aldaar veroordeeld tot 7 jaar gevangenisstraf. GIESSEN. In de afgeloopen week had de arbeider C. K. alhier aan zijne twee geiten eenige beschimmelde appelen ge voerd. Nog denzelfden avond werden ze ziek en stierven. Men vermoedt dat het eten der bedorven appels oorzaak is ge weest van den dood der geiten. Voorzeker is dit voor K. groote schade. WIJK. Dat er in deze gemeente ook wel eerste qualiteit kippen gefokt worden, bewijst, dat er bij den landbouwer B. van eene vlucht, welke pas ruim vijf maanden oud zijn, reeds enkelen aan het leggen zijn, dus wel iets bizonders. Deze week werd door een of meer personen op een nacht bij de alleenwo nende vrouw van C. B., wier man thans in de gevangenis doorbrengt, door eenig ru moer aan deuren en vensters de rust ver stoord. Of hier aan baldadigheid of opzet moet gedacht worden is nog onbekend. Bedoelde vrouw heeft hiervan aangifte ge daan. Het is te hopen, dat men de rust verstoorders spoedig op het spoor zal zijn. SPRANG, 4 Dec. Gisteravond omstreeks 10 uur had alhier een zware mishandeling plaats. Zekere A. v. d. P. had nauwelijks het café van den heer Mahieu verlaten, of hem werden verscheidene sneden toege bracht, waaronder een paar ernstige over aangezicht en hals. Dokter R., van Kaatsheuvel, die dadelijk ontboden werd, heeft de wonden dichtge naaid. De verdachte, met wien de verslagene in 't café getwist had, werd denzelfden avond door de politie nog aangehouden, maar is, na bekend te hebben, weder op vrije voeten gesteld. Het is zekere J. v. U. MEEUWEN, 4 Dec. Hedenmiddag is bij Gebrs. De Graaf alhier door het bestuur van het Waterschap Meeuwen aanbesteed het leveren en opstellen ter plaatse van een stoommachine, stoomketel en scheprad voor de stoombemaling van het waterschap. Ingeschreven werd door: Fabriek voor Spoorwegmateriaal en Stoomwerktuigen te Amster dam, voor f 10110. Firma Louis Smulders te Utrecht voor - 7900. levering maand vroeger - 8400. Koninklijke Nederl. Machinefa briek v. h. Begeman te Helmond - 7780. Aan laatstgenoemde is het werk gegund. Uit ons Parlement. IV. Indië's leger en vloot hebben de Kamer ook nog een motie bezorgd. Er was veel gepraat over den toestand van Indische officieren en onderofficieren en ook van soldaten en over de tractements-verbetering van de beide eerste categoriën en de heer Duymaer van Twist met den heer Van de Velde stelde- nu een motie voor, waarin de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat een nadere wettelijke regeling van den rechts toestand der officieren in Indië wenschelijk is. Ook de officieren van gezondheid en hunne opleiding kregen nog een beurt en men scheen evenals bij de genie-officieren ook bij de militaire artsen bang te zijn voor 't verloopen van 't corps. Maar de Minister scheen die vrees in geen van beide gevallen te deelen. Trouwens Z.Exc. was het ook in andere opzichten met de beide marine-specialiteiten Jansen en Veihey niet erg eens. Alle drie waren van meening, dat onze marine in Indië de handhaving onzer neutraliteit tot taak heeft. Maar ter wijl de beide afgevaardigden meenden, dat dit met de bestaande strijdkrachten heel best ging, scheen de Minister daarop nog niet zoo heel gerust te zijn en vond, dat wij daarvoor al onze krachten moesten in spannen. Toch was ook Z.Exc. voor be zuiniging. Die bezuiniging schijnt trouwens een zaak te zijn waaromtrent in onze volks vertegenwoordiging de meest broederlijke samenstemming heerscht. Alleen de zaken waarop bezuinigd moet worden, schijnen allen heeren niet dezelfde en dat maakt, dat men elkaar in zuinigheid wel eens min der goed vertrouwt. Zoo was ook de heer Hugenholtz nog niet erg gerust over de bezuinigingsplannen van onzen Minister van Marine. Ook over de noodzakelijkheid om de Indische geldmiddelen te verstij ven heerscht een wonderlijke eenstemmigheid, maar ook hier is het de vraag hoe dat ge beuren moet. Met het uitvoerrecht op tabak, dat de Minister wenscht, hadden de meesten niet veel op en toch keurden ongeveer allen die goed, d.w.z. Ze berustten er in omdat er niets beters te krijgen was. Maar zoowel de heer Pierson als de heer Bos stelden de onbillijkheid daarvan evenals ook van de progressie der suikerbelasting, in het licht. Alleen de heer De= Waal Malefijt vond onder de sprekers deze belastingen zelden goed. Tegen de heffing van een hoofdgeld in Atjeh had de Kamer echter zooveel be zwaar, dat de Minister van Koloniën dien post voorloopig terug nam. Alvorens naar West-Indië te verhuizen, werd de Kamer nog uitgenoodigd hare mee ning te zeggen over een tractaat met Por tugal betreffende de grensregeling op Timor bij welke gelegenheid de heer Van Kol nog eens uitpakte over het verwijt hem gedaan, dat hij volksstammen wilde verkwanselen, toen hij voorstelde de buitenbezittingen te verkoopen, een verwijt, dat hij thans bij dit tractaat aan de heeren terugwees. In West-Indië was allereerst Suriname aan de beurt. De toestand daar vond men allesbehalve rooskleurig en de heeren Van Kol en Van Doorn hadden daarover harde noten te kraken. Immigratie noemde de laatste spreker het beste middel om te hel pen, want hulp van het moederland moest er komen, daarover waren allen het eens. Maar het moest dan immigratie zijn van Nederlandsch-Indischen, niet langer van Britsch-Indischen, waarmee we maar last konden krijgen. De heer Van Kol zocht het nog hooger en scheen de eenige redding te zien in het vinden van goud of diamant. Nu, de regeering wil al een model-goud- wasscherij inrichten voor exploratie in het Lawa-gebied. Maar dat kostte haar een amendement van den heer Van Karnebeek, omdat het geld gegeven was voor proef- exploitatie in het Lawa-gebied en men hier ook buiten dat gebied ging. De regeering werd echter door de Kamer in het gelijk gesteld. Op Curagao en de daaronder resorteerende eilandjes schijnt het er zoo mogelijk nog ellendiger uit te zien, dan in Suriname. Mag men de verschillende sprekers geloo- ven, dan is daar zoowat niets in orde, de belastingheffing niet, het binnenlandsche bestuur niet, het bank-wezen niet en het onderwijs niet. Daarmee kan die kolonie het doen. Maar de Minister zag den toe stand minder somber in, alleen met die Cura§aosche Bank vond hij het ook niet in den haak. De heer Van Vuuren nam het voor het onderwijs op en in 't bijzonder voor de subsidiën aan het bijzonder onder wijs, die niet zal worden verhoogd zoolang het personeel niet op de verwachte sterkte zal zijn gebracht, waarbij dan ook de eisch van gediplomeerd personeel wordt vastge houden, iets wat deze spreker een onbil lijkheid noemde, waarin hij gesteund werd door den heer Ter Laan. Alles bij mekaar genomen, weten we nu toch, dat we van Curacao vooreerst ook al niet veel pleizier beleven zullen. We heb- hen daar een verloopen handel en ver slapten landbouw en meer dergelijk moois en dubbeltjes uit Nederland zullen de zaak weer op de been moeten helpen. Hoe het er in dat Nederland zelf uitziet, daarvan hebben wij bij de hierop gevolgde Alge- meene Beschouwingen over de Staatsbe- grooting voor 1906 het een en ander mogen vernemen. De heer Van Vlijmen zette in, met wat de heer Troelstra later noemde een lijkrede op het vorige Kabinet. Het vallen van dit Kabinet werd geweten aan 'n min-nobelen strijd er tegen door de machten van Marxis me en Rationalisme, wat met verschillende voorbeelden werd aangetoond. Maar door den heer Heemskerk werd dit onderwerp in een zeer uitvoerige rede in den breede behandeld. Deze anti-revolutionnaire afge vaardigde betoogde allereerst, dat er in de optreding zelve van het tegenwoordig Kabinet vele fouten scholen, omdat het eigenlijk niet steunde op een meerderheid en de formeerder van het Kabinet er zelf geen zitting in had. Voorts besprak hij, met een verwijzing naar den ge voerden strijd tegen Kuyper en de coalitie, de houding der rechterzijde tegenover dit Kabinet, waar tegen menigeen stelselmatige oppositie zal voeren, hoewel de tegenstelling blijft. En eindelijk wees hij bij een bespreking van den finantiëelen toestand, dien hij nog niet zoo erg slecht vond, op de bezwaren zijner partij tegen de voorgestelde directe belas tingen en constateerde, dat de anti-revolu tionnaire partij evenals de socialistische buiten de Commissie tot grondwetsherzie ning was gehouden. De heer Patijn had ook den financiëelen toestand besproken en daarbij op een betere indeeling onzer begrooting aangedrongen in verband met het brengen van uitgaven onder buitengewone, die onder gewone thuis behooren, meer andere zaken. De heer Troelstra daarentegen verkeerde weer in de sferen der zuivere politiek, toen hij de oorzaken van Kuyper's val besprak en de houding zijner partij tegenover de tegenwoordige regeering uiteenzette. De so cialisten blijven in oppositie, maar zij willen daden steunen, die hen goed voorkomen, daarop kwam deze houding neer. Al te vast kan de regeering dus op deze heeren niet rekenen. ^innenlaiid. Naar men aan de Werkmansbode me dedeelt zijn alle ambtenaren van den Waterstaat aangeschreven, onderzoek te doen naar de buisvesting van de ar beiders in de keten. Door het Hoofdbestuur van den Al- gemeenen Nederlandschen Politiebond is aan H. M. de Koningin verzocht, maatregelen te willen treffen, die ten gevolge kunnen hebben, dat de diena ren van politie en de veldwachters op genomen worden onder de burgerlijke ambtenaren, bedoeld in de artt. 1 en 2 van de wet van 9 Mei 1890. Ook is H. M. verzocht die maatregelen te wil len nemen, welke kunnen leiden tot vaststelling in de Gemeentewet van eene regeling der salarissen van de dienaren van politie en de veldwachters, zooveel mogelijk in overeenstemming met die van Rijksveldwachters. Vrijdagmorgen, bij helder weder, is er even beneden Ruhrort een treurig ongeluk op de Rijn gebeurd. De schroef- boot Egan van Rotterdam naar Ruhrort en verder, is in aanvaring gekomen met de sleepboot Hugo Stinnes II en de Achillis, met het ongelukkig gevolg, dat twee kinderen van den kapitein der Egan over boord vielen en verdron ken. De boot Egan is zwaar beschadigd op een drooge plaats gezet en zoo voor zinken bewaard gebleven. Uit Enschede schrijft men Zondagnacht heeft 't H., te Lonne- ker, gepoogd diens kostganger M. te dooden, door vijf revolverschoten op hem te lossen, waarvan er twee troffen in de borst en een in den linkerarm. De aanslag was een gevolg van een buiselijken twist. De politie heeft de zaak in handen. Maandag is het herstellingswerk aan de Hembrug, ten gevolge van het spoor wegongeluk op den avond van 11 No vember, gereed gekomen,zoodatde dienst weder als gewoonlijk kan worden ver vuld. Het werk heeft langer geduurd dan aanvankelijk vermoed werd, omdat een der hoofdleggers geheel moest worden verwijderd en belangrijk versterkt. Uit Den Haag wordt geschreven: Zondagnacht is ten huize van den Roemeenschen gezant bij ons hof, ter wijl de bewoners sliepen, een brutalen inbraak gepleegd. De dieven zijn uit den tuin van het aangrenzende huis in de Laan Copes van Cattenburch gekomen, hebben met een laddertje de schutting beklommen en kwamen zoo in den tuin van den heer Mavrocordato. Met behulp der ladder beklauterden ze het afdakje boven de voordeur en beproefden door een gat in het hout te boren, de spanjolet van een raam der eetkamer te forceeren. Toen dit mislukte, daar het luik aan den binnenkant van het raam de span jolet terughield, waagden ze een kans aan het raam van het salon. Hier slaagden ze en traden zoo het huis bin nen. De beide salons werden zorgvuldig afgezocht bij het schijnsel van lucifers en alle sieraden van eenige waarde buitgemaakt. In de werkkamer van den gezant werd een lade van diens bureau verbogen en en daaruit ontvreemd ongeveer f 30 aan geld, zoomede een zegelring. Ook de eetkamer werd nog bezocht en daar werd al het tafelzilver meege nomen. Ook de zilverkast kreeg een beurt, doch daar de dieven gerucht hoorden, staakten ze hun arbeid, zoodat uit de zilverkast slechts een klein voorwerp is ontvreemd. Tevens namen de dieven twee ser vetten mede, waarschijnlijk om het ont vreemde in te pakken. Langs denzelfden weg dien ze ge komen waren hun tocht door het huis was te volgen door de afgebrande lucifers, die overal lagen zijn de tlieven vertrokken. Door den ingenieur Beltman worden aan de rivier De Dinkel, in het oosten van Overijsel, de noodige opmetingen gedaan om te komen tot een volledig plan voor verbetering van den afvoer van dit riviertje, dat in den regentijd zoo geducht kan spoken. Met deze voor- loopige werkzaamheden zullen een paar jaar heengaan. - Men meldt aan de N. R. Ct.: De provinciale weg van Osch naar Ooyen is voor een gedeelte overstroomd door het af komend water, voornamelijk uit de Peel, niettegenstaande den voor enkele jaren gelegden Peeldam, waaraan niet minder dan 24 mille is ten koste gelegd. Men meldt uit Delft: Een 19-jarig meisje te Tiel schreef op eene advertentie in een der dagbla den, waarin te Rotterdam eene betrek king als dienstbode werd aangeboden. Het meisje aanvaardde de betrekking in een huis aan den Bergweg aldaar. Spoedig echter bleek de jonge vrouw dat zij in een verdacht huis was terecht gekomen. Zij wist te ontvluchten en, te Delft gekomen, verzocht zij de po litie aldaar haar naar hare woonplaats voort te helpen, aan welk verzoek werd voldaan. Nu de Loterij wet ook het loten om lekkers bij bakkers door de jeugd ver biedt, hebben de bakkers er in Fries land al iets op gevonden. Zij laten niet om zakjes met lekkers loten, maar knip pen. Voor een bepaald bedrag mag men met een schaar uit een lange rij opge hangen zakjes met diversen inhoud er ééntje afknippen. Te Overslag (Zeeuwsch-Vlaanderen) heeft eene gehuwde vrouw, moeder van vier kinderen, de vlucht genomen met een varkenskoopman, die reeds volwas sen zoons heeft. De vrouw heeft het geld, dat haar echtgenoot den vorigen dag van zijn geleverde beetwortelen ontvan gen had, medegenomen, en de koop man heeft al zijn liggend geld, alsme de kar en paard medegenomen. Men denkt dat ze naar Amerika zijn. Uit Wageningen meldt men: Maandagmiddag half een kwam de 23-jarige H. F. Kraay per fiets aan de woning van den heer G. W. Spitzen, leeraar in het Duitsch aan de H. B. School alhier. Hij belde aan en vroeg mijnheer te spreken. De heer S. was juist in zijn studeerkamer, terwijl de jongeheer R., bij hem in huis wonend, zich bij hem bevond. Deze ging het vertrek uit, toen K. binnenkwam. Nau welijks binnen, haalde K. een revolver te voorschijn en vuurde die af op den heer S., die misschien op 2 M- afstand stond. Deze liep naar voren en greep K. beet, waardoor een worsteling ont stond, waarbij de heer S. op de knieën viel. K. vuurde oudertusschen zijn re volver opnieuw af, waarbij de heer S. aan de rechterzijde van zijn hoofd ge troffen werd. De overige schoten misten. Op het geluid der schoten kwamen de Jongeheer R. en mevr. S. toesnellen, waarop K. zich omkeerde en een schot loste op mevr. S., dat haar gelukkig niet trof. Voortdurend vechtend, gelukte het aan de drie personen K. buiten de de deur te werpen en vervolgens door den tuin op straat. Ook andere per sonen waren ondertusschen door het schieten gewaarschuwd. In de algemeene worsteling die nu volgde, werd K. door drie arbeiders over meesterd, die hem zijn wapen ontwron gen en hem in de kazerne der mare chaussee in verzekerde bewaring brach ten. De heer S. bloedde ondertusschen vreeselijk. Dadelijk werd een dokter ontboden, die het voorloopig verband legde. Bij het later volgend onderzoek bleek, dat de heer S. behalve eenige kleine kwetsuren, een tamelijk ernstige wonde had aan de rechterzijde van het hoofd en tevens, dat de revolver met hagel geladen was geweest. Het oordeel der geneesheeren over de verwonding is, dat, indien er zich geen ernstige complicaties voordoen, deze niet doode- lijk zal zijn. Als aanleiding tot deze treurige daad wordt het volgende aangenomen: K.'s moeder was indertijd baker ten huize van den heer S. Daar sprak zij veel over haren zoon, die zoo goed leeren kon en dus te goed was voor een am bacht enz. De heer S. ried haar toen den jongen op de Tuinbouwschool, die pas geopend was, te doen, mogelijk gaf

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2