beuren, zonder dat de Keizer er achter zit; dit kooit nu echter toch niet uit. Onze Westfaalsche redders gingen uit eigen menschlievenden aandrift en niet op „allerhoogst" bevel, juist zooals zij bij rampen in het Duitsche vaderland onmiddellijk vrijwillig hun hulp aan bieden ©n dan, dank zij hun voortref felijk onderricht en voortdurende oefe ningen, herhaaldelijk gewichtige dien sten bewijzen. In de geheele Duitsche pers, van noord naar zuid, leest men dezelfde, hartelijk deelnemende taal en de Tag- lische Rundschau, drukt de algemeene meening uit, als zij schrijft: Het ver vult ons met trotsche vreugde en vol doening dat het Duitschers zijn, die Pet niet genoeg vinden uiting te geven aan het menschelijke solidariteitsgevoel door liet uitdrukken van deelneming en het inzamelen van geld, maar zonder lang dralen en zonder aarzelen er hun eigen huid aan wagen en hun geoefen de vlijt en technischen arbeid in dienst van die lijdenden stellen, en het doet goed, dat in het duister van den ver- drietigen strijd in Algeciras een zonne straal valt, die ons toont, dat er kwes ties zijn, die geen grenzen kennen, dat deze kwesties door de eenvoudigste en bescheidenste menschen opgelost kun nen worden, en door hen wellicht het best. SMimltteHik Hieuw*. HEUSDEN, 17 Maart. Op de jl. Donderdag hier ter stede ge houden Provinciale voorjaarskeuring van springaderen werden er 46 aangeboden. Daarvan werden er 34 goedgekeurd. De goedgekeurden zijn de volgenden Een i:-jarige zwartbonte van H. Vermeulen te Vlijmeneen 1-jarige zwartbonte van denzelfden eigenaar; een 2-jarigevaalbonte van L. van Engelen te Vlijmen een zwart bonte oud 16 maanden van denzelfden eigenaar een 2-jarige zwartbonte van Joh* van Mil te Bokhoven een zwartbonte oud 20 maanden van M. A. Buijs te Herpt een zwartbonte, oud 18 maanden, van J. C. van Bokhoven te Herpteen zwartbonte, oud 18 maanden, van C. J. Branderhorst te Genderen een zwartbonte, oud 16 maan den, van S. van Gorkom te Genderen een 2-jarige zwartbonte van M. Smits te Eethen een zwartbonte oud 18 maanden, van P. W. Boll te Eetheneen zwartbonte, oud 14 maanden, van A. Verdonk te Heesbeen een 1-jarige zwartbonte van C. B. Duijser te Veeneen 2-jarige vaalbonte van Joh. van Boxtel te Oudheusden c.a.een zwart bonte, oud 18 maanden, van P. Pullens te Oudheusden c. a., een zwartbonte, oud 19 maanden, van de wed. J. Buijs te Oud heusden een 2-jarige zwartbonte van W. van Drunen te Wijkeen zwartbonte, oud 18 maanden, van Jac. Bouman te Wijk een zwartbonte, oud 18 maanden van P. van Do veren te Wijkeen 2-jarige zwart bonte van de wed. W. Lakerveld te Aal burg een vaalbonte oud 16 maanden, van de wed. H. Verhoeven te Drongelen c. a. een 3-jarige roodb. van D. van Campen te Drongelen een 2-jarige zwartbonte van den zelfden een 3-jarige zwartblaard van Gebrs, Oerlemans-Van der Schans te Drongelen een 2-jarige zwartbonte van de zelfden een 2-jarige zwartblaard van de zelfden een 1-jarige zwartblaard van de zelfden een i-jarige zwartbonte van de zelfden een 2-jarige vaalbonte van D. Vos te Dron gelen c. a.een 1-jarige zwartblaard van Jac. de Haan te Drongelen; een 1-jarige zwartbonte van de wed. M. Branten te Hedikhuizeneen zwartbonte, oud 17 maanden van de wed. Van Veldhoven te Hedikhuizen een zwartbonte, oud 20 maan den van I. A. de Haas te Engelen en een 2-jarige blauwbonte van G. de Goei te Nieuwkuik. De le prijs van f40 werd behaald door D. Vos te Drongelen c.a. met den 2 jarigen vaalbonten, met 54 puntende 2e prijs van f25 door gebrs. Oerlemans-Van der Schans te Drongen met een 2-jarigen zwart bonten met 52 punten en de 3e prijs van f25 door dezelfden met een 2-jarigen zwartblaard met 51 punten. Verder werden in reserve gesteld no. li de 2 jarige zwartbonte van W. van Drunen Czn. te Wijk met 51 punten; no. 2, de 2 jarige blauwbonte van G. de Goei te Nieuw kuik met 50 puntenno. 3, de 2 jarige vaalbonte van L. van Engelen te Vlijmen met 45 punten en no. 4, de zwartbonte oud 17 maanden van de wed. Van Veld hoven te Hedikhuizen. Aan de Prov. N. Br. Courant ontlee- nen wij, dat wijlen mevrouw de weduwe R. G. J. Verschoor, geb. Pape, (eertijds te Heusden woonachtig) te Arnhem overleden, aan de Maatschappij van Weldadigheid heeft gelegateerd f 1000, vrij van successie rechten. Wij hopen in ons volgend nummer aan deze opgaaf eene belangrijke uitbreiding te geven. Hoog water en watersnood was het wat het begin dezer week aangaf. Gelukkig heeft het zich bij hoog water bepaald, dank zij de werking van den Nieuwen Maasmond. De westen-wind, die het water ook alhier opdreef, was oorzaak dat de Maas niet kon lossen. Toch is het water nu langzaam vallende en zoodra er oosten-wind komt zal spoedig het normale peil alhier bereikt zijn. Het te Veen ontvreemde rijwiel, waar van wij in ons vorig nummer melding maakten, is door den commissaris van po litie te 's-Bosch in beslag genomen. De dader is nog niet opgespoord. Met het lichten van het gezonken Waalschip vordert men goed. Het voorschip steekt reeds boven het water uit en heden zal men de geheele romp te voorschijn halen. De stoomtram op 's-Bosch en Tilburg hoopt Zondag weder zijn gewone dienst te hernemen. SPRANG. De heer A. de Jong, sedert bijna anderhalf jaar volontair ter secretarie alhier, is benoemd tot ambtenaar ter secre tarie te Wolvega, gemeente West-Stelling werf (Friesland). SLEEUWIJK. Deze week is alhier aan besteed het afbreken der oude en het bou wen eener nieuwe woning met bakkerij voor den heer C. Pellikaan. Ingeleverd werden 8 biljetten: A. Kentie, Woudrichem, f 3350, G. van Wijk, Sleeuwijk, 3108, F. van Varik, Werkendam, 2834, J. A. Kentie, Woudrichem, 2770, H. Kolff, Almkerk, 2640,— T. Baggerman, Werkendam, 2547, C. Bakker, 2400,— C. Kieboom, 2359, Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. Predikbeurten op Zondag a.s.: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) da. H. Visch. BIESBOSCH. De schade door den jongsten watersnood hier veroorzaakt is zeer groot. Uit vele waterkeeringen zijn stukken over een heele lengte weggeslagen. ALMKERK. Hier is een reciteer-ver- eeniging opgericht. NIEUWENDIJK. De arbeider C. K. is bij het laden van zwaar hout met zijn been tusschen een boomstam bekneld ge raakt en heeft dat lichaamsdeel zoo bezeerd, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. ZALTBOMMEL. Hoewel het water in de rivier thans langzaam vallende is, staan de uiterwaarden toch allen nog onder. De veerdam is echter weder begaanbaar, zoo dat de overvaart met de gierpont weder geregeld plaats heeft. In de polders begint men thans echter last te krijgen van kwel water, zoodat reeds nu vele laaggelegen akkers onder water staan. Ook de steen fabrieken worden grootendeels door den waterstand tot stilliggen gedwongen. BOMMELERWAARD. De uitkomsten der zalmvisscherij op de Waal en de Mer- wede waren in de laatste 8 dagen vrij bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden 32 zalmen gevangen, bij Gorinchem 4 en te Hardinxveld 41; op de Lek te Ammerstol 22 stuks. Zeer enkele elften bemachtigden de visschers; de prijs is hoog, tot ruim f 5 per stuk. De besomming aan andere rivier en polder- visch was tamelijk loonend. Zalm deed f 1.40—t 1.65, aal 20—25, paling 45—55, snoek 23— 26, snoekbaars 3740. zeelt 2830, baars 1620, bliek 1416, voorn 69 ct., alles per half K.G. VEEN. Het paar ooievaars, heeft deze week zijn nest bij den heer 't Hooft weer betrokken. De aankomst was 14 dagen later dan verleden jaar. ingevolge de gesloten arbeidsovereen komst te vorderen of te ontvangen heeft, komt niet ten bate van eenige tusschen de ecbtgenooten bestaande gemeenschap van goederen en is niet onderworpen aan het beheer van den man tenzij bij huwelijksche voorwaar den het tegendeel mocht zijn bedon gen." De heer Heemskerk en ook anderen hadden hiertegen het bezwaar, dat daarin te ver werd gegaan, terwijl naar het bestaande regeeringsartikel de vrouw uit het familieverband werd los gemaakt. Hij had daarom voorgesteld om het artikel 1637 f aldus te lezen: „Ten opzichte van arbeidsovereen komsten, door de gehuwde vrouw als arbeidster aangegaan, veronderstelt de wet, dat zij de bewilliging van haren man heeft bekomen. „Zij heeft het beheer over hetgeen zij ingevolge de gesloten arbeidsover eenkomst te vorderen of te onvangen heeft." Erop opmerkzaam gemaakt, dat dit beheer niet voldoende was, wijzigde hij het tweede gedeelte van zijn amende ment, mede ter tegemoetkoming aan sommiger gemoedsbezwaren, als volgt: „Zij is gerechtigd om over hetgeen zij ingevolg'e de gesloten arbeidsover eenkomst te vorderen of te ontvangen heeft, ten bate van het gezin te be schikken." De heer Drucker maakte er als voor zitter van de commissie van raüpor- teurs opmerkzaam op, dat beide amen dementen bedoelden een misstand weg te nemen en wel dezen, dat de man het zuiver verdiende geld van de vrouw haar kan ontnemen en daarover naar believen beschikken, omdat hij het hoofd der gemeenschap is. Teneinde de Kamers niet voor een moeielijkheid te brengen, geeft hij den heer Limburg in overweging zijn amendement in te trekken, waaraan deze voldoet. Nadat de regeering het eerste deel van heeren Heemskerk's amendement had overgenomen, werd daarna het tweede deel zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. Hierna kwamen de amendementen van den heer Aalberse en van den heer Schaper, die ever een heel ander onder werp, ook beiden de strekking min of meer gemeen hadden. Beiden bedoelden namelijk den arbeider meerdere mede zeggingschap te geven bij het vast stellen van het dienstreglement. Het eene amendement van den heer Scha per hield een verbod in van de vast- vandaar kon hooren roepen, dat het schip zinkende en het roer kwijt was; dat de bemanning wilde afgehaald wor den. De schipper van den trawler, ziende dat nog twee sloepen aan boord stonden, beduidde hun, dat zij er één van moes ten uitzetten, omdat het zeer gevaarlijk was, het schip te naderen. Met zeer groote inspanning werd toen van de bark een sloep uitgezet, kleeren en andere noodzakelijke dingen opge nomen, waarna vier man van de bark in de sloep gingen. Nauwelijks hadden ze er in plaats genomen, of het overslingerend schip kwam door een zware zee op de sloep, waardoor deze aan stukken sloeg en de vier menschen in de kokende gol ven kwamen. Met veel moeite wisten ze zich even wel aan het overhangend touwwerk te grijpen en weder aan boord van de „Rigi" te komen. Voorloopig moesten de reddingspogingen worden opgege ven. Het schip kon niet bereikt worden, dan ten koste van menschenlevens, bo vendien heerschte er volslagen duis ternis. In den nanacht werd het iets kalmer en kwam de maan door. Van dit gun stig oogenblik maakte de bemanning van den stoomtrawler omiddellijk ge bruik, om de sloep uit te zetten. Daarin namen drie mannen plaats, n.l. de schipper P. Krab, en de matrozen P. Zwart en A. Krab. Met bovenmensche- lijke inspanning werd naar de bark geroeid; daar aangekomen, werd het gevaar nog grooter. Het schip lag zóó ver over, dat de verschansing aan stuur boord op en onder water dook en de kiel aan bakboordzijde bloot kwam. Ieder moment kon de sloep het lot van haar voorgangster treffen, en kon ze in de diepte bedolven worden. Hoe men toen in de kleine sloep van den trawler de elf menschen heeft kunnen overbrengen, grenst aan het wonderbaarl ij ke. Eindelijk bereikte de zwaar beladen sloep weder den trawler, en waren de menschen gered. Nog tot den dag ver bleef de trawler in de nabijheid van de „Rigi", om bij kalmer weer te trachten een sleeptros over te brengen en zóó ook het schip naar de naastbij- zijnde haven te sleepen. Daartoe gingen opnieuw drie mannen met de sloep en een voorlijn naar de bark, om een on derzoek in te stellen. Toen bleek, dat het schip veel water bevatte, doordien vermoedelijk een lek ontstaan was aan afschuivingen aan de landzijde langs de kruin en vele gaten en scheuren. Het is dan ook de vraag of de dijk wel herstelbaar is en of men den polder niet aan de zee zal moeten prij3 geven. Den ganschen Dinsdag is men bezig geweest met den landdijk, die thans het water keert, te verhoogen en te versterken, want mocht die bij een eventueelen storm of hoogen vloed on voldoende blijken, dan zou de groote polder overstroomen, waarin het geheele dorp St. Annaland en al de hofsteden liggen. Intusschen is het overstroomde gedeelte van het dorp één woestenij; verscheidene huizen zijn geheel door wind en golven weggevaagd en vele andere staan gehavend, tot instorten gereed, voortdurend in het water. Een nader bericht meldt: Tusschen St. Annaland en Oud-Vos meer is weder een polder ondergevloeid dit geschiedde op Woenslagmorgen en op de beide vorige dagen zijn er vijf onder water gezet, zoodat van deze laatste alleen ongeveer 5000 gemeten land door het water zijn bedolven. Uit Rilland-Bath werd Woensdag aan de Z. Ct. gemeld: De minister van waterstaat, handel en nijverheid, de commissaris der Ko ningin en de hoofdingenieur van Zee land hebben heden de ramp in oogen- schouw genomen. De toestand van den spoordam wordt steeds kritieker, men vreest het ergste. Meer dan 300 menschen zijn broo deloos en bijna van alles beroofd. Aan de Goesche Ct. wordt bericht, dat er te Rilland geniesoldaten zijn aangekomen om hun hulp te verleenen aan de dijkwerken. Op last van den minister van oorlog is van Bergen-op-Zoom è,l het nacht leger uit de magazijnen naar Tholen vervoerd om te voorzien in de ligging der vluchtende bevolking van Oud- Vosmeer. De uitgaaf van het Nieuwe Testa ment met Psalmen, Catechismus des Geloofs, Vijf artikelen tegen de Remon stranten en al de Liturgische Schriften, uitgegeven onder toezicht en met een voorwoord van Prof. L. Lindenboom, Hoogleeraar a. d. Tbeol. School te Kampen, in de beide bekende forma ten, eertijds uitgegeven door de firma J. F. Haeseker Co. en daarna door de Uitgevers-Maatschappij „Nederland" te 's-Gravenhage, voorheen J. L. Nier stras Z., is Woensdag 1.1. overgegaan in handen van den Uitgever L. J. Veerman te Heusden. Uit ons Parlement. XXII. Voor de Tweede Kamer in de ver gadering van Dinsdag hare werkzaam heden voortzette, gaf zij uiting aan haar gevoel van deelneming met de groote ramp, welke de mijnwerkersbevolking van Frankrijk heeft getroffen, in ver trouwen, dat zij daarbij de gevoelens van het geheele land vertolkte. Hierna begon zij, nadat een amen dement van den heer Van Dodem ver worpen was, de bespreking van de amendementen van de heeren Limburg, Patijn en Van der Vlugt en van den heer Heemskerk, die beide in dezelfde stelling van een reglement, waarover stuurboordzijde, door het geweldig over- ook maar één werkman niet is ge- slingeren van de ballast. Van op sleep- hoord voor de vaststelling, maar dit touw nemen was geen sprake. Om werd na weerlegging door den heer grooter onheil te voorkomen, moest Drucker door den voorsteller terugge-1 het schip prijsgegeven worden, nomen. Het andere, dat voorafgaande 't Is juist xlU jaar geleden, dat door kennisneming van het ontwerp-regle- dezen zelfden koenen schipper en de ment beoogde, werd nadat de termijnen „Holland II" 10 menschen werden ge- van 4 weken en 14 dagen, gedurende red van de Noorsche bark „Nora", welk welke de kennisneming zou moeten schip op de Haaksgronden verpletterd plaats hebben, daaruit waren geschrapt, werd. met groote meerderheid aangenomen. Een woord van hulde aan deze op- De heer Aalberse had na weerleg- offerende mannen is hier zeker op zijn ging door den heer Drucker en den plaats. Dat men zulke menschen niet Minister van Justitie zijn amendement schadeloos stelt voor de financieele ingetrokken. nadeelen, tengevolge van verliezen, op- onthoud en onderbreken der reis, is ItiiinenlHiid. te betreuren. Dat wordt alleen gedaan, 7als ze zoo'n wrak of andere drijvende Bij Koninklijk besluit van 15 Maart doodkist binnen brengen. Natuurlijk, is aan F. B. 's Jacob, op zijn verzoek, een 3tuk oud hout is méér waard dan met ingang van 1 Mei 1906, eervol e]f menschenlevens. Gelukkig, dat onze ontslag verleend als burgemeester der zeelieden daar anders over denken. gemeente Rotterdam, onder dankbetui- ging voor de gewichtige diensten, door Men schrijft uit Scheveningen hem in die betrekking bewezen. Eerst thans bij het stillere weder is Naar wij vernemen, heeft H. M. de Je schade te overzien, welke de felle Koningin onmiddelijk na het bekend g.W. wind der laatste dagen aan de worden van de rampen, die een ge- binnenhoofden der haven te Scheve- deelte van het land door overstroomin- heeft aangericht De buiten gen en dijkbreuken tengevolge van hoofden zijn ongedeerd gebleven, slechts den jongsten storm hebben getroffen, van.de reeds vroeger aangetaste hor st aan de te Amsterdam gevestigde alge- we'mg van Zuiderbuitenhoofd is meene commissie tot leniging van weder een stuk afgeslagen, maar dit rampen door watersnood, een bedrag gedeelte is begrepen onder de reeds van f 15,000 doen toekomen, teneinde ontworpen herstellingen van rijkswege, ten spoedigste te worden aangewend Krger 1S gesteld met de beide hoof- tot leniging van den eersten nood der den der binnenha,ven, die door de ge slachtoffers van dezen watervloed. meente aangelegd en voor haar reke- mug zijn. Het Zuiderbinnenhoofd, reeds Men schrijft uit Hengelo aan de Tel.: bij den voorlaatsten storm zwaar aan- In den laatsten tijd werden telkens getast, is geteisterd door omvangrijke versperringen als dwarsliggers, deuren verzakkingen en vernieling der zee- enz. gevonden op de rails van het glooiingen, maar dit is nog kinderwerk traject Hengelo-Boekelo van de Gel- bij de vernietiging van het Noorder- dersch-Overijselsche Locaalspoor. Voor binnenhoofd. Of nu de specie, waarop eenige dagen werd o.a. zoo'n dwars- de betonblokken enz. zijn aangebracht, ligger pl.m. 1000 meter voortgescho /en nog werkte door den te verschen toe door den avondtrein van Hengelo. Na stand, dan wel de constructie niet te- lang speuren is het de rijksveldwachters gen het geweld van de Noordzee bij gelukt den dader te ontdekken. Het is stormen als die der laatste dagen be- een boerenknecht, Z. genaamd, uit stand is, een feit is 't, dat dit geheele Twekkelo. De man heeft bekend en is hoofd totaal ineen is gestort en een naar Almelo getransporteerd. deel van zijn aansluitende nooderzee- glooiing heeft medegesleept. 't Is een De stoomtrawler „Holland III schip- vervaarlijke ruïne, welke met die van Pe.r -P* Krab, was Dinsdag in den na- ^et Zuiderbinnenhavenhoofd aan de ge- middag, drijvend voor vliegend storm- meente duur te staan zal komen, weer van visschen was geen sprake toen men op ongeveer 20 mijl noord Dinsdagochtend kon men een over- ten westen van het Terschellinger vuur- zicht nemen van den omvang der ramp, schip een zwaar overhellend zeilschip die de gemeente St. Annaland heeft gewaar werd. Onmiddellijk werd er getroffen, ontwerp-bepalingen verandering beoog- heen gestoomd, waarna bleek, dat 't De opening in den Zeedijk is 85 M. den te brengen en slechts in enkelehet Noorsche barkschip „Rigi" was, lang en zóó diep, dat de voorhanden opzichten verschilden. Dat van den neer geladen met ballast en ontdekte men gereedschappen onvoldoende bleken om Limburg stelde voor aan de bepaling aan den gaffel van den bazaansmast bij laag water te peilen, van het ontwerp toe te voegen: „Het- een noodvlag. Zoo na mogelijk werd Behalve deze volkomen dijkbreuk geen zy (bedoeld is de getrouwde vrouw) bij het schip gestoomd, zoodat men vertoont de Zeedijk op tal van plaatsen Maandag jl. werd bij den burgerlijken stand te Leeuwarden aangifte gedaan van de geboorte van een kind van het mannelijk geslacht, dat Woensdag bleek een meisje te zijn. Onder het opschrift„Gelukkig Haar lemmermeer" schrijft de Tel. De ontzaglijke regenval der laatste dagen, gepaard met zware stormen, waar door hier en daar vele polders over stroomen, heeft zich in Haarlemmer meer wein:g doen gevoelen. De uitge breide gemeente, gelegen op 4.15 M. onder A P, met hare krachtige water machines, vertoont allerwege een groen tapijt, waarop nergens sporen van over vloedig water zijn te vinden. Ja zelfs tochten en vaarten zijn bijna doorwaad baar. Uit Vlissingen meldt men Iu een Donderdagavond gehouden vergadering van winkeliers is besloten, aan het gemeentebestuur hulp te ver zoeken door een leening van f 80,000 te sluiten en hiervan aan neringdoen den en anderen rentelooze voorschotten te verleenen. De vereeniging Handelsbelang te Middelburg zal trachten een kapitaal bijeen te brengen uit rentelooze aan- deelen. Van dit kapitaal kunnen nering doenden, die getroffen zijn door den ramp, leenen tegen 2 percentaflossing in 5 jaren. Rechtzaken. Als appellant en geïntimeerde van een vonnis der arrondissements-rechtbank te Dordrecht, had zich Donderdag voor het gerechtshof te 's-Gravenhage, te verantwoor den M. uit Gorinchem (thans gedetineerd) die door genoemde rechtbank tot 6 maanden gevangenisstraf werd veroordeeld, met af trek van het ondergaan voorarrest, wegens het opzettelijk gebruik maken van een valsch geschrift. Beklaagde zou nl. als direc teur van de Hollandsche Geldersche Hypo theekbank, te Gorinchem opzettelijk een quitantie in strijd met de waarheid door een notaris aldaar hebben doen opmaken, groot f 645, terwijl in werkelijkheid aan dien notaris als salaris en voorschotten voor het passeeren van een hypotheekakte groot f43,000 niet meer is betaald gewor den dan floO. Beklaagde heeft de valsche quitantie daarna ter hand gesteld aan een advocaat te Rotterdam, belast met de definitieve af rekening tusschen de genoemde Hypotheek bank en den schuldenaar, te wiens laste de hypotheekakte werd gepasseerd, zekeren heer B. te Roosendaal, welke heer B. o.a. ook thans voor het hof als getuige a dé charge werd gehoord, evenals de advocaat te Rotterdam, die met de afwikkeling was belast. Advocaat-generaal mr. Reitsma, eischte beklaagdes veroordeeling tot 1 jaar gevan genisstraf. Als verdediger trad op mr. JSalomonson, uit Dordrecht, die concludeerde tot vrü- spraak en ontslag van zijn cliënt uit de preventieve hechtenis verzocht. Het Hof zal over 8 dagen uitspraak doen, zoowel over dit verzoek als omtrent de zaak zelve. Woensdag 14 dezer deed de rechtbank te Zutphen uitspraak in de zaak van juffrouw Fennema, van de „Menop" (bij Bathmen) die terecht had gestaan wegens mishandeling en vrij heidsberooving van haar 18-jarig dienstmeisje.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2