J. B, Waiboer, is weder te consulteeren. Staalnaaimachiae, „De Muil BrooffaMelf HEILAND. 4f| Slaapkamer-Ameublementen Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. (1 van der Heulen Zonen. Bericin van M WELVAART en RUST He> is bekend! 13 93 60 Hectaren Weiland. Wat zal de toekomst mu brengen? k want door te wasschen met Tandarts, VV. VERMEULEN, Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. M. M! Het College van Regenten over de Godshuizen te Heusden, permanent geëxposeerd ook berichten in over de ontzettende schade welke hierdoor veroorzaakt is. Niet alleen dat onnoemelijk veel ma teriaal, griendhout, hoepels, riet enz. vlot werd en wegdreef, ook de verdron ken varkens, kippen, konijnen en hon den zijn ontelbaar. In bijna alle hui zen, welke aan de buitenzijde van den dijk stonden, drong het water binnen en dreef het huisraad door elkander. De meeste bewoners, welke huDne wo ning niet hadden verlaten, brachten den nacht op de tafel, in de bedstede of op den zolder door. Vooral in Zeeland is de schade enorm. Te St. Annaland is de zeedijk langs de Mosselkreek doorgebroken, waardoor de Suzannapolder is overstroomd. Het treu rigste bij deze overstrooming is dat in dien polder een gedeelte van het dorp gebouwd is. Het water stond een paar uren na de doorbraak tot de bovendor pels der ramen. Eenige honderden men- schen zijn dus dakloos en van have en goed voor een groot deel beroofd, om dat het zeewater het öf wegspoelt öf bederft. Voor het meerendeel zijn de bewoners in den ondergeloopen polder veldarbeiders en dus behoeftige lieden. De Engelsche polder, de Karei Pieter en Stroopolders zijn door dijkbreuken ondergeloopen. Tusschen Rilland Bath en den spoor- dam aan de Schelde is de Noorder spoorlijn geheel weggeslagen. De rails hangen als slappe koorden neer. Het water heeft den grond er onder weg geslagen. Uit den Engelschen polder, waar 300 menschen wonen, die allen door de vlucht zijn gered, is huisraad en boerengerei langs den spoorweg aangespoeld. Karren, vaten, stoelen, hooimijten, winkelopstand liggen aan den voet van den spoordijk. Onder Ierseke is de Olzendepolder ondergeloopen. In Oostelijk Zeeuwsch Vlaanderen is onder Hoek de Loven- polder doorgebroken; de Kruispolder is op twee plaatsen doorgebroken. Om kort te gaan de ramp is over geheel Zeeland zéér groot. Ook in het Noorden van ons land hebben de plaatsen welke aan het wa ter liggen, aanzienlijke schade geleden. Voor zoover de berichten zijn inge komen, heeft Nederland door deze ramp gelukkig geen menschenlevens te be treuren. De zeeweringen hebben over het algemeen ook veel geleden. Ook uit België komen berichten van hoog water en stormweer. De Schelde is buiten haar oevers getreden, waar door de meeste plaatsen, vooral Ant werpen, zwaar hebben geleden. Kaden zijn vernield, en de goederen, die op gestapeld lagen langs de kaden, zijn grootendeels weggespoeld. Hier en daar kon men met booten door de straten roeien. Bij Ostende is de zee over den dijk geslagen. De kelders in de stad zijn ondergeloopen. Een visschersboot die op 't punt was, de haven binnen te loopen, sloeg om en verdween met be manning en al in de golven. De Duitsche mailtrein 81 83 was gisterenochtend 9. u. 50 het station Bergen-op-Zoom voorbij gestoomd en liep toen op een rangeerenden goederen trein nabij den overweg bij wachthuis 13. De schok was zoo hevig, dat de loco motief naar links werd omvergeworpen, gevolgd door den tender. Rechts van den weg werd de bagagewagen geslin gerd; het daaropvolgend postrijtuig werd ingedrukt. Ernstig gewond, aan hoofd en beenen, is de hoofdconducteur Vos, gestationeerd te Boxtel. Voorts licht gekwetst P. van Geel, machinist, te Boxtel. Ernstig ge wond zijn de leerling-machinist Van Summeren, eveneens te Boxtel, die hoofdwonden en aan beide handen kwetsuren bekwamvoorts Schrauwen, conducteur der posterijen, gestationeerd te Vlissingen en Loos, hoofdconducteur der Duitsche posterijen, te Oberhausen. De reizigers bekwamen geen letsel. Aan De Zoom ontleenen wij nog de volgende bijzonderheden De machinist-leerling Van Summeren zag den goederentrein op de spoorlijn, waarop zijn trein zich voortbewoog. Uit alle macht werden de remmen overgehaald. Beide mannen bleven tot het laatste op hun post. Van Summeren lag vlak voor den vuurmond toen de locomotief bezijden de lijn was gevallen. Evenzoo de ma chinist Van Geel. De eerste, gewond aan hoofd en beide handen, lieü hevig bloedend naar het station, alwaar hij werd verbonden. Van Geel had intusschen, ziende dat zijn kameraad gewond was, zijn plicht niet vergetenhet vuur werd door hem terstond gedoofd. De stoomverwarming was verbroken, zoodat deze niet behoefde afgesloten te worden. Ijlings vloog hij naar den stoomontsnapper boven op den ketel. Deze was echter ook stuk, zoodat de stoom vrijen uitweg naar buiten vond, waardoor het springen van den ketel was voorkomen, zoo ook het smelten van den vuurketel. Alles ligt dwars over den weg op en in elkaar geschoven. Er zullen dan ook wel een paar dagen heengaan voor alles is opgeruimd. Buffers zijn gebroken als glas, een geheele wagon is verpletterd, kortom men moet het hebben gezien om zich een voorstelling er van te kunnen vormen. In den namiddag is men begonnen met de opruiming, de post werd onder assistentie van het postkantoor zoo goed en zoo kwaad als het ging over geladen en doorgevoerd naar Vlissingen. Uit Ramsgate wordt geseind, dat het Engelsche stoomschip Colne, van Goole naar Rotterdam bestemd, in volle zee gezonken is, 12 personen der beman ning, waaronder alle officieren, uitge zonderd de kapitein, verloren daarbij het leven. Een gedeelte der bemanning werd gered en te Londen geland. Men meldt uit Velsen: De vertraging die het vervoer door het pontverkeer nu weer ondergaat, is van dien aard, dat B. en W. daarom trent een adres hebben gericht tot den minister van waterstaat. Uit Delft wordt gemeld Zondag 4 Maart werd in den tuin aan het Bagijnhof alhier broek en vest gevonden, vermoedelijk behoorende aan Frans Rosier, die den voorgaanden dag in een der logementen aan de Bagijne- steeg vertoefd en zich omgekleed moet hebben, waarna hij zijn eigen kleeding over den muur in genoemden tuin wierp. De winkelier De Groot, bij wien Rosier een nieuw kostuum kocht, her kent de gevonden kleeding als in kleur en stof gelijk aan die door Rosier ge dragen, toen hij het nieuwe pak kocht. Ook werd aan de Brasserskade, onder Vrijenban een paar schoenen gevonden, vermoedelijk door Rosier aldaar weg geworpen. De schoenen zijn naar Gouda gezonden ter herkenning. Op het onder goed, Zondag 4 Maart tezelfder plaats gevonden, meent men de letters R. K. te lezen, het merk van de Rijkskrank zinnigengestichten. Men meldt uit Utrecht aan de N. R. Ct. Wij vernamen nog iets van het ver blijf van Rosier te dezer stede, dat wij nog nergens vermeld hebben gezien. Zooals hier medegedeeld is, vertoefde ook in den nacht van Maandag 26 op Dinsdag 27 Februari Rosier onder den naam van Jacobus Jansen uit Weesp, in het christelijk logement Azareel, alhier. In den avond heeft hij toen in de zaal met enkele personen zitten praten, o.a. ook met een jongen, een lupus-lijder, die daar eenigen tijd ge logeerd is. De aandacht viel op 't in de zaal aangeplakte biljet van de jus titie, waarop een belooning voor de aanhouding van Rosier wordt toege zegd, en de jongen liet zich ontvallen, „ik wou dat ik f 500 kon verdienen", waarop Rosier ongeveer gezegd moet hebben„zou jij dat doen, een kerel, die zoo glad is, aan de justitie over leveren, neen, dat zou ik niet doen, hoor." Uit Meppel wordt aan de Zw. Ct. gemeld: Vrijdagnamiddag kwam van Stap horst naar hier de arbeider Albert Pouwels met een kar, waarop een la ding netjes gestapelde turf. Dit kwam den politieagent Top, wel wetende dat Staphorst nooit turf uitvoert, verdacht voor. Bij onderzoek bleek dan ook, dat onder de turf verborgen waren twee kalveren en een varken van meer dan 200 pond, alles in staat van ontbinding verkeerende. De zending was, naar opgaaf, bestemd voor Klaas Hoeven- berg alhier, ook een tusschenpersoon. Onderzoek wordt nu gedaan naar den naam van den veehouder of veehouders te Staphorst, die deze krengen op Meppel afstuurden. Te Maastricht heeft een dienstmeisje van 16 jaar bij de bereiding van boen was door verwarming op het vuur zulke hevige brandwonden bekomen, dat zij in hopeloozen toestand naar het ge sticht Calvariënberg is overgebracht, waar zij aan de gevolgen is overleden. Welkvoedsel voor KinderenenZieken llarkihericlilc». Bar^ertHke Stand. Heusden, van 6 tot 13 Maart. Geboren: Maria Elisabeth, d. v. Ch. van der Velden en Ant. de Leeuw. Overleden: Elisabeth vad Krugten, 89 jaar. Nederhemert, over de maand Februari. Geboren: Elizabeth, d. v. E. M. Smits en E. van Genderen; Eliza, z. v. H. M. van Duijnen en R. J. van de Wer ken; Dirk, z. v. C. G. van Aalst en T. Wij burg. Er is niets f^at ons meer opbeurt dan het lezen van goede nieuwstijdingen. Wij geven goede nieuwstijdingen voor de zieken. Het lezen der attesten van genezingen die hieronder vermeld worden zal een straal van hoop en vertrouwen werpen in den geest van hen die lijden. Zegt wel bij U zeiven dat de zelfde oorzaken de zelfde uitwerkingen met zich brengen. Wat de ziekte der personen heeft veroorzaakt waar van wij gaan spreken, is wat de Uwe ver oorzaakt heeft. De Pink Pillen hebben deze personen genezen, zij zullen U ook genezen. De Heer Braat te Made schrijft: „Ik on- dergeteekende verklaar dat mijn vrouw erg aan de maag geleden heeft. Hare spijsver tering was zoo slecht geworden dat zij bijna niets geen voedsel meer kon gebruiken en zij was zeer zwak geworden. Zij kon niet meer slapen. Gedurende eenigen tijd heeft zij de Pink Pillen genomen, die haar veel goed gedaan hebben. Thans eet zij met smaak, de spijsvertering is goed en zij ge voelt zich veel beter als voorheen. Haar slaap is ook veel rustiger." Mejuffrouw J. Pennings, in het Hemel rijk H 185 te Helmond, verklaart: Op aan raden mijner dochter heb ik de Pink Pillen genomen om eene algemeene uitputting tegen te gaan, waarvoor ik reeds zoo veel te vergeefs gedurende langen tijd had aan gewend. Ik werd bepaald beangst omdat de geneesmiddelen mij niet hielpen, en doordat eiken dag mijne krachten afnamen, mijn -eetlust en slaap verminderden ook. Mijne gewone bezigheden kon ik niet meer waarnemen, want terstond had ik steken in de zijde, of ik voelde mij zwak, boven dien had ik oorsuizingen. De Pink Pillen hebben de beste uitwerking op mijn gestel gehad. Deze verzwakking is terstond ver dwenen, zij hebben mij eetlust gegeven, goede spijsvertering en hebben al mijne ongemakken doen verdwijnen. De Heer P. de Bot, Schip Petronella te Roozendaal, zegt op zijn beurt dat hij de beste resultaten met de Pink Pillen ver kregen heeft. „Sedert langen tijd, zoo schrijft hij,'was mijn bestaan als vergiftigd door al de on gemakken, waaraan ik te lijden had, zoo als maagziekten, hevige schele hoofdpijnen, hartkloppingen en pijnen. Bovendien ge voelde ik mij erg vermoeid. Een mijner kennissen, die de goede uitwerkingen der Pink Pillen ondervonden had, spoorde mij aan ze ook eens te probeeren. Ik heb de Pink Pille» genomen en zij hebben mij van al mijne ongemakken op snelle en volkomene wijze verlost. De Pink Pillen zullen de grootste dien sten bewijzen aan allen die vermoeid zijn, aan de jonge meisjes en bleeke vrouwen. Aan hen die aan de maag lijden, een slechte spijsvertering hebben en over pijnen klagen. Zij hebben eene machtige werking op het bloed en op het zenuwgestel en worden ten zeerste aanbevolen aan neurasthénie lijders. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. DEN BOSCH, 14 Maart 1906. De soliedste, volmaaktste en vertrouw- baarste naaimachine is de voor- en achter waarts werkende verbeterde Hoogstraat 98, Rotterdam HEUSDEN, Maart 1906. De ondergeteekende neemt de vrijheid U bij deze in kennis te stellen dat hij alhier, Engstraat N. 104, heeft opgericht eene MACHINALE BROODFABRIEK annex WINKEL tot den verkoop van BROOD, die den naam zal dragen en 14 Haart is geopend. Door het aanschaffen van machineriën en ovens van de nieuwste constructie waardoor de hoogst mogelijke zindelijkheid, de beste en snelste bewerking is bereikt, is ondergeteekende in staat het fijnste, smakelijkste en gezondste brood aan eene zeer billijke prijs te leveren. VAN zal op Zaterdag 19 Haart 1906, des voormiddags 10 ure, in het „Wapen van Amsterdam" bij den heer J. M. Spie- renburgh, nabij de Wijksche poort te Heus den, in het openbaar verhuren gelegen onder Hedikhuizen, Doeveren, Oudheusden, Babilonienbroek en Veen. Roggebrood Tarwebrood Tarwebrood (gebakken in bassen) Kropbrood (flelkbrood) 8 en 16 cent. Krentcnkrop 11 Roggemik8 met krenten 8 Plaathrood8 Fransch brood 16 16 16 16 10 I gemerkt met de i initialen H. B. Seheurhrood Kadetjes Krentenbollen Waterbroodjes Pain de Luxe Xaanschc Beschuit 7 en 14 cent. 18 14 6 voor 10 5 voor 10 13 10 en 100 70 alles gegarandeerd zuiver. Bovendien heeft ieder het recht van elk brood, en van alle in voorraad zijnde meelsoorten, monsters te vragen om scheikundig te doen onderzoeken. Ingeval zij niet aan de eischen voldoen, zijn alle eventueel gemaakte onkosten voor rekening van ondergeteekende. In de stad en op plaatsen waar wederverkoopers zijn aangesteld, wordt iederen morgen en middag het brood aan huis bezorgd. Wanneer de zaak opgang maakt en voorgoed gevestigd is, hoopt ondergeteekende na verloop van tijd een aandeel van de winst aan zijne afnemers af te staan. Bovendien zullen in voornoemden Winkel nog voorradig zijn, alléén voor zijne geregelde brooilkianten, eenige artikelen, welke beneden alle concurrentie worden van de hand gedaan, waarvan enkele prijsopgaven volgen: Witte Suiker per pond f 0,22. Sagoper pak Bruine Rietsuiker. - 0.22. Koffief 0.40—0,50. Rijst5, 6 eu 10 ct. Theeons - 0.130.20. Vermicelle, Figuurvermicelle, Pruimedanten, Krenten, Rozijnen, Sucade, Tarwebloem, Roggebloem, Paarlgort, Havermout, beste Candijstroop, Griesmeel, Zout, enz. enz., alles prima qualiteit. Zie étalage en uiterst billijke prijzen. Alle pi*|jzen z|jn berekend u contant. Mij in Uwe geëerde gunst aanbevelend, teeken ik Hoogachtend, UEd. dw. Dienaar, J. A. van Bavel. Aardappelmeel Zuivere Cacaopoeder Gouda kaarsen in ver schillende soorten ons pak f 0.12. - 0.05. - 0.16. - 0.18. Verkoop uitsluitend a contant zonder korting. B*hot. Album en ft*rfjjscourant op aanvrage franco. r V gé) v Waterhoogte Maastricht (brug). 12 Maart 1.96 M. boven 0. 13 1.92 Waterhoogte Heusden. Hoog Water 10 Maart 3.22 M. 11 3.c0 12 3.12 13 3 31 Laag Water. 3.00 M. N.A.P. 2-95 '2.98 3.20 Cv i* tdverlenlië i. De Landerijen van den Heer C. A. Koonings e.a. staan in bod: Koop I op f 1100. II - 1300.— III - 670.— De iinnle verknoping; blijft be paald op Dinsdag 2© Haart 1906, des nam. 7 uur precies, bij Zwets, aan den Sasdijk te de Werken, terwijl in middels boogingen worden aangenomen ten kantore van Notaris KERKHOVEN te Werkendam. ■- —off ,T: •.-■/„.'■-co'-".' •.«*- ÜJ&i' v - jtr? ALMKERK. Be zetting der boter is deze week op de markt f 0.551/3 in de winkels dus f 0.óTf}per h. kilo. Eieren f .75 per 6 stuks. WERKENBAM. Be zetting der boter is deze week op de markt 55 ets., in de winkels dus 60 cti. per half kilo. Eieren 0.80 de 26 stuks. OORINCHEM. 12 Maart. Met bestemming voor de exportslachterij te Nieuwerkerk a. d. IJsel Oseh of Rlusingen werden heden hier 53 en te Leerdam 27 varkens geleverd, tegen 22 a 3 cent per halve K.O. 12 Mrt. - mur l <cr.- n aangevoerd 271 anderen, v aarvtin de n*e*n war n als volgt'. l"-ars kal/koeien 180 a 260 kalf vaarzen f 185 190, melkkoeien f 160 a 200, vaar koeien f —a inderhalt-iarige ossen f 90 110, guiste vaatten 100 o 120 vinken f 85 60. tjraskalveren f a nuchters kalveren ƒ8 «16 lammeren f ver ttnk. .iter f 0.55 r '1.60 per halt Ulo, n*r*a 0 80 1 00 per 26 st-ks kippen f 1.00 a 1 25 o*» stut tangeroarü 44 -*it' varkens, »«- 24 6 -ent per H kilo, sc/,apen f a 257 biggen 8.— 12,per link. Op de graanmarkt besteedde men voor: Kistarwe 8.10 a 8.20. Roode dito 7.40 4 7.6 Witte d->* f 7.65 4 7 75 Inl. rogge f 5.10 4 5.20, boitenl. dito 5.0; a 5.15, Gent f 4.70 4 4.80, haver 8 60 a 3.75, daiveobooaen f 7.50 4 7.60 blaawe erwten f a mais 75 pdf 4.85, 4 4.95, alles naar kwalite' t en per heetoliter verhandeld. Amsterdam, s-GravenhageDordrecht, Culemborg en Tiel. De winkel wordt 's avonds 9 uur gesloten. Zondags wordt niet verkocht. J- i - i - - - -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3