Orgelbespeling Hensieiscta Dameskoor, Bruine Imnaakpotten, Openbare Verhuring 15.06.11 Heet. Bouwland Publieke Houtverkoopiag. Stoomdrukkerij L. J. VEERMAN, Heusden, 25 Rouwbrieven bedrukt vanaf f 1.50 alle Dames-, Heeren- en Kinderschoenwerk. UITVOERING Kristal-, Glas- en Aardewerk DRACHEN-QUELLE Dienstbode DE HEIDE om te hooien, zal publiek verkoopen: Wat is noodig op Fifai 31 A Ontvangen verhmren: Notaris KERKHOVEN, te Werkendam, U van Herwaarden, NATUUR BRONWATER huisvesten hoofdzakelijk in schuurtjes en mestvaalten. Men schrijft haar toe aan het indertijd overbrengen van nachtlegerstroo. Reeds eenige dagen is men bezig deze bezoekers te verdelgen. Door mid del van een motor wordt de brandspuit daartoe gebezigd, en arbeiders in hooge laarzen werken gedurig de mestvaalten om. erstandige menschen houden zich als vanzelf op een afstand voor de spring-in-'t-velds, doch de kinderen, nieuwsgierig als ze zijn, loopen wel eens bij hun bezoek van die diertjes op, zoodat menigeen er in 't huisgezin ook van geniet Men meldt ons uit Wijdenes: De storm van Zaterdag, die vergezeld ging van een hoos, heeft hier groote schade aangericht doordat mosterd- en andere zaadhokken bij menigten over het veld verspreid werden. Hoeveel zaad verloren zal zijn gegaan is nog niet bij benadering te schatten. Ook in de vele boomgaarden hier heeft de storm verschrikkelijk huis gehouden. Bij honderdon manden is rijp en groen naar beneden gekomen. Men schrijft uit Sittard dd. 23 dezer: De buitengewoon hooge loonen die thans, uit gebrek aan werkkrachten in Duitschland betaald worden aan brikke- bakkers, stukadoors, metselaars en grond werkers, hebben gewoonlijk dit gevolg, dat als dit volkje met een groote partij marken op zak, een paar maal in den zomer, meestal met kermis, naar huis komt, deze marken ook grootendeels in drank worden omgezet. Zoo ontstond gisteren weer in het naburige Munster- geleen groote ruzie tusschen een drie of viertal personen, die in D'.itschland werkzaam geweest zijn en aldaar een hoop marken verdiend hadden. Zekere S. (Spijkers), brikkebakker te Wintraek ontving tien steken en messneden, zoo dat zijn leven in gevaar is en hem de laatste sacramenten moesten toegediend worden. De dokter had wel een uur werk, vooraleer al de wonden gehecht en verbonden waren. De politie heeft een lastig onderzoek naar den dader, daar vele personen in de vechtpartij betrokken zijn. Men meldt uit Bolsward, dd. 27 Aug. aan de Leeuw. Ct. De sterkedrank eischte hier weer een offer. Iemand uit Leeuwarden, zekere D. A., die gisteravond, vergezeld van drie kindertjes, plaats had genomen in de laatste tram die van hier naar Sneek vertrekt en sterk „onder den invloed" was, weigerde, ofschoon hij geld genoeg bij zich had, toen de conducteur zich daarover aanmeldde, de vracht voor zich en zijn kinderen te betalen Natuurlijk dat dit aanleiding tot onaangenaamhe den gaf, waarvan het gevolg was, dat de man, niet ver van Bolsward reeds uit de tram werd gezet. Hij schijnt daarna langs den weg gedoold te hebben en op de rails in slaap gevallen te zijn. Althans door de laatste tram die uit Sneek vertrekt en hier te ongeveer 11 uur arriveert, werd hij, dicht bij den Hartwerdertol overreden. Wel werd di rect geneeskundige hulp ingeroepen en verleend, wel meende men in den aan vang nog eenig leven te bespeuren, maar bij aankomst te Bolsward, waar heen de tram den ongelukkige vervoerde, waren de levensgeesten reeds geweken. Enkele passagiers hadden zich over de kindertjes ontfermd en gezorgd, dat deze, na eerst met de tram tot Nijland te zijn doorgegaan, van daar met de laatste tram naar Bolsward terugkeerden, waar hun grootmoeder woonde. En diezelfde tram zou even nadat ze in Nijland had den plaats genomen, hun vader over rijden en de arme kinderen moesten er getuige van zijn hoe ook hij, maar als lijk, met hen weder te Bolsward aankwam. Vreeselijke toestand voor de oude grootmoeder, die onder deze om standigheden hare drie kinderen terug kreeg, die haar pas een paar uur te voren verlaten hadden. Het lijk van den vader werd onder toezicht der po litie naar de Waag vervoerd. Zondagmiddag werden op den Elden- schendijk, onder Arnhem, twee heeren uit Nijmegen, die daar per fiets pas seerden, door twee beschonken boeren arbeiders uit Elden, zekere v. W. en S., aangerand. Een der heeren liep hier bij o. a. eenige messteken op, waarvan een zeer ernstig in den rug. Zijn toe stand is van dien aard dat voor zijn leven gevreesd wordt. De daders zijn nog den zelfden avond gearresteerd. Door den hevigen wind op Zaterdag middag jl. zijn in de legerplaats bij Diener onderscheidene tenten van de aldaar kampeerende bataljons van het 9e regiment infanterie, omvergewaaid. Ook de groote ambulance-tent moest het ontgelden en sloeg door een hevigen rukwind tegen den grond. De twee daar in verpleegd wordende militairen gelukkig geen ernstige patiënten die nij het ongeval geen letsel bekwamen, werden onmiddellijk naar het militair hospitaal te Assen vervoerd. Men meldt uit den Haag: In de Van Ostadestraat had Maan dagavond een vechtpartij plaats, waar- bij een man met een mes in de borst werd gestoken. De dood trad kort daar op in. Als verdacht van dezen moord heeft de politie eenige personen gear resteerd. Het slachtoffer, dat bekend stond als een oppassend huisvader en ook bij zijn patroon, een expediteur, goed was aangeschreven, werd in de Van Ostade straat door een drietal beschonken Maandaghouders tegen het lijf geloo- pen, waarop een van hen een mes trok en hem daarmede onverhoeds een diepe en breede steek onder het hart toe bracht. Twee van de drie verdachten zijn in hechtenis genomen, terwijl de derde, die gevlucht was, bij de politie bekend is. De verslagen e laat een weduwe met zeven kinderen achter, waarvan het jongste slechts zes dagen oud is. Men leest volgens de Tel., in „De Vrije Hollander", verschijnende te City, Iowa, N.-A. Marie H., oud 65 jaar, van Friesland (Nederland), sprong nabij Detroit, Mich, uit den trein, die over een hooge brug ging en viel 30 voet naar beneden op straat. Zij was op weg van Holland naar Chicago om haar broeder te be zoeken en was zoo geheel van streek door de uitgestrektheid van Amerika, dat zij dacht, dat de conducteur haar naar China of eenig ander groot land bracht. Dat zij niet dadelijk dood was, had zij meerendeels te danken aan de zes rokken, die zij aan had. Met eenige kleine kwetsuren kwam zij er af en binnen enkele dagen zal zij het Roode Kruis Hospitaal, waar zij ingebracht was, kunnen verlaten. Maandagmorgen had in het kamp te Laren een ernstig ongeluk plaats dat aan eigen onvoorzichtigheid valt toe te schrijven. De milicien korporaal B., van de 9e compagnie 2e rigement ves ting-artillerie uit Naarden, belast met het afvuren van het morgenschot, wil de, wijl dit niet afging, het doen ont branden met lucifers. Daar ook dit geen gevolg had, bracht hij het hoofd voor den vuurmond om te zien wat er haperde. Eensklaps ging het kanon af door de lucifers, die in den mond smeulden. Bedoelde B. werd ernstig aan het hoofd gewondhet linkeroog was geheel verbrand, het rechter zwaar gekwetst. Hij is per ambulanse naar het militair hospitaal te Naarden ge bracht. Men meldt uit Den Haag: Een bediende van een kassierskantoor hier ter stede moest een brief aan het i loket voor aangeteekende brieven ten postkantore alhier bezorgen met een inhoud van f3001. Na dit gedaan te hebben en er een 1 reyu voor te hebben ontvangen, kwam hij eenigen tijd later weder aan het loket en vroeg den brief weder terug. Hij had bij zich een machtiging om den brief te kunnen krijgen, welk stuk vermoedelijk door hem valschelijk is opgemaakt. Toen hij den brief weder in bezit had eigende hij zich de f 3000 toe, en ging met het bedrag er van door. Maandag echter is hij aangehouden, en overgebracht naar het Huis van bewaring. Bij eon Zondagavond te Neerbeek, gemeente Beek, plaats gehad hebbende vechtpartij werd zekere J. Baltus zoo danig mishandeld, dat hij aan de ge- i volgen is overleden. De correspondent van de N. C. te Breda schrijft: Te Breda woont een man die een j merkwaardigen aanleg voor de studie van vreemde talen heeft. Hij bekleedt de bescheiden positie van telegrammen besteller en is nu ongeveer 50 jaar oud. In die halve eeuw levens heeft deze man, Boog geheeten, meer dan een dozijn talen aangeleerd! Het lijkt on gelooflijk en toch is het beslist waar, dat hij uitsluitend door eigen studie zich zoover die talen heeft eigen gemaakt dat hij ze schrijft en spreekt: Fransch, Duitsch,Engelsch, Italiaansch, Spaansch Deensch, Latijn, Grieksch, Hebreeuwsch, Arabisch, Sanskriet, en hetSpijkerschrift ontcijfert hij gemakkelijk. Doch behalve deze talenkennis is Boog nog bedreven in cosmografie, ster renkunde, natuurkunde, kunstgeschie denis en velerlei andere wetenschappen. Hij bezit een professorale bibliotheek en heeft verscheiden reizen in het buitenland gemaakt. Herhaaldelijk zijn leeraars in talen bij hem om raad ge weest, en voor een klassiek opgeleiden directeur van het telegraafkantoor dicht te hij een afscheidsvers in het Grieksch. En deze man met zoo buitengewoon geoefende hersenen en met zoo'n veel zijdige kennis loopt dag aan dag langs de straat tot 't rondbrengen der tele grammen Men meldt aan de N. R. Ct: Naar aanleiding van onderstaand be richt, voorkomende in De Westhoek, Nieuws- en Advertentieblad voor Klun- dert e. o., is door den gemeentesecreta ris van Zevenbergen eene klacht inge diend tegen den uitgever van genoemd blad wegens beleediging „Slordige administratie? Naar we ver nemen, waren onlangs de ouders van een paar kinderen, die reeds eenige jaren overleden waren, voor de com missie tot wering van schoolverzuim gedaagd, omdat zij die kinderen niet naar school hadden gezonden". De commies der posterijen J. C. N., te Helmond, wiens aanhouding door den officier van justitie te Zwolle ver zocht was, is te Heerde gearresteerd en te Zwolle binnengebracht. Te Glanerbrug komt alweer een ge val van hekserij voor. De arbeider V. meent, dat zijn eigen vrouw hem be hekst heeft. Hij is er met de kinderen van door gegaan naar Gronau. Melk voedsel voor KindererunZieken om een goede maag te hebben Zij, die een goede maag hebben, moeten op hunne levenswijze passen, onvoorzich tigheden in de voeding en overdaad ver mijden, anders raakt de arme maag van streek. Zij, die een slechte maag hebben, moeten eenigen doosjes Pink Pillen gebrui ken, die de maag in orde brengen en op knappen zoo dat zij weer goeden dienst kan doen. Wanneer de Pink Pillen u een maal een goede maag hebben weergegeven, wat niet veel tijd vereischt, hebt gij slechts redelijk te blijven, geen buitensporigheden te doen, en gij zult de goede maag, die de Pink Pillen u hebben gegeven, behouden. De Pink Pillen hebben nog onlangs een goede maag weergegeven aan een braven ijzertrekker van Gendbrugge, den heer Al- fons Verbrugge, die daar woont in de Van Ooststraat no. 66. „Sedert acht maanden, schrijft hij, was mijn eetlust gaandeweg verminderd en mijn spijsvertering aldoor slechter, moeielijker en pijnlijker geworden. Na mijne maaltijden ondervond ik hevige pijnen in de maag, in de zijden en zelfs in den rug. Die pijnen bleven zelfs wanneer ik te bed lag, en sliep ik eindelijk in dan had ik een onrustigen slaap. Mijn maag pijnen bezorgden mij ook dikwijls scheele hoofdpijn. Ik heb meerdere specialisten voor de maag geraadpleegd, maar geen heeft mij verlichting gebracht. Eindelijk heb ik gebruik gemaakt van de Pink Pillen en ben verheugd u te kunnen meedeelen, dat die mij volkomen genezen hebben. Mijn maag werkt goed en ik zie er weer kloek en gezond uit." Gij kunt niet te veel op uw maag passen. Zorg voor haar, zoo gij wilt dat zij zorg voor u hebbe. De Pink Pillen zijn een uit muntend middel om u in dien zorg te helpen. Zij zijn eveneens ongeëvenaard tegen bloed armoede, bleekzucht, zenuwlijden, algemee- ne zwakte, zenuwverslapping, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Aanbestedingen. Hoog» Aanbestedingen. Hark (berichten. Waterhoogte Maastricht (brug) 27 Aug. 0.53 M. beneden 0. 28 0.53 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 25 Aug. 1.04 M. 0.43 M. N.A.P. 26 1.43 0.88 27 1.16 0.53 28 0.80 0.41 Adverlenliën. ter gelegenheid van den jaardag H. M. KONINGIN WILHELMINA, 1! des middags ten 3 ure, in het Kerk gebouw der Ned Herv. Gem. te HEUSDEN. PROGRAMMA's, tevens toegangs bewijs, a f 0.35, bij de Heeren K. VAN DEN BERG en W. VAN HEUSDEN. ghoote l> III I l.l alsmede: een prachtige sorteering aan coiieurreereiHle prijzen. J SNIJDERS, POTTERSTRAAT, lll l SHI 'S. HET AANGENAAM EN OPWEKKEND] TAFELWATERiTEVENS HEILZAAM VOOR LEVER-EN MAAGZIEKTEN [kost per ^literfleschiscëüt] Verkrijgbaar te Ileusden hjj ADR. SPIERENBURGH. Wordt gevraagd te Oisterwijk (N.-Br.), tegen 1 October of 1 November aanstaande, eene P.O., als meid-alleen. een goede bur gerpot kunnende koken, voorzien van goede getuigen. Franco brieven, letters G. P., postkantoor Oisterwijk. Het College van Regenten der Godshuizen te Hensden, zal op Dinsdag -4 September 1906, des voormiddags ft ure, ten herberge van J. M. Spierenbuegh in het „WAPEN VAN AMSTERDAM" te Heusdenin het openbaar hjj enkelen afslag voor den tijd van 5 jaren Aalburg, Wijk, bij den Biesheuvel onder Veen, Oudheusden, Elshont, Drunen en Hedikhuizen. Nadere inlichtingen geven de opzichters A. van Bokhoven te Haarsteeg en P. Wage- makers te Heesbeen. Breeder bij biljet omschreven. Zegt het voort. Het WINKELHUIS nut WONIN GEN aan de Hoogstraat, aldaar, getee- kend 156, 156a en 156b, kadaster A, 1060 k 1063, groot 1 A. 65 c.A., ach ter met vrijen uitgang in de Keizer- Karelstraat, voor de Weduwe en Erven Chr Verheij Jz.; op Donderdagen 30 Augustus en ft September 1906, telkens des namiddags 8 uur precies, in het Café D. L. VAN DER WIEL, aan den Sasdijk te Inlichtingen en biljet gratis te bekomen ten kantore van den Notaris. Notaris KERKMII/EII, op Donderdag 30 .Augustus '03 A. te SLEEUWIJK, aan het Veer, des voormiddags 10 uur precies te beginnen B. te WERKENDAM, aan den Boom, des namiddags 2 uur precies te beginnen; op beide plaatsen een groote partij als: Planken, Delen, Ribben, Palen, geschaafde en geploegde Delen, Achter delen, Latten, Amer. grenen 2 dms. Planken en zwaarder voor schoeiïngen, dorschvloeren, brugdekken enz., Hek kenschroten, Eiken Delen en Ribben en wat verder ten verkoop zal worden aan geboden. VAN Botermarkt O 69 en 70, LEVEIIT voor elke 25 meer f 0.50. Goedkoopste adres voor alle Drukwerk. Alles G0EDK00PER dan voorheen in het Schoenenmagazijn van Engstraat, 1IEESDE?!. Aan concurreerende prjjzen Alsmede alle soorten eenvoudiger werk en XOllER ARTIKELEiA. Soliede en niet met papier opgevuld Tevens beveelt hij zich beleefd aan voor alle Maat- en Reparatiewerk. Ook voorhanden alle soorten Lcderupprctuu - en Leiler iiice!'. t Heer Alfons Verbrugge. i 5 Sept. Min. vas Waterstaat, het uitvoeren van bag- gerwerk in het Zniderdiep, nabij de haven van Goede reede. Raming f 20,0' 0. 20 Aug. Prov. bestuur van Utrecht, het uitvoeren van baggerwerk in den Holl. IJssel in Utrecht. Raming f SO^O. Minste inschrijver D. Bots Sliedrecht, voor f 3895. 21 Aug. Min. van Justitie, het stichten van een tnchtschool te Velsen. Raming f 151.851. Minste inschrijver W. A. G. Jansen te Utrecht, voor f 146.618. 27 Ang. Borg. en Weth. van Amsterdam, hetophoo- gen van wegbanen en bouwterreinen aan de Frsderik Hendrikstraat bij de le Hngo de Grootstraat. Minste inschrijver C. de Ruijter, Leiden, voor f 11.879. WERKEND AM. De zetting der boter is deze week op de markt 67l/j ets., inde winkels du» 721/, et. per half kilo. Eieren f 1.05 de 26 stuks. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0.721/2 in de winkels dus f P.lVlzper h. kilo. Eieren f 1.00 per 26 stuks. UORlt! LH AM, 27 Aug. Up se veemarkt toartm dm aangevoerd H7 runderen, waarvan ds pry ten wat tn *ls vol git Zware kalt koeien 180 a 290 kalfvaarzm 1 40 i 200, melkkoeien f 160 a 210, taee-en-halfjarige ossen f o f m.ierhalf-iarifë f 90 - 120, gusst- vaat-en 110 a 180, vinken f 60 a 90 graskalvrre- f 25 a 50 nuchtere kalveren f 8 a 16 schapen f A f lammeren i per -<*' Hotst f 0.68 o 0.75 per half kilo --teren f 1 15 f 1.20 per 8f> stuks, kippen f 0.75 a 0 95 ver stuk deagevose-d 25 vette varkenstan 23 5 sent - kalf kilo656 biggen f 8.— 12— per stuk. Op de graanmarkt besteedde men voor: Ris tarwe 8.00 8.20. Boode dito 7.40 A 7.50, Witte dito 7.60 A 7 70 InL rogge 6.1 A 5.20, buitenl. dito 4.90 A 5.10, Gerat 4,7 A 4,80, haver 8 60 t 8.70, dnivenbooaen 7.40 A 7.50 blauwe erwten A mi is 76 pd. f 4.80, A 4.90, alles naar kwaliteit •n per hectoliter verhandeld. S021ERDAM, 27- 28 Aug. Op de veemarkt ware* keien aangevoerd 573 vette runderen, 1695 magere diit 916 vette en graskalveren128 nuehtere kalmeren. 1874 'ehapen of lammeren504 varkens 328 biggen bokt.t geiten, 42 paardenveulensttel. De vryzsn waren als volgtrunderen le fual. 80 sent Se fual. 52 sent, 8s fttal. 50 tent; kalveren li Tual. 100 sent, ie gual. 7 Si 76 eent; ie hopen 1* fual. 60 tent, Se fual. 44 tent, alles ver kilovarkens 46 A 58 tent, Hakt soort 42 i 44 ifl, alles per kilo. Zeeuwsake eieren f 4.80 A 4.50 Overmssassshe Oiu f 4.60 A f 4.?0 de 100 stuks- Op de botermarkt werden aangevoerd 64/8 en 48'1 f ton, tn 810 stukken A k. kilo prijs 1 r gual. f 56 ie fual. f 52 Ze fual 48, per half kilo 72 <77 sts. ROTTERDAM, 27 Aug. Tarwe. Jarige, puxke f 8 50 A 9.40. Per 100 kilo f 8.75 a 9 50, Gonads Tarw f -•a Rotcee De beste f a gord en mindere 6 80 a 5 60 Gerst. Winter f7 15 7 8.25 Zomer 7 75 A 8 25. Chevalier f 8,?5 - 8.75 Haver f 6.26 7.60. Boonen. Bruine. Db-st- gueu f a goede tn mindere soort f Witte f a Erwten. Kook f 8 75 a f 9.40 Kanarietaad af.. Koolzaad a J en van het van doowland. en GELEGEN ONDER door van: Bewerken. te Werkendam,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3