Bij een wielerwedstrijd had Zondag le Keulen een ernstig ongeluk plaats. Om den Gouden Beker zouden onze landgenoot Dickentmann, Goor en Butler een loO K. M. wedstrijd rijden. Butler nam dadelijk de leiding, doch bij de 18de ronde wilde z'n gangmaker Péguy Dickentmann lappen. Hij nam de bocht te hoog en kwam met z'n motor en Butler midden in het 2e rangs publiek terecht. Beiden stonden betrekkelijk weinig gekwetst weldra op. Doch één toeschou wer bleek gedood, drie doodelijk ge wond te zijn. Een tijd later werd opnieuw gestart, doordat ruim een uur door dit ongeval gestaakt was geworden. Butler reed weer mee, doch gaf wel dra op, daartoe door pijn genoodzaakt. Onze landgenoot Dickentmann won aldus op zijn gemak. BEkll^DM lkl\G. Schouw voering. Burgemeester en Wethouders van Heus- den, brengen ter kennis der ingezetenen, dat op Zaterdag den 21 Juli 1906, des na- namiddags, schouw zal worden gevoerd over straten en goten in deze gemeente, zullende deze alsdan behoorlijk moeten zijn gerei nigd en van gras en onkruid gezuiverd, op straf bij de algemeene politieverordening bepaald. Heusden, 12 Juli 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Secretaris, De Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. l'laulMclilk. Hlen%v«. HEUSDEN, 14 Juli. Tot ons genoegen kunnen we mededee- len, dat de Jongejuffr. Marie Stal, leerling van den heer Verhoeven, Hoofd der Openb. School alhier, op 12-jarigen leeftijd met goed gevolg het toelatingsexamen voor de R. H. Burgerschool te 's-Bosch heeft afge legd. Alle eer zoowel voor onderwijzer als voor leerling en een genot voor deze gemeente te weten, dat de opleiding ook alhier kan verkregen worden. Door de afdeeling „Heusden" van „Volksonderwijs" is tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Leeuwarden, op 3 en 4 Augustus a.s., gekozen de heer A. B. de Moor. WERKENDAM. Met genoegen melden we, dat de heer C. Beems dezer dagen het radicaal voor posterijen en telegrafie be haalde. HERPT, 17 Juli. Begunstigd door goed weder had j.l. Zondagavond de dooi de handhoogschutterij „Ons Genoegen" alhier aangekondigde wedstrijd plaats. De uitslag was als volgt: le Prijs J. Buijs Thz. met 40 punten; 2e. Mart. Fitters met 36 p.; 3e. Ant. van Korven met 35 p.; alles in 10 schoten. Op het „gelukspapier" waren overwin naars als volgt: le prijs J. Buijs met 49 p.; 2e prijs A. v. Ooijen met 40 p.3e prijs P. Fitters met 38 p. en 4e prijs N. van Oudheusden met 37 p. Alles in 15 schoten. De harmonie „De Eendracht" gaf een goed geslaagd concert in den Doelentuin, wat veel belangstelling trok. Er heerschte een gezellige feestelijke stemming, die in de beste harmonie eindigde. SLEEUWIJK. Voor het beroep naar de Geref. gemeente is bedankt door Ds. Pol te Heerjansdam. ALMKERK. De stoker-machinist van het stoomgemaal, M. Bos, is bij het werken aan den schoorsteen, van een hoogte van 14 meter naar beneden gestort. Het kan als een wonder worden beschouwd, dat de man, behalve enkele onbeduidende ont vellingen aan zijn handen, er overigens geen nadeel van schijnt ondervonden te hebben. VEEN. De handel in aardappelen gaat langzaam, daar er nog niet veel lust tot koopen bestaat. De qualiteit wordt beter. De laatste dagen zijn de prijzen erg ge daald. Men besteedt van f 2.75 tot 3.25 per H.L. Deze week werden de eerste zwarte bessen afgeleverd. Hoewel er niet veel ge groeid zijn, valt de pluk niet tegen, daar de prijzen hoog zijn. Ze worden opgekocht voor 22 tot 24 ets. per K.G. MEEUWEN. Mej. B. C. Becking, onder wijzeres alhier, werd als zoodanig benoemd aan eene bijzondere school te Helmond om die betrekking te aanvaarden 1 Sept. a.s. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste 8 dagen zeer bevredigend. In het traject van Tiel tot Gorinchem werden gevangen 82 zalmen, elften en finten, te Gorinchem 70 z., e. en f. en te Hardinxveld 32 z., e. en f.op de Lek te Ammerstol 123 z. en e. Bovendien bemachtigden de visschers 14 steuren, die van f 28 tot f 121 per stuk opbrachten. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgtZalm f 0.70f 1.20, aal 2025, paling 5055, snoek 2023, snoekbaars 3437, zeelt 2528, baars 1517, bliek 1214 en voorn 57 ct., alles per half K.G. WIJK. Met het uitdoen der witte uitjes is thans een begin gemaakt. Was de stand van dit gewas voor eenigen tijd over t algemeen gunstig te noemen, thans blijk:, dat sommige stukken wel schade hebben geleden door schimmel, wat aan de op brengst zoowel als aan dc kwaliteit veel nadeel doet. Prijzen zijn nog niet bekend. Met den handel in zwarte bessen gaat het hier dit jaar vrij goed, er is veel vraag. Meende men aanvankelijk het be schot gering zou zijn, thans valt het nog mee, ook de prijs is zeer goed; er wordt tot 30 ct. per K.G. besteed. Ook de fram bozen zijn dit jaar bevredigend; er wordt 9 10 ct. per K.G. besteed. Dinsdagavond omstreeks 5 uur 13 hier G. den Hoek, leerling der Rijksnor maallessen, bij het zwemmen jammerlijk verdronken. VERSLAG der Raadszitting van de gemeer - te Woudrichem, op Zaterdag 16 Juli 1906. De Voorzitter opent de vergadering en heet de heeren welkom in deze vergade ring, en hoopt dat de beraadslagingen rac- gen zijn tot nut en zegen voor de gemeente De notulen worden gelezen en goedge keurd. De Voorzitter doet de volgende mede- deelingen Een kennisgeving van Z. Exc. de Com missaris der Koningin, dat tot leden van de gezondsheidscommissie zijn benoemd de heeren Alma en Overbosch; dat de gerezen moeielijkheid over de levering van grint thans is opgeheven, en door een anderen schipper tegen fl.34 per kub. Meter spoedig zal worden afgeleverd; dat op de geplaatste oproeping vooreen onderwijzer met hoofdakte slechts een sol licitant is opgekomen, waarom wordt voor- festeld nog een vernieuwde oproeping te oen, waartoe wordt besloten. Tot het nazien der gemeenterekening wordt, in plaats van den heer Roomer, benoemd de heer D. Daim. De Voorzitter doet verder mededeeling van een bespreking met den heer kapitein eerstaanwezig Ingenieur te Gorinchem ovev het vernielen van ruiten aan rijks gebouwen en beschadiging van wallen enz. waar po litie toezicht uiteraard niet voldoende kon zijn, wordt door genoemde heer de wensch geuit eene kleine tegemoet koming uit de gem. kas zal verstrekt worden tot mede dekking dezer onkosten. De voorz. vreest, wanneer het verzoek koel wordt afgewezen, de mogelijkheid be staat evenals in Gorinchem de wallen ge heel of gedeeltelijk voor de circulatie zul len worden afgesloten; na een bespreking waarin de wensch geuit werd met oorlog op voet van vrede te leven, werd besloten een bedrag van f 10 hiervoor disponibel te stellen. Alsnu wordt overgegaan tot onderzoek der geloofsbrieven van het gekozen lid voor den gemeenteraad de heer J. Baxals com missieleden worden benoemd de heeren Wierix en Dalem, welken na onderzoek verklaarden alles in orde te hebben bevon den en adviseeren tot zijne toelating, waar toe zonder hoofdelijke stemming wordt be sloten. Alsnu volgt een breedvoerige bespreking over de pachtsom van het vischwater te Heusden. De voorz. merkt op, dat de opbrengst tot nog toe ver beneden de verwachting is gebleven, en vreest, dat f 400 als pacht som een groote schadepost voor de gemeente wordt, en vraagt ten slotte of het geen tijd wordt om van de pacht af te komen oi' die in elk geval veel verminderd te krij gen. Ook betreurt de voorzitter het ten zeerste, dat er visschers zijn, die niet eer lijk waren in het betalen hunner procenten van de gevangen visch. Door deze bespreking kwam tevens een leemte aan 't licht betreffende den verkoop der op de Nieuwe Maas gevangen visch en werd den wensch geuit, dat alle visch rechtstreeks aan den afslager zal worden aangeboden. B. en W zullen hiertoe hunne maatregelen nemen. De heer Wierix wil tot afdoening dezer zaak betreffende de pachtsom liever tot einde October wachten, omreden er dan beter dan nu beoordeeld zal kunnen wor den hoe het met de opbrengst staat. Hier toe woTdt besloten. Niets meer te behandelen zijnde sloot de voorzitter de vergadering. IBiiineiilaiid. Uit Den Haag meldt men: Blijkens een van den gewestelijken militairen commandant te Makasser ontvangen telegram zijn bij een lans- aanval op het bivak te Witampone (Boni) op 15 dezer gesneuveld drie Europeesche militairen en gewond één Europeeseh en één inlandsch militair, allen benedon den rang van officier. De-vijand werd met achterlating van 51 dooden verdreven. De correspondent van de N. R. Ct. te Batavia seint: De luitenant-kolonel Swartisbenoemd tot gouverneur van Celebes en Onder- hoorigheden, De Red. teekent hierbij aan: Door het vragen van ontslag uit 's lands dienst van gouverneur Kroesen, moest een nieuwe titularis benoemd worden. Overste H. N. A. Swart is een officier uit de leerschool van gene raal van Heutsz. Op Atjeh verdiende hij zijn sporen en toonde daar zijn ge schiktheid voor het voeren van het civiel bestuur in roerige gewesten. Hij werd ter zake van zijn vele verdiensten bij keuze tot majoor bevorderd en in dien rang belast met de waarneming van do betrekking van civiel en militair resident der Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo, alwaar hij zich thans nog bevindt. In Celebes valt nog heel vee! te doen, een krachtige persoonlijkheid moet daar de teugels van het bewind in handen blijven houden. De gouver neur-generaal schijnt in overste Swart die eigenschappen te zien. Dat de keuze een gelukkige moge blijken, tot heil vooral van het veelbeproefde volk, dat thans lijdt, mede door onze jarenlange onthouding. De heer Swart, die den 21sten November 1886 van den hoofd cursus tot tweeden luitenant werd aan gesteld, zijn promotie-genooten zijn nog niet aan de beurt voor majoor is eerst 43 jaar oud en kan dus nog lange jaren werkzaam blijven. Van regeeringswege zijn, in verband met de uitvoering der Kinderwetten, deze week 12 jongens uit het Rijksop voedingsgesticht te Alkmaar in het Doorgangshuis te Hoenderloo geplaatst. De volgende week worden verschei dene jongens van den Kruisberg naar Hoenderloo overgebracht. Naar de Zw. Ct. verneemt, heeft de heer J. H. Faber, inspecteur voor de volksgezondheid te Zwolle, een uitnoo- diging ontvangen om voor de Parle mentaire enquete-commissie te Londen te verschijnen, teneinde haar inlichtin gen te geven over de wijze hoe onze Woning- en Gezondheidswet werkt en over de bevoegdheden van de inspec teurs, enz. De heer F. heeft de uitnoo diging aangenomen en zal zich daartoe eerlang naar Londen begeven. Naar wordt medegedeeld, zijn thans ook in de gemeente Ter Aar gevallen van vleeschvergiftiging voorgekomen. Door den inspecteur, met het toezicht op de levensmiddelen belast, is een onderzoek ingesteld. Zaterdagmorgen had op de rivier voor Dordrecht een treurig ongeluk plaats. Het stoomschip Freja werd, om de Noord in te varen, daarbij geholpen door het sleepbootje Johanna Cornelia, van 18 P.Kh, kapitein Cornelis Bos, aldaar. De Freja dreef bij het manoeuvreeren uit de goede richting naar den Papen- drechtschen wal en het sleepbootje trachtte daaiom het zeeschip bij te trekken. Dit gelukte echter niet. De Freja was blijkbaar te machtig voor de Johanna Cornelia, wier tros waarschijn lijk te kort was en trok deze om. In een oogenblik was het bootje met de kiel omhoog, gezonken, maar kwam door het volloopen weer spoedig over eind, waardoor de pijp en masten bo ven water uitstaken. In de laatste konden zich de kapitein en de machinist bergen. De 16-jarige dekknecht V. Verschoor, wonende te Dordrecht, gelukte het niet zich te reddendit jongmensch is jammerlijk verdronken. Eerst wist hij zich nog aan den schoorsteen vast te klampen, doch daar deze gloeiend heet was moest hij dien loslaten en verdween hij in de diepte. Door de sleepboot De Wacht II, wer den de andere schipbreukelingen van het wrak gered en aan den wal gebracht. Met behulp der sleepboot Anna Eli sabeth, werd de Freja in de Noord ge bracht en stoomde deze door naar Rot terdam. Tegen den avond is de gezonken boot door den bok Hercules gelicht. De kantonrechter te Leeuwarden heeft den timmermansknecht Hendrik IJ., te Huizum, voor het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde, veroordeeld tot f 50 boete of 20 dagen hechtenis. Hij deelde zijn patiënten mede, dat hij met X-stralen werkte en gebruikte daarvoor een doosje met steentjes, voor welke behandeling hij zich door de lichtgeloovigen goed liet betalen. Van het instructieschip Bellona, on der Texelschen wal schietoefeningen houdende, is Dinsdag door het los schieten van een takel een sloep uit de davits gevallen, juist op een bemande vlet van de kanonneerboot Hefring, die er onder lag. De vlet werd gedeeltelijk verbrijzeld, terwijl van de zes inzittenden de matroos eerste klasse R. werd gedood en de matroos eerste klasse L. zwaar gekwetst werd. De overigen konden uit het water worden gered. De kanonneer boot is te Nieuwediep met den doode en den gekwetste aangekomen. Men meldt uit IJmuiden, dd. 15 Juli: Het stoomschip Koning Willem II, gisteren naar Java vertrokken, is heden avond, ongeveer 6 uur, met zwaar be schadigde boegen en de voorpiek vol water, teruggekeerd. Het was in den afgeloopen nacht bij de East Goodwin in aanvaring geweest met het, met erts, van Huelva naar Amsterdam bestemde Engelsche stoom schip Isle of Caldy, waardoor laatst genoemd stoomschip bijna onmiddellijk zonk. Eenige ooggetuigen, die de aanvaring van het eerste oogenblik af hebben gadeslagen, vertelden: Het zal onge veer 22 mijl van IJmuiden geweest zijn, te kwart over twee in den nacht van Zaterdag op Zondag, toen we door het gillen van de stoomfluit werden gewaarschuwd, dat er iets ongewoons gaande was. Het mistte zwaar en veel te zien was er niet. Een oogenblik na dit sein van ons schip voelden we een zwaren schok en wij dachten, dat wij zelf naar den kelder zouden gaan. Spoedig zagen we, wat er van aan was. We haïdden een Engelsch schip aan gevaren, waren er recht op ingestoomd en hadden den Engelschman juist in de machinekamer geraakt. Onmiddel lijk alle man bij de booten en een oogenblik later roeiden onze mannen naar het Engelsche schip, de „Isle of Caldy", met kopererts geladen, voor Amsterdam bestemd. De Engelschman zonk snel, had zelfs geen tijd om met eigen sloepen de bemanning in veilig heid te brengen; en twintig minuten later was van het stoomschip niets meer te zien. De bemanning, een 13-tal personen, werd in deerniswekkenden toestand bij ons aan boord gebracht. Daar waren de Engelsche kapitein met echtgenoote en kind, die eveneens gered konden worden. Het zonderlingst was wel de wijze, waarop een van hun matrozen ons schip bereikte. Op het oogenblik van de. aanvaring sprong hij van het dek af op het bakboordsanker van de „Willem II", en wonder boven wonder kon hij zich daarop vasthouden, of schoon deze levensgevaarlijke onderne ming hem ernstige kneuzingen aan armen en beenen bezorgde. We hoor den hem eerst niet, en toen heeft hij het kunststukje volbracht, zonder hulp naar boven te klauteren. U kunt aan de bloedsporen nog zien, waar hij zich heeft opgewerkt. Onbegrijpelijk is het dat dit den man met al zijn verwon dingen toch gelukt is. Twee man zijn met het Engelsche vaartuig naar den kelder gegaan. Twee machinisten, de oudste 30 jaar, de jongste 23. Zij laten beiden vrouw en kinderen achter. Natuurlijk konden zij niet tijdig genoeg aan dek komen, waarschijnlijk ook, omdat de „Isle of Caldy" juist in de machinekamer getroffen werd. De anderen zijn veilig overgebracht, al zijn de meesten er niet zonder min of meer ernstige verwondingen afgeko men. De arme menschen waren natuur lijk van alles beroofd, toen zij bij ons aan boord kwamen. Wij hebben ze klee- ren moeten geven en hebben een col lecte voor hen gehouden, die f 94 on geveer heeft opgebracht. Te IJmuiden hebben we ze aan land gezet, waar ze in het Tehuis voor Zee lieden onder dak zijn. En wat de schade betreft, daar kun nen wij natuurlijk niet over oordeelen. Er zijn twee groote gaten in den boeg aan stuurboordzijde en de wand is niet onbelangrijk verbogen. Er moeten nog meer gaten zijn, en we hebben vier meter water binnengekregen. Den geheelen Zondag hebben we ge werkt om de lading naar het achter schip te verplaatsen En nu zijn we maar blij, dat de Willem II aan den steiger ligt, want we hebben oogenblik- ken van groote angst doorgemaakt. Uit IJmuiden wordt hierover nog aan het Hdbl. gemeld: Te Dungeness kreeg de Engelsche boot een Hollandsche loods aan boord, die tijdens de aanvaring op de brug was. Het was vrij helder weer. Aan boord van de Isle of Candy had men de vuren en lichten van de Willem II gezien. Plotseling volgde de aanvaring aan bakboordzijde midscheeps, en de Use of Candy werd op enkele voeten na letterlijk doorgesneden, zoo zelfs, dat de schoorsteen over het dek viel. De Engelschen gingen dadelijk naar hunne reddingbooten, twee hunner sprongen eenvoudig aan boord van de Willen II over aan stuurboordzijde. De kapitein, zijn vrouw en de bemanning waren er zeer vlug bij om in de bootjes over te gaan en moesten een heel eind roeien naar de Willem II, die achteruit stoomde en niet zoo spoedig scheen te kunnen stoppen. Toen zij aankwamen, bijna allen ongekleed, bleek het, dat de Willem II nog geen reddingbooten had uitgezet. Alleen stonden bemanning, detachement en passagiers bij de booten klaar met de zwemvesten om. Aan boord van de Willem II gekomen, bleek het den Engelschen gezagvoerder Edwards, dat twee man, de le en 2e machinist, ontbraken. Hij ging met eigen boot en eigen mannen, nat en ten deele gekleed als zij waren, nair het wrak terug om te zoeken, doch hij vond niets. De bemanning van het Engelsche schip is zeer slecht te spreken over de behandeling aan boord van de mailboot ondervonden; zij moesten letterlijk om alles vragen, kleeding en voeding; al leen de linnenjuffrouw maakte een gunstige uitzondering. Voor de passa giers hadden zij niets dan woorden van lof. De gezagvoerder Edwards wenschte zich niet uit te laten over de mogelijke oorzaken van de aanvaring en den schuldige. Na heel lang vragen, gelukte het eindelijk dit weinige nieuws uit den kapitein te krijgen. De stuurlieden en matrozen lieten zich in nog krasser termen uit. De 8-jarige M. J. Vrijenhoek, wonende in de Fuikstraat te Rotterdam, liep Zon dagnamiddag met een vriendinnetje over de Willemsbrug aldaar. Het meisje zag een kennisje aankomen, die midden op de brug liep. Om naar dat konnisje toe te gaan stak zij van het voetpad de brug over, juist toen er een tram aan kwam. Zij werd aangereden, viel en kwam onder de tram, waarvan een wiel haar over beide beenen en het onder lijf ging. De beenen werden nagenoeg afgereden en het kind, dat na voor- loopig, door een in de tram zittenden geneesheer verbonden te zijn, naar het ziekenhuis werd gebracht, is daar des nachts aan de bekomen verwondingen overleden. Zondagavond kwam een pleizierboot uit de richting Edam door de Wehre te Purmerend. Ter hoogte van de tram- brug zagen de passagiers een vleesch- houwerij en verlangden aldaar eenige inkoopen te doen. De kapitein, door de vele schepen niet aan wal kunnende komen, legde aan naast een schip van Edzes aldaar. Deze verkoos echter niet, dat die menschen hun weg namen over zijn schip, en duwde ze terug. Hierdoor ontstond een woordentwist, die zoo hoog liep, dat de beide bi oeders Edzes alles naar de boot slingerden, wat onder hun bereik was. Zelfs de keien uit de straat werden opgebruikt, met 't gevolg dat een heer aan 't been getroffen werd, waardoor een slagader werd gebroken. Een juffrouw kreeg een hard voorwerp tegen 't gezicht, waardoor 't neusbeen werd verbrijzeld. Tegen de woestelingen werd proces verbaal opgemaakt. Op verzoek van den Voogdijraad te Arnhem is de weduwe Driessen te Di- dam uit de ouderlijke macht over hare beide jongste kinderen ontzet en zijn dezen toevertrouwd aan de zorgen van dien Raad. Mr. Abaron van Haersolte heeft te gen dit vonnis verzet aangeteekend. Uit Arnhem meldt men: G., uit Gendringen, die wegens mis handeling van dr. Rupert aldaar, op 24 dezer terecht zou staan, is op spe- cialen last van den minister van jus titie wegens zware ziekte naar het ste delijk ziekenhuis overgebracht. Als een eigenaardig maatschappelijk verschijnsel meldt de Z. Ct., dat Vrij dag het toelatingsexamen voor het gymnasium te Zutphen werd afgelegd door 8 meisjes en slechts 3 jongens. Uit Amsterdam schrijft men: Naar wij vernemen, is aan de minis ters van j ustitie en van binnenlandsche zaken door het bestuur der vereeniging tegen de kwakzalverij een adres gezon den, waarin wordt herinnert dat door deze vereeniging reeds meer dan 25 jaren strijd gevoerd wordt tegen de kwakzalverij als een maatschappelijk euvel, dat voortdurend onberekenbare schade toebrengt zoowel aan de volks gezondheid, als aan de volkswelvaart. De vereeniging wordt in haren strijd ten zeerste belemmerd door twee om standigheden: le het gemis aan afdoende wettelijke bepalingen tegen de kwak zalvers gericht, en ten 2e door den steun, den kwakzalvers door de pers in hare advertentiekolommen geboden. Aangezien het nu hier een volksbelang geldt en de zaak door het optreden der kwakzalvers steeds meer urgent wordt, verzoekt het bestuur der ver eeniging beiden ministers wettelijke maatregelen te willen beramen ter be teugeling der kwakzalverij en der kwak zalver advertentiën. Zondagavond ontstond in een tapperij aan den Verversdijk te Delft twist tusschen twee bezoekers over geleend geld. Opeens stak de jongste, een 19- jarig jongmensch, de wederpartij in de onderbuik, zoodat de ingewanden naar buiten drongen. De gewonde werd naar het ziekenhuis gebracht; zijn toestand is ernstig. De dader werd opgesloten. Te Poeldijk is een kindje verdronken, dat in een kinderwagen gezeten te wa ter geraakte. Het broertje dat den wa gen reed, kwam geruimen tijd na 't ongeval thuis vertellen, dat zusje weg was. Toen men het meisje vond, was het leven reeds geweken. De net gekleede Duitscher, die de vorige week bij dën rijwielhandelaar Ten H. te Winschoten een oude fiets, welke te Zuidbroek gestolen was, tegen eene nieuwe ruilde en met een valsch bankbij et van 100 Mark betaalde, is te J eingum (Oost-Friesland) gearresteerd De minister van buitenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat door den consul te San Francisco het volgende wordt medegedeeld om trent vooruitzichten voor arbeiders al daar „Het spreekt vanzelf dat binnenkort veel meer arbeiders te San Francisco noodig zullen zijn, dan er zich thans bevinden. Reeds nu doet zich het ge mis van handige werklieden gevoelen en wel voornamelijk in die takken van nijverheid, welke tot het wederopbou- wen der stad zullen moeten bijdragen. Hoewel een goed arbeider hier altijd werk kan vinden, zoo zal men toch

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2