De socialistische groepen uit de Doe- ma, de werkliedengroep van datzelfde lichaam, de Poolsche en Israëlietische comités en de verschillende revolution- naire groepen hebben een manifest aan de bevolking gericht, waarin zij herin neren aan de ontbinding der Doema en het oproer in het leger, dat een ant woord was op deze nieuwe misdaad van de alleenheerschappij. Het volk moet de oproerige soldaten, de soldaten moe ten bet oproerige volk steunen. De be slissende strijd begint voor den grond en voor de vrijheid. Het volk heeft geloofd in het kei zerlijk manifest van 30 October. De gebeurtenissen hebben bewezen dat het een bedrog was. Het manifest eindigt met de woorden Gij allen, aan wie de vrijheid dier baar is, wij roepen u op tot een beslis- senden strijd tegen de regeering van den Tsaar, voor een nationale regeering. Wij noodigen u uit tot eene algemeene werkstaking en tot de vervanging van de keizerlijke regeering en van de over heidspersonen, die er van afhangen. Leve de algemeene staking en de be slissende strijd voor de macht des volks De Poolsche socialisten hebben een proclamatie uitgevaardigd, verklarende, dat zij niet verantwoordelijk zijn voor de laatstelijk in treinen gepleegde dief stallen en dat het onwaar is, dat zij in de laatste week twintig officieren van de politie hebben vermoord. De joodsche socialisten hebben een proclamatie aan hunne partijgenooten verzonden, om zich gereed te houden ten strijde te trekken op het eerste sein. Deze oproeping heeft een paniek veroorzaakt. De bevolking is ongerust. Men vreest voor een algemeene staking der spoorwegen. Er zijn strenge maat regelen genomen om de orde te hand haven. 't Is met de muiterij te Sveaborg nu definitief uit. De oorlogsschepen hebben om dat resultaat te bereiken ongeveer 450 granaten rondgeslingerd. Er waren in 't geheel een 1*00 muiters: voor den krijgsraad komen 750 artilleristen, 300 infanteristen, 100 man van de ma rinetroepen. Over de burgerlijke op roerlingen is nog niet beslist of zij voor een Russischen of een Finschen rechter komen. Er zijn 150 artilleristen gevallen en 100 Finsche sociaal-democraten; 800 artilleristen en 50 socialisten zijn ge vangen genomen. Van de officieren der muiters zijn er drie gevangen genomen. De Köln. Ztg. vernam Zondagavond om halftien uit Petersburg: De dag van heden is kalm afgeloopen. Alleen 's middags was er, toen de 18de vloot- afdeeling door de stad marcheerde, om naar Kroonstad scheep te gaan, 'n volks oploop. De matrozen die meerendeels dronken waren, werden door de menigte luid begroet. Ruiterij zorgde voor de handhaving van de orde. Vrijdag blijken acht agenten van po litie te Petersburg door stakers gedood te zijn. Volgens een bericht uit Sewastopol schelden in den nacht van 5 Aug. eenige onbekenden aan den hoofdim gang van het gebouw van het militair gerechtshof. Toen de portier open deed, wierpen drie mannen zich op hem, bonden en blinddoekten hem en lie ten hem daarop onder bewaking in de voorkamer achter. Daarop gingen zij in de archief kamer onmiddellijk naar de kast, waarin de processtukken betreffende den opstand op de vloot geborgen waren. Die stukken beslaan 20 dikke deelen. Hiervan namen zij er 18 mede, waaronder de processtukken betreffende luitenant Schmidt. Vervol gens verwijderden zij zich. Er gaat in de laatste weken haast geen dag voorbij dat men niet in de Duitsche pers van verschrikkelijke on- weders en wolkbreuken leest. Nu is het noordelijk Vogtland weer door on weer, hagel en wolkbreuk geteisterd. Volgens ambtelijke berichten is alleen in het vorstendom Reuss de oogst voor drie vierden verwoest. Maar bosschen en huizen hebben ook zwaar geleden. De bliksem is op vele plaatsen inge slagen. Uit Aschaffenburg komen dezelfde jobstijdingen. De schade die de hagel aan heeft gericht, is onberekenbaar. In den Spessart is op vele plaatsen de oogst in de boomgaarden vernietigd. De Newyorksche correspondent van de Times doet onthullingen over een soort van slavenarbeid in Florida. Bij de aankomst van een schip met land verhuizers staan er agenten klaar die de menschen goede loonen in Florida voorspiegelen. Nemen zij het verlokke lijk aanbod aan, dan zijn zij verloren. In Florida merken zij welk lot hun be schoren is. Nauwelijks ontscheept, wor den zij in de terpentij nraffinaderijen en elders aan het werk gezet. Als onder komen krijgen zij hutten waar zij on der bewaking van negers wonen. Vra gen zij om loon, dan antwoordt men hun dat zij aan hun werkgever voor huisvesting en voedsel meer schuldig zijn dan zij verdienen. Een zoon schreef aan zijn moeder: „Dezen brief schrijf ik 's nachts. Ik zend hem door een vriend die in nog groo- ter gevaar verkeert dan ik, want ale men hem met dezen brief verraste zou hij als een hond gedood worden." De schrijver zegt dat hij de plaats niel bekend durft maken, waar hij in sla vernij leeft. Hij was eens ontsnapt, maar werd daarna weer gepakt en afgeran seld. Twee van de slachtoffers zijn pas ontsnapt en te New York aangekomen. Zij zien er ellendig uit en zitten vol zweepstriemen. De correspondent zegt dat een zes maanden geleden 50 landverhuizers naar Florida zijn vertrokken, van wie men niets meer gehoord heeft. Het klinkt haast ongelooflijk. Uit Milaan ie aan de Eclair gemeld dat 't bevestigd wordt, dat de brand op de tentoonstelling aan kwaadwillig heid moet worden toegeschreven. Men is eenige lieden op het spoor die een paar dagen voor den brand verdachte praatjes hadden gehouden over de groote ontvlambaarheid van de tentoonstellingsgebouwen. De Kaapstadsche correspondent van de Tribune seint uitvoerig over een Maandag daar plaats gehad hebbende oproerigheid. Duizend werkloozen, voor 't grootste gedeelte kaffers en andere kleurlingen en gedeeltelijk aangevoerd door Europeanen, plunderden er een menigte winkels, nadat een deputatie uit hun midden, die Jameson was gaan vragen om werk, terug was gekeerd met de boodschap, dat Jameson's ant woord onbevredigend was. De politie stond machteloos tegenover de plunde raars, die echter slechts uit de laagste soort zwarten en kleurlingen bestonden, onder aanvoering van eenige gemeene Europeesche woelwaters. De fatsoen lijker blanken, kaffers en kleurlingen onthielden zich. Het oproer en de roo- verijen duurden een paar uren, tijdens welke er op groote schaal winkels ge plunderd werden. De politie nam ze en kleurlingen gevangen. Dinsdagmorgen is, volgens een be richt uit Charleroi, een verschrikkelijk ongeluk gebeurd in de kolenmijn Bois de Cazier te Narchienne. Door een ver keerde handgreep viel een lift van een hoogte van 835 meter te pletter op den bodem van de mijnschacht. Er zijn 9 arbeiders bij omgekomen. In het grensplaatsje Huthum wilde de zoon van den meubelmaker Kerst een kat doodschieten, doch ongelukki ger wijze werd zijn moeder getroffen, welke dood neerviel. BMnnCseliik ilieuws, HEUSDEN, 8 Aug. Bij de 11. Zaterdag door de provinciale regeiingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordbrabant gehouden keuringen van dekhengsten van tenminste 3 jaar of ouder zijn van rijkswege de volgende onderhouds bijdragen toegekend f 300 aan „Diamant" van de Yereeniging tot verbetering van 't paardenras in de Langstraat en omstreken, te Raamsdonk. f 300 aan „Martin" van de vereeniging tot verbetering van 't paardenras in den Biesbosch, te Werkendam. f 250 aan „Frans IV" van de heeren Gebr. Gerlemans van der Schans te Dron- gelen. f 225 aan „Adelbert" van de heeren Gebr. Oerlemans van der Schans te Dron- gelen. f 100 aan „Waltram" van de heeren Gel r. Hagoort te Dussen. f 75 aan „Harras II" van den heer P. L. Honcoop te Heusden. f 75 aan „Vrijbuiter" van den heer B. Dekker te Sleeuwijk. f 75 aan „Nelson VII" van de heeren Oebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen Zondagmiddag ten circa 2 uur had een droevig ongeluk plaats onder Oud- heusden. In den stoomtram was gezeten de 16-jarige K. uit Waalwijk, te Baardwijk werkzaam, die voor zijn baas een boodschap zou overbrengen aan het gezin Kobessen a. d. Steenenbrug onder Oudheusden. Hij vroeg daarom den Conducteur te Oudheus den te willen stoppen, die daaruit begreep op de gewone halte bij Brok. Toen K. be merkte dat a. d. Steenenbrug werd door gereden, had hij de onvoorzichtigheid uit den in snellen vaart zijnden tram te sprin gen, met het noodlottig gevolg dat hij er onder geraakte en zijn beide beenen hem nagenoeg onder het lijf werden afgesneden. Direct in den tram opgenomen, kwam hij enkele minuten later alhier aan. De laatste} genade middelen der Kerk, werden hem nog bij volle bewustzijn toegebracht. Twee doctoren waren direct aanwezig doch niets kon meer baten. Een uur later overleed hij. Het lijk aanvankelijk overgebracht naar het St. Antonius-Gasthuis werd heden in den vroegen morgen, na gekist te zijn, naar zijn diep bedroefde ouders te Waalwijk, overgebracht. Bij alle treurigheid, is het gelukkig, dat het ongeval aan niemand te wijten is. Getuigen verklaren eenstemmig dat op den Conducteur geen enkele schuld rust. Op het graf van wijlen den heer J. B. Theuns op de R.-K. begraafplaats is een bijzonder fraaien zerk aangebracht, die thans aller aandacht trekt. De hooge zerk is zeer fijn bewerkt en wordt gedekt door een groot liggend kruis van Carabisch marmer. Dit prachtige monument, dat een sieraad is op het kerkhof, is ontworpen en uitgevoerd in het gunstig bekende atelier van de heeren N. Glaudemans Zonen te 's-Bosch. Het doet den vervaardigers alle eer aan en het getuigt wel van de hooge kunde des ontwerpers. De plaatsing op het kerkhof geschiedde in vereeniging met Gebr. Boeren alhier. WERKENDAM. In den Biesbosch op den polder Hardenhoek, onder deze ge meente, heeft zich een geval van typhus voorgedaan met doodelijken afloop. Zondag a.s. hoopt in de Ger. kerk Werkendam A, alhier op te treden de WelEerw. Heer Hoek, predikant te Zwijn- dreeht. De dekhengst „Martin" behoorende aan de „Vereeniging tot verbetering van het paardenras in den Biesbosch", verkreeg op de keuring te Heusden Zaterdag 1.1. een eersten prijs, groot f300. GIESSEN. Toen j.l. Vrijdagavond de landbouwer C. Schouten alhier, zijn bijen naar Loon-op-Zand zou brengen, had hij in de Andelsche steeg onder Andel het ongeluk met alles te water te geraken. C. S. en zijn broeder B., die mede op de kar zat, wisten nog tijdig het voertuig te verlaten zoodat persoonlijke ongelukken niet zijn te betreuren. Het paard bekwam eenige schrammen. De bijen waren, voor men ze op het droge had, reeds voor een groot deel verdronken. ANDEL. De van Giessendam naar hier overgeplaatste postbode, de heer P. Hoesen, mocht de vorige week het navolgende Mi- nisterieele schrijven ontvangen: De Minister van Waterstaat Gezien het advies van den Directeur-Ge neraal der Posterijen en Telegrafie van 25 Juli 1906, No. 17882, Overwegende, le. dat de schorsing van den postbode P. Hoesen, te Neder-IIardingsveld, thans te Andel, waarop laatstelijk betrekking had de beschikking van 28 Juni 1906, No. 2838, geschiedde niet ter bestraffing, doch om dien beambte buiten dienst te stellen ge durende het justitieel onderzoek betreffende een tegen hem gerezen verdenking van verduistering 2e. dat, nu de verdachte buiten vervol ging is gesteld, het karakter van schorsing aan die buiten-dienststelling geheel is ont nomen, en deze voor den belanghebbende geenerlei ongunstig gevolg mag hebben Heeft goedgevonden te bepalendat het bij bovenbedoelde schorsing betrokken tijd vak van 22 Januari 180628 Juni 1906, zal worden aangemerkt als met behoud van tractement in verlof te zijn doorgebracht. 's-Gravenhage 28 Juli 1906. De Minister voornoemd, (w. g.) J. KRAUS. Wij wenschen genoemden postbode van harte geluk met dezen afloop en hopen dat hij nog vele jaren zijn dienst met lusten ijver op zijn nieuwe standplaats mag uitvoeren. WOUDRICHEM. De vereeniging „Hou en Trou" hield Zaterdagavond haar gewone driemaandelij ksche vergadering. Na opening door den voorzitter werden door den secretaris de notulen gelezen der vergadering van 3 Februari, waarna door den penningmeester verslag werd uitge bracht omtrent de ontvangsten en uitgaven gedurende de maanden Februari, Maart en April. Het verslag werd door een commis sie van onderzoek in orde bevonden. Hier na werd door den secretaris voorlezing ge daan der notulen van de buitengewone vergadering op 23 Juni, waarop de pen ningmeester rekening en verantwoording deed over de maanden Mei, Juni en Juli. Door een commissie van onderzoek werd deze in orde bevonden en vastgesteld. De ontvangsten bleken steeds de uitgaven te kunnen dekken, zoodat op heden ruim f 550.in kas is. Alsnu kwam aan de orde de verkiezing van 3 bestuursleden. Allereerst werd her kozen tot president de aftredende functio naris de heer A. C. Hazelaartot commis saris werd herkozen de heer C. Viveen Fz. en gekozen de heer M. D. van Wendel de Joode. Niets meer te behandelen zijnde en nie mand het woord verlangende, sloot de voorzitter de vergadering, waarmede een tijdperk van vijf jaren afgesloten werd en de vereeniging haar zesde levensjaar intrad. BAARDWIJK. De uitslag der aanbeste ding der brug over het Oude Maasje al hier, Vrijdagmorgen gehouden, is als volgt: A. J. Boeren, Heusden f 2604. C. Michaël, Vrijh.-Cappel 2475. W. Haspels, Genderen 2458. K. A. v. Rijswijk, Heusden 2449. J. v. Huiten, Baardwijk 2400. Schoep, 2015. M. Vissers, Drunen 1990. Blijlevens, Made 1970. Het werk is nog niet gegund. GENDEREN. Ds. J. van Haeringen, sedert ruim 15 jaar predikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft een beroep ontvangen naar Oud-Loosdrecht. Voor de gemeente is het zeker te wenschen, dat haar leeraar haar niet verlaat en voor het beroep be dankt. Op de voordracht voor Directeur der op te richten Coöperatieve Zuivelfabriek „Op hoop van Zegen" te Genderen, zijn geplaatst B. J. Hartman, te GerkeskloosterW. Westerhof, te Usquert; A. Flokstra, te Ave reest. De benoeming zal geschieden in eene op 9 dezer te houden vergadering van leden der fabriek. De heer M. Mouthaan, korenmole naar alhier, heeft vergunning gevraagd en gekregen voor de plaatsing van een petro- leummotor van 20 P. K. in zijn molen. In 't vervolg zullen dus de landbouwers hunne granen ook dan kunnen laten malen, als stil weder den windmolenaar tot rust en werkeloosheid dwingt. DUSSEN. De postbode W. Verbunt, te Dussen, vond eenige weken geleden een portemonnaie met geld, toebehoorende aan den heer De Vries, vleeschhouwer alhier, en bracht dezelve onmiddellijk terug. Gis teren vond denzeltden bode wederom een portemonnaie met geld en hij was weder om van den zelfden persoon. Geen wonder dus dat deze herhaalde eerlijkheid flink beloond werd. Twee ververs alhier, J. Teuling en zijn zoon, waren aan het werk in de Ger. kerk. Terwijl zij op eene stelling stonden, viel deze omlaag, zoodat genoemde perso nen ongelukkig terecht kwamen. Per rijtuig moesten zij naar Dussen vervoerd worden, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. Een zoontje van A. C. had het on geluk bij het leeren fietsrijden. zoodanig te vallen, dat hij een arm brak. Burgemeester en Wethouders van Heusden brengen ter openbare kennis, dat het kohier voor den Hoofdelijken Omslag, over het dienstjaar 1906, goed gekeurd door heeren Ged. Staten van Noord-Brabant, bij besluit van 18 Juli G. no. Ill, aan den gemeente-ontvan ger ter invordering is toegezonden en een afschrift daarvan vanaf heden ge durende 5 maanden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zal zijn nedergelegd dat ieder aangeslagene binnen drie maanden na de dagteekening der uit reiking van het aanslagbiljet bezwaren tegen den aanslag op ongezegeld papier bij den gemeenteraad kan indienen, van wiens beslissing binnen 30 dagen na de mededeeling daarvan in beroep kan worden gekomen bij Gedeputeerde Staten. Heusden, 3 Augustus 1906. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De SecretarisDe Burgemeester H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. 52ïn ii e ti la ii «I. In verband met het bericht, dat op de staatsbegrooting van het volgende jaar een half millioen zal worden uit getrokken voor het Wilhelmina-kanaal, verneemt het D. v. N., dat er zeer ge gronde hoop bestaat, dat binnen drie jaar het kanaal zoover zal zijn gevor derd, dat het water Tilburg zal bereiken. In Den Haag is ontvreemd een brief, inhoudende o.a. een bankbiljet f 25. twee biljetten a f 10.en een uit geknipte advertentie uit het Algemeen Advertentieblad aan het adres van den heer G. Schilte, p.a. v. d. Brink, Ker- kerdam bij Nijmegen. Deze brief is ge post aan het hoofdkantoor in de Prin sestraat, in Den Haag, doch niet door den geadresseerde ontvangen. Een jongentje van ongeveer 6 jaar, zoontje van den heer H. in het Stien- zer Oudland, is Vrijdagmorgen ongeveer 8 uur door den bliksem getroffen en gedood. Uiterlijke kenteekenen zijn niet aanwezig. De hoogst zwangere moeder zag het kind, dat op weg was naar school, zich omkeeren, waarschijnlijk om wegens het vreeselijke onweer naar huis terug te gaan, en toen vallen om niet weer op te staan. Men schrijft uit Schoonhoven aan de N. Ct.: In de laatste week zijn alhier het aantal typhuslijders met drie verminderd en zijn er twee nieuwe gevallen bijge komen, zoodat het getal lijders thans 34 bedraagt. Steeds zijn er personen, die het gracht en slootwater gebruiken, zoodat de po litie genoodzaakt is geweest procesver baal op te maken tegen een vrouw, die kleedingstukken in dergelijk water uitspoelde, terwijl in haar woning febris typhoïdea heerscht. „De Raod van Elf", het bestuur uit makende der Oeteldonksche Club te 's-Hertogenbosch, is voornemens, bij ge legenheid van het eerst volgende car navalsfeest, wanneer die club 25 jaar zal hebben bestaan, carnavalsfeesten te houden, zooals tot heden in den Bosch en hier te lande nog niet zijn aange legd. Vrijdagavond heeft het, met het oog daarop, reeds zijn eerste vergadering ge houden. Men schrijft uit Winschoten In de Nieuwe Texelsche Courant van 25 Juli j.l. kwam do navolgende advertentie voor: „Tuberculose of Te ringlijders! Degene, die lijdende is aan Tuberculose (longtering) is in zijn eigen belang verplicht mijn „Nelisab" te ge bruiken. Deze Nelisab doodt alle ba cillen tot in de kleinste atomen van het menschelijk organisme. Door jaren lange studie is het mij gelukt, 'n pro duct samen te stellen, hetwelk verras sende resultaten oplevert. Zend post wissel a f 2.50 en u ontvangt franco per post een flacon Nelisab met ge bruiksaanwijzing. Adres: Dr. Ingenez, Winschoten". De heer J. Ruibing, secretaris der gemeente Texel, die hier ter stede, zijn oude geboorteplaats, vertoefde, waar schuwde reeds in 't no. van 1 Aug. j.l van de Nieuwe Texelsche Courant te gen de kwade praktijken, die met deze bekendmaking werden bedreven. Wij kunnen er aan toevoegen, dat hier ter stede geen dr. Ingenez woont noch bekend is, doch dat een onzer ingezetenen, die met een handelsreizi ger dit „voordeelig zaakje" schijnt te drijven, reeds door den inspecteur van politie over deze flesschentrekkerij werd verhoord. Dit eerste ter waarschuwing aan het goedgeloovige publiek. Later wordt hierover nog gemeld Deu burgemeester werden om inlich tingen gevraagd en tengevolge daarvan werd een onderzoek ingesteld. Dit leid de tot de ontdekking, dat onze dokter een kastelein was. Ook werden van uit Utrecht over bedoelden dokter inlich tingen gevraagd, door iemand die een 2o-jarige dochter aan tering lijdende had. Naar wij vernemen, is tegen dezen weldoener der menschheid proces-ver baal opgemaakt. Maandagmiddag is te Vlissingen ze kere A., werkman op de Maatschappij De Schelde, tusschen ijzeren platen doodgedrukt. De man is gehuwd en heeft kinderen. Men schrijft uit Grouw aan de Leeuw. Courant De avondtrein van Heeren veen (Grouw 7.c3) was in aantocht. Op het perron stonden eenige passagiers gereed voor de reis; de kaartjesknipper was druk aan zijn arbeid en evenzoo een schil dersknecht op een steiger voor den gevel van het station. Wat gebeurt? Een groote bus met gele verf kwam van bovenhaar val werd door den telegraafdraad gebrokenze kantelde en stortte haar inhoud uit over de wachtenden; een twaafftal personen. 't Regende verf. Hoeden, jassen, ves ten, mantels, aangezichten, alles ge kleurd. Men zag o.a. een drietal Leeu warder heeren, die naar hier waren ge komen om te visschen en zeker nog nooit met zulk een vangst thuis kwa men. Ze werden in een afzonderlijke coupé gelaten. Gelukkig dat de meesten der betrok ken reizigers niet met een bedorven pak geruïneerd waren. Er is geducht gelachen, doch niet door de slachtoffers. Eene ontzettende brand heeft Zater dagnamiddag te Enumatil, pl.m. 2'/. uur van Groningen, gewoed. Eerst werd de groote korenmolen van den heer Vink in asch gelegd; daarna brandden af de groote woning van den heer Vink en de boerenplaats van den heer Bout- jema. Aangewakkerd door den harden wind, vlogen er nog acht groote perceelen in brand. Met vereende krachten mocht men er in slagen om deze perceelen nog te redden, hoewel onderscheidene woningen herhaaldelijk vlam vatten. Zondagochtend was er weer een rel letje bij den tol van Watergraafsmeer. Een fietser, die door den tolgaarder werd tegengehouden, omdat hij weiger achtig was, tol te betalen, ging na lang protesteeren de hulp der Watergraafs- meersche politie inroepen. Een veld wachter, die met hem meeging, ried hem aan, maar liever tol te betalen. De fietser had echter geen lust dezen raad te volgen. Hij nam de fiets op den nek en stapte zoo den tolgaarder voorbij. Toen deze hem met geweld den doortocht wilde beletten, wees de politieagent den tolgaarder er op, dat zulk optreden ongeoorloofd was. De man ging dus ongestoord door'en vond navolgers. De tolgaarder keek op zijn neus; de fietsers lachten in hun vuistje. Een treurig ongeval had Zaterdag plaats in de werkplaats van de firma Bekking aan de Breestraat te Leiden. Terwijl de 19-jarige bediende De J. bezig was met het vullen van syphons spuitwater, sprong een dezer toestellen. Door de hooge drukking en doordien de jonge man verzuimd had zich met het daartoe bestemd masker gelaat en hals te bedekken, kwamen de glasscher ven met zulk een kracht tegen hem aan, dat o. a. één der slagaderen van den hals werd doorgesneden. De toestand van den gekwetste werd in hooge mate zorgwekkend geacht. Men meldt van het eiland Tholen: Werd onlangs uit Goes geschreven, dat het drinkwater er verkocht werd tegen 5 cent den emmer, hier is het watergebrek nog heel wat nijpender. Velen hebben in het geheel geen re genwater meer en moeten zich met welwater tevreden stellen, dat veelal door de droogte van den bodem van inferieure kwaliteit is. De weinigen, die gewoon zijn regenwater te verkoo- pen en nog in voorraad hebben, dur ven het niet meer, omdat zij voorzien spoedig zelf niets meer te hebben. Met de weiden vooral is het treurig gesteld; het gras verdroogt en verdort, wat op de melkopbrengst en 't melk- en botergehalte een grooten invloed oefent. De aan water zoo rijke provincie Zee land heeft thans dringend behoefte aan dit zoo onmisbaar levensartikel. Groo te boeren zou een flinke regenbui van eenige uren op dit oogenblik duizenden guldens waard zijn. Men meldt uit Den Haag: Omtrent den aanslag Vrijdagavond omstreeks 8 uur gepleegd aan den Noord- wal alhier, verneemt men nog het vol gende De dader heet H., ongehuwd, 35 jaren oud, los werkman, wonende aan de De Vliegerstraat. Hij leefde met de ge troffene, een 26-jarige gehuwde vrouw, K. genaamd, wonende aan de Wester- baeDstraat. H, heeft vermoedelyk waar

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2