r FEUILLETON. Het Amerikaausche Huis van afge vaardigden heeft zonder debat het wets ontwerp tot het maken van een slui- zenkanaal in Panama aangenomen. In zijn requisitoir in de Dreyfuszaak is de procureur-generaal tot de con clusie gekomen, dat de onschuld van Dreyfus even duidelijk is gebleken als de schuld van Esterhazy is vastgesleld. Volgens de ambtelijke statistiek moet m«n in vijf Russische gouvernementen aan de Wolga op een volslagen mis gewas rekenen. Tot leniging van den hongersnood zullen op zijn minst 100 milioenroebel noodig zijn. De regeering bevindt zich daardoor in groote verle genheid. Men vermoedt dat een buiten- iandsche leening noodig zal zijn, maar daarvoor is de toestemming van de Doêma noodig. Te Brest-Litofsk worden toebereid selen gemaakt voor een groote werk staking: 15.000 mijnwerkers hebben den arbeid reeds gestaakt. Op den Nikolaas-spoorweg'breidtde staking zich uit tot verschillende stations. Naar de Standard uit Moskou ver neemt, is generaal Bogdanowitsj, een der werkzaamste reactionairen, naar het buitenland gevlucht. De Rabotnik, een revolutionair blad dat te Warschau verschijnt, maakt een rapport van het hoofd der Pruisische „grenspolitie" openbaar, betreffende het smokkelen van bommen, revolvers, enz., uit Frankrijk naar Russisch Polen, en het gaan en komen van revolutionairen. De Pruisische regeering had de Rus sische gewaarschuwd, maar tot dusver zijn noch de revolutionairen zelf, noch de bommen ontdekt. Een en ander bewijst weer, dat de Russische revolu- tairen zelfs in de bureaux van de Rus sische geheime politie hun handlangers hebben. Men heeft te Tarragona een mede plichtige van Morral gearresteerd, die op den dag van den aanslag uit Madrid was vertrokken en te voet naar de grens trok; zijn naam is Ruiz Montes Chamorra. ilieuwA. HEUSDEN, 30 Juni. Donderdag was het 25 jaar geleden, dat de heer P. L. Honcoop, Burgemeester dezer gemeente, werd benoemd tot Dijkgraaf van het Waterschap den Hoogen Maasdijk van Stad en Lande van Heusden c.a. Het was zeker meer dan toevallig, dat juist dien dag een vergadering van stem gerechtigde ingelanden gehouden werd. Nadat de op de agenda vermelde punten waren behandeld, bracht de heer G. van Everdingen alhier, namens ingelanden den jubilaris een welsprekend en hartelijk woord van hulde voor de vele diensten, door den heer Honcoop in het afgeloopen 25-jarig tijdvak aan het Watersch. p bewezen. Spreker herinnerde aan de moeilijkheden, waarmede de Dijkgraaf, vooral in de eerste jaren van zijn bestuur, heeft te kampen gehadde hooge waterstanden in 1881, 1882 en 1883 tengevolge waarvan op verschillende punten van den dijk gevaar was ontstaan, hebben hem vele slapelooze nachten en bange uren bezorgd, doch door zijn beleidvol en krachtig optreden heeft hij de ernstige gevaren weten te bezweren. Heeft in de latere jaren het water niet zoo'n onrust gewekt, tengevolge van de vele werken, die waren tot stand gebracht, moest het Waterschap met een schuldenlast worden bezwaard van plm. f 260.000, zoodat toen de financieele zorgen alle aan dacht verdienden. En ook in dit opzicht heeft de heer Honcoop zich bijzonder on derscheiden thans sedert enkele jaren zijn alle schulden afgelost en bedragen de lasten niet meer dan f 0.75 per quota, een 29) „Toegegeven dat het alleen piëteit en niet de macht der gewoonte is, die u zoo doet spreken, drijft ge dan de piëteit niet wat te ver? Is het wel goed, ten koste van het levende en ik mag wel zeggen, het dier baarste, na den eersten strijd waardoor gij haar verkregen hebt, zoo sterk aan het oude te hechten en het in stand te hou den, er een eeredienst van te maken, die een scheidsmuur stelt tusschen voorheen en thans? Zie, mijnheer Schmidt, er zijn in het leven van die zaken, die voorzichtig aangevat moeten worden en daartoe behoort het hart van een vrouw als Ilse. Ik heb haar reeds sinds jaren als een jongere zus ter liefgehad en juist daarom verheel ik mij de gevaren niet, die zij door verkeerde behandelirg tegemoet gaat". Heeft Ilse over mij geklaagd?" vroeg Arnold verwonderd. „Geklaagd Wel neen, daar heeft zij geen tastbare reden toe en zij weet hetzelve niet eens. Waar ik u juist voor wilde waar schuwen, is dat gevaar, dat nog geen vorm heeft aangenomen, waardoor de vrede van uw huis bedreigd wordt. Zietge, lieve vriend, er zijn verschillende vrouwenkarakters in de wereld en daar moet men rekening mee houden, want het zou een onrecht zijn, aan banden te leggen waar geen overeenstem. bedrag zoo laag als bij menschenheugenis niet is bereikt. Wij stippen slechts enkele punten aan uit hetgeen door den heer Van Everdingen. die ongetwijfeld in deze de tolk was van alle ingelanden, in 't midden werd gebracht Wij voegen onze wenschen bij de zijne er spreken met hem de hoop uit, dat het den geachten jubilaris moge gegeven zijn nog vele jaren met denzelfden onverzwakten ijver en wilskracht in 't belang van het Waterschap werkzaam te zijn als steeds bij hem in de waarneming zijner zoo be langrijke functie heeft voorgezeten, Ten half zeven werd door de fanfare der H. Familie Z.E.Achtb. een serenade gebracht. Naar wij vernemen zal Zondag 1 Juli een pleizierboot uit Rotterdam, met circa 300 passagiers en begeleid door de muziek der Schutterij van Rotterdam, koers zetten naar Nederhemert, om aldaar den dag door te brengen. WERKENDAM. Eergisteren vergaderde de Raad dezer gemeente. Na opening met gebed, werd de lezing der notulen der vorige vergadering op voorstel van den heer Van Everdingen tot eene volgende vergadering uitgesteld. Besloten werd: le. een stukje grond bij de school in den Biesbosch, van het Rijk voor 19 jaar in erfpacht te nemen tegen f 1.50 per jaar; 2e. onder goedkeuring van Ged. Staten van Noord-Brabant aan H. de Vries, alhier, een stukje grond, aan het einde van de Boterstraat, tot wederopzeging te verhuren voor f 1 per jaar. 3e. B. en W. te machtigen, met betrek king tot een verzoek van mej. de Wed. S. v. d. Wiel, alhier, tot het in erfpacht nemen van een stuk gemeentegrond, in verband met het dempen van een sloot, onder goed keuring van Ged. Staten, naar bevinden te handelen 4e. goed te keuren eenige af- en over schrijvingen op de begrooting over 1905. Vervolgens werd het gemeenteverslag door B. en W. den Raad aangeboden en G. Vlot met algemeene stemmen tot brugwachter benoemd van de brug op 't Slik, op een traktement van f78 per jaar. De heer Van Everdingen wenschte wij zigingen der politieverordening met het oog op de automobielen, motoren en rij wielen, waarop Burgemeester te kennen gaf. dat B. en W. tegen Augustus a.s. de ge- heele politie-verordening gewijzigd wensch- ten aan te bieden, waarna de heeren Van Everdingen, Van Oord en Visser zich bereid verklaarden eens een onderzoek in te stellen of er niet een geschikt terrein was, dat dienen kon voor bouwterrein, waar de raad niets op tegen had als het maar geen geld kostte. De heer de Boon had bezwaar in het ontruimen der privaten op de nieuwe ma nier, omdat daardoor de nachtrust der in woners werd verstoord en zieken vooral veel last daarvan hadden ondervonden, waarop werd geantwoord door den voorz. dat hij zien zou, wat daaiaan te verande ren was. De heer Van Everdingen had gemerkt, dat veel meer water gebruikt werd dan noodig was en wenschte, dat daarop eens zou worden toegezien; besloten werd hier aan de aandacht te wijden en daarbij vooral het oog te houden op het onnuttig ver spillen van water. Bij vernieuwing wees de heer C. J. Vissei op 't schoonmaken der haven en slooten, de heer Koonings op 't wenschelijke van 't plaatsen van een lantaarn in 't Laantje, de heer De Waard op 't aanstellen van een onderwijzeres aan de school in den Biesbosch. De voorz. beloofde, namens B. en W., de eerste twee zooveel doenlijk bevrediging hunner wenschen en de Raad, betreffende het verlangen van den laatste, besloot over te gaan tot het oproepen van eene onder wij zeres. Donderdag a.s. te 8 uur hoopt de werkliedenvereeniging „Eendracht" haar gewone driemaandelijkse he vergadering te houden, ten herberge van mej. de wed. A. Wink alhier. SLEEUWIJK. Predikbeurten op a.s. Zondag: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch. Ger. kerk (nam.) ds. Osinga uit Werkendam. DUSSEN. De handel in nieuwe aard appelen wordt met den dag levendiger. Af en toe hebben naar elders reeds ver ming bestaat, waar niet eens er naar ge streefd is. Menige vrouw gaat haar weg alleen. De wonden, die het leven haar slaat, bedekt zij, cotdat zij öf geheeld en daar door voor aller oogen verborgen zijn, of zij laat er een stemming uit groeien, waardoor zij den naam krijgt van geestig, pikant of iets dergelijks. Zulke vrouwen durven het wagen, het leven met vaste hand aan te grijpen en de omstandigheden aan zich te onderwerpen, want zij kennen en berekenen de gevolgen van haar handelingen; als zij in het huwelijk treden, is het geen waag stuk voor het geheele leven en zelden zal het met een schellen dissonnant eindigen. „Geheel anders is het met dezulken, die week als was in de handen van anderen zijn. Een vrouw, die onzelfstandig in het leven staat, die in den man den vormer van haar toekomst, haar innerlijk leven ziet, die, onzeker tastend, gedurig in nieuwe omstandigheden komt, raad en hulp zoekend, legt den man een zware verantwoordelijk heid open komt zij op wegen, die zij niet moest betreden, dan heeft de man er de meeste schuld aan. Hoe komt het, dat er zooveel ongelukkige huwelijken zijn Om dat wij de overeenstemming met elkander niet zoeken, of die reeds meenen te bezit ten, zoodra er een warmer gevoel in ons gewekt is Maar dat wilde ik u eigenlijk niet zeggen ik wilde u er alleen maar op merkzaam op maken, dat gij Ilse, die nu eenmaal zoo'n teer plantje is, met de noodige voorzichtigheid moet behandelen. Geef haar bezigheid, door haar voor u en het kind te laten zorgen, wend uw hart af van wat niet meer is, laat de dooden rusten, want het deugt piet, hen in het zendingen plaats. Ze worden verkocht voor f 4 f 5 per H.L. Met de kleine maat tegen 25 30 ct. per vijf kop. De kwali teit is bevredigend. ALMKERK. Bij afwezigheid van eigen leeraar zal a.s. Zondagnamiddag voor de Herv. Gem. alhier optreden ds. Klaassen uit Dussen, terwijl des voormiddags geen godsdienstoefening zal gehouden worden. In de gisteren gehouden gemeente raadsvergadering is aan de openbare school (Voorsteeg) benoemd mej. P. van Kuyk alhier. HERPT. De timmerman van L. uit Hedikhuizen, die alhier werkzaam was, had het ongeluk van een ladder te schui ven en bezeerde zich aan verschillende deelen van zijn lichaam zoodanig, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. HEESBEEN. Bij den landbouwer A. Verdonk alhier is een postduif komen aan vliegen. Een der vleugels was gemerkt 17.05 S. 340 en een gedeeltelijk onleesbaar stempel met Dordrecht. NIEUWKUIK. 29 Juni. Gisterenavond tijdens een hevig on weder, sloeg ten circa 8.30 uur de bliksem in het landbouv. ers- huis van v. W. in de hoofdstraat alhier. Naar men kan nagaan kwam het hemel vuur door den schoorsteen en verwijderde zich beneden aan de voorzijde, door eene kleine opening. Persoonlijk letsel had niet plaats. Een begin van brand kon terstond gebluscht worden. HER WIJNEN, 27 Juni. We hebben mel ding te maken van verschillende ongeluk ken, die deze week alhier plaats hadden. De voerman G. v. M. overreed een kind, tengevolge waarvan 't een been brak; een andere voerman reed een vrouw aan, doch zonder letsel te veroorzaken; de heer H. uit Gorincheni viel met zijn motorfiets omver en er zelf onder, kreeg echter geen letsel, doch de motor werd deerlijk geha vend, terwijl eene heining aan den dijk stuk werd gevallen. De heer H. vervolgde op eene gewone fiets zijne reis naar Gorin chem. Zoo zijn er nog een paar kleine ongelukken gebeurd, doch 't vorenstaande is al voldoende om te doen zien, dat deze week eene rechte ongeluksweek is. BRAKEL. Beroepen tot predikant bij de Ned. Herv. gem. alhier de heer N. van der Snoek, cand., te Abcoude. MEEUWEN. Ged. Staten hebben het Da gelij ksch Bestuur van ons waterschap ver gunning verleend tot het leggen van een duiker in den Provincialen weg, ten/westen van den korenmolen. ZUILICHEM. Woensdagmiddag had de knecht van den heer B., graandelaar te Zaltbommel, alhier het ongeluk met paard en kar geladen met graan, boven van den steil en dijk te rollen. De voerman kwam met den schrik vrij, doch het paard bezeerde zich ernstig. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen vrij bevredigend. In het traject van Tiel tot Gorinchem werden gevangen 18 zalmen, 7 elften en 425 finten, te Gorinchem 62 z., e. en f. en te Hardinxveld 16 z., e. en f.op de Lek te Ammerstol 44 z. en 9 e. Bovendien bemachtigden de visschers 21 steuren, die van f 21 tot f 146 per stuk opbrachten. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 0.90fl.60, aal 2025, paling 4550, snoek 2225, snoekbaars 3436, zeelt 2428, baars 1518, bliek 1214 en voorn 57 ct., alles per half K.G.; elft f 0.50f 1.15, finten 712 ct per stuk. 9tifine ulo ncl. Het wetsontwerp Arbeidscontract is Vrijdag door de Tweede Kamer met 79 tegen 8 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Van Kol, Tak, Troel stra, v. d. Zwaag, Ter Laan, Schaper, Hugenholtz en Van Idsinga. (De minister en de heer Drucker ontvangen van verschillende zijden der Kamer gelukwenschen.) Met 1 Juli a.s. wordt de naam van het ministerie van waterstaat, handel leven er bij te halen. Gij moet niet ver geten, dat dit, na wat er is voorgevallen, bij Ilse een te kwetsbaar punt issluit uw jonge vrouw niet zoo hermetisch van de buitenwereld af, en ten slotte zend uw huishoudster weg." De schoone vrouw had met gloeienden ijver gesproken, haar oogen schitterden en zij zag Schmidt vol verwachting aan. Hij had haar zwijgend aangehoord, maar zijn gelaat teekende duidelijk, dat hij niet op zijn gemak was. Toen zij had uitge sproken, zeide hij aarzelend„Gij meent het goed, prinses, zooals ik zie, en gij kunt ook wel gelijk hebben, maar wat moet ik er tegen doen? Ik heb Ilse nog even lief als toen, en ik zou haar op ditoogen blik weer hetzelfde offer brengen als een paar jaar geleden, maar „Dat is het juist; gij laat Ilse altijd dat offer gevoelenzij is nu nog onervaren ge noeg, om niet te bemerken wat er tusschen haar en u staat, en zoolang iets hersen schimmig blijft, kan men het wel van zich zetten, maar wacht u, als het een be paalden vorm heeft aangenomen." „Maar", hernam Arnold, „Rika kan ik niet wegzenden zij zou, volgens den wensch van mijn moeder, tot het einde van haar leven bij ons blijven, en daar moet ik mij aan houden. Zij hindert Ilse toch ook zeker niet, en is knap en eerlijk in het huis houden het zou mij een onrecht toeschijnen, want zij is dertig jaar bij ons geweest. Mijn vrouw moet nog maar wat geduld met haar hebben. Houdt gij haar dat eens voor, prinses, gij zijt zoo verstandig en kunt spreken zooals gij gevoeltzij zal alles hebben wat zij wil, en mettertijd komt de en nijverheid veranderd in „ministeiie van waterstaat" alleen. De minister Kraus wordt tegen 15 Juli aan zijn departement terugverwacht. De bekende pater Van den Eisen, adviseur van den Noordbr. Chr. Boeren bond, vertrekt volgens het Centrum heden Zaterdag naar Amerika, waar hij minstens 3 maanden denkt te vei blij ven. Hoofddoel zijner reis is een onderzoek in te stellen of er nog streken in Amerika zijn, geschikt voor landverhuizing. De Nederlandsche vertegenwoordigers in Amerika zullen Z. Eerw. bij dit onder zoek steun verleenen. De correspondent te Kaapstad van de N. Ct. schrijft d.d. 6 dezer: In de Saldanha-baai is een Hollandsch kanon opgevischt, thans in bet Oude Stadhuis-museum te Kaapstad te zien 8 voet lang, kaliber 4 duim, dat naar er boven gedrukt staat in 1714 door een Hollandsch schip over boord werd geworpen uit vrees voor de Britsche vloot. Het stuk is door en door ver roest en van buiten met takvormige aangroeisels, vol schelpen, gedeeltelijk versteend. Verder is in dezelfde baai het wrak ontdekt van de Middelburg, een schip der Oost-Indische Cie., dat in Juli 1781 bij het verschijnen eener Britsche vloot (ouder George Johnstone) in die baai door den kapitein in brand werd ge stoken. De overlevering vertelt, dat er nog voor ongeveer f 240.000 aan baar geld en goud in moet zijn; verder een kostbare collectie van Chineesch en In disch porcelein. Reeds heeft men eenige prachtige kopjes en schoteltjes en vaas jes eruit gekregen. Van een gezin op Urk zijn 7 personen door typhus aingetast, van wie het hoofd des gezin reeds overleden is. Bij de anderen is geen onmiddellijk doods gevaar. Men schrijft aan De Tijd. Sinds 3 maanden wordt geheel het Noorderkwartier afgereisd door een 20 25 jarig heertje. Hij geeft zich uit voor oogendokter, spreekt Fransch, Duitsch, Hollandsch door elkaar, onder zoekt uw oogen met een vergrootglas, spreekt van „vrienden" laat u bergkris tal zien, waarvan, volgens een nieuwe vinding, brillen gemaakt worden, geeft u een bril en vraagt geld. Men heeft hier met een brutalen oplichter te doen. Uit Ulrum schrijft men aan het N. v. h. N. d.d. 26 JuniHeden zijn aan boord van het tjalkschip De goede trouw, schipper H. Heida, 2 gevallen van pok ken geconstateerd en wel bij een klein kind en bij een schoonzuster van den schipper. Dit schip heeft gebuurt met De Familietrouw, schipper Koers, onder Leeuwarderadeel, aan boord van welk schip, gelijk men weet, ook pokken zijn voorgekomen. De goede trouw is geladen van Leeuwarden gekomen, naar Ulrum en had grind in voor Klooster buren. Vandaag is de inspecteur de heer Oosterbaan, hier geweest. Het schip ligt geheel afgezonderd en wordt na tuurlijk streng bewaakt. Woensdagavond werd een handels reiziger, die op het plankier van het Staatsspoorstation in den Haag liep, door een stationbeambte op heeterdaad betrapt op het ontvreemden van een pakje van een met colli's beladen hand wagen, staande bij de vrachtgoederen loods. Het is een toeval dat juist op dat oogenblik de beambte, tusschen eenige spoorwagons uit, op het perron wipte en de vlugge handbeweging van den dader zag, anders had er geen haan naar dezen brutalen diefstal gekraaid, daar een andere stationbeambte, belast gewoonte er toch ook bij". Terwijl hij dit zeide, zat hij in een ge bukte houding voor haar, met de handen op de knieën en het hoofd voorover ge bogen, als een beeld van hulpeloosheid; en toen Ina hem zoo beschouwde, gevoelde zij diep medelijden met Ilse. „Dan zal ik mij mijn vriendin aantrek ken", zeide zij, koeler dan zij tot dusverre gesproken had; „en het moet u niet ver wonderen, dat zij haar genoegen buitens huis zoekt, als gij het haar in haar eigen huis onthoudt". „Ja, doe dat, prinses", antwoordde hij, „ik ben er u dankbaar voor, als gij voor mijn vrouw wilt zorgen en ik vertrouw haar u gaarne toe. Dat ze mij niet lief heeft, is eigenlijk niet te verwonderen, hoe wel ik het eenmaal hoopte; ik ben zoo leelijk en wat ik gevoel, weet ik zoo niet uit te drukken. Er was maar één mensch, die mij lief had zoo als ik was mijn moeder! Nu wil ik aL de teederheid van mijn hart op mijn zoontje uitstorten, mis schien krijgt hij mij ook wel zoo lief, dat ik hem niet te leelijk en te plomp van manieren benJa, neem Ilse maar altijd mee". Hij sloeg de oogen op en het kwam Ina voor, alsof die vochtig waren. Toen Ina zich alleen bevond, streek zij, adem sdheppend, met haar zakdoek over haar voorhoofd en wendde zich tot Alldorff, die intusschen binnengekomen was. „Wat had je daar voor een jaloersch makend ge sprek met den dikken Schmidt vroeg hij grappig, en vatte haar hand. j „Ge vergeet, mijn waarde graaf, wat ik I nu ben, en in welke hoedanigheid ge in 't (vervolg tegenover mij staat. Laten we een met het toezicht op den wagen, aan de voorzijde van de kar zijn brood zat te eten, en, door de opgestapelde goede ren, niet kon zien wat aan de achter zijde gebeurde. De beambte die den dief betrapte, zag dat deze met het pakje in de le klasse-wachtkamer ging en het daar op z'n gemak ging openen. Hij waar schuwde den op het perron steeds aan wezigen rechercheur, die den handels reiziger arresteerde. De aangehoudene deed 't aanvankelijk voorkomen alsof hij het pakje op het perron gevonden had. Weder is in een woning aan de School straat te Ginneken inbraak gepleegd en wel bij de dames Flinkert, die nog slechts sinds eenige weken aldaar wo nen. Dit is de derde keer, dat in. hetzelfde huis wordt ingebroken, telkens wan neer er andere bewoners in zijn. Uit Rotterdam werd Donderdag ge schreven De Duitsche ingenieur C. N., verblijf houdende in een hotel van den eersten rang, alhier, ontmoette vanmorgen in de Hoofdsteeg, waar hij wandelde, een hem onbekend man, die hem naar den weg vroeg. Hij gaf ten antwoord zelf den weg niet te weten. Met hun beiden wandelden zij daarop eenige straten door, totdat de Duitscher voorsloeg een glas bier te gaan drinken. Thans bleek de onbekende te weten, dat er op de Nieuwe haven een café was, waar men goed Dortmunder schenkt. Zij begaven zich daarheen, namen plaats en eenige oogenblikken later verscheen er een derde persoon, die, al spelende met kaarten die in het café op een tafeltje lagen, een partijtje weDschte te maken. De gewone kwartjesvindersstreken wer den in practijk gebracht, met het ge volg dat de Duitsche ingenieur in een ommezien 240 mark kwijt was. Nu riep hij de hulp der politie in, die den man, het laatst in het café verschenen, ine- denam naar het politiebureau, waar hij bleek te zijn de van ouds welbekende Amsterdamsche kwartjesvinder D. V". Geld had hij niet bij zich; daarmede had de derde man, die den Duitscher op de straat aansprak en medetroonde naar de Nieuwehaven, zich al lang uit de voeten gemaakt. Men meldt uit Dodewaard: Woensdagavond had hier ten huize van den heer W. G. een droevig onge val plaats. Een der zoons zou wat bus kruit naar den kersenboomgaard bi en- gen, toen een tweede er met zijn bran dende pijp te kort bij kwam en 't kruit vuur vatte. Een hevige ontploffing volg de, die beiden zeer ernstig verwondde en in de woning een ware verwoes ting aanrichtte. Te Ooltgensplaat komen een groot aantal gevallen van varkensziekte voor. Verreweg de meeste dezer aangetaste dieren worden voor een betrekkelijk kleinen prijs aan verschillendeopkoopers verkocht, die ze, hetzij geslacht, hetzij nog levend, te Rotterdam aan den man trachten te brengen. Tegen den wethouder der gemeente Koudekerk bij Leiden, den heer Ph. Qualm, is op last van den burgemeester dier gemeente proces-verbaal opgemaakt wegens het binnen den tijd van één jaar tweemaal overtreden der verorde ning op het bouwen en sloopen, mede door hem ontworpen en vastgesteld. Men meldt uit Almelo: De pakhuisknecht J. S. alhier, die wegens het ontvreemden van een zak meel gearresteerd is, heeft in het arres tantenlokaal getracht zich den hals af te -snijden. Alhoewel hij terstond naar sluier over het verleden werpen." Zij neeg bevallig en ging naar haar gasten terug Alldorff zag haar door zijn monocle na, totdat de lange, glanzige satijnen sleep uit zijn gezicht verdween; toen dacht hij: „Een sluier voor de wereld, maar niet voor ons beiden, schoone vrouw. Men leeft maar eens, en 't is dwans, zich den tijd niet ten nutte te maken." Toen Ilse en Arnold bij het naar huis gaan in hun rijtuig zaten, was het hoofdje der jonge vrouw vol levenslustige droombeel den en voorstellingen: zij wilde ook zoo genieten als haar vriendin; waarom zou dat juist bij haar zonde zijn? Trouwens, in haar droomen mengde zich noch het beeld van den galanten Rus, noch vrn een ander; zij dacht slechts aan Ina, die zij in elke richting wilde navolgen, totdat zij misschien later de oplossing van het raad sel, de liefde, gevonden had. Arnold waagde het niet haar te storen; dat blonde kopje, daar in den hoek, leunde zoo rustig tegen de kussens, misschien sliep zij. Hij was met de zaak verlegenIna had hem ongerust gemaakt, Hoe zou hij,zeggen wat hij gevoelde dat hij haar nog lief had, nog even innig als vroeger, hoe ook zijn hart innig vervuld was van droefheid over den dood zijner moeder? Hij schoof dichter naar haar toe, maar zij verroerde zich niet; hij strekte de hand naar haar uit, maar zij zag het niet, want zij hield de oogen gesloten. Zoo bleef het woord van opheldering onuitgesproken en al wijder werd de kloof tusschen het echtpaar. Aan wien lag de schuld? tal de volgende week worden bepaald. Uit hst Duttsch. (Wordt vervolgd.)

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2