het Russische leger voorgoed verlaten heeft, bedankt heeft. De jonge vrouw, die den aanslag op admiraal Tsjoeknin te Sewastopol pleeg de, is, zooals men weet, op de plek doodgeschoten door een schildwacht. Volgens den Petersburgschen corres pondent van de Tibune werd er, om zoo te zeggen, een hééle patroontasch op de ongelukkige verspildtoen zij allang dood was vuurde men nog op het verminkte lichaam. Niet minder dan veertig kogelwonden vertoonde het lijk. dat zoo gehavend was, dat de identiteit niet meer was vast te stellen. De krijgsraad te Sewastopol deed uit spraak in het proces tegen de muiters van het pantserschip Knjas Potemkin. Drie matrozen werden tot den strop veroordeeld, maar hun vonnis is ver zacht tot vijftien jaar dwangarbeid; verder is één matroos tot zeven, één tot twaalf en één tot twintigjaar dwang arbeid veroordeeld; tot twee jaar dwang arbeid zijn veroordeeld negen, tot één jaar drie-en-twintig matrozen. Voorts zijn veroordeeld tot ontslag uit den dienst een officier van gezondheid, een onderofficier en een vaandrig, beide eerstgenoemden met en laatstgenoemd zonder verlies van zijn rang. Een inge nieur is ontslagen langs diseiplinairen weg. Een onderofficier en vier-en-twin- tig matrozen zijn vrijgesproken. Heden trouwt te Londen in de def tige kerk van Sinte Margriet Lord de Clifford, het 22-jarige hoofd van een geslacht, dat reeds in de 13e eeuw geadeld werd, met Miss Eva Carrington, een jeugdige tooneelspeelster, van wier uiterlijk en karakter veel goeds ver teld wordt. Zij is reeds van kindsbeen af op 't tooneel en heeft onlangs in een pantomime de aandacht getrokken. Huwelijken tusschen edellieden en too- neelspeelsters zijn in Engeland niet zoo zeldzaam. De graven van Orkney en van Clancarty (deze laatste voert ook den Nederlandschen titel van mar kies van Heusden) en de markies van Headfort hebben een dergelijk huwe lijk gesloten. Een telegram uit Konstantinopel meldde gisteren, dat de Sultan opnieuw stellig geweigerd heeft, aan het ver zoek van België in zake de uitlevering van Joris te voldoen. De voorbereidingen voor een oorlog zijn in de havens van Venezuela ge troffen. Een groote hoeveelheid ammu nitie is aangekomen. De consuls der vreemde staten hebben de aanzegging gekregen, dat ze zonder officieele per missie niet in Venezolaansche havens mogen landen. De Standard verneemt uit Durban, dat de toestand in Zoeloeland netelig blijft, wat hieruit blijkt, dat kolonel Mackenzie's kolonne van duizend man met artillerie naar Richmond is opge rukt met veertien dagen leeftocht. Een herige aardbeving heeft Tumaco en Esmeraldas, een havenstad in het noorden van Ecuador, geteisterd. De bijzonderheden, welke over deze ramp thans bekend worden, vertoonen de gebeurtenissen in haar kolossalen om vang. Een heele week lang zijn aard schokken gevoeld. De inwoners verlie ten hunne huizen en leefden onder den blooten hemel. In de stad Esmeraldas violen een kerk, een kazerne en eeD jongensschool in puin. De winkels hebben ontzettende schade geleden. Bij de vlucht uit de gebouwen werden verscheiden personen door de instor tende muj^n gedood. In Lantola vielen 23 huizen in; alle andere gebouwen zijn zwaar beschadigd. Vier eilandjes, die door visschers bewoond waren, werden door de zee verzwolgen. De visschers redden zich in kleine bootjes. Heel Esmeralda werd onder water gezet. Meer dan 300 men- schen kwamen om. De Daily Mail verneemt uit Kaap stad, dat de stand van zaken in Noord- Nyassa-land niet verbeterd is. Volgens den correspondent van de Times te Kaapstand hebben de Wangoni-kaffers een inval gedaan in de provincie Lan- genburg in Duitsch«Oost Afrika, waarbij zij na een feilen strijd kapitein Wiese en een detachement inboorlingen ver moordden en een menigte munitie buit maakten. De berichtgever van de Times noemt den toestand hachelijk. Geheel Noord Nyassa-land zal eerlang in op stand zijn, tenzij Duitschland onverwijld krachtige maatregelen neemt. Te Eckenhagen, in Duitschland, is het lijk van een sedert eenigen tijd vermiste dienstbode uit een put in een kelder opgehaald. Een kleermakersgezel die met haar een liefdesbetrekking had aangeknoopt, is, als verdacht van het misdrijf, in hechtenis genomen en voor den rechter van instructie spoedig door de mand gevallen. Hij had haar eerst met touwen gekneveld en een horloge, bij wijze van prop, in den mond ge duwd. .De stumperd moet, volgens de uitkomsten van de lijkschouwing, nog geleefd hebben, toen de onverlaat haar in den put wierp. De Simplon-tunnel is nu kant en klaar. Vrijdag is de tweede gewone trein door de tunnel gereden. De Italiaansohe consul te Brigg, verscheidene dames en Zwitsersche ingenieurs hadden er plaats in genomen. De tunnel zal den 25sten en 26sten dezer opgeleverd worden. De Tribune verneemt uit Pieter-Ma- ritzburg: De menschen van het platte land in Natal betrekken kampen, daar het krioelt van gewapende Zoeloe's, die de gemeenschap onveilig maken. De politie heeft last gekregen, om op alle gewapende Zoeloe's te schieten. De Washingtonsche correspondent van de World zegt dat de Amerikaan- sche regeering overtuigd is dat een algemeene opstand van de Chineezen tegen de vreemdelingen zeker voor midden Juni te verwachten is. De Pre sident en het kabinet hebben beraad slaagd over den toestand, en besloten, de kruisers Galveston en Chattanooga naar de wateren van China te zenden ter versterking van het Aziatische smal deel (dat overigens reeds bestaat uit drie slagschepen en tien kleinere vaar tuigen) ook zal de wacht van het Ame- rikaansche gezantschap te Peking ver sterkt worden. In een huis aan het Nefski Prospect te Petersburg zijn volgens het Nowoje Wremja zes revolutionairen in hechte nis genomen, die een groote hoeveel heid kruit en patronen en verscheiden bommen bij zich hadden. Twee van de gearresteerden woonden reeds sedert twee weken in dat huis en stonden op het punt naar Moskou te vertrekken. Op het Anhalter station te Berlijn, waarover het reusachtige verkeer naar het Zuiden (Oostenrijk, Zwitserland, Italië) loopt, is, naar de Berlijnsche bladen melden, in het closet van een personenwagen 3e klasse het lijk ont dekt van een herbergier uit Leipzig, die zich opgehangen heeft. Dit lijk moet gedurende vijf weken heen en weer gereden hebben, daar volgens een bij den zelfmoordenaar gevonden brief, deze op 8 Januari zich van het leven heeft beroofd. Het lijk was reeds als een mummie verdroogd zonder dat het personeel, met het schoonmaken belast, het gevonden heeft. Deze nalatigheid is schandelijk, daar evengoed op een spoorwegcloset een plotseling ziek geworden reiziger zonder hulp zou kunnen versmachten. De laatste berichten uit Algeciras luiden zeer ongunstig. Duitschland stelt voor de regeling der Moorsche politie aan vier mogendheden gemeenschap pelijk op te dragen, hetgeen Frankrijk voor onmogelijk zou hebben verklaard, mitsdien zou de conferentie tot staan gekomen zijn., Gisterenmiddag liep op de beurs te Londen het gerucht, dat het uiteenspatten van de conferentie op handen is. BGklllVDIIIftLlMr;. Burgemeester en Wethouders der gemeente Heusden brengen ter kennis der belanghebbenden dat de opening van de keuring, be doeld in art. 2 van het Reglement op het houden van Springstieren en de toekenning van bijdragen en premiën ter bevordering voor de verbetering van 't Rundvee in Noord-Bfabant, voor zooveel deze Gemeente betreft, in dit jaar zal plaats hebben op Donderdag den 15 Maart 1906, te Heusden des voormiddags te 11 uren; dat voor de gemeenten, behoorende tot bovengenoemde keuringsplaats, zijn uitgeloofd de volgende aanmoedigings- bijdragen: een le. van f40,een 2e. van f 25,en een 3e. van f 25, Afgekondigd en aangeplakt te Heus den den 19 Februari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. De Burgemeester der gemeente Heus den brengt hiermede ter kennis van de ingezetenen: 1°. dat de Provinciale Commissie voor de ondersteuning van Rijkswege van de Veefokkerij in Noord-Brabant in den loop van de maand April e.k. voor de geheele provincie, tot dat einde verdeeld in twaalf districten, keuringen zal doen houden: c. van stieren behoorende aan veefok- vereenigingen. 2'. dat die keuring voor het district Waalwijk, waartoe deze gemeente be hoort, zal gehouden worden op 18 April a.s. te Waalwijk; 3°. dat de keuringen zullen aanvan gen telkens des voormiddags te elf uren 4°. dat de aangifte van de dieren, waarmee men aan de keuring wenscht te doen deelnemen, moet plaats hebben op het keuringsterrein, één uur voor den aanvang der keuring 5°. dat volgens de voorschriften van art. 5 van het voor de Commissie vast gesteld reglement van 21 Maart 1899, opgenomen in het provinciaal bijblad van 1899, no. 68, alleen zulke stieren tot de keuringen worden toegelaten, die volgens het provinciaal reglement van 17 November 1898 (prov. blad van 1899, no. 2) gewijzigd bij besluit van 1 De cember 1899 (provinciaal blad van 1900 no. 2) zijn goedgekeurd en wier eige naars voorzien zijn van een certificaat, afgegeven door het bestuur der gemeente, waar de stieren gehouden worden, waar uit blijkt, dat de dieren, waarmee aan de keuring zal worden deelgenomen, gedurende een maand in hét district aanwezig zijn geweest, op een gezon den stal staan en voor het gebruik als fokstieren bestemd zijn. De lijst der voor elk der twaalf dis tricten uitgeloofde Onderhoudsbijdra gen en de verdere bepalingen betref fende de keuring, liggen ter Secretarie der Gemeente ter inzage. Heusden, den 19 Februari 1906. De Burgemeester voornoemd, HONCOOP. Burgemeester en Wethouders der Ge meente Heusden brengen ter kennis van belanghebbenden: dat de buitengewone keuringen van Springstieren, bedoeld in art. 9 van het Reglement op het houden van Springstieren en de toekenning van bijdragen en premiën ter bevordering van de verbetering van 't Rundvee in Noord-Brabant, voor zooveel doze Ge meente betreft, dit jaar zullen plaats hebben op 15 Mei, 12 Juli, 13 Septem ber en 13 December te Heusden, telkens des vóórmiddags te 10 uren. Deze keuringen moeten veertien dagen te voren bij den Voorzitter der keu- rings-commissie worden aangevraagd. Afgekondigd en aangeplakt te Heus den den 19 Februari 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester, H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. Paardenfokker}). De Gedeputeerde Staten der Provin cie Noord-Brabant; Gelet op de artt. 2, 3 en 4 van het reglement tot het van provinciewege toekennen van premiën en bewarings- prijzen ter bevordering van de paarden fokkerij in de provincie Noord-Brabant van 20 November 1901 (Provinciaalblad van .902 No. Ii5). Mede gelet op het besluit van 27 Februari 1902 (Provinciaalblad No. 16)# Hebben besloten te bepalen als volgt: Artikel 1. In het jaar 1906 heeft keuring plaats van te Oss, op Maandag 26 Febuari van hengsten en op Dinsdag 27 Februari van merriën te Heusden, op Zaterdag 10 Maart van hengsten en op Maandag 12 Maart van merriën; te Zevenbergen, op Vrijdag 16 Maart van hengsten en op Zaterdag 17 Maart van merriën te Bergen op Zoom, op Maandag 19 Maart van hengsten en op Dinsdag 20 Maart van merriën; te Eindhoven, op Maandag 26 Maart van hengsten en op Dinsdag 27 Maart •aan merriën. De keuringen zullen aanvangen, tel kens des voormiddags te 11 uren. Art. 2. Belanghebbenden, die hunne heng sten en merriën ter keuring wenschen aan te bieden, zijn gehouden daarvan 14 dagen vóór de keuring aan den se cretaris-penningmeester der provinciale keuringscommissie, den heer C. J. J. Daniels te 's Hertogenbosch, schriftelijk en vrachtvrij aangifte te doen in on derstaan den vorm. Eigenaar van den hengst of de merrie. Naam Woonplaats Beschrijving van den hengst of de merrie. Naam Kleur Ken teekenen Ouderdom Hoogte 's-Hertogenbosch, 25 Jan. 1906. De Gedeputeerde Staten voornoemd, A. VAN VOORST TOT VOORST. De Griffier, W. VAN LANSCHOT. I*lda(«elf}k liciiw». HEUSDEN, 21 Februari. Zondag 1.1. zette een bewoner van de Demerkade, zekere L. V., de buurt overeind. Eerst mishandelde hij zijne vrouw, daarna zijne moeder van 81 jaar en koelde zijn woede ten slotte door 48 glasruiten, alsmede een geheel raam, opzettelijk te vernielen. Hierdoor werd aan de eigenares van het bedoelde huis, mej. de wed. Jansen alhier, eene schade van 23 gulden toegebracht. De Rij ks-politie heeft de zaak in onderzoek. Een dwergvrouwtje, van circa één Meter lengte, dat thans gescheiden van haren man leeft en tijdelijk gehuisvest was in „de Reizende Man", ging op 18 dezer met twee vreemde mannen uit, bezocht de verschillende kroegen, alwaar ze overal telkens een borrel „klare" naar binnen sloeg en was weldra het mikpunt van de liefelijke jeugd, die, al steeds aangroeiende, ze eerst met rust liet, toen ze weder onder dak was. Een fietsrijder uit Baardwijk had Zondagmiddag het ongeluk een jongetje van 6 jaar aan te rijden, dat op den grond viel en zich zoo ernstig aan het oog ver wondde, dat heelkundige hulp moest wor den ingeroepen. Met het lichten van het gezonken schip met zinkerts is een aanvang gemaakt en wel*op zeer eenvoudige wijze. Men heeft aan beide zijden van het wrak een vaartuig geplaatst, vervolgens daarvan de luiken onder water geopend en nu zijn een drie tal personen met een baggerbeugel bezig de erts op te halen. De personen die baggeren staan op het eene vaartuig en op het andere bevindt zich een persoon tegenover eiken beugel, die den beugel met een katrol ophaalt en den inhoud in het ruim bergt. Op deze wijze wordt de last van het gezonken schip zeer verminderd, waarna men zal trachten er kettingen onder te krijgen om het ge heel te lichten. WERKENDAM. Mej. H. E. T. Mussert slaagde gisteren voor de akte nuttige hand werken. SLEEUWIJK. Door mej. W. Kieboom, onderwijzeres aan de openbare school alhier, is gisteren met goed gevolg examen afge legd in de nuttige handwerken. BERN. Als eene bizonderheid, zoowel wat het tijdstip als wat het getal betreft, kunnen wij mededeelen, dat bij D. Lansdaal, aan het stoomgemaal alhier, een schaap nu reeds 4 lammeren heeft geworpen. WAALWIJK. Met ingang van 1 Maart a.s. is de heer P. H. v. d. Bolk, stations chef alhier, als zoodanig benoemd te Middel burg. GENDEREN. Wij vernemen, dat aan den heer R. Braams, hoofd der openbare school alhier, wegens ziekte een verlof is gegeven van twee maanden. Itinnenland. Bij het departement van koloniën is ontvangen het volgende van 18 dezer gedagteekende telegram van den gou verneur-generaal van Nederlandsch-In- dië, betreffende de militaire actie in het landschap Loewoe, vermeld in de Stsct. van 18 19 dezer. „In Loewoe werd vermeesterd de zwaar versterkte kampong Baeboenta, na hef- tigen tegenstand. De vijand had 90 dooden en wij gewond 11 militairen beneden den rang van officier, waarvan 4 Europeanen. Bij de doorkruising van het gebied van Djaladja en Ronkong werd geen verzet ondervonden. De bevolking was gedeeltelijk teruggekeerd. De zwaar ver sterkte kampong Masamba onderwierp zich." Bij Kon. besluit is bepaald, dat de werkkring van het nieuwe departement van Landbouw, Nijverheid en Handel zal omvatten „Het landbouwonderwijs, den phyto- pathologischen dienst, den dienst der Rijksland- en tuinbouwieeraren, de op leiding en uitzending van adspirant Rijksland- en tuinbou wieeraren, het landbouwcrediet, de paarden-, rundvee schapen- en varkensfokkerij, den vee artsenij kundigen dienst, de keuring van vee en yleesch, het beheer van de rentambten en den Scheurpolder, het Staatsboschbeheer, de bevloeiïngen, de maatregelen op zuivelgebied, de be scherming van diersoorten, nuttig voor landbouw of houtteelt, de wering van voor den land-, tuin- of boschbouw schadelijke dieren en van plantenziek ten, de jacht, de landbouwlaboratoria, de bestrijding van vervalschingen, met betrekking tot den landbouw, de bevor dering van afzet van landbouwproduc ten, internationale maatregelen en alge meene zaken den landbouw betreffende „het stoomwezen, de inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken, het mijnwezen, de vis- scherij, de zeeschipperij, debinnenschip- perij, de vaart buitengaats, het ijkwezen, den doortocht en het vervoer van land verhuizers, het vervoer, den in-, uit en doorvoer, verkoop en opslag van buskruit en andere licht ontvlambare of ontplofbare stoffen, de Kamers van Koophandel en Fabrieken, het Konink lijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut, de strandvonderij „het tegengaan van overmatigen en gevaarlijken arbeid van jeugdige per sonen en van vrouwen, de beveiliging bij het verblijven in fabrieken en werk plaatsen en bij het uitvoeren van bouw werken onder grooteren dan den atmos- ferischen luchtdruk, het verbod om phosphorluciters te vervaardigen en de regeling van het vervoeren, invoeren en ten verkoop voorhanden hebben daarvan, de wettelijke verzekering van werklieden tegen geldelijke gevolgen van ongevallen in bepaalde bedrijven en de Kamers van Arbeid." Uit Haarlemmermeer meldt men aan de O. H. Ct.: Te Lisserhoek woonde een Jiuisgezin, waarvan de vrouw zich voortdurend schuldig maakte aan allerlei en soms zonderling xleine diefstallen. Niets kon zij laten liggen en al stonden de eige naars er bij, toch nam zij mede, hetgeen zij te pakken kon krijgen. Enkele dagen geleden had iemand in die buurt een varken geslacht en terwijl dit buiten aan de ladder hing, ging men even koffiedrinken. Ondertusschen kwnm be doelde vrouw en sneed met een mes verschillend stukken van het varken af, deed deze in haar boezelaar en ver stopte er ook een gedeelte van op zekere plaats. De eigenaar van het varken bemerkte het en de vrouw moest het spek weer teruggeven, tenminste hetgeen zij in haar boezelaar had. Naar men zegt, lijdt de vrouw aan kleptomanie. Daar zij ook geen huur betaalde, trachtte de huisbaas het gezin te slijten. Dit ging echter niet gemak kelijk, maar eindelijk kwam men over een, dat het voor f 10 zou vertrekken. Toen het huisgezin met huisraad en al aan de laadplaats der boot stond, wilde de kapitein het niet laden, naar men zegt, omdat de vrouw bij een vorige gelegenheid ook al eens op de boot had gestolen. Nu stond men verlegen, maar omdat iedereen in die buurt blijde was, dat de lieden zouden vertrekken, hebben de bewoners gezamenlijk voor hun rekening het huisgezin met het huisraad per as naar „den Ouden Tol" laten brengen, vanwaar het per nacht boot richting Rotterdam is vertrokken. Naar de N. R. Ct. verneemt, is de commissie, die pogingen aanwendde om te geraken tot de instelling van een opleidingsschip voor verwaarloosde en misdadige jongens, zooals o. a. in Engeland bestaat, niet geslaagd. De wed. J., uit Oosterbeek, is giste ren wegens vermoedelijken kindermoord gevankelijk naar Arnhem gebracht. Dezer dagen deelden sommige bladen mede, dat mr. A. R. Zimmerman, bur gemeester van Dordrecht, genoemd werd als opvolger van den heer F. B. 's Jacob te Rotterdam. Het „L. D." verneemt thans, dat in dien bovenstaande benoeming plaats heeft, mr. M. C. de Vries van Heyst, gemeente-secretaris te Leiden, mr. Zim merman zal opvolgen. Voor de rechtbank te Amsterdam (Kamer van civiele zaken) is heden aanhangig gemaakt het geding tegen de Hollandsche Hypotheekbank, als eischeres tegen 20 financieele instellin gen, w.o. de Nederl. Bank, de Rijks postspaarbank, de Maatschappij van Zekerheidsstelling van Ambtenaren, enz., van welke de Hollandsche Hy potheekbank terugverlangt de pand brieven in haar bezit, welke ten na- deele der Bank door de thans gedeti neerde directeuren vervreemd zijn. In het meerendeel dezer zaken werd de conclusie van antwoord gesteld op 6 Maart, doch in een zaak, betreffende een afgeloste en opnieuw uitgegeven obligatie, werd dit antwoord gesteld op 27 Februari a.s. In al de overige gevallen betreft dit pandbrieven. In de weiden op Tessel ziet men reeds hier en daar lammeren rondloo- pen. Het wolvee verkeert er thans in uitstekenden staat. Wordt de sterfte in het voorjaar niet te groot, dan rekent men weer onge veer 35,000 lammeren te kunnen af leveren. Vanwege het loodswezen is aan de hoofden der kustwacht opgedragen, vooral direct kennis te geven, indien iets aan het strand aanspoelt, wat af komstig kan zijn van de naar alle waarschijnlijkheid op de Noordzee ver gane Deensche stoomboot Neptun. Uit Gulpen meldt men: In de mijn Nordstern zijn vier nieu we steenkolenlagen ontdekt, van groote diepte en uitgestrektheid. Woensdagochtend heel in de vroegte heeft de heer Droog, pastoor te Nes, in een vlaag van hiernieuwde krank zinnigheid, ongemerkt de pastorie ver laten en is in de richting van Amster dam gewandeld met een handkoffertje bij zich. Groot was de ontsteltenis bij de parochianen, toen men dit onheil even vóór de vroegmis ontdekte. Uit Keuring ran Springstieren. Keuring ran Stieren. a. Van eenjarige stieren, waaronder zijn te verstaan stieren, die de melk tanden nog bezitten en voldoende zijn ontwikkeld b. van stieren met breede tanden en Buitengewone keuringen ran Springstieren. a. tweejarige hengsten in de provin cie geboren; b. eenjarige hengsten in de provin cie geboren; c. merriën, minstens 4 tot hoogstens 8 jaren oud; en wel: tj warmbloed Kas koudbloed

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2