Kïïnpsr Particulier Kapitaal, Bericht van Inzet. Speelkaarten lie (iorinclicinsclie Orgelliandel Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Heulen Zonen. 1NEELMEIJER Co., Vloeibare Gom en Zegellak. KINDER MEEL. Eene Boerenwoning, openbaar verkoopen Een Heerenhuisje COM! IIvan Herwaarden, W. VERMEULEN, Ph. VAN WIJK, ^Hoogstraat 653, Gorinchem. Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. De Weilanden, Handnaaim achine, permanent geëxposeerd. Paasche bij het afscheid op jovialen toon de hoop uitsprak, dat men de zaak toch niet zoo hoog zou opnemen. Men schrijft uit Rijssen: De hier gevestigde smid Hesselman, een twee-en-dertigjarige jongeman, dreef hier rustig zijn smederij, en dat de zaken niet verkeerd gingen, bewezen zijne plannen om in 't huwelijksbootje te stappen. Hij vervoegde zich hiertoe bij den burgemeester van Rijssen, met verzoek de hiertoe benoodigde stukken in orde te maken, doch moest hier ver nemen, dat hij zich te vervoegen had bij 't gemeentebestuur van Groenloo, zijne geboorteplaats. Bij den burge meester van deze gemeente slaagde hij echter evenmin, want deze was niet in staat hem een bewijs van voldoening aan de nationale militie te verschaffen. Zijne ouders waren n.l. toen hij 4 jaar was, naar Amerika vertrokken, en had den zijnen ouderen broer en hem in Nederland ach torgelaten. Daar nu zijn ouders buitenslands vertoefden, meende hij niet verplicht te zijn, zich aan te geven voor de nationale militie en liet dit dan ook na. Nimmer werd door de bevoegde autoriteiten hierop aanmer king gemaakt, doch nu Ged. Staten van Gelderland door zijne aanvraag om bovengenoemd bewijs, met deze om standigheid werden bekend gemaakt, werd H. j.l. Maandag te Arnhem ont boden, om voor Ged. Staten te ver schijnen. Hier werd hem in plaats van 't gevraagde bewijs van voldoening aan de nationale militie, eene soldatenuit- rusting verstrekt, en werd hij inge deeld bij 't garnizoen infanterie te Arn hem. Eene vreemde historie voorwaar, doch te vreemder als hierbij in aan merking wordt genomen, dat de oudere broeder te Goor woonachtig, naar men ons meedeelt, zich indertijd wel voor de militie heeft aangegeven, doch zelfs niet behoefde te loten, omdat dit niet kon plaats hebben dan in de bij de Militie- wet bepaalde woonplaats van den vader of voogd. In de Tweede Rosestraat, te Rotter dam, voorbij de brug over het Spuika- naal, vonden jongens Zaterdagavond het lijkje van den 10-jarigen P. van B., wonende in de Rosestraat. Dit knaapje was daar ter plaatse op de treeplank van de te 61/, uur uit de Rosestraat vertrokken stoomtram gesprongen, maar gevallen, tengevolge waarvan de tr£.m over hem heen ging. Een afgereden arm en been en een verbrijzelde schedel veroorzaakten een onmiddellijken dood B. en W. van 's-Gravenhage hebben weer een adres betreffende de haven te Scheveningen oni vangen, thans van visschers aldaar. Tot hun leedwezen is het gebleken, bij het lossen en laden in de binnen haven, dat de visschershaven niet vol doet aan de verwachting, daar de werk zaamheden soms zelfs onmogelijk waren. Door de deining is het vele malen gebeurd, dat zelfs nieuwe trossen braken en de schepen groote schade maakten. In plaats van met vrouw en kinderen samen te zijn, moesten zij menigmaal nachten achtereen op hun schepen waken, en zijn zij dus genoodzaakt, al weer naar vreemde havens te -trekken. Het is daarom, dat zij zich gaarne aansluiten bij het adres van de com missie voor de verbetering van de haven uit de afdeeling Scheveningen van de Visscherij vereeniging. Als de meest belanghebbenden drin gen ook zij aan op uitvoering van het plan, door die commissie voorgesteld. Een man te Ellewoutsdijk kreeg de vorige week bij het snoeien van een doornhaag een doorn in de hand. Hand en arm zwollen zeer hevig op en na eenige dagen van hevig lijden is de man aan bloedvergiftiging overleden. Men meldt uit Hengelo: De fabrieksarbeider W. G. J. M., door de marechaussee aangehouden als ver dacht van den moord op den jacht opziener Hersthuis, heeft bekend den jachtopziener gedood te hebben, doch niet het opzet daartoe gehad te hebben. Wijlen de heer P. K. Meeussen, on langs in Den Haag overleden, heeft zijn geheele vermogen vermaakt aan het Algemeen Burgergasthuis te Ber- gen-op-Zoom. Het bedrag dezer nala tenschap, waarvan eenige legaten aan andere liefdadige instellingen, zooals het Roomsch-Katholieke en Protestant- sche Weeshuis te Bergen-op-Zoom, af gaan, wordt geschat op een half mil- lioen. Zondagavond brandde in de gemeente Steenwij kerwold een kleine boerderij af. Het was een korte, maar felle brand. Omtrent de oorzaak gaan verschil lende geruchten, sommigen spreken van kwaadwilligheid, anderen van verre gaande onverschilligheid. Hoe het zij twee personen, B., een wegwerker, en W., beiden uit Steenwijkerwold, werden Maandagvoormiddag gevankelijk weg gebracht. Er schijnt wraakzucht in het spel te zijn. Door de „Compagnie Universelle du Canal maritime de Suez" is aan de aan nemersfirma Volker en Bos opgedragen de verbreeding en verdieping van een drietal vakken van het kanaal van Suez een werk dat binnen vijf jaren moet verricht worden en waarmede dezen zo mer een aanvang wordt gemaakt. Uit Nijkerk wordt aan de Zw. Ct. gemeld Zaterdag jl., des avonds omstreeks half tien, werd de veekoopman G. Land man, wonende in de buurtschap Veer, alhier, op den Amersfoortschen straat weg onder deze gemeente door twee personen aangevallen, welke, na hem eerst met een hout tegen den grond geslagen te hebben, zijn portefeuille, inhoudende f 1100 aan bankpapier, met geweld ontnamen en daarmede aan den haal gingen. Landman keerde daarop dadelijk naar Nijkerk terug om aangif te van 't gebeurde bij de politie te doen, waarop zich de burgemeester met rijks- en gemeente-politie onmiddellijk naar de buurtschap Holk begaf en aldaar op vermoeden de arbeiders C. B. en G. W. arresteerden en in verzekerde bewaring stelden. Beide personen zijn heden op last van de justitie naar het huis van be waring te Zwolle overgebracht. Te Rottevalle (Fr.) is de jongeling v. d. Wal te Drachten door drie kerels aangevallen en vreeselijk gesneden. Door bloedverlies zakte hij op den weg in een, waar hij des morgens bewusteloos werd gevonden. De wonden in zijde en rug zijn levensgevaarlijk. De daders zijn door de marechaussee opgespoord; zij wonen in het dorp Haskema-Opeinde. Men meldt aan de N. R. Ct: De tweede stoompont, de Velsen, is nu ook op de plaats waar zij dienst zal moeten doen, uit Amsterdam terug gekeerd, na daar totaal te zijn getrans formeerd. De hooge kap is eraf, de scheprade ren zijn weggenomen, aan de voor- en achterzijde zijn vangarmen met allerlei radertjes en links en rechts rondsels met beschermers aangebracht, waarover de ketting zal moeten loopen, maar die ketting zelf zit er nog niet aan, daar het ding nog gemeerd ligt aan den steiger van de zuidzijde. Waar de Velsen zal moeten varen is een vraag, daar dit van uit de zomer- havens niet kan en aan de winterha- vens zit de Kennemerland vast, om nu de brug absoluut onbruikbaar is voor rij- en voertuigen, die over te zetten. Van het repareeren der brug schijnt niet te zullen komen. Trouwens, dit zou groote kosten meebrengen, want zoo stuk als nu werd 't nog nooit gevaren. Al het remmingwerk aan de IJmuider zijde is vernield en het vaste deel der brug een heel eind verzet. Alleen voetgangers mogen en kunnen er nog over. In het gezin van den bootwerker N. van Aalst op de eerste verdieping ach ter van pand No. 3 aan den Visschers- dijk te Rotterdam, heerschte Zaterdag avond groote verslagenheid. De moeder had omstreeks half acht haren zuige ling van 5 maanden in een wiegje, en twee andere kinderen, een meisje van 2\ jaar, en een knaapje van 31 jaar, in een ledikantje te slapen gelegd, ter wijl de vader zijn verdiend loon was gaan ontvangen. In de meening dat de kinderen waren gaan slapen, ging de moeder even naar beneden bij een buur, toen een kwartier later een uit hare woning komend geschrei hare aandacht trok. Zoo snel mogelijk daar terugkee- rend, ontdekte zij brand in het ledi kantje, waarin de kinderen sliepen, vermoedelijk veroorzaakt doordat het oudste knaapje tijdens de afwezigheid der moeder eenige lucifers had weten machtig te worden en daarmede was gaan spelen. De toestand waarin de kleinen verkeerden, bleek allertreurigst. De zuigeling was reeds tengevolge van den rook door verstikking overleden en het 2£-jarig dochtertje Marie had over het geheele lichaampje brandwonden, vooral aan buik en borst, zoodat het naar het Ziekenhuis gebracht werd, waar het Zondagmorgen ook is overleden. Het knaapje van 3£ jaar kwam met brandwonden aan een arm vrij. Een begin van brand in de woning ontstaan, werd door de politie met em mers watjer gebluscht. Men meldt uit Maastricht: Zondagavond is er door justitie en politie een inval gedaan in de „Club de. Bienfaisance", waar een dertigtal spelers aanwezig waren. Er zijn twee roulettes, speelgeld en andere utensiliën in beslag genomen. Men zegt, dat de inval geschied is op bevel der recht bank. In een pakhuis in de Koggestraat te Amsterdam, heeft een treurig onge luk plaats gehad. Een gasfitter, die daar werkzaam was, beging de onvoorzich tigheid zijn hoofd over het veiligheids hek van de liftkoker te steken, juist toen de lift omlaag kwam. De man begreep niet welk gevaar hem dreigde en daar hij bovendien doof wai, von hij het naderen van de lift ook niet hooren. Hij geraakte tusschen lift en veiligheid beklemd en was onmiddel lijk dood. Door de politie te Scheveningen is proces-verbaal opgemaakt wegens ver duistering tegen zekere vrouw T., ver dacht van bij verschillende kennissen en buurvrouwen gouden en zilveren lijf- en hoofdsieraden losgekregen te hebben. Bij de een kwam zij een zil veren hoofdijzer leenen voor een doch ter, die een kind ten doop moest hou den bij anderen voor dezelfde gelegen heid weer andere kostbare voorwerpen. Teneinde onverhinderd daarmede te kunnen voortgaan, zorgde zij er voor, aan de buurvrouwen elk afzonderlijk te verzoeken, het aan niemand te zeggen. En zoo was het mogelijk, dat zij zoo veel slachtoffers maakte; zij bracht al die voorwerpen naar de bank van lee ning of naar pandjeshuizen. De vrouw stond al niet gunstig bekend. Uit Geertruidenberg wordt aan de B. C. gemeld: Een bejaarde weduwe, mej. Smits, ging uit de stad. Tijdens hare afwezig heid vernamen de kinderen dat moeder verdronken zou zijn te Made. Zonder eenig onderzoek in te stellen, werd het zaakje en de inboedel onder elkaar verdeeld. Bij de thuiskomst der vrouw was alles verdwenen. Bij de te Davos gehouden wordende wedstrijden in het schaatsenrijden werd Zondag onzen landgenoot, C. C. J. de Koning, van Edam, in den wedstrijd op 10.000 meter, overwinnaar. Hij legde dien afstand af in 18 min. 50-!& sec.; het wereldrecord is nog 17 min. 508/6 sec. Maandag heeft hij een nieuw blijk van zijn buitengewone stoerheid gege ven toen heeft hij aldaar het uurrecord ruim anderhalf kilometer verbeterd. Het oude uurrecord, dat op naam stond van den Engelschman Ache, was 30 kilometer 896 meter 77 centimeter. De Koning, die al lang lust gehad heeft, eens een aanval op dit record te doen, heeft toen in het uur 32 kilometer 370 meter afgelegd. Een deelsommetje toont aan, dat hij in dat uur gemiddeld met nog grooter snelheid gereden heeft dan in den wedstrijd op 10.000 meter. Waterhoogte Maastricht (brug) 29 Jan. 1.62 M. boven 0. 30 1.62 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 27 Jan. 2.65 M. 2.42 M. N.A.P. 28 2.61 2.39 29 2.60 2.39 30 2.54 2.34 A cl verten tië»». De Heer en Mevrouw GROENVan Woerkom geven hierbij kennis van de geboorte hunner Dochter IDA ROSE. ¥«c! kvoedsel voor KinderenenZiekeru Ruiterlijke Stand. Heusden, van 23 tot 30 Jan. Geboren: Cornelis, z. v. A. Bax en H. v. d. VlietPieter Albert, z. v. L. P. Maas en C. H. SteenbergenNicolaas W. H. J. P. z. v. N. J. Spoor en P. J. W. van Gorselen. %floo(» Aanbestedingen. Marktberichten. Uit de hand te koop of te huur pas vóór twee jaar gebouwd, met Schuur, Rakliuis en Roomgaard. Te bevragen bij H. VERSLUIS te Oen deren. Notaris KERKHOVEN, te Werkendamzal AAoensdag 9 Fe bruari 1906, nam. 4 uur precies, ten sterfhuize van de Weduwe L. VAN DEN HEUVEL, a. d. Hoogstraat, te Wer kendam. a contant, in het Meubelen, Huisraad, Winkel gereedschappen enz. ¥«or le hypotheek 3% a 4 9, 2e o per jaar, disponibel, voor solide posten. Br. fr. No. 135, Bureau van dit Blad. Uit de hand te koop gelegen aan de Prov. weg te Oudheusden, met 6 kamers (groot en klein), Kelder, Keuken, Zolder en Achterhuis, met nieuw aangelegden Roomgaard en Bouw land- Te zien en te bevragen bij den eigenaar F. d'ESTREE te Oudheusden. genaamd „het Bosch", zeer gunstig gelegen in den Oudenban, onder W oudri- clieill, groot 4.80.40 Hectaren, staan in bod Koop 1 f 3725. 2 22ü0. 3 B 3ü00. Finale verkooping Donderdag 1 Februari 1906, nam. 2 uur precies, in het Café KIEBOOM te Wovdrichem, zonder beraad. Inlichtingen te bekomen en hoogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN, te Werkendam. voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van l„ J. VUIRW Ie Hen den. pleet met kast en alle toebehooren en 6 jaar garantie het allernieuwste model met. rond kokertje, van f 59,en nu voor f 29,50, ook op 50 ct. per week. Oude machines worden ingeruild. Speciale i richting voor reparatie bij Hoogstraat 98, Rotterdam, Opgericht 1884. Groot Magazijn van IJIIRWFRHJEA en §*EIWIEEEA. Reparatieinrichtiiig. Langdurige garantie. Verkoop uitsluitend a contant zonder korting. ■•hot. Album en ■•r$jseouraitt o;» aanvrage franco. Koninklijke Nederlandsche Kabinet Inkt-Fabri ek. Schrijf- Copieer- Gekleurde- en Stempel- Inkten. 40 maal bekroond. Onze Fabrikaten zijn bij alle Boekhandelaren verkrijgbaar en eene uitgebreide collectie is voorradig in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. Alles 60EDK00PER dan voorheen in het Schoenenmagazijn van Engst raat, HEIJSDE.\. Aan concurreereude prijzen alle Dames-, Deeren- en kinderschoeowerk, Dames-, Heeren en Kinderoverschoenen, alsmede alle soorten eenvoudiger werk en Win terartikelen. Soliede en niet met papier opgevuld. Tevens beveelt hij zich beleefd aan voor alle Maat- en Reparatiewerk. Ook voorhanden alle soorten Lederuppretuur en Eedersmeer. 8.50. Hirer 8.25 a 8.75. Boonen. Bruiste. Be beste fstal. f 7.50 9.50. goede en mindert soort f -.— -.Witte. Dt beste futU, f goed* mindere -.— e Erwten. Kook f 0.ƒ0.— Kaïarieuad. De hert* tual 8.— a 8 50 mine. m/yri f m Amsterdam, 27 Januari 1906. 3E7 nCTmaram-CT-fcriOTti 4 31 Jan. Min. van Waterstaat enz., het uitvoeren van baggerwerk in en nabij het Aardappelgat. Raming f 35.000. Minste inschrijver de Internationale maatschappij tot het aannemen van werken, te Rotterdam, voor f4378 Geen tusschenpersonen «f bouwondernemers. Amsterdam, 's-Oravenhage, Dordrecht, Culemborg en Tiel. Houdt steeds in voorraad groote keuze ie klas Amerikaansche ORGELS, waar onder de wereldberoemde ES TE IJ en PACHARD ORGELS met de beroemde l'ijpdiaposon en Angelicaharp, in prijzen van f 30, 45, 65, 100, 135, 150, 170, 190, 220, 250, 275, 290, 400, 450 en hooger. Een ieder, die bij mij een Orgel koopt, krijgt dl'ie maanden gratis onderricht. Ondergeteekende houdt zich tevens beleefd aanbevolen voor het rejiareercu en stemmen van Piano's en Orgels. Levert ook op termijnbetaling. Aanbevelend, WERKENDAM. De zetting der boter is deze steelt »p de markt 70 etsin de soinkels dus 75 ets. per half kilo. Eieren f 1.05 de 26 stuks. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 76 ets. per half kilo en die der eieren f 1.20 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze soeek op de markt f 0.7", in de soinkels dus f 0.75 per h. kilo. Eieren f .95 per 26 stuks. OORINCHEM, 25 Jan. Met bestemming voor de exportslachters'j te Niestseerkerk a. d. IJzel, Otch of Ylissiugen toerden heden hier 35 en te Leerdam 48 varkens geleverd, tegen 22 a 23 cent per halve K.O. Otitis LH &M, 29 Jan. Op ete veemarkt toaren h, - dm aangevoerd 275 runderen, waarvan de prig ten scoren O's volgtt Zware kalt koeien f 280 a 300 kalfvaarten f 140 200, melkkoeien f 170 a 210, vaarkoeien f - ander kalf-jarige ossen f 80 100, gstiste vaart,m '90 a 120, pinken f a gras kalveren 30 a 60, nuchtere kalveren f 12 a 18 lammeren j per stuk. Boter f 0.73 a 0.75 per hall kilo. eieren f 1 05 ƒ1.10 per 26 stuks, kippen ƒ0.90 a 1.10 oer stur. aangevoerd 5 vette varkens, van 25 27 tent '.at kalf kilo, schapen fa ,88 biggen f 8. 13.per stuk. Op dt graanmarkt besteedde men voor: Riatarw* 8.10 A 8.25. Roode dito 7.60 A 7.7 Witte dito 7.75 A 7 85 Inl. rogge 5,10 A 5.20, bnitenl. dito 5.— A 5.15, Gerat 4.75 A 4.85, haver 8.79 a 3.80, daivenboonen 7.45 A 7.60 blenwe erwten A maia 75 pd. 5.10, A 5.20, alle* naar kwaliteit an per hectoliter verhandeld. tOTlERDAM, -9 80 Jou. Op de veemarkt staren te Sen aangevoerd 1101 vette runderen. 1186 magerdito 286 vette en graskalveren. 248 nuchtere talveren 872 tekipen of lammeren, 425 varkens. 109 iiggen, 2 bok.. -, vr geiten, 62 paarden, - veultns, ezel. De pry zen staren als volgt t runderen 1# qsud. 7 A nt ie qsud. 50 sent, 8» qsud. tentkalveren -al. 110 tent, 2a qual. 80 A tent, ie qual. 'tntschapen la qual. 56 eent, ie qual. 5'' tent wiet er kilovarkens la qsud. 48 A 55 eent i* qsud. - A tent, 8a qsud. eent, licht soort 46 A 48 i»»i di-t per kilo. Zeevscsche eieren f 4.— A 4.20 Overmawssehs asto 4.50 A 4.50 de 100 ststks. Schepkaas per hit f d Aangevoerd - parts/tie. Zoetemelksekt kaas f—.A per 50 kilos. Aangevoerd - part rest. Op de botermarkt teerden aangevoerd 61/8 en 25'' 6 ton, en 280 stukken A k. kilo prijs la qual. f 62 ie qual. f 68, 8a qual. 54, per half kilo 70 a 75 ets. ROTTERDAM, 29 Jan. Tarwe. Jarige, puike 8 15 s 1.00 goede en middelbare f -.a Nieuwe 0' beste a goede f -.a geritte' f a Per 100 kilo f 8.40 a 8 8". Cana "arsee f -.a Rogge De ste f 5.25 5 70. qorde en mindere f a Gerst. K'inter f 7 80 8.10 Per 100 kilo ƒ-.— a Zomer f 7 75 a 8 00, Per 100 kilo a Chevalier 8.40 a 4fl Slaapkamer-Ameublementen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3