Hel Land van Neusden en iltena, de Langstraat en de Bommelerwaard. Tweede Blad, H VA» DONKELAAS, Ocl och, mijn Lenden In di Heine Winst Speelkaarten Firma „Alimentaria Voor verzwakte mannen. GOUDA. in Fruit, Groenten, AARDAPPELEN, Gevogelte, Visch, Eieren. Boter en Kaas enz. ^t land van alt^ Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No, 2503. Zaterdag 17 Februari, 1900, t t?t hp i AHeen cchte Klooster- lm ui balsem geneest, deze is ken baar aan een ronden band om den pot, waarop de handteekening Luxe- bh Huishoudelijke Artikelen, Lederwaren, Religieuze Artikelen enz enz Pendules, Petroleumlampen en Kunstplanten. H. COOIJMANS Azn., VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden f l.OO, franco per post zonder prijsverhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 77j ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag avond ingewacht. BUITENLAND. De Times-correspondent te Johannes burg kwam terug uit Natal met het be richt, dat de oflicieele rapporten der regeering over het dempen van den op stand onwaarheid bevatten. Overal ma ken de kaffers zich klaar voor een op roer, maar ze wachten met den aanval tot het eind van den oogst, d. i. tot April of begin Mei. In het district Ruhrort is sedert eeni- ge weken de ruggemergs-hersenvlies- ontsteking uitgebroken. Volgens offici eele opgaven zijn reeds 49 ziektegeval len voorgekomen, waarvan 22 met doo- delij ken afloop, meerendeels bij kinderen. De bergval bij Grugnay in het kanton Wallis neemt ernstige afmetingen aan. Een aantal rotsblokken zijn doorge drongen tot de eerste huizen. Het dorp Grugnay is gedeeltelijk verlaten, er zijn nog slechts twaalf gezinnen over en ook deze durven niet langer meer blijven. Nog steeds is de moordenaar van het jeugdige meisje te Brussel niet gevon den. De gearresteerden zijn allen als onschuldig vrijgelaten. De bedelaar, die gearresteerd was, in verband met het vinden van een be bloed hemd, is ook aan den moord on schuldig, doch is om andere redenen gevangen gehouden. Ieder oogenblik doet het bericht de ronde, dat de da der is gevat, daar elke aanhouding met dezen moord in verband wordt gebracht. Per Telegraaf. PETERSBURG, 17 Februari. De cor respondent van de Presse Continentale Internationale seint: Gisteravond heeft een der meest ge zaghebbende regeeringsambtenaren, die bijzondere relaties in hofkringen heeft, mij verzekerd, dat de partij, die tegen Witte regeert, elk uur aan invloed wint. „De Czaar heeft de constituoneele vergadering nog niet geopend, mijn waarde", zeide de ambtenaar letterlijk. „Twijfelt gij dan werkelijk nog aan het bijeenkomen der volksvertegen woordiging", vroeg de correspondent. „Natuurlijk, en weet gij wiens schuld het zal zijn?" „De schuld der reactionairen", ant woordde de correspondent. „Geen kwestie van Het is de schuld der revolutionairen zelf. Gelooft u ook niet dat de reactionairen de berichten van al die aanslagen, uitspattingen en opstootjes der laatste dagen vol vreugde ontvangen en ze tienmaal vergroot den Czaar voorhouden, met de waarschu wing toch vooral niet verder te gaan „De revolutionairen zijn het immers niet, die de opstootjes veroorzaken, dat zijn toch veel eer de raddraaiers?" „Ook dit is niet waar, het zijn wel degelijk de revolutionairen, maar ik geef u toe dat hun optreden wordt uitgelokt door de spionnen der geheime politie. Ik herhaal „de Czaar heeft de eed op den grondwet nog niet afgelegd Men schrijft aan „Het Vaderland" Men zal zich herinneren de door de gemeente-politie te Venlo in Januari en Febr. van het vorige jaar gedane belangrijke arrestatiën van de drie be ruchte Duitschers Heinrich Stratmann, Emil Teuwen en Heinrich Stamms, beiden eerstgenoemaen met zich voe rende elk een gestolen paard met ge stolen wagen met toebehooren, terwijl de derde bovengenoemd ter zake heling, ook te Venlo werd gearresteerd. Deze drie individuen maakten deel uit van een wijdvertakte Pruisische bende mis dadigers, die een deel der Rijnpro vincie, vooral 't rechtsgebied Essen, zeer onveilig maakten; zij waren de schrik der bevolking en deinsden voor niets terug, zoodat maanden achtereen door de Pruisische politie met een sterkte van 30 a 35 man tegelijk als 't ware klopjachten op hen gehouden werden. Vooral Stratmann was een der gevaarlijksten, zoodat twee Pruisische politie-agenten hem niet durfden ar resteeren en Stratmann, bewust van zijn overmoed, indien hij slechts een of twee agenten zag, knoopte alsdan opzettelijk een praatje met hen aan en wandelde met hen op, alsof hij be vriend met hen was; zag hij, dat er meer politie in aantocht was, dan poetste hij de plaat. Zijn brutaliteit ging zoo ver, dat hij zelfs met een wachtmeester van de Pruisische gendarmerie, die hem niet kende, in een herberg gezamen lijk kaart heeft gespeeld en toen Strat mann de herberg had verlaten, vond men onder zijn bierglas een briefje, waarop geschreven stond of de wacht meester wel wist, dat hij met den be- ruchten Stratmann kaart had gespeeld. Dezer dagen zijn nu door de recht bank te Essen het meerendeel der leden van die rooversbende tot de navolgende vonnissen veroordeeld le. Heinrich Stratmann wegens 25 zware diefstallen, drie pogingen tot zwaren diefstal alsmede één bedrog, tot 13 jaren tuchthuisstraf en eerverlies. 2e. Emil Teuwen, wegens twee zware diefstallen tot 2 jaar en zes maanden en eerverlies. 3e. Heinrich Stramms wegens begun stiging en heling tot twee jaar en eer verlies. 4e. Bertram wegens twee zware dief stallen tot tien jaren en eerverlies. 5e. Frenzel wegens één zwaren dief stal en jachtdelict tot één jaar en 7 maanden. 6e. Storms wegens vijf zware dief stallen en één poging tot diefstal tot acht jaren en eerverlies. 7e. Schlüsener wegens één zwaren diefstal en jachtdelict tot één jaar en negen maanden. 8e. Johann Ladenstein wegens heling tot zes maanden. 9e. Wilhelm Ladenstein wegens één zwaren en één enkelvoudigen diefstal, alsmede één poging tot diefstal tot 1 jaar en acht maanden en eerverlies. 10e. Barbara Stamms wegens h«ling tot drie maanden. 11e. Pychny wegens heling tot drie maanden. 12e. Kaspersky wegens heling bij her haling tot twee jaren en eerverlies. 13e. Conrad wegens heling tot drie maanden gevangenisstraf. Terwijl drie medeplichtigen wegens gebrek aan bewijs, zijn vrijgesproken. Een woord vim hulde werd dan ook door de rechtbank aan de Venlosche gemeente-politie niet onthouden, daar toch de aanhouding van de drie be ruchte hoofdpersonen aanleiding heeft gegeven tot veroordeeling van een groot gedeelte der bende. De Zwolsche Ct. bevat de volgende advertentie De ondergeteekende, mr. H. van der Vegte, advocaat en procureur, wonende te Zwolle, verklaart hiermede, dat bij het den 26 Juni 1905 te Oosterwolde gehouden debat hij in strijd met zijne werkelijke bedoeling en onwillens aan den heer J. H. Tromp Meesters te Steenwijk volgens de verklaring van vele aanwezigen heeft ten laste gelegd, dat hij zijne politieke medestanders zou hebben verleid de ruiten in te gooien bij zijne politieke tegenstanders dat deze ten laste legging hem leed doet, dat hij den heer J. H. Tromp Meesters houdt voor een man van eer en niet in staat tot eene dergelijke daad. Zwolle, 13 Februari 1906. H. VAN DER VEGTE. Daarmede schijnt dus de zaak uit de wereld te zijn. Aan den calamiteusen Suzannapolder is weder een oeverafschuiving ontdekt tusschen de raaien IV en V. Gemeten langs de laagwaterlijn, is deze lang circa 18 meters, terwijl de grootste inscharing binnen die lijn bedroeg pl.m. 6 meters. Van de werken, ge maakt ter voorziening van den val op 28 November j.l., zijn gedeeltelijk ver zakt, gedeeltelijk weggevallen 30 M2. rijsbeslag met vlechttuinen en steen bezetting. Ook zijn weggevallen en ver zakt circa 42 M2. glooiing van Lessine- schen steen, alsmede 18 Ms. van de nog overgebleven glooiing van zet- bazalt, het vorige jaar gemaakt. Van het kraagstuk, gezonken op 21 September 1905, verdwenen pl.m. 100 M2. en van dat, gezonken op 12 Januari 1906 pl.m. 80 M2. Een handelsreiziger te Maastricht kwam bij een van zijn klanten om betaling te vorderen. De klant, een winkelier, was niet thuis, wel echter de dienstmaagd. Deze overlaadde onzen handelsreiziger met een stortvloed van scheldwoorden, nam een gewicht en takelde hem daarmede flink toe. De winkelier kwam eindelijk toesnellen, i ranselde zijn crediteur nog verder af, en smeet hem ten slotte de deur uit. De politie heeft de zaak in handen. Men meldt uit Brielle Het ruim eenjarig kindje van den heer De Bruin, broodbakker albier, is levend verbrand. Door een of ander toeval schijnt het inhalatietoestel, dat door een spiritusvlam verwarmd, voor het bedje van het kindje stond, om gevallen. Een sterke brandlucht waar schuwde de huisgenooten, die, in de kamer komend, het bedje in brand en het kind reeds overleden vonden. ADVERTENTTEN. te Werkendam biedt aan HEESTERS, VRUCHTB00MEN, ROZEN, CONIFEREN, Een groote partij Ligiistnini en Besseiiboomeii, zeer billijk. llw»£stam Appelboomen, vanaf I 8.per stuk, zwaardere vanaf f2.50, tot en met f3.per stuk, Pyramidepereboomen, vanaf f 0.30 p. stenz. HERFST- EN WINTERSEIZOEN. De behandeling met de Pink Pillen. Eén vierde verstand en drie vierde ge zondheid. Ziedaar de verhouding die een man doet slagen. Drie vierde verstand en slechts een vierde gezondheid, is eene slechte verhouding voor hem die wil slagen. Waar toe zou U zulks inderdaad dienen om flinke plannen te hebben, plannen om U spoedig rijk te doen worden, als gij de kracht niet bezit dezelve tot uitvoering te brengen. De man die drie vierde verstand heeft en slechts een vierde gezondheid, zegt steeds, ja als Als ik de kracht had dit te doen, als ik de kracht had zulk een reis te maken, als ik niet verplicht was op mijne gezond heid te passen. Hij wordt steeds door deze slechte ge zondheid tegen gewerkt en al zijn verstand dient hem ten slotte slechts om anderen te zien profiteeren van wat hij gevonden heeft. Achwat zouden deze lieden wel j niet willen geven om een goede gezondheid te hebben. Maar ongelukkiger wijze met hun zoo onrustige geest, zien zij niet wat er rondom hun voorvalt. Zij stellen zich voor dat deze zoo zeer gewenschte gezond heid iets onmogelijks is om te verkrijgen en zij verliezen hunne zoo kostbare tijd met zich te beklagen. Vele dezer lieden hebben geene ernstige organische aandoe ning. Zij lijden over het algemeen aan eene algemeene ziekte toestand, maagkwalen of neurasthénie, die door eene behandeling met de Pink Pillen in eenige weken vol komen genezen wordt. Het geval van den heer J. A. Groenen dijk, mr. metselaar, Rotterdamsche dijk te Schiedam, is het geval van de meeste dezer personen en ziehier wat de heer Groenen dijk schrijft: ontvangen eene prachtige collectie Door het inkoopen van een groote voor raad van alle artikelen tot het vak behoorende, gemaakt en ongemaakt, vanaf heden ver koop aan concurrecrciid lajfc prjlzen. Fijne keuze Avonddoeken in alle kleuren. Gemaakte Damesrokken. Wollen, Fantaisie, gestikte en Moltondekens, bedspreien, in alle kleuren en grootten, vanaf f 0,50 en hooger. Corsetten in alle nummers. Priina K.%8*OI4 en F FF 14 F* voor RBB4I»B»K :V Firma JSOESMA.N", „IN DE KLEINE WINST", llreestraat, HEUSS* EN. voor WHIST, OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. Ziedaar vier woorden, die de Heer A. EUZEN herhaalde malen per dag uitriep. De Heer Euzen woont te Groote Lindt bij Zwijndrecht. Hij had zulke hevige lendepij nen dat hij krom liep van de pijn. Hij bracht daardoor dikwijls slechte nachten dooA De pijnen werden steeds heviger, wat hem zeer verontrustte. Reeds veel vernomen hebbende van de goede werking der kL(H»§TERIIlIi§E»I, klooster Sancta Paulo, besloot hij dit middel aan te wenden en betuigt nu gaarne hij door één potje totaal genezen is. De Klooster balsem, klooster ancfa l'aulo, geneest oude en nieuwe wonden, brand- en snijwonden, rheumatiek, rheumatische Zenuwpijnen, Jicht, Po dagra, Ischias, kneuzingen, stramheid in de ledematen, verstuikingen, lenden pijn, pijn in den rug, spierverrekkin- gen, winterhanden en voeten. L.I.itkKElt, Rot ter «lam, voorkomt, alle andere is namaak. Verkrijgbaar bij de meeste Drogisten, en verder bijH van Eeuwtjk, Heusden A.Vos, Engstraat, Heusden; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk H. T Schouten, Aal burgJ. J. Paes, DussenJ. G. Schouten, Andel; C. P. Cornet, Werkendam en B. Romeijn, Nieuwendijk. Heer J. A. Groenendijk, volgens portret. „Sedert langen tijd leed ik aan eenen algemeenen zwakte toestand, die mij ver hinderde te werken en mij zeer knelde. Ik wist niet meer wat te doen om mijne gezondheid terug te bekomen. Ik meende dezelve voor immer verloren, doch geluk kiger wijze heeft men mij de Pink Pillen aangeraden en ik kan U verklaren dat deze behandeling mij ontzaggelijk veel goed gedaan heeft. Deze pillen hebben mij ge heel en al genezen, hebben mij al mijn kracht en energie doen terug vinden. Thans ben ik uiterst welvarend". De Pink Pillen zijn onovertreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthénie, algemeene zwakte, maagkwalen, schele hoofdpijnen, zenuwpijnen, heupjicht. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotr terdam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ZAND IS RIJKDOM. Fabriceert Cement -Beton Steenen! De nieuwste uitvinding op dit gebied is onze machine, waarmede men per dag 4 5000 steenen kan maken en die kost, compleet om te werken> slechts 15 ulden- De hiermede vervaardigde Steenen (Waalformaat) kosten 4 a 6 gld. de 1000 stuks. Brochures en inl. gratis en fr. Tevonderen li C. Pollaert, Roermond- s -y is >"r- J 99 Nemen Goederen voor Binnen- en Buitenlandsctie Markten in Commissie tegen vergoeding van 5 Processt Provisie. Afrekening op den dag van verkoop. Geven desveria ngd voorschotten op de te leveren Goederen. Telegram-adres: ALIMNTARIA, G01DA. Telefoon Intercom. ?io. 157. BUITENGEWONE GROOTS OPRUIMING 11^* aan spotprijzen van Bijzondere aanbieding in: De prijzen zijia netto a contant. Tiirhterslrau.t II 3. 's-BOSCH. IMIHIIIU BINNENLAND. Komt, ziet en overtuigt U! lansartikelen gemaakt en ongemaakt. Onder beleefde aanbeveling Prijs per pot35ct., 75 et., fl.2® en f2.50. Gepatenteerd in alle StatenNieuwste Uitvinding 'v -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5