Strooisel Hooitoemaat. Publieke Houtverkoopiug. Én* gezaii HOUT, BOUWLAND. BOUWLii'D, !§ast tip KINDER MEEL. H ooitoeiuaat 44.88.00 Hectaren zal publiek verkoopen: Notaris KERKHOVEN, te Wertaflam, DRACHEN-QUELLE verkoopen NATUUR BRONWATER Men schrijft ons! Notaris KERKHOVEN, 10 hectaren, 77 aren, 35 centiaren W. VERMEULEN, justitie de beschikking hebbe over een of meer electrische vaartuigen of stoom bootjes met zoeklicht, wat niet alleen repressief maar ook preventief zou wer ken. Voorts wordt wenschelijk geacht dat aan een vakblad, bijv. het dagblad „Scheepvaart", werd melding gemaakt van elk feit dat een schipper onderweg lading gelost heeft onafhankelijk van de vraag of zulks al dan niet weder rechtelijk is geschied. De wetenschap meent de Kamer dat wanneer hij onderweg lost zulks voor de belanghebbenden niet verbor gen blijft, zal menig schipper terug houden van het ontvreemden van een deel van de hem toevertrouwde lading. Wel weet de Kamer, dat het geven van berichten als hier bedoeld, valt buiten het kader der opdrachten tot dusver aan justitie en politie gegeven, doch waar het kwaad blijft voortwoe keren en nieuwe middelen tot bestrij ding gezocht moeten worden, veroor looft zij zich dit denkbeeld in de aan dacht van den minister aan te bevelen. De marechaussee te Zevenbergen heeft aangehouden en naar het huis van be waring te Breda overgebracht H. v. G., beurtschipper van Zevenbergen op Rot terdam, verdacht van verduistering van hem toevertrouwde gelden. Te Brakel sloeg een paard, gespan nen voor een wagen op hol; de land bouwer G. v. D., die mende, werd door het paard tegen het hoofd geslagen, waardoor de hersenpan gespleten werd. Daarna ging hem de wagen nog over het lichaam en werd hem een been gebroken. De geneeskundigen uit Bra kel en Gorinchem vreezen voor zijn le ven. Een korporaal naar de tuchtschool Daartoe is door den krijgsraad te Leeu warden veroordeeld de korporaal P. M. te Assen, wegens desertie. Hij gaat er voor een maand heen en wordt tevens gedegradeerd tot soldaat. Door den chef-veldwachter te Sloten (N.-H.) is een valsche rijksdaalder in beslag genomen, met de beeltenis van koning Willem III, jaartal 1872, ter wijl het randschrift ontbrak. Blijkens een gisteren ontvangen tele gram uit Santiago de Chili, heeft van de Hollandsche Maatschappij tot het maken van werken in gewapend beton in Chili in dienst zijnde personen, on der wie vele Nederlanders, niemand eenige schade of letsel ondervonden van de jongste aardbevingen. Uit Halfweg meldt men aan de N. R. Courant Onze brievengaarder PI., sinds 11/9 jaar met de waarneming van het kan toor alhier belast, een gezien, welwil lend jongmensch, is zoek. Bij overgave van zijn kantoor op gisteren, is hij niet verschenen, zoodat kantoor en brand kast op hooger last werden opengesto ken. De administratie was slordig, in gel delijke stukken (postwissels) was meer malen groote vertraging. Met een juiste verificatie is men nu bezig. Onder Sas van Gent, even over de Nederlandsche grens, heeft een herber gier een man, dien hij in gezelschap zijner vrouw vond, met een mes zoo danig in den buik gestoken, dat de ingewanden naar buiten puilden. De getroffene verkeert in levensgevaar. De dader is gearresteerd. Uit Lobith schreef men Zondag: Hedenochtend, omstreeks negen uur, heeft de alhier gestationneerde rijks veldwachter van Bentem, in het nabij deze plaats gelegen „Hol van Mozes", een strook bosch langs den oever van den Rijn, een menschelijk wezen aan getroffen, grootendeels verborgen onder dicht struikgewas. Te voorschijn gebracht, bleek het te zijn een geheel uitgeteerde man, te zwak om zicli alleen te kunnen voort bewegen. Met zachtte stem kon hij nog meedeelen hoe hij heette enz. Het laatst had hij als schilder gewerkt te Bocholt in Pruisen. Gedurende de jongste 14 dagen had hij zich opgehouden ter plaatse, waar hij nu gevonden is, zon der te eten, drinkende het Rijnwater, dat hij nu en dan uit de rivier haalde. De man, die er vrij fatsoenlijk uitzag, moest op een wagen naar de Tolkamer worden vervoerd, waar hij voorloopig in den politiewacht werd opgenomen. Daar werd hem aanstonds eenig ver sterkend voedsel toegediend, en midde lerwijl om den dokter gestuurd. Bij zijn komst constateerde deze, dat de onge lukkige in het laatste stadium van tering verkeerde. Welke beweegredenen de man heeft gehad, om op zulk een vreemdsoortige manier en plaats zijn dood te willen verhaasten (volgens den dokter is zijn einde zeer nabij), is men nog niet kunnen te weten komen. Inderdaad moeten ook sommigen hem, twee weken geleden, nog in oogen- schij nlij k betere conditie, langs de huizen rij en hebben zien gaan. De timmerman W. H., te Havelte (Dr.), beeft niettegenstaande zyn 80- jarigen leeftijd, geheel alleen op de begraafplaats zijn eigen grafkelder ge metseld. Op de zerk, die boven op het verwulf is aangebracht, staat als graf schrift gebeiteld: Hier rust WHgeboren te Havelte den 8 October 1829, aldaar overleden den De zonderlinge menschen zijn de wereld nog niet uit. Men schrijft ons uit Sittard d.d. 20 dezer In het naburige Pruisische grensdorp Susterseel is gisteren het volgende dra ma afgespeeld: De 25-jarigejongedoch- ter J. was in dienstbetrekking te Rheijdt bij M. G. en had aldaar verkeering aan geknoopt met een 56-jarig weduwnaar met 7 kinderen. Trouwbeloften zouden gedaan zijn, doch het meisje keerde terug naar Susterseel, omdat haar ouders met het huwelijk niet instemden. Gis terenmorgen wachtte de verliefde we duwnaar het meisje ©p in den tuin harer ouders en loste twee revolverschoten op haar, waarvan een kogel het meisje rakelings langs den mond ging, de bo venlip raakte en twee tanden verbrij zelde; een tweede schot, dat wel doo- delijk zal zijn trof het meisje in de rechterzijde. De vader van het meisje kwam toegeloopen, en do minnaar loste toen ook nog twee schoten op dezen en bij het vijfde schot nam hij zijn re volver in den mond en brijzelde zich de hersenpan. Maandagmiddag brak in Veendam een vreeselijke brand uit, doordat een zoontje van den heer H. Veenhuizen, wonende in de nieuwe boerderij aan het Westerdiep, met vuur in de nabij heid van stroo kwam. Van het stroo sloegen de vlammen over naar het Oos- terdiep, waar hier en daar verschil lende huizen in brand geraakten. Negen gebouwen zijn totaal afgebrand, waaronder twee groote boerderijen, de Doopsgezinde kerk met toren en de villa van den kassier Douwes. Ruim twintig spuiten waren op het terrein aanwezig. De brandweer was goed georganiseerd. Vele huizen leden water- en vuurschade. Men schat de schade op ongeveer 80 duizend gulden. De heer J. C. N., commies der pos terijen en telegrafie te Helmond, nog zeer onlangs van Nunspeet naar eerst genoemde plaats overgeplaatst, is sedert Zaterdagavond spoorloos verdwenen. I)e politie, die dadelijk een onderzoek naar den toestand zijner zaken instelde, bewaakt sedert zijne woning. In verband met de poging tot moord, in den nacht van 15 op 16 dezer ge pleegd op den opzichter van den polder Walcheren, den heer B., te Westkapelle, is door den officier van justitie t® Mid delburg een belooning van f 1000 uit geloofd aan dengene, die aan de justitie zoodanige inlichtingen verschaft, dat, de dader of daders daarvan worden ont dekt en veroordeeld. Uit Nieuw Vennep (Haarlemmermeer) meldt men aan de Tel. Zekere Dunneweg, alhier, had de ver regaande laagheid zijn hond, die afge leefd was en waarvan hij dus bijna geen dienst meer kon hebben, levend te be graven. Dit ging niet gemakkelijk; de hond wist, ook nadat D. de aarde aan den kant goed had vastgetrapt, zijn kop telkens weer boven te werken. D., hier over vertoornd, nam hierop een riek en doorstak daarmede kop en lichaam van het arme dier; o.a. werd een oog geheel uitgestoken. Toen eenige perso nen, met medelijden voor het arme dier vervuld en verwoed over deze beestach tige dierenmishandeling, D. te lijf wil den, vluchtte deze in zijne woning. Een der omstanders schoot daarop het arme dier dood en verloste het op die wijze uit zijn verschrikkelijk lijden. De politie, bij wie onmiddellijk aan gifte werd gedaan, begaf zich naar de plaats, waar het ergerlijke feit was voor gevallen en maakte proces-verbaal op van het voorgevallene. Men schrijft uit Arnhem aan de Geld. Samen trokken ze er op uit: v. M. en d. H., twee bekende individuen, met een handwagen de Rijnbrug over in de richting van Eist. Oogen, die het tweetal niet vertrouw den, hadden ze zien gaan. Er was zeker hier of daar in de buurt een doode koe of ander cadaver, dat binnengesmokkeld moest wordenAlzoo werd door de po litie streng toezicht gehouden op de toegangswegen naar de stad. Eindelijk 't was reeds 9 uur daar kwamen beide sinjeurs, duwende een zwaar beladen handwagen met ge vulde zakken, die bij onderzoek de over blijfselen eener koe bleken te bevatten. Een keurmeester bevond 't geheele zoodje schadelijk voor 't gebruik, nam het in beslag en den heeren werd pro cesverbaal aangezegd. De berichtgever van het Handelsblad schrijft: Het onverwachte onderzoek in zake het verstrekte brood te Naarden, waar door dienstweigering volgde, is reeds begonnen. De waarnemende commandant van het 2de reg. vest.-arL luit.-kol, Brox, is te Naarden geweest, ten einde een onderzoek naar een en ander in te stellen. In verband met de vraag of de klacht al dan niet gegrond was, diene, dat bij dienstnota van 15 dezer, bij de afd. van het 2e reg. vest-art. het volgende werd ter kennis gebracht: „In verband met de aanwezigheid in het magazijn van levensmiddelen van meel van minder goede qualiteit, zal voorloopig brood worden verstrekt, gebakken van gebuild meel van uit stekende qualiteit". Op het eiland Tholen hebben de boe ren dezen zomer veel last van hazen; er zijn er dan ook buitengewoon veel. Niet zelden ziet men er, vooral in den schemertijd, als de velden door het werkvolk verlaten zijn, groepjes van zes tot tien met elkaar aan het spelen. Ge durig ziet men er een of twee op den weg of op het land rondhuppelen. Dat de landbouwers deze spring-in-'t velds gaarne zouden missen, laat zich denken ze doen veel schade aan de boonen en aan de bieten. Nu er tengevolge van de overstrooming in Maart aan de Noordzijde van het eiland Tholen, met name in de gemeenten Oud-Vosmeer, Sint Annaland en Tholen zoo'n groote uitgestrektheid land onbebouwd is ge bleven, zijn de hazen ook daardoor in de aangrenzende polders menigvuldiger dan ooit, omdat in het verdronken land voor hen geen voedsel te vinden is. In een der Twentsche dorpen, te Glanebrug, is een kind gestorven van den arbeider A., dat behekst bleek, ten minste de moeder vond een krans van veeren in het hoofdkussen. En toen het bleek, dat de krans wel in de kachel, maar niet onder de tafel wou branden, bestond er geen reden om te twijfelen, meende de duivelbanner. Nu moest de heks nog gevonden woideu. Dat bleek ge makkelijk werk. De duivelbanner plaat ste zich met een glas water onder de tafel en wist weldra te zeggen hoe ze er uitzag. Het was de tante der moeder, een 70-jarige vrouw. En toen deze kwam om de ouders te troosten, werd ze lang niet vriendelijk ontvangen: ze werd door den vertoornden vader mishandeld. Het oude mensch heeft zich onder behande ling van den dokter moeten stellen, terwijl de politie een onderzoek heeft ingesteld. Ter hoogte van het Malieveld te 's-Gravenhage is Zondagnacht door een stoomtram der S.S. welke te kwart voor één naar Scheveningen vertrok, een circa 25-jarig tot dusver onbekend gebleven man, overreden en onmiddel lijk gedood. In de Israëlietische kerk te Alkmaar is Vrijdagnacht de bliksem ingeslagen. Aanzienlijke schade werd aangericht aan het dak, een groot gat werd hier in geslagen. Ook in een gaspijp in de kerk werd een gat geslagen. Gelukkig was de hoofdkraan gesloten. Meikvoedsel voor KinderenenZieken. Rurgerljjke Stand. Woudrichem, over de maand Juli. Getrouwd: Gerrit Groene veld, 24 j., en Grieta Groeneveld, 20 j.Pieter Vink, 21 j., en Johanna Antonia Kentie, 21 j. Afloop Aanbestedingen. PER TELEGRAAF. Men schrijft ons, en de brieven zijn al tijd vervat in dezelfde termen. Mannen, vrouwen, jonge meisjes, gelukkige ouders, allen betuigen ons hunne voldoening over de verlichting en de genezing die de Pink Pillen hen hebben gebracht. Wij zouden al die brieven willen afschrijven, maar de ruimte der courant laat dit niet toe, want er zou geen voldoende plaats voor de an dere nieuwsberichten overblijven. Toch ge ven wij hier eenigen ervan: Mej. Laumen, oud 62 jaren, te Sittard, schrijft: „Ik, ondergeteekende, verklaar aan ver schrikkelijke pijnen in den rug en in de maag te hebben geleden. Ik heb veel me dicijnen gebruikt die zonder resultaat ble ven. Door herhaald lezen in de couranten van genezingen door de Pink Pillen besloot ik deze te beproeven en het resultaat van die proef was zoo gunstig dat ik met de behandeling ben voortgegaan tot mijne volkomene genezing". Mej. C. Melissen, te Zegge, oud 59jaren, schrijft: „Ik heb gedurende 5 jaren aan maag krampen en pijnen in de zij geleden. Ik had geen eetlust en kon niet rustig meer slapen. Alle middelen, behalve de Pink Pillen, waren niet bij machte mij te ge nezen. De Pink Pillen daarentegen hebben mij onmiddellijk veel goed gedaan. Zij hebben mij genezen en ik heb er groot vertrouwen in". Mej. P. Sweep-Reynen te Tilburg, schrijft: „Ik, ondergeteekende, verklaar gedurende langen tijd te hebben geleden aan ernstige algemeene verzwakking, en het verheugt mij U te kunnen berichten, dat de Pink Pillen mijne krachten hebben versterkten mijne wankelende gezondheid hebben her steld". De Pink Pillen zijn een uitstekend middel. Zij genezen, daarvan leveren wij u dagelijks de bewijzen. Aarzel niet ze te gebruiken, zij zullen goed voor U zijn, want zij zijn goed voor alle gestellen. Zij genezen bloed armoede, bleekzucht, zenuwlijden, alge meene verzwakking, maagkwalen, rheu- matische pijnen, St. Vitus-dans, zenuw verslapping. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepöthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. llarklherlclKcn. Waterhoogte Maastricht (brug). 20 Aug. 0.39 M. beneden 0. 21 0.43 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 18 Aug. 1.10 M. 0.58 M. - N.A.P. 19 1.30 0.68 20 1.04 0.52 21 1.22 0.58 VAN ONDER Hedikhnizen, Engelen, Vlijmen en Baardwijk. zal llaandag Augustus 1906, des voormiddags 8| ure, ter herberge van J. M. SPIERENBURGH in het „Wapen van Amsterdam" te Heusdenin het open baar Nadere inlichtingen geven de Opzichters A. van Bokhoven te Haarsteeg en P. Wa genmakers te Heesbeen. Breeder bij biljet omschreven. op Donderdag 30 Augustus '06: A. te SLEEUWIJK, aan het Veer, des voormiddags 10 uur precies te beginnen; B. te WERKENDAM, aan den Boom, des namiddags 2 uur precies te beginnen; op beide plaatsen een groote partij als: Planken, Delen, Ribben, Palen, geschaafde en geploegde Delen, Achter delen, Latten, Amer. grenen 2 dms. Planken en zwaarder voor schoeiïngen, dorschvloeren, brugdekken enz., Hek kenschroten, Eiken Delen en Ribben en wat verder ten verkoop zal worden aan geboden. Ad verten tiëu. Het WINKELHUIS met WONIN GEN aan de Hoogstraat, aldaar, getee- kend 156, 156a en 156b, kadaster A, 1060 1063, groot 1 A. 65 c.A., ach ter met vrijen uitgang in de Keizer- Karelstraat, voor de Weduwe en Erven Chr. Verhejj Jz.; op Donderdagen 30 Augustus en September 1906, telkens des namiddags 8 uur precies, in het Café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te Inlichtingen en biljet gratis te bekomen ten kantore van den Notaris. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, zal Vrijdag <leil ®-t Augustus 1906, de3 voormiddags 104 uur precies, in het Café van H. VAN DER MADE, aan het veer, te W«k, in het openbaar verhuren op de Kerkverreweide, onder Wijk, in 15 perceelen, als van ouds. het aangenaam en opwekkend tafelwater;tevens heilzaam voor lever-en maagziekten [kost per ^literflesch15cënt] Verkrijgbaar te Heusden bU ADR. SPIERENBURGH. Ondergeteekende brengt gaarne openlijk liulde aan de Heeren LUGT SOBBE Co. te Amster dam, in hunne hoedanigheid van Assura deurs, voor de roiale wijze waarop genoemde Heeren aan mij volledig hebben vergoed de waarde van waschgoed, dat bij eene AVaselivrouvv te Heusden ver brand was en dat verzekerd was on der de goederen, die zich in mjjiie woning bevonden. ANTHONY COX. t en betaalt geen groote prijs, Voor f 21, te koop aangeboden een spiksplinternieuw hoogarm, met prachtige luxe afsluitkast, 8 jaar garantie. Gratis te bezichtigen bij Hoogstraat 98, Rotterdam, Geboren Dirkje Willemina, d. v. L. Pellikaan en D. W. Pellikaan Cor nelia, d. v. Jacob Struik en D. Kapteijn Jan, z. v. S. de Kriek en L. Verbeek; Nicolaas z. v. IJ Kilwinger en N. A. v. d. Stelt; Willem Frederik, z. v. J. Weverling en M. M. van Marsbergen. Overleden: Alexander Kentie, 84 j., wed. v. Geertrui Anthonet Ridderhof; Alberdina Tijsina Adriana Groeneveld, 3 mnd.Jannigje Bax, wed. v. Samuel Otto; Pieter Borg, 5 mnd.; Johannes van Zijl, 5 mnd. 15 Aug. Prov. best, van Zeeland, lo, het verrichten Tan baggerwerk in het kanaal en de buitenhavens te Terneuzen. Raming f 5750. Minste inschrijver A. F. Velker, Sliedrecht, Toor f 5844. 2o. De voorziening der boorden van het kanaal van Terneuzen Raming f 1200. Minste inschrijver R. Verschelling te Terneuzen. voor 1 f 869. 20 Aug. Prov. bestuur van Limbnrg, het maken van werken tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas onder Vierlingebeek, Bengen, Gennep en Otter- sum, in 2 perceelen. Raming pere. 1 f 25.600, perc. 2 f 34.400. Perc. 1. Minste inschrijver P. W. van Hatten, Zalt- Bommel, voor f 28.952. Perc 2. Minste inschrijver W. G. van Heeswijk Zoon, Nijmegen, voor f 86.480. 21 Aug. Prov. bestuur van Groningen, het maken van werken tot voortzetting van de uitbreiding van de haven te Delfzijl. Raming f 112.000. Minste inschrijver A. van der Mejjden Azn. te Har- diniveld, voor f 128.400. 22 Aug. Min. van Waterstaat, lo. het maken en herstel len van oevervoorzieningen langs de Bergsche Maas. Raming f 27.600. Minste inschrijver O. Vissers, Drunen, voor f 27.300. 2o. Het maken van twee lage landhoofden voor de schipbrug over de Maas, tusschen Hedel en Empel, het wijzigen van de lage toegangswegen tot die brug en eenige bijkomende werken. Minste inschrijver H. van Dijk, Doesburg, voor f9957. WERKENDAM. De zetting der boter ie deze week op de markt 70 ets., in de winkels dus 75 et', per half kilo. Eieren f 1.00 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.70 in de winkels dus f 0.75 per h. kilo. Eieren f 0.95 per 26 stuks. OOR1A LÜAM, 20 Aug. Op ds veemarkt waren ht- ten aangevoerd 322 runderen, waarvan de prijzen war alt volgt i Zware kat/koeien f 180 a 240, kalf aanren f 140 i 200, melkkoeien f 160 a 210, twee-en-halfjarige ossen f o f anderhalf-iarigs f 90 120, juitte -aar- tt 100 a 180, pinken f 60 a 90 graikalversu f 30 a 45 nuchtere kalveren 8 a 16 schapen f a f lammeren f h per »fuk Boter f 0.70 a 0.75 per half kilo, neren 1.05 1.10 per 25 stuks, kippen f 0.75 a 0 80 per stuk, Aangsvoerd 26 vette varkens, -an 23 25 «ent pe> half kilo. 705 biaoen f 9.— 18 ver stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ristarwt 8.10 a 8.20. Roode dito 7.30 h 7.45, Witte dito 7.50 7 70 Inl. rogge 5.1 5.20, buitenl. ditc 4.90 1 5.00, Gerat 4.7 1 4 4.80, haver 8.60 3.70, dnirenboonen ƒ7.50 7.60 blanwe erwten - a maia 75 pd. f 4.75, a 4.85, alles naar kwaliteit en per hectoliter verhandeld. KOlïERDAM, 20 -21 Aug. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 539 vette runderen1059 magere, dito 491 vette en graskalveren, 103 nuchtere kalveren, 1580 schapen of lammeren, 454 varkens, 251 biggen, 2 bokken tf geiten, 4 paarden, veulens, ezel. De prijzen waren ale volgt i runderen 1# qual. 80 sent Ie qual, 52 tent, 8« qual. tent; kalveren 1» rual. 100 tent, 2e quad. 64 i 70 tent; schapen 1» raai. 56 tent, 2e qual. 50 tent, aüet per kilovarken 42 52 tent, lieht soort 42 i 44 fut, alles per kilo Zeeuwsehs sieren f 8.90 i 4.10 Overmaassehe dito f 4.20 èt ƒ4.40 de 100 stuks- Op de botermarkt werden aangevoerd 66/8 en 43/16 ton, en 838 stukken 4 h. kilo prijs \e qual. f 55 9' aual, f 52 Sc au el, 48. -er halt Hla 70 r 75 ets. EN Het College van Regenten der Godshuizen le Heusden, te Werkendam door van: Dewerken. Voor den Heer P. VAN TIENIIOVEN, voor 5 jaren. Oudheusden, Augustus 1906. 9 Amsterdam, 's-Gravenhage, Dordrecht, Culemborg, Tiel en Gouda.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3