Hl BoeretfeiistMe, MEISJE ERFHUIS aanbestellen: OPRUIMING Rijtuigschilder, Weigering te gehoorzamen. Meisje, Dienstbode De Notaris J.JJAN DER KAAIEN Dienstbode voorradige Itijwielen, Pil VAM WIJK, BOUWLAND te Wijk. tworiiicliem. Bialkiiavew. Stoomboot-Maatschappij Het BESTUUR van het Waterschap Je Binnen Oude Maas" Notaris Kerkhoven W egens vergevorderd Seizoen tot elk aannemelijk bod. Hoek Engstraat-Breestraat, HEUSDEN. De Notaris A. J. Reumer Het beste adres voor het opknappen van nude en nieuwe Rijtuigenzoowel Zadelmakers- als Rijtuigmakerswerk. gelaat draagt alleen nog maar de sporen van het kruit. De boer J. Jelsma uit Langezwaag, reed met zijn vrouw, ongeveer 37 jaren oud en moeder van zes kinderen, op een open chais naar de markt te Joure. Te Oudehaske kwam een goederentram aanstoomen, het paard werd onrustig, waarom Jelsma uitstapte en het paard vasthield. Terwijl de tram passeerde, steigerde het paard, de vrouw viel van de chais en kwam terecht tusschen de machine en den eersten wagen. Beide been en werden overreden. Er werd nog door een medicus hulp verleend, doch de vrouw overleed spoedig. Uit Terneuzen meldt men: Een jongen van een kantoor bracht Zondags brieven naar de postbus. Hij Dam bij vergissing een aangeteekende brief mede die eerst den volgenden dag moest verzonden worden en wierp dien ook in de bus. Deze brief, met ruim fr. 200, is niet aan zijn adres gekomen. De politie stelt een onderzoek in. Te Millingen is bij het graven van een put een geraamte gevonden, waar schijnlijk van een vrouw. Het lag, op één meter diepte, met 't aangezicht naar den. grond, en rondom den gewezen hals lagen een aantal kralen, welke blijkbaar tot sieraad hebben gediend. Die kralen, 35 stuks in 't geheel, wijzen op een lang vervlogen tijd, en 't is niet onwaarschijnlijk, dat men hier te doen heeft met een drenkelinge, daar 't ge raamte gevonden werd op een zandlaag, tusschen twee kleilagen. De kralen zijn alle van aarde, hoewel sommige glasachtig schijnen. De meeste hebben een urnvorm. Bij de kralen lag een stukje ijzer van eigenaardigen vorm, dat wellicht gediend heeft om 't snoer te sluiten. was, brak daarin op de eerste etage een balk, waardoor die etage inviel en 7 personen naar beneden vielen. Twee kinderen werden ernstig verwond en in het R. K. Gasthuis gebracht. De andere personen liepen eveneens ver wondingen op. Een ongehoorzame maag tot rede gebracht door de Pinfe Pillen. De heer Edmond Goedertier, muzikant te Gent, Streurstraat no. 5, deelde ons in een zijner brieven al de ellende mede, die zijn maag hem gedurende 3 jaren heeft doen verduren. „Zij weigerde te gehoor zamen," schrijft hij, „zij wilde mij niet Aanbestedingen. in Het O. M. bij de Haagsche rechtbank vorderde Donderdag tegen G. E. de V., huisvr. F. v. d. M vroeger particulier ziekenverpleegster te Nijmegen, 3 jaren gevangenisstraf met bevel tot onmid dellijke gevangenneming, ter zake van het misdrijf strafbaar gesteld bij art. 297 Wetb. van Strafv. tegen welk mis drijf een straf is bedreigd in dit ge val van ten hoogste vier jaren en zes maanden. Niettegenstaande de zeer stellige ver klaringen van de gehoorde getuigen, onder wie de dienstbode die onder ver denking van meineed dien ochtend iü arrest werd genomen, bleef de beklaagde het haar ten laste gelegde ontkennen. Volgens de getuigen oefende zij haar „praktijken" uit onder den naam van mevrouw A. en noemde zich in door haar geplaatste advertentiën „deskun dige" en „verloskundige" (hoewel zij niet gediplomeerd was.) Op 21 September werd uit Maastricht een telegram gezonden aan den direc teur van een informatiebureau te Rot terdam, met verzoek telegrafische in formatie te verstrekken omtrent een zekere firma aldaar, welke zeer kort bestaat en wier handelwijze geen ver trouwen afdwingt. Dit telegram bereikte 25 September den geadresseerde, wien bij onderzoek bleek, dat degene, naar wien geïnformeerd werd, het telegram reeds op 21 September ontvangen had. Voorts bleek den geadresseerde, dat het telegram reeds beantwoord was. De recherche is van een en ander op de hoogte. De landbouwer B. Claessens van Groot-Sprauwen was Woensdagmiddag aan het dorschen met de machine en de manege. Zijn zes-jarig dochtertje speelde in den omtrek. Op zeker oogen- blik raakten de kleeren van 't kleintje tusschen de stang, welke de beweging van de manege op de machine overzet, bekneld, en alzoo werd 't ongelukkige kind door de draaiende beweging van de stang medegesleurd. _Nadat men er in geslaagd was de paarden tot stilstand te brengen om de machine te doen stoppen, was het slacht offer zoo erg tusschen de stang en den grond vastgedrukt, dat men den grond moest weggraven om het arme wicht uit haar benarden toestand te verlossen. Het kindje is aan de verwondingen overleden. Uit Groningen wordt gemeld: Het bericht van de Avondpost, dat de firma Jonkers en Geniets hare be talingen heeft gestaakt, is in zoover juist, dat de commissionair in effecten Jonkers alhier, voorheen Geniets en Co., een aanvraag om faillietverklaring heeft gedaan en weer ingetrokken, dat advocaat Outs daarna de liquidatie zijner zaken heeft op zich genomen, en den crediteuren een onderhandsch accoord zal aanbieden. Uit Tiel meldt men Donderdag had de vaart lang opont houd, doordat er te Leeuwen weer sche pen waren vastgeraakt. Er staat thans 2.15 meter water. Even beneden Tiel, waar men voor een droogte vreest, staat slechts 2.17 meter. De diensten Keulen Londen en Keulen Bremen zijn voorloopig gestaakt. Woensdagavond, terwijl op de kermis te Venlo de tobogan in vollen gang (photo Van Damme.) voeden, maar daar zij goedschiks of kwaad- schiks moest gehoorzamen, wreekte zij zich door mij de ergste pijnen te doen onder- gaan. Na iederen maaltijd was het alsof ik een indigestie had. De maag brandde, ik had een onoverwinnelijke zucht om te sla pen, een nijpende dorst, neiging tot braken, gevoel van overvuldheid, en alle dagen on- verdragelijke scheele hoofdpijnen. De slechte werking van mijn maag had mij natuurlijk zeer verzwakt. Na nutteloos verschillende middelen gebruikt te hebben, besloot ik j een proef te nemen met de Pink Pillen. Deze hebben mij veel goed gedaan en mij onmiddellijk een groote verlichting bezorgd. Mijn spijsvertering werd met den dag beter. En nu ben ik volkomen genezen, zoo zelfs dat ik een krachtige eetlust heb." Het uurwerk, dat gij in uw zak draagt, wijst bijna nooit het juiste uur aa i, het loopt voor of het loopt na, en moet van tijd tot tijd geregeld worden. Onsspijsver- terings-orgaan is niets anders dan een zeer samengesteld uurwerk, dat noodig heeft van tijd tot tijd door de Pink Pillen te worden geregeld. Natuurlijk, indien gij een juistheids-uur werk neemt en dat onder een stolp buiten het bereik van stof en van temperatuur verschillen legt, zal het nauwkeurig den tijd aanwijzen. Maar in de werkelijkheid gaat het niet zoo; gij neemt het uit de zak om het op de marmeren schoorsteenmantel te leggen, het is nu eens in dezen dan in genen stand, en nooit buiten bereik van stof. Het heeft zoovele zaken tegen zich, dat het wonderbaarlijk lijkt, dat het nog tamelijk regelmatig den tijd aanwijst. Zoo gij nu nagaat hoe gij het uurwerk behandelt dat in der daad uw maag is, duizendmaal gevoeliger nog dan het gevoe ligste uurwerk, dan schijnt het wonder baarlijk, dat uw maag nog dienst kan doen en U doen eten. Denk eens aan dat zij heel lang reeds werkt en meerdere malen per dag. Denk eens aan dat gij er dikwijls misbruik van maakt. Heb medelijden met haar en doe haar een kleine reparatie on dergaan. De Pink Pillen znllen die reparatie heel goed tot stand brengen. Zij zijn niet alleen onovertroffen tegen maagkwalen, maar ook tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algemeene zwakte, rheuma- tiek, heupjicht, zenuwpijnen. Prijs f 1.75 de doos, i 9 per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rot terdam, hoofddepóthouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. lanbeslediu^n. Hark (berichten. Waterhoogte Maastricht (brug). 27 Sept. 0.60 M. beneden 0. 28 0.59 Waterhoogte Heugden. Hoog Water Laag Water. 26 Sept. 0.61 M 0.13 M. N.A.P. 27 0.55 0.15 28 0.61 0.18 Advertentiën. Wegens omstandigheden ten spoe digste gevraagd, eene flinke die goed kan melken en werken, tegen goed loon naar overeenkomst. Goede ge tuigen vereischt. Brieven franco, onder letter C, bij den Boekhandelaar VEERMAN te Heusden. GMRilAGD te Amsterdam een net voor dag en nacht, in een klein gezin. Hoog loon en verval; geen wasch in huis. Brieven fr. lett. R, Boekhandel SIMON HOFFMANN, Tilanusstraat 73, Amsterdam. tscvraagd te s-Boschtegen 1 No vember, eene nette als meid-alleen, Prot. G., van goede getuigen voorzien. Aan te melden per brief bij Mevr. VAN RIJSBERGEN, Koninginne- laan 63a. ■tiirgeri$ike itand. Heusden, van 18 tot 25 Sept. Ondertrouwd Wubbo Cornelius Wil- dervanck, jm, 36 j., en Cornelia Hen- drika Andrea de Jong Verhagen, jd., 23 j. Geboren: Gerrit, z. v. J. C. de Kruijk en Corn. E. van der Zeijden. Overleden Gerardus W. Agterden- bosch, 1 mud. Werkendam, van 21 tot 28 Sept. Geboren: Catharina Cornelia, d. v. J. A. de Waal en J. P. RijkersAdriana Gerrigje d. v. C. Visser en M. de Koning Antje Josina, d. v. C. A. Kooimans en P. van Veen Pieter z. v. B. Aanen en D. D. SchaddeleeAdrianus, z v. P. van der Stelt en M. Bleijenberg; Wouter Gerard, z. v. W. van Driel en J. GrandiaTeu- nis, z. v. L. J. van Elzelingen en H. C. van Oorschot. Overleden: Govertden Besten 1 mnd. Rechtzaken. Zitting van Donderdag 27 September 1906. Uitspraken in zake het O. M. tegen: H. v. d. V. te Vlijmen, beleediging var. een ambtenaar, f 10 of 20 d. h.G. K. te Werkendam, vernieling, f 5 of 10 d. h. Gevraagd tegen 1 November, een klein gezin alhier, een eenvoudig (P. G.), beneden 20 jaar. Brieven letter J, adres Uitgever dezes. TE BABH0NIËNBB0EK. te Almkerk, is voornemens om op Don derdag 11 October 1906, 's voor middags half tien uur, ten sterfhuize van wijlen den heer N. DE ROOIJ te Babilo nienbroekin het openbaar, om contant geld, te verkoopen'. Tilburie, Kapsjces, Boerenwagens, Aardkar, ongeveer 30.000 K.G. Hooi, 2 eikenhouten Kabinetten, dito Lade tafel, mahoniehouten Chiffonnière, Hoek kastje, Tafels, Stoelen, Spiegels, Lam pen, Schilderijen, Veeren Bedden met toebehooren, eenige oud porceleinen Borden, Schalen, Kommen, Pullen, Kop jes en Schoteltjes; koperen Ketels en Kannen, tinnen Waterflesschen, Kan delaars, Maten en Bierkan, koperen Vijzel met Stamper, Klok, Fornuis, Potkachel, Haardgereedschap, Ledikant. Kamergemak, koperen Waterstoof, Bo- termand en Bak, Glas- en Aardewerk, Flesschen, Kruiken, Potten, Pannen, Melkton, Emmers, Voetenbank, Schalen en Gewichten, Voederbakken, Kruiwa gen, Wanmolen, Zicht, Vlasreep, Tuin schaar, Korenzeven, Tuigen, Kalver- hok, eene partij Riet, 6 Kippen en een Haan, Pottenstelling, Handgereedschap, Brandhout, Horden en Latten en het geen verder zal wórden aangeboden. Alles één uur vóór den verkoop te zien. Inlichtingen geeft de Notaris. Vereenigde Heusdensche ltosch-lIeusden-Cwori nehem- Dordreelit-Rotterdam. zal op Donderdag 4 October, des nam. 7 uur, te Heusdenin „Het Wa pen van Amsterdam", publiek Het verbreeden en uitdiepen van een gedeelte van „de Binnen Onde Maas" van&f de Lnttel- herptsehe brug te Herpt, tot aan de Ondhensdensche brug te Oud* heusden. Aanwijzing op den dag der besteding v.m. 10 uur, beginnende aan de Luttel- herptsche brug voornoemd. Inlichtingen verkrijgbaar bij den opzich ter te Oudbeusden en den voorzitter L. VAN HERPT, te Herpt. te Werkendam, zal Gevraagd te Dordrecht, een degelijke van goed humeur, die zindelijk werken en eenvoudig smakelijk koken kan. Loon f 90.wasch vrij, z. g. g. onnoodig zich aan te melden. Adres den Uitgever dezer courant, lett. B. Bij inschrijving te hoop den IV October, om 11 uur, bij de Wed. D. v. d. BEEK te Babilonienbroek, Heusdeii-Goriiichem. Overige dagen van Heusden vm. 6.30, nm. 12.45; van Gorinchem vm. 9, nm. 3.45, 5.uur. Deze dienst zal van 1 December tot 1 Februarie NIET plaats hebben. Hosch-Gorinchem. (1 November1 April.) Naar 's-Bosch. Naar Gorinchem. Deze dienst gaat van Bosch slechts tot Andel. Op Gorinchemsche jaarmarkten geen geregelde dienst. Heusden-Rotterdam. Van Beusden: Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (be halve Zondag) vm. circa 5 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. circa 12.45 uur. Op Kerstdagen en Nieuwjaarsdag geen dienst. Directeur: L. DE BEER, Gorinchem. lo. VRIJDAG 12 OCTOBER 1906, des namiddags 6 uur precies, in het café WINK, te Werkendam 90 Heet. 4 jarig HOUTGEWAS, TV, 3- 2.33.50 1- onder Aalst, Almkerk, Dewerken, Giessen, Sleeuwijk, Dussen, Andel, Hardinxveld, Dubbeldam, Veen, Emmikhoven, Werken dam, Meeuwen, Uitwijk, Woudrichem en Rijswijk; benevens eenige perceelen RIET GEWAS, onder Werkendam, Dussen en Dewerken. 2o. WOENSDAG 17 OCTOBER 1906, des namiddags 2 uur precies, in het café D. L. VAN DER WIEL, a. d. Sasdijk, te Dewerken: Ruim 9 Heet. 4-, 3-, 2- en 1 jarig GRIENDHOUT; De STIKTEEN uit ruim 71 Heet. één-jarig Griendgewas, rood en grauw afzonderlijk; Ongeveer 40 Heet. RIETGEWAS aan diverse polders; 41 CANADA-POPULIEREN op den Hardenhoek, bij de ,,Emmahoeve",; alles onder Werkendam. De STIKTEEN uit 2.85.00 Heet. 1-jarig Griendgewas, rood en grauw afzonderlijk, en 40 CANADA-POPULIEREN bij de wachterswoning, alles op Steenenmuur, onder Werkendam en Dussen. 3o. DONDERDAG 18 OCTOBER 1906, des namiddags 2 uur precies, in het café ZWETS, a. d. Sasdijk, te Dewerken: 36.36.56 Heet. 4-jarig HOUTGEWAS, 2.34.26 3- ongeveer 30 Heet. RIETGEWAS, aan en op de ..Rloemplaat of de Rood", onder Made en Drimmelen. Alles in perceelen, welke van elke ver- kooping omschreven zijn bij boekjes, die gratis te bekomen zijn ten kantore van den Notaris en op aanvrage franco door hem worden toegezonden. van de (in massa of onderdeelen) staande op 't Erf van P. v. MOERGESTEL te Babilonienbroek. te Gorinchem, zal aldaar in DE DOELEN, op Uaaiida^en 1 en 8 October 1906, des middags uur, veilen en verkoopen: Het BOUWLAND, gelegen op den Gansakker te WIJK, groot 1 Hectare 13 Aren 70 Centiaren, in huur bij Cornelis van Drunen. Inlichtingen geeft voorn. Notaris REUMER. 8 Oct. He Holl. IJ*. Spoorweg- Vlij. te Amtterdun het maken ran gebonwen en maren, een parallel-tannel, een perron en*, en het verlengen ran de personen- en bagagetBDnels, ten dienste Tan de uitbreiding ran het station Haarlem. Baming f 318.000. 10 Oct -Min. van Waterataat, de nitroering ran bag ger werk tot voort*etting der verbetering van de rivier den IJasel, tuaachen de kilometerraaien XXII en CV1II. Raming f 9700. 11 Oct. Pror. beatanr van Noordholland, de voorzie ning der boorden van; het Noordhollandsch kanaal, in 3 perceelen en in massa. Ramiog pere. 1 f 18 00, pere. 2 f 8 00, pere. 3 f 6r00, in massa f 28'Wi. Heer E. Goedertier, 26 Sept. Prov. bestaar van Zeeland, het vervangen van een gedeelte van de beschoeiing langs de zuidzqde van het marinedok en de marinehaven te Vlissingen door een bekleedingsmaur. Raming f 45.000. Minste inschrijver W. 4. Verbragge, te Goada, voor f 40.6 0. 27 Sept. Prov. hestnnr van Noordholland, het op diepte brengen van eenige gedeelten van het Noordhollandsch kanaal. Raming f 10.000. Minste inschrijver J. Volker, Dordreeht, voor f 96 0. HEUSDEN, 29 Sept. Op de botermijn waren heden aangevoerd kilo. Be pry* varieerde van f 1.48 tot f 1.55. Eieren van 5'/j tot 61/2 et. Granen Tarwe t 7.60 a f 7.90, Rogge f S.80 a f 6.30, Gertt f 4,80 a f 5.80, Haver f 3.70 a f 4.70, Kool zaad fRaapkoeken f af Lijnkoeken - af ALMKERK. Be zetting der boter is deze week op de markt ƒ0.75 in de winkels dus f 0.80 per h. kilo. Eieren f 1.10 per '6 stuks LANB VAN ALTENA, 23 Sept. Aardappelen. Vroege f -. af Blauwe f ''.00 a f 2.25; Zeeuwen, f "'.00 J 2 40, Jammen f af.. Hooi 1 e qual. f k 12/ 0 ie qual. voor de persj f 9 a 10,50, Klaverhooi f 11.k f 14.00, Wit stroo f a f Geel dito 10 k f 12. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 40 a 42 ets. zwaardere 44 a 40 etBoter 1.40 a 1.52 per K.G. Keren f 1.10 k f 1 20 per 26. BUSSEN. 27 Sept. Be prijs der boter was heden van f a f 1.38. Aanvoer 141 K.G. Zetting 1,8 lieren f 1.20 de 26 stuks. WAALWIJK, 28 Sept. Men besteedde voor: Kalfkoeien golden 180 af 32). dito, Vaarzen 160 a 5 Weibeesten f k Aangevoerd weilammeren tan f a f Jonge varkens aange voerd 77 stuks van ƒ6. a f 0. Ter botermarkt afgeslagen en verkocht 855 KG. van f 1.28 a f 1.85, Eieren f 5 O'1 af 6 0 per 10 stuks. ZALTBOMMEL Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwefl.ir afl,%",Haverf?>.hr\af'b,% .Garstf 4.80 a j 5.5 per H.L\ Boter f 0.75 a f 0.85 per half K.G. Eieren f .8' a f 1.45 per 26 stuks Biggen ƒ7, 0 a f il. Konijnen f 0.40 a f 1.30, Kippen f 0.6 a f 0.90 per stuk A rrondissements-Rechtbank te s-Bosch Minterdienstregcling 15 MEI1 OCT. Zondag. Geen dienst. Maandag. Van Heusden vm. 4.6.30, n.m. 1.van Gorinchem v.m. 11. nm. 1.3.45, 5. Maandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Overige werkdagen behalve Woensdag. Van Gorinchem vm. 6.van Heusden vm. 8.— Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Zaterdag. Van Bosch nm. 1.van Heus den nm. 2.15 uur. EXTRA VEEDIEXSTWoensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uurvan Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar i Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. AGENT te HeusdenG. Maliugré. Voor het Kroondomein, Rentambt W erkendam Voor de eigenaren van Steenenmuur Ongeveer 3 Heet. 4-jarig GRIEND- HOUT; iOOF"" Tevens het meest solide adres tot verzorging en bewanng van Rijwielen gedurende den Winter. J.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 3