Sneeuwklokjes H VAN DONKEUAR. in Fruit, Groenten, AARDAPPELEN, Gevogelte, Visch, Eieren. Boter en Kaas enz. u Sla dit niet over. Groote Uitverkoop van Sigaren Firma Wed. W. G. VAAGS, tt Ofj, - - GOUDA. - - E. D. DE JONG. Bouwartikelen, TWEEDE BLAD ZATERDAG 17 MAART 1906. liCCi dit! Firma SOESMAN, Hott CEN1ENTSTEENFABHIEK. Landbouwwerktuigen, Waterpoort, Gorinchem. Firma „Uimentaria' UitgeTer L. J. VEERMAN te Heosdeu. BUITENLAND. Stormberichten komen ook bij de vleet van de Duitscbe kusten. De kust en de eilanden van Oost- Friesland hebben onmetelijke schade opgeloopen. De dijken zijn op vele plaatsen gebroken, het spoorwegverkeer staat gedeeltelijk stil. De strandmuur van Borkum is over eene lengte van 300 M. weggeslagen. In Bremerhaven, Geestemunde, Ham burg en Altona is het hoog water ge weest. Er is veel vee verdronken en ook daar in de buurt zijn dijken en zomerkaden gebroken of zwaar geha vend. Een te Honoloeloe aangekomen stoom schip brengt het bericht mede van een hevige vulkanische uitbarsting op het eiland Sawaii (Hawaii-archipel)drie dorpen zijn vernietigd en een lava stroom van 1200 meter breedte vloeit naar de zee. Van overheidswege is een stoomschip te hulp gezonden. Uit Brussel wordt aan de Matin" gemeld De inventarisaties dreigen ons een Fransch-Belgisch grensconflict te be zorgen. Het dorp Abeele bevindt zich juist op de grenslijn, terwijl de kerk op Fransch grondgebied staat. De bevolking, zoowel Belgische als Fransche, heeft zich georganiseerd om de kerk te verdedigen. Veertig jonge lieden, gewapend met geweren, hebben op de daken post gevat, en besloten van daar op do gendarmes te schieten, zoodra dezen zich zouden vertoonen, en ware oorlogstoebereidselen zijn ge maakt. Hop-arbeiders hebben zeisen aan lan ge stokken gebonden, teneinde de gen darmes van hun paarden te werpen, de straatsteenen zijn losgemaakt en een helsche machine is neergelegd op de plek waar de gendarmen zullen moe ten voorbijkomen. Nadat de Belgische regeering ken nis had gekregen van al deze voorbe reidselen, heeft zij aan de burgemees ters van Poperinghe en Watou opge dragen, naar de grens te vertrekken, teneinde daar met behulp van de po litie en de gendarmes de orde te ver zekeren. Een telegram uit Pueblo (Colorado) meldt dat twee passagierstreinen te mid dernacht op den Denver-Rio Grande- spoorweg bij Portland op elkaar zijn ingereden. Volgens totdusver ontvangen schaar- sche, maar blijkbaar gegronde berich ten, vreest men dat 150 menschen ge dood zijn. Een rijtuig vloog in brand, de meeste slachtoffers zijn in de vlam men omgekomen. Latere berichten vermelden 40 doo- den en vele gewonden; 15 verkoolde lijken zijn onder de overblijfselen van de wagens gevonden. Het Engelsche stoomschip British King is 11 Maart nabij Sable Island gezonken; van de 58 opvarenden zijn er 26 verdronken geen passagiers. Het bericht in ons vorig no., dat de directeur van het observatorium te Lai- bach nog meer rampen voorspelde, was niet geheel volgens de waarheid. Ge noemde directeur zeide naar aanleiding van de groote mijnramp in Frankrijk Ik zou er de aandacht op willen vestigen dat op 9 en 10 dezer buiten gewoon sterke en aanhoudende storm achtige bewegingen door onze instru menten zijn opgeteekendze waren zoo sterk, dat de gevoeligste toestellen voor het ontdekken van aardbevingen op grooten afstand wegens de voortdurende onrust om zoo te zeggen buiten dienst moesten blijven. De waarschijnlijk door atmosferische stormen veroorzaakte on rust in den aardbodem is vermoedelijk op alle seismologische observatoria in Europa waargenomen. Berichten over mijnrampen, bergafschuivingen enz. moeten dus in dezen tijd, nu de aard korst van heel Europa dagen lang aan 't stuiptrekken is, geen verbazing wek ken, ook omdat wij weten dat zelfs op grootere diepten dan een kilometer zulke storingen in den bodem nog aan de instrumenten waar te nemen zijn. Kwanh-si, de voornaamste leider der oproerlingen in China, die in het be gin van de vorige maand den Ame- rikaanschen zendingspost te Fati ver nielden en uitmoordden, is met drie van zijn kornuiten te Kanton onthoofd. De Russische ministerraad heeft den minister van binnenlandsche zaken op gedragen, zijne bijzondere aandacht te wijden aan die omstandigheden, welke wijzen op de mogelijkheid van anti semitische onlusten, opdat te rechter tijd daartegen opgetreden zal kunnen worden. De minister moet den gouver neurs-generaal en den gouverneurs be velen geven tot het nemen van maatre gelen om uitspattingen op groote schaal, tegen de Joden gericht, te beletten. De Daily Telegraph verneemt uit PetersburgAmerikaansche geldschie ters hebben de Russische regeering weer voorgesteld, een spoorweg tot ver binding van Azië en Amerika aan te leggen. De lijn zou beginnen bij het station Kanksk in westelijk Siberië, voortloopen tot aan een noordoostelijke kaap van Siberië en vandaar, door een tunnel, door de Behringstraat naar Alaska geleid worden. De Ameri kaansche geldmannen zouden voor den aanleg van de lijn een kapitaal van 54 millioen dollar beschikbaar stellen, geen staatstoelage of staatswaarborg verlangen en bovendien bereid zijn, om de lijn grootendeels door Russische werklieden te laten bouwen. Het werk zou tegelijkertijd in Siberië en in Alaska beginnen. De correspondent verzekert dat de commissie aan het ministerie van spoorwegen thans gunstiger voor het plan is gestemd, tengevolge van ver schillende wijzigingen die er overeen komstig de wenschen van de Russische regeering in gemaakt zijn. Men pleegt hoog op te geven van de groote hoffelijkheid van den Ame rikaan voor vrouwen, onverschillig van welken stand en welken leeftijd. In zon derlinge tegenspraak daarmee lijkt het verhaal van een verrassing, die de dan sende paren bereid werd op het jong ste bal der Vrijgezellenclub te Philadel phia. Daar werden eensklaps 300 witte muizen in de balzaal losgelaten. Er ontstond een geweldige paniek onder de dames, terwijl velen harer van schrik in onmacht vielen. In Berlijn en omstreken willen de sociaal-democraten a. s. Zondag, ter her denking van de Berlijnsche omwente ling van 1848, 105 betoogingsvergade- ringen tegen het Pruisische kiesrecht houden. BINNENLAND. Woensdag heeft te Rotterdam in het huis van bewaring de confrontatie plaats gehad van verschillende Delft- sche winkeliers met Frans Rosier. Allen herkenden hem pertinent: de juffrouw, waar hij een bankbiljet van f 40 had gewisseld, de koopman in kleeren de G., de schoenwinkelier M. en de winkelier in heeren-artikelen D. jjklleen juffrouw O., waar Frans een pak kocht, kou den aangehoudene niet her kennen, omdat tijdens .Frans bij haar een pak kocht, nog meer koopers in den winkel waren. Volgens het N. v. N. zou de kap per te Utrecht, die Rosier herkende en de eerste oorzaak was van zijne arrestatie, en dreigbrief ontvangen hebben; kameraden van Rosier drei gen hierin hem te zullen straffen. De man heeft oogenblikkelijk hiervan aangifte gedaan bij de politie; dag en nacht wordt nu bij hem de wacht ge houden. Ook de heer Lamme, op wiens mede-aanwijzing en medewerking Ro sier is aangehouden, ontvangt dreig brief op dreigbrief. Aan de Leeuw. Ct. wordt geschreven: Ruim een halve eeuw geleden liep er dagelijks een postbode van Lemmer op Sneek v.-v. Hij was een handige kerel met flinke gestalte. Ik meen te weten, dat hij luisterde naar den naam Frans Rosier....; van zijn ge slachtsnaam ben ik, dunkt me, zeker. In den tijd dat deze R. in dienst der posterijen was, is er nabij een brugje *in den rijksstraatweg, ongeveer een paar duizend meter benoorden Spannenburg (Tjerkgaast), een manslag met doodelijken afloop gepleegd op een schipper, waarbij tevens een sommetje geld van den verslagene is meegenomen. Langen tijd is de dader onbekend geblevenmaar later is gebleken, dat deze postbode Rosier de misdadiger is geweest en hij heeft, naar ik meen, ook zijn gerechte straf ondergaan. Is ook na te gaan of ons tegenwoor dig verdorven en gewetenloos individu van gelijken naam een nazaat van dezen postbode is? Men ziet het meer, dat dergelijke eigenschappen, vooral in het tweede geslacht overerven. Van andere zijde wordt hierover aan de L. Ct. gemeldIk meen me te her inneren, dat de postbode Rosier later gewoond heeft in Gaasterland en dat eerst na zijn dood uitgekomen is, dat hij de bedrijver van die jammerlijke daad was geweest, en wel door de tabaksdoos, waarin de naam van den vermoorde stond en welke doos in kabinet of kast van den overledene voor den dag kwam. Men meldt uit Barneveld: Dezer dagen kregen een paar samen wonende broers, respectievelijk 86 en 82 jaar oud, bezoek van een eveneens alhier wonenden broer, die 79 zomers telt. Na een kort samenzijn, ontstond er tusschen de twee jongste broers twist, die weldra werd gevolgd door een hevige vechtpartij. Vooral de 7J- jarige werd erg toegetakeld. Nadat hij tegen den grond was geworpen, werden hem door zijn 3 jaar ouderen broer met de klompen gaten in bet hoofd getrapt, waardoor een groot bloedverlies ont stond. Ook de 82-jarige moest echter, ten gevolge van de hem toegebrachte ver wondingen, heel wat bloed missen. Volgens sommigen is de ruzie ont staan over een geldkwestie; anderen beweren, dat een jeugdige schoone, van nog nauwelijks 20 lentes, aanleiding tot de vechtpartij gegeven heeft. Sinds anderhalf jaar was hij uit de gevangenis, waar hij wegens poging tot moord op zijn vrouw 10 jaren had doorgebracht, ontslagen. Hij had name lijk nu ongeveer elf jaar geleden in de eerste Nieuwstraat te 's-Hertogenbosch zijn vrouw van het leven trachten te berooven, door haar, toen hij ze daar ter plaatse tegenkwam, met een mes een diepe snede in den hals toe te brengen. Eenigen tijd na zijn ontslag uit de gevangenis werd hij met open armen ontvangen en scheen alles uit het voorgaand» leven vergeten. Wat was hiervan de oorzaak? Manlief had in de gevangenis een aardig duitje verdiend en dit was de sluier die al het voorgaande bedekken zou. Na eeni gen tijd evenwel waren deze spaar duitjes opgeteerd en men kon man en vader niet meer lijden. Zoo werd hem dan het leven op allerlei wijzen zuur gemaakt, zoodat man en vrouw thans weer van elkander gescheiden leefden. Toen B., bijgenaamd „Luie Hein", zijn vrouw eergisteren in de St. Chris- pijnstraat te 's-Hertogenbosch ont moette, ging hij haar met een mes te lijf. Hevig werd zij aan haar armen gewond. Gelukkig kwam spoedig hulp opdagen, anders ware zij misschien vermoord geworden. Nu werd zij naar het gasthuis vervoerd om aldaar ver bonden te worden, terwijl „Hein" naar het politiebureau werd gebracht om te wachten tot hem weder een plaatsje wordt geschonken in de gevangenis. Volgens een later bericht is hij, na een dag en een nacht op het politie bureau te hebben doorgebracht, weder op vrije voeten gesteld. Bij den veehouder Groendaal aan de Duivendrechtsche brug te Diemen had een treurig ongeval plaats. Twee kin deren, een jongetje en een meisje, ge raakten bij het spel onder een omval lende hooischelf. Hoewel ze er spoedig onder weg gehaald werden, bleek het meisje reeds gestikt, terwijl de inmid dels geroepen dokter voor het leven van het jongetje weinig hoop had. J.l. Zaterdag waren er eenige kinde ren te Schoten aan het vuurtjes stoken. De 5-jarige Johanna Slenders kwam in het vuur te vallen, zoodat het kind in brand geraakte en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Het meisje is Woensdag in het gasthuis te Haar lem overleden. De Pinx Pillen zullen U ter hulpe komen. Men kan zeggen „Wanneer de ziekte tegen U zal zijn, zullen de Pink Pillen met U zijn". Zij geven krachten, zij geven bloed, zij versterken het zenuwgestel, zij worden den bloedarmoedigen aanbe volen, alsmede de jonge bleeke meisjes, aan allen die aan de maag en aan pijnen lijden; zij genezen de zenuw ziekten. De heer P. van Stek, Noorden dijk 23, te Dordrecht schrijft: De Pink Pillen hebben mijne vrouw uiterst veel goed gedaan. Sedert langen tijd was zij lij dende aan bloedarmoede en de beste zorgen gaven geene verbetering. Hare zwakte nam toe. Zij heeft de behande ling met de Pink Pillen gevolgd en weldra was zij welvarend. Het is reeds lang geleden dat zij deze behandeling gevolgd heeft en zij is nog steeds wel varend. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. Te koop gevraagd: of z.g. vastenavondjes, 't liefst bij groote partijen. Tevens nog aangeboden: Vruchtboomen en Vruchtstruiken, waaronder ook tamme Kastanjes. Kunstmest voor Kamerplanten, Gö ets- per k.G Werkendam. w effens opheffing, der Marmer en Steenhouwerij van J. B0LSIUS, Ortheneinde C 400, 's-Bosch, Heeren- Dames- en Kinder kleeding, Manufacturen, Zijl Kleeden, Bedden, Dekens, Spiegels, Fornuizen, Jjjb Sport- en Kinder- :y wagens, Meube len, Kachels, KF/ Levering enz. enz. /JZ>/ door het ge- heele Rij k. Beta- ling per Week of per Maand, II. SANDERS, Nieuwstraat 16, ROTTERDAM. ONTVANGEN een prachtvolle collectie KTII.KV voor zijden en wollen Damesstoffen, fijne fantasie-, katoenen-, witte Goe deren, Vitrage, Linnen voor Lakens, Tafellakens, Servetten, Vingerdoekjes, Letter-Zakdoeken Heeren-Artikelen Manchester, katoenen en wollen Buks kins, Cheviot, enz., enz. Prima KAPOK en VEEBEN voor DËDDKN, alles aan concurreerende prijzen. Onder beleefde aanbeveling, „IN DE KLEINE WINST", ■treestraat, IUii;!tllK\. BELANGRIJK BERICHT. wegens verandering van zaken. Een ieder doet dus zijn voordeel daar men nu voor weinig geld eens lekker kan rooken. Zie onderstaande merken en prijzen: La Gazetta vroeger f 1.60 thans f 1.95 Da Capo 9.00 l.-IO Ned. Wensch 9.50 l,SO El Signo 3.00 9,©O (In kistjes van 100 stuks.) Aanbevelend, Sigarenmagazijn. 's-BOSCH. Groote Markt C 459. Huis de Engel. I)e Koaiukl v.h. VAN WANING Co., ROTTERDAM, vervaardigen als Specialiteiten alle werken in gewapend en gewone BETOl, als: VLOEREN, GEWELVEN, DAKEN, FUNDAMENTEN, WATERREINTGINGS- en 0NTIJZERINGSINRICHTINGEN. Grootste voorraden Pil! IvjUm, Kiwolbuize ei- en cirkelvorm voor Duikers. Haven, WAALWIJK. Ijzerwaren en /tiuis!)oudel. artikelen. Zeer conenrreereiid adres voor Heeren AANNEMERS en TIMMERLIEDEN. STEEDS GROOTE VOORRAAD Stalen Balken, Dakgoten, Dak- en Stalramen, enz., enz. Prima Gereedschappen. als: StroosnijdersWortelsnijders, Graanmolens, enz., worden 8 dagen op proef geleverd. Lage, doch beslist vaste prijzen. Vraagt Prijzen. Wed. VAAGS. H. BE. brengen wij ter kennis, de nieuwe modellen 1ste klasse h'rsïin ftii wiel en met 9 «IA A It GARANTIE gereed zijn, zonder overdrijving kunnen wij verklaren er geen fraaier Rijwiel voor 't volgende seizoen zal worden aangeboden. De afwerking is prima; dubbel clockenlagerinwendige verbindingen; stuur met binnensluitingprachtig diepzwart geëmailleerd met of zonder gouden lijnen afgezet; gemonteerd met Persanbanden. Kortom, alle goede eigenschappen ver eenigen zich in onze Rijwielen, wat voor A90G verlangd zal worden. De pr|js van f 55,is zeer zeker lager dan ééne concurrentie machine. Alvorens U een Rijwiel aanschaft, is het zoowel IJw belang als het onze meerdere inlichtingen of een Rijwiel op zicht te vragen. Overal Agenten gvraagd. C. ROME1JNJBondslid, Grootste sorteering in: COMMUNIE CADEAUX op Religieus en Fantasie gebied. Scherp concurreerende prijzen, boven dien 5 pet. korting voor contant. 4fys ALLE voorhanden zijnde artikelen worden aan inkoop 0PGERLIMD wegens lequidatie der zaak. Aueliterstraat II 91. Magazijn van: KRISTAL, P0PCELEIN, GLAS- en AARDEWERK. Prffzen netto a contant. Vuchterstraat ii Nemen Goederen voor Binnen- en Buitenlandsche Markten in Commissie oegen vergoeding van 5 Procent l*rov *ie. Afrekening op den dag van verkoop. Geven desverlangd voorschotten op de te leveren Goederen. Telegram-adre»: ALIMENTAR1A, GOl'DA. Telefoon Intercom. No. 157. worden, <o! 1 Mei «.S. alle voorra dige Marmer en Hardsteen PlatenZuilen enz./ benevens eene groote partij marmeren Schoorsteenmantels. Naamsche Vloertegels eenige afgewerkte Grafmonumenten en ver dere Bouwartikelen, I» e n e «I e 11 in- koopspi'Uzeii opgeruimd. ■-nam Deze merken zijn steeds met het grootste suc ces in ons magazijn verkocht. Hoogachtend,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5