NTALEtt, 's-Bosch-Heusden- W ijk Rijwielen en Toebeliooren \aaimachines. Breimachines. B06AERTS Portretten WIK IN DAT? Sla dit niet over. Zeldzaam Groote Opruiming hij A. Swagemakers ISaaim voorheen A. LEWENSTEIN, Delflandsche Hypotheekbank, DE JONGrH Co Uifgever L. J. VEERMAN te Heusden. TWEEDE BLAD \o 2567. ZATERDAG 29 SEPT. 1906. Geen dankbaarder geschenk denkbaar voor St. Nikolaas of Kerstmis. L. I. AKKER, Van Alkercadestraat H Rotterdam. i LI BINNENLAND. Men jneldt uit Helenaveen Terwijl een paar weken geleden nog een laag van ongeveer 55 c.M. aan steenkolen gevonden werd, vond men de afgeloopen dagen een vijfde laag, ter dikte van 1.7B M. De boringen zijn biermede alhier afgeloopenmen ging tot een diepte van 1150 M. Bij het station Helenaveen is een tweede boortoren voor een goed ge deelte reeds opgebouwd. De rechtbank te Rotterdam heeft rechtsingang met last tot instructie en gevangenhouding verleend tegen den notaris F. Bland van den Berg aldaar, ter zake van het in zijn hoedanigheid van directeur der Zuid-Hollandsche Hy potheekbank sedert een ruim aantal jaren verduisteren van enorme geld bedragen. De directie d6r Zuid-Hollandsche Hypotheekbank te Rotterdam deelt thans mede, dat zij naar aanleiding van den plotselingen dood van notaris P. San ders dadelijk een onderzoek heeft in gesteld naar de juistheid van de door dien notaris voor hare Bank verleden acten en dat die acten in orde zijn be vonden. Uit Amsterdam meldt men Le Fèvre de Montigny en De Geer zullen Dinsdag 23 October a.s., voor de vierde kamer der arrondissements rechtbank alhier terechtstaan. Niet minder dan 61 personen voor een groot deel beambten der Holland- sche Hypotheekbank en der Maal schap pij voor Zekerheidsstelling zijn als getuigen opgeroepen. Men meldt uit Den Haag aan de N. R. Ct.: Door een samenloop van omstandig heden en door actief optreden is de politie dezer dagen een even ernstig als schandelijk misdrijf op het spoor gekomen. In 't begin der vorige week kwam een vrouw bij den commissaris van politie aangifte doen, dat haar 14-jarig dochtertje heimelijk hare wo ning had verlaten. Inlichtingen omtrent de vermoedelijke verblijfplaats van haar kind kon de vrouw niet opgeven, maar later nog eens ondervraagd, meende de commissaris en zooals later bleek terecht uit het verhaal van de vrouw omtrent heeren, aan wie zij vroeger kamers had verhuurd, een draad in handen te hebben, welke tot opsporing van het meisje kon leiden. Inderdaad werd dan ook het meisje door een re chercheur van politie opgespoord op een door haar aan den Rijswijkschen weg gehuurde kamer, waarvan de huur betaald was door een heer, een O.-I. ambtenaar met verlof, die zich, volgens haar verklaringen bij den commissaris, herhaalde malen aan strafbare hande lingen met haar heeft schuldig gemaakt. Bedoelde persoon was met het meisje in den loop van den zomer in kennis gekomen door zijn oom, een gepensi- onneerd O.-I. ambtenaar, die ten vo rige jare bij de moeder van het meisje, die destijds woonde aan de Paviljoens gracht, kamers bewoonde en die te dien tijde eveneens met het toen nauwelijks 13-jarige kind strafbare handelingen moet hebben gepleegd. Het meisje beweert dat alles ge schiedde niet slechts met medeweten, maar op aansporing van haar moeder, die volgens haar zeggen ook verschil lende malen het geld opsireek, dat het meisje van de twee boven aangeduide personen ontving. De moeder ontkent echter met de meeste beslistheid dit beweren van haar dochtertje. De beide hiervoren bedoelde personen zijn aangehouden. Tegenover den com missaris van pclitie hebben zij eene volledige bekentenis afgelegd. Beiden zijn ter beschikking van de justitie gesteld en naar het Huis van bewaring overgebracht. Het meisje, dat volgens haar zeggen vreesde, bij terugkomst in de woning van hare moeder te zullen worden ge slagen, is door de zorg der politie ondergebracht in een der reddingshui zen van het Leger des Heils. De moe der heeft zich daartegen niet verzet. Woensdagavond eindigden te Gro ningen de internationale worstelwed strijden. De uitslag is als volgt: f 2000 Dirk van den Berg; f 500 Stark, Oostenrijkf 300 Sauer, Beieren f 200 Jackson, Ierland. Van den Berg, die na een mooien strijd Stark in 12 min. overwon, kreeg een krans. Van Tessel schrijft men aan het Vad. omtrent de vermiste jongens uit Har- lfngen Van den zeedijk te De Cocksdorp zag men twee personen loopen op de zandplaat De Steenbok Wijl men noAh boot, noch schuit zag, begreep men niet hoe die personen daar waren gekomen doch men wist, dat als de vloed zou komen opzetten er gevaar voor hun even zou bestaan. Met een sloep, bemand met vier per sonen, trok men er dus op af om red ding te bieden. Bij het landen op den Steenbol werd uitgestapt en de personen tegemoet ge- ioopen. Beiden werden in de sloep op genomen en toen naar den wal geroeid. Bij aankomst vernam men, dat 't de twee jongens uit Hai-lingen waren, die Zondagavond in een vlet uit de haven geraakt, van dien tijd af hadden rond gezwalkt. Een der jongens was geheel uitge put en werd in het naastbij zijnde ar beidershuisje liefderijk opgenomen. De jongens vertelden, dat zo 's nachts in de vlet sliepen. Dinsdagmorgen had den ze het licht van den Eierlandschen vuurtoren gezien. De vloed had toen de vlot mede naar binnen gevoerd, tot dat ze eindelijk op den Steenbol dreven. Hier gingen ze na zich van kousen en schoenen ondaan te hebben op ver kenning. De vlet dreef intusschen met die voorwerpen weg. Volgens de visschers hadden ze daar echter nog geen gevaar gehad, wijl met den Noordoostenwind het water niet geheel over dien Steenbol vloeit. Gelukkig dus, dat ze juist op die zandplaat zijn aangeland. Zonder eten en drinken hebben de jongens twee nachten rondgedobberd en oen wonder mag het heeten, dat ze niet verongelukt zijn. Een der correspondenten van de Prov. Gr. Ct. schrijft, dat hij uit geheel ver trouwbare bron heeft vernomen, dat de dienstbode Grietje van de V., die verdacht wordt opzettelijk vergif ge mengd te hebben in het eten van de familie van den landbouwer W. J. H. te Grauwedijk (ten Boer) ten gevolge waarvan de vader en de moeder van het gezin zijn overleden, tegenover den rechter-commissaris 1.1. Maandagof Dins dag een volledige bekentenis heeft af gelegd. Woensdagnacht woedde een gewel dige brand in eenige perceelen, gelegen in de Lange Warande, hoek Hugo de Grootstraat te Rotterdam. In het dub bele pand 75 en 77 aan de Lange Wa rande, bevonden zich gelijkvloers het meubelmagazijn der firma A. II. J. Schwarz Co., op de eerste verdieping de graan- en meelzolders der firma Gebr. v. d. Meyden, op de tweede ver dieping de meubelfabriek van de firma Crepin en op de derde verdieping de stoelenmakerij van de firma Jansen. Bij deze laatste, waar tot des nachts 12 uur gewerkt werd, schijnt de brand ontstaan te zijn, welke ten 2 ure door een politieagent werd ontdekt. Deze maakte dadelijk alarm, doch in minder dan geen tijd stond het geheele dub bele pand, tengevolge van de licht ontvlambare stoffen van onder tot bo ven in lichte laaie. Ter zijde, op den hoek van de Hugo de Grootstraat, grenst vlak tegen de achterzijde van het brandende dubbele nand een dubbel huis, bewoond door M. Oppenheim en J. Pino de Groot. Al spoedig werd ook de zolder en de tweede verdieping van dit pand door het vuur aangetast en sloegen de vlam men ook daar fel naar buiten. De bewoners wisten zich intusschen allen in tijds te redden. Terwijl 2 stoombrandspuiten met 6 stralen de brandende meubelfabrieken en graanzolders in bedwang hielden, drongen de manschappen van 10 hand spuiten de woningen binnen en slaag den er met veel moeite in den brand in de bovenverdiepingen te beperken tot den zolder en eenige vertrekken. Het dubbele pand met meubelfabrie ken en graanzolders was reeds ten 3 ure geheel uitgebrand, terwijl de brand n de woningen ten 4 ure gebluscht was. Groote waterschade werd ook aange richt in een kruidenierswinkel en een groentenwinkel in de Hugo de Groot straat. Uitgenomen Jansen, bij wie de brand uitbrak, waren alle bewoners tegen brandschade verzekerd. Na onderzoek naar de oorzaak van den brand is door de politie aangehou den de 27-jarige J. R., meubelmakers- knecht, welke vergund was in de fabriek te slapen. Deze heeft bekend, dat hij dien nacht om half een, na een sigaar te hebben aangestoken, nog een wan deling is gaan maken, zoodat vermoe delijk de onvoorzichtig weggeworpen lucifer in de krullen is terechtgekomen en zoodoende brand heeft veroorzaakt. Na een verhoor is hij weer op vrije voeten gelaten. Na het gebruik van garnalen zijn te Heerenveen verschillende personen on passelijk geworden. Onder de hooge bescherming van de Ministers van Inwendige dienst, Han del en Nijverheid en Arbeid, en van Landbouw, wordt te Parijs in Novem ber 1906, eene internationale Tentoon stelling van Huishoudkunde ingericht. De afdeeling „Voeding" bevat o. a. afzondei lijke wedstrijden voor Bier, Bo ter en Kaas, welke zeer belangrijk be loven te zijn. Belangstellende gelieven zich voor verdere inlichtingen te wenden tot het Commissariaat der vreemde afdeelingen, Coupure, 15, te Gent (België). ADVERTENTIEN. Alom verkrijgbaar. <1D c<3 m co cc oo co CD C3-* cc t=s 15 cent per Liter. ONTVANGEN een prachtvolle collectie voor zijden en wollen Damesstoffen, fijne fantasie-, katoenen-, witte Goe deren, Vitrage, Linnen voor Lakens, Tafellakens, Servetten, Vingerdoekjes, Letter-ZakdoekenHeeren-Artikelen Manchester, katoenen en wollen Buks kins, Cheviot, enz., enz. Prima KAPOK en VEEREN voor ItfeHlUEl, alles aan concurreerende prijzen. Firma 80JESMAN, „IN DE KLEINE WINST", II rees tra al, IIEUÜDE1V. MET DE Vertrek van 's-Bosch Heusden WINTERDIENST. Ilaffelfiks behalve «les ZOMIIAf^S. Vertrek van Wijk Te Wijk nm. 1.30 uur. 3. 3.30 vm. 7.uur. Heusdeu 7.15 Te 's-Bosch 9. Op Bossche marktdagen ran WIJK circa 4.30, ran HEliSIIEN 5 uur, rau 's-BOSCH uam. 12.30 Retourkaarten, afgegeven op het traject WijkHeusden's-Bosch en omge keerd, zijn op de Bossche booten geldig. (Merbeter«le opgaaf). AAM HEIISDEr. Desverfeieiende betaling op termijn. 'x V in natuurgetro u w? olieverf kleuren, zijn evengoed te ontmoeten in AmerikaAfrika, Indiëoi waar ook als in Neder land. Deze Portretten zijn niet te imiteeren en zijn te verkiezen boven op de gewone manier geschilderde portretten, omdat de gelijkenis getrouw wordt weer gegeven. Sprekende gelijkenis zoowel als hoogst artistieke uitvoering worden steeds gewaarborgd. Vraagt gratis prijscourant met honderden ongevraagde getuigschriften bij onze Agenten in de verschillende plaatsen of rechtstreeks bij H. BOGAERTS Co. te Boxtel Portretten te bezichtigen te Hteusilen bij L. J. TEERM4M, Itoter- ïliarkt, alwaar ook bestellingen worden aangenomen. gevestigd te 's-GRAVENHAGE. De Bank geeft JL p(4. Pandbrie ven uit aan toonder en op naam, in stukken van f IOOO.f 50Ö.en f" ÏOO.tegen den Koers van OWf pCt. Verkrijgbaar bij Effecten- en Wisselkantoor, (IB 'l-I Dit is de Heer P. J. SCHOONAKKER te Sas van Gent, Chef-Boekhou der bij de „Zeeuwsche Koerier," een bekend dagblad in Zeeuwsch Vlaanderen. Deze Heer leed 7 maanden aan een hardnekkigen hoest, waar geen af komen aan was; niettegenstaande hij van alles geprobeerd had. Door één flacon Ab«l|isiroop, Klooster Sancta Paulo, is hij totaal genezen. AbdijsiroopKlooster Sancta Pa ulo Peil* l'ee flacon f 9f 2,- Centraal-Depót: en f 3,50. Verkrijgbaar bij H. van Eeuwijk, HeusdenWed. A. van Drunen, Almkerk; J. Vos, Veen; G. Verssveld, Wijk; H. T. Schouten, Aalburg; J. J. Paes, Dussen; J. G. Schouten, Andel en C. P. Cornet, WerkendamG. Wilhelm, Woudrichem; B. Romeijn, Nieuwendijk. Tentoonstelling te Parijs 1906. C/3 —3 Onder beleefde aanbeveling, Information te bekomen: Te s-Bosch bij de ondernemers j. A. van der SCHUIJT 'le Heusden bij den Agent J. A. BOEREN, Engstraat, Heusden. 'ONOVERTREFBAAR Vuchterstraat H 11, 's-BOSCH Wij waarschuwen tegen namaak en wijzen het publiek er op, nauw lettend toe te zien, dat iedere flesch voorzien is van een BOODEN BAND, waarop de handleekening L. I. AKKER, Rotterdam, voorkomt. Alle andere moet gij weigeren als zijnde een waardeloos namaaksel. is een uiterst best middel tegen alle borst- en longaandoeningen, asthma, kinkhoest, hardnekkigen hoest en verouderde verkoudheden, enz.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1906 | | pagina 5