Een teeton m gevaar. Sociëteit Casino, Vaste Daggelder VRIJDAG 12 JANUARI 1906, Liederen' JULli (JLP Jongste Bediende. actief Persoon, Bestuur der Domeinen. Staats visscherij. verpachten de verplichtingen van de Hollandsche Hypotheek-Bank aanmerkelijk worden verzwaard (volgens de tot dusver ge publiceerde lijsten vertegenwoordigen de on die wijze uitgegeven pandbrieven een bedrag van f 1.08.000), terwijl de opbrengst van deze opnieuw in circu latie gebrachte stukken niet in de kas der Maatschappij werd afgedragen. Voorts moet, volgens een ter beurze opgevangen gerucht f 1.000 000 uitge lote pandbrieven Holl. Hyp.-Bank in bezit zijn der Banque d'Éscompte te Parijs, die deze stukken in verband met de financieele operatie van den heer L. F. d. M. in betaling kreeg. Volgens hetzelfde gerucht is de Banque d'Éscompte voornemens de commissa rissen der Hyp.-Bank, in hun privé, aansprakelijk te stellen, daar de stukken na het intrekken niet waren vernietigd en den directeuren zoodoende gelegen heid werd gegeven de stukken onver- nietigd, als waren het volwaardige ef fecten, weder uit te geven. Het blinde vertrouwen, dat de commissarissen in de directie stelden, schijnt oorzaak te zijn geweest, dat de controle niet zoo scherp was als wel gewenscht was. Naar het Hdbld. verneemt, worden in verband met de zaak tegen de ver dachte directeuren, LeFèvre de Montigny en jhr. De Geer, door den substituut officier van justitie alle dagen verhoo- ren afgenomen. Niet alleen overdag, maar zelfs ook 's avonds hebben die verhooren plaats. Zoodra de toestand van jhr. De Geer dit toelaat, zal hij naar het huis van bewaring te Amsterdam worden over gebracht. Met betrekking tot deze zaak wor den namen genoemd, die ook reeds ge noemd zijn in de zaak-Mindrinetti en in de zaak van den internationalen ef- fectenzwendel, welke in den Haag werd berecht. Te Arnhem is de winkelierster D., geb. S., gearresteerd, verdacht van po ging tot vergiftiging van haren man. De dienstbode gaf aan de justitie kennis van haar vermoeden, dat hare meesteres den man poogde te vergiftigen, door in een drank, dien hij tegen rheuma- tiek gebruikte, centen te laten aftrekken. De justitie legde daarop ten huize van de verdachte beslag op een koffiepot, waarin die drank was en waarin nog twee centen lagen. De verdachte heeft bekend, maar verklaarde, dat het niet de bedoeling was haren man te dooden, maaralleen om hem wat zieker te maken, zoodat hij zich niet meer zooveel met den winkel kon bemoeien, als hij tot nog toe deed. De man zegt, dat hij zich sedert het innemen van het vergiftigde drankje heel wat beter bevindt. Ook Gouda heeft, naar verschillende bladen melden, zijn financieele catras- trofe. Eenige weken geleden overleed daar een notabele, die voor een aan zienlijk bedrag van anderen onderzijn berusting had. Thans moet gebleken zijn, dat er een aanzienlijk tekort be staat, en wel van vier ton gouds. Men verwacht een faillietverklaring van de nalatenschap, doch vreest dat hiervan niet veel terecht zal komen, daar reeds een paar jaar geleden een aanzienlijk bedrag belegd zou zijn als lijfrente voor de weduwe. Den laatsten tijd werd er te Enschede valsch geld in omloop gebracht. De politie kende het signalement van het l?-jarig jongetje, dat zulks deed en dat Zaterdagavond een winkel in de Oranje straat binnenging. Toen er bleek, dat er een valsche gulden in betaling was gegeven, werd de knaap gearresteerd. Bij huiszoeking in de woning zijner ouders vond men materialen voor de vervaardiging van valsche munt, val sche guldens- en rijksdaalders-stukken, alsmede honderd paar schoenen, bij een firma daar ter stede gestolen. De ver moedelijke schuldige, F. H., een Duit- scher, is gearresteerd. Te Delft is Maandagmiddag 12 uur in den ouderdom van ruim 60 jaren overleden de heer Jacob Cornelia van Marken, de bekende groot-industrieel en sociaal-oeconoom. Een langdurig en smartelijk lijden ging aan dit verscheiden vooraf. Jacob Cornelis van Marken die 30 Juli 1845 te Dordrecht geboren werd, heeft zijn opleiding genoten aan het gymnasium te Amsterdam, waarheen zijn vader, predikant te Dordrecht, kort na de geboorte van den lateron groot industrieel werd beroepen. In Sept. 1862 ingeschreven als stu dent aan de toenmalige Koninklijke Academie te Delft, heeft hij aldaar den 11 Juli 1867 het examen van techno loog afgelegd. Kort na zijn promotie heeft hij zich naar Oostenrijk en Hon garije begeven, waar hij als werkman op de fabrieken in de voornaamste ste den, zich op de hoogte stelde van de gistfabricatie, toen hier te lande ver achterstaande bij die in het buiten land. Hier te lande teruggekeerd, ontwierp hij de plannen voor een gistfabriek, berekend voor een maximum productie van 200.000 K.G. gist per jaar. In 1869 werd het werk aangevangen voor wat men nu noemt „de oude fa briek", die in April 1870 werd in wer king gebracht. Dit was de oorsprong van de uitgebreide nijverheidsonder neming, die thans in binnen- en bui tenland als model-inrichting wordt be schouwd. In 1869 is van Marken gehuwd met Agneta Matthes, naar wie het in 1882 gestichte park werd genoemd. Als men zich den groot-industrieel voor den geest haalt, is onafscheidelijk aan hem verbonden die trouwe levensgezellin, die door haar krachtige en bezielende hulp Van Marken steunde bij het verwezen lijken .van gedachten, waarvan het wei nigen is gegeven den omvang en de be- teekenis te begrijpen. Van Marken schreef in 1881 „La Question Ouvrière", nog altijd een vraagbaak voor hen die studie maken van maatschappelijke vraagstukken. Aan wijlen mr. A. Kerdijk, v. M.'s zwager, had hij een krachtig mede stander. In 1884 voerde hij op zijn fabrieken den jaarlijkschen gemeenschapsdag in, een feest waarvan de bedoeling was de individueele aanraking tusschen hem en de werklieden, waaraan hij zeer ge hecht was en die door de reusachtige uitbreiding van het bedrijf schier on mogelijk was, in eere te houden. Het oorspronkelijk kapitaal der fabriek van f 150.000 is thans gestegen tot f 6.640.000. Met Van Marken is een man van buitengewoon groote beteekenis heen gegaan. Even vóór Nieuwjaar heeft de be manning van het Groningsche tjalk schip „Nieuwe Zorg", schipper P. Tattje, een paar bange dagen en nachten in de Noordzee, benoorden Ameland, door gebracht; vooral de nacht van 29 op 30 December was voor de bemanning, die bestond uit den schipper, diens zoon, twee dochters en een koksmaat, om nooit te vergeten. Het Nieuwsblad v. h. N. heeft een onderhoud gehad met een van de twee dochters van den schipper en schrijft daarover het volgende: In strijd met de berichten, die over het ongeval de ronde hebben gedaan, werd ons verzekerd, dat het schip niet werd aangevaren, maar dat het een lek boven water aan bakboordzijde had ge kregen, doordat van het vaartuig de beide zwaarden wegsloegen. Er was een hooge zeegang en er heerschte een strenge vorst. Het schip werd op een verschrikkelijke manier heen en weer geslingerd. De lichten van Borkum kon men onderscheiden, maar door den zwaren mist kon men geen land zien. In genoemden nacht stonden de mannen onophoudelijk aan de pompen. De meisjes, die half-ge- kleed waren, hielden zich met mannen moed op het dek staande. Zij hadden vaders jekkers aangetrokken en stook ten de noodvuren. Alle kleeren, die maar onder haar bereik kwamen, wer den met petroleum begoten en in brand gestoken, ten einde de aandacht te trekken. Zoo werden niet minder dan 30 liter petroleum vergoten en 4 pak lucifers verstreken. En nog kwam geen hulp opdagen. Eindelijk kreeg een schip de nood- vuren in 't vizier. Het was de Duit- sche stoomer Prosper, die zoo dicht mogelijk bij de tjalk trachtte te ko men. Een vreugdekreet steeg van de Nieuwe Zorg op. Onmiddellijk werden van de Prosper lijnen uitgeworpen, maar zonder succes. Telkens mislukten de pogingen tot redding. Toen werd de reddingboot uitgezet, en na een hardnekkige worsteling met de golven en het ijs gelukte het twee officieren en drie manschappen, die in de boot zaten, het schip te naderen. Eerst werden de meisjes gered, toen de zoogenaamde „derde man", die in zee viel, maar spoedig in de boot werd ge trokken, en ten slotte de zoon en de vader. Tweemaal werd de tocht met de boot ondernomen, totdat alle opvaren den zich op „De Prosper" bevonden. De „Nieuwe Zorg" werd aan zijn lot overgelaten, want op „De Prosper" dacht men niet anders of het schip zou zinken. Welk een ellendig weer het was, kan men opmaken uit het feit, dat „De Prosper", die anders 10 mijlen in 't uur vaart, nu slechts ll/2 mijl liep. De Prosper was echter nog maar nauwelijks weg, of een stoom trawler nam „De Nieuwe Zorg" op sleeptouw en bracht het schip naar IJmuiden. Op „De Prosper" werden de opva renden allerliefderijkst verpleegd. De ongelukkigen, die langen tijd zonder eten waren geweest, moesten als 't ware een geheel ontdooiïngsproces door maken. De meisjes hebben hare han den op het oogenblik nog niet weer te harer beschikking. Tattje en de zijnen werden naar Ham burg gebracht. Hij en zijn zoon zijn daar voorloopig geblevenzijn dochters en de koksmaat zijn naar hier geko men. Moge het ontredderd gezin spoedig de gevolgen van de ramp teboven komen. Bij den heer A. Bouwman, Israëlitisch onderwijzer, wonende op de Springweg uo. 186, te Utrecht, is gisterenavond op een zeer geheimzinnige wijze inge broken. Het dienstmeisje, dat de hoofd rol in de geheele geschiedenis gespeeld heeft, geeft een zeer sensatiewekkend relaas van het gebeurde. Het meisje was met het jongste kind alleen thuis en ging zich omstreeks tien uur overtuigen of dit wel rustig sliep. Toen zij in het benedenvertrek terugkeerde, bevond zij zich plotseling van aangezicht tot aangezicht tot twee woest uitziende kerels, die lange val sche baarden droegen en maskers voor het gezicht hadden. Voor dat zij zich nog goed en wel van den schrik had kunnen herstellen, had het tweetal haar reeds aangegrepen, gekneveld en ge blinddoekt en op die wijze volkomen machteloos gemaakt. Bovendien werden haar tegelijk de kleeren gedeeltelijk van het lijf gescheurd en geraakte zij onder de ruwe behandeling van de beide bandieten bewusteloos. Van het geen er verder gebeurde, kan zij niets mededeelen. De koster der Israeliti&che kerk, de heer S., wonende aan de over zijde, moet echter onraad gemerkt heb ben. Het breken van een ruit trok zijn aandacht. Hij ging vervolgens op zijn beurt de woning binnen en joeg daar mede onmiddellijk de ongure bezoekers op de vlucht. Waarschijnlijk is door den tuin een goed keenkomen gezocht. Het dienstmeisje lag languit en gedeel telijk ontkleed in nog altijd bewuste- loozen toestand op den grond. Zoo spoedig mogelijk werd geneeskundige hulp gehaald en na twee uur kwam het weder eenigszins op verhaal. Na onderzoek bleek, dat de inbrekers geen gelegenheid gehad hebben om een goeden slag te slaan. Slechts wordt een spaarbankboekje vermist en een heel gering bedrag aan klein geld, dat aan het overvallen meisje toebehoorde. De politie is zonder dralen van het gebeurde op de hoogte en stelt een ijverig onderzoek in. Van de daders is tot nu toe echter niet het minste spoor ontdekt. Een kleine aanwijzing is misschien, dat op een avond van de vorige week plotseling met veel geweld aan de bel getrokken werd en een stem naar binnenriep: „Doemaar open, want ik weet, dat er niemand thuis is." Of een en ander echter direct met elkaar in verband staat, zal afge wacht moeten worden. Duistere punten zijn verder, hoe de daders zijn binnen gekomen en later weer vertrokken zijn, zonder een enkel veertje achter te laten. Op Vlieland is aangespoeld eene flesch met een briefje van den volgen den inhoud 27 December schip verlaten met de groote boot boven Borkum vuurschip, schip Broedertrouw, schipper A. v. d. Meer. O God! help ons, wij vergaan. Betreffende het drama te Oudemans- Watervliet, onder IJzendijke, waarbij eeri koewachter vermoord en een land bouwer door een schot hagel ernstig verwond werd, vernemen wij dat reeds vier personen in hechtenis genomen en naar Gent vervoerd zijn. De toe stand van den landbouwer is vooruit gaande. Uit Harderwijk meldt men, dat Maan dagavond om kwart vóór negen uur aldaar een hevige aardschok gevoeld is, gepaard met een dof gerommel. De ramen rinkelden en de menschen zaten te beven op hun stoel. De richting was Zuid-noord en de schok duurde circa twee seconden. Een bekend straattype te Amsterdam, wonende in een gangetje in de Wil lemstraat, en met een poppenkastje langs de straten trekkende om de lief dadigheid op te wekken, is in het Bin nengasthuis aldaar overleden. Naar algemeen beweerd wordt, moet „Poppenkastje" een vermogen van f27,000 hebben nagelaten. Men meldt uit Nieuwediep: De vischschuit Helder 25 is in de Noordzee verongelukt. Het vaartuig is onderstboven bij Eierland aangespoeld. De drie opvarenden zijn zeker ver dronken zij waren schipper R. Zwaan, ongehuwd, en de knechten J. de Vries, gehuwd en vader van 5 kinderen en K. de Vries, gehuwd en vader van 4 kinderen. De onverzorgd achterblijvende gezinnen zijn te Helder woonachtig. Burner Hike Stand. Heusden, van 3 tot 9 Jan. Wijk, over de maand December. Veen, over de maand December. Gbboben: Pieternella, d. v. Gerrit den Dekker en Antje Kiep; Elisabeth, d. v. Otto Dammers en Anna Schreudere. Nederhemert, over de maand December. Getrouwd: Marcelis de Weerd, 27 j. en Go verfje Adriana Bragt, 22 j.; Engelbertus van Heemskerk, 23 j. en Janna Bouman, 24 j. Andel, over de maand December. Getrouwd: Leendert Schouten, 23 j. en Jenneke van Rijswijk, 21 j. De neusbloedingen. Het is een slecht teeken dikwijls uit de neus te bloeden. Alle personen die uit de neus bloeden, zijn bepaald verzwakt, lijden aan bloedarmoede en de behandeling der Pink Pillen die de bloedarmoede geneest, is voor hun noodig. Waarom hebben zekere personen vaak neusbloedingen en anderen nooit Omdat de eenen zwak en de anderen sterk zijn. Bij de zwakke personen doet zich de zwakte niet alleen op het geheele spierstelsel gevoelen, maar op het geheele lichaamsgestel. Bij de lijders aan bloedar moede verzwakken zich dan ook de kleine tuben, de kleine bloedvaten waarin het bloed circuleert, zoodat zij bijna barsten onder den invloed van de geringste kracht inspanning, bij het neussnuiten bij voor beeld of zelfs bij eenige bloedaandrang. Men stopt deze neusbloedingen wel, maar als men den algemeenen toestand niet ge neest, als men het geheele lichaamsgestel niet versterkt, zullen de neusbloedingen zich bij de geringste krachtinspanning op nieuw voordoen. Mejuffrouw van Drie de Jager, wonende Bink opweg te Amersfoort bloedde zeer dikwijls uit de neus, en was bij gevolg lijdende aan bloedarmoede de Pink Pillen hebben haar genezen. „Mijn dochter, 23 jaar oud, zoo schrijft ons Mej. van Drie de Jager was sedert eenigen tijd erg lijdende aan bloedarmoede. Ieder oogenblik bloedde zij uit de neus, dikwijls was zij duizelig, zij at niet meer, verteerde moeilijk de spijzen en was erg zwak Wij hebben de hulp der Pink Pillen in geroepen en de uitkomst is uitstekend ge weest. Thans is zij hoogst welvarend, zij is zeer sterk en kan haar werk verrichten. De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, al- gemeene zwakte, maagpijnen, rheumatiek, hoofdpijnen, zenuwpijnen." Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Harkt hor telt ten. Waterhoogte Maastricht (brug). 8 Jan. 2.62 M. boven 0. 9 3.08 Waterhoogte Heusden. HoogWater Laag Water. 6 Jan. 1.75 M. 1.30 M. N.A.P. 7 1.91 1.88 8 2.07 1.75 221 2.05 4(1 ertenllën. 's-HERTOGENBOSCH. 's avonds 8 uur: te geven door met medewerking van CtiElRAiD HO*. Het Programma bevat o. m.: Liederen van Brahms, Schumann (Frau- enliebe und Leben), Kuiler enz. Scherzo op. 4 Esmoll (Piano Solo). Zie verder groote biljetten. Concertvleugel uit de fabriek van C. BECHSTEIN, Berlijn. Entree f 1,95. Kaarten van af heden te bekomen en plaatsen te bespreken in den Boek- en Kunsthandel van T. H. YTSMA. Op een kantoor te dezer stede kan ge plaatst worden een jongste bediende eene nette hand schrijvende en goed kun nende rekenen. Eigenhandig geschreven brieven onder letter H aan bet bureau van dit blad. Gevraagd een die genegen is eene BEETWORTEL SUIKERFABRIEK te vertegen woordigen voor den Biesbosch. Per sonen die in den Biesbosch wonen en daar goed bekend zijn genieten de voorkeur, mits getuigschriften goed zijn. Brieven franco onder no. 1906, Bureau van dit blad. gevraagd, tegen half Maart, P. G., uitst. kunnende ploegen en zaaien met (1e machine. Loon f 8.per week, met vrij huis en aard appelland. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden, bij T. HANEDOES, GEVRAAGD voor Dussen een die genegen is eene Iteetwortelsui- kerfahrïelv te vertegenwoor digen, voor Dussen en Omgeving. Zonder goede getuigschriften onnoodig zich aan te melden. Brieven franco letter A B, Bureau van dit blad. OPENBARE VERPACHTING VAN De Ontvanger der Registratie en Domei nen te Werkendam, zal op Vrijdag 1® Januari 1906, des voormiddagsom 111 uur, in het koffiehuis „Koophandel en Zee vaart" te Dordrecht, bij inschrijving in het openbaar 15 perceelen Staats visscher ij in de Maas, de Nieuwe Maasmond, de Amer, het Bergsche Veld en Hollandsch Diep, voor een jaar, ingaande 1 Januari 1906, met recht op verlenging tot 31 December 1910. Onder de perceelen 1 tot en met 14 is de visscherij met de zalmzegen begrepen; onder perceel 15 niet. Boekjes a 10 cent verkrijgbaar bij de Ontvangers te Werkendam, Waalwijk, Oos terhout en Zevenbergen en door tusschen- komst van iedereu Ontvanger der Regis tratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Wer kendam. Ondertrouwd M. Kraneveld, 25 j. en C. Mallant, 23 j. Getrouwd: Jan Boom, 32 jen Henriette J. M. Wielandt, 30 j. Overleden: Adriaan van Bladel, 75 j. Ondertrouwd: D. de Vries, 22 j. (te Giessendam) en E. v. Tilburg, 25 j. Geboren: Cornelia Johanna, d. v. A. v. Rijswijk en A. v. d. VeldenDirkje Adriana, d. v. K. Baaijens en P. M. Bouman. Overleden: Jenneke v. d. Steenhoven, 70 j., echtgen. van F. Versteeg. Overleden: Jan Vos, 36j., echtgen. van Adriana van der Velden. Geboren: Dirgje. d. v. J. D. van den Oever en W. van Rees; Egbert, z. v. J. M. Vernooij en F. Brienen; Maarten, z. v. D. Teeuw en E. H. VerheijElias, z. v. C. de Weerd en C. H. Struijk; Cornelia, d. t. J. Dekkers en J. de Koning; Arie, z. v. H. Vos en D. Bruigom; Cornelia Elizabeth, d. v. G. Doruiter en M. van der Vliet. Overleden: Hendrikus van de Werken, 1 j.; Maurits Biesheuvel, 9 m.; LenaJacoba de Weerd, 72 j. Geboren: Jansje Johanna, d. v. Matthijs Versteeg en Cornelia Naaijen; Jacobus en Johannes, zonen van Martinus Verbeek en Hendrika KrapGerrit, z. v. Jan Schouten en Anneke den Dekker: Petronella, d. v. Jacobus Johannes de Koning en Henrica van Loon. 'r (5 Juff. de Jagervolgens 'portret. Le prgsen maren alt volgtrunderen 1* gual. li 'mi ie sual.të tent. Ss inal. sent; kalveren Le •al 1-i *»ni i' ftuti 80 senl %r rami. ent; schapeti 1« f-nat. 56 cent, t< fui. 5C teut alles kilovarken* 1» fuai. 48 i 57 tent 3. ma.I. tent Se gual. teut, licht soort 46 i 47 cent diet per kilo. XOITARDAM, 8 Jan. T*rw«. Jarige, puike f 7 10 i 9 50 goede e* mutdelbare f a Numtoe O. teste f -.a -•goede f -.s geringe f a Per 100 kilo f 8.60 9 0\ Canada ine» f -■a Ro«Ke De tt» 5.40 6 00. —H» en mindere f -.G«r»t. If inter flik 8.15 Per 100 kilo f c Zomer flik a S.00 Per 100 kilo /-•— -.—ChereMer 8.50 t 8.90. Haver 7.50 a 8.60. Boonen. Bruine. De keet» nJ. f 8.— a 9.75, goede m minder' toort f - Witte. Dr telt» gual. f a ga»d~ n mindere f a Erwten. Kook 0.a f 0,—. \8*arieiaad. De lette gual. f 8.— a f 9 mindere ■nart fm Haarlemmermeer. WERKENDAM. De zetting der boter ie deze toeek op de markt 65 ete., in de winkels due 70 et per half kilo. Eieren f 1.20 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze toeek op de markt f 0.65, in de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f 1.0 per 26 stuks. GORINCHEM, 8 Jan. Met bestemming voor de exportslachterij te Nieuwerkerk a d IJsel Oseh of Pliisingen toerdeheden hier ss en te L'er dam 47 varkens geleverd, tegen 22 a 28 cent per halve E.G. GUttJ J* l.H e.m 8 Jan. >p a» veemarkt ivaren n - i n aangevoera 91 runneren waarvan de prijzen teat dis oelgtt Zvtar» kal/koeien 180 a 260 kal/vaarzen /140 210. melkkoeien ƒ160 a 200, vaar koeien - anderhalf Jarige ossen f 80 a 100, gutste vaarx»n /110 a 120, pinken f a graskalveren f 85 60 nuchters kalveren f 10 a 16 lammeren per itnk. Boter f 0.67 0.70 per haM kilo, eieren f 1 20 1.80 per 96 stuks, kippen f 0.70 a 0,80 per etuk Aangevoerd 7 vette varkens, van 25 26 tent pet half kilo, schapen f a 182 biggen f 8. 14 ver stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ril tarwe 8.10 a 8.25. Roode dito 7.60 4 7.7 Witte dU-, 7.75 4 7 85 Inl. rogge f 5.10 4 5.20, bnitenl. dita 5.— 4 5.15, Oerat 4.70 4 4.8 haver 8.70 a 3.80, dnivenboonen 7.50 4 7.6') blanwe erwten a -mail 75 pd. 5.10, 4 5.15, alles naar kwalit»11 en per heetoliter verhandeld. <J IAADaM 8 9 Jan. lp 'te veemarkt tea te aangevoerd 1' 49 tt» aderen, 1051 mager 357 nette en grnkalv-r*u 154 wekten talv-r»n 895 "tapen of lammeren 534 -arkens, 79 kiggen, 6 iuk...n *t geiten, 48 paariien, - veulens, ezel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3