lioiiwlaiifl Bestuur der Domeinen. aanbesteden: Bestuur der Domeinen. Vliegenvangers 1] veilen en verkoopen De OBtvaipr to Registratie ei Domeinen EUGENE DE JONG, Hinthamerstraat A 30, 's Bosch. icceeeooeeceoeeoceeoeoooo©©©© De OntYipr to Reiistratie en Domeinen Delflandsehe Hypotheekbank, Schapeniartt B 326, YMopïtacl. verpachten om te hooien in 1906: Atelier voor Fotografie TIENDVRUCHTEN verkoopen DE JONGH Co Wat zal de toekomst mij brengen? Teergevoelige Magen. Sleeuwijk en Woudrichem. VERKOOP teekenen, waardoor hij f 80 schade zou lijden, en niet eer uit het huis werd gelaten voor en al eer het stuk getee- kend was. In langen tijd hoorde men niets van het individu, dat een tijdlang de stra ten om het Concertgebouw te Amster dam voor dames onveilig maakte, door met inkt te gooien. Hij schijnt zich nu een ander terrein voor zijn „lief hebberij" gekozen te hebben. Een paar dames in lichte toiletjes wandelden Zondag langs de Weesper- zijde, voorbij de cacaofabriek der firma Blooker, tot aan den weg die afloopt naar de Kruislaan, dus waar vroeger een tol gevestigd was. Een jongmensch reed op een fiets heen en weer en pas seerde een paar keer de dames, die eensklaps bemerkten dat ze slachtoffer waren geworden van een ellendeling, die, vermoedelijk door middel van een spuitje, haar kleeren met inkt bemorst had. Toen ze tot die ontdekking kwamen trapte de fietsrijder een beetje hard aan en was spoedig uit het gezicht. De po litie deed nog een poging om hem op te sporen, doch vergeefs. Men meldt uit Maastricht In den nacht van Zondag op Maan dag is te St. Odiliënberg den 72-jarigen herbergier Roema door een 22-jarige jongeling, Meeuwissen genaamd, toen de herbergier deze uit zijn café wilde verwijderen, om het leven gebracht. De dader is voortvluchtig. Beleediging door den dader van de dochter des huizes gaf aanleining tot een kleine twist. Maandagmiddag kwam voor het kan tongerecht te Leiden de zaak van het bedorven vleesch dat te Noord wij ker- hout is ingevoerd en waardoor ver moedelijk een aantal menschen in den omtrek ziek zijn geworden na er van te hebben gebruikt aan de orde. Als beklaagde verscheen de 61-jarige slager Th. W. Heemskerk aldaar. Het bleek dat hij een zieke koe, die uit nood geslacht werd en volgens verkla ringen van den verkooper het „vuur,' in de ingewanden had, had gekocht voor f15. Het vleesch had hij niet aangegeven, noch door een deskundige laten keuren, doch wel voor consumptie verkocht. Er kon niet bewezen worden dat dit het vleesch is geweest dat de ziekte verschijnselen heeft veroorzaakt al is dit zeer waarschijnlijk wel zoo. De ambtenaar van het O. M. eischte 6 dagen principale hechtenis. Een vreeselijk ongeluk heeft Zondag middag nabij de Witte brug te Den Haag plaats gehad. Een tienjarig knaapje, zoontje van den heer K. vermaakte zich met het voortschoppen van een bal. Op het oogenblik dat hij het voorwerp wilde grijpen, werd hij door een stoomtram der Staatsspoor naar de richting Sche- veningen, aangereden. De locomotief van die tram wierp het kind echter op de naastliggende rails. Noodlotfiger- wijze kwam op die rails juist met volle vaart een stoomtram van de richting Scheveningen en door die tram werd de knaap vermorseld. Er werd nog een geneesheer gehaald, maar deze kon slechts constateeren dat de dood on middellijk was ingetreden. Het kind was het eenige zoontje.van den heer Kalis, genaamd Jacob, vroeger te Slie- drecht, thans aldaar, als aannemer van de Scheveningsche havenwerken, woon achtig. Zaterdag zijn er twee zoons van den landbouwer B., te Berkel (Nbr.) ge hucht Heukelom die na hun dag werk gingen baden, in het Galgenven verdronken. De jongemannen waren 28 en 19 jaren oud. Nu de Amsterdamsche politie de hee- ren kwartjesvinders hevig op de hielen zit, wijken zij uit naar de omliggende gemeenten. Zoo vereerde Donderdag een bekend vijftal, waarvan twee op een stoomfiets reden en de rest op gewone rijwielen, de gemeente Sloten. Daar werd echter de chef-veldwach ter gewaarschuwd, zoodat zij aftrokken naar het terrein „Veelust" aan den Sloterstraatweg. Daar werden zij weder te gemoet getreden door den veldwach ter van den Overtoom, die door zijn tegenwoordigheid verhinderde dat het tot spelen kwam. Geen zaken te doen zijnde, trokken de heeren toen maar weer op Amsterdam aan. Vrijdag echter hebben zij toch nog op den Haarlemmerweg hun geluk be proefd en f 25 verloren. Toen de winner de dubbeltjes binnen had, wei gerde hij door te spelen, maar toen kou hij een pak slaag krijgen. Na een paar tikken te hebben ontvangen, wist hij zich echter uit de voeten te maken. Maandag, toen de drie escadrons van het 4e regiment huzaren te Deventer, onder Beekbergen en Apeldoorn, oefe ningen hielden, heeft zich een hoogst droevig ongeluk voorgedaan. Bij het appèl houden werd de cadet-korporaal L. baron v. H. v. B. gemist. Na dadelijk ingesteld onderzoek vond men hem dood liggen. Het vermoeden is, dat zijn paard in een kuil gevallen is, waardoor hij is gevallen en zijn nek heeft ge broken. Voor de teergevoelige magen geven wij deze brief weer van eene door de Pink Pil len genezene persoon. Wat zij verkregen heeft kan iedereen des te beter verkrijgen, daar de behandeling met de Pink Pillen voor alle lichaamsgestellen goed is: Mejuffrouw A. van Brugge, Arkelstraat A 425, te Gorinchem schrijft: A. J. S. te Drunen, overtr. jachtdelict, f 20 subs. 4 d. Rtirserllike Stand. Heusden, van 3 tot 10 Juli. Amdel, over de maand Juni. llarlt hertch ten. prima kwaliteit, waarvan het lint met kleefstof niet at breekt, a 5 Cent. Voorradig in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te HEUSDEN. VAN „In waarheid verklaar ik U, dat de Pink- Pillen mij groote hulp verleend hebben. Sedert langen tijd leed ik aan de maag, het geen mijn leven uiterst ongelukkig maakte, want na eiken maaltijd, was de spijsver tering van het voedsel voor mij eene ware marteling. Ik voedde mij dus zeer slecht en mijn algemeenen toestand leed er na tuurlijk erg onder, van dag tot dag werd ik zwakker. Vele geneesmiddelen heb ik zonder het minste succes gebruikt en wan hopend zijnde wist ik niet meer wat te doen |om mij te genezen of minstens eene verlichting te bekomen. Ik heb de goede ingeving gehad de Pink Pillen te nemen en weldra gevoelde ik mij beter. Het is wonderbaar hoe deze Pillen den eetlust op wekken, de spijsvertering bevorderen en krachten geven. Ik ben thans zeer welva rend. Er zijn een menigte menschen die groote sommen-gelds hebben uitgegeven om hunne zieke maag te genezen en deze per sonen zijn geneigd om zich nog grootere uitgaven te getroosten ten einde de gene zing te bekomen, zonder pijnen de spijzen te verteren. De hoeveelheid van het uitge geven of nog uit te geven geld beteekent niets. Voor een matigen prijs kunt gij het goede geneesmiddel voor uw maag hebben en dit goede geneesmiddel is de Pink Pillen die de maag versterken, haar de kracht geven de noodzakelijke bewegingen te doen tot het verbrijzelen der spijzen, de nood zakelijke kracht om de maagsappen af te scheiden die de spijzen verteren. Zij heb ben personen genezen die als ongeneesbaar geacht werden en alle hoop verloren had den. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthenie, alge- meene zwakte, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Welkvoedsel voor KinderenenZieken ONDER DE NOTARISSEN P. E. TACX, te Vlijmen, en J. KERKHOVEN, te Werkendam, zullen voor de Erven van Mevrouw de Wed. H. A. DE JONGHvan der Colff, krach tens rechterlijk bevel, op Vrijdagen 3 eil 1© Augustus 1906, telkens des namiddags 2 uur precies, in het Societeits- lokaal van den heer P. KIEBOOM, te Woudrichem, 8.32 77 H.A. BOUWLAND met Kade, op „de Blauwe Kamer", in den Hons- wijkschen polder, onder Sleeuwijk, in zeven koopen en in massa, en I.20.10 H.A. BOUWLAND, in den „Nieuwen Ban", onder Woudrichem. Alles breeder omschreven bij boekje, dat gratis verkrijgbaar is ten kantoren van ge noemde Notarissen, terwijl mede inlichtin gen te bekomen zijn bij den Opzichter H. OTTEVANGER te Woudrichem. te Werkendam, zal, ten overstaan van Notaris DE GEER te Heusden, op Vrijdag «O Juli 1906, des namiddags om 1 uur, in het Koffiehuis „CONCORDIA", van K. van den Berg te Kleusdeu. zonder on raad en bij enkelen afslag, in het openbaar Het V00H- en NASRAS van Uiterwaarden en andere gronden aan de Noordzijde van den Nienwen Maasmond, vak Heleind-Capelsche Veer. Betaaldag 1 Mei 1907. Boekjes a 10 cent verkrijgbaar bij voornoemden Ontvanger, K. van den Berg te Heusden, den Waardsman te Drongelen en door tusschenkomst van iederen Ontvanger der Registratie en Domeinen. Inlichtingen geeft de Ontvanger te Werkendam. 1906. Prijs 10 cent. in liet korf verklaard voor werkgever cii arbeider. Voorhanden in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te Heusden. 6 Visite portretten met proef f 1. 6 Cabinet 2.50. vV Atelier dagelij ksch geopend. Artistieke afwerking. (Goedkoopste prijzen. Let s.v.pl. op adres: UINTHAMERSTRAAT A 30. Waterhoogte Maastricht (brug) 9 Juli 0.54 M. beneden 0. 10 0.52 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 7 Juli 1.10 M. 0.53 M. N.A.P. 8 1.10 0.61 9 1.20 0.66 10 0.07 0.56 Op alle plaatsen aan lfuis te ontbieden tegen de bitljkste prijzen. Adverfentlëii. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 6 Juli 1906. Overtreding herberg-reglement: J. V., M. v. H., T. V., A. V., H. V., T. D., C. H. en C. v. W. te Almkerk, elk f 1 subs. 1 d.; P. K., idem, f 1.50 subs. 1 d.; A. v. d. O., id., f 15 subs. 5 d. H. R. te Werkendam, overtr. drank wet, f 40 subs. 20 d. G. v. Z. te Elshout, strooperij, f 4 subs. 4 d. Overtr. provinciaal reglement: Ch. D. te 's-Bosch, f 8 subs. 4 d.; S. v. W. te Dalem, f 3 subs. 1 d. G. S. te Dussen, overtr. verordening woningwet, 2 X i 1 subs. 2X13. A. K. te Woudrichem, in staat van dronkenschap de orde verstoren, f 15 subs. 5 d. Openbare dronkenschap: M. K. te Woudrichem en A. B. te Eethen, elk f 10 subs. 3 d.; A. K. te Woudrichem, f 5 subs. 3 d. P. V. te Sleeuwijk, verordening van Werkendam, f 2 subs. 1 d. Overtreding motor- en rijwielregl.: E. J. M. v. V. te Woudrichem, f 3 subs. 3 d.; P. v. d. S. te Werkendam, f 3 subs. 2 d. Loopen over eens anders grond: II. K. te Werkendam, fö subs. 3d.; H. G. te Dewerken, f 5 subs. 3 d.; G. Cb. K., id., f 3 subs. 3 d. StraatschenderijA. 't H. te Dewer ken, proeftijd van 2 jaar; L. S. te Wer kendam, f 5 subs. 3 d. Visschen zonder vergunning: M. v. Z. te Woudrichem, f 6 subs. 2 d.; IJ. v. S., J. K., H. K. en J. K. te Wou drichem, elk f 2 subs. 2 d. Visschen zonder acte of vergunning H. K. te Werkendam, 2 X f 3 subs. 2X2 d.; M. N. te Aalburg, 2 X f 2 subs. 2 X 2 d. De Dagelij ksche Besturen van de Ver- voorne- en Dewerkensch© polders, zullen op Zaterdag 21 Juli 1906, in het café WINK, te Werkendam, Het leveren van 125 M'. ONDER- HOUDSGR1NT, aan het Nieuwe Sas, aldaar, aan 5 hoopen. Inlichtingen geeft de secretaris van ge melde besturen. D. PIECK, Secretaris. te Werkendam, zal in het openbaar, bij enkelen afslag en zonder onraad, 1- Op Donderdag 1© Juli l©OB, des namiddags om 2 uur, in het loge ment van de Weduwe A. WINK te !De Nominale Xiendvrucfjten over 1906, onder Dewerken en Vier keil dam. 2 Op Vrijdag ZO Juli 190©, des middags om 12 uur, in het Koffie huis „CONCORDIA", van K. van den Berg te Heusden, Xe Xominale Xiendvrucbten over 1906, onder Aalburg en Heesbeen. Bij hagelslag, overstrooming of an dere rampen wordt de koopprijs ver minderd. De kaarten liggen ter inzage en verdere inlichtingen zjjn te bekomen bij voornoemden Ontvanger. gevestigd te 's-GRAVEKHACE. De Bank geeft V pCt. Pandbrie ven uit aan toonder en op naam, in stukken van f ÏOOO.f 5©©.— en f 1©©.tegen den Koers van ©9J pCt. Verkrijgbaar bij Efiëefen- en Wisselkantoor, Men vindt dikwijls in de advertenties de aanwijzing om iets goedkoop te koopen. Gij zult hier de aanwijzing vindendie U de beste gelegengeid zal geven om U te genezen als gij aan eene maagziekte lijdt. Geboren: Engelina, d. v. J. C. van Wijk en J. F. C. van Wijk; Gerardus Wouter, z. v. A. J. Agterdenbosch en W. Kamerman. Geboren: Hendrik, d. v. A. van Lier en M. van Noorloos; Jacob, z. v. P. de Cloe en M. A. van Bergeijk; Antonie Andries, z. v. D. J. Verdoorn en A. Lakerveld; Hendrika Maria, d. v. H. van Wijgerden en W. Crielaard. Mejuff. A. van Brugge. (Portret Pelgrom.) ff ERKEN B AM, De getting der koter it dete week rp de markt 65 eit^ in de winkelt dut 70 et', per half kilo. Keren f 0.'>5 de 26 tinkt. ALMKERKBe getting der koter is dete week op de markt f U.66 ia de winkels dus f 0.70 per h. kilo. Eieren f 6.90 per 26 stuks. UURINLÜEM, 9 Juli. Op de reemarkt waren Mi- ten aangevoerd 124 runderen, waarvan de griften wattt %it v&lgtx Zware kalf koeien f 180 a 276, kalfvaartsn 140 181. melkkoeien 160 a 260, twee-en-halfjarige osten f e f anderhalf-jarige f 100 180, fuut- eaatt-n 120 a 140, pinken f 60 a 90. grasitalwr** f 20 46 nuehtere kalveren f 6 a 14, tehapen f i f lammeren 4 per stuk- Boter 0.70 0.63 per half kilo, eieren f 0 95 f 1.00 per 26 ttuks, kippen f 0 85 a 100 per itssi. Aangevoerd 17 vette varkens, -an 22 a SS tent eet kalf kilo, 486 irgn-n f 9.- 18 v»r stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Rutarvtt f 8.00 4 8.20. Roode dito 7.35 4 7.45, Witte dito 7.50 6 7 60 Inl. rogge 5.0k 5.10, buiteul. dito 4.90 k 5.00, «eret 4.70 k 4.80, barer 8 60 a 3.70, dairenboonea f 7.50 6 7.60 blauwe erwten f a mail 75 pd. f 4.80, 4 4.90, allei naar kwalitei t en per beetoliter verhandeld. tlOUERDAM, 9 10 Juli. Op de veemarkt wart* el en aangevoerd 919 vette runderen, 990 magere dit-i 570 vette en graskalveren, 178 nuehtere kalveren, 1G75 •ehapen of lammeren, 418 varkens, 213 biggen, bokkc* >1 geiten, 32 paarden, 1 veulens, tul De vrij ten waren alt volgt s runderen 1* gutd. 76 ient ie gual. 52 tent, te gual. 50 tent; kalveren i, val- 90 tent, ie gual. 64 4 68 tent; tehapen lr mal. 72 tent, te gual. 50 tent, adel per kilovarkens 40 4 49 tent, litht soort 42 4 44 t'*i, tiles per kilo. Zeeuwtehe tieren f 8.40 a 3.60 Overmaatteht dito 8.80 4 4.00 de 100 tinkt- Op de botermarkt toerden aangevoerd 84/8 e* 39/18 ton, en 846 stukken 4 4. kilo prijt le gual. f 51; ie gual. f 47 Sr gual. 43,per half kilo 65 a 70 ete. ROTTERDAM, 9 Juli. Tarwe. Jarige, puike f - 4 f -.-.Per 100 kilo f 8.50 9.25, Canada Tarwe /-.— a Rogge De »>.ste f a goede en mindere f 5.50 a 6.Sent. Winter f - Zomer f if.. Chevalier f af Haver f a Boonen. Bruine. D> beste gual. f 9.00 a 11.00, goede en mindere soort f Witte f a Erwten. Kook f a f f tr f f5 VAN Q V Specialiteit in: Platina Portretten. Namens voormelde Besturen, van Werkendam,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3