kigen voor een dag werkens nu en dan een stuk roggebrood met eenige stom pen toe De ballingen in het dorp Nowoje in bet noorden van het gouvernement To bolsk kunnen geen werk vinden en be legerden, door den honger gedreven, de poorten der gevangenis, smeekende om daar te worden opgesloten. Ook dit verzoek werd geweigerd. Zoo leven er ginds duizeuden lieden wier aantal nog dagelijks toeneemt. In het gouverne ment Tobolsk alleen telt men bij de 1625 politieke ballingen. Bij Pjëtigorsk in deu Kaukasus zijn in een dichtbezetten personenwagen een bankkassier en een hem vergezel lende gendarme zwaar gewond; de da ders wisten met 17,000 roebel uit den trein te springen en in een bosch te verdwijnen. Te Kinesjma bij Kostroma zijn den kassier der fabriek Bahakin 28,000, te Iwanof-Wosn essen sk den kassier der fabriek Janjoenenski ?0,00d roebel ont roofd. De daders ontkwamen. Bij <le opening van een postzak uit Eriwan, waarin volgens de bijbehooren- de dienstpapieren voor een waarde van 148,000 roebel aan bankbilletten en an dere geldswaardige papieren moest zit ten bleek op het hoofdpostkantoor te St. Peterburg niets te zijn dan wat vod jes papier met stukken lood erin. Van buiten was er niets aan den zak te zien. In overeenstemming met de kieswet, is door bet Russische gouvernement besloten, dat de leden van de vorige Doema, die het manifest van Veaborg hebben ondergeteekend, niet kunnen worden gekozen bij de nieuwe verkie zingen. Er worden nog voortdurend menschen uit de puinhoopen te Valparaiso, waar onder zij bijna een week hadden ge legen, levend te voorschijn gebaald. Een deel van het kerkhof is met de doodkisten een heuvel afgegleden, waar door de kisten open vielen. De lijken verspreiden een ondraag- lijken stank. De overheid wil ze met ongebluschte kalk bedekken, maar daar velzetten zich de priesters tegen. Er valt veel regen die het herstel lingswerk aan den spoorweg belemmert en het lijden van de menschen, die in de openlucht kampeeren, verergert. De burgemeester van Valparaiso seint aan de Matin, dat de ramp te Valpa raiso 2000 dooden heeft gemaakt. De kalmte keert langzamerhand terug. De handelslui zetten.zich, ondanks de ont zaglijke verliezen, met nieuwen moed aan het werk. De republiek zal zich alle mogelijke geldelijke offers getroos ten om de schade te herstellen. Japan heeft aan het departement van huitenlandsche zaken te Washington kennis gegeven, dat Dalni op 1 Sep tember a.s. voor den handel van alle volken zal worden opengesteld. Te Hamburg is een jonge uit Rus land in hechtenis genomen, die in zijn gezicht en aan de handen zware brand wonden droeg. De gevangenen weigerde alle inlichtingen over zijn persoon. Bij een huiszoeking te zijnent vond men een aantal revolvers en ontplofbare stoffen, vooral pikrinezuur, verder vracht brieven, rekeningen enz., waaruit bleek dat wapens en ontplofbare stoffen naar Rusland verzonden waren. De bezen- dingen waren voor de Oostzeehavens bestemd. Uit Galvestond, in Texas, wordt be richt, dat de Chileensche aardbeving belangrijke wijziging heeft gebracht in den inhoud van de petroleumbronnen aldaar. Een veel dunnere vloeistof komt thans te voorschijn. Geologen verklaren, dat nieuwe on- deraarsche kanalen moeten zijn ont staan, die waarschijnlijk in wijden kring, uitdroging van bestaande pe- troleumbronneii zullen veroorzaken. Een telegram uit St. Louis (Senegam- bië) meldt; Hevige overstroomingen hebben bijna alle huizen te Kayes ver nield. Een groot aantal inboorlingen zijn verdronken. Het water vaagt heele plaatsen weg en vernielt de voorraad schuren. De schade beloopt 20 millioen frs. Duizenden inboorlingen hebben ge brek aan eten. De bladen te Madrid deelen de akte van beschuldiging mede over den aan slag van 31 Mei j.l. De rechtbank houdt de beschuldiging vol tegen Ferrer, directeur van de „moderne school" te Barcelona, die Morall na den aanslag verborg, en tegen Mayoral Matta en diens vrouw, die Morall hielpen bij zijn vlucht. De akte geeft aan, dat bij den aan slag 25 dooden zijn gevallen en 109 personen zijn gekwetst, van welke 14 herstellende zijn. Te Winz aan de Roer heeft een ren tenier, die daar zeer gezien was, zich op den dag van zijn diamanten brui loft opgehangen. Hij was 90 jaar oud. In ons vorig no. maakten wij mel ding van de ramp van het gezin Fabre te Roussenac, waarvan alle leden ver giftigd waren door met een mengsel van lood en tin vertind keukengerei. Van dat gezin is nu ook nummer dri« overleden en de toestand van de over levenden blijft hoogst gevaarlijk. In middels komt er bericht, dat er ziel nieuwe gevallen van loodvergiftiging hebben voorgedaan in den omtrek vai het plaatsje. Wel 7 gezinnen blijken aangetast. De algemeene raad van Aveyron heef. een motie aangenomen om de over heidspersonen tot wier bemoeiingen do volksgezondheid behoort, en de justitie, aan te sporen, onmiddellijk in te grij pen om meer kwaad te voorkomen ei de schuldige ketellappers op te sporen. Te Bavert bij Ohligs (Rijnprovincie) is door den dood van een kind var. zes maanden een droevig familietoonee. aan het licht gekomen. Het kind is aai overmatig gebruik van sterken drank, dien de moeder het ingegeven had, be zweken. Het echtpaar is uit Nederland afkomstig, is zelf aan den drank ver slaafd en van de 18 kinderen die hes in den loop der jaren gehad heeft, zijn 14 onder dergelijke omstandigheden ii. het eerste halve levensjaar gestorven. Toen de politie de woning binnen drong, vond zij de echtgenooten in een. onbeschrijflijken toestand van verwaar loozing. Een Londensch timmerman had zoo veel overgelegd, dat hij, te Basildon in Essec, buiten kon gaan wonen, al was het in een hut en in een afgelegen oord. Hij had het daar met zijn vrouw best alleen plaagde hen het gebrek aan wa ter. Zij haalden 't wel uit een put van een buurman, maar die verbood he hun ten laatste. Eenige dagen geleden gingen nu man en vrouw heel in de vroegte naar den put om ongemerk water te halen. Een zoon van den buur man, 20 jaar oud, schoot hen daar me een dubbel jachtgeweer dood. Hij heef al bekend; misschien is een jongen broer medeplichtig. Aan de school te Willisau, Zwitser land, is een ongelooflijk schandaal aar 1 het licht gekomen. Het hoofd ontdekte dat 50 meisjes en jongens, met mede werking van volwassenen, ongeoorloofde betrekkingen met elkaar onderhielden Hij verhoorde verschillende leerlingen en bracht hen tot een uitvoerige be kentenis, waarvan hij dadelijk aan de schooloverheid kennis gaf. Tot dank werd hij door de verwoede ouders vai de kinderen openlijk uitgejouwd en door sommige moeders bespuwd, waarna hij de pijnlijke aangelegenheid voor de rechtbank bracht en de schuldigen liet, straffen. Van de meisjes, die bij het schandaal betrokken zijn, verkeeren er zeven in gezegende omstandigheden. De Daily Mail verneemt uit Teherar. dat de toestand in Perzië allertreurigst is. In de provincies heerscht regeering- loosheid. De schatkist is leeg, alle be schikbare hulpbronnen zijn verpand en het leger, dat in maanden geen soldij heeft gekregen, is oproei ig. Er zijn dagelijks oproertjes tegen de regeering. De eenige betrouwbare troepen te Te heran zijn 500 man Russische kozak ken. De mollah's zouden de praktijken van de Russische omwentelingsgezinder! willen navolgen. Daarbij komt dat de panislamietische leer veld wint en de Perzen er veel voor voelen, om den Sultan van Turkije als hun opperhoofd uit te roepen. Niemand bekommert zich om den Sjah, die lichamelijk achteruitgaat eri geen gezag meer heeft over zijne onder danen. De Daily Mail insinueert dat Duitsch- land uit den wanordelijken toestand munt tracht te slaan. van 2150 meter per minuut afgelegd. De eerste aangekomen duif had met eene snelheid van 1225 meter per minuut gevlogen. Naar de Daily Telegraph uit Kaap stad verneemt, is het geheimzinnige eiland, waar een Engelsche expeditie aan boord van de Xema, diamanten hoopt te vinden, geen ander, naar men gelooft, dan het eiland Mercury, bij Spencer-baai, ongeveer 160 K.M. ten N. van Angra Pequena. Het is een van de vele Engelsche eilandjes die vlak op de kust vanDaitsch Zuidwest-Afri- ka liggen. l*lHat<»eMik Nieuws. Oudheusden, verzoekt men ons er op te wij zen, dat de daarin genoemde huisvrouw niet is geschopt, maar slechts de deur is uitgeduwd en ook het kind niet is gevallen. Btivinenland. Men meldt uit Den Haag: Tot dusverre is er geen verandering gebracht in het voornemen van H. M. de Koningin, om de zitting der Staten- Generaal op Dinsdag 18 September in persoon te openen, waartoe H. M. den Zaterdag te voren in de residentie wordt verwacht. Le Nouvelliste, een krant van Bor deaux, bevat een stuk, waarin een ze kere heer Duché volhoudt, dat Dreyfus een verrader is, en dat de heele reha bilitatie een doorgestoken kaart is ge weest. Duché tart Dreyfus, hem voov het hof van assizen te dagen, voor de jury, wegens laster. Maar hij verwacht niet dat Dreyfus komen zal. „Gij zult vluchten voor de rechtspraak des volks, zooals gij voor de militaire rechtspraak gevlucht zijt". Misschien zal Dreyfus den heer Duché zijn zin doen, dat hij hem wegens las ter vervolgen zal, maar de rechtspraak des volks, de jury, heeft daar niet mee te maken. De heer Duché zal dan tegen over Dreyfus staan voor den burger lijken rechter. Malzatan, een stad van 15.(L0 in woners in Mexico, is door overstroo mingen grootendeels verwoest. Het had dertig dagen aan een stuk geregend. Honderden inwoners hebben geen on- derkomen en de schade moet millioenen dollars beloopen. j Onlangs nam een heer te Charleroi, die de duiven vooi een prijskamp moest loslaten, een zwaluw mede, die hij met de duiven in vrijheid liet. De zwaluw, die haar nest had onder zijn poort t Montignies aan de Samber, werd root geteekend, ten einde haar goed te kun nen onderscheiden. De zwaluw was om 10 ure 20 terug en de eerste duif om 11 ure 35. De zwaluw had de 215 kilo meter met eene gemiddelde snelheid - HEUSDEN, 29 Aug. Het Koninginnefeest op 31 Augustus a.s. zal door nagenoeg geheel Nederland met opgewektheid worden gevierd. Van uit alle plaatsen, zoo groote als kleine, leest men van voorbereidende maatregelen. Ook Heus- den, dat het voorrecht had vóór twee jaar de geliefde Vorstin in haar midden te heb ben, wist in 1904 en ook in 1905 open baarheid te geven aan haar gevoel van ver knochtheid aaD het Huis van Oranje. Waar om thans niets vernomen? Het kunnen niet altijd dezelfde personen zijn, die het initiatief nemen en familie omstandigheden beletten het enkelen om zicb thans aan het hoofd van de beweging te zettendoch moet daarom nu alles ach terwege blijven? De tijd is kort, slechts één dag scheidt ons van 31 Augustus; maar toch zou er met samenwerking nog wel wat verkregen kunnen worden. Het naburige Waalwijk gaf daarvan een paar jaar geleden het be wijs. Aldaar gaf men 's avonds geheel a l'improviste, een optocht met lampions, natuurlijk voorafgegaan door muziek. Na den optocht een concert op de Markt en geheel Waalwijk vierde feest. Zou dit nu ook in Heusden niet te verkrijgen zijn? Naar wij vernemen zullen de marktbe- woners reeds gezamenlijk een muziektempel doen verrijzen en onze muziek „de Fanfare der H. Familie" zal haar vroolijke toornen doen hooren in een volksconcert. Van alle huizen zal de driekleur wapperen, dat spreekt van zelf en groot en klein zal zich dien dag met oranje tooien. Wanneer nu enkele mannen van initia tief zich vereenigen en een feestplan weten vast te stellen, dat weinig voorbereiding noodig heeft en toch pakkend is, dan heb ben ze zich in de eerste plaats te verstaan met de muziek en het programma van den dag wordt op 31 Augustus, des mor- gens, bij bekkenslag bekend gemaakt, ofj te wel bij strooibiljet verzonden en we zijn er zeker van dat alle Heusdenaren gaarne zullen medewerken. Bij een nationaal feest worden alle haarkloverijen vergeten. Allen hebben slechts één doel Hulde te brengen aan onze geliefde lAoniiitf in WIJK. Bij de op heden gehouden aan besteding der herstelling van de aanleg- j plaats en van de Kerk der Nederl. Herv. gemeente te Wijk is ingeschreven als volgt aanlegplaats P. Koonings, Werkendam f 1332, H. de Leng, Woudrichem - 1240, H. Sterk, Heukelum - 1194, A. v. Es, Her wijnen -'1189, L. van 't Verlaat, Giessendam - 1176,- C. de Kooter, Werkendam - 1062, Kerk: K. A. v. Rijswijk, Heusden f 34^0, Jan van Wijk, te Wijk - 3322, Jacob van Wijk, te Wijk - 3311, H. v. Wijk, te Heusden - 3310, C. Honcoop, Veen - 2975, D. v. Alphen, Wijk - ^974, Het werk is aan de laagste inschrijvers n.l. C. de Kooter en D. v. Alphen gegund. In de afgeloopen week werden een 4-tal varkens door de ziekte aangetast, w elke er aan bezweken zijn. VEEN. Aan het kerkbestuur der Ned. Herv. Kerk alhier is dezer dagen een re quest toegezonden, inhoudende het verzoek om het kerkorgel in eene betere toestand te brengen, wat zeer noodzakelijk is. Een flinke som gelds is voor dat doel noodig; doch een orgel mag dan ook een sieraad van eene kerk genoemd worden. BABILONIëNBROEK, 28 Aug. In een onbewaakt oogenblik kreeg het 3-jarig zoon- j tje van G. B. alhier, zulk een slag van een veulen tegen z'n hoofd, dat er een gapende j wond ontstond die door een geneesheer i werd gehecht. GAMEREN. Gisteravond, omstreeks 7 uur, brak alhier brand uit bij de weduwe v. Alten, wat tengevolge had, dat het huisje in een oogwenk een prooi der vlammen was. Gelukkig was het stil weder, anders ware de ramp niet te overzien geweest. Door 't krachtig optreden der bevolking bepaalde de brand zich alleen bij dit per ceeltje. Een en ander is tegen brandschade verzekerd. Oorzaak onbekend. Gisteren werd door mej. B. Mojet, met gunstig gevolg, examen afgelegd voor acte Fransch. De aardappelhandel is iets vlugger. Geldersche kralen, welke aan de beurs ver kocht worden, brengen op 't oogenblik f 1.80 f 1.90 per H.L. op. GORINCHEM. Onze gemeente werd dezer dagen verrast met een schenking van f 5000, door een onbekende uit Rotterdam, gezon den aan B. en W. Op de Zaterdag alhier gehouden paar denmarkt waren aangevoerd 428 stuks. De volgende prijzen werden besteed: luxe paarden f 350 f 700; werkpaarden f 150 f 300; 2I-jarige f 175 a f 250; li-jarige f 150 f 225; veulens f 100 f 150; hitten f 60 k f 180. Veel vreemde kooplieden waren aanwezig. In luxe paarden was veel handel. De correspondent van de N. R'. Ct. te Batavia seinde gisteren Badoeng heeft het door de Indische regeering gestelde ultimatum afgewezen. De expeditie tegen Bali vertrekt waar schijnlijk in de eerste dagen van Sep tember; alles is gereed. Volgens een door De Telegraaf ont vangen telegram zou de expeditie 7 September naar Bali vertrekken. Van den gouverneur-generaal van Nederlandsch-Indië is telegrafisch be richt ontvangen, dat van het zelfbestuur van Badoeng een weigerend antwoord is ontvangen op de eischen die in de maand Juli j.l. aan de bestuurders van Balische landschappen Badoeng en Ta- banan als eindbeslissing in de hangen de geschillen werden gesteld, bij welke gelegenheid hun tevens de gevolgen van een verder verzet werden voorge houden. Rectificatie. Met betrekking tot een vorig bericht uit Naar aanleiding van het bericht in de „N. Zutph. Ct", waarin betoogd werd, dat de bewaking van H. M. de Konin gin op Het Loo onvoldoende is schrijft de correspondent te Apeldoorn van het „N. v. d. D." het volgende: „Niet dan met groote bevreemding en schouderophalen heeft men te Apel doorn dit zonderlinge nieuws gelezen, en zeker zou ik er het zwijgen toe heb ben bewaard, ware het niet, dat be doelde correspondentie aanleiding heeft gegeven tot allerlei verkeerde gevolg trekkingen en plannen, welke laatste zeker op een teleurstelling zullen uit- loopen. Tot aller geruststelling kan worden medegedeeld, dat de bewakingsdienst, zoo buiten als binnen het paleis Het Loo, en in het Koninklijk Park, sedert de laatste jaren bijzonder verscherpt is. Waar deuren of hekken met het oog op de gewoone werkzaamheden korten tijd openstaan, ontbreekt ook het ver- eischte toezicht niet, en wie wel eens een bezoek bracht ten Paleize of onge merkt het Kon. Park wilde binnen gaan, zal zeker ervaren hebben, dat de be ambten op hun post waren. Zonderling is 't dat de schrijver in de „N. Z. Ct." niet schijnt te weten van den recherche-dienst op Het Loo, wiens surveillance-systeem we, voorzich tigheidshalve, niet zullen uiteenzetten, maar van welke beambten (allen uit gezonden door de hoofdbureaux in de groote steden) 't bekend is, dat zij niet alleen toezicht houden op Het Loo, maar ook op alle wegen in den naasten en /erren omtrek op, de internationale treinen, welke Apeldoorn aandoen, etc. Menige aanhouding van vreemdelingen zonder middel van bestaan of van ver dachte individuen is reeds te danken aan de waakzaamheid der rechercheurs. Weet de schrijver in de „N. Z. Ct." ook niets van den bewakingsdienst der Kon. marechaussees te Apeldoorn en is 't hem onbekend, dat, geduren de de aanwezigheid van 't Hof op Het Loo, te Hoog-Soeren een brigade der marechaussees is gevestigd, zoo als van zelf spreekt ter surveillance in de Soerensche en Loosche bosschen, de omgeving van het Kon. Park en het Kon. Achterpark, waar H. M. en Z. K. H. zich veel ophouden. Wel geschiedt het toezicht zoo onop gemerkt mogelijk, zonder dat 't ooit de aandacht trekt, zelfs niet van H. M. maar dit belet niet dat ieder die in Apeldoorn een weinig meeleeft, weet wat in de omgeving van Paleis en Kon. Park voorvalt, weet, dat, ook des nachts, de „bewaker met zijn duffelsche jas" daar „niet alleen staat." Zoolang het toezicht op Het Loo ge regeld is als heden ten dage, mag zelfs de minste bezorgdheid misplaatst heeten en is bewaking in anderen vorm zeker onnoodig. Onder de surveillanten zijn ook de oud-gedienden flink vertegenwooi digd, getuige het korps Parkwachters van wie nog niet werd gesproken vóór het Paleis, allen mannen naar het ideaal van zekeren inzender in het „Koloniaal Weekblad"; veteranen met forsche kne vels en snorrebaarden, de breede borsten behangen met blinkend eere metaal, houding steeds onberispelijk-militair. Het vaderland kan dus voorloopig rustig zijn." Het woord is nu weer aan de „Nieuwe Zutph. Ct." Aangaande de vergiftigingszaak te Grauwedijk onder Ten Boer, vermeld de „Prov. Gron. Ct." in haar nummer van Zaterdag nog het volgende: Ongeveei 8 dagen geleden deden zich bij den 67-jarigen landbouwer W. J. H. en diens echtgenoote, wonende te Grau wedijk gem. Ten Boer, en eenige da gen later bij een drietal familieleden, die bij hem hadden gegeten, en verder bij het personeel, bestaande uit een vasten knecht, twee arbeiders en de vrouw van een dezer arbeiders ziekte verschijnselen vcor, die naar dr. Red- dingius van Ten Boer meende te kun nen vaststellen, het gevolg waren van het gebruik van vergif. Bij onderzoek bleek toen, dat genoemde personen al ien hadden gegeten van hetzelfde ge recht, n.l. de gort en dat dienstbode Grietje v. d. V., die het eten had klaar gemaakt en die daarvan niet had ge geten, niet ongesteld was geworden. De dokter heeft dadelijk na zijn on derzoek aan den burgemeester het re sultaat daarvan medegedeeld en deze oordeelde het noodig den officier van justitie met de zaak in kennis te stellen. Het gevolg van het onderzoek was, dat er tegen de genoemde dienstbode zulke zware vermoedens rezen, dat de officier van justitie zich 's avonds nog met den veldwachter van Ten Boer naar Garrelsweer begaf, naar de woning van de ouders van Grietje, die juist den dag te voren plotseling, zonder opgaaf van redenen naar het ouderlijk huis was vertrokken. Na een kort ver hoor werd de verdachte gevangen ge nomen. De verdachte, een niet onknappe boerendeern, is nog nimmer met poli tie of justitie in aanraking geweest. Wel staat zij in haar omgeving bekend als een meisje, dat veel van het sterke geslachl houd en daarmee dolgraag uit gaat. Zij blijft alles ontkennen, doch het feit, dat alléén zij niet werd ver giftigd en de omstandigheid, dat zij vluchtte zoodra het vermoeden werd uitgesproken, dat vergif de oorzaak van de ongesteldheid der patiënten kon zijn, moet aanleiding tot haar gevan genneming zijn geweest. Het vermoeden bestaat, dat voor de vergiftiging arsenicum is gebruikt. Allen die van de gersienbrij hebben gegeten, zijn bijna hersteld; de heer H. is echter nog bedenkelijk ziek, zoo dat er gevaar voor zijn leven bestaat, ook zijn echtgenoote is nog zeer zwak. Men veronderstelt, dat zij vooral zulke nadeelige gevolgen van het gif hebben ondervonde,n omdat het hun meer dan eens zou zijn toegediend. De drijfveer tot de daad heeft men nog niet kunnen vinden. Dat de ver dachte een wrok tegen bepaalde per sonen zou koesteren, valt niet te den ken, omdat zoowel het personeel als den heer H. en diens echtgenoote on gesteld zijn geworden. Vermoed wordt dat men hior te doen heeft met een geval van hysterie. Aangaande deze vergiftiging lean nog worden gemeld, dat een der slachtoffers de oude heer H., overleden is en diens echtgenoote nog bedenkelijk ziek ligt. Het lijk van den heer H. is naar Gro ningen vervoerd, om nader te worden onderzocht. De overige patiënten zijn geheel of nagenoeg hersteld. De gemeente Utrecht zal den 4en September a.s. een 100-jarige in haar midden hebben. Ds. J. P. Kerkhoff, emeritus-predikant bij de Ned. Herv. Kerk, wonende Tol steegsingel O. Z. 37, hoopt op dien dag zijn lOOen geboortedag te herdenken. Ds. J. P. Kerkhoff, geboren 4 Sept. 1806, deed in 1829, zijn candidaats- examen tot toelating tot de evangelie bediening en aanvaardde 9 Augustus 18^.9 zijn ambtsbediening in de gemeente Altforst en vertrok van daar in 1840 naar Werkendam. 1 October 1883 ver kreeg ds. Kerkhoff na 51-jarige evan gelie-bediening zijn eervol emeritaat, en vestigde zich toen metterwoon te Utrecht. De heer ds. J. P. Kerkhoff heeft zijn studiën volbracht aan de Hoogeschool te Utrecht en was ingeschreven als lid van het studentenkorps. Uit Goedereede schreef men Maan dag: Drie jongelieden, K. 'S., A. O. en M. L., uit deze gemeente,.van respectieve lijk 19-, 20- en 31-jarigen leeftijd, die Zondagnamiddag 'per roeiboot een plei- ziertochtje- naar Hellevoetsluis maak ten, zijn tot heden niet teruggekeerd, terwijl evenmin bekend is, waar zij verblijf houden. Zooals licht te begrijpen valt, heb ben de ouders der jongelieden den nacht in doodsangst doorgebracht. Hedenmorgen heeft één der vaders van de drie jongens, M. L., zich naar Hellevoetsluis begeven tot het instellen van een onderzoek. Volgens een later bericht zijn de drie jongelieden Maandagavond eerst in de ouderlijke woning teruggekomen. Twee hunner wisten nog in het roei bootje weder de gemeente te bereiken terwijl de derde te Hellevoetsluis werd opgenomen door de blazerschuit GO 5, bevaren door schipper G. Tanis, die was uitgevaren om de vermisten op te sporen. Als een curiositeit meldt men uit Wilhelminadorp aan de Middelb. Ct., dat daar een vlooienplaag is ontstaan. Niet dat die aan een zekere onzinde lijkheid van huismoeders moet toege schreven worden, want die lastige dieren

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2