wone en buitengewone uitgaven en over de naasting van de spoorwegen en de heer Havelaar deed daarbij ook nog een duit in 't zakje. Nadat zoo de heeren het hunne ge zegd hadden, kwamen de ministers aan het woord. Minister de Meester besprak uitvoerig de vorming van het Kabinet, en de financiëele kwestie, waarbij hij aantoonde, dat er voor de bezorgdheid van de regeering wel eenigen grond bestond. De Minister van Binnenland- sche Zaken verdedigde de instelling eener commissie tot Grondwetsherzie ning, die noodig was om de regeering voor te lichten omtrent allerlei wijzigin gen, die van een wijziging van art. 80 omtrent het kiesrecht het gevolg zou den moeten zijn. Voor de wijziging van dit art. was naar de meening van Z.Exc. geen verdere voorbereiding noodig. Reeds meermalen was trouwens de wensch geuit het kiesrecht niet in de Grondwet vast te leggen, maar den gewonen wetgever vrijheid te laten. De Ministers van Oorlog en Marine stelden de heeren gerust omtrent den toestand van ons defensie-wezen, die was werkelijk nog zoo heel slecht niet. De Minister van Landbouw, Handel en Nijverheid, ons nieuw departement, beantwoordde verschillende opmerkin gen der heeren, betoogde, dat een af zonderlijke afdeeling Arbeid niet wen- schelijk was, dat de Ongevallenwet nog zoo slecht niet was als de heer Laan had verteld, maar dat hij er toch zelf ook iets op tegen had en er twee groote fouten gemaakt waren, n.l het enten van het stelsel van eigen risico op de verplichte verzekering en een invoering van de wet zonder dat ziekteverzekering was voorafgegaan en beloofde ten slotte, dat zijn departement er een van actie en van revisie beide zou zijn. Na de ministers kwamen nog eens de leden aan het woord om de puntjes op de i's te zetten en toen weer de ministers, waarna de algemeene be schouwingen werden gesloten en 't hoofdstuk van Buitenlandsche Zaken aan de beurt kwam. Hierbij werd door don heer Woltjer aangedrongen op aansluiting van ons land bij de Berner- eonventie, waarvan de Minister zich niet afkeerig toonde en door andere heeren gesproken over 't aanstellen van zuivel-consulenten in vreemde landen. Ten slotte werd het hoofdstuk goed gekeurd. Op 't Duitsche opleidingschip Gross- herzogin Elisabeth is te Galveston in Texas beslag gelegd door inspecteur der douane. De reden tot dezen opzienwek- kenden maatregel was, dat de Duit- schers beschuldigd werden, gesmokkelde goederen aan land gebracht te hebben, men sprak van 400 kisten wijn en likeuren die aan koffiehuishouders te Galveston verkocht zouden zijn, zoo meldt de New-Yorksche correspondent van de Standard. Volgens een nader bericht is het voorval „overdreven" voorgesteld. Er zijn inderdaad kisten wijn aan wal gezet en aangehouden, maar het bleek dat men er mee op weg was naar het douanekantoor, om het invoerrecht te betalen. Het schip is al naar Havana vertrokken. Naar uit Weenen wordt bericht, is er, tengevolge van een paniek in de Altlerchenfelder kerk een ernstig on geluk gebeurd Er was kinderkerk. Een jong meisje kreeg een aanval van kramp de kinders, die in haar omgeving za ten, werden onrustig dit werd door anderen opgemerkt, en iemand, die zich zenuwachtig maakte, had toen de groote ondoorzichtigheid brandte roepen. De geestelijke deed al zijn best, de men- schen te kalmeeren, maar het hielp niet, volwasssnen zoowel als kinderen drongen naar den uitgang. Er onstond een algemeene paniek. Een jongetje van tien jaar werd doodgetrapt en 21 personen, meest kinderen, zijn zeer ernstig verwond. De boyotbeweging tegen Amerikaan- sche koopwaren in China neemt, vol gens een telegram uit Peking, gestadig toe. Men tracht Drew, een bekwaam douane-ambtenaar te Kanton, uit zijn ambt te ontzetten, omdat hij Ameri kaan is. Joeansji-kai, de onderkoning van Petsjili heeft aan den Amerikaan- schen professsr Tenny, den beheerder van het onderwijs, zijn ontslag gege ven, omdat naar Joean schreef zijne vijandeu zoo talrijk waren, dat hij hem onmogelijk in zijn ambt kon hand haven. Te Gent is opzien gewekt door de ontdekking van geheime wapenmaga zijnen. Tn een gebouw dat opgetrokken wordt door de socialistische vakver- eeniging van metselaars, zijn 210 Mau sers en 20,000 patronen gevonden en in beslag genomen. In een ander huis zijn een aantal kisten met revolvers ontdekt, over welker herkomst en be stemming evenmin iets te zeggen valt. Misschien heeft men met heling te doen. De patronen moeten uit Zwitserland afkomstig wezen. Buenaventura, een stad in Columbia, met een bevolking van drieduizend inwoners, moet door een plotselingen vloed, door een aardbeving of een vul kanische uitbarsting veroorzaakt, geheel verwoest zijn. De telegraphische ver bindingen met het stadje zijn verbroken en de onderzeesche kabel is op twee plaatsen vernield. Men bericht uit Lyon aan de „Petite République", dat er in de fabrieken van Creusot een geweldige brand is geweest. Een uitgestrekt gebouw, de houtbewerkings-ateliers omvattende stond in vlammen. Het gelukte de brandweer en den soldaten van het 29e linie-regiment, den brand te beper ken. De schade is reusachtig. De ka nonnen, bestemd voor de Bulgaarsche regeering, zijn onbruikbaar geworden. Op de laatste nota van de Belgische regeering d.d. 9 Januari, ter zake van Joris, heeft de Porte geantwoord met een vrij uitvoerige nota. De Porte wei gert Joris uit te leveren. De Vesuvius heeft Zondagochtend hard gewerkt. Een lavastroom loopt langs de zuidwestelijke helling en be dreigt den spoorweg. De correspondent van de „Éclair" te Port Said heeft den Marokkaanschen pretendent geïnterviewd, die hem heeft verklaard, dat hij te zijner tijd een protest tot de conferentie te Algeciras zal richten. Binnenkort zal hij Saïda aanvallen en binnen anderhalve maand ongeveer zal hij op Fez aanrukken, met 40.000 man. In een in de voorstad van Odessa gelegen huis, zijn gisternacht verschei dene bommen ontploft, waardoor een verdieping van het huis verwoest werd, twee kinderen gedood en acht perso nen zwaar gewond werden. De eigenaar der bommen, die eveneens zwaar ge wond werd, heeft verklaard, dat hij de bommen gereed gehouden had om een aanslag op de politie uit te voeren. Generaal Orlof is Zondag te Riga aangekomen en heeft volgens Exchange dadelijk de Polytechnische school zon der eenige begrijpelijke reden onder vuur genomen. Verscheiden personen werden daarbij gedood en gewond. We hebben van Russische admiraals en generaals wel eens rare dingen be leefd, maar dit bombardement „zonder eenige begrijpelijke reden" lijkt ons toch wat sterk. Telegrammen uit den Kaukasus maken melding van gevechten, die dag aan dag worden 'gevoerd tusschen troepen en revolutionairen, vooral in het gou vernement Koetaïs. De cavalarie zet de vluchtelingen na en deze vluchten in de bergen en laten de dorpen ter plun dering aan de soldaten over; in Tiflis wordt de toestand steeds gevaarlijker. Te Riga is weer eens op een patrouille geschoten van 5 man, van wie twee doodelijk en een licht gekwetst werd. Dezelfden dag werd er een onderoffi cier van de politie doodgeschoten, wat den hoofdcommissaris van politie heeft bewogen om wegens de aanhoudende moorden op zijn personeel, ontslag aan te vragen. De teruggekeerde reservisten in het district Tomsk zijn in opstand geko men, omdat hun gebleken is dat geld, dat ter uitdeeling onder hun gezinnen bestemd was, verduisterd is, zoodat men die gezinnen eenvoudig heeft laten bede len of verhongeren. In het district Perm hakken de boe ren het hout om op de landgoederen van graaf Stroganof, prins Galitzin en anderen. Van verschillende zijden komen be richten over uitbreiding der agrarische onlusten. De correspondent van de Indépen- dance Beige te Warschau seint Maan dag, dat te Kielce een huis is verwoest door de ontploffing van een bom. Tot op het oogenblik heeft men 12 lij kon uit de puinhoopen te voorschijn gehaald. Men weet nog niet of men hier met een ongeluk of met een aanslag te doen heeft. Alles schijnt er wel op te wijzen, dat de revolutionairen het huis, waarin de ontploffing heeft plaats gehad, bezig den als werkplaats en depót van bom men. Volgens het Telegraafagentschap is te Bialystok (gouvernement Grodno) Zondagavond in een door de Alexan- straat rijdend rijtuig, waarin twee jonge lieden zaten, waarschijnlijk tengevolge van een schok, een bom ontploft. De jonge lieden en de koetsier van het rijtuig zijn gedood. Naar de Daily Chronicle uit Was hington verneemt, behandelen de amb tenaren de Chineesche immigranten nog zeer ruw en al zulke gevallen worden dadelijk naar China gemeld, hetgeen de boycotpartij aldaar aanvoert. De Amerikaansche regeering ziet ern stige onlusten tegen de Amerikanen in China tegemoet en houdt daarom een aanzienlijke troepenmacht te Ma nila gereed. 8752 dooden en 128.921 zwaar ge wonden, alzoo 137.673 menschen geval len op het slagveld van den arbeid in een enkel jaar zoo luidt het offici- eele rapport der Duitsche vakvereeni- gingen, over üet jaar 1904, dat den Rijksdag is voorgelegd. Het sociaal-democratische partij or gaan de „Vorwarts" wijst er op, dat het aantal der zwaar gewonden alleen, de totale verliezen van het Duitsche leger in den Fransch-Duitschen oorlog over treft. Want het bovengenoemde cijfer omvat alleen het aantal van de onge vallen, waarvoor in 1904 voor 't eerst schadevergoeding betaald werd, tenge volge van de ongevallenwet. Het algeheele aantal der aangegeven ongevallen, van welke voor vele geen schadeloosstelling kon verkregen wor den, omdat de gevolgen binnen 91 da gen voorbij waren, bedroeg 583.965. En, zegt het blad, deze verschrikke lijke verliezen aan menschenlevens, menschengezondheid en menschengeluk zijn geen noodzakelijke gevolgen der beroepsbezigheden. Ze zijn voor 't groot ste gedeelte te wijten aan de gebreken, die de wetgeving en de rechtspraak aankleven. Het blad vraagt dringend hulp langs rijks-wettelijken weg. Voor het hof van assisen te Brussel is dezer dagen een strafproces gevoerd wegens vadermoord. Bauwens was een kleine Brabantsche pachter. Hij had 14 kinderen, maar hij was dien rijken zegen niet waard. Hij was een beul voor zijn gezin. Het moet wel heel erg geweest zijn, dat moeder en kinderen gingen samenspannen om den man en vader om te brengen. Zoo geschiedde. De oud ste zoon, Karei, die soldaat is, heeft de daad volbracht. Weduwe Bauwens en Karei Bauwens zijn ter dood ver oordeeld, de tweede zoon, 15 jaar oud, zal tot zijn 22ste jaar in een verbeter huis onder dak gebracht worden. De doodstraf wordt in België wel uitgespro ken, maar nooit toegepast. BEkHMDH IkIMG. Belastbare opbrengst der Gebouwde en Onge- boude Eigendommen. De Burgemeester der Gemeente Heusden maakt bekend, dat een opgave van de uit komsten der meting en schatting van ge bouwde en ongebouwde eigendommen, in deze Gemeente gelegen, gedurende dertig dagen, van den 7 Februari tot en met den 9 Maart aanstaande, ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Heusden, den 6 Februari 1905. De Burgemeester voornoemd, Honcoop. Kiezerslijst. De Burgemeester der Gemeente Heusden Gelet op de art. 11,12 en 13 der Kieswet Noodigt de mannelijke inwoners dezer Gemeente uit om, zoo zij in een andere Gemeente over het laatstverloopen dienstjaar in een der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, wat de grondbelasting betreft in een andere Gemeente of in meer ge meenten te zamen, tot een bedrag van ten minste één gulden, daarvan door over legging der, overeenkomstig het bepaalde bij art. la der Kieswet, voor voldaan ge- teekende aanslagbiljetten voor den 15den Februari a.s. te doen blijken. Deze aanslag biljetten worden na de vaststelling der kiezerslijsten aan belanghebbende terugge geven. Nog worden de mannelijke inwoners, die op grond van het bepaalde bij het vierde lid van artikel 2 der voormelde wet aanspraak meenen te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezerslijst, uit- genoodigd daarvan voor den löden Februari a.s. aangifte te doen. De bewijsstukken, bij zoodanige aangifte over te leggen, waartoe moeten behooren het aanslagbiljet, of een door den Ontvanger gawaarmerkt kosteloos af te geven duplicaat daarvan, een opgaaf van het bedrag van het aandeel in den aanslag en de noodige bescheiden ten bewijze van het gemeen schappelijk bezit, worden na de vaststelling der kiezerslijsten aan belanghebbenden terug gegeven. Tevens worden de mannelijke inwoners dezer Gemeente, die krachtens artikel lb derzelfde wet aanspraak meenen te kunnen maken om geplaatst te worden op de kiezers lijst, uitgenoodigd daarvan voor den löden Februari a.s. aangifte te doen. Wie tot deze aangifte bevoegd zijn, blijkt uit de art. 1 en 2 der Kieswet, luidende: Artikel 1. De leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal worden gekozen door de mannelijke ingezetenen des Rijks, tevens Nederlanders, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, voor zoover zij over het laatstverloopen dienstjaar in eene of meer der Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, het te dier zaken ver schuldigde voor of op den lsten Maart voldaan hebben, en over het laatstverloopen dienstjaar zijn aangeslagen in de grondbelasting voor een bedrag van ten minste een gulden, in de vermogensbelasting, in de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten of naar een of meer der vijf eerste grondslagen van de ersoneele belasting, zooals die is geregeld ij de Wet van 16 April 1896 (Staatsblad no. 72); of indien zij niet overeenkomstig het bepaalde sub a zijn aangeslagen, voldoen aan eene der volgende voorwaarden: lo. dat zij als hoofden van gezinnen of als alleen wonende personen op den 31sten Januari sedert den lsten Augustus van het vorige jaar hebben bewoond, krachtens huur, een huis of een gedeelte van een huis, waarvoor met of zonder 'bijbehoorenden of in huur gebruikten grond of lokalen en bijgebouwen, niet ter bewo ning bestemd, de werkelijke huurprijs, per week berekend, ten minste heeft bedragen de som, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar het huis gelegen is, vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel, of wel achtereenvolgens in dezelfde gemeente twee zoodanige huizen of gedeelten van huizen of, krachtens eigendom, vruchtgebruik of huur, eenzelfde vaartuig van ten minste 24 kubieke Meter inhoud of 24000 kilogram laadvermogen 2o. dat zij op den 3lsten Januari sedert den lsten Januari van het laatstverloopen jaar achtereenvolgens bij niet meer dan twee personen, ondernemingen, openbare of bijzondere instellingen in dienstbetrek king of als inwonende zoon in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam zijn geweest en als zoodanig over dat jaar een inkomen hebben genoten als voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij wonen, is vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel of dat zij op den lsten Februari in het genot zijn van een door eene onderneming, openbare of bijzondere instelling verleend pensioen of verleende lijfrente van gelijk bedrag, met dien verstande dat voor hen, die in beide gevallen verkeeren, zoo noodig, ter bereiking van het vereischte bedrag, het inkomen, het pensioen en de lijfrente wor den samengeteld; 3o. dat zij op den lsten Februari sedert een jaar den eigendom met recht van vrije beschikking hebben van ten minste f 100. (nominaal), ingeschreven in de Grootboeken der Nationale Schuld of van ten minste f 50.ingelegd in de Rijkspostspaarbank, in eene gemeentelijke spaarbank of in eene spaarbank, beheeerd door het bestuur van eene rechtspersoonlijkheid bezittende ver- eeniging, van eene naamlooze vennootschap, van eene coöperatieve vereeniging of van eene stichting; Onder de bijzondere spaarbanken, be doeld bij het vorig lid van dit artikel, zijn de banken, opgericht na 1 Mei 1900, alleen begrepen voor zoover en voor zoolang als zij blijkens opgave aan het bestuur der gemeente, waar zij gevestigd zijn, een waar borgfonds van f 25000.bij de Nederland- sche Bank hebben gedeponeerd. 4o. dat zij met goed gevolg hebben afge legd een examen, ingesteld door of krachtens de wet of aangewezen bij algemeenen maat regel van bestuur en in verband staande met de benoembaarheid tot eenig ambt, de vervulling van eenige betrekking of de uitoefening van eenig bedrijf of beroep. Art. 2. Onder hen, die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt, verstaat deze wet hen, die dien leeftijd hebben bereikt vóór of op den 15den Mei. De aanslag der vrouw in de Rijks directe belastingen geldt voor haren mandie van minderjarige kinderen wegens goederen, waarvan hun vader het vruchtgenot heeft, voor hunnen vader. Aanslagen in de Rijks directe belastin gen, waarvoor eerst na 31 December van het laatstverloopen jaar een aanslagbiljet is uitgereikt, blijven voor de toepassing van het bepaalde bij art. 1 buiten aan merking. Aanslagen in de grondbelasting wegens onroerende goederen eener onverdeelde na latenschap gelden ook voor den mede eigenaar, wiens naam niet bij den aanslag in het kohier is vermeld, mits zijn aandeel in den aanslag ten minste één gulden be draagt. Door den aanslag in de grondbelasting, in art. 1 vermeld, worden de hoofdsom en de Rijks-o peen ten verstaan. Aanslag in de vermogens-, bedrijfs- of personeele belasting geeft geene aanspraak op kiesrecht, indien hij het govolg is van eene met de waarheid strijdige aangifte. Bij de berekening van den werkelijken huurprijs, die ook verschuldigd kan zijn in den vorm van contributie aan eene coöperatieve bouw vereeniging, wordtrm and- huur tot weekhuur herleid door deeling met 4, jaarhuur door deeling met 50 en vindt geen aftrek plaats van de som, ver schuldigd voor gas- of waterleiding, inge val deze in den huurprijs is begrepen. Bij de berekening van het inkomen, be doeld in art. 1 2o., eerste lid, worden vrije woning of inwoning en vrije kost en inwoning gerekend op het bedrag, voor de gemeente of het gedeelte der gemeente, waar zij genoten worden, vermeld in de bij deze wet gevoegde tabel; enkel vrije kost op het bedrag, vermeld in de laatste kolom, verminderd met dat, vermeld in de voorlaatste kolom dier tabel. Overigens komt alleen geld in aanmerking. Ten aan zien van vrijen kost wordt geene rekening gehouden met Zondag of algemeen erkende Christelijke feestdagen, of, voor zooveel Israëlieten betreft, met den Sabbath. Indien de aard der werkzaamheden in een bedrijf medebrengt, dat zij in den regel een gedeelte van het jaar niet worden uit geoefend, wordt ter berekening van den tijd, gedurende welken iemand volgens het vorig artikel in dienstbetrekking is geweest, de tijd medegeteld, gedurende welken de werkzaamheden, waarvoor hij in dienst is, hebben stil gestaan, ook indien gedurende dien tijd de dienstbetrekking tijdelijk was opgeheven. Indien het inkomen, bedoeld in art. lb. 2o., als vast week-, veertiendaagsch-, maand- of jaarloon is genoten en dit loon wegens ziekte 'of verwonding gedurende ten hoogste twee maanden niet of niet ten volle is ontvangen, wordt het geacht tot het nor male bedrag te zijn genoten. Indien in de plaats van het inkomen, bedoeld in art. 16, 2o., een tijdelijke onge vallenrente wordt genoten, wordt deze, zoo lang zij wordt genoten, .in rekening ge bracht tot een bedrag, gelijk aan het nor male loon. Inkomen, pensioen en lijfrente, bedoeld in art. 16, 2o., der vrouw geldt voor haren mandat van de inwonende minderjarige kinderen voor de helft voor hunnen vader. Indien gedeelten eener gemeente in de bij deze wet gevoegde tabel afzonderlijk worden genoemd, wordt de grens tusschen die ge deelten door Ons, Gedeputeerde Staten ge hoord, bepaald en wanneer verandering van omstandigheden daartoe aanleiding geeft, gewijzigd. Van deze besluiten wordt mededeeling gedaan in de Staatscourant, met bijvoeging van de adviezen van Gedeputeerde Staten, voor zoover bij de besluiten, van die ad viezen is afgeweken. Volgens artikel 20 der Wet is voor hen, die krachtens vroeger gedane aangifte op de loopende kiezerslijst voorkomen, her nieuwde aangifte onnoodig, indien de plaat sing op de lijst berustte op: lo. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, mits zij op 31 Januari alsnog hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of hetzelfde vaartuig bewonen; 2o. genot van pensioen of lijfrente; 3o. bezit van eene inschrijving in de Grootboeken der Nationale Schuld of van een inleg in eene spaarbank; 4o. aflegging van een examen. Daarentegen is hernieuwde aangifte wèl noodig voor hen, wier plaatsing op de lijst berustte op: lo. bewoning van een huis of gedeelte van een huis of van een vaartuig, indien zij niet meer op 31 Januari hetzelfde huis of een gedeelte van hetzelfde huis of het zelfde vaartuig bewonen; of 2o. genot van inkomen in dienstbetrek king, of als inwonende zoon, in het bedrijf of beroep der ouders werkzaam, hetzij met of zonder genot van pensioen of lijfrente. Aan hen, die verkeeren in het laatste onder no. 2 vermelde geval, wordt door den burgemeester een aangifte-biljet ter invulling toegezonden. In de tabel, bedoeld in de artikelen 1 en 2 der Kieswet, is, voor zoover de ge meente Heusden betreft, het volgende be paald Huurprijs f 1.minimum-inkomen f 325.vrije woning ot inwoning f50. vrije kost en inwoning f 225. De formulieren tot het doen van aan gifte zijn kosteloos verkrijgbaar ter Secre tarie der Gemeente. De ingevulde formulieren kunnen koste loos per post aan den burgemeester worden toegezonden, met inachtneming van het volgende voorschrift: dat de omslagen met aangiften en stukken moeten dragen boven aan de voorzijde het opschrift „Vrij van briefport, ingevolge art. 50 der Kieswet" en in den linker benedenhoek de vermelding van den naam en de woonplaats van den afzender, ge waarmerkt door zijne handteekening. Heusden, den 6en Februari 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Nieuws. HEUSDEN, 7 Februari. Een drietal schepen, gesleept door 'twee sleepbootjes kwamen Dinsdagmorgen ten 10.30 door de draaibrug, passeerden het z.g. eilandje (hartenaar) aan de achter- of westzijde, om daarna in oostelijke richting, langs Heusden, den weg te vervolgen. Bij de wending kwamen de vaartuigen tegen den stroom op en dreel het laatste schip zoover af, dat de staaldraad sterk ge spannen werd en vervolgens afbrak. Het losgelaten vaartuig dreef nu in de richting van de groote brug bij Heusden en kwam nu met de z.g. kop tegen een pijler met zulk een kracht, dat het ijzeren schip werd ingedrukt en direct begon te zinken. Nu werd er dra alles in het werk gesteld om te redden wat nog te redden was. De beide andere vaartuigen lieten direct het anker zakken en de bemanning toog met roei- booten er heen om de opvarenden en eenig huisraad, voor zoover het te grijpen was, te redden. Een der sleepbooten wist het zinkende vaartuig nog landwaarts te slepen, toen weldra het geheele voorschip in de diepte verdween, alleen een gedeelte van het achterschip boven water latende. Naar wij vernemen, was het schip met steenkolen geladen. De passage ondervindt geen belemmering. Op de constructie-winkel van de scheepswerf heeft de heer De Bruyn zelf eene acyteleen-verlichting daar gesteld, die, gisteren beproefd, uitstekend voldoet. Met genoegen vernemen wij, dat er zoo veel bestellingen zijn ingekomen, dat er voor geruimen tijd werk in overvloed zal zijn. Wij vestigen de aandacht der ouders op achterstaande advertentie toelating tot de Rijks-Normaalessen te Heusden, waar voor op 1 April a.s. de inschrijving als kweekeling kan plaats hebben. De Voetbalclub „Quick", dezer dagen opgericht, begon Zondag-middag hare oefe ningen op het Burchtplein, daartoe tijdelijk door den heer Honcoop, Burgemeester, af gestaan. Naar ons wordt medegedeeld bestaat de vereeniging voorloopig uit 12 werkende leden en is het haar voornemen om be gunstigende leden er aan toe te voegen. We hopen, dat ze zoowel in het een als het ander zal slagen. Nog verzoekt men ons melding te maken van een tweede voetbalclub, die in geboorte is. Wij zullen daarmede wachten tot het tijdstip, dat ook zij geheel geconstitueerd zal zijn. WIJK. In den nacht van 3 op 4 dezer zijn door verbreking van afsluiting bij H.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2