maakt melding van een zware aardbe ving, die veel gebouwen geheel ver nield 'heeft. Of er ook menschen bij omgekomen zijn, is nog niet bekend. Nieuws. HEUSDEN, 12 Mei. Twee brave oudjes, Hendr. van Oijen (voorheen schoenmaker in de Br eest raat alhier) en Cornelia Smulders, hopen 20 Mei den dag te herdenken, waarop ze vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. Ze worden beiden thans verpleegd in het R. Cath. Gasthuis alhier en zullen zeker op dien dag de bewijzen van belangstelling met hun gouden feest gaarne in ontvangst nemen. W. Visser, werkzaam bij den heer Vierkant, landmeter alhier, is met ingang van 15 Mei benoemd als sluisknecht aan de schutsluis te Andel. J.l. Woensdag herdacht mej. Fran- cina Nouwens den dag waarop zij voor 25 jaren in dienstbetrekking kwam bij de familie Brouwers. Dit feit werd in den familiekring feestelijk herdacht en als blijk van achting en waardeering werden haar verschillende oadeaux tot aandenken ge schonken. Wij hopen, dat het haar gegeven moge worden nog langen tijd bij de familie Brouwers te verkeeren en feliciteeren haar en ook de familie met dit feit.'t Blijkt wel welke innige verstandhouding hier heerscht. In onzen tijd worden zulke feiten steeds zeldzamer, waarom het zeker wel der ver melding waard is. Het 4-jarig zoontje van den klompen maker Van der Pol liep langs de schoeiing van de Demer, die tegenwoordig geregeld met veel water bezet is, viel er in en zou onmogelijk zich tegen de scherpe houten schoeiing hebben kunnen opwerken. Geluk kig werd het ongeval door W. de Kort en J. Versteeg opgemerkt, die het ventje nog tijdig wisten te redden. WERKENDAM. Voor hen, die er be lang in stellen, geven we eene korte beschrij ving van ons dorp weer, zooals die te vinden is in Witkamp's Aardrijkskundig Woor denboek van Nederland. „Werkendam, gem. in N.-Brab., omringd door de gemeenten Dewerken en Sleeuwijk, Dussen, Made c.a., Dubbeldam, Sliedrecht en Hardinxveldde eerste 3 mede in N.-Br., de laatste 3 in Z.-Holland. De grootte be loopt 3847 bunders. De bovengrond, waartoe een deel der waarden uit den Biesbosch behoort, bestaat meest uit klei. In 1822 had deze gemeente 1333, in 1840 1559, in 1876 2181 inwoners. Bij de volkstelling van 1870 vond men er: 1527 Herv., 349 Chr. Geref., 14 R.-Kath. en 22 Ned. Isr. Slechts een klein deel der bevolking bestaat in deze plattelandsgemeente door het landbouwbe drijf. De meeste ingezetenen verdienen het noodige door te arbeiden aan groote open bare werken en wat daarmede in verband staat, verder in scheepvaart, visscherij, het scheepstimmeren, enz. Behalve het dorp Werkendam, vindt men er de buurt Sasdijk, het gehucht Zevenhuizen en een aantal verstrooide woningen. De gemeente is een heerlijkheid, die o. a. door de geslachten Van der Duyn, Oem van Wijngaarden, Van der Rijt, Bentheim-Steinfurt en Roest van Alkemade is bezeten. Het dorp Werkendam, dat zijn naam aan een dam in Dewerken ontleend, werd door de overstrooming van den Zuid-Hol- landschen Waard in 14 ül verwoest, doch was in 1496 weder in bloei. Ofschoon het in 1611. 1619 en 20 Juli 1641 veel door brand leed, kwam het deze rampen, zoowel als de Spaansche gewelddadigheden tus- schen 1634 en 1639, en de- schade door vloeden van Februari en 1837 en Januari 1849 zegevierend te boven. In 1870 telde men in de kom 1010 inwoners. Men heeft er een raadhuis, een Herv. kerk en een synagoge en een haven. Vroeger stond er een slot, dat in 1401 door Jan van Arkel werd afgebrand, doch sedert werd herbouwd. In 1841 is het door den watervloed onder mijnd en vervolgens geheel gesloopt." Bovenstaande beschrijving, die dateert van 1877, zou eenigszins gewijzigd, aange vuld en verbeterd moeten worden om den huidigen toestand aan te geven. Men denke slechts aan de hoepelmakerijen, 't hakken, den riethandel, 't niet meer aanwezig zijn der synagoge en 't bestaan der Ger. kerken Werkendam A en B, den watertoren, in plaats van 1 openb. school thans 2, een bewaarschool en een bijz. school, terwijl het aantal inwoners nu ruim 3200 bedraagt. SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voorm.) ds. H. Visch. Ger. kerk (nam.) ds. Kapteijn van Werkendam. BIESBOSCH. Alhier tobt men nog steeds met de gevolgen van den jongsten water vloed. Op den Catharina polder gelegen onder L. Zwaluwe, viel toen een lang en zeer diep gat in de waterkeering. De daar voor gemaakte ringkade bezweek bij herha ling, zoodat op heden het land van dien grooten polder twee keer per etmaal onder- vloeit. Van 't gewas komt vanzelf niets terecht. Nu is men druk bezig de water keering te maken, reeds zijn een paar zinkstukken gelegd. Van de Bloemplaat, een polder onder Werkendam, wordt thans de waterkeering zóó verzwaard en verhoogd, dat de polder water vrij blijft. WOUDRICHEM. Mej. A. E. H. alhier ging Dinsdag naar Rotterdam om inkoopen te doen voor haar huwelijk. Om eenige kleinigheden te koopen begaf zij zich naar de markt op den Goudschesingel, met het voornemen daarna eenige meubelen te gaan betalen, die zij bij een firma in het Hang kocht. Toen zij evenwel op den Goudsche singel het gekochte wilde betalen, kwam zij tot de ontdekking dat haar portemon- naie met al haar geld een bedrag van f 60 in bankpapier, was gestolen. ZALTBOMMEL. Dinsdagavond werd be neden de scheepswerf tusschen de kribben, in de rivier de Waal, gevonden het lijk van den ongeveer 80-jarigen S. de G., die dien middag uit visschen was gegaan. De zoons zelf vonden het lijk. VEEN. De aardappelen zijn, tengevolge van het mooie weder der laatste dagen, flink ontwikkeld, zoodat ze op enkele plaatsen reeds worden gehakt. WAARDHUIZEN. In de Ger. kerk zal a.s. Zondagnamiddag optreden ds. W. Bosch van Almkerk. GAMEREN. De heer Ekelmans alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Chr. school te Tienhoven. BOMMELERWAARD. Naar men schrijft waren de uitkomsten der zalm- en elft- visscherijen op de Waal en de Merwede in de laatste 8 dagen weder zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 62 zalmen en 2730 elften, bij Gorinchem 58 z. en 1133 e. en te Har dinxveld 22 z. en 1260 e.; op de Lek te Ammerstol 67 z. en 430 e. Op de Merwede bemachtigden visschers nog 2 steuren, die f 260 opbrachten en op de Maas één steur, die 't buitengewone gewicht had van on geveer 100 K.G. De besomming aan andere rivier- en poldervisch was eveneens vrij loonend. Zalm daalde in prijs en deed f 1.0.5-1.40, paling 5055, aal 2025, snoek 2023, snoekbaars 3538, zeelt 2528, baars 1518, bliek 1214 en voorn 4—7 ct. per half K.G.; elft 1 0.80—f 1.90 per stuk. De te Eist gehouden centrale premie keuring van 2-, 3- en 4-jarige hengsten mocht zich in eene buitengewone belang stelling verheugen. Zij had tot uitslag dat o. m. de volgende premiën werden toe gekend aan inzenders uit den Bommeler waar d Drie- en vierjarige hengstenHector (ex Schalk) van A. Maas te Aalst f 250. Garibaldi van M. A. de Geus te Gameren f 300.—. GORINCHEM. Van 6 tot 9 Mei werden aan de vischmarkt aangevoerd 12 zalmen f 1,28 f 1,45 per l K.G. 704 elften f 0,16 a f 1,90 per stuk. 176 finten f 0,12 f 0,15 per stuk. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangen te Brakel 16 en 600, te Herwijnen 15 en 625, te Bommel 10 en 600, te Rossum 5 en 350, te Bato's Erf 8 zalmen en 500 elften. Woensdag in de vroegte is door vis schers in de Merwede voor onze stad ge vonden het lijk van den sedert 26 April alhier vermisten kantoorbedienden R. v. K. Itinncnlniid. daar zoolang zouden zitten, „totdat wij hadden bekend. Toen ze ons inlieten kregen wij een behoorlijken trap van de heeren in ons achterlichaamsdeel. Na een korte pauze moesten we er weer uit in verhoor, en wel in den paardenstal. Of we nu genegen waren te bekennen. We zeiden van neen, wij konden niets bekennen of zeggen, want wij hadden het niet gedaan, noch ge zien. Maar dat wisten de heeren beter. Eenige vuistslagen op den mond, zoo dat de lippen blauw en gezwollen waren hadden niet het gewenschte resultaat, zoodat men ons weer opsloot, verge zeld van de noodige trappen. Tien minuten later begon de pijniging opnieuw, maar toen hadden drie van de heeren zich gewapend, met een ploertendooder, een stok en een stevig eind touw en werd één .*an ons onder handen genomen, zeker met het doel, dat drie van hen te weinig was voor een van ons. Weer werd gevraagd, of wij wilden bekennen, waarop ontken nend geantwoord werd. Toen echter kwamen de slagen als hagelsteenen op ons neder. Wat heb ik eerbiedig naar hen gekeken, die helden, die weerlooze slachtoffers durfden mishandelen en bloedend verwonden. Onze ruggen zijn open gestriemd en onze beenen dito. Echter weer zonder resultaat. Eindelijk voor de derde maal wilden de woestaards toonen, dat zij nog niet waren uitgeput. Met de mededeelingwij zullen een touw halen en hingen je op, verlieten ze ons en kwamen weldra terug met het touw. Als je nu bekent, dan zal je geen letsel hebben, doch zoo niet, dan weet je er alles vam. Weer werd ontkend. Toen werd het touw om een van onze lichamen gebonden en daar- tusschen de armen stevig vastgesjord, zoodat wij thans geheel aan de wille keur van onze beulen waren overge leverd. Een half uur hebben de beulen toen noodig gehad om ons lichaam zoodanig te bewerken, dat ons eindelijk het woord „ja" over de lippen kwam, om ons van onze beulen te verlossen. De Tel. schrijft: Bij sommige leden van de Tweede Kamer moet het voornemen bestaan, een voorstel te doen, om de behande ling van het ontwerp-arbeidscontract te schorsen, eerst andere ontwerpen te behandelen en daarna te zien, of er in Juni nog tijd over is om met het ar beidscontract voort te gaan. Volgens een telegram aan de „Times" is Duitschland bezig, een etablissement te bouwen op het eilandje Laut, ten zuid-oosten van Borneo, schijnbaar om in de behoeften van de koopvaardij- marine te voorzien. In werkelijkheid, zou Duitschland het echter als een pro- viandeerings- en observatie] >ost willen beschouwen voor zijn oorlogsschepen. Naar aanleiding van bovenstaand be richt heeft de Tel. zich tot ZEx. den minister van Koloniën om inlichtingen gewend. Z.Ex. verklaarde, dat hem van hetgeen de „Times" bericht, niets be kend is. Z.Ex. sprak als zijn meening uit, dat het bericht geheel verzonnen is. Ten behoeve der verdediging van de Noordzeekust in de provincie Noord- Holland kan eerstdaags volgens het Hbld. de uitvoering worden tegemoet gezien van het maken van drie strand- hoofden benoorden Groote Keeten (ge meente Callantsoog). Het werk is be groot op f130,000. De te maken hoof den, genoemd, aanvangende met het zuidelijkste 1 k, 2 k en 3 k, bestaan uit een met stortsteen voorzien gedeelte aan het zeeëinde (kop), uit een met basaltzuilen op den kop bezet gedeelte (gezette werk), en uit een met gevlijde steen voorzien gedeelte aan het land- einde aansluitende aan den buitenduin- regel (aansluiting). De lengte van den kop bedraagt 20 M., van de aansluiting 30 M., en van het gezette werk 135 M. voor hoofd 1 k en 105 M. voor de beide andere hoofden. In de Dinsdag gehouden zitting van de Tweede Kamer werd aan den heer Schaper verlof verleend om de Minis ters van Oorlog en Justitie te inter- pelleeren over beweerde mishandeling, te Uithuizen door marechaussees ge pleegd. De Christen-Democraat heeft over deze mishandeling het volgende gemeld Van een paar boerderijen waren de glasruiten verbrijzeld; daarvan werden verdacht R. Maring en W. de Haan. Van hun wedervaren nu deelden deze personen "het volgende mede: Dinsdag van de vorige week kwamen twee marechaussees te Uithuizermeeden om een der bovengenoemden nogmaals mee te nemen naar de kazerne te Uit huizen, er bijvoegende: „Dit is de derde, en tevens de laatste keer, dat wij jou komen halen." Ze wisten toen reeds zeker, dat wij onder de folteringen zouden bezwijken, hetgeen zij goed hebben gezien. Toen wij aankwamen in de kazerne, werden eerst onze zakken uitgeschud, onder het genot van een vloed scheld woorden. Vervolgens werd ieder in een cel gestopfr met de mededeeliugy dat wij Een treurig geval van vergiftiging heeft zich te Utrecht voorgedaan. De echtgenoot van den heer van Eijk, commissionair in effecten, aan de Nieu- wegracht is binnen den tijd van nog geen 2 maal 24 uur na het eten van visch bezweken. Dinsdag zette zij zich nog goed en wel aan tafel en liet zich een portie tarbot goed smaken. Haar vader, de heer Nieuw Cassteel, die eveneens aan wezig was, deed hetzelfde. Na eenige uren echter werden beiden onwel. Den geheelen Woensdag zijn daarop de doktoren bezig geweest met vader en dochter. Uitpompingen en meer dingen van dien aard werden toege past. Niettegenstaande dit alles is mevr. Van Eijk Donderdagmorgen reeds te 5 uur onder hevige pijnen bezweken. De toestand van den heer Nieuw Cassteel schijnt niet van zoo ernstigen aard te zijn. Levensgevaar bestaat er voor hem althans niet meer. Het is alsnog een onuitgemaakte zaak of de vergiftiging in de pan of in de visch geschuild heeft. Woensdag heeft boven een groot ge deelte van Overijsel een langdurig, hevig onweer gewoed. Boven Oldebroek woedde het bijna onafgebroken van 11 vm. tot 3 uur n.m. De bliksem sloeg aldaar in de lan dbouwerswoning van L. Vis Gz. en doodde de twee op stal staande paarden. Een begin van brand ontstond, maar deze werd door den bewoner met be hulp van buren gestuit. Ook werden 3 schapen op het erf „de Stouwdam" in het land gedood, terwijl enkele tele foonpalen door den bliksem werden beschadigd. Te Wessem is het zestienjarig doch tertje van den landbouwer Jean Roumen door den bliksem getroffen en op slag gedood. Te Boornbergum werd de boerderij van den heer J. Arends getroffen en ging in vlammen op. Gelukkig was het vee niet meer op stal. De kapitale landbouwschuur op Het Hof, te Boekelo, eigendom van den heer G. J. van Heek, te Enschedé, is met alle landbouwproducten en gereed schappen wegens inslaan van den blik sem, door brand geheel vernield. Te Deventer sloeg de bliksem in de boerderij van A. Voortman onder Die penveen. Aan redden viel niet te den ken, met groote moeite is het nog ge lukt een paard te redden, al het andere vee kwam in de vlammen om. De woning brandde tot den grond toe af. Te Ambt-Almelo is een boerenwoning door den bliksem getroffen en brandde tot den grond af. Te Veenendaal opgemerkt in de buurt. Het vuur het Hoenderpark heer J. Timmer, Rhenen gelegen. De behuizing, opgetrokken was, tegen den grond boedel niets dan werd een felle brand richting der Middel- bleek te woeden in „De Doctor" van den onder de gemeente die meest van hout lag binnen het uur terwijl van den in een paar stukken en een broedmachine is gered kunnen worden. De kippen, kuikens enz., die zich in hokken op voldoenden afstand van het verbrande perceel, in verschil lende afdeelingen bevonden, zijn daar door behouden gebleven. Ook sloeg de bliksem in de woning van den landbouwer H. Hendriks te Erm, zoodat het geheele huis afbrandde. Te Noord-Barge sloeg de bliksem in een boom. De landbouwer H. Nijhof bevond zich juist onder dien boom en werd in een zijner beenen getroffen. Tevens is het huis, een koe en eenige varkens van de landbouwers L. te Vasse, gemeente Tubbergen, verbrand. Bij Kampen sloeg de bliksem in een schip, liggende bij den steenoven der firma Gebrs. Van Hasselt. Een deel van de roef werd eenige meters ver weggeslingerd. Op de Mandjeswaard (Kampereiland) werd een paard van den landbouwer W. Holtlaud, aan den Zwartendijk een koe van den landbou wer Jan van der Linde en te Doorn spijk twee koeien door den bliksem gedood. De Zutph. Ct. meldt: Een hagelbui, zoo hevig als tot dus verre hier maar zelden voorkwam, brak Woensdag te ongeveer half zes boven Zutphen los. Van over drieën af had het den geheelen namiddag geonweerd, met zware regens en nu en dan hagel buien. Maar te half zes werd het een waar bombardement van hagelsteenen zoo groot als hazelnoten, die gedurende een minuut of acht in dichte massa neervielen. De land- en tuinbouwgewassen, het pas ontloken groen, de bloesems en het nauwelijks gezette ooft hebben van deze zware bui veel te lijden gehad. Ook in Friesland zijn op enkele plaatsen boerenwoningen door den blik sem getroffen en afgebrand. De Dordtsche Crt. meldt Woensdag, in den vroegen morgen, is in de Pompstraat de 51-jarige Jan Teuling, bijgenaamd „de Vlooi", in het huis zijner moeder doodgestoken ge vonden. Dinsdag was Jan aan den zwier ge weest. Thuis kreeg hij ruzie met zijn broer en, wat in dergelijke gevallen on vermijdelijk is, slag werd geleverd. Jan moet, ondanks het kwantum Schiedam dat hij verwerkt had, de wijste partij gekozen en het huis verlaten hebben. Zijn broer moet hem, naar ons werd verzekerd, bij het retireeren hebben toegeroepen: „As je thuis komt, steek ik je dood." Met nog een maat, den sigarenmaker E., ook aan den boemel, is Jan toen een dutje gaan doen in een biggenkooi, aan de Merwekade. Diep in den nacht, om en bij één uur, moet Jan ontwaakt, opgestaan en naar zijn moeder's huis gewandeld zijn. Wat er verder is geschied, moet nog worden vastgesteld en laat zich roor het oogenblik slechts gissen. Woens dagochtend half 6 kwam een broeder van de verslagene aan de woning zijner moeder in de Pompstraat, om aan zijn broeders mee te deel en dat er een schip was aangekomen en er dus werk voor hen was. Hij vond daar echter alleen Johannes op den grond liggen en be merkte aldra dat deze dood was. Ter stond liet hij de hulp inroepen van dr. Benjamins, die slechts den dood kon constateeren, veroorzaakt door twee sne den in de borst, met een mes of een ander scherp voorwerp toegebracht. In middels was ook de politie gewaar schuwd, die zich van den toestand ver gewiste, het lijk in beslag nam en het vervolgens per brancard naar het Zie kenhuis deed overbrengen ter beschik king van de justitie en gerechtelijke schouwing. Kort daarop werd de verdachte, de 46-jarige Albertus T., toen hij in be schonken toestand aan de woning zijner moeder kwam, aangehouden en naar het hoofdbureau overgebracht. Hij blijft echter alle schuld ontkennen, ofschoon in zijn bezit is gevonden een mes, waaraan blijkbaar bloedsporen kleven. Later is hij, onder behoorlijk geleide, van het hoofdbureau van politie naar het gerechtsgebouw overgebracht, ten einde door den rechter van instructie in strafzaken te worden gehoord. Naar wij vernemen, is een bevel tot voor- loopige gevangenhouding tegen hem afgegeven. Eergisteravond werd bij een 6jarig jongetje van een zekeren Maathuis, wo nende aan den Bedumerweg te Gro ningen een verdacht geval van pokken geconstateerd. Naar de N. Gr. Ct. verneemt, be hoort de familie Maathuis eveneens tot de secte der Mormonen, zoodat de be smetting waarschijnlijk ook ditmaal weer in verband slaat met de bekende ge vallen van de Mormonenzendelingen. Te Giekerk (Friesland) heeft zich een geval van pokken voorgedaan bij een meisje, dat in aanraking is geweest met een der pokkenlijders te Groningen. De instiuctie tegen de ontrouwe direc teuren der Hollandsche Hypotheekbank j te Amsterdam nadert haar einde. Dank j zij het geduld en de scherpzinnigheid I De beide beklaagden zien blijkb «icu ui.ijts.uaar ,n verlangen het einde van dit voorbereidend gedeelte hunner zaak tegemoet, althans zij hebben de meest volledige inlichtingen verstrekt. Hoe hopeloos verward hunne administratie ook was, nauwkeurig is toch door hen van alle transactiën en handelingen door hen aanteekening gehouden, zoo dat er in hoofdzaak slechts wat geduld noodig was, om alles haarfijn uit te pluizen. Voöral jhr. De Geer had zorgvuldig alle aanteekeningen bewaard. Het gerechtshof te Arnhem bevestig de Donderdag het vonnis van de recht bank te Tiel, dd. 8 Maart jl., waarbij A. v. d. B., landbouwer te Hei- en Boeicop, wegens doodslag gepleegd op zijn stiefschoonzoon, veroordeeld werd tot 12 jaar gevangenisstraf, met ver mindering echter der straf tot 10 jaar. Omtrent de dezer dagen meermalen besproken vrouw met vijf kinderen, door haar man verlaten en thans te Nijeberkoop wonende, meldt ds. D. A. Vorster te Olde- en Nijeberkoop in de Leeuw. Ct. het volgende, voor de waar heid waarvan hij instaat: „De vrouw is door haar man verlaten wegens een zeer zwaar vermoeden van ontrouw, niet eens, maar vele malen, waaraan door niemand, die haar van nabij kent, wordt getwijfeld. Het schijnt, dat de man niet onwillig is voor de vijf kinderen te zorgen, maar de vrouw zet dezen waarvan het oudste een meisje van vijftien is tegen den vader op; dit deed ze ook in mijn tegenwoordigheid, waarschijnlijk omdat zij zonder de kinderen minder goed het medelijden kan opwekken dan nu. De man doet ook reeds pogingen om, we gens bovengenoemde reden, tot echt scheiding te komen. Het medelijden met de vrouw is geheel ongegrond; alleen de kinderen verdienen het. Reeds heeft de voogdij raad te Heeren veen hierover vergaderd, en zal zich wellicht het lot van dezen aantrekken. Men heeft de vrouw, die 37 jaar en zeer gezond is, in de gele heid gesteld werk te krijgen ik heb hior zelf aan meegewerkt maar ze wilde er geen gebruik van maken. Bovendien heeft ze gepoogd, van mij en anderen onder leugenachtige voor wendsels geld los te krijgen. Het arm bestuur van Olde- en Nijeberkoop heeft haar en de kinderen ondersteund zoo lang ze hier een woning had. Toen niemand ze meer wilde opnemen, is ze naar Oosterwolde, de hoofdplaats der gemeente, gegaan en wordt nu daar met haar kinderen door het arm bestuur onderhouden. Er wordt voor haar en de kinderen gedaan wat noodig is, en het door on juist ingelichte correspondenten opge wekt medelijden met de vrouw en de zijdelingsche beschuldiging van het armbestuur missen allen grond". In het instituut St. Louis te Ouden bosch is gisteren een dertienjarige leerling gestorven tengevolge van slaap ziekte. Tien dagen had de knaap aan één stuk slapende doorgebracht. liiirgcrllike Stand. Werkendam, van 4 tot 11 Mei. Ondertrouwd: Otto Walraven, 23 j. en Dirkje Groene wegen, 24 j. Geboren: Pieter, z. v. C. C. Schadde- lee en M. P. Vos; Neeltje, d. v. G. van der Schuit en M. Visser. Veen, over de maand April. Ondertrouwd: Dirk van Rijswijk, 38 j. en Teuntje Dekker, 28 j. Overleden: Sijke Schreuders, 70 j., wed van Coenraad Sack. Dewerken en Sleeuwijk, van 1 tot 8 Mei. Ondertrouwd: H. van der Stelt, 26 j. en B. van Noorloos, 20 j. Geboren: Heudrik, z. v. J. Kroon en M. Monshouwer; Jan, z. v. H. Bies heuvel en J. Verhoeven; Maaike, d. v. C. de Pender en D. de Rade; Levenl. kind v. D. Ippel en S. Bras. tfloop %anl»este«Iiï»s«Mi. Marktberichten. 9 Mei. Min. van Waterstaat enz het verhoogen en verzwaren van kaden langs het Ramzat, de Donge eu eenige van hare takken. Raming f 66.500. Laagste inachijver T Roovers, Made, voor f58.640. De nit»oering van werk-n in de rivier de Neder. Rhijn en Lek, onder Amerongen, Wijk-bij- Duurstede, Maurik en Bensichem. Raming f i .800. Laagste inschrijver W. van Hetewiik Jz., Lobith, voor f 21.898. 9 Mei. Prov. bestunr van Noorlbrabant. het voort zetten der verbetering van de oeverdediging langs do Zuid Willemsvaart. Raming f 18.' 0 Laagste inschrijver A W. Oroot te Hintham, voor f 6.9'3. HEUSDEN, 12 Mei. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.04 tot f M8. Eieren van 8 tot l/j et. Granen Tarwe t 7. i0 af 7.8'>, Rogge f 5/20 «ƒ5.60. Gerst f 4 8 af 5 30 Haver f 3.7') a f 4.7 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken f af.. SLEEÜ ff IJ K, De zetting der boter bedraagt d 2 ets. per half kilo en die der eieren f 0,85 ie 26 etuke.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2