Trappisten Hier, Dames MARIE SLEDDENS, Keukenstoelen 70 cent. den ben daar dan helpen de blanken 1 weg te yagen. Naar aanleiding van die brieven zijn er verscheiden Kaffers in hechtenis genomen. Dlnnenland. 9*laalKeliili \ietnvs. HEUSDEN, 14 Juli. Woensdagmiddag kwam de heer v. B. op zijn fiets op de Demerkade aanrijden, toen een jongentje van circa 7 jaar nog even er voor tot aan den overkant wilde loopen. De fiets greep hem en het ventje liep eene wond aan het hoofd op; zoodat het in het Anthonius Gasthuis moest ver bonden worden. De bestuurder had geen schuld en had het niet kunnen voorkomen. Donderdagmorgen, te circa half zeven, kwam een paard, gespannen voor een kar, met ledige mandjes de Wijkschepoort in- draven, zonder bestuurder. In galop nam het zijn loop door de stad, en passant een gemetseld bankje bij Van Diem vernielende, tot het de Botermarkt bereikte, alwaar het neerviel. Tal van belangstellenden en hulp- vaardigen kwamen aansnellen, het paard werd losgemaakt en was ongedee rd. Nog altijd wist men niet aan wien het toe behoorde. toen twee personen uit Aalburg hijgend kwamen aanloopen, die mededeel den, dat onderweg het zadel was gebroken, waardoor de kar naar de laagte zakte en zij van de kar vielen en het paard er van door ging. Gelukkig liep alles zonder on gelukken af en kwam men met den schrik vrij. De Commissaris der Koningin in de provincie Noordbrabant heeft de heeren dr. I. Alma alhier en A. J. Overbosch, arts te Almkerk, herbenoemd als leden der Gezondheidscommissie gezeteld te Heusden. De heeren OerlemansVan der Schans te Drongelen behaalden met hun dekhengst „Nelson VII" weder een paar onderschei dingen op het concours-hippique, dat in de afgeloopen week te 's-Gravenhage werd gehouden. In de afdeelingaangespannen dekhengsten behaalden zij een 5n prijs en bij de één spannen in Nederland geboren, eene eervolle vermelding. In laatstgenoemde categorie waren slechts 2 prjzen uitgeloofd en stond „Nelson VII" no. 3 in de volgorde. Tot ons genoegen kunnen we mede delen, dat de heer P. Vermeulen, die ten vorigen jare alhier verblijf hield, thans leeraar aan de kweekschool voor Inland- sche onderwijzers te Probolingo, door den Gouverneur-Generaal is benoemd tot Di recteur van genoemde kweekschool. WERKENDAM. Aan de Hoogere Bur gerschool te Gorinchem is bevorderd, van de 2e naar de 3e klasse, C. Baggerman. Aan het gymnasium van de le naar de 2e klasse voorwaardelijk J. Kerkhoven, terwijl voorwaardelijk is toegelaten tot de le klasse H. van Everdingen. Het aantal onderwijzeressen dat reeds stukken heeft ingezonden voor de betrek king aan de school in den Biesbosch, be draagt thans 9. Gister slaagden voor het toelatings examen der eerste klasse van de Hoogere Burgerschool te Gorinchem C. A. Koonings, C. de Graaf en A. Mussert. Vrijdag a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat J. Schaddelee en echtgenoote in het huwelijk werden verbonden. Den oud jes, die samen 164 jaar tellen en steeds als nette, rustige burgers in deze gemeente be kend stonden en nog staan, zal het zeker niet aan belangstelling ontbreken, zoo zij genoemden dag mogen beleven. SLEEUWIJK. Predikbeurten op Zon dag a.s.: Ned. Herv. kerk (voor- en nam.) ds. Visch. Ger. kerk (voor- en nam.) ds. Nawijn uit Ulrum. DUSSEN. De heer J. C. Aalders is aan de Vrije Universiteit te Amsterdam bevor derd tot candidaat in de theologie en is dus thans beroepbaar. ALMKERK. In de Nod. Herv. kerk zal a.s. Zondag namiddag optreden ds. Ben der van Rijswijk. NIEUWENDIJK. Van de twee in de buurtschap Kille geplaatste pompen is het water onderzocht en goedgekeurd. Deze pompen voorzien in eene werkelijke behoefte. HERPT. Bij eenigszins gunstig weder hoopt de handboogschutterij „Ons Genoe gen" alhier op aanstaande Zondagavond haar jaarlijksch feest van prijs schieten te houden. Dit feest zal worden opgeluisterd door een concert van de harmonie „De Eendracht" alhier. NEDERHEMERT. Trekhonden zijn door gaans lastig en kwaadaardig als zij voor de kar staan. Dit ondervond het vierjarig zoontje van W. v. Heemskerk alhier. Het kind geen kwaad vermoedende wilde het dier aanhalen, toen het opeens op den knaap aanviel en hem vreeselijk in het gelaat verwondde. MEEUWEN. Door den kerkeraad onzer Hervormde gemeente werd tot predikant alhier beroepen Ds. K. E. van Griethuysen te Giessendam. HAARSTEEG, 13 Juli. De kegelver- vereeniging „de vereenigde vrienden" be haalde te Boxtel bij de kegelwedstrijd uit geschreven door de kegelvereeniging „de vrije club" den lOden korpsprijs, terwijl de heer W. van Hooff den lsten Koningsprijs behaalde met 36 punten in 5 ballen. 's-HERTOGENBOSCH. Aangenomen het beroep naar de Ned. gemeente alhier, door Ds. W. Meindersma te Waalwijk. Ds. Meindersma hoopt Zondag 26 Au gustus e. k. afscheid te nemen van zijn tegenwoordige gemeente om den daarop- volgenden rustdag (3 September) alhier zijn intrede te doen. BRAKEL. De heer N. van der Snoeck, cand. te Abcoude, heeft het beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier aangenomen. WIJK. Door de heeren Van der Schans te Drongelen werden in onze gemeente een drietal kalfbeesten aangekocht voor Indië. De dieren zijn thans met het stoomschip „Banda" op weg naar hunne bestemming. De Minister van Waterstaat, de hee Kraus, is Donderdagavond in de resi dentie teruggekeerd. De Provinciale Staten van Limburg; hebben met 26 tegen 14 stemmen aan genomen het voorstel-Seydlitz, strekken de om „hertogdom" voor Limburg to doen wegvallen. Uit Amsterdam wordt aan de N. Ct gemeld Het onderzoek naar de fundeering der Beurs is, na een derde ontgraving aan de Damrakzijde, geheel beëindigd. Naar wij van bevoegde zijde vernemen, is de fundeering juist geconstrueerd er in orde bevonden. Vast staat, dat de commissie bij haar onderzoek geen fou ten of afwijkingen in de fundeering heeft kunnen ontlekken, die als oor zaak van het scheuren kunnen worden aangewezen, en ook geen der scheuren strekte zich tot de fundeering uit. Blijft altijd de mogelijkheid, dat bijvoorbeeld door de geringste werking ook maar van de op palen liggende houten pla ten (onder het zware gewicht) de hooge muren scheurden, maar te constateoren valt dit niet. Het rapport, zoo verna men wij voorts, zal nog wel wat op zich laten wachten, want de commissie ziet zich voor een groote moeilijkheid geplaatst, n.l. om de oorzaak van het scheuren vast te stellen, voordat zij de finitieve aanwijzingen tot restauratie van het gebouw kan geven, want aan den val van de Beurs of aan afkeuren denkt geen enkel commissielid. Woensdagmiddag wilde een paard van den landbouwer J. G. uit het Sporkt (Dinxperlo), voor een hooiwagen ge spannen, niet vooruit. Den landbouwer, het dier willende aansporen, werd door het paard een oor afgebeten. De land bouwer borg het oor zorgvuldig als aandenken in zijn zak. Vermoedelijk door inklimming heeft men zich te Rotterdam van de zijde van de Zevenhuizensteeg aldaar toegang verschaft tot de machinekamer van het hotel „Coomans" en aldaar groote ver nieling gepleegd, zand gestrooid tus- schen de cylinders, enz. Er wordt ge dacht aan wraak van een man, die er vroeger werkzaam was en ontslagen is Tijdens het drukke „tuf-tuf" verkeer in Den Haag, ter gelegenheid van de automobielfeesten, heeft de politie ver schillende bestuurders van die voer tuigen moeten waarschuwen, of, zoc dit niet hielp, moeten bekeuren, wegens sneller rijden dan 12 K.M. per uur Naar aanleiding hiervan gaat het vol gend verhaaltje. Een dezer auto's had een constructie, die 't deze machine onmogelijk maakte. langzamer dan 12 K.M. te rijden. Teneinde nu met de verordening en de politie op goeden voet te blijven, werd deze langs 's heeren straten ge trokken door een paard. Men schrijft uit Vlissingen aan Het Volk De luitenant D., hier in garnizoen, is een ware soldatenbeul. Is hij met den troep bezig, dan klinkt voortdurend het kommando: looppas. Dat was weer enkele dagen geleden het geval. Een milicien raakte daardoor zóó uitgeput, dat hij den luitenant meedeelde niet mee te kunnen. De looppas-comman deur antwoordde: ik stoor me niet aan je praatjes; meeloopen. Na nog een poosje zich te hebben voortgesleept, kreeg de soldaat een bloed spuwing en moest naar het hospitaal worden overgebracht. Zijn toestand is alles behalve rooskleurig. Men meldt uit Koewacht: De 24-jarige P. Fr. v. A., geboren alhier, is op een noodlottige wijze om het leven gekomen. Hij was meester knecht in de fabriek van den heer Dierma te Lokeren (België) en wilde een riem op de machine leggen. Eens klaps werd hij medegesleurd en ver schillende keeren achtereen tegen den zolder geslagen, onder de oogen van zijn broeder, die naast hem stond te werken. Toen de ongelukkige uit zijn netelige positie gered was, bleek het, dat zijn armen en beenen gebroken waren Kort daarop gaf hij den geest. Hij zou heden Zaterdag, in het huwelijk getreden zijn. Door den advocaat generaal bij den Hoogen Raad, mr. Ort werd gisteren conclusie genomen in de zaak van A. v. d. B., landbouwer te Hei-en Boei cop, door het gerechtshof te Arnhem ver oordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf wegens „doodslag gepleegd in een hooi land op zijn stiefschoonzoon H. de Wit, door middel van een zeis. De verschillende in deze voorgestelde cassatie middelen, o. a. met betrekking tot de verklaringen der gehoorde doc toren over de toerekeningsvatbaarheid van bekl. en de getuigenverklaringen welke bijzondere meeningen of gissin gen zouden inhouden, werden door ad vocaat-gen. ongegrond geacht. Geconcludeerd werd mitsdien tot ver werping van het cassatieberoep. Uitspraak in deze Maandag 23 Juli. Te Tilburg vierde gisteren mejuffrouw de weduwe Anna Cornelia van Gorp wonende in de Reitsihe Hoeve en be kend onder den naam van „Anneke uit de Hoeve" haar lOlen verjaardag. Trots haar hoogen leeftijd geniet Anneke een goede gezondheid. Zondag is te Benningbroek (N.-H.) een kind ten doop gehouden door de zelfde vrouw, die den vader en de grootmoeder van de kleine ten doop hield. Omtrent het onweer, hetwelk Woens dagmorgen in een gedeelte van ons land gewoed heeft, wordt gemeld: Onder Lintelo (Geld.) is een boerderij afgebrand en een koe doodgeslagen. Te Borne sloeg de bliksem in het woonhuis en de bakkerij van den heer Immerman. Spoedig stond alles in lichte laaie. Ook is de bliksem geslagen in twee boerenhuizen, bewoond door Wagelaar en Schothout, onder Deuringen (bij Oldenzaal). Beide perceelen zijn ver brand. Er werd niets gered. Aan den Hoogen Weg te Velp werd de woning van den heer v. S. door den bliksem getroffen. Aanvankelijk zijn weg nemend door den stal, waar een ezel werd doodgeslagen, nam het hemelvuur zijn weg naar bet kamertje van de dienstbode, die juist was op gestaan. Ware dat niet het geval ge weest, dan zou ook zij vermoedelijk zijn doodgeslagen. Overigens werd aan de muren een vrij aanzienlijke schade aangericht. Omstreeks halftien sloeg de bliksem in een nieuw gebouwd woonhuis, be woond door J. Lohuis en staande aan 't kanaal te Albergen (gemeente Tub- bergen). Het huis brandde geheel uit. De niet verzekerde inboedel werd groo- tendeels, de levende have geheel gered. Het onweer, dat zich boven Den Bosch en den omtrek dier plaats ont lastte, heeft te Engelen een koe van den heer De Haas aldaar, in de weide gedood. Er viel overvloedig regen en ook heel wat hagel. Te Borsele sloeg Vrijdagmorgen de bliksem in de landbouwschuur van den heer Bouman. Zij verbrandde met al wat er in was: hooi, graan en ge reedschappen. In den Nieuwen Kraaijertpolder, in de gemeente Onwaard, werd een loods door den bliksem vernield. In die loods hadden eenige personen hun toevlucht gezocht. Een paar meisjes waren eeni- gen tijd bewusteloos en twee andere personen kregen brandwonden. Een brutale oplichter, een Duitscher, heeft Woensdagavond te Winschoten zijn slag geslagen. Met een fiets, die later bleek te zijn gestolen, vervoegde de Duitscher zich in het Fongers rijwielenmagazijn van den heer R. A. ten Have, aan de ge dempte Venne. Al spoedig werd men de koop klaar. De Duitscher zou een gebruike fiets ontvangen voor zijn eigen „Fahrrad" en 100 mark bijbetalen. Klinkende munt had de kooper niet. De portefeuille werd daarom aange sproken en een bankbiljet van 100 mark voor den gesloten ruilkoop ge presenteerd. Terwijl de kooper nog in het magazijn aanwezig was, ging de heer Ten Have het bankbiljet inspecteeren, doch be merkte, toen hij terugkwam, dat de kooper, diede fiets even wilde „probiren," reeds was vertrokken en 't Duitsche bankbiljet geen penning waarde had. 't Was een reclamebiljet voor een of j ander merk sigaren. De politie, die met het geval in kennis werd gesteld, deed haar best den wegpeddelenden Duitscher te snap- pen, helaaszonder succes. De Duitsche politie is van dit zaakje op de hoogte gebracht. In 't dorp Denekamp (achterhoek van Overijsel) was een gedeelte van den straatweg afgesloten wegens repara tie, hetgeen natuurlijk nogal stoornis in 't verkeer veroorzaakte. Dit hinderde den wethouder zoo, dat hij het hekwerk, dienende tot afsluiting, verwijderde, om de passage over het te repareeren ge deelte vrij te laten. Een politieagent verbood dit en zette het hek weder op zijn plaats, doch wederom werd dat hinderlijke ding door den wethouder verwijderd. De man der wet liet niet langer met zich „sollen" en bracht het lid van het Dag. Bestuur in 't arres tantenhok. Een half uur ongeveer heeft hij zoo gebromd. Het kalme dorp was geruimen tijd in rep en roer. Uit Amsterdam schrijft men Etn dezer dagen wilde een bekend ingezetene onzer veste, bekend om zijn vaardigheid in de industrie van kwar tjesvinden, zich naar een andere stad begeven om daar zijn praktijken uitte oefenen, wijl de politie hier in den laatsten tijd te veel het gilde op de vingers kijkt. Een kaartje naar Rotter dam werd genomen, doch de surveil- leerende agent had onzen burger be speurd en met eenige andere dienaren van het gezag posteerde hij zich voor den coupé, waarin het net gekleede heerschap plaats had genomen. Zoodra nu iemand zich in hetzelfde compartiment wilde neerzetten, riep de politie-agent met luide stem „Burgers, past op! Er is een kwartjesvinder in den trein!" Men begrijpt, dat niemand zich in den coupé durfde wagen, zoo dat, toen de trein wegreed, de bekende ridder zich alleen met een conducteur in den wagen bevond. Voor alle zekerheid werd bovendien aan de politie in de plaatsen waar de trein zou stoppen telegraphisch gemeld, dat men hoog bezoek kreeg, zoodat hij overal door bedienden in uniform werd opgewacht en van uitoefening van zijn winstgevend ambt zal wel elders niet veel zijn gekomen. Dat onze reiziger in de heftigste termen protesteerde tegen een derge lijke z.i. ongeoorloofde handelwijze der politie is te begrijpen, daar hij zich in zijn eerlijke verdiensten benadeeld zag. Iturserliike Mtaml. Werkendam, van 6 tot 13 Juli. Ondertrouwd Cornelis Antonie Bak keren, 27 j. en Ingetje Dirkje Bakker, 26 j. Geboren: Willem, z. v. J. Biesheu vel en M. Verhagen; Niesje, d. v. A. Potters en G. Kooijmans. Drongelen, over de maand Juni. Geboren: Rachel en Jacoba, dochters van Pieier Izak Hage en Henriette Ramaker. Nederhemert, over de maand Juni. Getrouwd: Coruelis van Aalst, 25 j. en Maria de Jongh, 20 j. Geboren: Engelbertus, z. v. E. van Heemskerk on J. BoumanChristina, d. v. C. Wolfers en C v. d. Bogert Dirk, z. v. G. Bruigom en M. A. Bou man; Bastiana Johanna, d. v. G. Kuij- pers en A. Bouman; levenl. aangegeven kind van het mannel. gesl. van J. Slegh en A. H. v. d. Zalm. Overleden: Gijsbert Kuijpers, 71 j., echtg. v. Heiltje Bouman; Gerrit An tonie Nijhoff, 45 j., echtg. van Dirkje Bieddels. tlloop lanliestedinsen. 9 Juli. Prov. bestuur van Limburg, het maken van boordvoorzieningen langs de Zuid-Willemsvaart in de gem. Weert en Nederweert. Raming f 17.05 Ingelanden van het waterschap Stavenisse hebben in hunne Dinsdag gehouden ver gadering besloten, de uitvoering der op len 27sten Juni gehouden aanbesteding der werken ter dijk ver betering aan de wal terkeering van genoemd waterschap niet aan den laagsten inschrijver, den heer P. Besuyen te Scharendijke voor f11,928 te gunnen, en evenmin tot eene herbesteding over te gaan. llarkjberlclUeji, Waterhoogte Maastricht (brug). 12 Juli 0.52 M. beneden 0. 13 0.50 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Juli 1.22 M. 0.55 M. f N.A.P. 12 13 1.17 1.06 0.61 0.51 HEUSDEN, 12 Juli 1906. Vanaf Zaterdagavond te beko men in de Heusdensche Buiten Sociëteit en Café Casino: Eerste kwaliteit ook op flesschen te bekomen. Mij in ieders gunst aanbevelend, A. JANSSENS. E e n i g agent voor Heusden en Om streken van de gunstig bekende Trappisten - bierbrouwerij „de Schaapskooi" te Tilburg. Met deze heb ik de eer de Dames van Heusden en Omstreken te be richten, dat ik voornemens ben bij genoeg zame deelneming een Cursus te openen Dames die genegen zijn deze cursus te volgen gelieve zich aan te melden bij Dames VERSCHURE, Botermarkt, Heusden. Hoogachtend, kedipl. Coupeuse. Minderbroederstraat B 352, den Nieuwen Winkel idem B 343. Meubelen, Bedden, Matrassen, Kapok, Veeren, Zeegras, Wol. Spiegels, Schilderijen. Stoelen, Tafels. Luxe Spoormanden. Sport- en Kinderwagens. Vogelkooien en Standaards. Waschdoek, Zeildoek enz. Goedkoopste prijzen. En gros en detail. 9 Juli B. eu W. vao Amsterdam, bet verlengen der lJkade in westelijke richting. Laagste inschrijver C. do Oroot Az., te Gorinchem, voor f 317.000. Laagste inschrijver A. W Groot, Hintham, voorf 17-772. 9 Juli. Holl. IJz. Spoorw. Mij. te Amsterdam, het maken van onderdoorgangen enz, op het station Haarlem. Raming f :74.80!-. Laagste inschrijver C. Nieuwenhnizen, Dordrecht, voor f s?81.'>00. 10 Juli. Het bestuur van het calamiteuze waterschap Oud en Jong BreskeD» te Nieuwealuis, het maken van een bnitenberm met het vernieuwen van een strsndhoofd. Raming f i 6.194. Laagste inschrijver W Dekker te Veere, voorf 17.'68. 12 Juli. Te Goes, het herstellen en verzwaren van de zeedijken van den onder de gemeente Rilland-Bath gelegen Eersten Bath-polder, ia twee perceelen. Perc. 1. Laagste inschrijver C. de Jong te Hsrdinx- veld, voor f 93.500. Perc. 2. Laagste inschrijver J. B. Koch te Hansweert, voor f 184.000. 13 Juli. Het dijkbestnnr van den Wilhelminapolder te Wilhelminadorp, het verhoogen en verzwaren van den zeedijk van dien polder. Laagste inschrijver L. van Verlaat te Giessendam, voor f I' .1(^ De gunning werd aangehouden. HEUSDEN, 14 Juli. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. De prijs varieerde van f 1.37 tot f 1 55. Eieren van 4 tot A/s et. Granen Tarwe t 7. 0 af 7.90, Rogge 5.4r> af 5.8\ Gerst f 4 8 a 5 30, Haver f 3.70 a f 4.7 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 74 ets. per half kilo en die der eieren f l.(,5 de 26 stuks. LAND VAN ALTEN A, 18 Juli. Aardappelen. Vroege f 3.0 f 4.00; Blauwe f -. - a f - Zeeuwen, f -• Jammen f af Hooi )e qual. f 1 1 h J 13.00 ie qual, (voor de persj f a 0 Klaverhooi f ll._ h f 13.00, Wit stroo f - cl f Geel dito f - af-. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 43 45 ets. zwaardere 48 a 50 ctBoter f 1.80 1.40 per K.G. Eitren f C.90 a f L 05 per 26. B -.S 'HUJ k v10 Juli. De prijs Lr Boter was v n ƒ1.21 t 't f 1 38 p-r KiJe Aanoevnerd 602 Kilo's. DUSSEN. 12 Ju'i. De prijs der boter was heden van f 1.32 a f 1.42. Aanvoer 142 K.G. Zetting f 1,35. Eieren f 0.95 de 26 stuks. f !J h, 13 Juli. - orit's der Boter ->a* 1 20 1 33 Zetti-g f 1 27. in het KnippenPassen en Maatnemen van Dames- en Kindercostuums, Mantels enz. Jobs. DijHoorn ben Min, Ml

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2