willen noemen, en heeft de politie tot nu toe ook nog geen spoor der andere bankroovers kunnen vinden. Het is best mogelijk, dat zijn medeplichtigen nu uit dankbaarheid voor zijn zwijgen, hem bij deze vlucht geholpen hebben of ver der zullen helpen. Volgens een latere lezing over Bje- lentsofs vlucht zou de schavuit zich, onder voorgeven van het in zijn inge wanden te hebben, naar een retirade hebben laten brengen; zijn bewaker plaatste zich voor de deur, die BjeJentsof grendelde. De vermetele roover opende toen een raampje en sprong uit den wagen. Eerst tien minuten later kwam de schildwacht op de gedachte, dat het erg lang duurde met den patiënt. Het stukslaan van een ruit geschiedde door een gendarme, die wou zien waarheen de gevangene was gevlucht, niet door Bjelentsof. De overheid heeft een klopjacht van duizend man georgansieerd in hetbosch, waarin de vluchteling de wijk heeft genomen. Over een Zaterdag op den gouverneur- generaal te Warschau gepleegden aan slag wordt gemeld Toen de gouverneur-generaal met zijn rijtuig door een straat reed, werden drie bommen uit de derde verdieping van een huis geworpen. Twee bommen ontploften achter het rijtuig, zonder an der gevolg dan dat alle ruiten van na burige huizen in stukken vlogen. De gendarmen drongen het huis binnen, maar de bedrijvers van den aanslag waren al gevlucht. Uit een onderzoek bleek dat eenige jonge mannen het huis binnen waren gekomen en de be woners onder bedreiging met revolvers hadden verjaagd. Dadelijk daarna kwam het rijtuig van den gouverneur-generaal aangereden. Tengevolge van den aanslag is de gouverneur diep neerslachtig en doof aan het linkeroor. De patroeljes voetvolk op straat zijn met artillerie versterkt en men ver wacht de afkondiging van den staat van beleg. Om den gouverneur-generaal naar buiten te lokken, hadden de terroristen het volgende middel toegepast. Eenige dagen geleden zocht een als officier van de infanterie gekleed man twist met den Duitschen vice-consul en gaf dien een oorveeg. De gouverneur-generaal was zoodoende gedwongen, persoonlijk zijne verontschuldigingen over het ge beurde te gaan aanbieden. „De revolu tionairen huurden daarna een huis in de buurt van het consulaat." (Dit is dus een andere lezing dan die, volgens welke de bewoners verdreven waren.) Toen de politie vernomen had dat een meisje met blond haar de bom had geworpen, nam zij alle blondharige meisjes in de buurt in hechtenis. Maar het onderzoek leverde niets op. Uit Petersburg werd Maandag gemeld De aans^gen tegen ambtenaren ne men, vooral in Polen, erg toe. Men neemt ook een verergering der boeren- onlusten met brandstichtingen, plun deringen, het omhakken van bosschen enz. waar. Boerenvergaderingen hebben allerwege plaats en worden dan, met verlies van dooden en gewonden, door de troepen uiteengedreven; de boeren hebben de eigendommen van verschei dene Doemaleden in brand gestoken, wegens het mislukken hunner werk zaamheden. Het landgoed van prinses Gagarin in Rostroma is vernield. De gouverneur van Krementsjoeg bericht, dat men artillerie zal gebrui ken om de vergaderingen op de Dnjepr- eilanden uiteen te jagen. Te Insofka werd Zondag een door duizenden arbeiders van de mijnen bij Wjatka bezochte vergadering gehouden. Twee eskadrons dragonders begonnen de menigte uiteen te drijven. Uit een hinderlaag vielen schoten, welke de dragonders met vijf salvo's beantwoord den. Vele arbeiders werden gedood en gewond, 18 raddraaiers zijn in hechte nis genomen. Er heerscht onder het volk aldaar groote verbittering. Uit St. Petersburg wordt aan de Kölnische Zeitung geseind, dat gene raal Trepof zich niet verantwoordelijk stelt voor de veiligheid van den Tsaar als deze Peterhof verlaat. In verband hiermede heeft men alle reisplannen opgegeven en zal de Tsaar ook de manoeuvres niet bijwonen. In het kantoor der reederij Nadeida te Nisjui Novgorod drongen Zaterdag avond zes met revolvers gewapende lieden binnen, overweldigdendendienst- doenden politieman, roofden 10,000 roebel uit de kas en gingen er van door. Een der roovers is gepakt met een deel van het geld bij zich; van de overigen is geen spoor. De gouver neur heeft gelast permanente kozak- kenwachten ter bescherming der jaar markt te plaatsen. Generaal Kaulbars, de gouverneur te Odessa, wien onlangs het lot ontging door een jong meisje te worden „ge bomt", heeft een brief ontvangen van de revolutionaire strijdorganisatie, waar in hem wordt medegedeeld, dat het doodvonnis aan hem zal worden vol-1 district waarin de eigenaar woont worden voorgebracht. De eigenaar moet dan tevens trokken, ondanks den mislukten aan slag. 't Is haast overbodig te zeggen, dat het paleis zelfs tot op het dak wordt bewaakt. een schriftelijk bewijs vertoonen, dat aan de voorwaarden sub b en c is voldaan, e. Wordt bij de voorjaarskeuring in 1907 de merrie, overeenkomstig de voorschriften, Uit Petersburg wordt d. d. 18 dezer drachtig of met het veulen voorgebracht, gemeld dan ontvangt de eigenaar, waar een prijs i i i nf. 1.7 Ivan f 300,is toegekend, daarvoor het eer- De krijgsraad heeft 17 matrozen var gte jaar f'100_ e* wanneer verder blijkt, de Pamjat Azowa en een opruier ter dood veroordeeld. Het vonnis is heden ochtend aan alle 18 voltrokken. De pest is te Campos in den staa' Rio de Janeiro uitgebroken. De be woners trekken de stad uiten erheersch: een paniek. In het armhuis van St. Pieter te Londen is overleden James Mc Nally, op den leeftijd van 109 jaar. Hij moe^ de oudste onderdaan van koning Eduard zijn geweest. Mc Nally was op 15 Fe bruari 1797 in King's County (Ierland) geboren en heeft in zijn lange leven vijf souvereinen, 22 eerste-ministers en 35 regeeringen gezien. Op zijn 109den verjaardag lag hij in bed kalm zijn pijp te rooken. dat de voorschriften naar behooren zijn opgevolgd, het tweede jaar f 50,het derde jaar f 75,en het vierde jaar f75, en waar 't een prijs van f 250,geldt, het eerste jaar f 10j,en de drie volgende jaren telkens f 50, Wanneer, in bizondere gevallen, ter be oordeeling van de keuringscommissie, bui ten schuld van den eigenaar, aan voor melde voorwaarden niet in alle opzichten is kunnen worden voldaan, gaat de aan spraak op den toegekenden prijs niet ver loren. Met de meriën, die voor de hierbedoelde bewaringsprijzen in aanmerking komen, kan in verband met het vooraan gehaalde provin ciaal reglement, ook worden meegedongen naar de jaarlijks van wege de Provincie of het Rijk uit te loven premiën, bewarings prijzen of aa nhoudingsbij dragen. g. Voor de eigenaars van de merriën, die bij de in 1906 gehouden provinciale voor jaarskeuringen voor een bewaringsprijs in aanmerking zijn gekomen, gaat de aan spraak op dien prijs verloren, wanneer die deze goederen geen uitbetaling zou geschie den, wijl ze zich bevonden buiten t terrein waar de goederen geassureerd waren, thans kunnen wij met zekerheid mededeelen, dat door de Mij. de Heeren Lugt Sobbe Co. te Amsterdam, volgens eigen opgaaf van den heer Ant. Cox, zie ook achterstaande adver tentie, de geheele som is uitbetaald. Couranten, die weleer van niet uitbeta ling melding maakten, worden beleefd ver zocht hun voorbarig schrijven te rectificee- opgedragen aan den heer Van Eek te Ga meren voor f 820. In de Adriatische zee heeft Zater dagnacht een hevige cycloon gewoed. Vijf Italiaansche torpedobooten zijn beschadigd. Eenige visschersschepen zelfde merriën bij de in art. 3 van ditbe- zijn met man en muis vergaan. Langs sluit bedoelde September-keuring bekroond de kust is veel schade. worden. h. Met de bij de premiekeuringen op 11 De Porte heeft, naar aanleiding van September 1902 te 's Hertogenbosch, op het te Anchialos gebeurde, een in de 25 Augustus 1903 te Waalwijk, op 7 Sep- scherpste bewoordingen gestelde nota tember 1904 te Oosterhout en op 6 Sep- gezonden aan verschillende Turksche i tember 1905 te 's Hertogenbosch met een gezanten, die deze ter kennis moeten bewarmgsprijs bekroonde memen mag naar j ii de krachtens dit besluit uitgeloofde prijzen brengen van de regeeringen bij welke niet worden meegedongen. zij geaccrediteerd zijn. De Porte teekent daarin ernstig verzet aan tegen de bar- baarsche uitspattingen van de Bulgaar- sche benden en het gepeupel en ver klaart, dat zij niet onverschillig kan blijven en zulke geweldpleging dulden Art. 3. Voor de toekenning van de in art. 1 om schreven bewaringsprijzen wordt een cen trale provinciale premiekeuring gehouden te Zevenbergen op Donderdag 13 Septem ber 1906, des voormiddags te elf uren, ten Ingevolge door het oecumenische pa- overstaan van het lid van Gedeputeerde tnarchaat gedane stappen heeft de mi- Staten Mr. A. van Rijckevorsel. terwijl bij nister van binnenlandsche zaken de diens verhindering een ander lid van dat grensoverheid gelast uit Bulgarije vluch- College als zijn plaatsvervanger zal optre- tende Grieken op te nemen en hulp te verschaffen. den. Art. 4. -in. ixT Belanghebbenden, die hunne merriën naar Ie Marseille is de italiaansche schoen- (Je in art. 1 bedoelde prijzen wenschen te maker Cyrillo Francisco in hechtenis doen mededingen, behooren daarvan tijdig, genomen, in wiens huis men een bom- uiterlijk voor 25 Augustus e. k. bij den menfabriekje ontdekte. Zijne bommeD Secretaris-Penningmeester der provinciale waren met knalkwik en looden kogels keurings-commissie, den heer C. J.J. Da- gevuld en waren blijkbaar bestemd voor njëls te 's Hertogenbosch, schriftelijk aan- Fallières die binnenkort te Marseille verwacht wordt. De man behoort tot een anarchistisch genootschap, waar van vele Italiaansche leden reeds de grens zijn overgezet. Volgens een Duitsch blad is er een syndicaat van Denen en Engelschen gevormd om een tweede kanaal van dc Noord- naar de Oostzee te graven, in mededinging van het Keizer-Wilhelm kanaal. Uit alle deelen van het Duitsche rijk komt bericht, dat de prijzen van het vee met 56 mk. per 100 KG. geste gen zijn. Vooral in Zuid-Duitschland is de schaarschte van vleesch zeer groot. De Munchensche vleeschhouwers zul len opnieuw op openstelling van de grens aandringen. Te Berlijn en Leip zig zijn de prijzen op de markt met 8 mk. gerezen. Volgens een telegram uit Trente is in de zuidwestelijke grensstreken van j school te Heesbeen en J. H. Verhoeven, gifte te doen in onderstaanden vorm: Eigenaar van Naam. de merrie Woonplaats. Beschrijving der Merrie. Naam Kleur Kenteekenen Ouderdom Hoogte x>„0 warmbloed koudbloed 's-Hertogenbosch, 7 Augustus 1906. De Griffier, J. NIEUWENHUIJZEN, l.G. ï*laa<NeUjk Nieuws. HEUSDEN, 22 Aug. Benoemd in de plaats van wijlen den heer Braams met ingang van 21 dezer tot onderwijzers aan de Rijksnormaallessen al hier de heeren A. M. de Roon, hoofd der Tirol en in het Camonica-dal een golf- vormige aardbeving waargenomen. BËkElD'tl Paardenfokkerij. De Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant Gezien art. 1 laatste zinsnede van het reglement tot het van provinciewege toe kennen van premiën en bewaringsprijzen ter bevordering van de paardenfokkerij in Noord-Brabant van 20 November 1901 (pro vinciaalblad van 1902 no. 15.) Gehoord de provinciale keurings-com missie voor de paardenfokkerij in Noord- Brabant Hebben besloten: Te bepalen als volgt: Art. 1. De som van f 3000.bedoeld in art. 1 laatste zinsnede van het bovenaangehaalde I reglement, wordt, voor 1906 besteed tot j het bij deze uitloven van elf bewarings prijzen voor merriën, van ten minste 3 en ten hoogste 6 jaar, te weten vijf prijzen, elk van f 300.en zes prijzen, elk van f 250.—. Art. 2. De uitloving, toekenning en uitbetaling der prijzen geschieden onder de volgende voorwaarden b. Zij moeten z ijn ingeschreven in het Nederlandsch Paardenstamboek, of althans ter inschrijving aangeboden. den door een, promiehengst van gelijk ras, j U" nog eenigszins uit te wijken en d. w. z. dat cü® mornen van warmbloed-ras: J moeten gedekt zijn of worden door premie- varQ er m een kwetsuur aan het been hengsten van warmbloed-ras en de merriën af- Hevig geschrikt, doch dankbaar gestemd, van koudbloed-ras door premiehengsten van vervolgden vader en zoon de reis. koudbioed-ras. Maakten weleer enkele bladen er mel- hoofd der school te Heusden. Hedenmiddag arriveerde alhier de Generaal-Inspecteur Van 't Sant, tot het t ij wonen der oefeningen in het brugver- nielen en het inspecteeren der Rijks Mili taire gebouwen. De oefeningen werden, onder leiding van officieren der Genie, met militairen uit Geer- truidenberg gehoudenvan waar ook de ammunitie werd verstrekt. Zij bestonden in het denkbeeldig ver nielen van het middenvak der groote brug over den Nieuwen Maasmond. Tot ons genoegen kunnen wij mede deelen dat MejufF. A. Wuyster, onderwij zeres te Brummen, bij het Vrijdag gehou den examen, geslaagd is voor de acte Fransch. Genoemde Juffrouw is mede in het bezit der Hoofdacte en der acte voor Duitsch. Door Notabelen der Herv. Gemeente alhier is benoemd tot Kerkvoogd de heer G. Vos en zulks ter vervanging van den heer S. Verhagen, die ais zoodanig ontslag genomen heeft. Door den Kerkeraad der Herv. Ge meente alhier is op verzoek eervol ontslag verleend aan Mejuffr. Visser, als Directrice der Protestantsche Bewaarschool. Een onwillige manslag nog tijdig voor komen Een schipper kwam Maandagmid dag met zijn zoon de Maasmond opvaren en liet nabij de groote brug de mast strij ken. Onder dat bedrijf liet de pal van de lier los. De zoon stond op de plaats om door den mast verpletterd te worden. Hij ren. WERKENDAM. Op 4 Sept a.s. hoopt ds. J. P. Kerkhoflf zijn lOOsten verjaardag te vieren. Ieder, die Z.Weleerw. gekend heeft en die weet, wat hij voor onze ge meente geweest is gedurende de 43 jaren (van 18401883), dat hij hier predikant was bij de Ned. ïlerv. gem., zal het zeker toejuichen, dat zich eene commissie heeft gevormd met het doel den 100-jarigen op 4 Sept. een bewijs van sympathie te geven. Het doel is een telegrafisch gelukwensch te zenden, onderteekend door alle belang stellenden (evenals in 1896), en daaraan zoo mogelijk een prachtig bloemstuk etc. toe te voegen. De minste bijdrage voor te legram en geschenk is bepaald op 5 cent, zoodat niemand wordt uitgezonderd. In den loop dezer week zal de lijst bij ieder worden gepresenteerd. De commissie bestaat uit de heeren B. L. Buurman, M. M.Ver- sput, A. Sigmond, J. L. Mussert en L. Verdoorn. Zij vertrouwt op ieders mede werking. HEDIKHUIZEN. Op de uiterwaarden alhier lag een paar dagen geleden een 1-J- jarig paard dood in een moddersloot. Dit paard behoorde toe aan den heer V. te Haarsteeg. Gisteren lag wederom een li-jarig paard dood van den landbouwer B. uit Haarsteeg. Dit laatste is gestorven aan milt vuur. De schade van het eerste wordt ge deeltelijk door assurantie gedekt. NEDERHEMERT. De dienstbode van Ds. P. alhier krabde zonder erg een klein puistje op haar hand open. Kort daarop zwol de hand en arm sterk op. Een tijdig te hulp geroepen geneeskundige constateerde bloed vergiftigin g. De heer G. Doruijter, onderwijzer te Utrecht, alhier geboortig, slaagde heden voor hoofdacte lager onderwijs. HERPT. De kegelvereeniging „Door vriendschap saam verbonden" alhier, hoopt op Zondagen 26 Augustus en 2 September e.k. bij den heer J. Buijs een wedstrijd in het kegelen te houden, waaraan ook heeren honoraire leden kunnen meedoen. Er zul len mooie prijzen beschikbaar zijn. Op den laatsten avond zal de harmonie „De Een dracht" een concert geven. AALBURG. Een jongetje alhier, dat nog eerst kort naar school gaat, vond het beter op Maandagmiddag zich in natuur- beschouwing te verdiepen en ging daartoe, 1 met een stokje gewapend een wespennest verontrusten. Dit kwam hem echter duur te staan. In een oogwenk kwamen de wes- pen op hem af, staken waar zij konden en kropen onder zijn kleeding om hun werk voort te zetten. Brullende van pijn, telkens met scherpe kreten onderbroken, vond hem W. v. H. uit Heusden, die ter stond hulp verleende en de kleeding begon uit te trekken. Ook de Moeder kwam toe gesneld en nu bleek het hoe deerlijk het ventje gestoken was, vooral onder de armen. Was hem niet bijtijds hulp verleend, dan waren de gevolgen niet te overzien geweest. WIJK. Onze vroegere dorpsgenoot de heer N. v. d. Mooren, thans onderwijzer aan de O. L. te Zuijlen, deed heden met gunstig gevolg examen voor de hoofdacte. GENDEREN. In navolging van andere gemeenten worden hier plannen beraamd om tot de oprichting van een fanfarekorps j te geraken. Door ieder zal het zeker op prijs worden gesteld als de pogingen met een gunstigen uitslag worden bekroond. Na een ongesteldheid van slechts eenige 1 weken overleed heden het raadslid A. v. j d. Beek in den ouderdom van 58 jaren. GAMEREN. Tot ons genoegen kunnen we melden dat de heer N. Havendonk onderwij zer alhier met gunstig gevolg examen hoofdacte aflegde. VEEN. Dat kunstmest uitstekende ge volgen kan hebben, kan dienen, dat door den heer M. uit Andel alhier een perceel weiland, dat gewoonlijk circa f 40.op bracht, thans met haver werd bezaaid en opnieuw bewerkt bij verpachting circa f 700.opbracht, waarin toch een ruime winst ligt opgesloten. ZALTBOMMEL, De handel in aardappe len blijft slap. Voor Geldersche kralen werd besteed van f 1.50 tot f 1.57£ per H.L. Van de aangeboden hoeveelheden werd aan ver schillende beurzen niets, aan andere hoog stens de helft verkocht. Blauwen golden van f 1.75 tot f 1.90 per H.L. Door den heer G. G. Lodder, bouw kundige alhier, werd namens den WelEdg. heer A. F. Philips te Eindhoven onderhands aan J. Cornet alhier voor f 1400 aanbe- besteed het maken van een kade, terwijl het maken van een brug in deze kade werd binnenland. De correspondent van de N. R- Ct* te Batavia seinde Zaterdag: Volgens geruchten geeft de toestand in Boni (Celebes) reden tot ongerust heid. Vrouwen en kinderen zijn naar Makassar teruggezondener worden hinderlagen uitgezet. Baroepoe is verleden week 's nachts beschoten; slechts vier inlandsche sol daten werden onbeduidend gewond. De Red. teekent hierbij aan: Zooals men zich zal herinneren, seinde onze correspondent te Batavia in het laatst van de vorige maand, dat er een lansaanval op ons bivak te Watampone had plaats gehad door een talrijke bende (15 Juli). In onze toelichting wezen wij op het ernstige van dit bericht, daar men zoo iets in Boni niet meer verwacht had. Uit de gisteren ontvan gen Indische bladen blijkt, dat die overvalling waarschijnlijk ten doel heeft gehad een daar gevangen genomen geestdrijver te bevrijden. Dit doel werd bereikt. Men begrijpe wel, dat niet de daad op zichzelf beschouwd zoo heel gewichtig is, maar wel, zooals we vroe ger betoogden, dat het in Boni nog mogelijk is, dat een talrijke bende zich verzamelt om een door ons bezette plaats aan te vallen, zonder dat een der hoofden, die goedgezind heeten, ons waarschuwt. Het thans ontvangen telegram schijnt die opvatting te bevestigen. Men heeft het zelfs noodig gevonden de vrouwen en kinderen der soldaten naar Makasser terug te zenden. Wat de toekomst in Boni brengen zal, is moeielijk te voor spellen. Met het uitzetten van hinder lagen past men een beproefd middel toe om aan dergelijke overvallingen een einde te maken. Baroepoe ligt in de Toradjalanden, zoodat de vermeestering van Bon to Asoe aldaar ook niet afdoenden indruk gemaakt schijnt te hebben. Dit is ech ter niet te verwonderen, daar in de Toradjalanden ons gezag nog te kort invloed uitoefent om den geheelen toestand te beheerschen, terwijl daar de roovende Sidenrengers alle reden hebben om tegen een geordenden staat van zaken gekant te zijn. De minister van landbouw, nijver heid en handel heeft naar aanleiding van een verzoek vanwege de schipperij om in een lagere klasse bij de Onge vallenwet 19D1 te worden gerangschikt, medegedeeld, dat nog geen voldoende ervaring is verkregen, om te kunnen beoordeelen, of het schippersbedrijf in derdaad in een te hooge klasse bij de Ongevallenwet is gerangschikt. Eerst na het opmaken der wetenschappelijke balans zal kunnen worden overwogen of dit bedrijf in een lagere klasse be hoort te worden gerangschikt. Uit 's-Hertogenbosch wordt aan de N. R. Ct. geschreven: De stoombooten en schepen, ook al hebben die ook zoo weinig diepgang, die voor Heusden de Maas passeeren, moeten nog altijd den zelfden omweg om het eilandje, vóór de brug gelegen, maken, omdat het voor vaartuigen aangewezen water ge heel verzand is. Men zegt dat het plan bestaat om een nieuw vaarwater, ge deeltelijk door het eilandje heen te ma ken, en het voor enkele jaren geleden gegravene maar verder te laten verzan den, omdat men anders er geen weg mee weet. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is door de Scheveningsche politie een inval gedaan in de Deli-Club, ge legen aan den Harstenhoekweg te Sche- veningen. Men had vernomen dat daar, evenals in de villa Regina aan den Badhuisweg, een speelhol was geves tigd. Een inval in laatstgenoemde in richting mislukte, daar de nadering van de politie bemerkt werd en de bezoe kers vluchtten. Maar in de Deliclub kwamen een inspecteur en twee recher cheurs binnen zonder dat men hun qualiteit vermoedde en zij konden con- stateeren dat de inrichting een publieke vermakelijkheid was waar zonder ver gunning sterkedrank werd geschonken. De clubhouder en zijn trawanten ver zetten zich heftig tegen het onderzoek; er werd geroepen: „Gooi ze er uit!" „Trap ze de deur uit!" en zoo voort, en men dreigde een oogenblik hand gemeen te worden, wat echter werd voorkomen toen een buiten het gebouw opgesteld hoofdagent met eenige agen ten in uniform de inrichting binnen drongen ondanks de heftige protesten van de bezoekers. Van een menigte bezoekers werden de namen opgeschreven. Het gelukte de politie evenwel niet, de heeren op eenig hazardspel te betrappen, maar j vermoedelijk zal het bij dit eene con flict wel niet blijven. De Kamer van Koophandel te Rot terdam heeft aan den minister van Justitie een schrijven gericht, waarin andermaal gewezen wordt op het nog steeds voorkomen van diefstallen van lading uit vaartuigen op de Waal. Wenechelijk wordt geacht, dat de T i -| i 1 UU1 -L VUUl UV/O V UUl UllUUrttO llv Oil Ui Oil. UVli De Gedeputeerde Staten voornoemd Dr. VAN DER STEEN, l.V. a. De mededingende merriën moeten van 't oogenblik der bekroning, gedurende vier achtereenvolgende i jaren, onafgebroken in Noord-Brabant ve rblijverr en voor de fok kerij gebezigd wo rden. c. Zij moeten gedekt zijn of gedekt wor- d. Zn moeten jaarlijks bij de gewone',. n provinciale vooijaa.rskeuringen, - alzoo dlnS van' ^zouden bij een brand te Heus- voor 't eerst in 1907 drachtig of metden, waar zich waschgoederen van den heer het ve*olen op de ke, uringsplaats van het Ant. Cox te Oudheusden bevonden, dat voor

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2