Glaiissii'ijk-Gai'lou „Oefening en Uitspanning" ~0. BOUMAN, Heusden, Mel i alle soorten KrnMeniersvaren, Maandag is er tusschen 300 man van elders die hun diensten kwamen aan bieden en 80 uit ^eslotenen op den lan gen weg van het station naar de buiten haven bloedig gevochten. Verscheidene menschen kregen ernstige wonden en de politie nam tal van twistzoekers in hechtenis. BËkE^DHiknG. Inschrijving voor «le \u(io iiale Militie. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden brengen ter openbare kennis, dat de mannelijke ingezeten, geboren in het jaar lc87 zich ter inschrijving voor de Na tionale Militie behooren aan te melden ter gemeente-secretarie, tusschen den ln en 31n Januari 1906, met overlegging van een kosteloos verkrijgbaar uittreksel uit hunne geboorteakten, indien z\j elders zijn geboren. Heusden, den 12 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Burgemeester en Wethouders van Heus den brengen ter openbare kennis, dat Franciscus van Bladel aan het bestuur der tGodshuizen alhier het verzoek heeft gedaan ot onderhandsche wederinhuring van een huis, met erf en tuin, staande en gelegen op het terrein van het voormalig Weeshuis, nabij de Ned. Herv. kerk. Zij, die daartegen bezwaren mochten hebben, kunnen die binnen acht dagen ter secretarie der gemeente schriftelijk indienen. Heusden, den 13 December 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. HEUSDEN, 16 December. Donderdagavond hield de raad dezer gemeente eene openbare vergadering. Na voorlezing en onveranderde goedkeu ring van de notulen der vorige vergadering komt het eerst aan de orde de vaststelling der gemeente-begrooting over 1906. De heer Van Everdingen, namens de commissie van onderzoek verslag uitbren gende, zegt, dat de commissie geene aan merkingen heeft op de cijfers der begroo-, tinghij wil allee*, een. paar vragen doen. Vooraf de opmerking, dat, ofschoon het B. en W. blijkbaar niet gemakkelijk is geweest, de begrooting sluitende te maken, toch nog een post daarop voorkomt wegens het oprichten eener nieuwe drinkwater- pomp, een maatregel, die in 't belang der volksgezondheid zeker moet worden toe gejuicht. De commissie heeft voorts met genoegen gezien dat op de Vischmarkt een brandput is gemaaktzou er op een ander punt in de stad, bijv. in de Hoogstraat, nog niet een tweede aan te brengen zijn in verbinding met de stadsspui? De com missie wenschte eindelijk gaarne te verne men, of B. en W. bekend zijn met de nadere plannen omtrent de scheepswerf. De voorzitter, met de laatste vraag be ginnende, zegt dat nog niet is ontvangen de beslissing van den Minister aangaande de aanvrage om inhuring van de strook Rijksgrond langs het terrein gemeente grond, waarop de werf moet worden aan gelegd. In afwachting daarvan heeft het Dagel. Bestuur zic;h met de concessiona rissen niet in Nadere verbinding gesteld. Zoodra die beslissing er is en deze wordt spoedig verwacht zullen onmiddellijk nadere stappea worden gedaan. Wat betreft het denkbeeld tot het maken van een tw^4den brandput, dit zal door B. .ÖÏL.-W-Gaarne in overweging worden genomen. Spreker gelooft echter niet dat het mogelijk zal zijn, daarvoor gebruik te maken van de spui, wijl men als dan niet ztker is, dat altijd met water zal gespoten worden. De begrooting wordt daarop met alge- meene stemmen vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 17836.16. In besloten vergadering is daarop vast gesteld een suppletoir-kohier van den hoof dei jj ken omslag. De vergadering, voor het publiek her opend zijnde, besloot vervolgens, op voorstel van B. en W. tot het bouwen eener goe derenloods op de Prins Hendrikkade. Ingekomen zijn: lo. De rekeningen over 1904 en begroo tingen over 1906 van de Godshuizen. Deze zijn gesteld in de handen eener commissie van onderzoek, tot leden waarvan zijn be noemd de heeren Verhoeven, Mostertman en Van der Meijden. 2o. Eene aanbeveling van het College van Regenten der Godshuizen alhier, ter benoeming van een lid van dit College, wegens de gewone aftreding van den heer C. J. de Jongh. De heer De Jongh werd met 5 stemmen herbenoemd; de heer Veerman bekwam 1 stem en 1 biljet was in blanco. 3o. Een besluit van Ged. Staten, waarbij het presentiegeld van de raadsleden wordt vastgesteld op f 70. 4o. Een brief van Ged. Staten, waarbij de ontvangst bericht wordt van den door den raad vastgestelde verordening op den verkoop van melk. a 5o. Een brief van den Minister van Binnenl. Zaken, waarin wordt kennisgege ven, dat door het College van Oude Schutters alhier, aan het Rijk ten geschenke wordt aangeboden de tot dat College betrekking hebbende schilderijen en voorwerpen onder voorwaarde, dat die in bruikleen aan de gemeente Heusden worden afgestaan om op het raadhuis aldaar te worden bewaard. De Minister deelt mede, dat het geschenk door Z Exc. onder die voorwaarde met in genomenheid wordt aanvaard en vertrouwt, dat ook de gemeente evenzoo zal handelen. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen besloten het aanbod gaarne te accepteeren en daarvan aan Z. Exc. b«richt U radon. De voorzitter sluit daarop de vergadering. Bij Mouton Co., te 's-Gravenhage, is een boekje verschenen over: „De schei ding van Maas en Waal", waarin een be schrijving van den vroegeren waterstaat kundigen toestand in Noord-Brabant, als mede van de werken voor de verlegging van den Maasmond, door den ingenieur van den waterstaat E. van Konijnenburg. In dit fraai uitgevoerde werk, uitgegeven met medewerking van het Provinciaal Ge nootschap van Kunsten en Wetenschappen in Noord-Brabant, is voor een groot deel de techniek aan het woord, maar ook niet- deskundigen zullen er belang in stellen* Het is voorzien van een groot aantal plaatjes van de doorgraving van den aanvankelijken keerdijk onder Aalburg, waardoor de feeste lijke opening van den nieuwen Maasmond plaats had, van de afsluiting te Andel en de daarbij noodige werken, kiekjes uit den tijd toen 's-Hertogenbosch nog onder water liep. Aan het slot zijn talrijke kaarten, pro- fillen, graphische voorstellingen en andere gegevens opgenomen. Uit de bijlagen blijkt o.a. dat 't belang rijke -werk ruim 24 millioen heeft gekost. SLEEUWIJK. Predikbeurten op Zondag a.s.: Ned. Herv. kerk (voor- en namiddag) ds. Visch. DEWERKEN. Gistermorgen ontdekte H. den Haan alhier, dat zijn paard uit den stal verdwenen was. Gelukkig was het gauw terecht, al had het een wandeling gemaakt naar den Straatweg. Men weet niet of er aan poging tot diefstal, aan een zoogenaamde grap of aan onachtzaamheid moet gedacht worden. VRIJHOEVEN-CAPELLE, 13 Dec. In dezelfde gemeenteraadsvergadering, gister avond alhier gehouden, waarin den heer Kien op diens verzoek eervol ontslag als gemeente-secretaris en -ontvanger verleend werd, werd met algemeene stemmen tot die ambten benoemd de heer M. Knijpers, onderwijzer aan eene openbare school te Capelle. LOON OP ZAND. Dezer dagen ontving een arbeidersfamilie van een neef, zoon van een in 1862 naar Amerika geëmigreerd arbeider of boerenknecht, een aangeteeken- den brief uit Kalamozoo (St. Michigan), inhoudende 200 dollar. Men kan zich de blijdschap voorstellen der behoeftige lieden, die met zulk een mooi St. Nicolaas-surprise verrast werden door iemand., die zij als zesjarig kind hadden zien vertrekken en van wien ze èedert weinig meer vernomen hadden. 4SPT»»» GENDEREN. De Raad dezer gemeente benoemde Donderdag tot onderwijzeres aan de openbare school alhier mej. N. C. Braams, thans in gelijke betrekking werkzaam te Nederhemert. Deze gemeente geeft hiermede een goed voorbeeld aan andere gemeente- of schoolbesturen door gebruik te maken van de gunstige bepalingen der gewijzigde onderwijswet, waarbij ook aan scholen van 2540 leerlingen het traktement voor ten onderwijzer(es) door het Rijk wordt uit gekeerd. GIESSEN, 13 Dec. Heden avond gaf de alhier bestaande zangvereeniging „Utile Dulci", onder leiding van den heer J. van Herwijnen, in de Openbare School hare eerste uitvoering. De zaal was zoodanig ge vuld, dat velen zich met een staanplaats moesten tevreden stellen. Het 13-tal zang nummers werd zonder onderscheid uitste kend ten gehoore gebracht; bijzonder viel evenwel in den smaak het stukje: „De Starrenhemel", gezongen door de dames G. Bouma en G. van Herwijnen. Ook werden eenige voordrachten ten beste gegeven. Wij wenschen deze jeugdige corporatie met haar kranigen directeur geluk met het succes van dezen avond en hopen, dat U. D. ons spoedig weer zoo'n gezelligen avond verschaffe. Alles liep in de beste orde af en ieder ging vergenoegd huiswaarts. Tot ouderling en diaken bij de Ned. Herv. gemeente alhier, zijn respectievelijk herkozen de heer P. van Herwijnen en P. J. 't Hooft, die zich deze benoeming hebben laten welgevallen. ANDEL. Tot ouderling Dij de Herv. Gem. alhier werd gekozen de heer Arie van Andel Bz., ter vervanging van den heer J. Ph. Reders, die als zoodanig niet meer in aanmerking wenschte te komen. Door den heer 't Hooft, rijksveearts te Almkerk, werd Donderdagavond bij mej. de wed. J. Kalis voor de landbouwers ge sproken, in verband met de oprichting eener roomboterfabriek. Bij het einde zijner rede werd de melk van 84 koeien toegezegd. ALMKERK. Voor notabelen bij de Ned. Herv. kerk alhier zijn herbenoemd de hee ren A. Snoek Tz. en J. Jonkers en in de plaats van den heer A. Snoek Wz, die bedankte, is gekozen de heer A. Z. Snoek. WAALWIJK. Door Burgemeester en Wet- houders dezer gemeente werd in het open baar verpacht het innen van het markt- geld over 1906, dat voor de som van f760 werd gegund aan H. v. Drunen te Waalwijk. Voor de betrekking van Havenmees ter voor het dienstjaar 1906 hebben zich reeds 6 sollicitanten aangemeld. De afdeeling Waalwijk van het Neder- landsch Onderwijzers-Genootschap heeft zich met een verzoekschrift tot den Raad dezer gemeente gewend om te verkrijgen dat de minima-salarissen van de onderwijzers aan de openbare school worden verhoogd met het bedrag der premie voor de verzekering van weduwen en weezen. WIJK. De mandenmakerij, „de Werk verschaffing de Vlijt" verschaft thans aan vele handen werk, vooral aan jongens be neden de 16 jaren, met het sorteeren van banden, die met scheepsladingen vol wor den aangevoerd. Bij de Ned. Herv. gem. alhier, zijn herkozen tot ouderling, de heer .Jacob Poor ter. en tot diaken de heer A. G. v. d. Beek, die beiden hunne benoeming hebben aan genomen. AALBURG. Deze week kwam Kamer man alhier des morgens tot de treurige ontdekking, dat er van hem een 10-tal kippen waren doodgebeten en verwijderd, öf hier aan boos opzet, of aan een hond of ander dier moet worden gedacht is nog onbekend. Alleen komt het verdacht voor, dat op een afstand van 15 min. de veeren lagen verstrooid. *VEEN, 15 Dec. In onze gemeente, groot pl.m. 900 zielen, heeft zich na een half jaar 't eerste geval van overlijden voorgedaan. Sedert dien was er van geboorte noch over lijden aangifte gedaan. Bij de Ned. Herv. kerk werden Woensdag herkozen tot kerkvoogden de heeren H. Ambrosius en L. v. d. Pol en tot notabel de heer H. M. Verbeek. Tot lid van het bestuur van het waterschap „de Alm", is gekozen de heer H. Schreuders alhier. ïtinneiilaiid. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende telegram van den gouverneur-generaal van Ne- derlandsch-Indië „Te Rappang meldden zich de ge wezen radja en de kroonprins van Siden- ring en te Loewoe twee zoons en drie kleinzoons van den radja van Boni. In West-Soppeng is de bevolking terug gekeerd. De moordenaar van den (blijkens een telegram van den gouverneur van Atjeh en onderhoorigheden door een kwaad willige vermoorden) opzichter van de stoomtram in Atjeh is door de bevol king gegrepen en uitgeleverd. Tot toelichting tot dit telegram diene, dat de kroonprins van Sidenring, den hoofdstaat van het bondgenootschap Adja Tapparang, als de ziel van het verzet in die landstreken was te be schouwen. De radja lijdt aan melaatsch- heid. De directeur-generaal der posterijen en telegrafie brengt ter algemeene ken nis, dat brieven, briefkaarten en ge drukte stukken, welke men op 1 Janu ari e.k. wenscht besteld te zien, ook dit jaar reeds tusschen 22 en 30 De cember te voren kunnen worden ter post bezorgd. Over de geheele adreszijde moeten dan echter twee elkander snijdende lij nen getrokken zijn. Men schrijft uit Vaals aan De Ned. Het bezoek aan het Casino wordt voortdurend drukker. De geheele week maar vooral Zondags komen allerlei heeren en vooral ook dames hun ge luk beproeven. Het roulette-spel schijnt nu meer de aandacht te trekken als het jeu de poule. Het wordt in een be sloten gezelschap gespeeld, waarvan men tegen een bepaalde som lid kan wor den. Het ledental bestaat thans uit meer dan honderd. Tot nog toe konden twee roulettes aan den speellust der bezoe kers voldoen, dezer dagen zijn de za ken weer uitgebreid, nu men nog twee nieuwe dergelijke speelinstrumenten heeft opgesteld. Daartoe had men ook j meer localiteit noodig, de tweede étage j van het bekende huis is mede in ge bruik genomen. De betrekking tusschen douane-kantoor en speelbank is deze ze zijn onder hetzelfde dak. Het rijki heeft voor den tijd van 10 jaren het voorste en benedenste deel van dit pre cies op de grens gelegen huis gehuurd. Verder werd dit door verschillende fa milies bewoond die nu langzamerhand alle vertrokken zijn, om voor de speel- gelegenheden plaats te maken. Overi gens heeft de bank niets met het douane kantoor uit te staan. Zij heeft haren* eigene ingang. De rouletteclub draagt den naam „High life", dat leest men ook op de pet van den bediende, 't Gaat er groot toe, de zalen zijn fijn ge meubileerd maar er wordt ook grof ge speeld. Onlangs hoorden we van iemand die in een paar dagen tijds 70,000 mark verspeeld had. Het kwaad woekert snel voort, zou er geen middel zijn het te stui te n Uit Leeuwarden meldt men Donder dagavond te half elf uur heeft zekere Jan Apeldoorn, 29 jaar, arbeider op de stroocartonfabriek aan het nieuwe Ka naal, een moordaanslag gepleegd op eene 22-jarige dienstbode. Met een scherp werktuig heeft hij haar twee diepe sne den toegebracht, De toestand van het meisje is levensgevaarlijk. De dader is gevlucht. De Leeuw. Ct. meldt o.m. De jeugdige dienstbode, die zoo on gelukkig het slachtoffer werd van dezen aanslag, is volgens de verklaring van den heer Zeilinga (bij wien ze diende) een stil, bedaard en hoogst zedig meisje. Verwonderlijk was haar tegenwoordig heid van geest na den aanslag. Niet alleen, dat ze in haren toestand nog de kracht had, naar haar woning, die ongeveer 200 meter van het tooneel van het drama verwijderd is, te loopen, maar ze had zelfs het pakje en haar hoed, die bij de worsteling met haar aanvaller op den grond waren gevallen, opgeraapt en meegenomen. Omtrent den jongen man, die den aanslag heeft gepleegd, vernam de Leeuw. Ct., dat hij als werkman, althans bij de heeren Faber en Zeilinga, voor vlijtig en oppassend doorging. In de Fabriek- steeg, waar hij woont, stond hij echter als persoon in geen besten reuk. Hij schijnt ook een ongunstig uiterlijk te hebben. De kantonrechter in Den Haag heeft den heer J. van Duysen, beklaagd van overtreding van de Loterij wet door den verkoop van bewijzen van deelneming in de 3 pCt. Nederlandsche Effecten loterij, vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. Tengevolge van het gebruik van door middel van briketten verwarmde sto ven moesten Zondag een 5 tal personen tijdens een godsdienstoefening de Geref. Kerk te Brigdamma (Zeeland) verlaten. Twee verkeerden in bewusteloozen toestand en moesten worden wegge dragen. In de zinkwitfabriek nabij Maastricht is de chef-monteur doodgebleven. De geneesheer constateerde verstikkingdoor kolendamp. Eergisterenochtend heeft aan het Oos terpark te Amsterdam een poging tot vergifting plaats gehad. De dienstbode S., ongeveer vier maan den bij mevrouw V., no. 46, aldaar, wonende, kon het niet al te best met hare meesteres vinden. In een driftige bui nu, deed zij vergif, naar men zegt, zuringzout, in 't kopje thee voor me vrouw bestemd. Het tweede meisje, van niets afwetende, bracht het kopje binnen. Mevrouw dronk een teugje, zette ech- tar onmiddellijk het kopje weder neer, omdat zij, afgaande op den bitteren smaak, meende dat men vergeten had er suiker in te doen. Het schuldige dienstmeisje had in dien tijd ongemerkt het huis verlaten. Onderweg schijnt ze echter berouw ge kregen te hebben, althans zij gaf zich zelf in den politiepost in de Muiderpoort aan, waar men haar in arrest stelde. Zoo spoedig mogelijk begaf zich een rechercheur naar de woning van me vrouw V., die hevig ontsteld, direct een dokter liet ontbieden, die gelukkig de vergiftiging wist te voorkomen. De omstandigheid, dat zij niet hield van thee zonder suiker, heeft dus mis schien mevrouw V. het leven gered. Een treurig ongeluk had Woensdag middag bij Velsen plaats. Een 9-jarig jongentje van den machinist F. v. D., wonende in den Velserpolder, liep ach ter een wagen, geladen met mest. Een der wielen schijnt het ventje te heb ben gegrepen en het onmiddellijk te hebben gedood. Met vreeselijk verminkt hoofd werd het lijkje op den weg, op ongeveer een half uur afstands 'van de ouderlijke woning gevonden. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 8 tot 15 Dec. Geboren: Bastiana d. v. H. Vos, en G. J. Rombout; Franciscus Jozephus z. v. W. A. van Oversteeg, en C. M. Groeneveld; Hendrika Elizabeth d. v. C. de Keijzer, en Hendrika van Beek. Aaitbeste«lin;gen. Waterhoogte Maastricht (brug). 14 Dec. 0.69 M. boven 0. 15 0.78 Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 13 Dec. 1.94 M. 1.78 M. 4- N.A.P. 14 1.95 1.75 15 1.86 1.72 A clverten tiën. in de nieuwe School te WIJK, op 27 DECEMBER 1905. DIRECTEUR DE HEER T. JONKER. AANVANG 6 UUR. Entree: le RitlG 40 Cent. 58e 185 HET BESTUUR. Cievi'aa&d Flink loon. J. DEN BOEFT, Hoofd eener Chr. School, Molenstraat, Gorinchem. Notaris RIETRA te Dussen bericht, dat de vaste Goederen der Kinderen van Dronkelaar, gelegen te Dussen in 't Noordeveld, zijn ingezet en v e r- hoogd: Koop 1 f 1400.koop 2 f 2100,en koop 3 f 1300, TOESLAG 81 ch^zer 1905, n.m. 1 uur precies, bij JENNEKE DE WIT, te Dussen, Baan. Bericht dat hij heeft ontvangen alle soorten Mieuwe Pavo Jam's, Aardbeien, Frambozen, Kersen, Frambozen en Bessen. Abrikozen, Bessen, Oranje-mar meladen, Kersen op sap, Nieuwe witte en bruine Booneil, Erwten, Spliterwten, CapueUners, tegen concurreerende prijzen. t ItOlMlI. verkrijgbaar in den Boekhandel van L. J. VEERMAN, Heusden. 5o. Het a&ibrengen ran eene bodemvoorziening in den bovenmond vio het ontworpen afwateringskanaal Tan 's-Hertogenboach naar Drongelen. Raming f 15.500. 60. Het rerhooien en verswaren van eene kade langs de Donge en de Amer, onder Raamsdonk en Made en Drimmelen. Raming f 16.100. 7o. Het aitvoeren van kribwerken in de Boven- vlerwede, nabij Woudriehem. Raming f 32.800. 80. Het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de Maas ender Appeltern en Ogen. Raming f 15.000, 9o. Het maken van een peilpnt en gebonwtje enz., voor een registreerenden getijmeter aan de Maas, nabij Heusden. Raming f o200. 20 Dec. Prov. bestanr van Zeelaad, het onderhoad van het Ned. gedeelte van het Kanaal van Ternenaen, ged. 1906—19087 Raming f 23.950 per jaar. 27 Dec. Prov. bestuur van Limburg, het onderhoud van de Maas in Limburg en Noordbrabant, boven de grensscheiding tusschen Mook en Heumen, ged. 1906- 1907, iB 5 perc. Raming resp. f9100, f7900, f12.000, f 6020 en f 5950. 28 Dec. De Holl. IJz. Sp. M. te Amsterdam, het maken van een houten aanlegsteiger met wachthuis, vier ducdalven enz. voor het station Hoek van Holland. Raming f 23.800. 28 Dec. Prov. bestuur van Noordholland, het verrui men en verdiepen van het Noordzeekaaaal en het maken van boordvoorzieningen tusschen IJmuiden en Vellen. Raming f 308.000. HEUSDEN, 14 Dec. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.23 tot f 1.35. Eieren van 7 tot 8 ct. Granen. Tarwe f 7.20 a ƒ7.50, Rogge f 5.40 «ƒ5.90, Gerst f 4 80 a f 5,30, Haver f 3.00 a f 4.20, Kool zaad f Raapkoeken f Sb a f Lijnkoeken f 10.50 a f 11.50. LAND VAN ALTENA, 15 Dec. Aardappelen. Vroege f Blauwe f 2.00 a f 2.1"; Zeeuwen, f 2.1" a f 2.25, Jammen f af. Hooi \e qual. f 10 k f 12.00, 2e quad, (voor de pers) f9 a 9,50 Klaverhooi ƒ11.00 A 12.5 Wit stroo f 10 ct f 12 Geel dito f af Varkens tot een getoieht van 75 K.G. 44 k 46 ets. zwaardere 48 a 50 etBoter f 1.20 a 1.30 per K.G. Eieren, f 1.65 a f 1 80 per 26. DUSSEN. 14 Dec. De prijs der boter was heden van f 1.12 a f 1.20. Aanvoer 91 K.G. Zetting t 1.23. Eieren f 1.90 de 26 stuks. hS'WÏJk v, 12 Dee. Ge prijs der Boter was ven f 1.08 tot 1.22 "er t-'it*. Itrn rerro "t 814 Kilo's ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 7.25 af 7,50, Haver f 3.50 a f 4, Garst f 5.50 a f 600 per H.LBoter f 0.55 a ƒ0.65 per half K.G. Eieren f 1.65 a f 1.85 per 26 stuks Biggen f 7,50 a f 11.50, Konijnen f 0.6') a f 1.25, Kippen f 0.55 0.80 per stuk 1A L H IJK, 15 Dec. De prijs der ttoter was van 1 17 tot t 1 29 "-r Kilo. Overleden: Joost Roelof Groeneveld, 2 maanden; Pieter Rijkevorst, 69 jaren. 18 Dec. lo. Prov. best. van Znidholland, het onderhond van de buitenhaven te Scheveningen, ged. 1906. R&miBg f 10320. ?o. Het onderhoud van het kanaal door Voorne, ged. 1906-1908. Raming f 22.500 per jaar. 19 Dec. De Maatsch. tot Bxpl. van S. S. te Utrecht, het maken van grondwerken, douaneloods met verhoogd perron en verdere werken op het station Rooaendaal. Raming f 518. 00. 20 Dec. lo. Min. v. Waterstaat enz., het onderhoud van de Maas (ged. Mook-Woudrichem), gedurende 1906 1908, in 3 perc. Raming per jaar, le perceel f 6580, 2e perc. f 13.480, 3e perc. f 2940. 2o. Het onderhoud van den Amer, het beneden deel van de Donge, 't riviervak Heleind-DoBgemond, 't Heusdenschc kanaal en ds afsluitwerken bij Andel, ged. 1906. Raming f 33.750. 3o. Het aanbrengen eener verdedigings langs den rechtei oever van het riviervak Heleind-Dongemond, gem. Herpt en Hem. Raming 1400 M. 4o. Het aanbrengen van eene voorziening langs het zeeëind van het Noorderhoofd te Hoek van Holland. Raming f 59.500, door het Fanfarecorps Goedgekeurd bij Kon. besluit ent.) 1 Appelstroop in potjes, ook uitgewogen. Verder: Zalm, Sardine, Lunchtong, An sjovis, Paling en Gelei. Abrikozen, Perziken, Ananas in bussen, üoepeu Londondèry, Schildpad, Erwtensoep, Juliènesoep, Maggi's consomme, Maggi om te kruiden, Cibils Vleeschextract, Picallili, Mexed-picls,. Uitjes. Kerry poeder, Cayennepeper, Parniermeel. Verkadc's Roek en -Beschuit, Verkaile's korstjes,, Verkade's ?iacht- en Theelicht. Aanbevelend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1905 | | pagina 2