MEUWSBLAD w aanbesteden Onderlinge Credietvereeniging BBENHABOR JilV VMUUI KHA, ADRESBLAD Het nut der advertenties. Veenendaalsch Magazijn Een goede keus te DORDRECHT. Kantoor: Groenmarkt 76. fli u UilgeTer L. J. VEERMAN te Heusden. TWEEDE BLAD \o. 2545. ZATERDAG 44 JEU 1906. BUITENLAND. Volgens de Petersburgsche Beurs- krant zijn er ernstige onlusten voor gevallen aan boord van de linieschepen Tsjesme en Panteleimon (de vroegere Knjas Potemkin), terwijl zij aan het kruisen waren bij Kertsj in den Krim. Uit Lodz komt bericht, dat de werk staking aan de fabrieken zich daar uit breidt. In den omtrek kan het werk op het land niet doorgaan, door de staking van de boerenknechten. Het Petersburgsche telegraafagent- schap meldt, dat Woensdagmiddag 1 uur een aanslag is gepleegd opTsoeknin, den bevelvoerenden admiraal van het Zwaxtezee-eskader. De moordaanslag is gepleegd door een matroos, die zich in hinderlaag gelegd had. De dader ont kwam. Donderdag is de admiraal aan de verwonding bezweken. De admiraal is de man die het oproer op de vloot met straffe hand onderdrukt heeft en dus ook de tegenstander van luitenant Schmidt is geweest. Op den spoorweg JaroslafMoskou drongen twee mannen in een 3e klas wagen, schoten een conducteur dood en verwondden een beambte van een wa- gonfabriek, wien zij 27,000 roebel ont namen. Toen trokken zij aan de nood rem. De trein stond stil en de twee mannen verdwenen met het geld in het bosch. I)e Jewish Chronicle heeft een tele gram uit Rusland ontvangen, waarin bevestigd wordt, dat er in Polen een Jodenmoord op groote schaal op han den is. Toen Woensdagmorgen de onderbe taalmeester Gasperowitsj, begeleid door klerken en wakers, de trap van het ge bouw der Groote Admiraliteit te Peters burg afdaalde met een geldtasch, 25,000 roebel inhoudende, bij zich, vuurden verscheidene personen met revolvers op hem en zijne geleiders. Gasparowitsj en de wakers v erden daardoor aan het hoofd gewond, terwijl de aanvallers de aan eerstgenoemde ontvallen tasch weg namen en verdwenen. De arbeidersgroep in de Doema zegt de bewijzen te hebben, dat er uit Pe tersburg bevelen zijn gezonden aan de hoofden van politie in het gouverne ment Saratof om, na de schorsing van de Doema, te schieten op alle verga deringen, die door leden van de Doema worden toegesproken. Men moest daarbij vooral op die leden mikken. Te Warschau werden Woensdagmor gen opnieuw vier winkels van het staats- brandewijnmonopolie geplunderd. Te Todz, waar 10,600 arbeiders sta ken, werd een kozak ontwapend en neergeschoten. In den avond ontston den bloedige botsingen tusschen kozak ken en manifestanten, waarvan er ver- scheidenen werden neergeschoten. Volgens telegrafische berichten van den onderkoning van Engelsch-Indië zijn de vooruitzichten van den oogst, dank zij den gevallen regen, thans goed. Overal is men druk bezig met zaaien. Het aantal hongersnoodlijdenden, die onderstand genieten, bedraagt nog on geveer 417.000. Sir H. Campbell-Bannerman heeft medegedeeld, dat de grondwet aan Transoranje en Transvaal bij koninklijk besluit verleend zal worden. Uit Londen werd Donderdag gemeld Te Hampcross bij Crawley in Sussex, had heden een groot ongeluk plaats met een motor-omnibus, doordat de remmen weigerden te werken bij het afdalen van een heuvel. Zes personen werden gedood en 20 gekwetst. Samos wil een buitenlandschen prins tot vorst hebben, ter keuze van de mo gendheden, en een wezenlijk zelfstan dige regeering, onafhankelijk van de Porte. Naar 't heet, weigeren de mogend heden deze eischen der Samioten te steunen. De Porte rust intussohen de vloot uit om desnoods de eilanders met dwang tot rede te brengen. Een vrij hevige aaraschok is eergis teren in den Amerikaanseken staat Texas waargenomen. Schade werd, naar 't schijnt, niet aangericht. Volgens een telegram uit Bonneville in Indiana is het dorp Lynville, dat 10,000 inwoners telt, door brand ver nield. Theologische studenten te Teheran, hebben Woensdagochtend met geweld een professor van hun priesterschool bevrijd, die gevangen gezet was wegens oproerige taal. De wacht doodde een student en wondde er twee. De gees telijkheid kwam bijeen in de groote moskee. Alle winkels, behalve van bak kers en slagers, zijn gesloten. De troe pen hebben de stad bezet en patrouil les trekken door de straten. De pries ters verlangen invoering van de be loofde hervormingen. De toestand wekt ongerustheid. BINNENLAND. werd, volgde een nauwkeurig onderzoek, waarna de soldaat weldra tot bekentenis kwam. Hij had het biljet reeds gewis seld en er f 6 van uitgegeven. De zaak van den godsdienstonderwij zer K., die voor de rechtbank te Zut- phen eindigde met vrijspraak, zal weder om in behandeling komen. De officier van justitie heeft tegen het gewezen vonnis verzet aangeteekend. Naar men uit den Haag aan de N. R. Ct. meldt, is het aan de Avp. ont leende bericht omtrent den bouw van nieuwe Koninklijke stallen geheel uit de lucht gegrepen en van allen grond ontbloot. De minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter kennis van belanghebbende, dat, blijkens mededeeling van den con sul te Duisburg, bij den tramaanleg M. GladbachViersenDuiken, 100 grond- arbeiders gezocht worden, welke zich kunnen melden te Viersen b. M. Glad bach, Neumarkt No. 3. Eveneens heerscht ten gevolge van staking onder de hout- en graanarbei- ders te Duisburg en te Duisburg Ruhrort gebrek aan werklieden, en kunnen, daar deze staking nog lang kan aanhouden, op het oogenblik vele arbeiders aldaar geplaatst worden, welke van dat werk op de hoogte zijn, bene vens zij, die met stoomkranenarbeid in de havens vertrouwd zijn. Het is aanbevelenswaardig dat zij, die zich naar Duitschland begeven, zich van de juiste papieren voorzien, of zich recht streeks tot den Nederlandschen consu- lairen ambtenaar wenden. Voorts deelt de consul te Keulen nog mede, dat in het algemeen in ge heel West-Duitschland bij alle takken van industrie, gebrek aan arbeidskrachten heerscht. Bij de ijzerindustrie en smel- terijen, alsmede de textiel- en chemi sche nijverheid, is goed betaalde arbeid te vinden, waarbij echter in aanmerking genomen moet worden, dat bij de ijzer en textielindustrie gedeeltelijk slechts in het vak bekwame arbeiders geplaatst kunnen worden. In de kunstmeststof- industrie kunnen slechts die arbeiders, welke een krachtig gestel hebben, aan genomen worden, in het bijzonder de arbeiders uit steen- en pannebakkerijen, die aan zwaren arbeid gewend zijn. Het werk in de kunstmestindustrie vangt gewoonlijk begin Augustus of einde Februari aan. „De Milicien" schrijft: „De minister schijnt nog al tevreden te zijn over de uitkomsten der landweer oefeningen, maar dan is hij heel wat spoediger voldaan dan de dienstplich tigen. Deze hebben er in één woord ge noeg van, of in twee woorden te veel. Ze verlangen zoo weinig naar een tweede kennismaking, dat alom stem men opgaan, om zich tot den minister en de Kamer te wenden, met de be tuiging dat het nu wél is. Een van on ze leden kwam reeds aandragen met een adres aan de overheid, om het er nu maar bij te laten. En dat papier droeg de handteekeningen van drie hon derd twee en vijftig namen van landweermannen, zonder moeite in het kamp en op de terugreis bijeengebracht. Te Weiverdervalge (Gr.) is het gezin van H. Venema na het gebruik van in olie gebakken pannekoeken vrij ernstig ongesteld geworden. De dokter consta teerde vergiftiging. De toestand van de patiënten is nog al gunstig. Te Herpen (N.-Br.) heeft een droevig ongeval plaats gehad. Terwijl eenige kinderen bezig waren met vuurtje sto ken, konden zij de vlammen niet meer meester worden, met het gevolg, dat de arbeiderswoning van H. v. d. B. op de Heuvels een prooi der vlammen werd. Meenende dat de kinderen bui ten waren, werd een geit nog gered; en toen na weinige oogenblikken nog een kind werd gezien, was het een on mogelijkheid geworden om nog binnen te komen en men moest het kind zien verbranden. Niets was verzekerd. M., de dader van den moord te St. Odiliënberg, heeft zijn verblijfplaats, zijn ouderlijke woning, aan de politie laten bekend maken. Hij werd aldaar gearesteerd en naar de gevangenis te Maastricht overgebracht. Een meisje in de Kroost, te Zeist, had ter gelegenheid van den Zondag haar vrijer over, een soldaat uit Utrecht, en deze maakte bij die gelegenheid kennis met den kostganger harer ouders. Voor de grap zouden de nieuwe vrien den eens van kleereo verwisselen. Toen ieder zijn eigen kleeren weer terug had, miste de burger (een jockey) uit zijn binnenjaszak een biljet van flOJ, waal van hij den soldaat verdacht, doch deze bleef ontkennen. Des avonds ging de vader van het meisje naar Utrecht en trachtte daar den soldaat nog tot terug gave te overreden, doch zonder gevolg. Toen daarop de commandant van de wacht met het geval in kennis gesteld Melk voedsel KinderenmZieken Ziehier een geval dat duidelijk het nut der advertenties aantoont. Meent niet dat alles wat in het publiciteit-gedeelte van de courant etaat, te veronachtzamen is. In tegendeel gij moest steeds met de meeste aandacht dit gedeelte lezen. Mej. A. Hoofd, p. a. den heer F. Boelens te Kloosterburen, provincie Groningen, leed sedert 5 jaren aan de maag en kon zich maar niet genezen. Op dat oogenblik leende zij .aandacht aan de advertenties. Op zekeren dag verleende zij er aandacht aan en hare oogen vielen op het verhaal eener genezing van eene maagziekte door de Pink Pillen verkregen. De naam, het adres van de persoon waren vermeld, men gaf ook het portret. Men kon aan de zaak niet meer twijfelen. Mej. Hoofd werd dus aangemoedigd de Pink Pillen te nemen. Zij heeft ze genomen en zij, die sedert 5 jaren geleden had, is door het gebruik van 6 doozen Pink Pillen ge nezen geworden, dat wil zeggen, dat hare genezing na 4 5 weken van behandeling verkregen is geworden. Mej. A. Hoofd. „Ik ondergeteekende"t zoo schrijft zij, „verklaart gedurende 5 jaren zoodanig aan de maag geleden te hebben, dat ik het geringste voedsel niet meer kon verdragen. Ook had ik hevige pijnen in den rug en in het hoofd. Na vijf jaren lijdens, gedu rende dewelken ik niets verzuimd had om mij te genezen, was ik steeds even zoo ziek. Het lezen eener advertentie, waarin men de verkregene genezingen vermeldden door de Pink Pillen verkregen, heeft er mij toe gebracht deze Pillen te gebruiken. Ik heb ongeveer 6 doozen Pink Pillen genomen en dit is voldoende geweest om mij te ge- zen. Ik sta geheel verstomd over deze kom- pleete en snelle genezing". Leest onze bewijzen, gij zult er dikwijls op deze plaats vindenonze attesten zijn steeds nieuw en zoo wij van tijd tot tijd genezingen uit België, Frankrijk of elders vermelden, dan is zulks om aan te toonen dat de Pink Pillen overal gewaardeerd worden en dat zij in alle landen genezen. Zij zijn onovertrefbaar tegen bloed armoede, bleekzucht, neurasthénie, alge- meene zwakte, maagkwalen, rheumatiek, zenuwzwakte, de onregelmatigheden bij de vrouwen. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. ADVERTENTIEN. De Dagelijksche Besturen van de Ver- voorne- en Dewerkensche polders, zullen op Zaterdag 31 Juli 1906, in het café WINK, te Werkendam Het leveien van 125 M8. ONDER- HOUDSGR1NT, aan het Nieuwe Bas, aldaar, aan 5 hoopen. Inlichtingen geeft de secretaris van ge melde besturen. D. PIECK, Secretaris. Heeren- Dames- en Kinder- kleeding, Manufacturen, Zijl y Kleeden, Bedden, Dekens, Spiegels, Fornuizen, aQ?/ Sport- en Kinder- wagens, len, Kachels, enz. enz. Meube-/JN- V/ Levering door het ge- heele Rijk. Beta ling per M eek of per Jïaand. ti. sv\ in:u*. VAN HollandscheDuitsche en Engelsche Garens Band, SajettenKramer ij en enz. Nponsen. Borstelwerk. Zeemleer. Poefsextracl. Dweilen. Toileize pen. Lucifers. Schrijfbehoeften. Opgericht 1860. Hessen. Scharen. Lepels. Vorken. IFMrma O- «T -A. TV JS ES TV, Speciaal adres voor tVederverkoopers. II O H II II11 11 T ÜC II E Opgericht 1 October 1871. Maatsrhappelijk Kapitaal f 1,500,000, (Geheel geplaatst.) Reserve201,339,46. Commissarissen Mr. H. W. Fangman, J. M. P. de Joncheere, A. J. Lebret, Mr. J. Salomonson en C. J. J Verbroek van Nieuwbeierland. Directeuren: Mr. F. N. Sickinga en c. Vriesendorp Jz. Geeft VOORICHOTTEM (zonder verplichte deelneming) op Hy otheek, onder BorqsteHmq of ande»e Zen rneid. tegen zeer liillflke rente zonder I>überekening van provisie al administratiekosten. Neemt gelden in bewaring (a deposito) en vergoedt daarvoor rente van 3 pCt. met een dag opzegging. 37* n een maand 37» n twee maanden 37* v drie maanden doet men, wanneer men z{Jn lt({ wielen laat komen uit «ie Magazijnen van otterda m. Men is dan verzekerd een sterk le klas machine te krijgen. Vanaf f jUjin alle maten en monteering voorradig. Vraagt zichtzendingen met opgaaf van groote, middel of kleine per sonen met gewenschte monteering en tot welken prijs. Beslist het meest gesorteerde en vertrouwbaarst adres. Hoofdkantoor: St. Janstraat 3 en 5, Telefoon 3967, ROTTERDAM. N.V. DE NEDERLANDSCHESTAAL-INDUSTRIE, voorheen II. E. Oving Jr., Oelilerschekade 31—33, ItOTTLIK HAM Biljartfabrieken. J. A. v. Etten, Biljard fabriek, Oosterhout Leverancier voor Oost-Indië. Filialen te 's-Boech, Bergen-op-Zoom en 's-Hage. L. van Tetterode, Dordrecht. Itouw vakken J. Kraai, Gorinchem. Alle soorten Houtwaren. P. Dolk Zoon, Rotterdam-Dordrecht. J. M. Schaaf, Rotterdam. Fabriek van geornamenteerd Glas. Visschersgarens J. B. van Catz Zoon, Gouda. Brandstoffen. Henri van der Meulen, Sint Jozefstraat, 's-Bosch. Groothandel in Brandstoffen. Speciaal Anthraciet-nootjes voor Vulkachels. Genees-, Verband- en Ontsmettingsuiiddefeii. K. G. W. do Bossou, Apoth. Dordrecht Chemisch-, Bacteriologisch Laboratorium. Lamers en Indemans, Apothekers. Vuchterstraat H 16 en Hinthamerstraat A. 41, 's-Hertogenbosch. Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en verdere Zieken- verplegings-Artikelen. Chemisch-Technisch Laboratorium. N. C. Keukenschrijver, 's-Bosch. L. J. Verhagen Van Oorschot, 's-Bosch. Muziekinstrumenten enz. J. van der Tak Co., Rotterdam. Fabrikanten van Amerikaansche Orgels. Hotels. Hotel „Lion d'Or" - Café Restaurant, J. J. Wagner, Kruisweg 36, Haarlem. Telephoonnummer 281, intercomm. jPlat du jour van 113 uur 5J ct. naar keuze met inbegrip van Soep. Diners vanaf één gulden LogiesOntbijt f 1.75. Fotografie Artikelen. De Amateur, Steenstraat 4, Arnhem. Gramofonen, Plastografen. Brandkasten. F. J. Trousselot, Rotterdam^ Weste Wagenstraat 26. bij fust en bij kleinere boeveelheid. '.Gepantserde Brandkasten en Kluisdeuren. Voor deelneming aan dit adreshlad wende men zich tot den Uitgever. Namens voormelde Besturen 0, fleuwstraat 16, ROTTERDAM, Aan soliede personen op gemakkelijke conditiën onder strikte discretrie. Biljard en Qeuenfabriek Machinale Houtzagerij Spiegel- en Vensterglas. Stoom-glasstijperij Spiegel- en Vensterglas Groothandel in Chemicaliën en Drogerijen, Verbandstoffen en Ontsmettingsmiddelen, Carbolzuur en Creoline) Stoom koffiebranderij en Theehandel. Koekfabrikanten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5