Landbouwteiitooiisielling Beetwtelapnten Vliegen van ger s UtlïHiHVAS. publiek verkoopen Het FRUITGEWAS Openbare Verkooping Corn. Verhagen, 4U Slaapkamer-Ameublementen. Bedden, Matrassen, Dekens, IJzeren Ledikanten enz. A. C. van der Heulen Zonen. Wat is het goede middel? DRACHEN-QUELLE te huur, MACKENO Co., Amsterdam, Openbare Verkooping Horlogemaker verpachten te Haarsteeg. NATUUR BRONWATER ANDEL Gediplomeerd Mi% Geregeld voorhanden: Pensmarkt B 32 33, 's-Bosch. glaasje getapt wordt, dan zal dat voor de politie niet zoo gemakkelijk te con- stateeren zijn, omdat zij het recht mist daarin door te dringen, en dus even machteloos staat als voorheen. Men schrijft uit Sittard: Een weerzinwekkend geval van dron kenschap heeft zich gisterenochtend hier voorgedaan. Een jeugdig paartje, dat Vrijdag op 't stadhuis voor den ambtenaar van den burgerlijken stand getrouwd was, zou gisterenavond ook in de kerk getrouwd worden. Te dien einde begaf het bruidspaar zich met twee getuigen, een meisje en een jongen, om acht uur ter kerke, waarbij bleek dat de mannelijke getuige in dat vroege morgenuur reeds stomdronken was en zelfs in de kerk op de steenen viel, toen het bruidsmeisje poogde hem op een stoel te doen plaatsnemen. Nauwelijks had deze dronken bruids jonker de kerk verlaten of de veld wachter Gruisen nam hem bij den kraag en bracht hem onder het stad huis ter ontnuchtering. Maandagmiddag is in een boscbje in het Park te Rotterdam gevonden het lijk van de 37-jarige vrouw M. M., een zwervelinge, herkomstig uit Puttershoek die veel misbruik van sterken drank maakte. Toen men het lijk vond, was de vrouw vermoedelijk reeds twee dagen dood. Onlangs, zoo schrijft, volgens de „Blauwe Vaan", dr. Kantorowicz in Hannover, werd ik in allerijl bij een jonge dame geroepen, die, naar men zeide, plotseling zeer ernstig ziek ge worden was. Toen ik bij haar kwam, lag zij met hoogrood gezicht op de sofa, ademde zwaar en was door schud den noch roepen wakker te krijgen. Om haar wat nader te onderzoeken, boog ik mij over haar heen en deinsde ontzet terug. De patiente verspreidde n.l. een sterken jenevergeur. Een zachte aanduiding van mijn vermoeden werd echter door de nabestaanden met toorn en verontwaardiging van de hand ge wezen. En toch had ik gelijk de jonge dame was om kort en krachtig uit te drukken dronken. Op de tafel voor de sofa stond een doos met chocoladeconfituren, voorna melijk in den vorm van praline's en rumboonen. Ik vroeg om enkele van deze lekkernijen en onderzocht ze thuis met het volgende resultaat: ze waren alle met de ordinairste soort aardappel meel gevuld, gemiddeld ongeveer 5 gram zwaar, en bevatten pl. m. 2 cM8. der zooeven genoemde vloeistof. Nu had de jonge dame, zooals later bleek, ongeveer een half pond van deze bon bons verorberd. Dat waren dus 50 stuks praline's en boonen, die in het geheel 100 cM3. (een maatje) jenever bevatten. Dat is een aai dig plasje; daar een drankglas ongeveer 10 12 cM3. bevat, had zij dus, waarschijnlijk in zeer kor ten tijd, 7 10 jeneverglazen der kost bare vloeistof gedronken, volkomen genoeg, niet slechts om teere dametjes, maar ook om krachtige mannen dron ken te maken. Te ongeveer 12 uur Zaterdagnacht had er op den hoek van de Zandstraat en de Vierwindenstraat te Rotterdam tusschen een jongen en een 19-jarig meisje een vechtpartij plaats, waarbij het meisje door den jongen met een mes in den buik werd verwond. Zij is ter verpleging in het Ziekenhuis opge nomen. Een later bericht hierover luidt: De 17-jarige heier W. v. V., wonende in de Warmoezierstraat liep in de Weste Wagenstraat met een meisje, waarmede hij twist had en dat daarbij door hem geslagen werd. Eenige voorbijgangers trokken partij voor het mishandelde meisje. De jeugdige heier, waarschijn lijk bevreesd voor een pak slaag wegens zijn onhebbelijk gedrag, trok zijn mes, een soort dolk, en begon daarmede in het wild in het rond te zwaaien. De 20-jarige J. A. F. kreeg een steek in den rug en werd in het Ziekenhuis verbonden. Een op de borst van een anderen omstander gerichte stoot stuitte bij geluk af, zoodat deze man onge deerd bleef. Een derde stoot echter frof een 19-jarig meisje, W. Ie C., wonende in de Noorderstraat allerongelukkigst in de rechterzijde van den buik. Deze stoot was zóó hevig, dat het mes in haar lichaam bleef steken. Met het mes in den buik liep dit meisje de Vier windenstraat in tot zij, in de Zand straat gekomen, in elkander zakte. Daar trok men het mes, dat de ingewanden doorboord had, uit de wond. Men bracht haar dadelijk naar het ziekenhuis, waar men haar, dank zij de spoedige hulp die verleend kon worden, in het leven hoopt te houden. Men meldt uit den Haag: Bij het aansteken van een petroleum- toestel geraakten Zondagavond in een woning in de Nieuwe Hekkelaan de kleeren van een bejaarde vrouw in brand. Deerlijk verwond werd de vrouw naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, al waar zij aan de gevolgen van de beko men verwondingen is overleden. Men schrijft uit Heerlen aan de Tel: Zaterdagavond werd in den laatsten trein alhier een bewustelooze jonge dame gevonden. Zij werd aanstonds naar het hospitaal overgebracht. Tot nu toe is het niet mogen gelukken haar uit haar bewusteloosheid op te wekken. Wel is zij een oogenblik zoo ver geweest, dat zij de oogen opende en om zich heen starende 't woord „Schwester" fluisterde. Eerst kon men de idenditeit niet vaststellen. Later is gebleken, dat de juffrouw een naaister is uit Sittard. Uit Nieuw-Helvoet meldt men Bij het onweder, dat zich hier Maan dag tegen middernacht onlastte, is de bliksem ingeslagen in het café Amici- tia van den heer J. L. Blanc, dat spoe dig in lichtelaaie stond. Hoewel spoe dig vier spuiten, waaronder drie van Hr. Ms. opleidingsschepen Buffel en Van Galen, op de plaats aanwezig wa ren, viel er niets meer te redden. Het koffiehuis is geheel in asch gelegd. Te Ooltgensplaat werd de droogschuur waarin verschillende zaden geweeld wor den, toebehoorende aan de wed. Ras, door den bliksem getroffen en brandde tot den grond af. De weldadige regen die zich uit de bui ontlastte, maakte meteen een einde aan den drinkwater- snood. Te Drunen is een boerevrouw in ha re woning door den bliksem gedood. Haar man werd eveneens getroffen, doch niet doodelijk. Brand werd niet veroorzaakt. Te Bergen op Zoom ontlastte zich een geweldig onweder, dat vier uren duurde en vergezeld ging van hevige slagregens. Maandagnamiddag te ongeveer half zes werd door de tram, komende van Vechel,in Eerschot het driejarig kindje van K. overreden. Het geheel verplet terde lichaampje werd van onder de machine opgenomen. Dinsdag werd uit Amsterdam aan de Tel. geschreven: Een huis huren, geen cent huur be talen en de huurpenningen der bewo ners, aan wie ie het zelf weer hebt verhuurd, in den zak steken, ziedaar de nieuwste soort oplichterij. In den laatsten tijd moeten zich te dezer stede meerdere van dit soort gevallen heb ben voorgedaan. Gistermiddag nog za gen we de hulp van den sterken arm ingeroepen door een huiseigenaar, die sinds maanden geen huurpenning ont ving, terwijl zijn perceel trouw bewoond werd door een brave juffrouw, die stipt op tijd haar huur betaalde. Echter niet aan den huiseigenaar, maar aan den oplichter, waarvan zij had gehuurd! 't Geval speelde zich af op de Hee rengracht. 't Vrouwtje, dat een depót van een chemische wasscherij hield, stond geheel onthutst te kijken toen een deurwaarder met een paar kruiers onder politietoezicht haar bulletjes op straat kwam zetten. Het geval had veel bekijk, en menig oningewijde zal haar voor de wan be taalster hebben aangezien, terwijl de arme vrouw inderdaad geen cent huur schuld had, en de schelm van dit stukje veilig achter de schermen zat. Men schrijft aan Het Hbld. Meer en meer blijkt het dat het le nigen van den kadernood door het aan wenden van kunst- en vliegwerk, o.m. door het voeden van de regimenten in fanterie met te jonge krachten, een na- deeligen invloed op leger en krijgstucht doet gelden. De commandant der le divisie in fanterie, generaal De Meester, laat in een desbetreffend rapport meer bijzonder het licht vallen op de overplaatsing van het instructiebataljon naar de korpsen van korporaals van 16 a 16VS jaar met eenig gezag bekleed. Alleen zij, die een zeer degelijk karakter heb ben, komen terecht; een betrekkelijk groot aantal gaat verloren. En niet alleen dat zij persoonlijk verloren gaan, maar zij doen groote scha de aan den krijgstucht bij den troep. Een groot aantal straffen wordt opge legd voor feiten, die inderdaad zijn uit gelokt door het onoordeelkundig op treden van die jeugdige korperaals. Het valt aan vele miliciens, vooral aan hen, die in ontwikkeling hooger staan, verre van gemakkelijk, zich te stellen onder het gezag van jongens van 16 a 17 jaar, die bovendien den tact missen om dat gezag uit te oefenen. Weikvoedse! voor KinderenenZieken./ Burgerlijke Stand. Heusden, van 7 tot 14 Aug. Geboren: Alexander Wilhelm, z. v. K. v. d. Berg en E. van Grieken. Overleden: P. A. Kroot, jm., 16 j.; G. L. Itz, wed. van H. J. Stokvis, 78 j. Hetwelk liem genezen heeft... de Pink Pillen. Ondervraagt den heer Alphonse Anthoine, van La Louvière, wiens portret wij hier geven. Vraag hem of hij een goed middel weet tegen hoofdpijn, oorsuizingen, moeie- lijke spijsvertering, slapeloosheid, zwakte. Hij zal U antwoorden: de Pink Pillen. Zij zijn het die hem van al die kwalen verlost en genezen hebben. „Sedert 7 jaren, schrijft hij, had ik dik wijls hoofdpijn en hoorde in mijn ooren aanhoudende en vinnige suizingen; ik had geen eetlust en mijn spijsvertering was slecht. Dikwijls overkwam het mij des morgens bij mijn opstaan meer vermoeid te zijn dan des avonds bij mijn naar bed gaan. Ik sliep heel slecht, was altijd ver moeid en pijnlijk, dat alles maakte mij zwaarmoedig. Ik heb vele middelen inge nomen, die mij wel een weinig verlicht hebben, een korten tijd, maar zij hebben mij niet voor goed van alle die kwalen verlost. Na eenige dagen kwamen zij met dezelfde hevigheid terug. Toen wilde ik eens zien of de Pink Pil len, waarvan iedereen te La Louvière zoo veel goeds zegt, beter waren dan al die andere middelen. Ik heb ze gebruikt en inderdaad hebben zij mij machtig veel goeds gedaan. Gedurende twee maanden ben ik met de behandeling doorgegaan, en ik ben er goed en wel door genezen. Reeds voor eenige maanden heb ik met de behan deling opgehouden en ik verklaar dat mijne kwalen voor goed zijn verdwenen." De heer Alphonse Anthoine oefent het beroep van plateelbakker uit en woont in de rue Basse te La Louvière. De Pink Pillen zijn het ware middel dat U van de volgende ziekten geneest, waarop hunne uitwerking merkwaardigis: bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, al- gemeene zwakte, maagpijnen, schele hoofd pijn, neuralgie, rheumatiek, zenuwverslap ping, onregelmatigheden bij vrouwen, St Vitus-dans. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Aanliestedingen. Waterhoogte Maastricht (brug) 13 Aug. 0.49 M. beneden 0. 14 0.49 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Aug. 1.18 M. 0.48 M. 4 N.A.P. 12 0.95 0.49 13 0.81 0.34 14 0.92 0.34 Ad verten liëu. C>ieboreii ILEAA\Df!ll WILIIEL1I, K. VAN DEN BERG. E. VAN DEN BERG- van Grieken. Heusden, 9 Aug. 1906. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, mijne geliefde Echtgenoote en der Kinderen liefhebbende Moeder, CORNELIA NIEUWKOOP, in den ouderdom van bijna 63 jaren.' Uit aller naam J. NIEUWKOOP, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen, Oudheusden, 11 Aug. 1906. voor eene Suikerfabriek gcvrat&gtl Franco brieven onder letter C. L. Alg. Adv. Bureau D. Y. Alta, Amster dam. HET AANGENAAM EN OPWEKKEND ÏAFELWATERiTEVENS HEILZAAM VOOR LEVER-EN MAAGZIEKTEN KOST PER/aiTERFLESCH15CENT k Aerkrjjghaai* te Heusden V»|i ADR. SPIERENBURGH. prima kwaliteit, waarvan het lint met kleefstof niet afbreekt, a 5 Cent. Voorradig in den Boekhandel van L. J. VEERMAN te HEUSDEN tegen zeer billijke prijzen, bij Prins Hendrikkade 22, Interc. Teleph. 717. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Vi* jjriag H Augus tus 1906, des namiddags O? uur, in het café KIEBOOM te Woudrichem, uit de boomgaarden: Onder Aitwfjk. van de Familie Van Eeten; onder Woiidi'ieliem, van No taris Mr. H. Scholtenonder Alinkerk, van den Heer N. Swart; onder Al er- koiidu ui. van Mevrouw De Klerk Sigmond; en nabij H crkcndani, van den Heer A. Wink. Alles breeder bij biljet omschreven. door Notaris KERKHOVEN, te Werken dam, op lAoensriagcii ï'l en U» Augustus 1906, telkens des nam. 8 uur precies, in het café Wink, aldaar, Een Winkelhuis met Erf en 5 Woningen met Erf, te Werkendam aan den Visschersdijk of de Kade, bij biljet breeder omschreven. op Donderdag 16 Augustus 1906, 's namiddags 44 uur, in de Herberg van ARIE ROZA, ten overstaan van Notaris LODDER. Afloug» Aanbestedingen. Marktberichten. Notaris LODDER te Andel, zal op Ar jjdag 17 Augus tus 1906, des namiddags uur, in de Herberg van Gebr. NIEUWENHUIZEN, te Rijswjjk, in het openbaar De T0EMAAT van de Rijswijksche Waard, gelegen onder Rijswijk. Markt 460, %=s- Reparatiën met garantie goed en goedkoop. Grootste inrichting v. d. aard in Nederland «•hol. Album en IVU.eouraut uj, aanvrage franco. II Il l III Heer Alphonse Anthoine. 20 Aug. Prov. bestuur van Limburg, het maken van werken iot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas onder Vierliogsbeek, Bengen, Gennen en Otter- sum. in 2 perceelen. Raming pers. 1 f 25600, perc. 2 f 34400 20 Aug. Prov. bestaar van Utrecht, het uitvoeren van baggerwerk in den Holl. IJssel in Utrecht. Raming f 30' 0. 21 Aug. Min. van Justitie, het stichten van een tuchtschool te Velsen. Raming f 154.850. 21 Aug. Prov. bestuur van Groningen, het makan van werken tot voortzetting van de uitbreiding van de haven te Delfzijl. Raming f 112.000. 22 Aug. Min. van Waterstaat, het maken en herstel len van oevervoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 27 600. 25 Ang. Het bestuur van den Molenpolder te Ierseke, het varhoogen en verzwaren van den zeedijk van dien polder. Raming f 8850.—. 5 Sent. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van bag gerwerk in het Zuiderdiep, nabij de haven van Goede reede. Raming f 20,0' O. AOHiRLAM13 14 Aug. Op dt vermarkt team heden aangevoerd 775 vette runderen, 1193 magere dit 865 nette en grasialveren, 91 nuchtere kalveren 1778 te Aap en of lammeren, 491 varkens, 284 liggen, - i ois.t »t griten, 45 paarden, veulen», tul. De vrijten naren el* volgt i runderen 1# fnel. 76 tent 1' fnel. 52 cent, It fuel. tent; kalveren val 100 vent, ie fuel. 64 i 70 vent; tekapen l« •vel. 58 vent, ie fual. 50 vent. aèlcs ver kilovarken. 42 4 50 vent, lie At mort 42 i 44 «-•/, ell*t ver kilo Zemesche eieren f 3.80 i 4.Overmaasscht dth fS 90 4 f 4.10 de 100 stuks- Op de iotermarkt teerden aangevoerd 74/8 en SS'1# ton, en 852 vtukken 4 k. kilo prijs le gual. f 58 ie fual. f 49 8e fuel 45, per kalt kilo 70 e 75 etr. R07TERDJM, 13 Aug Tarwe. Jarige, puike f a f Ter 100 kilo f 8.50 a 9 25, Canadu Tone. /-.a Rogge Be b-ste f a jaed> en mindere f 5.15 a 5.50. Gerst. Winter 7 75 a 8.25 Zomer f if.. Ckevalier f af. Haver a Boonen. Bruine. D' ktite rual. f a goede e» mindere voort f Witte f a Erwten. Kook f 9 50 e f 10 25 jCaasriezaad af.. Koolzaad f 17 50 a f 18 25. ZOON van Voor den heer C. KUYK, van van te 11 Aug. Het dijkbestuur ran den calamiteuzen Su- zannapolder te St Annaland, de verhooging met een kistdam en de gedeeltelijks verzwaring van den zeedijk langs de Mosselkreek, welke op 12 Maart 1.1. is door gebroken. Laagste inschrijver M. Kleppe te Scherpenisse, voor f 18,2(i0. 18 Aug. Het gemeentebestuur van Rotterdam, het maken van een fundeering van 't krankzinnigengesticht .Maasoord" onder Poortugaal. Laagste inschrijver was H. J. Nederhorst te Gouda, voor f198,748. 13 AHg. Prov. bestuur van Zuidholland, de voorziening van een gedeelte kaaimuur langs de Oostzijde van de haven van het Kanaal door Voorne te Nieuwesluis. Minste inschrijver J. Kamsteeg, te Giessendam, voor f9150. WERKENDAM. De petting der boter is deze week op de markt 70 ctv., in de winkels dus 75 etv. per half kilo. Eieren f 0.95 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.70 inde winkels dus f 0.76 per h. kilo. Eieren f 0.90 per 26 stuks. OCR1NLEEM, 18 Aug. Op de veemarkt waren Al ien aangevoerd 201 run doren, waarvan de pry ten tcattr u's volgt Zware kalf koeien f 180 a 260, kal/vaarten f 140 i 190, melkkoeien f 160 a 210, twee-en-halfjarige ossen f e f anderhalf-jarigt f 90 120, guiste vaatten 120 a 140, pinken f 60 a 90, graskalveren f 25 a 40 nuchtere kalveren f 6 a 16 schapen f -.f lammeren i per stuk. Boter 0.72 a 0.75 per kalf kilo. eieren f 1.— 1.10 per 26 stuks, kippen 0.60 0 90 per stuk. Aangevoerd 20 vette varkens, van 23 a 25 vent pet half kilo. 705 bionen f 9 - - IS ver ttuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ristar'ic f 8.00 4 8.20. Roode dito f 7.85 4 7.45, Witte dito 7.50 4 7 65 Inl. rogge 5.1 4 5.20, buiten], d'tc 4.90 4 5.10, Gerst 4.6 4 4.70, haver 3 60 a 3.70, dnivenboonen f 7.50 4 7.60 blanwe erwten f 4 mais 75 pd. f 4.75, 4 4,85, alles naar kwaliteit en per heetaiiter verhandeld. Voor den Heer ARIE NAAIJEN te Andel,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3