Maagziekten R.i BoeiBDbistMe, Speelkaarten Copieer-persen Dienstbode Dienstbode Notaris KESKHOTEN L l VEERMAN te Heusden. Te koop of te huur, Notaris Kerkhoven H. BOGAERTS Co,, te Boxtel. Geen dankbaarder geschenk denkbaar voor St. Nikolaas of Kerstmis. 0,8 Celsius, voorgekomen; de laagste Septembers tand uit de laatste jaren is 0,8 Celsius, in 1904. Maandagmiddag om half vijf is er door de politie te Amsterdam opnieuw een inval gedaan in een speelhuis in het centrum der stad. Het was nl. be kend geworden dat sinds geruimen tijd op de bovenzaal van café De Beurs, op den Nieuwen dijk, een speeltafel gehou den werd. Daarom begaf zich de in specteur Hulsenboom, die deze invasies al meer leidde, op het hierboven aan gegeven uur met eenige rechercheurs (allen in burgerkleeding) naar het ver dachte huis. 't Gelukte binnen te ko men, zonder de aandacht te trekken, en gedurende geruimen tijd waren de beambten in staat den gang van het spel te volgen, zoodat zij konden con- stateeren dat hier werkelijk gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. Plotseling vielen zij toen op een teeken van den inspecteur, op de tafel aan en namen, zonder dat eenige tegenweer werd ge boden, de speeltafel met de gekleurde holten en verdere attributen in beslag. Verscheidene spelers trachtten tijdens het tumult dat op het optreden der politiebeambten volgde, te ontsnappen, maar de meesten hunner konden wor den gearresteerd, en werden naar het bureau St. Pietershal geleid, om daar een verhoor te ondergaan. Daarna wer den ze ontslagen. Dit is nu reeds de derde welgelukte inval in korten tijd. Op het voorbeeld van Amsterdam heeft de Haagsche politie een inval gedaan in twee café's, waarin gelegenheid tot spelen werd gegeven. De inval geschiedde onder leiding van den hoofdinspecteur der recherche, den heer Aalter, die vergezeld was van den inspecteur Misset, nog een ambte naar der recherche en achttien recher cheurs en agenten. Het eerste bezoek gold een kofïihuis aan het Spui no. 118, het café Cosmo- politie, gehouden door den Duitscher Langel. Vóór den eigenlijken inval gingen de heer Aalter en Misset de inrichting binnen en sloegen eenige oogenblikken het spel, waaraan door vele personen werd deelgenomen, gade. Toen werd een teeken gegeven en kwam het detache ment binnen, welks eerste werk was alle toe- en uitgangen van het café te bezetten. Hierna werd overgegaan tot inbeslagneming van alle gelden, welke ingezet stonden, benevens van het spel en de voorwerpen, waarmede het uitge oefend werd. Tegen een aantal spelers is proces verbaal opgemaakt; terwijl de onder nemer met zijn helpers uitgenoodigd werden mede te gaan naar het nabij gelegen politiecommissariaat. Na een kort verhoor konden zij weer vertrekken. Op de dezelfde wijze en onder ge lijke omstandigheden werd daarna door deze brigade een inval gedaan in een koffiehuis Achterom 34, gehouden door den Franschman Behagle. Deze was per soonlijk afwezig. Maar ook hier werd het spel, dat nagenoeg op gelijke wijze gespeeld werd, stopgezet door inbeslag neming van de voorwerpen, terwijl ook hier het geld werd in beslag genomen en de namen van verschillende spelers werden opgeschreven. Uit Steenwijk meldt men aan de Zw. Ct. Vrijdagmorgen zou de bijna 80-jarige Jebbigje Smit, wed. H. v. Dalen, een bezoek brengen aan een familielid onder de gemeente Steenwijkerwold, waar ze echter niet is aangekomen. Toen ze 's avonds niet in haar woning terug keerde, is men aan het zoeken gegaan, met het gevolg, dat haar lijk Zaterdag morgen werd gevonden in het Onniger- veld. Ze schijnt door haar slecht ge zicht van den weg afgedwaald te zijn en eindelijk van vermoeidheid te zijn gevallen. Men heeft haar ten minste gevonden in bijna zittende houding, bij eene kleine verhevenheid. Zondagavond heeft te Amsterdam een treurig drama plaats gehad. Een 43-jarige scheepsbouwer leefde sinds ge ruimen tijd gescheiden van zijn 46- jarige echtgenoote. Door den man was meerdere malen gepoogd de geschillen bij te leggen en weer samen te gaan wonen. Echter tevergeefs. Dit schijnt den man aanleiding tot wraak te hebben gegeven, en die wraak heeft hij Zondagavond op bloedige wijze genomen. Met een vlijmscherp mes gewapend, is hij tegen 9 uur de deur uitgegaan, heeft zich naar de „Pijp" begeven, om daar zijn vrouw op te sporen. Te ruim half elf ontmoette hij zijn vrouw in de Gerard Doustraat. Zonder bedenken viel hij op de vrouw aan en bracht haar verscheidene messteken toe. Krankzin nig van angst en pijn, slaakte de vrouw hartverscheurende kreten, die in een oogenblik een straat vol publiek bijeen brachten. De moordenaar werd door de burgers gegrepen, ontwapend en zonder eenig verzet naar het politie-bureau gebracht. Inmiddels hield toegeschoten politie zich met de vrouw bezig, die op straat in haar blood lag te baden. De groote slagader in den linkerarm was doorge sneden, zoodat het bloed er uitstroomde, terwijl het slachttoffer ook nog uit an dere wonden bloedde. Zóó snel moge lijk nadat een politie-agent vlug een eerste verband had aangelegd werd ze per brancard naar het Binnengast huis vervoerd, maar reeds te 11 uur, kort na haar aankomst, was de vrouw overleden. Men meldt uit Harlingen d.d. 24 Sep tember: Tweejongens van 12 en 14 jaar brachten gisteravond half zeven met een sloep een bezoek aan een broeder van een der jongens, die zich aan boord van het stoomschip „Alide" bevond, dat bij den stroomleidenden dam aan den grond zat. Nadat ze eenige oogenblikken aan boord van genoemd stoomschip zich hadden opgehouden en in dien tusschen- tijd de duisternis was ingevallen, na men zij den terugtocht naar huis aan echter de sterkte van den stroom zal de jeugdige krachten hebben overtroffen daar de jongens niet terugkeerden. Den geheelen nacht stelden de ouders langs den zeedijk een onderzoek in, zon den een sleepboot uit, doch alles te vergeefs, terwijl ook de booten van Am sterdam, Texel en Terschelling alhier gearriveerd, verklaarden niets op zee gezien te hebben. De sleepboot „Voor waarts" vertrok nog zooeven om de jongens op te zoeken. Volgens een later bericht zijn de jon gens met de boot te Texel aangekomen. Van meer dan één kant vernam De Gelderl. het volgende „Dinsdag werd bij het middageten der manschappen van de koloniale reserve te Nijmegen spek verstrekt, dat naar het oordeel van vele consu menten onfrisch was. Op de gebruike lijke vraag, of er nog iets te reclamee ren viel, werd door een aantal man schappen men zegt ongeveer 20 bevestigend geantwoord. De klacht werd ingediend bij den adjudant van de week. Ander rantsoen werd niet verstrekt. Een der soldaten vergaarde eenige rantsoenen van het ongebruikte spek en zond deze buiten voorkennis van zijn superieuren in een kistje per post pakket aan den minister van koloniën, die het spek tot nader onderzoek terug zond aan den commandant der koloni ale reserve. Een uitgebreid onderzoek is aanhan gig gemaakt, waarbij den soldaat, die zich op de bovenomschreven wijze aan de krijgstucht vergreep, in afwachting van zijn definitieve straf, voorloopig arrest is opgelegd". te Veen, berisping en 2 jaar proeftijd. G. v. H. te Stiphout, trekdier onbe heerd laten staan, f 5 subs. 5 d. M. K. te Meeuwen, overtr. jachtdelict, f 10 subs. 4 d. Overtr. motorwet: J. A. M. te Dussen, f 2 subs. 1 d.; Th. v. d. B. te Tilburg en H. A. J. M. te Dussen, beiden f 5 subs. 5 d.; M. v. V. te Veen, f 3 subs. 3 d.; J. A. d. W. te Dussen, f 1 subs. 1 d.; P. B. te Werkendam, f 2 subs. 2 d.; J. P. te Woudrichem, 2 X f 40 subs. 2 X 20 d.; A. J. H. v. H. te Dussen, f 40 subs. 4 w. tuchtschool. Overtr. paardenfokkerijA. v. D. te Werkendam, 2 X HO subs. 2X 10 d.; G. P. te Dewerken, f 1 subs. 1 d. P. v. d. S., zwervend, overtr. militie- wet, vrijgesproken. Loopen over eens anders grond: H. P. te Almkerk en A. v. R. te Gende- ren, beiden vrijgesproken. J. d. H. te Drongelen, overtr. verord. Eethen, vrijgesproken. S. R. te Veen, overtr. leerplichtwet, vrijgesproken. Ilur^erltike Stand. Woudrichem, over de maand Aug. Rechtzak.*- n. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van 20 Sept. 1906. Openbare dronkenschap: G. v. O. te Heusden, f 10 subs. 3 d.; W. V., id., 14 dagen en f 15 subs. 3 d.; A. V., id., f 10 subs. 3 d. J. P. te Werkendam, in staat van dronkenschap eens anders veiligheid bedreigen, 6 dagen. Eene beplanting hebben van opgaande of afgeknotte boomen, binnen een af stand van 400 meter van windmolens J. S., G. v. d. B., J. S., H. V. te Dussen, P. A. D. te Raamsdonksveer en A. v. d. B. te Heemstede, elk f 1 subs. 1 d.; M. E. H. S., J. II. K. te Dussen en Th. J. C. K. te Overveen, elk f 2 subs. 1 d.; M. C. d. C. te Brussel, f 5 subs. 1 d. B. V. te Genderen, vee onbeheerd laten loopen, f 5 subs. 5 d. H. B. te Wijk, bij het ontmoeten van ruiters niet voor of naast de aan gespannen honden gaan, f 3 subs. 1 d. Overtr. stieren-reglement: R. d. G. en II. d. G. te Meeuwen, beiden f 3 subs. 2 d.; J. v. B. te Werkendam, f5 subs. 5 d. J. V. te Aalburg, visschen zonder acte of vergunning, 2 Xf3 subs. 2 X 2d., met verbeurdverklaring van het visch- tuig, bevel tot uitlevering of betaling van twintig cent, bij niet uitlevering of betaling te vervangen door hechte nis van één dag. H. B. te Oudheusden, strooperij, f 6 subs. 6 d. Burengerucht verwekken: A. v. H. te Almkerk, C. G. S. en J. P. te Dussen, elk f 5 subs. 3 d. StraatschenderijC. G. S. en J. P. te Dussen, beiden f 5 subs. 3 d. C. W. v. D. te Dussen, f 12 subs. 3 d.; W. D. Melkvoedsel voor Kinderen»nZieken^f Een dame te Alkmaar, 64 jaar oud, door de Pink Pillen genezen. De Heer J. Bakker, Kitsteeg No 1 (Alk maar) schrijft ons om ons de genezing zijner moeder bekend te maken. Mejuff. Bakker, (portret W. Hooyer) „Ik deel U mede, zoo zegt hij, dat mijne moeder gedurende jaren aan de maag ge leden heeft. Haar ziekte die reeds lang ge duurd had was ernstig en zij kon zelfs de lichtste spijzen niet verdragen. Allerlei soort van geneesmiddelen had zij reeds geprobeerd, maar zij wanhoopte reeds aan hare genezing, want deze middelen gaven haar zelfs niet de minste verlichting. In den laatsten tijd heeft zij de Pink Pillen genomen en van af het oogenblik dat zij deze pillen gebruikt heeft, heeft er zich een zeer merkbare verbetering in haar toe stand voorgedaan. Zij heeft een goeden eetlust terug bekómen, de spijsvertering is beter geworden en de slaap rustig. Mijne moeder beveelt de Pink Pillen aan, die haar een genezing bezorgd hebben waarop zij niet meer rekende." De hoofdoorzaak der verzwakking van de maag bij de grijsaards bestaat in het feit dat hun maag reeds zeer lang dienst doet. Sedert meer dan t.0 jaren dat dezelve dienst doet, heeft zij zware beproevingen doorstaan, men heeft dikwijls te veel van haar gevorderd. Het is zeer natuurlijk dat 1 zij wat vermoeid, wat versleten is. Maar er bestaat geen versleten machine, die niet eene goede reparatie kan ondergaan geen versleten vei moeide machine die niet nieuw gemaakt kan worden. De maag is een ma chine en de Pink Pillen geven rijk en zuiver bloed. Zij vervangen het versleten bloed, het bloed dat de organen niet meer voedt, door een geheel nieuw, een zuiver bloed, een bloed zoo als het in de adelen stroomt van menschen op 20 jarigen leeftijd. Dit bloed voedt al de organen, het doet ze op gepaste wijze werken en maakt ze nieuw. De Pink Pillen zijn onovertrefbaar tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthé- nie, algemeene zwakte, maagziekten, rheu- matiek. Prijs f 1.75 de doos, 1 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. liar k. (berichten. l/kUt+Cti tM 24 Sept. Up ae vermar *1 <oar-T e.. aangevoer- 4 IS -uno^r-n waarvan de vrttsnt ter, als volgt l Waterhoogte Maastricht (brug) 24 Sept. 0.57 M. beneden 0. 25 0.58 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Sept. 1.01 M 0.37 M. -,* N.A.P. 23 0.93 0.43 24 0.63 0.30 25 0.60 0.15 d verten tien. fsicvraagd te s-Boschtegen 1 No vember, eene nette als meid-alleen, Prot. G., van goede getuigen voorzien. Aan te melden per brief bij Mevr. VAN RIJSBERGEN, Koninginne- laan 63a. Gevraagd te Dordrecht, een degelijke van goed humeur, die zindelijk werken en eenvoudig smakelijk koken kan. Loon f 90.wasch vrij, z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Adres den Uitgever dezer courant, lett. B. Wegens omstandigheden ten spoe digste gevraagd, eene flinke die goed kan melken en werken, tegen goed loon naar overeenkomst. Goede ge tuigen vereischt. Brieven franco, onder letter C, bij den Boekhandelaar VEERMAN te Heusden. voor WHIST. OMBRE en PICKET, met 52, 40 en 32 kaarten. Vanaf prima kwaliteit (in étui) tot de goedkoopere soorten, in den Boekhandel van wegens gevorderden leeftijd, meer dan 50 jaar met succes gedreven, staande op een besten stand, in de nabij heid der markt, keurige inventaris. Br. fr. No. 14 aan Boekhandel VAN ANDEL, Gorinchem. te Werkendam, op Vrijdag 48 Sep tember 1906, nam. 2 uur precies, in het Café D. L. v. d. WIEL, aan den Sasdijk, te Dewerken, van: 1L18.33 H.A. 4-jarig GRIENDH0UT, 14.66.38 3- 6.5012 1- aan de „PETRUSPLAAT" en „STEEN VAN KLOOSTEROORD", onder Made en Drim- melen en in de „EIERWAARD", onder Werkendam. Haktijd op de Petrusplaat 1 October 1906 tot 1 Maart 1907. Bij biljetten omschreven en in perceelen mede bij gedrukte notities, welke met in lichtingen gratis te bekomen zijn ten kan tore van den Notaris. in ruime keuze uit de fabriek HENRI DE BEA110NT te Maas tricht, voorradig bij den specialen Agent voor HEUSDEN en OMSTREKEN: L. J. VEERMAN, Boekhandelaar. Teekeningen met prijsopgaven, van 14 modellen worden op aanvraag toegezonden. te Werkendam, zal lo. VRIJDAG 12 OCTOBER 1906, des namiddags 6 uur precies, in het café WINK, te Werkendam 90 Heet. 4 jarig HOUTGEWAS, 3- 2.33.50 1- onder Aalst, Almkerk, Dewerken, Giessen, Sleeuwijk, Dussen, Andel, Hardinxveld, Dubbeldam, Veen, Emmikhoven, Werken dam, Meeuwen, Uitwijk, Woudrichem en Rijswijk; benevens eenige perceelen RIET GEWAS, onder Werkendam, Dussen en Dewerken. 2o. WOENSDAG 17 OCTOBER 1906, des namiddags 2 uur precies, in het café D. L. VAN DER WIEL, a. d. Sasdijk, te Dewerken: Voor* hel Kroondomein, Rentambt Werkendam Ruim 9 Heet. 4-, 3-, 2- en 1-jarig GRIENDHOUT; De STIKT EEN uit ruim 71 Heet. één-jarig Griendgewas, rood en grauw afzonderlijk Ongeveer 40 Heet. RIETGEWAS aan diverse polders 41 CANADA-POPULIEREN op den Hardenhoek, hij de ,,Emmahoeve", alles onder Werkendam. Ongeveer 3 Heet. 4-jaiig GRIEND- HOUT; De STIKTEEN uit 2.85.00 Heet. 1-jarig Griendgewas, rood en grauw afzonderlijk, en 40 CANADA-POPULIEREN bij de wachterswoning, alles op Steenenmuur, onder Werkendam en Dussen. 3o. DONDERDAG 18 OCTOBER 1906, des namiddags 2 nur precies, in het café ZWETS, a. d. Sasdijk, te Dewerken: 36.36.56 Heet. 4-jarig HOUTGEWAS, 2.34.26 3- ongeveer 10 Heet. RIETGEWAS, aan en op de ..Rloemplaat of «le Dood onder Made en Drimmelen. Alles in perceelen, welke van elke ver- kooping omschreven zijn bij boekjes, die gratis te bekomen zijn ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem worden toegezonden. Van bestedingen. in natuurgetrouwe olieverfkleuren zijn evengoed te ontmoeten in Amerika, Afrika, Indiëoï waar ook als in Neder land. Deze Portretten zijn niet te im.teeren en zijn te verkiezen boven op de gewone manier geschilderde portretten, omdat de gelijkenis getrouw wordt weer gegeven. Sprekende gelijkenis zoowel als hoogst artistieke uitvoering worden steeds gewaarborgd. Vraagt gratis prijscourant met honderden ongevraagde getuigschriften bij onze Agenten in de verschillende plaatsen of rechtstreeks bij Portretten te bezichtigen te Heusdleii bij li. J. YEKRIIAN, Boter markt, alwaar ook bestellingen wordm aangenomen. Geboren: Dirk, z. v. A. v. d. Nat en J. G. SpronkCornelis Pieter, z. v. P. Kieboom en D. M. Swart; Teuntje Bastiana, d. v. J. Verdoorn en T. Vink Lijntje, d. v. A. v. d. Wiel en T. Bouw man Adriaan, z. v. H. Ottevanger en H. Spiering; Jan, z. v. C. Viveen Cz. en J. Baks; Gijsbert, z. v. G. v. Andel en M. Westerlaken; Huibert, z. v. A. Broekhuizen en M. H. Egas. Overleden: Hendrina Maria Zoet mulder, 4 m.Simon Johannes de Kriek, 20 m.Robbert Wijnbelt, 4 m. Lijntje Verbeek, 35 j., ecbtg. v. Simon de Kriek; Dirkje Willsmina Pellikaan, 5 w.; Levina Viveen, 2 jHendrik de Groot, 4 m. Het lezen dezer eenvoudige advertentie zal U misschien op den weg der genezing brengenMisschien zoekt gij sedert langen tijd naar het goede geneesmiddel De per soon waarover wij gaan spreken heeft er ook lang naar gezocht en door het lezen der advertenties heeft zij het gevonden. in 2 perceelen en in massa. Raming perc. 1 f 7205, ?e perc. f 5895, in massa f 1*2.600. 26 Oet. Het bestuur ran den calamiteuzen Leender Abrahampolder te Cats, het verhoogen en verzwaren Tin den zeedpjk van dien polder. Raming f 1179. (Herbeateding). W ERKENBAM. Be zetting der boter is deze week pp de markt 72l/j ets., de trinket* dut 77'/i et per half kilo. meren 1.25 de 26 stuk*. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 7* ete. per kolf kilo en die der eieren f .40 de 26 etnkt. 7trtre kalt koeten f 180 269 telt-- 4' 200 melkkoeien f 160 a 210, tueeeu-holfjarige ouen f e f under Kolf-iange 90 12'J, /met vaarten J 110 a 140, pinken f 60 e 90 graskalverf f 25 e 40 nuehter* kalveren f 12 n 18. schapen f -.f lammeren per itnt Ho ter 0.70 a 0.75 per kalf kilo neren 1 8C 1.40 per 26 stuks, kippen f 0.80 n 1 00 per stuk Aangevoere 28 vettr varkens, can 24 16 sent -< t-zlf kil> 684 hippe* f 9. - 18 ver stuk Op de graanmarkt besteedde men ToorRiitarn f 8.00 i 8.20. Roode dito f 7.80 A 7.45, Witte dito 7.50 A 7 65 InL rogge 5.15 A 5.25, boitenl. dipo 5.10 A 6.20, Werst 4.75 A 4.85, hirer 3 60 3.70, dnivenboonen f 7.50 A 7.60 bianwe erwten f A mais 75 pd. f 4.75, A 4.85, alles naar kwalite- en per hectoliter verhandeld. xUUE&BAM, 24 25 Sept. Op de veemarkt we eten aangevoerd 800 vettr runneren, 1721 magere d>' 917 vetts en graskalveren. 118 vnekt-r talveren 1962 •s/tapen of lammeren, 707 varkens. 386 biggen. 2 bok geiten, 44 vaarden, 1 veulens, etsl. De griften waren als volgt i runderen 1* quas. 78 ent. 2e qual. 54 tent, 8« qual. 52 sent; kalveren aal. 100 tent, %t qual. 74 78 tent; tthapen 1. jual. 66 tent, ie qual. 44 tent *"*l per kilovarken 46 58 tent, lioht soort 42 47 frt, alles per kiln Zeeuwse/u eieren f 4.60 a 4.80 Overmaasstht an 5.00 i f 5.10 de 100 stuks- Op ds botermarkt teerden aangevoerd 49/8 en 85 f ton, en 320 stukken A h. kilo prtfs le quad. f 61 he qnal. f 58 Se qual. per halt kilo 75 a 80 ets. ROT TkRBAM, 24 Sept Tarwe. Jarige, puiks 8 7® h f 9.65. Per 100 kil,, f 7-50 9 75, CsmtUU Tart, f -.a Rogge De bette f a goea en mindere f 5 50 v 6 20. Gerst. Winter f a Zomer f 8 00 d 8 50. Chevalier f 8 50 8.9C Haver 6 50 e 7.50. Boonen. Bruine. B best, qua f 10.5 a 11.00, goede en mindere soort f Witt- f a Erwten. Kook f 875e ƒ9 25 sansriezasd af.. Koolzaad f a f door Voor de eigenaren van Steenenmuur'. 27 Sept. Prov. bestaar van Noordholtaad, het op diepte breneen van eenige gedeelten van het Noordhollandsch kanaal. Raming f !0.'»00. 8 Oct. De Holl. IJz. Spoorweg-Vlij. te Amsterdam, het maken van gebonwen en maren, een parallel-tunnel, een perron enz, en het verlengen van de personen- en bagagetnnnels, ten dienste van de uitbreiding van het station Haarlem. Raming f 318.000. 10 Oct Min. van Waterstaat, de nitvoering van bag- gerwi-rk tot voortzetting der verbetering van de rivier den IJssel, tnsscben de kilometerraaien XXII en CVIII. Raming f 9700. 11 Oct. Prov. bestuur van Noordholland/ de voorzie ning der boorden van) het Noordhollandsch kanaal, in 8 perceelen en in massa. Raming perc. 1 f 12 00, perc. 2 f 8 00, perc. 8 f 6000, in massa f 26000. 15 Oct. Prov. bestnar van Znidholland, het maken en inhangen van een paar slniadenren in de Groote sluis te Vianen en in de sluis bij de begraafplaats te Goriichem BOGAERTS Portretten

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3