ten gevolge van de ontdekking door den politie-ehef, dat alle in den laatsten tijd te Jekaterinoslaw voorgevallen moor den en roofpartijen door agenten der geheime politie zijn aangestookt. Ernstige boerenonlusten zijn in de laatste dagen uitgebroken in den om trek van Kisjinef groote voorraden graan, tarwe en stroo zijn in brand gestoken en de eigenaren met zweepslagen uit hunne landhuizen verjaagd. Troepen zijn er heen. De boeren wapenen zich en wachten de troepen af. De correspondent te Atlanta van de Daily Cronicle seint, dat de negeron- lusteu vandaar zijn overgeslagen naar eenige andere der zuidelijke staten van •ie Unie, o. a. naar Alabama, Tennessee en elders. Overal wapenen zich negers en blanken en een algemeene bloedige rassenstrijd lijkt ophanden. Volgens het Handelsblad van Antw. bevestigt men thans de ontdekking van een middel tegen de zoo zeer gevrees de druifluis, een tijding die eerst met zekeren twijfel ontvangen werd. De ont dekker is de student in scheikundige wetenschappen, Eduard Mies, van de Loogeschool te Karlsruhe. De Beiersche regeering heeft zich reeds meester ge maakt van de uitvinding, waarvan de bijzonderheden geheim zullen blijven tot al de brevetten genomen zijn. Proef nemingen, te Würzburg gedaan, hebben uitstekende uitslagen opgeleverd. De druifluis wordt gedood door electrische stroomen en niet alleen is het bewezen dat deze stroomen het ongedierte radi caal verdelgen, maar zelfs de levenskracht van den wijngaard verhoogen. Aan de munt te Munchen is een groot bedrag aan geld gestolen. Een werk man van de munt en een vriend van hem zijn in hechtenis genomen en heb ben schuld bekend. De politie heeft 43,000 mk. van den buit ontdekt. De rest is in den Engelschen Tuin begraven gevonden. In den omtrek van Bochum, in West- falen, is het lijk gevonden van een on bekend manspersoon. De ongelukkige was vermoord, dit toonden duidelijk de messtexen, de striemen van stokslagen en de gaten door revolverschoten ver oorzaakt. 't Lijk was dermate toegetakeld dat herkenning er van niet mogelijk is. Omtrent de reden tot dit drama en de daders, verkeert men nog in 't duister. Woensdag liepen de kassier van de Newsky-fabriek voor bouwwerken te Petersburg en zijn assitent met 15.000 roebel, bestemd tot loonuitkeering aan de arbeiders, over de binnenplaats van de fabriek. In tegenwoordigheid van honderden arbeiders werden zij door een twintig tal individuen omringd en, onder be dreiging met rovolvers, van de geheele som beroofd. De arbeiders werden door revolver schoten op eerbiedigen afstand gehouden. Daarop vluchtten de roovers en ver loren onderweg nog 1300 roebei. Het internationale congres voor kan keronderzoek, te Frankfort gehouden, is gesloten. In zijn slotwoord legde professor Ley- den er den nadruk op, dat de vorde ringen in het bestudeeren der kanker ziekte mogen doen hopen, dat het bin nen niet te langen tijd gelukken zal, deze kwaal met goed gevolg te bestrij den. In de Spaansche provincies Alicante, Granada en Murcia heeft een hevige storm gewoed, waarvan overstroomin gen het gevolg waren. Het spoorweg verkeer is gestremd. De oogst is vernield. Talrijke huizen in de stad Santa Mera zijn ingestort. Reeds zijn er 60 lijken in de kerk geborgen. Uit New-Yoik wordt d.d. 28 dezer gemeld: Een orkaan heeft in Louisiana, Mississippi en andere zuidelijke staten ontzaglijk veel schade toegebracht aan gebouwen en aan den oogst, en een groot verlies van menschenlevens ver oorzaakt. De kaden te Pensacola zijn met wrakken bezaaid; te New Orleans staan de straten onder waterhet ver keer met den spoorweg en de telegra fische gemeenschap zijn afgebroken. De schade zal millioenen dollars bedragen. In Guardia Lombardi (Italië) is een afschuwelijke moord uit ijverzucht ge pleegd. Michele Porciello was als reser vist uit zijn dorp teruggekeerd, ver liefde op een jonge knappe boeren dochter en trouwde met deze. Dit alles was niet naar den zin der gebroeders Juno, den oudsten waarvan zij een blauwtje had laten loopen. Met hun vader aan het hoold, zwoeren zij zich op Porciello te „wreken". En daarna gingen de vader met zijn vier zoons den dag na de bruiloft naar Porciello's huis, gewapend met bijlen en hakten den ongelukkige voor de oogen zijner jonge vrouw letterlijk aan stukken. De oude Juno is gepakt; de broers zijn voortvluchtig. Volgens een telegram uit Greiz, zijn gietermiddag tegen tweeën in een deel van het noordelijke Voogdland (Thu- ringen) aardschokken, van Zuid naar Noord gaande, waargenomen. Zij gin gen gepaard met een buitengemeen hevig onderaardsch gerommel. BEkODlIlkHG. Loting voor de flilitie. Burgemeester en Wethouders der ge meente Heusden maken bekend, dat df loting voor de lichting van 1907 voor dezt gemeente zal plaats hebben ten raadhuizf dezer gemeente, op Maandag 22 Octobei 1906, des voormiddags te 9j uren. Aan -de loting nemen deel al de inge schrevenen voor die lichting, voor zoover hunne inschrijving plaats had vóór den len September j.l. Bedoelde ingeschrevenen worden mitsdien uitgenoodigd om op he hierboven vermelde uur ter aangegeven plaatse aanwezig te zijn. Bepalingen betrekkelijk de loting. De ingeschrevenen w orden in de volgorde der alphabetische naamlijst afgeroepen, ten einde zelf een nommer te trekken. Voor den ingeschrevene die niet is opgekomen of, hoezeer opgekomen, buiten staat of on willig is zelf een nommer te trekken, kan dit geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Is ook deze niet opgeko men, dan geschiedt het trekken door den Burgemeester of het Lid van den Gemeen teraad, bij de loting tegenwoordig; het lo tingsbiljet wordt alsdan bewaard ter Ge meentesecretarie, waarde lotelinghet binnen drie maanden na de trekking kan afhalen of doen afhalen. Door belanghebbende lotelingen of door hun vader, moeder, voogd of curator kunnen tegen de wijze, waarop de loting is geschied, bezwaren worden ingebracht bij Gedepu teerde Staten. Het bezwaarschrift kan op ongezegeld papier worden gesteld, doch moet, na behoorlijk te zijn onderteekend, binnen vijf dagen, te rekenen van den dag waarop de loting heeft plaats gehad, tegen bewijs van ontvang worden ingeleverd bij den Burgemeester. Gedurende vijf dagen, te rekenen van den dag, waarop de uitspraak ter kennis van belanghebbenden is gebracht, kan daarvan bij de Koningin in beroep worden gekomen door beh nghebbende lo telingen, of door hun vader, moeder, voogd of curator. Het daartoe strekkend verzoek schrift kan op ongezegeld papier worden gesteld. Het moet rechtstreeks aan Hare Majesteit worden verzonden en behoeft niet gefrankeerd te zijn. Vrijstelling van den dienst. De loteling, die vermeent recht te hebben op vrijstelling van den dienst, geeft de redenen van vrijstelling op bij de loting, na het trekken van zijn nommer. Is de loteling niet in persoon bij de loting tegen woordig, of is hij, hoewel tegenwoordig, buiten staat die opgave zelf te doen, dan kan het opgeven der redenen van vrijstel ling ook geschieden door zijn vader, moeder, voogd of curator. Onverminderd de opgave bij de loting gedaan, moet de vrijstelling in elk geval nog worden gevraagd bij den Militieraad, zulks op het tijdstip nader bij openbare kennisgeving bekend te maken. Voorts wordt ter kennis gebracht: lo. dat tot het bekomen van vrijstelling wegens eigen militairen dienst moet worden overgelegd hetzij een paspoort of andei bewijs van ontslag, hetzij een uittreksel uit het stamboek of een bewijs van werkelijken dienst 2o. dat tot het erlangen van vrijstelling op grond vrn broederdienst ten aenzien van eiken dienenden of gediend hebbenden broeder moet worden overgelegd een bewijs als onder lo. bedoeld, alsmede een door den Burgemeester af te geven getuigschrift waaruit blijkt het aantal zonen tot het gezin behoorende 3o. dat een getuigschrift als onder 2o, bedoeld, ook moet worden overgelegd, in dien vrijstelling wordt gewenscht wegens ver moedelijke aanwijzing tot den dienst van een of meer in hetzelfde jaar geboren broeders 4o. dat het getuigschrift hiervoren onder 2o. en 3o. bedoeld, door of vanwege de lotelingen aan den Burgemeester kan wor den aangevraagd op Woensdag den 24en October 1906, des voormiddags te 10 uren, ter Gemeentesecretarie; 5o. dat de hiervoren genoemde bewijs stukken, noodig voor het erlangen van vrij stelling wegens eigen militairen dienst of wegens dienst van een broeder of broeders ten minste veertien dagen vóór de opening der zitting van den Militieraad, alzoo vóél den len Dec. 1906, moet worden ingeleverd bij den Burgemeester, althans voor zoover bedoelde stukken op dat tijdstip niet reeds ter Gemeentesecretarie berusten. Belanghebbenden worden er nog uitdruk kelijk op gewezen, dat nalatigheid in hel doen opmaken en in het tijdig inleveren van de vereischte bewijsstukken ten gevolge zal hebben, dat de lotelingen tot den dienst zullen worden aangewezen. Gedaan voor de eerste maal te Heusden, den 27en September 1906. H. J. VAN EGGELEN. HONCOOP. l*l;iti(Heilik Nieuws. HEUSDEN, 29 Sept. Naar men ons mededeelt, is de oprich ting van een muziekgezelschap alhier thans een voldongen feit. De heer W. van Heus den, organist en muziekleeraar alhier it uitgenoodigd op te treden als instructeur directeur. Wij verwijzen onze lezers naar de ir dit blad voorkomende advertentiën dei- nieuwe dienstregeling van de stoombooten „Maasstroom" en „Neutraal". Met genoegen vernemen wij, dat dt minister van waterstaat goedgunstig heef- beschikt op een adres van Burgemeeste: en Wethouders van Drunen, houdende het verzoek om de te bouwen brug over het ontworpen kanaal 's-Hertogenbosch-Dron- gelen in de Zwaluwmoersche steeg zoodanig in te richten, dat deze ook voor voertuigen bruikbaar is. „E. v. h. Z." WERKENDAM. Bij gelegenheid van hun 25-jarige werkzaamheid aan de suiker fabriek alhier, ontvingen C. van der Stelt, W. Strang en P. van Andel, behalve een hartelijke toespraak van den Directeur der genoemde fabriek, de heer J. A. Verhoef!, ook ter herrinnering ieder een gouden horloge. ALMKERK. Predikbeurten op Zondag a.s. Ned. Herv., voormidd. en 's namiddags Ds. Montjé. Geref. kerk, voorm. en 's namiddags Ds. Bosch. G1ESSEN. Voor de Geref. gemeente hoopt a.s. Zondagnamiddag op te treden ds. Aalders uit Dussen. UPPELSCHENDIJK. De eerste suiker bieten met bestemming voor de fabriek te Statendam zijn hier ingescheept. Het gewas levert een goed beschot. EETHEN. Een zekere K. uit Besoyen, wilde in de weide een paard het blok aan een der pooten verleggen. Het dier sloeg hem toen met de andere voorpoot zoodanig, dat hij niet meer kon opstaandaarna liep het paard nog over hem heen. Met een zwaar gewond been werd hij van bevriende zijde naar zijne ouders getransporteerd. WOUDRICHEM. De uitkomsten der zalm- visscherijen op de Waal en de Merwede waren in de laatste acht dagen weinig be vredigend. In het traject van Tiel tot Woudrichem werden gevangen 13 zalmen, te Gorinchem 3 z. en te Hardinxveld 31 z., op de Lek te Ammerstol 37 z. De prijzen van andere rivier- en polder- visch waren als volgt: Zalm f 1.35f 1.85, aal 2025, paling 4550, snoek 2225, snoekbaars 3638, zeelt 2528, baars 1620, bliek 1215 en voorn 69 ct., alles per half K.G. UITWIJK, 28 Sept. Bij de gehouden aanbesteding van reparatiewerken aan de Ned. Herv. kerk alhier werden 23 biljetten ingeleverd. De hoogste inschrijving door A. Kramer te Genderen, bedroeg f3600 en de minste door M. Bos te Almkerk, f 3019. DUSSEN. Deze week zijn er hier in deze streek een massa aardappelen verhan deld. Evenwel verwacht men hooger prijzen, wat vanzelf den omzet tegenhoudt. De prij zen loopen zeer uiteende schuit is geladen tegen f 2.10 a f 2.25 per mud. Particulier zijn ze reeds verkocht tegen f2.40 a f2.50 per H.L. Donderdag j.l. vergaderde in het hotel „de Zwaan" alhier het onderwijzers gezelschap in het arrondissement Heusden. Een groot aantal onderwijzers, zoowel bijzondere als openbare, had aan de uit- noodiging van den heer schoolopziener ge volg gegeven, benevens den heer district schoolopziener en den heer burgemeester van Dussen. Om elf uur werd de vergadering geopend door den voorzitter met een toepasselijk woord, waarna de huishoudelijke zaken werden afgehandeldo. m. werd ook een nieuwe contributie-regeling aangenomen, rekening houdende met de salarissen der onderwijzers. De heer L. Verdoorn hield daarna eene belangrijke lezing over „de behandeling der dieren", op verzoek van Z.Exc. den Min. van Binnenl. zaken. Duidelijk kwam in die rede uit, dat eene zachte, welwil lende behandeling der dieren groot nut beeft ook voor de onderlinge waardeering in de gemeenschappelijke samenleving. Vooral de school kon medewerken, om liefde tot de dieren aan te kweeken, waar voor zij dan alle krachten behoort in te spannen. De heer Klaver hield eene gloedvolle lezing over „het schrijven in de school"; welke rede heldere begrippen aanbracht over de waarde van goed schrijf-onderwijs en over de middelen, welke daartoe ten dienste staan. De heer Van der Sluis sprak over „het sparen op de school", eveneens op verzoek van Z.Exc. den Min. van Binnenl. Zaken. De lezingen van bovengenoemde personen werden herhaaldelijk toegejuicht. Besloten werd de volgende vergadering te houden op den eersten Donderdag in de maand Juli 1907 te Woudrichem. De bijeenkomst, welke nog lang aange name herinneringen zal achterlaten, werd ten ruim 3 uur door den voorzitter gesloten. GENDEREN. Mejuff. W. M. I. Weeda, onderwijzeres aan de openbare school te Eethen, heeft wegens benoeming te Gelder- malsen tegen 1 November a.s. eervol ont slag uit hare betrekking gevraagd. Ds. J. van Haeringen, predikant bij de Geref. Kerk alhier, heeft het beroep naar Hoek van Holland, gemeente 's-Gravenzan- de, aangenomen. Alhier doen zich in één gezin twee gevallen van bloedvergiftiging voor. De toestand van een der patiënten schijnt verre van rooskleurig, de andere patiëntie herstellende. Dezer dagen is alhier met een getal van 16 deelnemers eene Muziekvereeniging, „Excelsior" genaamd, opgericht. Als er door de ingezetenen der gemeente iets gevoeld wordt voor het streven der deelnemers, zal steun zeker niet ontbreken, nu aan jonge lieden gelegenheid wordt geboden om op gepaste wijze ontspanning te vinden. MEEUWEN. Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, is beroepen de heer J. J. van de Pol, cand. te Ame- rongen. Eenige maanden geleden verkocht de Heer D. van Buuren alhier zijn 4- jarigen donkerbruinen dekhengst „Tho mas" naar Zuid-Afrika. Thomas is in welstand op de plaats zijner bestemming aangekomenH et Zuid- Afrikaansche blad „Ons land" bevat dienaangaande de volgende mededeeling „Eenige dagen geleden arriveerde hier een prachtige Hollandsche hengst, in gevoerd door den heer Thomas Louw, voor den welbekenden paardenteler aan de Berg Rievier, de heer A. G. Hendrik Kotze, speciaal voor koetspaarddoelein den Het uittreksel uit het Nederlandsch stamboek is als volgt: Thomas, bruin, hoogte 1.58 meter, geboren 2 April 1902, van vaders kant vader: „Frans IV No. 551, grootvader: Waltram No. 328, grootmoeder Emma II No. 1055; van moederszijde: moeder Roos No. 3061. Deze afdeeling en het land kan de heer Kotze geluk wenschen met de aanwinst van zulk een prachiig dier. Voor koets paarden kan geen betere selektie ge daan worden; alle benoodigde punten zijn er, t. w. bruin van kleur, goede hoog te, sterk van beenen, sterke ruggegraat, levendig temperament, in het kort, een goed gevormd tuigpaard, met goede vierkanten gangen." Landbouwtentoonstelling te Tilburg. Op deze tentoonstelling zijn in het land van Heusden en Altena en omstreken de volgende bekroningen ten deel gevallen voor Hengsten van warmbloedras, geboren in 1903 of vroeger. Ie prijs „Diamant" van de associatie te Raamsdonk. 3e prijs, „Frans IV" van Gebrs. Oerle- mansVan der Schans te Drongelen. Hengsten onverschillig welk ras, geboren in 1904. Ie prijs, „Cicero", van Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. 3e prijs, „Rinaldo" van W. M. Brander horst te Genderen. Hengsten onverschillig welk ras, geboren in 1905. Ie prijs, „Prins" van G. J. W. Brander horst te Eethen. Merriën, geboren in 1903. 2e prijs, „Mina" van Dirk van Buuren te Meeuwen. Merriën geboren in 1904. Ie prijs, „Marie" van G. J. W. Brander horst te Eethen. 3e prijs, „Jana" van Dirk van Buuren te Meeuwen. «Eerv. verm., „Ida" van Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. Landbouw- en werkpaarden van 37 jaar. Ie prijs, „Alexander" van G. Vermeulen Wz. te Capelle. Best prijs, „Olga" van W. M. Brander horst te Genderen. Stamboekmerriën met veulen. Ie prijs, „Aletta" van dr. Freeriks te Waspik. Veulens geboren in 1905, ruin of merrie. Ie prijs, „Vos" van G. W. J. Brander horst te Eethen. Merriën met haar veulen. Hengsten, volbloed afstammelingen van stamboekpaarden geboren in 1904. 2e prijs, „Cicero", van Gebr. Oerlemans— Van der Schans te Drongelen. Merriën volbloed, afstammelingen van stamboekpaarden, geboren in 1904. Ie prijs, „Marie" van G. J. W. Brander horst te Eethen. 2e prijs, „Ida" van Gebr. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. Hengsten en merriën, volbloed, afstam melingen van stamboekpaarden, geboren in 1905. Ie prijs, „Prins" van G. J. W. Brander horst te Eethen. Rundvee. Stieren met twee of meer breede tanden. Ie prijs, „Jan" van D. Vos te Drongelen. Stieren. Ie prijs, Stamboekstier „Jan" van D. Vos te Drongelen. Schapen. Springrammen. 2e prijs, Lincoln, van Gebrs. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. Ooien. lc prijs, Lincoln, van Gebrs. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. Varkens. Beeren (Yorkshire). Ie prijs, Beer van Gebrs. Oerlemans Van der Schans te Drongelen. Konijnen. Vlaamsche Reuzen. Haaskleur, Rammen, le. prijs B. C. J. van Kraanen te Wijk. Voedsters. 3e prijs dezelfde. Japansch Konijn. Rammen, le prijs de zelfde. Houtteelt, Landbouwproducten, Landbouw gereedschappen en Machines. Tarwe, le prijs, Wilhelmina Tarwe, J. W. de Graaf! te Meeuwen. Verzameling teenhout voor mandenwerk, le prijs. Vereen, tot Werkverschaffiing „De Vlijt" te Wijk. Mandwerk. Eervolle vermelding, dezelfde. Vruchten. Schoonste verzameling ooft. le. prijs Ch. H. J. Sprengers te Oudheusden, Verzameling peren op naam. 2e prijs, dezelfde. Verzameling appelen op naam. le prijs, dezelfde. Schoonste collectie perziken, le prijs, dezelfde. Mand gevuld met vruchten. 2e prijs, dezelfde. Op het concors-hippique j.l. Woensdag te Tilburg gehouden werden o.a. de volgende prij zen behaald Provinciaal concours, afd. licht wagenslag. le prijs, Gebrs. Oerlemans-Van der Schans te Drongelen, met de 4 jarige bruine „Frida". 2e prijs, L. G. van der Beek te Genderen, met de 6 jarige vos „Mina". 5e prijs, W. A. van Moll te Nieuwkuik, met de zwarte ruin „Hendrik". Aangespannen dekhengsten (Warmbloed) le prijs, „Frans V", van de Vereeniging Onderlinge Samenwerking te Fijnaart. 2e prijs, Frans IV". van Gebrs. Oerle mans-Van der Schans te Drongelen. 3e prijs, Adelbert" van dezelfde eigenaars. Eervolle vermelding, „Nelson VII" jan dezelfde eigenaars; Julian H" van B. Wou ters te Gilzen en ..Pretendent" van H. A. Pauwen te Pannerden. Elin nenland. Omtrent de expeditie op Bali werd Donderdag gemeld: De desa's in het Zuiden van Badoeng zijn'rustig. Er werden 675 geweren, 23 lila's en de inhoud van een kruit magazijn ingeleverd. Den 26en dezer is opgerukt in de richting van Kapal, nadat de marine op de kust van Tabanan was aangeko men, ter beschieting van de poeri Ta banan. Blijkens een bericht uit 's-Graven- hage is ook aan het departement van koloniën een telegram ontvangen, in houdende dat de vorst van Tabanan zich met zijne familieleden onvoorwaar delijk onderworpen heeft. De red. van de N. R. Ct. schrijft hierbij Het is dus uitgekomen, zooals som migen voorspeld hebben. Reeds maan den te voren werd gezegd, dat de aan opium verslaafdeGoestiNgoerah Agoeng vorst van Tabanan, van wien gewoon lijk zeer weinig kracht uitgaat, wel zou buigen, als Badoeng tot rede zou zijn gebracht. Men verwachtte dan ook niet zoozeer van zijn kant als wel van de zijde van den invloedrijken poenggawa van Kediri verzet. Nu echter de vorst met aanhoorigen zich onvoorwaardelijk onderworpen heeft, zal daartoe ook wel die als onverzoenlijk beschouwde poeng gawa gerekend mogen worden. Het treurige voorval op Badoeng blijkt dus wel den noodigen indruk gemaakt te hebben. Flink doortasten blijft nog altijd op den duur de menschlievendste wijze van oorlogvoeren. Wij zien thans met spanning tegemoet wat met Bangli zal geschieden. De correspondent van het „Handels blad" te Batavia seint De heer J. B. Neumann, resident van de Lampongsche districten is op zijn verzoek ontslagen. De redactie teekent hierbij aan, dat deze ontslag-aanvrage waarschijnlijk ver band houdt met de bekende kwestie van mr. Dijkstra, die uitgezet werd, en die verleden jaar een aanklacht heeft ingediend tegen den heer Meumann, waarop een onderzoek is gevolgd, in gesteld door den officier van justitie. In de Memorie van Antwoord nopens de wetswijziging tot vervanging van het zilveren stuiverstuk door een an der stuk van dezelfde waarde, verklaart de minister van financiën, dat de di rectie der Nederlandsche Bank is ge hoord, dat in weerwil van haar ongun stig advies de regeering persisteert bij het ontwerp. Verschillende lichamen (Kamers van Koophandel b.v.) drongen aan op de invoering van een doelmatig vijf-centstuk. Tegen het gebruik van 2^-cent stukken in gevallen, waarin anders van 5-centstukken gebruik zou worden ge maakt, oppert de memorie het bezwaar, dat het niet met 1-centstukken tot 5 cent is te combineeren, ook dat er zoo veel 2 /„-centstukken aan de circulatie worden onttrokken door de muntgas meters. (Te Amsterdam in 1905 alleen 46 milhoen stuks). Reeds wordt al het redelijke gedaan om de spoedige ver spreiding van die stukken in de gewone circulatie in de hand te werken. Brons was oorspronkelijk gekozen, lo. om het stuk niet te zeer te doen gelijken op de vreemde munt van on geveer dezelfde waarde bij onze naburen in gebruik (met het oog op den strijd tegen de vreemde pasmunt aan de grenzen) en 2o. om het voldoende te onderscheiden van de kwartjes. De argumenten van het Voorloopig Verslag hebben den minister echter toch ten slotte doen komen tot het voorstel van een nikkelen stuiver, door dikte enz. voldoende afwijkende van het kwartje. In dien zin is het wetsontwerp dan ook nu gewijzigd. Exemplaren zijn ter bezichtiging voor de leden der Kamer gesteld. De door snee zal zijn 18 m.M., het gewicht 4.5 gram. Wellicht zal later het voorstel wor den gedaan tot invoering van een nik kelen dubbeltje. De oud-minister van marine, de ge pensioneerde schout-bij-nacht Hendrik Dyserinck is in den ouderdom van 68 jaar, na langdurige ongesteldheid op den huize IJsselzicht onder Rheden overleden. Eergistermorgen werd uit het Militair Ziekenhuis te Utrecht als genezen ont slagen de korporaal der vesting-artillerie Bungener, die te Laren bij het lossen van het morgenschot de kardoes in het gelaat kreeg, waardoor groote kans be stond, dat hij voor altijd het gezicht zou moeten missen. Dank zij der be handeling is het gezicht behoudenhet De SecretarisDe Burgemeester, Paarden. Ie prijs, „Aletta" van dr. Freeriks te Waspik.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 2